Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) [O]-[C]-[B] válasza soldi3r (#20599) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Tudod hogy értettem...

(#20602) bijesz


bijesz
aktív tag

Megnéztem, és 40k körül vannak itthon a 40Y6797 típusú akksik, ugyanez ebay-ről 100 usd körül van (tehát fele).
Utángyártott peddig annyi van, hogy szerintem kész zsákbamacska ha nincs tapasztalata az embernek.

Ezek a reális árak szerintetek is?

(#20603) mitulabattyi


mitulabattyi
aktív tag

Tegnap délután az LCD alján elkezdtek egy fél windows-tálcányi területen szines pixelcsíkok "szaladgálni", kb 2-4másodpercenként... Gondoltam, biztos valami driver gubanc ezért újraindítottam. Akkor megjavult, ma viszont ugyanazt csinálja, de már az újraindítás sem segít, az is mindegy, milyen oprendszert indítok, a BIOS-ban is csinálja, intel és ati gpu-val is.
Lefuttattam egy memtestet, a RAMok hibátlanok. A lenovo test-DVDje szerint az alaplap hibátlan.
Az LCD-panel hibája lehet? AZ LCD-kábel biztos jó, mert mozgatásra nem reagál...

(T400-ról van szó, még garanciás, de nincs sok kedvem/időm szaladgálni vele a szervízbe. Ráadásul jelenleg ez az egy gépem van. A helyszíni garanciát gondolom felejtsem el Debrecenben?!)
:(((

(#20604) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Nem tudja valaki, hogyan tudom hangkártya drivert telepíteni valamint mikrofont beüzemelni (T43)???
a hangeszközök hiányoznak (bár az eszközkezelő mindent rendben lát) a videóknak sincs hangja.

remélem nem kell a windózt újratelepíteni (esetleg alaplapot, winchester, processzort és memóriát cserélnem hozzá... ugye az IBM anno gondolt erre is...)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#20605) mitulabattyi válasza Wolfskin (#20604) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Eszközkezelőben eltávolítod a hardvert, ha rákérdez, akkor a drivert is, aztán újratelepíted... ha a lenovos drivert rakod föl, az valószínűleg nem telepíti föl magát, hanem kitömöríti a cuccot a C:\DRIVERS\... mappába, onnan kézi üzemmódban telepítheted.

(miért kéne alaplapot cserélned egy drivertelepítés miatt?! :F )

(#20606) cadeyrn válasza Wolfskin (#20604) üzenetére


cadeyrn
aktív tag

Sokadszorra hozod fel ezt a mikrofon témát, nem lehet, hogy a Windowsoddal van baj?
Kérlek nézd meg, hogy egy live linux látja-e, akkor legalább annyival előrébb lennél, hogy hardver (vagy bios) szinten van baj, vagy máshol.

(#20607) Lacus MD


Lacus MD
tag

Sziasztok!

Van egy x200-am és van egy problémám, ami eléggé zavar. Lecsukom és belép sleep mode-ba ahogy kell, de ezek után, ha felébresztem érdekes dolgot művel. Látja a wifit és van is interntet, majd 1-2 másodpercen belül lekapcsolja és kb. 10 mp-ig vár, amíg újrakapcsolódik és felmegy netre.

Már azt is kikapcsoltam az eszközkezelőben, hogy a gép energiatakarékossági okokból lekapcsolhassa a wifit. Mellesleg ez egy intel 5100-as wifi, Windows 7 x64.

Másnak is van ilyen gondja? Meg lehet ezt oldani valahogy? Ha van internet amikor visszajön, mégis minek kapcsolja le?

(#20608) [O]-[C]-[B] válasza Lacus MD (#20607) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Milyen tűzfalad vagy antivirusod van?

[ Szerkesztve ]

(#20609) Gondwana válasza Lacus MD (#20607) üzenetére


Gondwana
addikt

Milyen router? (csak mert egy Gigabyte router velem is ilyent játszik 5300-zal, de más lokáción semmi hasonló)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20610) Uborka


Uborka
tag

sziasztok!
Nemrég szereztem egy ssd-t az X41 notimhoz és most ki akarom próbálni win7-tel is, fel is ment szépen az oprendszer. Csupán annyi a gondom, hogy nem találok hozzá vga drivert.. Átalalkították a régi Ibm support oldalt és ott leginkább csak patch-eket találtam hozzá és néhány drivert, a vga-t nem. A widows update sem találta meg.
Van ötlete valakinek?

'00 Impreza Gt turbo, for fun:)

(#20611) Lacus MD válasza Gondwana (#20609) üzenetére


Lacus MD
tag

A router Tp-Link wr741N, a vírusirtó meg ms security essentials. A tűzfal sima windowsos.

(#20612) mitulabattyi válasza Uborka (#20610) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Azt hiszem a legutóbbi XP-s drivert kell használni (ha jól emlékszem). Kitömöríted, és az eszközkezelőből telepíted.

Akkor senkinek nincs tippje mi lehet a gépem baja? Nem egyből csinálja, kb 10 perccel bekapcsolás után kezdi.

(#20613) Harigata


Harigata
tag

Sziasztok!

Innen vásárolt már valaki?

[link]

(#20614) [O]-[C]-[B] válasza Harigata (#20613) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Leselejtezett német céges gépek.
Nem javaslom.

(#20615) Harigata válasza [O]-[C]-[B] (#20614) üzenetére


Harigata
tag

Személyes tapasztalatod is van az ott kapható gépekkel?

[ Szerkesztve ]

(#20616) sniphoe válasza Harigata (#20613) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Újat többször is, azokkal minden rendben volt.
( Náluk jobb árat nem nagyon találni szerintem. )

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#20617) Thusor


Thusor
őstag

Lenovo thinkpad t520-ra is igaz az, hogy hamar elkopik a zsanérja a használata során?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20618) yodamastah válasza Harigata (#20613) üzenetére


yodamastah
őstag

En vasaroltam itt IBM desktop gepet. Korrektul becosmagoltak, es kiszallitottak idoben. SZamlat kaptam ahogy kell. A gep azota is mukodik jol. Mondjuk ez tobbnyire az IBM erdeme :D

(#20619) buvartacsko válasza Thusor (#20617) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem tudjuk. :F

(#20620) baktiz


baktiz
csendes tag

Sziasztok!

Első kérdésem, hogy jó helyen járok-e, mert ha nem kérlek, segítsetek hova tudok fordulni a gondommal? Részletezem: Van egy Lenovo R61i 7650-E7G típusszámú laptopom, és idegileg teljesen kezd hazavágni. 2008 aug-ban vettem, de aktívan olyan 1.5 évet volt használva, utána pihent, mert elromlott a hűtő benne, cégest használtam. De így hűtő gondokkal is ment, csak néha nem akarózott, vagy csak nehezen indult be. Ja, és Vista Home basic volt rajta. No, most kb. 1 hónapja elvittem szervízbe, hűtőcsere, 16e. Mondtam, hogy nézzék meg magát a rendszert is, mert én más gondra is gyanakszom, wifi is hol volt, hol elszállt, utána megint volt. A srác linux-al bűvölte, ő azt mondta neki rendben ment minden, wifi is. Akkor, még mielőtt elhoztam volna, megpróbáltam beindítani, be se akart indulni, küszködött kb. 10-15 percet, míg beindult, akkor is már hosszan szaggató sípoló bejelentkező hanggal, s utána nem reagált semmire a gép. Nem tudtam mit csinálni, ők megesküdtek rá, hogy oprendszer lesz a gond háta mögött, rakjak rá fel újat, frisset. Mert ugye ők azt nem javítottak, csak hűtőt cseréltek. Nos, felraktam rá az XP-t, semmit se látott, se lan kártya, se hang nem volt, se wifi, se video lejátszás. Pedig a létező összes drivert szinte letöltöttem hozzá. Meguntam, XP kukába. Gondoltam a 7-essel mennie kell mindennek. Felraktam, és halál a gép. Már 3-jára rakom fel újra, hátha jobb valamivel, de nem. 5-10 perc csak a bekapcsolás, vagy kikapcsolás, ha eljutok odáig elektronikus módon, és nem a gombbal kell mechanikusan, hosszan nyomva. Hang már van, meg így már legalább látja a hardwer-eket (lan kártya, hang kártya, video kártya) meg 1-2szer már netet is sikerült engedélyeztetni rá pár pillanatra, DE!! most jön a lényeg. Annyira össze van esve a gép, hogy néhány másodpercig él, mozog az egér, utána megint néhány másodpercig nem. És ezt egy ideig csinálja felváltva, de percekkel utána általában lefagy. Kevésszer ment eddig kb. 10-15 percig. Pedig megnéztem, a proci meg a memória kihasználtságot, és semmi. Pedig mintha full le lenne terhelve, és csak néha kapna levegőt, olyan. Nem tudom, mi lehet a baja, de nem akar jó lenni. És mindez egy 1.5 éves géptől, mert vagy 1.5 évet pihent. Már most is telepítgettem drivereket, de nem nagyon használ. Ctrl+Alt+Del-re se reagál ilyenkor, amikor lefagy. Kérlek titeket segítsetek, mert hátha meg tudom itthon csinálni valahogy. A szerviz rakna rá op rendszert amire elvileg garit is vállalna, de az megint vagy 10-be fájna, és nagy esély van rá, hogy a végén ők is csak széttárnák a kezüket, hogy nem tudják megcsinálni, mert nem tudják mi a gond. És akkor ott vagyok, hogy elköltöttem egy gépre 25-öt, ami amúgy is csak vagy 60-70-et ér, ha működik, és még nem is jó, mert tuti cserélni kell benne valamit, az meg megint plusz nem tudom mennyi, ha egyáltalán rájönnek hogy mit. Elnézést, ha kicsit pesszimisták a szavaim, amúgy nem ilyen típus vagyok, de a mai napon elszállt pár idegszálam már, az biztos. Szóval már mindent látott és tapasztalt vén rókák segítségét várom nagy-nagy szeretettel. Előre is köszönöm, az együtt érző emberek segítségét.
Üdv, Zoli

(#20621) baktiz


baktiz
csendes tag

No, közben elindítottam a gépet csökkentett módban, és nem tudom, hogy ez jó hír-e, vagy pont rossz, de itt most nem szaggat az egér, folyamatosan mozog. Meg reagált is a műveletekre rendesen, leállni is gyorsan állt le.Meg viszonylag gyorsan is indult be utána normál módban, de az egér megint meg-meg áll.

(#20622) soldi3r válasza baktiz (#20620) üzenetére


soldi3r
veterán

valami driver nem tetszhet neki

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#20623) [O]-[C]-[B] válasza Harigata (#20615) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Adtam már el nekik rengeteg Lenovo gépet. Akkor tárgyaltuk az egyik eladóval ki a témát.
Egyébként látható is... általában használt átmatricázott német billentyűs gépeket árulnak: T60, T61, R60, R61 stb...
Új gépeik forrásáról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#20624) mitulabattyi válasza baktiz (#20620) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

A helyedben szereznék valahonnan (pl letöltenék) egy gyári recovery lemezt, vagy egy ubuntu live boot, és ha azzal megy a masina, akkor Te rontottál valamit, ha azzal sem, akkor nagyobb a baj.
Normális helyen cseréltetted a ventit? Valami progival ellenőrízd a CPU hőmérsékletét, akkor szokott ilyet produkálni egy gép, ha túlmelegszik a procija /pl nem raktak a hűtés alá pasztát, vagy nem megfelelően.../

(#20625) baktiz


baktiz
csendes tag

Nos, a hőmérséklete a procinak 37-40C fok közt mocorog, így hogy nem csinálok vele semmit. Ezzel a Mobile Intel® 965 Express Chipset Family videovezérlővel próbáltam varázsolni valamit, de semmi eredmény, és a legújjabb driver is csak 2009 okt 2-ai. És megint lefagy olyan 5 perc után.... A biosos dolgok lehet hogy segítenek? Abból melyiket vajon, meg hogy ?Ez a cd-ről bootolós pen driveról jó lehet? http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?&LegacyDocID=MIGR-67856 Ja, lenovo szervízben cserélték a hűtőt. Bocsi, ha nagy hülyeséget kérdek....

[ Szerkesztve ]

(#20626) qfm


qfm
senior tag

Valaki nem tudja hogy tilthatnám le az fn f12-t? Újra engedélyezi a hibernálást hiába tiltom le, és nagyon idegesít mikor véletlen félre ütöm a prtscreent, és se kedvem se időm megvárni amég hibernál meg visszatölt.

(#20627) Mészike válasza mitulabattyi (#20603) üzenetére


Mészike
aktív tag

Hello!

Dettó ezt csinálja a gépem! Szintén T400. Most hoztak hozzá szalagkábeld, de szerintem nem az lesz a gond... Ha lesz időm, akkor délelőtt elviszem a Deltához, aztán kiderül.

(#20628) Peter M


Peter M
tag

Tehát akkor az új széria hiányosságai jelenleg: amiben biztos vagyok T520/W520 (BIOS 1.25-1.26)

Intel Turbo Boost
Alapfelállásban nem aktív (soha nem skálázza az alapórajel fölé), erre megoldás:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?227689-ThrottleStop-Performance-Adjustment-Tool-for-Core-2-Core-i-CPUs

SATA III
A belső HDD helyen nincs SATA III támogatás (csak a SATAII BIOS és boot első felében még aktív) ellenben a Multibayben tejlesértékű. Megoldás még nincs.

Mindenki új BIOSra vár.

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#20629) mitulabattyi válasza Mészike (#20627) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Kíváncsi leszek nálad mi a hiba.

Lehet Debrecenben nincs is már szervízpartner?! A lenovo honlapján nincs debreceni cég, régebben az adatmentés kft. volt a hivatalos szervízparner... Az biztos, hogy ezért nem fogok Pestre utazni (-8-9e forint, -1 szabadnap), de 2-3 hetet se akarok várni, annakidején ki lett fizetve a helyszíni garancia többletköltsége, szóval elvárom, hogy ne én rohangásszak vele. :((

(#20630) Fifi válasza [O]-[C]-[B] (#20623) üzenetére


Fifi
őstag

"Új gépeik forrásáról nem tudok nyilatkozni."
Pedig ezt jó lenne tudni, hisz egy új T420 kb. annyiba kerül náluk bruttóban, mint máshol ÁFA nélkül. :F
Ha tényleg minden rendben van az új gépeikkel, akkor ennél olcsóbb boltot még nem láttam. :Y

Pl. egy Dell U2410 monitor is ~10eFt-tal olcsóbb a többi bolthoz képest.

(#20631) buvartacsko válasza mitulabattyi (#20629) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nincsen Debrecenben szerviz, most írom le századjára...

(#20632) [O]-[C]-[B] válasza Fifi (#20630) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

Nem tudom, talán Lenovo outlet, vagy passz....
Én levittem egyszer 41db T61-et eladni, és amíg átnézték a szervizesek a gépeket akkor dumáltunk el az üzletről az eladóval, vagy üzletvezetővel, nem tudom.
Egyébként korrekt arcok, csak nem szívesen vennék olyan gépet, amit céges környezetben 3-4 évig nyúztak 0-24/7. Köztudott, hogy a céges rendszerek annyira lassúak, hogy az emberek nagy része ki sem kapcsolja a laptopját soha.... Ezért mondtam, hogy nem javaslom.
Valószínű ők is pont az nyomják, mint a GSM boltok: 0% ÁFA, használt - 0 perces...
Így tudnak, pont az ÁFA mértékével olcsóbbak lenni mindenkinél.
Venni kell tőlük valamit és megnézni, hogy hány % ÁFA szerepel a számlán.

(#20633) buvartacsko válasza qfm (#20626) üzenetére


buvartacsko
addikt

???? :D A print screenhez nem is kell nyomni az Fn-t. :D

(#20634) qfm válasza buvartacsko (#20633) üzenetére


qfm
senior tag

Nálam az fn+insert-en van.

(#20635) buvartacsko válasza qfm (#20634) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az hogy lehet? Sehol se láttam még ilyet.

update: látom neked nem ThinkPadod van SL510ed. :P

megoldás: ne nyomj félre. :)

[ Szerkesztve ]

(#20636) qfm válasza buvartacsko (#20635) üzenetére


qfm
senior tag

1, de, thinkpad
2, köszi

Igazán hasznos volt a hozzászólásod, köszönet érte. :R Csoda hogy azt nem javasoltad hogy szedjem ki a gombot, vagy be se kapcsoljam, vagy vegyek másik laptopot. Kb. ezekkel van egy szinten.

[ Szerkesztve ]

(#20637) N.GÁBOR válasza buvartacsko (#20635) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Sokan leszólják a T, X és W szérián kívüli gépeket. Persze, tény, hogy ezek a masinák alkotják a ThinkPad család elit kategóiáját, de azért vicces, hogy a nagy elitnek számító T61\T400 stb masinák oly legendás zsanérja olcsó játék módjára engedi "lötyögni" a kijelzőt, míg tesóm sokak által ThinkPadnek nem minősülő sl300-asa, még 3 év elteltével sem hallott erről a problémáról.
Szóval szerintem semmi gond az sl-ekkel.

Ui: Bocs a hozzászólás miatt.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#20638) mitulabattyi válasza buvartacsko (#20631) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

Kicsit vegyél már vissza az észosztásból. 2010-ben még volt szervíz debrecenben is! Átvevőhely pedig most is van. Mellesleg össz-vissz egyszer írtad le itt a topikban, itt!

(#20639) buvartacsko válasza mitulabattyi (#20638) üzenetére


buvartacsko
addikt

2011 van.

(#20640) qfm válasza buvartacsko (#20639) üzenetére


qfm
senior tag

Naptárad is van? Gondolom a csodás tanácsaid mellett találtad. Értem én hogy nem értesz a dolgokhoz vagy beképzelt vagy, de akkor legalább ne szólj normális emberekhez. Hidd el nem azért írtunk ide hogy egy kvázi-tag hülyeségeit hallgassuk, hanem mert van itt hozzáértő ember is.

[ Szerkesztve ]

(#20641) lapa


lapa
veterán

szerintem mindenki tegye le ami a kezében van és nyugodjon meg. minden oké.

(#20642) buvartacsko


buvartacsko
addikt

Ha a miskolciak jövőhétre se tudják megcsinálni a Tabletemet, azt hiszem személyesen megyek el a gépemért, és megmondom hogy kösz a semmit. :) Majdnem 400ezer forintos gép, és 1 hónapja van helyszíni garanciával a szervizben, úgy hogy konkrétan semmit se csináltak még vele. :) Már most annyira hozzá szoktam ehhez a nem ThinkPad kölcsön géphez, hogy még egyszer lehet nem is veszek Lenovot, hanem eladom, és Apple, mert úgy látom hiába van rá prémium garancia, egy tetves ventilátor csere nincsen meg 1-2 hónap alatt se, ezt szerintem egy Acer Aspire is megcsinálja gond nélkül 100 ezerért. :)

(#20643) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Az itt korábban említett X121e Intel procis gép itthoni elérhetőségéről van infó? Külföldiában augusztus közepét írnak több helyen.

[ Szerkesztve ]

(#20644) Gondwana válasza buvartacsko (#20642) üzenetére


Gondwana
addikt

Na, de te se 400-ért vetted az X200s helyett az X200T-t a széthullós T61 után, ha jól emlékszek...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#20645) buvartacsko válasza Gondwana (#20644) üzenetére


buvartacsko
addikt

Akitől vettem, az ennyiért vette. :)

(#20646) audi100td válasza buvartacsko (#20642) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem semmi hallod, mondjuk érdekelne, hogy ez a lenovo vagy a magyar szervizek sara, ausztriában flottul ment minden, nem kellett alkatrészre várni, felhívtam őket mi a probléma, másnap itt volt a szervizes faszi és kicserélte a helyszínen negyed óra alatt

(#20647) [O]-[C]-[B] válasza audi100td (#20646) üzenetére


[O]-[C]-[B]
tag

A központi szervizt leszámítva a Lenovonak 0 köze van a szervizekhez.
Mind számlás alvállalkozók. Az alkatrész-ellátottság pedig a "magyar szokványnak" megfelelő: semmit se rendelünk, mert ne a mi lóvénk álljon benne. Az ügyfél meg várjon, attól ügyfél.
Minden van de semmi sincs raktáron. Ez a magyar sztenderd, és a magyar vásárló lenyeli azt, hogy bármi amit venni akar, majd csak 1, 2, 3 nap / hét múlva lesz, még a 120 ft-os ventilátort sem tartják. Addig a "központi raktárunkban" van.... Hát persze. :D
Az összes ilyen "rendeld meg, majd szállítjuk" boltot simán bezárnám.

[ Szerkesztve ]

(#20648) audi100td válasza [O]-[C]-[B] (#20647) üzenetére


audi100td
nagyúr

mondjuk valami köze csak van, ha ott javíthatják a gépeiket, nem? gondolom szerződésben meg vannak adva a követelmények, na most ezeket vagy nem tartják be, vagy a lenovo tette ilyen alacsonyra a lécet, igazából mindegy is, a lényeg, hogy itthon szívás van ha nem budapesti vagy

(#20649) WillyX válasza buvartacsko (#20631) üzenetére


WillyX
tag

Dehogy nincs szerviz! Múlt héten ott volt javításon a T410-em. Több is van. A Kassai úton az Albacomp, de ennek az a hátránya, hogy elpostázzák Székesfehérvárra és ott csinálják, ill. a Böszörményi úton a Delta. Az enyém itt volt szervizben.
Ill. az Adatmentés Kft., de ezt nem tudom, hogy megvan-e még. AZ IBM központi számán ezt ajánlották.

(#20650) buvartacsko válasza WillyX (#20649) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az jó, mert én pont a Deltától kértem segítséget, és elküldtek, hogy ők már ezzel nem foglalkoznak. :)

A Budapesti szervizt felhívva ők is mondták hogy Debrecenben ezzel hivatalosan senki nem foglalkozik már. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.