Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46801) HunAgyas válasza Kernel (#46800) üzenetére


HunAgyas
csendes tag

Az elképzelhető hogy a gyari akkuba van valami ellenálás és az elektronika csak akkor engedélyezi a működést, ha bizonyos ellenállást érzékel..De ezt hogyan lehetne akkor kideriteni?:O

(#46802) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Hobbi célra (komoly SMD nem cél, de azért vékony pákahegy kellene) keresek forrasztóállomást. Egy Weller ilyen célra szerintem overkill és nekem drága is. Szóval valami olcsóbb, de nem gagyi megoldást keresnék, illetve az analóg megoldás is tökéletesen megfelel, nem szükséges a digitális.

Amit a topik gyors átolvasása után sikerült leszűrni, hogy a Fahrenheit 28003 lehet akár az egyik befutó. Mit javasoltok és hol érdemes vásárolni?

(#46803) Kernel válasza HunAgyas (#46801) üzenetére


Kernel
nagyúr

Próbával 10-100 kΩ között kísérleteznék vagy egy trimmerrel.

Amellett persze megvizsgálnám alaposabban az elektronikát, vannak dolgok, ami így fórumon keresztül nem található ki, mérni kell stb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46804) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Szétszedtem ma egy bluetooth-os kis hangszórót azzal a céllal, hogy megnézzem, mekkora aksi van benne (méretre gondolok, mert amúgy tudom, hogy max hangerőn körülbelül 10-15 perc alatt lemerül). Tervezem kicserélni, hogy azért a jelenleginél tovább tudjak rajta zenét hallgatni.

Íme a bele. Ebay-en kezdtem el aksik után kutatni, de nem találok megfelelőt, ezért szeretnék itt segítséget kérni. A méretei: 39 x 29 x 5 mm. 4,1V-ot mértem az aksi kimenetén, tehát gondolom ez egy 3,7V-os akkumulátor.

Tudnátok esetleg javasolni aksit bele, vagy legalább egy helyet, ahol érdemes körülnéznem?
Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#46805) kjani18 válasza jolti05 (#46804) üzenetére


kjani18
őstag

Talán EZ beleférne, bár 2mm-el vastagabb.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#46806) jolti05 válasza kjani18 (#46805) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm! Ha tudok ilyet venni olcsón, valahol, akkor ez nem tűnik rossznak.
Egy ilyen áramkört egy 3W-os hangszóróval a 450mAh vajon meddig képes kiszolgálni?

Rábukkantam most egy ILYENre.

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#46807) Kernel válasza jolti05 (#46806) üzenetére


Kernel
nagyúr

http://milliamps-watts.appspot.com/

A névleges (átlagos) feszültséggel kell számolni. Ha a töltő 4,2 V-ra tölti az akkut, az átlag 3,7V-ra jön ki, ha 4,1V-ra, akkor 3,6V-tal lehet kalkulálni.

Ha például 1,62 Wh a tárolt energiamennyiség, az azt jelenti, hogy 1,62 W teljesítményt 1 óráig tud biztosítani az akku.

3W teljesítményt már csak 0,54 óráig, vagyis 32 percig.

Ebből biztosítani kell a végfok, illetve az egész panel által elfűtött energiát is, de a végfok kapcsolóüzemű, jó hatásfokú, a veszteség nem túl jelentős.

Ugyanakkor a teljesítményfelvétel sem maximális az egész üzemidő alatt, pillanatnyi hangerő függvénye, tehát annak is csak az átlagával kell számolni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46808) kjani18 válasza Kernel (#46807) üzenetére


kjani18
őstag

Azt azért el kell ismerni, hogy pl. D oszt. erősítőnél ez a felvett 1,6W nem túl kis hagteljesítményt jelenthet.
Fél hangerőnél így szólhat 1 órát is.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#46809) Kernel válasza kjani18 (#46808) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet fülsértő a hang, már meglepően kis teljesítménytől is, azért is pedzegettem a végére, hogy nem a maximális teljesítménnyel kell számolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46810) kjani18 válasza Kernel (#46809) üzenetére


kjani18
őstag

Egy ilyen megy egy 4,1V-os li akksiról (ne nevess ki) 2 orion HS 500 -at hajt, szobai hangerővel, 2-3 órát is, és meglepően jó a hangja. ( na nem hifi :) ) Az akksi 800mAh.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#46811) Kernel válasza kjani18 (#46810) üzenetére


Kernel
nagyúr

A HS500 nagy membránfelületének megvan az eredménye, noha a hatásfok miatt (veszteség a hangváltón stb.) elvileg hihetnénk azt is, hogy jócskán elnyel belőle.

De az 5 V-os hídvégfok majdnem 10 V-ig kivezérelhető, azzal már lehet zenélni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46812) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Ismerősnek egy régi CD lejátszójában kifolytak a kondik.
6800uF 16V -os (26x40 mm) hol tudnék venni?
Ha más nem lesz kisebb fizikai méretű is jó lesz, de olyat se nagyon találtam.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46813) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Kb 2 éve vettem a motoromba egy faék egyszerűségű kínai riasztót. Van hozzá egy távirányító, maga a sziréna, a belőle kilógó kábelek, és semmi más. Eddig jól működött, szoktam tesztelni úgy, hogy kicsit megmozgatom a motort, vagy leveszem sztenderről, és már vinnyogott is. Egészen eddig ilyen volt, de most már ha feldöntöm a motort, akkor is csak néha kapcsol be.

Elég olcsó volt, 2-3000 forintot ha adtam érte, szóval kérdezném tőletek, hogy érdemes-e foglalkoznom vele (gondolom az érzékelője ragadhatott be), vagy vegyek inkább egy ilyet vagy egy ilyet?

Ahogy néztem, a burkolat nem szétszedhető, illetve dehogynem, de akkor nem lesz vízhatlan, ami mondjuk nálam nem is probléma, mert elrejtettem a burkolat alá.

Fontos, hogy működjön, szóval ha kicsit drágább ezektől, de megbízható, akkor megveszem azt, viszont azért nem akarok 50-100.000 forintokat kiadni.

Mi a véleményetek? Tapasztalata valakinek? Mekkora baja lehet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46814) mezis válasza csabyka666 (#46813) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Előbb nézd meg a jelenleginek a mozgásérzékelőjét. Ha szerencséd van, csak kontaktust kell tisztítani vagy érzékenységet állítani. Láttam olyan megoldást, hogy kis fémtömeg leng rugón.

46812: Low ESR típusút keress. Jó lesz oda egyetlen 4700 uF-os is, de ha nagyon ragaszkodsz a 6800-hoz, akkor párhuzamosan kettőt a 3300-asból.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#46815) csabyka666 válasza mezis (#46814) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, mindenképp szétszedem, végülis azzal nem veszítek, így úgyis rossz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46816) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Adott egy 6V motor aminek a világító rendszereit szeretném ledesre cserélni (kivéve az első lámpát). Így a fék lámpa(15W szofita), rendszám megvilágító (5W szofita) és a műszerfalon levő ízzók vannak (2-5W közöttiek).
Érdemes kinylódni vele? Itt elsősorban a féklámpa és rendszám megvilágításra gondolok. Vannak olyan ledek amivel kicsit nagyobb fényerőt tudnék elérni a 15W izzó helyett? Persze ha kell tudok panelt készíteni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46817) kjani18 válasza dewil666 (#46816) üzenetére


kjani18
őstag

Ledekkel cca. 5W-ból tudnád ugyanezt a fényerőt elérni.
- fék lámpa 3W
- rendszám megvilágító 1W
- műszerfal együtt 1W
de ezt gyakorlatban kell kipróbálni, kicsit soknak tűnik...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#46818) dewil666 válasza kjani18 (#46817) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor ha megvannak a ledek (fék lámpába 20db-ot gondoltam piros 23000mcd, rendszámnak fehéret 3db-ot ilyet már csináltam és elegendő a fénye, műszerfalba és visszajelzőkbe égőnként 1db led-et szeretnék)
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46819) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Furcsa kérdésem lenne, lehet nem is tudok rá válaszolni. Jobb helyet viszont nem tudok ahhoz, hogy feltegyem a kérdésemet. Van egy 4 bites digitális bemenetem. A bevitt szó értékei: 1011. A nulla előtti egyes az MSB. Ehhez tartoznak R,2R,4R,8R értékek (súlyozott ellenállásos D/A átalakítóról lenne szó). Szerintem hibás a jegyzetem (nyomtatott), de mivel nem járok már suliba, problémás lenne feltenni a tanárnak a kérdést, viszont államvizsgán jól jönne majd.... Ha nem tudok rá válaszolni, muszáj lesz bemennem valamikor.

Szóval szerintem ez így néz ki: 1R + 2R + 8R.

De a jegyzetemben 2 helyen is így szerepel: 1R, 4R, 8R! Most lehet én vagyok a nagyon béna, de miért lett a 2R-ből 4R?? Nem értem. Simán lehet, hogy én nézek be valamit, nem vagyok a témának professzora.... és mivel 2 helyen is a 4R-es változat szerepel, ezért kezd gyanús lenni a dolog.

Előre is köszönöm, hogyha tudtok segíteni.

(#46820) darvinya válasza Studiossrác (#46819) üzenetére


darvinya
titán

Csak egy gondolat menet.
Mivel 4 bit, ezért 1=0000, 1×4=4, 2×4=8, 3×4=12, 4×4=16

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46821) Lompos48 válasza Studiossrác (#46819) üzenetére


Lompos48
nagyúr

1_____0____1____1

R____2R___4R ___8R

__________________

1xR +0x2R+1x4R+1x8R tehát 1R, 4R, 8R

[ Szerkesztve ]

(#46822) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Köszönöm szépen. Ez mennyire logikus lett volna :). Már a működési elvből is. Mindegy, lényeg, hogy már értem :) !

(#46823) hNp88


hNp88
aktív tag

üdv népek,

kimenőtrafó méretezésben kérnék egy "kis" segítséget. ezen cikk alapján próbálkozok, de 1-2 dolog nem világos.

pl. ebben a képletben:

Lp=(1/ωa)·(Ra⊗Rb)

a " ⊗ " repluszt akar jelenteni? ... miért? :F gyanítom másról van itt szó :D

valamint itt:

np=9000·√(Lp·lv/µo·qv)

a µ0 értéket nem ismerem, és kikeresnem se sikerült sehonnan. a trafót hiperszil magra, egész konkrétan VAC SM85b-re szeretném elkészíteni, de több napnyi keresés után sem találtam meg a vonatkozó adatot...

ha valaki segít, előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#46824) Lompos48 válasza hNp88 (#46823) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A " ⊗ " -hez majd el kell olvasnom a szöveget. Ez most nem fér bele. Első látásra a 2 ellenállás párhuzamosan, mert a + soros kapcsolást jelent.

A µ0 a vákuum permeabilitása, más néven mágneses konstans. Értéke 4π.10^-7 H/m.

[ Szerkesztve ]

(#46825) hNp88 válasza Lompos48 (#46824) üzenetére


hNp88
aktív tag

az Ra a cső illesztési impedanciája, Rb pedig a hangszóróé (én 8Ohm-ra méretezném) . ezért nem értem, miért lennének ezek párhuzamosan... :F

µ0 pedig itt a cikk szerint az adott vasanyag kezdeti permeabilitása, nem a vákuumé. :)

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#46826) And válasza hNp88 (#46823) üzenetére


And
veterán

"a " ⊗ " repluszt akar jelenteni? ... miért? :F gyanítom másról van itt szó"
Pedig alá van húzva a műveleti jel, és ha ráállsz az egérrel, akkor szépen kiírja, hogy az bizony replusz.
"µ0 pedig itt a cikk szerint az adott vasanyag kezdeti permeabilitása, nem a vákuumé."
µ0-lal tényleg a vákuum permeabilitását jelölik, viszont ha a szöveg szerint ez a vas permeabilitását akarja jelenteni, akkor minimum hibás a jelölés, mivel ez esetben sima µr-t kellene odaírni (relatív permeabilitás).
Ha az adott mag permeabilitását nem ismered, akkor esetleg meg is határozhatod: tekersz rá néhány menetet - lehet, hogy itt inkább többet érdemes, mint kevesebbet -, megméred a kapott induktivitást (akár közvetett módszerrel, például a reaktancián, a látszólagos ellenálláson keresztül), abból az AL-értékét, de a mag fizikai jellemzőinek ismeretében visszaszámolhatod a relatív permeabilitását is. Egyébként vasanyagoknál ez messze nem állandó, gerjesztés- (áram-) és frekvenciafüggő is lehet.

(#46827) Kernel válasza hNp88 (#46825) üzenetére


Kernel
nagyúr

Rb a cső belső ellenállása, Ra az optimális illesztőellenállás (anódellenállás, munkaellenállás), vagy másképp terhelőimpedancia. A második bekezdés példájában ez 3000 Ω.

Ez úgy fogható fel, mint egy tápforrás belső impedanciája és a rákötött terhelés, ami végeredményben párhuzamos.

A szóban forgó képlet csak a primerkörről szól.

Külön következik a szekunder számítása, vagyis az impedancia áttételezése például 8 Ω-ra.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46828) dudika10 válasza hNp88 (#46825) üzenetére


dudika10
veterán

Rb a cső belső ellenállása (ld.: katalógus).
Ra pedig az optimális illesztőellenállás (szintén katalógusból).
A művelet pedig a replusz, én meg lassú voltam. :B

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46829) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Szétszedtem a motorom riasztóját, de szerintem itt meg is állt a dolog, mert tovább nem bontható érdemben a készülék. Így néz ki a belseje:

Érzésem szerint a kis kék henger lehet a rázkódásérzékelő, mert abban mintha zörögne valami. A panel látszólag rendben van, sehol egy égés, nem is büdös, még csak el sincs színeződve.
Én szinte biztos vagyok benne, hogy ez az érzékelő romlott el, mert a távirányítóval tudom ki- és bekapcsolgatni a riasztót, illetve tudom szirénáztatni is, csak ugye rázkódásra nem kapcsol be. Persze így, hogy az asztalon van, elég csak megpöccintenem, és be is kapcsol, de a motoron valamiért nem akarja az igazságot. Talán azért, mert sokat tompul az ütés, amire eléri a riasztót, de az azért vicc, hogy sztenderről leveszem, ugrálok az ülésen, és akkor se kapcsolt be...

Szerintetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46830) sonar válasza mezis (#46814) üzenetére


sonar
addikt

Jelenleg 2x6800uF 16V meg 2x4700uF 25V van benne.
Azt mondod, hogy a kettő helyett elég egy 4700uF?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#46831) hNp88


hNp88
aktív tag

köszönöm szépen mindenkinek! :)

hát, én akárhogy ráhúztam az egeret, nem írt ki semmit. viszont az Rb-t azt benéztem, következőre megtanulok olvasni :B

µ0 jelölés nekem is "fura" volt, de hát na, nálam okosabbak írták, nem kötök bele. :D

hálózati trafót már méreteztem-készítettem ezelőtt, gondoltam megpróbálkozok ezzel.. hát, valahol el kell kezdeni :DDD

a mag permeabilitását pedig sejtettem, hogy így meg lehetne határozni, de ha valahol megtalálható az adat, inkább azt használnám, nem nagyon bízok a saját számításaimban, általában az ellenkezőjének a reciproka igaz :U a menetszámoknál legalább nagyjából látom, ha nagyon nagy marhaságot csináltam, de erről elképzelésem sincs, milyen nagyságrendnek kell lennie :DDD

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#46832) mezis válasza sonar (#46830) üzenetére


mezis
nagyúr

Annyira nem spórolnék. A 6800-asok helyett tehetsz 4700-asokat.

mezis

(#46833) darvinya


darvinya
titán

Üdv

Mennyire stabilizálja egyenirányítás után rakott ellenállás párhuzamosan kondenzátor előtt?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46834) dudika10 válasza darvinya (#46833) üzenetére


dudika10
veterán

:F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46835) mezis válasza darvinya (#46833) üzenetére


mezis
nagyúr

Valamennyire. :DDD ;]

mezis

(#46836) dave0825 válasza darvinya (#46833) üzenetére


dave0825
őstag

NÉHA :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#46837) Lompos48 válasza darvinya (#46833) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mit? Sajnos azt se.

(#46838) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Led izzóim közül az egyik haldoklik. Szétszedtem, nem találtam forrasztási hibát vagy égési nyomot a driveren. Vajon mi lehet vele, nincs tippetek? nagyKÉP

[ Szerkesztve ]

(#46839) Lompos48 válasza szabifotos (#46838) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Gyenge hűtés miatt kezd kimúlni. Nem kevés feladat 12W disszipálását megoldani ekkorka tokban.

(#46840) darvinya válasza Lompos48 (#46837) üzenetére


darvinya
titán

és (#46834) dudika10, (#46835) mezis, (#46836) dave0825

Pedig HP nyomtató tápjában ez van.
De minek??

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46841) dudika10 válasza darvinya (#46840) üzenetére


dudika10
veterán

Hogy kevesebb festéket kelljen használni a nyomtatáshoz. :K

;]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#46842) Lompos48 válasza darvinya (#46840) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a nyomtató tápjában párhuzamosan van a kondenzátorral egyenirányítás után, akkor mindegy, hogy a kondenzátor előtt vagy utána van. A szerepe a kisütés lehet. Stabilizálás semmiképp.
Mindamellett megemlíthetted volna, hogy melyik mekkora.

(Kezemben egy HP710C tápja. napokkal ezelőtt bontottam. Abban nincs.)

[ Szerkesztve ]

(#46843) PHM válasza darvinya (#46840) üzenetére


PHM
addikt

Ha jól sikerült dekódolnom az eredeti kérdésedet, az az ominózus
ellenállás előterhelés lehet. Néha alkalmazzák stabilizálatlan tápoknál,
hogy ne legyen akkora feszültségemelkedés terheletlen állapotban.

(#46841) dudika10: Azé' ez gonosz vót. :D

(#46842) Lompos48: Ott a pont. :R

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#46844) darvinya válasza Lompos48 (#46842) üzenetére


darvinya
titán

Ellenállás értékét pontosan most nem tudom megnézni, de 1W-os az biztos, 6700uF kondi.
Tábla szerint kimeneti fesz. 13.5V 1A.

Erről van szó:

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46845) Lompos48 válasza PHM (#46843) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igazad van. Ugyanakkor az utóbbi időkben a nyomtatók elektronikája nagyon komoly tápfeltételeknek tesznek eleget. Nem hinném, hogy stabilizálatlan tápokat használnának. Max. a lézernyomtatók kemencéjénél, de még ott se.

(#46846) pezsooo


pezsooo
csendes tag

Sziasztok !
Kérlek segítsetek: vettem egy amp06 végerősítő kitet osszeraktam és nm értem hogyan lehet a bemenetet megoldani kimenetnél van out-és+ bemenetnél meg cs 1 inputvan kezdo vok és ez magas nekem

(#46847) PHM válasza Lompos48 (#46845) üzenetére


PHM
addikt

Jobban belegondolva tényleg fura egy kicsit a dolog.
Az utóbbi 10 évben legalább tucatnyi HP nyomtató táppal találkoztam,
s mindegyik stabil, kapcsoló üzemű volt.

(#46846) pezsooo: A bemeneti jelet az "input" és a mellette lévő "gnd"
jelű pontokra kell adni. A "gnd" a bemenő jel testpontja.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#46848) Lompos48 válasza darvinya (#46844) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez annyira HP, hogy Canon. :))

(#46849) Lompos48 válasza pezsooo (#46846) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Baloldalt ot van az INPUT és GND:

(#46850) darvinya válasza Lompos48 (#46848) üzenetére


darvinya
titán

Igaz. :D
Annyi HP van, hogy már keverem melyik mi.
Holnap újra szét szedem, készítek róla képet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.