Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54701) hzsolee válasza pjen (#54700) üzenetére


hzsolee
őstag

Ne haragudj, rosszul fogalmaztam. A "csak a táp menjen" itt azt takarja, hogy a dugvillán amin mérek csak a táp van a 12V-os üzemszerű fogyasztókkal (kamerák,nvr), és a többi (monitor, más dugasztáp) le van választva.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#54702) pjen válasza hzsolee (#54701) üzenetére


pjen
félisten

Végeredményben mi a gondod?A 20A nem olyan rendkívüli egy led tápon.

(#54703) hzsolee válasza pjen (#54702) üzenetére


hzsolee
őstag

Az, hogy meddig mehetek el a ráagatott fogyasztókkal, és ezt a fogyasztásmérőn tudjam ellenőrizni.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#54704) tvamos válasza hzsolee (#54699) üzenetére


tvamos
nagyúr

De. A leadott teljesítményt elosztod a felvett teljesítménnyel. Természetesen nem egy konstans lesz, hanem a leadott teljesítmény függvénye. 0-ról induló görbe.

(#54703) hzsolee válasza pjen (#54702) üzenetére
Azt mondod, 12V, 20A a specifikáció. Akkor ne terheld tovább, mint 48W, akkor nem terheled túl.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54705) pjen válasza hzsolee (#54703) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom miket jelez ki a fogyi mérőd,de primer oldalon 240w vagy 1Amper.

(#54706) tvamos


tvamos
nagyúr

Előre is bocs az off-olasért!
Vettem tavaly karácsonyra 1x W/m-és LED szalagot. Sajnos a melegtől a kétoldalú ragszalag elenged, amivel gyárilag szállították. (Van, hogy az alu profilt, amire ragasztottam, van, hogy magát a LED szalagot.) Gondolom a hő miatt.
Kéne nekem valami frankó kétoldalú ragasztó, amivel visszaragaszthatnám. Lehetőleg nem ebay-es, hanem gyorsan beszerzhető.
Kösz a segítséget, előre is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54707) tvamos válasza pjen (#54705) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja... Igaz. 240W. Nem tudom, miért írtam 48-at. Ha nem pfc-s, akkor a 240W lehet jóval több, mint 1A, az áram nem mérvadó.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54708) moha21 válasza tvamos (#54704) üzenetére


moha21
addikt

"Azt mondod, 12V, 20A a specifikáció. Akkor ne terheld tovább, mint 48W, akkor nem terheled túl."

12V * 20 A = 240 W elmáleti maximális kimeneti teljesítmény. Mivel gondolom a hatásfoka 100% alatt van ezért ennél valamivel többet vesz fel ilyenkor a hálózatról. Mivel senki nem tudja a hatásfokát ennek a tápnak így két lehetőség van:

1. vagy megméri a kimeneti áramot, ha az 20 A alatt van, akkor mondjuk oké.

2. Ha a fogyasztásmérője tudja rendesen mérni a kapcsoló üzemű tápokat rendesen, akkor belövi mondjuk 210-220W körülre a felvett teljesítményt, így marad kicsi tartalék.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#54709) pjen válasza tvamos (#54707) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van,bár ezek igen jó hatásfokúak szoktak lenni 95% körül.Azért írtam nézze a bemeneti biztosítékot+ha a fogyi mérő W-ot is mutat akkor azt.Végül is a kimenet van megadva 12v-20A,ha egy 20A es bizti van a kimeneten az megmutatja a terhelési határt+a fogyasztókra rá van írva a fogyasztás. csak össze kell adni.

(#54710) hzsolee


hzsolee
őstag

Köszönöm mindenkinek. :R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#54711) pjen válasza tvamos (#54706) üzenetére


pjen
félisten

Tesa szalag?Nekem polikarbonátot ragaszt fémhez évek óta a terasz tetőn,ott van meleg és bírja.

(#54712) tvamos válasza moha21 (#54708) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, írtam, hogy elrontottam a szorzást. A hatásfokot már kibeszéltük, meg azt is, hogy nem tudja / nem akarja az áramot mérni a kimeneten.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54713) Kernel válasza kmisi99 (#54694) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen, ilyenkor eloszlik a teljesítmény, ha egyforma ellenállás, akkor egyformán. Azt sem zárom ki, hogy 3,3 ohm is megfelel, ez majd a gyakorlatban kiderül.

(#54706) tvamos

Másik topikban olvastam, némelyek elintézik pillanatragasztóval.

Az eredetihez hasonló, vékony, kétoldalas ragasztó is szokott lenni a barkácsáruházakban, szélesebb szalag formájában, amiből keresztbe le lehet vágni keskeny darabokat. Hogy mennyire tartós, az már más kérdés. Vagy van vastagabb, rugalmasabb fajta is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54714) tvamos válasza pjen (#54711) üzenetére


tvamos
nagyúr

Rengeteg felé Tesa van. Melyikre gondolsz?

(#54713) Kernel válasza kmisi99 (#54694) üzenetére
Természetesen nem olyat akarok, mint az eredeti. Az sz@r. Olyan kéne, ami bírja a hőt!
Pillanatragasztóval 10 fm-t? Nem is tudom...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54715) pjen válasza tvamos (#54714) üzenetére


pjen
félisten

Nem értek hozzá,az enyém két ragasztó rétege között egy vékony szivacs szerű rugalmas réteg van.Megnéztem:egy kereszt van és ohmann zölden ráírva.ennyi.

(#54716) Kernel válasza tvamos (#54714) üzenetére


Kernel
nagyúr

10 méter bajos lenne azzal a szalaggal is, ami nekem van.

5 cm széles, ollóval vagdosni is kellemetlen, mert hozzáragad az ollóhoz. Minősége talán még a szalag eredetijét sem éri el. 5 centis darabokkal telerakni 10 métert, érdekes lenne.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54717) xxxjjjkkk válasza tvamos (#54714) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem sziloval fel lehet rakni, nem meleg az annyira.
Helyenként kétoldalúval, hogy amíg szárad megtartsa.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#54718) tvamos válasza Kernel (#54716) üzenetére


tvamos
nagyúr

Megoldanám, ha bírná a meleget! Hidd el, nem az a gond. Most ezen a fekete hőálló szilon gondolkodom nagyon...

(#54717) xxxjjjkkk válasza tvamos (#54714) üzenetére
Nem... Olyan 50-70 fok lehet, max. Szerintem.

Nem akartam szilozni, mert roh@dt sokáig köt meg, addig "oda kell fogni." Persze, ha beröffentem... gyorsabban "szárad." :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54719) xxxjjjkkk válasza tvamos (#54718) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

1méterből 10 centi legyen kétoldalú.
Úgy meg tud száradni.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#54720) tvamos válasza xxxjjjkkk (#54719) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az jó ötlet! Köszi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54721) xxxjjjkkk válasza tvamos (#54720) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Lehet 2x5, vagy 3x5 centiket is tenni, azt te látod, hogy jó.
Kétoldalú ragasztónak van valami erőssége, 50-60kg/m2 alatt nem érdemes venni. A 180kb mindenre elég.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#54722) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#53822) üzenetére

Na újra itt vagyok, mert a rádiós akkupakk egy új fejezetéhez érkezett :D

Még mindig vacila van, de már lassan meglesz a kiút mert már két féle verzió is van. Az egyik a már tárgyalt TP4056 mint töltésvezérlő. Ebből úgy látom két verzió is van, mindegy milyen USB csatlakozó van rajta: a hosszabb a védelmes míg a rövid a védelem nélküli?

A rövidebbel úgy tűnik könnyebben tudnék bánni, csak ez nem véd... gondolom mindkettő megáll 4,2V-on töltéskor így ez a védelem csak a túlmerülés ellen szól? Ha igen akkor jó volna a rövid is, mert a már tárgyalt rádió 3.5V-on egyszerűen használhatatlanná válik, ami még elég messze van a Li-ion számára veszélyes 3V-tól - vagy csak a gyári akku annyira gagyi hogy 3,5V környékén meghal minden és esetleg a 26650 még alacsonyabb feszültségen is bírni fogja de ezt úgy is mérem majd. Szóval feltétlen kell a védelem, vagy nem ha úgyis figyelni fogom a feszültséget?

A másik számomra egyszerűbb verzió egy meglévő akkutöltő powerbankként való használata, mint a képen is látható. Ilyenkor közvetlen a rádió USB bemenetére kapcsolódnék. Mivel a töltőnek csak az egyik szélső ágya használatos a powerbank funkcióban, mi van akkor ha a másik szélső ágyba is teszek egy akkut és energiakihozatalnál párhuzamosítom őket? Ez probléma? Töltéskor a párhuzamosítást megszüntetném hogy ne kavarjanak be egymásnak. Erre a célra két áramkört egyszerre megszakító kapcsolót iktatnék be és valahol lenne egy LCD-s feszültségmérő is hogy lássam a dolgokat, mindenesetre a töltő megszakítja a táplálást ha a feszültség túl alacsonnyá válik. Életképes ez a párhuzamosítós módszer? Mert ha igen ez még telefonhoz is buli, szinte semmit se kell vegyek mert akku, kapcsoló és kábel is van már jó pár, csak LCD feszültségmérő kell...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#54723) Kernel válasza SchumiBácsi (#54722) üzenetére


Kernel
nagyúr

A rövidebbel úgy tűnik könnyebben tudnék bánni...

Nem tudom, mit értesz ezalatt, mert a bekötés "bonyolultsága" nem lehet szempont, annyira egyszerű.

A védelem a TP4056 hibája (túltöltés) ellen is tud védeni, ha mondjuk zárlatossá válna a benne lévő FET és ráküldené az akkura a teljes betápot. Noha a TPA belső termikus védelemmel rendelkezik, valamelyik tesztben olvastam, hogy tönkre is tudták vágni.

Véd túlterhelés és túlmerítés ellen is, így védetlen cellához elég jó választás, pláne ilyen relatív kis terhelés esetén.

Ha magad is figyeled a merülést, használható lehet éppen védelem nélkül is, de ez a védelem gyakorlatilag semmibe nem kerül.

Review of Charger Xtar XP4

Powerbank módban van egy konverziós hatásfok, azon kívül lekapcsolás után is folyamatosan 5 mA árammal terheli az akkut.

Másik slot párhuzamos kötése beláthatatlan következménnyel járhat, mivel nem ismerjük a belső konstrukciót. Ha 5V-ra akarnám konvertálni, akkor inkább ráakasztanék egy step up konvertert, vagy lehet rendelni power bank célú panelokat is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54724) Ribi válasza Ribi (#54361) üzenetére


Ribi
nagyúr

No összeforrasztottam a 2 szálat egy kis plusz rézzel, bezsugorcsöveztem, megdörzsölgettem az érintkező felületet és úgy tűnik működik.
A probléma, hogy búg elég hangosan. Próbáltam méricskélni és nem zárlatos, a drót nem zár sehol a házhoz.
Nem mai darab, szerintem vagy 15+ éves, de nem volt használatban. Gondolom a lakkozás is megfáradt rajta. Valami ötlet, hogy mit érdemes vele tenni?

(#54725) Kernel válasza Ribi (#54724) üzenetére


Kernel
nagyúr

Toroidnál előfordul a vasmag morgása, zúgása, mivel a klasszikus trafóhoz képest nagyobb fluxussűrűségre veszik igénybe, ha jól tudom, ami kisebb belsőellenállást eredményez, vagyis stabilabb feszültséget, jobb hatásfokot. A primeren folyó nagyobb nyugalmi áram jobban rezegtetheti a meneteket is.

Ha eredetileg 220 V-ra készült, akkor még a 230 is rátesz egy kicsit.

Utólag ezzel már nem lehet mit kezdeni, gyártás közben esetleg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54726) Kernel válasza Ribi (#54724) üzenetére


Kernel
nagyúr

Még akartam írni, csak lemaradt, hogy bizonyos esetekben a trafó rögzítésével, rugalmas szerelésével, felfüggesztésével lehet trükközni, hogy ne adja át a zajt. Hasonlóan a HDD rezgéscsillapítás eseteihez.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54727) Ribi válasza Kernel (#54726) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt majd még ellenőrzöm, bár leginkább a búgása zavar, a cucc gumilábakon áll.
Van egy régebbi böszme trafó is, annak nincs gumilába, de tök csöndben van. Viszont érezni, hogy az alatta lévő szőnyeget rezgeti rendesen. Majd kicsit "megbökdösöm" hogy hátha valamelyik szál nagyon laza.
Csak attól félek, hogy a nagyon zümmögés hatására kidörzsöli a drót szigetelést valahol és abból egyszer csak zárlat lesz.

(#54728) darvinya


darvinya
titán

5 éves WayteQ 95CX tápjáról egy kép.
Púpos mint Kvazimodo, de még működik, igaz néha fogja magát és újraindul.
Lassan cserélni kellene 22uF/400V kondit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54729) tvamos válasza darvinya (#54728) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ja-ja. Lehetoleg 105 fokosra!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54730) darvinya válasza tvamos (#54729) üzenetére


darvinya
titán

Az lesz min. csak ne legyen drága, mert már cseréltem a készüléket Amiko ECO TC200-ra, mert most kiszállítással bestbuy.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54731) teo77 válasza kmisi99 (#54572) üzenetére


teo77
őstag

Írtam neki, de nem írt vissza még...

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#54732) teo77 válasza teo77 (#54566) üzenetére


teo77
őstag

Valaki tudna ebben segíteni nekem? Nagyon fontos lenne.
Munkát keresek és nagyon kellene a gép. Jutányos árajánlattal, ha lehet. Köszönöm, előre is!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#54733) SchumiBácsi válasza Kernel (#54723) üzenetére

Értem akkor továbbra is számításban van a védelmes TP4056.

Nem tudom elsőre érthetően fogalmaztam e meg a párhuzamosítást, ez úgy nézne ki hogy csak powerbank üzemmódban valósulna meg. Töltéskor minden az eredeti állapotba lenne. Vagy ha továbbra se biztonságos, mi van akkor, ha a másik slotban lévő akkut elszigetelem a töltőtől és úgy párhuzamosítok? Ezzel a verzióval meg az a baj hogy egy slotnak kell 2db 26650-t tölteni...

Vagy maradjon inkább az eredeti felállás?
"x" mennyiségű 26650 tokozva és párhuzamosítva, 1db védelmes TP4056 tölti az összeset. Ez a blokk a rádió akku helyére kerül és ad majd vélhetően jókora futásidőt az eredeti állapothoz képest.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#54734) teo77 válasza teo77 (#54732) üzenetére


teo77
őstag

Az is jó, ha normál az ár a lényeg, hogy működjön a gépem. Senki nincs itt, aki budapesti és vállalná...? (7. ker)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#54735) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Tudok valahol venni nyomtatott zsugorcsövet? Csoportkábelre kéne, pár milliméter átmérőjű (3-4), 1-2-3-4... felirattal. Illetve, nyomtatható zsugorcső is jó lenne, csak kéne egy cég aki nyomtat. Ismertek ilyet?

(#54736) tvamos válasza MineFox54 (#54735) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyesmi nem jo neked? [link]
Erem en, hogy ez nem zsugorcso, csak kerdem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54737) xxxjjjkkk válasza tvamos (#54736) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

vagy feher szigszalag fekete filc kombo
meg van szines zsugorcső is azthiszem

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#54738) MineFox54 válasza xxxjjjkkk (#54737) üzenetére


MineFox54
őstag

Így van jelenleg is, de szeretném igényesebben megcsinálni... Illetve az új kábeleimre is szeretnék majd egy nehezebben leszedhető jelölést, hogy ne keljen lábuk.
Az egy dolog hogy színes zsugorcső, de nekem az kéne hogy számokkal meg tudjam jelölni... 24+8 vezetékre kéne...

pl.

[ Szerkesztve ]

(#54739) tvamos válasza MineFox54 (#54738) üzenetére


tvamos
nagyúr

Atlatszo zsugorcso + lezerrel kinyomtatott papir? Azt igenyesen meg lehet csinalni, es nem kopik le a felirat.
Persze, uj koraban jol nez ki, amit linkeltel...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54740) MineFox54 válasza tvamos (#54739) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem rossz ötlet, köszi.
Innen jött az ötlet:

(#54741) tvamos válasza MineFox54 (#54740) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az otthoni laser nyomtatoval tuti nem lehet ra nyomtatni... :D

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54742) MineFox54 válasza tvamos (#54741) üzenetére


MineFox54
őstag

:)

(#54743) Kernel válasza SchumiBácsi (#54733) üzenetére


Kernel
nagyúr

Így értettem én is, de ezt az áramkör alapos elemzése nélkül nem lehet megmondani, hogy milyen következménnyel jár. Ilyeneket gyakran még lekövetni sem egyszerű, rajz meg nincs hozzá, általában.

Mindenki maga tudja a saját szempontjait, én legalábbis jobban el tudnék képzelni egy független szerkezetet, ami az Xtar töltőt nem foglalja le, míg azt lehetne másra is használni.

A TPA-modul, dolláros árával nem tétel, csak egy jó 5V dugasztáp kell hozzá, legalább 1A terhelhetőséggel, mert a modul alapból ennyire van beállítva.

Egy ellenállás cseréjével lehet kevesebbre is, akkor kisebb táp is elég, de úgy nyilván lassabban is tölt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54744) darvinya válasza MineFox54 (#54735) üzenetére


darvinya
titán

Szalag feliratozó gép, az nyomtat zsugorcsőre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54745) Kernel válasza MineFox54 (#54740) üzenetére


Kernel
nagyúr

Más téma, de nemrég én is átlátszó zsugorfóliát rendeltem, 18650 akku felújításához, mert így azonosító címkét is lehet alá tenni.

Úgy kezdődött, hogy egy amúgy jófajta és hibátlan akkuról lebontottam a fóliát, mert elektrolit folyt alá, aminek a forrását nem találtam (nem volt kilyukadva az akku).

Viszont utána jó lett volna szakszerűen rendbe tenni, ekkor jött ez: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#54746) tvamos válasza Kernel (#54745) üzenetére


tvamos
nagyúr

En ebbol rendeltem a clear-t, de nem tudom, hogy jo lesz-e...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#54747) MineFox54 válasza darvinya (#54744) üzenetére


MineFox54
őstag

Értem, de van-e olyan cég aki kis tételben vállal feliratozást? Mert nekem nincs ilyen gépem, és azért az 50-60 kábelért amit valaha is el szeretnék készíteni, nem is szeretnék venni...

(#54748) darvinya válasza MineFox54 (#54747) üzenetére


darvinya
titán

Csináltathatsz fóliára kinyomtatot listát, azt vágva felragasztod.[link]

Mondjuk előbb is eszembe juthatott volna, mert ezzel csinálom g.pedálok feliratait/jelöléseit.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54749) Heimdallr75 válasza darvinya (#54748) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Sziasztok,

kis segítséget szeretnék kérni, a probléma a következő, adott egy elektromos rizsfőző edény, röviden egy tégely ami teflonos ezt melegíti alulról egy fűtőszál. Teljesítménye 170 W, hálózatról tökéletesen üzemel nincs vel probléma, viszont amint inverterről használnánk (1000 W -os az inverter autóba van, kamion), amint bekapcsolom azonnal leold az inverter védelme.
Tippem szerint a fűtőszál ilyenkor közel 0 ellenállású és rövid zárként viselkedik, jól gondolom? Létezik valami megoldás erre?

nem válasz akart lenni, mellényomtam

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#54750) Kernel válasza Heimdallr75 (#54749) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lágyindításnak vannak módjai. Például a plazma TV-kben is gyakori az NTC vagy soros ellenállás, amit bekapcsolás után 1 másodpercen belül rövidre zár egy relé, így üzem közben mintha ott sem lenne.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.