Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169901) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#169897) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy ebbe az irányba tereled a beszélgetést de te tudod. :)
Písz! :R

⭐ Stella

(#169902) icecave válasza radi8tor (#169901) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is majdnem írtam, de aztán nem. Az a baj, hogy ebben a kérdésben is mindenkinek megvan a saját igaza. Én azt mondom, mindenki eszerint éljen, és ne akarjon másokat meggyőzni, hisz ebben a kérdésben végsősoron is az a fontos, hogy magadnak jó legyen.
Mindenki szabadon úgy b*szogatja a szervezetét, ahogy akarja. Aztán az idő meg majd megmondja, hogy kinek volt igaza (pl. van több ismerősöm is, aki szentül mondogatta,hogy ó a finomított szénhidrát ugyan semmit nem okoz a szervezetnek, persze, közben lett, aki cukorbeteg lett, lett aki még csak inzulin reszisztens...). Bár ha belegondolok, van, aki azt mondta, hogy ha erősen hiszel benne,hogy nem leszel pl. cukorbeteg, akkor nem leszel az, eheted a finomított szénhidrátokat kétpofára. Ő is cukorbeteg lett, csak annyit mondtam neki,hogy biztos nem hitt benne eléggé, hogy nem lesz ;]

Aztán ez csak egy "baj" a sok közül. Lehetne még sokmindent mondani. Csináljon mindenki azt, amit akar. Én is azt fogom.

szerk. Na, b *szki, mégis írtam. Na, mindegy. :D

Nyilván sosem az alkalmi fogyasztással van a baj, hanem a rendszeressel, meg a mértéktelennel. Erre (is) van a mondás, hogy az ördög a hétköznapokban lakozik.

[ Szerkesztve ]

(#169903) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#169901) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert már túl látod ezt a dolgot nagyon, és nem azt mondom nincs igazad sok mindenben, de kb már az a szint hogy ne menj ki az utcára mert elüt egy autó és meghalsz...

(#169904) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#169903) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem meg túlreagálod, messze nem ezt mondtam. Valamiért belőled ezt váltja ki, de akkor majd nem írok neked ilyeneket. ;)
És te se írj nekem ilyeneket. Thx. :R

Jaja icecave a mértékletességen (Google első találat) és a tudatosságon van a hangsúly. B-L-A-C-K szerint hetente egyszer 1-2 gombócot esznek a fagyizóban, de szerintem nem ezért licitálnak egymásra a bérlők gsx-rr-nél.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#169905) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#169904) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztos van olyan aki minden nap eszik, mint pl olyan is aki egész héten a mekibe eszik, de szerintem egy átlag család mikor megy valahová hétvégén, akkor nyal el 1-2 gombóccal, nem minden nap.

(#169906) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Elgondolkodtató....

(#169907) szekra válasza radi8tor (#169896) üzenetére


szekra
őstag

Hozzá lehet szokni az édesítőszerhez. Én pl. nem bírok cukrot rakni a kávémba vagy cukros üdítőt inni mert kb. marja a torkom a cukor, hihetetlenül tömény és émelyítő. Rendszeresen mozgok, de kerülöm a cukrot amikor csak tudom, az egyik legdfeleslegesebb dolog a szervezetnek. Ahogy te is mondod, a mértékletesség a lényeg, bármelyiket is fogyasztod, át lehet esni a ló túloldalára.

(#169908) Gsx-rr válasza szekra (#169907) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tavaly mikor bejott nagyon szerettem a citromos Zero colat. Most 8-9 honapig nem ittam es irritalo ize van, minden edesitoszeres dolognak, pl Orbit rago, az emlitett cola es vettem Cukormentes narancsszorpot amit regen ittam es az is borzalmas percekig erzem az utoizet a szamban.

(#169909) szekra válasza Gsx-rr (#169908) üzenetére


szekra
őstag

Én ugyan ezt mondhatom a cukorról, rosszul vagyok az ízétől, nem is értem akik két pofára tömik magukba.

(#169910) DanielK válasza szekra (#169909) üzenetére


DanielK
addikt

Függőséget okoz, mint a cigi vagy az alkohol

(#169911) lugosi válasza icecave (#169902) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Néhány téves dolog van abban amit írtál. Nem igazán ezek a fakorok okozzák "a" cukorbetegséget, ironikus módon a cukorfogyasztásnak nincs elemi hatása az esetek jelentős részében a kialakulására. Sőt, tulajdonképpen olyan hogy "a" cukorbetegség sem létezik, mert van 1-es és 2-es típusú cukorbetegség. Az 1-es típusú cukorbetegségnek nem sok köze van az életmódhoz, így a cukorfogyasztáshoz sem.
A 2-es típusú cukorbetegség (felnőttkori cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia - az ismerősöd aki "csak" inzulinrezisztens, könnyen lehet hogy már 2-es típusú cukorbetegségben szenved) egyik legkomolyabb rizikófaktora valóban az elhízás, de ennek nem alapfeltétele a "kétpofára való finomított cukorfogyasztás", tekintettel arra, hogy finomítatlan cukroktól, vagy zsíroktól ugyanolyan pompásan el lehet hízni, tehát a képlet nem olyan egyszerű, mint ahogyan sokan gondolják.

"Nyilván sosem az alkalmi fogyasztással van a baj, hanem a rendszeressel, meg a mértéktelennel. Erre (is) van a mondás, hogy az ördög a hétköznapokban lakozik."

Igen, de ez a képlet sem teljes így. Abban az esetben, ha elfogyasztasz napi 2000 kalória hagyományos ételt és 1000 kalória finomított szénhidrátot, ami után egy kimerítő futás következik ahol ennek a nagy részét felhasználod (gyorsan felszívódó szénhidrát), úgy nem igazán ártottál a szervezetednek. Nem hiába árulnak sportolók részére magas szénhidráttartalmú étrendkiegészítőket, vagy pedig nézd meg a maratoni futókat, egy-egy hosszabb futás esetén magas szénhidráttartalmú ételeket fogyasztanak. Persze ők sem cukrot, hanem például tésztát, mert úgy előnyösebb, ha folyamatosan szívódik fel a szénhidrát, hiszen ha azonnal felszívódik, akkor a fel nem használt szénhidrátot a szervezet kénytelen zsírrá alakítani és a májban (első körben) elraktározni, majd ha szükséges (futás) onnan felhasználni. Sokkal hatékonyabb, ha ez az oda-vissza alakítás (a májban tárolt zsír felhasználása) kiiktatásra kerül és a szénhidrát folyamatosan szívódik fel.
Hosszúra nyúlt, a lényeg az, hogy a cukrot is fel tudja használni a szervezet, ha elbiciklizel a 30km-re lévő szomszéd településre megenni egy fagyit és vissza, akkor nem hiszem, hogy bármilyen - cukor szempontjából - káros terhelésnek teszed ki a szervezeted.

(#169912) icecave válasza lugosi (#169911) üzenetére


icecave
nagyúr

Direkt mondtam hogy nem fejtem ki CSAK 1-2 dolgot leírtam, -(amivel nyilván közel sem teljes a kép) , de már csakazért is bele kell kötni. Hát jó :)

[ Szerkesztve ]

(#169913) lugosi válasza icecave (#169912) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem belekötésnek szántam, hanem inkább kiegészítésnek, kiigazításnak. Nekem teljesen mindegy hogy ki miben “hisz” ezzel kapcsolatban, csak arra gondoltam hogy néhányotok véleménye mellett megfér valami komolyabb is. No, de hát ha tévedtem hát tévedtem. ;)

(#169914) icecave válasza lugosi (#169913) üzenetére


icecave
nagyúr

Rendben, leginkább azért nem kezdtem bele a fejtegetésbe, mert szó szerint éveket szántam rá az életemből, hogy ebben a témában minél többet tudjak, így jó sokáig kellene fejtegetni a dolgokat, hogy semmi sem maradjon ki. Azt meg nem fogom, hisz magam és közvetlen környezem miatt vállaltam ezt be (szükségből), nem azért, hogy prédikáljak :D
Aki megkérdez, mert szüksége van rá, segítek neki, de önként nem érzem hivatásomnak, hogy osszam az igét, úgyis okoskodásnak hinnék.

(#169915) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nagy a kockázat, de bevállaltam.

(#169916) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#169915) üzenetére


Gergőke88
addikt

Koszos kézzel.... :(

(#169917) DanielK válasza B-L-A-C-K (#169915) üzenetére


DanielK
addikt

Egy hős vagy. ;]

(#169918) madgie válasza B-L-A-C-K (#169915) üzenetére


madgie
titán

Ez valami új android? :D

(#169919) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#169916) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Putriban lakunk, nem lehet tiszta.

(#169920) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#169919) üzenetére


Gergőke88
addikt

:(
Vacsika (laza tatár)

(#169921) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#169920) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nyers hústól is meghalhatsz csak jelzem...

Amúgy jól néz ki, enném most, viszont az igazi tatár szép vörös, ez valami speciális keverék?

(#169922) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#169921) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tudom. De valamiben meg kell majd...
Lazac akart lenni de lemaradt a c betű..

(#169923) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#169922) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Áhá, olyat még nem ettem, nem is szegények kajája...:/

(#169924) icecave válasza Gergőke88 (#169920) üzenetére


icecave
nagyúr

Ti sosem főztök? ;]

(#169925) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Azt hittem az elobb, hogy meghalt az XS. Egy jo 3 percig semmire sem reagalt, nem ebredt fel a kijelzo... de mitűű?!

[ Szerkesztve ]

(#169926) lugosi válasza icecave (#169914) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, világos, még egyszer mondom távolt állt tőlem hogy kioktatásnak tűnjön, segíteni akartam.

(#169927) Gergőke88 válasza icecave (#169924) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szulinap volt ;)

(#169928) B-L-A-C-K válasza icecave (#169924) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olyan anyagi hátterem lenne én se főznek...:/

(#169929) icecave válasza lugosi (#169926) üzenetére


icecave
nagyúr

No problem, én is túlreagáltam.

B-L-A-C-K: Basszus akkor mi csórók vagyunk, hogy ritka kivétellel mindig főzünk/sütünk. Mindegy, ha ez a mérce, szeretek csóró lenni :D

(#169930) válasza Gsx-rr (#169908) üzenetére



őstag

Nem tudom ki hozta fel az édesítő szereket de azok konkrétan nem ízfokozók, hanem cukorbetegek cukrot helyettesítő készítményei. Ne beszéljünk már zero ízről, ha valaki egészséges.

(#169931) Gsx-rr válasza (#169930) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ja,csak mar a legtobb ilyen termek cukormentes verzioban letezik.

[ Szerkesztve ]

(#169932) odrif válasza -secret- (#169925) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

túl sokat nyírtad a füvet ;]

20 éve a Prohardveren

(#169933) válasza icecave (#169914) üzenetére



őstag

Annak, mert hülyeségeket hordasz össze, és még te vagy megsértődve.

(#169934) icecave válasza (#169933) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm, nagyon igyekszem, de messze nem megy annyira sajnos, mint neked. Gyorsan tanulok, ne hagyd abba :R

(#169935) lugosi válasza icecave (#169929) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem sajnos sem tehetségem, sem hajlandóságom nincs a főzéshez. Ehhez képest elég sokat nézek főzős műsorokat (paprika tv különböző műsorai, vagy f&h vadászok konyhája). Így elnézve szórakoztat, de egyelőre semmi késztetést nem érzek rá, hogy megpróbáljam, pedig minden alkalommal megjegyzem, hogy jé, nem is tart olyan sokáig, jé, nem is olyan bonyolult. Aztán persze vannak néha olyan műsorok, amin azt mondom, hogy lehet, hogy ennek az egyszerűsége eléggé el van túlozva, ha jól emlékszem az egyik Martha Stewart főzős műsorban volt, hogy "és most jöjjön egy otthon is könnyen elkészíthető, egyszerű hétköznapi étel, a kókusztejben párolt homár". Ekkor úgy éreztem, hogy olyan ember ne nézzen ilyesmit, akinek a konyhatevékenység csúcsa a rántotta. :D

(#169936) icecave válasza lugosi (#169935) üzenetére


icecave
nagyúr

Én könnyen pofázok, a két kezem összeteszem, hogy az asszony ennyire takaros, és mindig főz. Ráadásul nagyon jól. Az sokkal parább lenne, ha mindig főzne, de nagyon szarul, mert akkor is muszáj volna megenni :D

(#169937) DanielK


DanielK
addikt

Tegnap be akartam tolni a vacsoràmst, de a ph appal nem ment. :N
Sonka, tojás, újhagyma, retek, erős paprika, paradicsom, torma. Kis húsvét előtti vacsora. 😊😅

(#169938) Gsx-rr válasza DanielK (#169937) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Így kezdtem az itthoni zabálást! :)

Mi kis falunk valahol nem elérhető ,Rtl most-on kívül?

(#169939) Zjunior válasza Gsx-rr (#169938) üzenetére


Zjunior
veterán

Egy resz volt fennt az Nc viragboltban...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#169940) DanielK válasza Gsx-rr (#169938) üzenetére


DanielK
addikt

Mi most vízparton vagyunk, horgászunk.
Plusz pálinka és sör. :D :DD

(#169941) Gsx-rr válasza Zjunior (#169939) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mar reg nincs semmi Rtl-es cucc

(#169942) l.skywalker válasza Gsx-rr (#169941) üzenetére


l.skywalker
félisten

Befenyítették őket

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#169943) Zjunior válasza Gsx-rr (#169941) üzenetére


Zjunior
veterán

3.08.resz fennt volt onnan szedtem le:/

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#169944) -secret- válasza Zjunior (#169943) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Felteszik, de amint arra jár valami főnök szerűség törlik...

(#169945) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Black,

hogyhogy eladod az S4 SS-t? Azt hittem révbe értél óra terén. :D

(#169946) Gergőke88 válasza hdanit610 (#169945) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tippmixen 1.01 szorzó volt rá hogy eladja 1 hónapon belül.

(#169947) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Boldog nyulat! :)

(#169948) B-L-A-C-K válasza hdanit610 (#169945) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha ránézel a naptárra láthatod hó vége, elfogyott a kaja... :(

(#169949) icecave válasza -secret- (#169947) üzenetére


icecave
nagyúr

Boldog nyulat mindenkinek :)

(#169950) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Holnap végig kellene menjek locsolkodni pár panelsort némi pénzért, van valami jó bevált kerület?

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.