Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) moha21 válasza Lompos48 (#47698) üzenetére


moha21
addikt

Én valamit benéztem akkor. Azt hittem a félvezető és bordája közé kerestek szigetelőt. :_)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47702) Lompos48 válasza moha21 (#47701) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Inkább EL-, mint be. :)

[ Szerkesztve ]

(#47703) darvinya válasza Lompos48 (#47702) üzenetére


darvinya
titán

Tudom nem nekem írtál.

Sikerül 3.15A-re cserélni az 5A-es kockabiztosítékot.
Viszont azt nem értem, hogy 120uF/450V-os kondi ami benne volt.
Az egy az egyben 120uF/400V-os kondinak felelt meg.
Mérete, kinétete, borítása ugyanaz csak az a / utáni érték más.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47704) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok. Laptopaksiból kiszedett aksikat Mivel lehet tölteni? Az "elemekre" az van irva hogy LG Cherm ICR18650 P1
CCL2I05104
2253200660
Elég vastagok egy ceruzaelemhez képest. ;] Kezdő vagyok aksi témában. Azzal tisztában vagyok hogy fel robanhat,kigyulladhat.Tehát a kérdés az lenne, hogy mivel tudnám őket feltölteni illetve, hogy mit lehet tudni róluk. Köszönöm a segítségeteket! :R

(#47705) PHM válasza Black-core (#47704) üzenetére


PHM
addikt

Olyan akksi töltőt kell hozzájuk használni, ami tud lítium akkut tölteni.
Ezekből ma már rengeteg van, a választás ízlés és pénztárca dolga.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47706) Tubi2 válasza PHM (#47705) üzenetére


Tubi2
senior tag

Tovább vinném a kérdést:
Ebayen van panel, ami cellánként tudja tölteni, de pakként nem lenne javaslat töltőre?

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#47707) Kernel válasza Black-core (#47704) üzenetére


Kernel
nagyúr

Önmagában a cellát 4,2 V-os Li-ion töltővel lehet tölteni, lehet kapni 18650 méretű cellához való töltőket is (18 x 65 mm).

Normál töltőáram 1,25 A:

http://batterybro.com/products/lg-chem-icr-18650-e1

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47708) Kernel válasza Tubi2 (#47706) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lehet kapni fix feszültségű töltőket 8,4 V, 16,8 V stb. értékekre, vagy a korábbi hozzászólásomban említett szabályzót, vagy hasonlót.

Utóbbinál műszerrel kell pontosan beállítani a töltési végfeszültséget.

Csak az a gond, hogy soros cellákat nem javasolt, vagy elvileg nem is szabad védőpanel nélkül tölteni:

http://www.ebay.com/itm/151300771040

Ez egy példa a kétcellásra, de kapható többre is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47709) Black-core válasza PHM (#47705) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.Házilag nem megoldható? Költeni nem akarok rá.Csak gondoltam hátha valamit lehet velük kezdeni hogy ne dobjam ki. Van vagy 20 telefon töltőm meg 5-6 notebook töltő Univerzális is ami elvileg érzékeli hogy mennyit kell tölteni külömböző notebook,laptopok hoz, meg 2 ceruza elem töltő.Ezekből nem lehetne valamit kezdeni? :R

(#47710) PHM válasza Black-core (#47709) üzenetére


PHM
addikt

De, lehet velük valamit kezdeni.
A lítium akkucellák töltéséhez azonban muszáj lesz olyan töltőt
használni, ami kifejezetten arra való.
A telefon töltők is jók, de csak arra, hogy felrobbantsd velük a cellát.
Ezek ugyanis zömmel 5V-osak, míg egy lítium akku töltési
végfeszültsége 4,2V.
Egyszerű, 1 cellás töltőt már 500 Ft-ért kapni a kínai piacon.
Nem tudják azt az áramot, ami rájuk van írva, de használhatók.
Egy dolgot kell csupán ellenőrizni használatba vétel előtt,
mégpedig azt, hogy a kimenetük üresen se haladja meg a 4,2V-ot.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47711) szabifotos válasza Black-core (#47709) üzenetére


szabifotos
senior tag

Én ILYENNEL töltöttem fel bontott laptop akksikból a cellákat. Közel 40db cellám van itthon. A töltő zölden jelzi ha kész a töltés. Bár én csak az "első" töltésre használtam, utána Nitecore I4-gyel töltögetem őket.

(#47712) Black-core válasza PHM (#47710) üzenetére


Black-core
aktív tag

Kernel Értem. Köszönöm Mind2töknek a gyors segítséget. És ha nem cellánként szeretném használni, hanem így ahogy össze van kötve? Így is megoldható a töltése? Elég macera lenne mindig szétbontani megvárni amíg feltölt mind a 9, cserélgetni aztán újra összekötözgetni.. :R

(#47713) Black-core válasza szabifotos (#47711) üzenetére


Black-core
aktív tag

Nekem is van legalább 20 működő cella. Nitecore I4 mivel tud többet azon kívül hogy 4 is belefér egyszerre? Még egy olyan kérdésem lenne hogy mennyi cellát szabad összekötni maximum? Most 8db van összekötve kimértem és 13 V van benne.

(#47714) Kernel válasza Black-core (#47712) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha ott van benne a védőelektronika, ami meggátolja, hogy a soros cellák feszültségegyensúlya eltolódjon valamelyik kárára, akkor elvileg lehetne rá tölteni.

Az előzőleg részletezett módokon, betartva az áram- és feszültségkorlátot.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47715) Kernel válasza Black-core (#47713) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most 8db van összekötve kimértem és 13 V van benne.

8*2,5 = 20 V lenne a minimum, ami alá nem szabad sütni. A hibás cellákat külön ki kell mérni / selejtezni.

8*4,2 = 33,6 V-os töltő kellene hozzá, de csak védőpanellal merném használni. 16.8V PCB néven lehet találni eBay-en, talán abból kettőt össze lehetne kötni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47716) Black-core válasza Kernel (#47714) üzenetére


Black-core
aktív tag

Az elektronikákat eltávolítottam volt amelyik szagos volt.Azt hittem hogy laptopaksik elektronikájának csak egy része található meg magában az akkuban, a másik része az alaplapra van "integrálva" Esetleg lehet hozzá kapni külön ilyen védőelektronikát? :R

(#47717) Kernel válasza Black-core (#47716) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt észre lehet venni, amikor a zsugorfólia alatt van egy ilyen korong is:

http://www.ebay.com/itm/351417093267

De ezt egyedi celláknál szokták így megoldani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47718) PHM válasza Kernel (#47715) üzenetére


PHM
addikt

Szerintem az a 8 cella vegyes kapcsolásban van,
azaz kettesével lehet párhuzamosan kötve és úgy sorba.
Notebook akksinál 14,4V-nál nem szokott nagyobb lenni a
névleges feszültség. Ez esetben viszont jó lehet a 16,8V-os töltő,
persze csak úgy, ha van balancer az akkupakkban.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47719) Black-core válasza PHM (#47718) üzenetére


Black-core
aktív tag

Igen vegyesben volt.Sorba kötöttem és igy 25 V van benne.Amelyik cellában nagyon nagyon kevés van épp hogy megmozdul a mutató az kuka? Nem mentség h vagy 5-6 éve nem volt használva,töltve?

(#47720) Barret001 válasza Black-core (#47712) üzenetére


Barret001
addikt

Én töltöm egyben is. 4,2V-ot megszorzom a cellák számával.
Töltés végén erősen esik az áramfelvétel,akkor adok neki többet.
De figyelni kell Ampert,és a feszültséget is! Ezek a cellák erre kényesek.

Van 3-és 4 cellás pakkom is. Sőt 8000 mA-os is:)

Töltőelektronika kidobva. A legkisebb pakk 2200ma-os. Pc ventillátor
1 töltéssel 10 órát megy róla simán:)

(#47721) Black-core válasza Barret001 (#47720) üzenetére


Black-core
aktív tag

És te mivel töltöd őket?

(#47722) Barret001 válasza Black-core (#47721) üzenetére


Barret001
addikt

Van egy házi készítésű állítható kimeneti feszültségű akkutöltőm.
Kezdéskor beállítom 12,6V-ra. Később meg ahogy kívánja az akksi.
Néha ránézek,kb 3 óra alatt töltöm fel.Nem akarom tönkre tenni.

(#47723) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember


Itt a képen a bitscope bemeneti fokozata [link] látható kicsit módosítva, ami az 1:10-es osztós mérőfejet fogadja.
100uF-es kondikkal produkálja a képen látható átvitelt, az eredeti a linken kevesebbet tud. Ez az átvitel már elég jó, csak egy picit kellene még feljebb mennem frekvenciában, de kondikkal már nem jutok előbbre, csak ha a trimmerrel állítom a csillapítást. Mi mást lehetne még csinálni? A tranyók 3-400MHz-es példányok.

Azt nem tudom, hogy az eredeti rajzon mit csinál a kis kondi a trimmer potin.

Ez a rajz lenne a korábban említett mérőm bemenete, ezt követné egy művernyő ami áttenné a jelet féltápra, az után jönne egy 4 tagú osztó egy videó multiplexerrel, majd annak a kimenetén lenne az AD és a komparátor. Így nagyobb feszültségek mérése is megoldott lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47724) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#47723) üzenetére


Lompos48
nagyúr

100uF-es kondikkal produkálja a képen látható átvitelt,...

Ez az érték csak az alacsony frekvenciáknál "játszik"

A tranyók 3-400MHz-es példányok.

Ezek az értékek határfrekvenciák, ahonnan felfelé szegények már nem "tranzisztorkodnak", azaz erősítenek. A BC például így egy "rövid" dióda szinteltoló szerepét játssza (feltételezem), a bemeneti 9pF-os parazita kapacitása már beleszólhat egy több 10MHz/es jelbe. Lehet, hogy egy BF255(254, 200, 214, 214 stb - ezek régiek, de kell legyen hasonló típus) kategóriás nagyfrekvenciás bipoláris tranzisztor 3pF-ja jobban szerepelne.

Azt nem tudom, hogy az eredeti rajzon mit csinál a kis kondi a trimmer potin.

Szerintem nem hagyja, hogy a trimmer "beleszóljon" a fokozat váltóáramú erősítésébe.

Így nagyobb feszültségek mérése is megoldott lenne.

A belinkelt áramkör mekkora feszültséget visel el. Nem lehet túl sok, Az osztás "művernyő" (milyen, mekkora?) után... :F

[ Szerkesztve ]

(#47725) darvinya válasza Lompos48 (#47724) üzenetére


darvinya
titán

A felsorolt BF nagyrésze kapható.

HR-ben ezek szerepelnek, azaz sok 115-982-ig.

(#47726) CPT.Pirk

Ugyanitt 550-998 SMD van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47726) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#47724) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, azért tettem be 100uF kondikat, hogy sima legyen a fázismenet a teljes tartományban, ahol mérnék.
A tranyók még változhatnak, most csak fogtam amik ott voltak a rajzon. Majd igyekszem SMD példányokat keresni, bár a normál se gond.

A feszültségre meg úgy gondolom, hogyha be van kapcsolva a 10-es osztó, akkor pl. 45V -ből lesz 4.5V, azt meg a következő fokozat tovább tudja osztani mondjuk a felére, úgy meg már beférek a 0..3,3V tartományba, ahol az AD és a komparátor megy. Ha nincs 10-es osztó, akkor meg a diódáké a pálya a bemeneten.

Nyilván kell csinálnom egy külön tápot a cuccnak, ami a bemeneti fokozat számára megcsinálja a +-5V-t, meg egy jóféle 3.3V tápot az analóg dolgoknak, ez utóbbi már megvan, a többit meg csak meg kell rajzolnom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47727) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#47726) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Megértve. :K

Csak korábban az: "...Így nagyobb feszültségek mérése is megoldott lenne...." kissé ijesztően hatott. Azokat nem a néhány volt környékén szoktam keresni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47728) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Multimétert szeretnék venni.

Főleg analóg fejhallgató erősítők és végfokok méricskéléséhez kell, de más esetben is jól jönne.
Jó lenne, ha nagyon kis feszültségeket is tudna mérni, de ha ez jelentősen drágítja, akkor maradok a mostani 10/100szorozós erősítőmnél.
Szeretném, ha tudna frekit és kapacitást is mérni, de ez nem feltétel, csak akkor van értelme ha elfogadható pontosságú.
Olyan eszközt szeretnék, ami hosszú évekig műxik, de mégsem túl drága, mivel kb. havonta egyszer venném elő pár órára.

Köszi a tippeket előre is.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47729) CPT.Pirk válasza Bici (#47728) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit túl van bonyolítva ez a kérdés. Kis pénzért normális műszer: DT-9205, 2-3k pénzért házhoz hozzák Kínából az ebayen, csak a gumi papucsát dobd el, mert marja a műanyagokat... :)

Ha komolyabb műszer kell (szerintem a céljaidra nem kell jobb, én is erősítőket állítgattam be vele, kellően pontos), akkor meg ott vannak a drága TrueRMS mérésre képes műszerek.

Lompos48: hehe igen. :)
Ma nagyjából végeztem az analóg bemeneti résszel, de már már le... magam. A fene gondolta, hogy ennyire bonyolult rendesen megcsinálni az analóg részt, a két csatorna kapcsolása kitesz egy A4-es oldalt, majd holnap rakok fel képet, hogy mire jutottam.
Viszont így már nem "csak" amplitúdó és fázismenet rajzolóm lesz, hanem gyak. egy komplett szkóp is, a részletek már csak a PC oldali programon fognak múlni... - én meg naívan bele akartam férni egy 5x5-ös alátét nyákba az egész mérő és generátor résszel. :D

A BC tranyó helyére pedig a BF840 smd tranyót néztem ki.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#47730) moha21


moha21
addikt

Multiméterekbe ti milyen elemet / akkumulátort ajánlanátok ? Illetve bármilyen hordozható mérőeszközbe?
Problémám a NIMH akkukkal, hogy álandóan lemerülnek ha nem használom őket.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47731) darvinya válasza moha21 (#47730) üzenetére


darvinya
titán

Ha sűrűn kell használni, akkor VARTA HighEnergy volt legtartósabb eddig.
De drágábban ott a Li fajtája és annak akkumulátor variánsa, de az ritka.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47732) Kernel válasza moha21 (#47730) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem beváltak évek óta a kínai 800 Ft-os akkuk, nem mondanám, hogy túl gyakran kell tölteni. Pontosan meg sem tudnám határozni, hónapokig megy. Itt írtam róla: [link]

Viszont ügyelek a kíméletes töltésre, nem melegítem, csak kis áramot adok neki, de azt 24 óráig: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47733) moha21 válasza Kernel (#47732) üzenetére


moha21
addikt

Nekem a Tronic márkanevű LIDL-ös akkuk voltak, több változat is. Kb 10-szer volt idáig töltve intelligens töltővel, az egyiket tegnap este óta még most is tölti...
A másik már reggel fel volt töltődve, de észrevettem, hogy a negatív sarka zöldül. ( Nem folytam bele a kémiájába, de biztos nem egészséges dolog ). Legnagyobb probléma talán, hogy van adott műszert fél évig nem használom.
Lehet jobban járnék inkább valami jóféle alkáli elemmel? Számológépekben sem váltak be nagyon az akkuk. Szerintem nagyon nagy az önkisülésük.

(#47731) darvinya: Valami hasonlón gondolkodom csak furcsa egy ilyen high energy többe kerül, mint egy akku.. bár így mondjuk sokat nem érek az akkuval sem, hogy mindig tölteni kell..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47734) Kernel válasza moha21 (#47733) üzenetére


Kernel
nagyúr

Konkrétan milyen töltő és mekkora árammal tölt?

A multifunkciós Lidl, Aldi töltők 9V-os része nem intelligens, túlmelegíthet, nem kapcsol ki, manuálisan kell leállítani, az áram és kapacitás alapján kiszámolt idő elteltével.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47735) moha21 válasza Kernel (#47734) üzenetére


moha21
addikt

videó

Technical data
Input voltage 100-240 V ∼ 60/50 Hz
Current consumption 390 mA
Protection class II /
Operating temperature 0° - 25°C
Storage Temperature -20° - 40°C
Humidity (no condensation) 5 - 80 %
Output voltages 6 x 1,4 V (Loading slots 1 - 4)
2 x 9 V (Loading slots 5 - 6)
Charge currents (without using the
USB output)
6 x 1000 mA (Type AA)
6 x 500 mA (Type AAA)
4 x 1000 mA (Type C or D)
2 x 70 mA (9 V Block)
Charge currents (with use of the
USB output)
6 x 500 mA (Type AA)
6 x 250 mA (Type AAA)
4 x 500 mA (Type C or D)
2 x 35 mA (9 V Block)
Maximum assessment capacity
AAA: 900 mAh
AA: 2500 mAh
C: 4000 mAh
D: 4500 mAh
9 V Block: 200 mAh
USB 2.0 Output 5 V , 1000 mA
Measurements (W x H x D): 23,9 x 5,9 x 16,6 cm
Weight 620 g approx

tronic tlg1000 c4

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47736) darvinya válasza moha21 (#47733) üzenetére


darvinya
titán

Én is gondolkodtam 9V akkun, utána járva kiderült, hogy most eladó 9V-os akkuk max. 350mAh-esek ami a legrosszabb 9V-os elemmel egyenlő.
HighEnergy 2300mAh, Li 1850mAh.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47737) moha21 válasza darvinya (#47736) üzenetére


moha21
addikt

Nekem a mérőeszközökben tökéletesen elég lenne az a 200mAh is, ha nem merülne ennyire le magától. Mindig szerelgetni meg nincs kedvem őket.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47738) darvinya válasza moha21 (#47737) üzenetére


darvinya
titán

Akkor lehet az aksi nem jó alapból.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#47739) moha21 válasza darvinya (#47738) üzenetére


moha21
addikt

Többféle van és, ha feltöltődött, akkor pl. villanymotort, izzót stb szépen lehet használni róla. A baj akkor van, ha sokat áll. ( fél év )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47740) Kernel válasza moha21 (#47735) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ennél minden jel szerint a 9V rekesz is töltésvezérelt, de erről gondolom árulkodik a kijelző is.

A probléma inkább az, hogy ilyen kis akkuhoz képest 200 mA erős gyorstöltésnek számít, ami túl hamar kinyírhatja. Hibás akkunál pedig meghiúsulhat a töltés végének érzékelése, nem tud leállni, amiből további bajok lesznek.

Eleve az is kellemetlen, hogy ezekben 7 kis cella van sorosan, márpedig soros töltésnél a -dU elven alapuló érzékelés problémákat vet fel, különböző állapotú cellák esetén.

Ha például 12 óra alatt sem bírt leállni, akkor már 12*200 vagyis 2400 mAh mennyiséget tolt bele, ami irreális érték, az akku felvenni képtelen, csak hő formájában távozik.

Az akku kapacitásának legfeljebb másfélszeresét szabad betölteni (ilyen relatív nagy áramon még annyit sem), utána a töltést manuálisan kell megszakítani, folytatása értelmetlen és káros.

Csak ismételni tudom magam, nekem néhányszor 10 mA töltőárammal évek után is használhatók a kínai kacat akkuim.

Illetve most látom, nem 200 mA (elnéztem a kezelési utasítást, ahol 200 mAh-t ír), hanem 70 mA, ez is sok szerintem, de most már nem szerkesztem át a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47741) moha21 válasza Kernel (#47740) üzenetére


moha21
addikt

ööö én 60-70 mA láttam töltőáramnak, a 200mAh-t az akkumulátor kapacitására írtam. Durván 14 óra után leállt és zöldre váltott. Igen egyébként 9V-os rekesz is töltésvezérelt, olyan 90%-ig viszonylag gyorsan elment, az utolsó 10%-on szüttyögött sokáig.
Végig langyos volt egyébként, de nem meleg.

Igazából nem tudom, hogy ez maximális vagy konstans érték, lehet nem árana mérnem, hogy mit is csinál. Illetve, ha lenne időm akkor xls fájba tudnám rögzíteni is akár az egész történetet.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47742) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van egy 2-3 éves motor akksim 4-5 V mérek rajta a töltésre nem reagál.
A folyadék szint alacsony benne . Érdemes feltölteni deszt vízzel
és a töltőn hagyni, vagy kizárt hogy magához jön?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47743) Barret001 válasza DonThomasino (#47742) üzenetére


Barret001
addikt

Mehet a kukába... Ólom akkumulátor elpusztul,ha lemerülve tárolják.
24 órát bír ki kb lemerült állapotban,károsodás nélkül.

(#47744) Armahun


Armahun
addikt

Sziastok.

Van egy régebbi autó rádióm, amin még nincs vonal bemenet viszont szeretnék rákötni egy mp3 lejátszót.

Azt szeretném kérdezni, hogy az mennyre lenne elvetemült dolog, hogyha a magnó olvasófeje helyére beforrasztanék egy fülhallgató kábelt és azt dugnám a lejátszóba?

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#47745) Lompos48 válasza Armahun (#47744) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Eléggé. Arról nem is beszélve, hogy a két jel között hatalmas szintkülönbség van, na meg néha egy korrekció is a fej miatt. Inkább keress egy kazettás adaptert:

(#47746) Armahun válasza Lompos48 (#47745) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi.

Pont ezt szerettem volna kikerülni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#47747) Lompos48 válasza Armahun (#47746) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lettek volna még buktatók: sok készülékben a mechanika figyeli a szalag futását, ha nem érzékeli, akkor lekapcsol. De ha van egy kapcsolási rajz, abból kispekulálható az a pont, ahová bekötheted a jelforrást, ha meg tudod győzni az erősítőt, hony ilyenkor ne a rádió jelét vegye legálisnak.

(#47748) Armahun válasza Lompos48 (#47747) üzenetére


Armahun
addikt

Ezen a típuson szerencsére az pont nem probléma, nem dobja ki ha nem forog benne minden, és van gomb amivel betett kazettánál lehet váltani a rádió és a magnó között.

Köszönöm a tippet a kapcsolási rajzhoz, szerencsére már van aki meg is kereste: [link] Igaz lengyelül van, de a képek elég beszédesek.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#47749) Black-core válasza Armahun (#47744) üzenetére


Black-core
aktív tag

Én már próbáltam csak így szimplán. Pocsék volt a minősége.Olyan alapzaj volt hogy alig lehetett tőle hallani valamit a zenéből. :R

(#47750) Black-core válasza Black-core (#47749) üzenetére


Black-core
aktív tag

Kifutottam a szerk-ből. Én a cd olvasó bemenetéhez forrasztottam ( ott nem volt semmi alapzaj) majd betettem egy olyan cd-t folyamatos ismétlésre amin egy üres szám volt. Innentől kezdve azt kötöttem rá amit akartam.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.