Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-06-26 14:04:56

LOGOUT.hu

iPhone-t használók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169251) r3dsnake válasza icecave (#169250) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

4 éves Macbookomban 90%-os az akku, 310 ciklussal, úgyhogy szerintem ez nem túl jó előjel.

[ Szerkesztve ]

(#169252) icecave válasza r3dsnake (#169251) üzenetére


icecave
nagyúr

30k egy akku, nem hat meg nagyon :)

Envy-m akkuja is tönkrement állásban is, volt, hogy egy évben 4-5ször vettem elő, mert épp olyan volt az életem,hogy nem kellett. Nem magával a macbook-al van bajom, hanem a rajta lévő OS-el. Nekem W10 kell, olyan Macbook meg nincs.

(#169253) r3dsnake válasza icecave (#169252) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"Nekem W10 kell, olyan Macbook meg nincs."

Bármelyik macbookra felrakhatod a w10-et hivatalosan. Az Apple adja a drivert az összes eszközhöz gyárilag. Konkrétan egyszerűbb Macbookra windows-t telepíteni, mint bármilyen más laptopra.

(#169254) B-L-A-C-K válasza icecave (#169248) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat hozzá, jól néz ki, egészséggel nyűjed.

(#169255) icecave válasza r3dsnake (#169253) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor nem értem, miért vegyek drágábban macbookot, ha úgyis W10-et akarok futtatni rajta? Mert az akkuja alig amortizálódik? Szerintem jobban járok azzal, hogy veszek majd egyet, mikor ez 13 óra helyett a felét tudja csak pl.

B-L-A-C-K: Köszi, sokat ez sem lesz használva, viszont ágyban netezéshez, mikor asszony ül az iPad minin, én meg nem a Note 9-en akarok netezni, illetve otthon vidéken is jól fog jönni.

Bár note-hoz van egy Dex padom, ami nagyon jó, azt csak monitorra kell kötni, tehát ágyban lazításhoz az sem opció.

[ Szerkesztve ]

(#169256) Zjunior válasza r3dsnake (#169249) üzenetére


Zjunior
veterán

Ugyanezt akartam írni!
200k ert Macbook (2015) van egy kis szerencsevel 2016-os is:/

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#169257) r3dsnake válasza icecave (#169255) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha ilyen célra kell, akkor meg pláne nem értem, hogy miért nem iPad Pro. Főleg, hogy rajzolsz/tervezel.

(#169258) icecave válasza r3dsnake (#169257) üzenetére


icecave
nagyúr

Kell a billentyűzet, nem akarok virtuálissal gépelgetni. A másik meg, hogy pont nem akarom munkára használni és direkt ilyet is kerestem. Plusz azért egy W10-es laptoppal többmindent megcsinálhatok, amit egy iPaddal nagyon nem. Csak egy példa, ami eszembe jutott, hogy az USB-s nyomtatómat ami otthon van rá tudom dugni és kinyomtatni pár oldalt, amire otthon többször is szükségem volt.

(#169259) Gsx-rr válasza Zjunior (#169256) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gondolom hihetetlen, de emebrek nagy szazalekanak sose kene mac!

[ Szerkesztve ]

(#169260) Zjunior válasza Gsx-rr (#169259) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem hihetetlen sokaig pc gamer voltam,csak a winfos hasznalhatatlan lett.
Tudod ki rakja ujra fel evente a gepet...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#169261) -secret- válasza icecave (#169248) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

En is most vettem uj notit 2 hete. 2015-os MacBook Pro-kat is neztem joideje de jobb esetben mint Zjunior irja 200 korul, de nem ritka 230-250 korul egy szebb, de akkor is 128-as az SSD.

Inkabb lett egy makulatlan Dell Latitude 7480 (i7, 8 GB, 256 SSD, nemet billentyuzet, 2020 vegeig garancia) 150-ert!! Akksija 84%-os, 80 koruli ciklus van benne.

[ Szerkesztve ]

(#169262) nord_ válasza -secret- (#169261) üzenetére


nord_
veterán

Azért r3dsnake kartácsnak igaza van abban, hogy ezek az aksi-adatok tényleg harmatosak...

(#169263) B-L-A-C-K válasza nord_ (#169262) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csinál egy teljes lemerítést (úgy hogy ha már 5%körűl van, újraindít, majd biosba belép éa ott megvàrj míg lemerűl) majd kikapcsolt àllapotban fullra feltölti, javítani fog vele.

(#169264) madgie válasza -secret- (#169261) üzenetére


madgie
titán

És tudnak már végre értelmes tapipadot gyártani? Akárhány nem Apple notit próbáltam, mindegyiken kuka volt a touchpad.

(#169265) DanielK válasza r3dsnake (#169253) üzenetére


DanielK
addikt

Gondolom napi szinten használod win 10-zel a macbookod, azért adsz ilyen fantasztikus ötleteket.... :W

Igen, feltehető a win macbookra, de nem azért, hogy az legyen a fő rendszered.
Egyszerűen jobban merül a mac win alatt mint os x rendszerrel. És számottevően. A touchpad drivere egy fapados fos, win alatt nem olyan fluid mint os x alatt.

Ha valakinek win kell mint fő rendszer, akkor ne vegyen macbookot. Tapasztalatból mondom! Én is használtam így és másnak is telepítettem macre wint. A legutolsót kb másfél hónapja.

(#169266) r3dsnake válasza DanielK (#169265) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fenn van a win, casual játékra teljesen oké.

(#169267) -secret- válasza madgie (#169264) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem vagyok nagy tapipados. Boltos kukaműanyag Acer-hez képest jobb, tud több ujjas mozdulatokat. Én ennyit vontam le belőle.

(#169268) nord_ válasza B-L-A-C-K (#169263) üzenetére


nord_
veterán

Bármennyire is van logó-felár az Apple-gépeken, azt azért el kell ismernünk, hogy ami olcsóbb, az nem azért kerül kevesebbe, mert olyan pénzügyi zsenik dolgoznak ezeknél a műanyagcsoda-gyártóknál... Az első Macem egy használt Air volt. Ugyanúgy 200e volt, mint a gyerek vadiúj windowsos laptopja. De amikor kipróbáltam azt a drabális műanyagcsodát a felzúgó ventikkel, áldottam az eszem, hogy bele mertem vágni a használt MacBookba egy új PC helyett.
Egyébként nekem szűk két év és 99 ciklus után 97%-on van az akkumulátor; szóval inkább -secret- csináljon teljes merítést. :)

(#169269) -secret- válasza nord_ (#169268) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Holnap megcsinálom.

[ Szerkesztve ]

(#169270) B-L-A-C-K válasza nord_ (#169268) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én sokat foglalkozok notikkal, de nem kellene Apple gép. Egyrészt mert Dell üzleti minőségit tudsz venni sok garival (helyszini garival, azaz oda kimennek ahová kéred, és megjavítják) az új árának a töredékéért. Win10 rendszerrel szerintem semmi nagy gond nincs már. Alma is persze f@sza, főleg a kijelző, de ezek a nincsenek csatlakozók rajta, vedd meg az adaptert, meg csak 1 év gari kicsit vicc egy ilyen árkategóriánál.

Itt van a napokban is említett iPad pro, nem tudom összedugni egy géppel mert olyan kábelt adnak hozzá aminek mind2 vége USB C? Nem baj vegyél átalakítót vagy kábelt. Utána kitalálta a felhasználó, hát ő fülest is használna vele...Nem tudod bedugni, átalakitót nem mellékelnek, vegyèl ezt is. Ilyen árkategóriánál nem is értem ezt hogy tehetik meg, főleg hogy ezek az átalakítók fillérekből meglenne belerakni...

(#169271) icecave válasza nord_ (#169268) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk ha rendesen újan veszed, magyar kiosztással, boltban, akkor 200k-ért egy W10-et futattó gép elhiszem, hogy nagyon gáz. Nem hiába vettem én is egy bőven jó konfigot, refurbot, aminek az ára jóval 300 fölött van/volt.

(#169272) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#169270) üzenetére


Gergőke88
addikt

2x volt Macbookom, sose felejtem el mit szoptam az ntfs vinyoimmal.

[ Szerkesztve ]

(#169273) madgie válasza -secret- (#169267) üzenetére


madgie
titán

Imádom a touchpad-ot, mármint az Apple-félét, az iMac-en is fél évig szívattam magam, ott volt a hozzá kapott Magic Mouse 2 meg egy régi Gigabyte egér, de kínszenvedés volt, végül vettem egy Magic Trackpad 2-t, azóta f@szaság van, annyira kézre állnak vele a multitouch-műveletek, hogy videót vágni, fotókat utómunkázni is jobban szeretek vele. Nyilván pepecselős retusra nem jó, de oda amúgy is Wacom kéne (ami szintén van, de utálom :D).

BLACK: én se szeretem azt, hogy az újabb Apple notikon egy nyamvadt SD slot sincs, meg mágneses töltőcsati se, de maga az USB-C a jövő, az iMac-en még minden csati van, USB-C csak kettő, keveslem is, SSD-k is azon csüngenek, a fényképezőim is USB-C csatisok, az újabb gyorstöltők is USB-C - USB-C káblet használnak (USB-PD), maga az Apple is lassan beáll a sorba az iPad Pro-val, szóval ez van, meg kell szokni azt az USB-C-t.

(#169274) -secret- válasza madgie (#169273) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jah, hát ennyi dologhoz pontosabb kell. Én ha használom is, csak egerezek meg Chrome-ban görgetek.

Amúgy a billentyűzet közepén ugye van trackpoint. Ezt 2019-ben használja valaki?!

[ Szerkesztve ]

(#169275) icecave válasza madgie (#169273) üzenetére


icecave
nagyúr

A legviccesebb talán az, hogy veszel egy iPhone-t és nem tudod rádugni a macbookra. Persze, jöhet a támadás, hogy minek rádugni, de ha nincs nálad a hálózati töltőfej , akkor már meg is válaszoltam.

Kár, hogy régen a "Think different " valami jót jelentett, most meg inkább csak az egyre több f.szságot.

(#169276) B-L-A-C-K válasza madgie (#169273) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Apple is lassan beáll a sorba az iPad Pro-val, szóval ez van, meg kell szokni azt az USB-C-t."

Azt gondoltam én is, mert jó vonal lenne, telefonon mindenen, de pl a héten bemutatott új iPadek visszatértek lightning...Na ki érti ezt.

A másik meg felőlem legyen mindene más, de egy átalakítót beleb@szhatnának a dobozba. Pár hete üzemeltem be egy S9-et, érdekes ott a dobozba minden átalakító volt.

(#169277) madgie válasza icecave (#169275) üzenetére


madgie
titán

Egyetértek, bár hozzáteszem, soha nem volt az iMac-re dugva még az iPhone-om :D iTunes-t kerülöm, képeket, videókat AirDrop-on küldöm napi szinten (oda-vissza), no meg a Mojave-n azért ilyen finomságok is vannak, a Safari szintén szinkronban van.

De ja, ez a csatlakozó téma tragikomédia.

(#169278) .Szaki. válasza B-L-A-C-K (#169276) üzenetére


.Szaki.
addikt

Így van. :K

- Gyorstöltő (1h30min alatt feltölti 100%-ra az S9+-t)

- USB TypeC - microUSB átalakító

- USB TypeC - USB TypeA átalakító (OTG képes)

- USB TypeC - USB TypeA kábel

Ezek azok a tartozékok, amiket úgy gondolom, hogy teljesen jogosan hiányolnak az Apple felhasználók is akkor, amikor iPad-et, vagy iPhone-t vásárolnak. (Utóbbi esetében egyelőre nyilván a C helyére a Lightningot kell behelyettesíteni.)

(#169279) Sukta 95 válasza madgie (#169277) üzenetére


Sukta 95
tag

a kedvenc ficsorom, hogy telon kijelolok valamit es gepen beillesztem. :D

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#169280) madgie válasza Sukta 95 (#169279) üzenetére


madgie
titán

Már csak egy olyan vágólap kéne, amin több dolog is elfér :D (Samsungon azért azt szerettem)

(#169281) icecave válasza madgie (#169277) üzenetére


icecave
nagyúr

Az a bajom amúgy,hogy ha pl. csak a mobilokat vesszük, iOS oldalon számomra a még mindig verhetetlen "smoothság" (de szép szó) maradt, mint pozitívum. Valamint igen, baromi gáz,hogy 2019-ben, egy 300+ k-s flagship is még itt-ott be-be röccen, még ha nagyon ritkán is, de amennyi napi szinten is használható plusz feature-t ad egy iOS-hez képest, az nekem nagyon is megéri.

Azt is megértem, mikor egy vérfan próbál meggyőzni, hogy mindent meglehet oldani iOS oldalon is, ilyen progi, olyan app, stb-vel. Viszont droidon meg nem kell ilyenekkel szopni. Ott van egyből, defaultként a lehetőség. Régen pont ezt szerettem az iOs-ben,hogy egyszerű, letisztult, könnyű kezelni, stb. Most meg mi van? A zártság miatt járjak utána minden szarnak, hogy akár egy képet ki tudjak rakni okostévére, vagy sreamailni, vagy akármi, mikor droidon ott van rá egy gyorsikon és kész. Persze ez csak egy példa volt a sok közül.

(#169282) r3dsnake válasza icecave (#169281) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A macOS viszont tök más. Ott tényleg az csinálsz, amit akarsz.

Párhuzamosan használok két Mac gépet itthon/útközben, és munkahelyen windows-t, és a fájlkezelés, a munkavégzés gördülékenysége magasan a macOS-en jobb.

(#169283) .Szaki. válasza icecave (#169281) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ezért írtam múltkor, hogy valójában a legideálisabb rendszer egy hybrid lenne a kettőből. Egy osztott képernyős OTG képes iOS nálam best buy lenne.

(#169284) Gergőke88 válasza .Szaki. (#169283) üzenetére


Gergőke88
addikt

iPadon van osztott képernyő rég óta.

(#169285) .Szaki. válasza Gergőke88 (#169284) üzenetére


.Szaki.
addikt

Bocs, jogos, nem írtam oda, hogy én ezeket iPhone-on szeretném. :)

(#169286) joey04 válasza Zjunior (#169260) üzenetére


joey04
titán

Nekem 7-ről 8-ra, majd a 10-re frissítést is átélte a win, miközben volt alatta cserélve alaplap, proci, meg 3-4 vga, meg bővítve is lett a ram. soha nem kellett újratelepíteni. modnom ezt úgy, hogy most macbook van, és jobban szeretem a mac os-t, mert szebb és kényelmesebb, de gyorsaságban és megbízhatóságban semmi gondom nem volt a winnel sem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#169287) B-L-A-C-K válasza joey04 (#169286) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért egy szűz telepítés érdemes ilyenkor mindig, de a Win10 tényleg elég jól összerakott már.

(#169288) DanielK válasza B-L-A-C-K (#169270) üzenetére


DanielK
addikt

Teljesen egyet értek. Veszek egy 4-500e Ft -os Dell gépet (ami felveszi a versenyt a macbookkal) és kapok 3 év garit. MacBookhoz meg jár 1!? Ugyanannyiért?
Nevetséges. Ha annyira fasza gépnek hiszik, akkor adjanak nagyobb garanciát. Ja hogy van csak épp 50-80e Ft pluszért...

(#169289) icecave válasza -secret- (#169261) üzenetére


icecave
nagyúr

Teljesen jó. Nézegettem a Delleket is, de aztán pont az említett p*cipöcök miatt nem vettem. Nem tetszik, hogy ott van a billek között.

(#169290) r3dsnake válasza icecave (#169289) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Thinkpademen mondjuk csak a trackpointot vagyok hajlandó használni. Tapipad le is van tiltva. Hihetetlen fos a Macbookhoz képest az a tapi.

(#169291) -secret- válasza r3dsnake (#169290) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Olyan ez mint egy elbaszott joystick. Számomra használhatatlan. :D

(#169292) DanielK válasza r3dsnake (#169290) üzenetére


DanielK
addikt

Még nem találkoztam olyan tapipaddal windowsos gépen ami felveszi a versenyt az apple trackpadjével. Sajnos.
Nem rosszak, de messze nem olyanok. Windowsos gépeken inkább egeret használok

(#169293) lugosi válasza icecave (#169271) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem a munkahelyi thinkpadem drágább volt mint az otthoni MacBook, mégis az utóbbit szeretem jobban. Valahogy sokkal jobban kézre áll nekem az osx, jobban szeretek rajta dolgozni. Alig 1-2 hétköznapi dolog van amit a windowsban jobban szeretek.

(#169294) lugosi válasza Gergőke88 (#169284) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs ha láma kérdés, Minin is működik?

(#169295) Gsx-rr válasza B-L-A-C-K (#169270) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt ,hogy erted ,hogy az uj ar toredekeert?

(#169296) Gergőke88 válasza lugosi (#169294) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nemtudom. :(

YouTube szerint megy.

[ Szerkesztve ]

(#169297) lugosi válasza Gergőke88 (#169296) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi. Lehet hogy megnézek egy új minit.

(#169298) Gergőke88 válasza lugosi (#169297) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mini-t minek?

(#169299) B-L-A-C-K válasza Gsx-rr (#169295) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szó szerint. Gyorsan mutatok egyet apróról, itt van pl egy Dell Latitude 5490-es, pár hónapos lehet, 160 ezerért hirdetik, gondolom 150be ide adná, bolti ára 420 ezer. De még kereshetnék durvább példát is.

(#169300) madgie válasza B-L-A-C-K (#169299) üzenetére


madgie
titán

És ez minőségi? ;]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  iPhone-t használók OFF topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.