Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) fero02 válasza moha21 (#47200) üzenetére


fero02
veterán

Hát, ez azért a felhasználási helyet és módot tekintve elég messze van a "rengeteg"-tő...

Perpill eszembe se jut olyan hétköznapi példa, ami illene ehhez. Ilyet leginkább komolyabb ipari helyeken tudnék elképzelni. De ha Te tudsz, akkor súgj, mert ez érdekes dolog.

Köszi a címszót, utána fogok olvasgatni. :R

[ Szerkesztve ]

(#47202) darvinya válasza fero02 (#47201) üzenetére


darvinya
titán

Villany bojler.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47203) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Van nekem egy tavi levegőztetőm. Elég egyszerű szerkezet. Elvileg kint lehet hagyni mert nem nagyon ázik be. Nah a tegnapi égi harag után azonban csorgott belőle a bíz. Szétkaptam, megszáradt és beüzemeltem. Ment kb 2 percet és néma csend, azóta sehogy nem tudom életre kelteni. Megrozsdásodtak a lamellák ahogy látom. Tudok vele valamit kezdeni vagy kuka?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47204) Kernel válasza Rivaul (#47203) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a kis rozsda nem számít a vasmagon. A tekercset kell megvizsgálni, hogy kap-e áramot, van-e szakadás valahol, esetleg menetzárlatos lett.

Ha búgó hang hallatszik, de a rezgőnyelv nem mozog, az is megszorulhatott. Kézzel mozgathatónak kell lennie.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47205) moha21 válasza fero02 (#47201) üzenetére


moha21
addikt

Bocsi, igen odaírtam, hogy nem háztartásra gondoltam. Ellenben én nem nagyon szerelek háztartásba villanyt csak ipari területen, bár tegyük hozzá ott sem túl gyakori. :B

(#47202) darvinya: Ja hát mondjuk a villany bojlernek pont semmi köze hozzá, de lol.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47206) darvinya válasza moha21 (#47205) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ne rakj rá, s utána ismerd el hibát/felelőséget. lol

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47207) moha21 válasza darvinya (#47206) üzenetére


moha21
addikt

Jó lenne ha elolvasnád miről is van szó és csak utána írnál hülyeségeket. Kösz!

Ha már témánál vagyunk, hogy láttál te villanybojlert földeletlen EPH-ra kötve?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47208) tornas


tornas
őstag

Itt egy kis leírás az EPH-ról...[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#47209) moha21 válasza tornas (#47208) üzenetére


moha21
addikt

Ez ok, de mi a földeletlen EPH-ról beszéltünk ahol nem földpotenciálra hozunk dolgokat szigetelt hálózatban. TN rendszernél más az EPH, ott a PEN-el vagy PE-vel " össze van kötve".

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47210) Rivaul válasza Kernel (#47204) üzenetére


Rivaul
addikt

A nyelv mozog könnyen de semmi. Szétkaptam de nem látok semmi kirívót. Se melegedés, se zizegés, semmi. Egy vékony szál kilóg a tekercsről a szigetelés alól de az nem hiszem hogy az esőtől lett volna... Gondolom ennek annyi akkor. Magába ilyen tekercset nem lehet venni?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47211) fero02 válasza moha21 (#47209) üzenetére


fero02
veterán

Kérdezgettem ma erről picit kollégámat és azt mondta, hogy ő csak az egészségügyben találkozott ilyen EPH rendszerrel (30 éve villanyreszelő, igaz javarészt lakásokat csinál és csak kis részben ipari dolgokat, de ott sem a komolyabb volumenű munkákat).

(#47212) Kernel válasza Rivaul (#47210) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hinném, hogy ilyet árusítanak, esetleg membránok, gumialkatrészek előfordulnak, javítóanyagként. De maga a típus is kifutott már szerintem.

Szemre történő vizsgálat kevés, az a biztos, ha multiméterrel méred magát a tekercset, kizárva így egyéb, külső szakadásokat.

Lehetséges opció még a tekercs megbontása, hátha található valami hiba a bevezetésnél, de ha belül szakadt, akkor már elvileg csak újratekercselni lehetne, már akinek megéri, vagy hobbiból elszórakozik vele.

De úgy látom, lehet találni ilyeneket olcsón a Vaterán is stb. légpumpa néven futnak.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47213) rii


rii
nagyúr

sziasztok

BP-en, a Déli pu-nál hogy hívják az elektronikia boltot?
nem a lomex ... talán maxvill? .-(

elfelejtettem ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47214) Lompos48 válasza rii (#47213) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mikrovill?

(#47215) Rivaul válasza Kernel (#47212) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem. Köszönöm szépen :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47216) rii válasza Lompos48 (#47214) üzenetére


rii
nagyúr

az lesz az
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47217) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, szeretném kicsit kibővíteni a kocsi rádiójának tudását.
Beépített gyári toyota rádió sima cd lejátszóval.
Neten találtam hozzá való aux csatlakozót, ez elvileg a cd changer csatlakozójába megy (ilyen úgysincs a kocsiban), a cucc úton van.

Szeretnék rákötni egy opciókban bővelkedő lejátszót (microsd olvasó, usb bemenet és bluetooth), ki is néztem kettőt, ezt és ezt.
Probléma az, hogy egyiken sincs line out az aux jackhez.
Kerestem neten, de nem találtam olyat, ami mindenben megfelelne nekem és line outja lenne.

A kérdésem az, hogy megoldható, hogy a fenti kettő közül vmelyiket rákössem az aux jackre?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47218) Rivaul válasza Zirowe (#47217) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia. Sztem EZ lesz a te topicod :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#47219) Zirowe válasza Rivaul (#47218) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47220) Kernel válasza Zirowe (#47217) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a felirat valami hülyeség lehet. Ha azt írná, hogy nem használható hangszóróval, erősítő nélkül (cannot be used by speaker not amplified?), azt még érteném.

Lehet, csak valami laikus tévedésből adódik, kereskedőknél előfordul ilyen.

Ilyenkor én keresni szoktam más eladóknál ugyanolyan árut, hátha valamelyik normálisabb infót közöl:

http://www.ebay.com/itm/351310075783

A szöveg itt sem marad el, de már kicsit eltérő a fentitől:

De az alsó képen már beköti egy erősítőre:

Itt van egy videó, az eszköz némileg eltérő, de hasonlan rádugja egy erősítőre:

https://www.youtube.com/watch?v=ZUK2fOau0gs

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47221) kjani18 válasza Zirowe (#47219) üzenetére


kjani18
őstag

Ez jó lenne?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#47222) fpeter84 válasza Kernel (#47220) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ideiglenesen használtam autóban egy ilyet, és bár nyilván nem hifi kategória, de szól úgy mint a legolcsóbb gagyi fejek - csak erősítő nincsen benne. Természetesen erősítőre kell kötni, ezek a hirdetők úgy hunyorognak hogy mindenféle hülyeségeket írnak :DD

Meglepően zajmentes a kimenete, a rádió vétele is egészen használható, a bluetooth átvitele stabil és szintén nincsenek benne nemkívánatos zajok. Az MP3 részét nem nagyon használtam de villámpróba során a 30 gigás telemásolt USB-re dugott SSD-t másodpercek alatt megnyitotta és már játszotta is a tartalmát. Úgy rémlik hogy a könyvtárszerkezetet figyelmen kívül hagyva egy hatalmas playlist-et gyárt az összes talált lejátszható tartalomból és azok között lehet jönni menni - bár én ilyesmire tényleg csak átmeneti kényszermegoldásként használnám, lévén hogy eléggé macerás a keresgélés és butuska a kijelzője...

(#47223) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Igen, ezekre gondoltam, egy ilyen már úton is van.

Arra jutottam, hogy a hangfal csatlakozásra rakok rca-jack-et, azt meg rákötöm a rádió aux kábelére, elvileg nem kéne annyira "szörnyűnek" lennie a hangnak.
Alapvetően így semmilyen erősítő funkcióra nem lenne szükség.

Viszont ha normális a cucc hangja, akkor lehet rendelek belőle még és beindul a buhera.
Van otthon két régi hifi, aminek a tudása kazetta/fm rádió/auxban merül ki, de nagyon jól szólnak és egy ilyennel kiegészítve egész okosak lennének.

Illetve van egy ipod dokkolós hangfalam, amiről leoperálnám a tetején lévő 30 pines apple csatlakozást és rákötném ezt.

Ezek a tervek mennyire reálisak? :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47224) Kernel válasza Zirowe (#47223) üzenetére


Kernel
nagyúr

Megoldható állítólag:

https://puretonesaudio.wordpress.com/ipod-interconnect-guide/connector-and-pins/

Jack-RCA átalakítóval én mondjuk nem foglalkoznék, bekötném rövid úton, lengő jack-aljzatba például:

Esetleg egy átalakítóról levágni a dugót:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47225) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

üdv mindenki!

szobámba akarnék csinálni valami elfogadható hangzású láncot. érdekelne, hangszóró építésnek mennyire kéne nekiállnom nulla tapasztalattal, illetve a választandó erősítő típusát mennyire befolyásolja a hangszóró fajtája.
az erősítőt mindenképp szeretném én magam építeni, ez ügyben jöhetnek akár kész kapcsolások is. nem kell hogy nagy teljesítményű legyen, úgyse akarom a szomszédokat ébreszteni vele, viszont jó lenne ha szépen szólna, szóval jöhet akár A osztály, vagy csöves is, ha nem túl drágán kihozható!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47226) Ribi válasza FireKeeper (#47225) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hangfal eléggé határeset. Szerintem.

Erősítő meg felszerelés kérdése. Szkóp sem árt ha van elérhető közelségben.
Mennyit szánsz rá kb és milyen teljesítményűt akarsz összerakni?
Elektronikai tapasztalat?

(#47227) FireKeeper válasza Ribi (#47226) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a felszerelés nem gond, szkóphoz hozzá tudok férni egyetemen vagy melóhelyen. forrasztáshoz is van minden.
árban nem tudom, abszolút nem tudom, azért nem akarom hogy nagyon elszálljon a dolog. teljesítményben tényleg nem kell nagy, egy szobába jó hangja legyen, gondolom 10-20W bőségesen elég.
villmérnök hallgató vagyok, építettem már ezt-azt, bár inkább digitális mikrokontrolleres cuccokat.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47228) sanzi89


sanzi89
addikt

Volna egy AILI119-es power bankom. Az volna az értékes számomra, hogy a benne található 6DB 18650-es Li-ion cellából tud csinálni 19V-ot, amivel tudom működtetni a laptopomat, mint külső akkumulátor.

A kérdésem az volna, hogy ki lehet-e deríteni az eszköz hatásfokát? Van egy olyan gyanúm, hogy nagyon szar hatásfokkal dolgozhat, 19V-ra állítva másfél óra alatt lemeríti a laptopom energiatakarékos módban. A gyári aksijával 4-5 órát bír. Kipróbáltam több garnitúra Li-ion cellával, azok elvileg többet bírnak.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#47229) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Egyik havernak van egy LED-es lámpája, ami 3 funkcióval rendelkezik: erősen világít, gyengén világít, villog. Azt mondja a srác, csináljam meg azt, hogy csak világítson, mert a másik 2 funkcióra nincs szüksége. (Ne kérdezzétek, miért jó ez, szerintem ő se tudja, minek neki így. :) )
Nem láttam még a lámpát, de mivel egyetlen kapcsolója van, ami egy nyomógomb, gondolom valami elektronika szabályozhatja, hogy mikor hogyan világít a lámpa.

Szerintetek meg lehet csinálni, amit a srác kér?

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47230) Kernel válasza sanzi89 (#47228) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hatásfokot az átalakító áramkör melegedéséből lehet érzékelni, megbecsülni (ha egyéb mérésektől most eltekintünk). Az akkuból származó energia egy része az átalakítón távozik hő formájában, tehát értelemszerűen minél kevésbé melegszik, annál jobb a hatásfok.

A névleges / átlagos 3,7 V-tal számolva, ha ezt felnyomjuk 19V-ra, az durván ötszörös érték. Ez azt jelenti, hogy a transzformációs elv alapján, az akkuból legalább ötszörös áramot fog felvenni az átalakító.

Csak egy példa, amikor 19 V-ról 3 A-t vesz fel a laptop, az bemenő oldalon legalább 15 A, plusz még a veszteség miatti többletigény.

A fotón 6 db cella látszik, 3 Ah kapacitás, az párhuzamosan 18 Ah. Ha ez igaz (vannak hamis akkuk is), akkor például 18 A áramot 1 óráig tudna biztosítani a hat párhuzamos cella. De nagy terhelőáramon az akkucellák is jobban melegednek, tehát azokon is több energia száll el a semmibe.

Mindezek alapján meg tudod saccolni, hogy a saját esetedben mi a helyzet. Pontosabbat mérésekkel lehetne megállapítani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47231) Kernel válasza csabyka666 (#47229) üzenetére


Kernel
nagyúr

Sajnos ezekben "one chip" elektronika szokott lenni, nem lehet beavatkozni a működésébe.

Olyan zseblámpa driver rémlik valahonnan, ahol átkötéssel lehet konfigurálni valamit, de a készen kapható zseblámpáknál nincs ilyen lehetőség.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47232) PHM válasza Kernel (#47230) üzenetére


PHM
addikt

Úgy látom, hogy kettesével vannak párhuzamosan a cellák, majd sorba kötve.
Ezáltal 10,8-11,1 V a kapocsfeszültség, a kapacitás pedig kétszerese
egy cella névleges kapacitásának.
Ha nagyon jó a hatásfoka az átalakítónak, akkor az akkukból kicsivel
több, mint kétszer annyi áramot vesz fel, mint amennyit lead 19 V-on.
Tehát durván számolva az akkukapacitást el kell osztani kettővel,
majd a notebook áramigényével.
Szerintem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47233) PHM válasza csabyka666 (#47229) üzenetére


PHM
addikt

Lehetséges megoldás, ha a kapcsoló nem csak nyomógomb,
a driver kiiktatása.
(Sok ilyen lámpa fordult meg nálam, s majd mindegyikben kapcsoló volt.)
Egy megfelelően méretezett ellenállással helyettesíthető a driver.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47234) Kernel válasza PHM (#47232) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig én is azt figyeltem, csak először úgy tűnt, kétoldalt végig egyben van a lemez. Most már látom, hol van megszakítva.

Akkor eszerint névleges értéken 3 x 3,7 V és 6 Ah.

Bár szigorúan a működési időtartam számítása szempontjából mindegy lenne, hogy nagyobb feszültség és kisebb áram, vagy fordítva, mert a cellákban tárolt energiamennyiség (Wh) összességében független a kapcsolás módjától (Ah érték nyilván mást takar.)

Viszont a tárolt energia gazdaságosabb kinyerése szempontjából előnyösebb a kisebb áram.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47235) Zirowe válasza Kernel (#47224) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#47236) sanzi89 válasza sanzi89 (#47228) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi mindenkinek! Pár nap és elvileg megjön a Li-ion töltőm, amivel meg tudom mérni a cellák pontos kapacitását, utána visszatérek majd erre a power bank-ra is. Amíg nem tudom pontosan a cellák kapacitását, addig kár filózni rajta.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#47237) AthlonXP válasza Lompos48 (#47180) üzenetére


AthlonXP
őstag

Heló. Utána néztem annak az IC-nek amit ajánlottál, de sajnos nem jó. Nem egyezik a lábszáma...

Sajnos rossz adatlapot mutattam.

Ami nekem kéne ( vagy helyettesítője ) az a CD5898CB.
Ez ugyan az, mint amit ajánlottál, csak ennek oldalanként 2x8 lába van ( plusz a középső összekötöttek ), nem pedig 2x7.
Erről viszont nem találok semmit. Kínai oldalakat találok, ahonnan talán rendelni is lehetne, de egy darabért nem éri meg... Szóval, ha esetleg tudnál ( vagy bárki más ) vmi ezzel kompatibilis IC-t mutatni, az jó lenne!

(#47238) klac


klac
aktív tag

Ez egy orosz gyártmányú gépkocsi belső visszapillantóban lévő digitális kijelzős óra.
Egy ideje nem működik, most kiszereltem.
Kiszerelés után 12V os akkuról nem működött, de a 12V-os akku töltőre kapcsolva a kijelzőn voltak 0 ák, de mostanra csak a hangképző része ad recsgő hangot.

kép1
kép2
kép3
kép4

Mi lehet a gond vele?

[ Szerkesztve ]

(#47239) Kernel válasza klac (#47238) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkutöltőre nem szabad ilyen elektronikákat kötni. Van ugyan többféle konstrukció, de általában fázishasított vagy csak diódás megoldás, mindenféle szűrőpuffer nélkül.

A kimenőjel csúcsai terheletlenül 20 V felé is mehetnek, ami kárt okozhat.

Autóban lévő bekötött akkura sem szabad akármivel rátölteni, noha ezeket a töltőimpulzusokat megfogja az akku, bizonyos határig. De túl nagy töltőáram így is veszélyes lehet az autó elektronikájára. Vagy ami legveszélyesebb, ha a saru érintkezése bizonytalan, megszakad az áramkör, az akku korlátozó hatása megszűnik, a káros feszültség közvetlenül a jármű áramköreire jut.

Minden javítás egyébként méréssel kezdődik. Orosz készülékekben a piros kerámia kondenzátorok potenciális hibaforrások, kiforrasztva ellenállásmérővel ellenőrizhető, hogy nincs-e átvezetése, MΩ tartományban.

Elkók is gyenge minőségűek, van ott egy kerámia trimmerkondenzátor, az is tud hibás lenni. Abban a körben az oszcillátor működése szkóppal ellenőrizhető, illetve további jelek is megfigyelhetők, hogy van-e egyáltalán.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47240) csabyka666


csabyka666
addikt

@ Kernel: Én is ettől tartottam, hogy ez ilyen, és kész. Elkérem a sráctól, szétszedem, aztán akkor talán többet tudunk majd.

@ PHM: Ezt nem tudom, de 99%, hogy nyomógomb (ugye arra gondolsz, aminek csak "1 állása van"?).

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47241) klac válasza Kernel (#47239) üzenetére


klac
aktív tag

Köszönöm a választ, lessz mit cserélgetnem benne.

(#47242) Lompos48 válasza AthlonXP (#47237) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szerintem funkcionálisan kompatibilis, lehet, hogy a lábkiosztása nem. :((

(#47243) AthlonXP válasza Lompos48 (#47242) üzenetére


AthlonXP
őstag

De így látatlanba azért elég kockázatos volna megrendelni, nem? Kb 2500ft

(#47244) Lompos48 válasza AthlonXP (#47243) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hozzáértés függvénye. :)

(#47245) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Kültéri DIY led világítás készül. ENNÉL tudtok olcsóbban ilyen átlátszó tetejű dobozokat? Vagy esetleg más használható alternatívát ilyen célra?

(#47246) Lompos48 válasza szabifotos (#47245) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a LEDek a dobozba kerülnének, akkor nagyon elgondolkoznék a szellőzésükön/hűtésükön. Zárt doboz nem sokat segít az élettartamuknak.

(#47247) szabifotos válasza Lompos48 (#47246) üzenetére


szabifotos
senior tag

A terv az hogy 12v-os rendszer lesz, így egy kis hűtőbordán ventillátoros hűtést kapnak majd. Legalábbis ez a terv.... Mivel több darabot csinálnék ezért tettem fel a kérdést, hogy nem-e tudtok olcsóbb megoldást a dobozra, mert a táp után a dobozok lennének a legnagyobb költség az egészben :) De ahogy én néztem nem-igen van más megoldás a linkelten kívül...

(#47248) Lompos48 válasza szabifotos (#47247) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Dobozhoz nincs ötletem, csak a LEDek hűtésére szándékoztam figyelmeztetni.

(#47249) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

A ha a laptok képernyője bekapcsoláskor nagyjából egy másodperc erejéig felvillan, majd kihúny, nagy valószínüséggel invertort kell cserélni? OKozhat ilyet más is? Képernyőmozgatásra nincs változás, az LCD vezetéke nemrég volt cserélve, az inverter külön vezetéken van.

[ Szerkesztve ]

(#47250) Kernel válasza krisztianAMG (#47249) üzenetére


Kernel
nagyúr

Fénycső is elöregedhet, amitől az inverter védelme letilt, ha nem megfelelő áramfelvételt érzékel, illetve egyéb paramétereket is figyel. Lehet hibás valamelyik trafó, akkor is csinálhat ilyet.

LED-esre érdemesebb átalakítani szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.