Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) moha21 válasza Samus (#47283) üzenetére


moha21
addikt

Hali egy fazis van vagy 3 fázis?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47302) Samus válasza moha21 (#47301) üzenetére


Samus
addikt

Egy fázis.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#47303) csabyka666 válasza FireKeeper (#47300) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja, azt hittem, a kondiknál mindig van. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47304) moha21 válasza Samus (#47302) üzenetére


moha21
addikt

Jó lenne tudni, hogy mi megy bele a 3 pólusú megszakítóba ( esetleg vastagabb kábel ) és onnan mi megy el..
Rengeteg dolgot tudni kéne amit így elég gép elől nehéz megítélni. ( sokféle tákolás van sajnos ).
Ha szerencséd van és normális keresztmetszet van, akkor esetleg be lehet újítani valami csak figyelni kell egyfázisú legyen. Nen tudom a többi fogyasztóval mi van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47305) fpeter84 válasza csabyka666 (#47299) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ha találnál valakinél ugyanilyen kártyát az segíthetne - ha ellenállás akkor rajta lesz az értéke, ha kerámia kondi akkor nem lesz rajta érték de a méretéből lehet saccolni: ha mm alatti a magassága akkor egy 47-100nF, ha mm feletti akkor 1-10uF kerámiakondit tennék oda - ezeknek nincsen polaritása. Ha tantál elkó, akkor rajta lesz felirata is és a polaritás is jelölve lesz egy csíkkal... Mindenesetre egy 100nF-ost simán ráraknék próbának, hátha alapon - legrosszabb eset hogy nem változtat semmit...

A DVI-t digit kimenetként használva, vagy DVI>VGA adapterrel csinálja az elszíneződést? Ha utóbbi, akkor DAC hiba, de ha tiszta digit módban akkor nem igazán tudok értelmes választ találni az elszíneződésre. Ha valamelyik memóriacsipp vagy vezérlője, esetleg a köztük lévő forrasztások sérültek meg akkor attól csíkok, pöttyök szoktak megjelenni, nem komplett színek fordulnak ki. Esetleg egy elfuserált BIOS-t húzott rá egy vérpistike a múltban? Már így került hozzád, vagy nálad sérült meg, kezdte a hibázást?

(#47306) csabyka666 válasza fpeter84 (#47305) üzenetére


csabyka666
addikt

Az lesz, kerítek egy ilyen kondit a napokban, és ráforrasztom! Ezt a léptéket szerencsére még tudja a multiméterem.

Egyelőre csak DVI->D-SUB átalakítóval próbáltam, azzal elszínezi. Néztem többel is (kevés- és soktüskéssel), de ugyanaz. Most bontottam ki a csomagolásból az átalakítókat, szerintem jók, bár más kártyával nem próbáltam még őket. Megnézem majd DVI-os monitorral is!

Igen, ramhibával pöttyözne/csíkozna, eddig ez nem csinált ilyet, azért furcsa nekem is. A kártya így került hozzám, nem tudom az előéletét, és igazából nem is egy nagy értékű VGA, de a HD támogatás miatt jó lenne YouTube-ozós gépekbe.

Ha BIOS gondja van, azon lehet segíteni házilag?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47307) fpeter84 válasza csabyka666 (#47306) üzenetére


fpeter84
senior tag

Akkor elég valószínű hogy RAMDAC hiba - DVI digit módban talán jó lesz a képe - mivel a hiányzó smd alkatrész a kártya túlfelén van ezért kicsi a valószínűsége hogy összefüggésben lesznek, az nagy valószínűséggel a RAM-hoz tartozó tápkondi lehet...

A BIOS dolognak olyan elhanyagolható az esélye, hogy nem is érdemes vele foglalkozni. Ez nem egy olyan kártya, mint pl annó a 6600, 6800, 9800 stb amelyeknél BIOS mókolással és némi szerencsével fel lehetett oldani a gyárilag letiltott pipeline-okat. Bár csodák lehetnek, van olyan ismerősöm aki az addig tökéletes, majd valamitől halál instabillá váló gépén meg volt róla győződve hogy márpedig egy alaplapi BIOS frissítés biztos megoldja. Megoldotta, a lap ment a kukába... :)) Az ilyen "hozzáértők" a vidkártyának is nekieshetnek akár. Ilyen esetben ha nincsen meg az eredeti image akkor elég kicsi az esély a helyreállításra, mert nemhogy ahány gyártó annyi apró módosítás, de még gyártón belül is lehet tucatnyi alverzió a különböző memóriachippekhez és egyéb pcb rev különbségekhez hangolva...

(#47308) csabyka666 válasza fpeter84 (#47307) üzenetére


csabyka666
addikt

Igazad lett! DVI-os monitorra kötve tökéletes a képe - legalábbis a színek rendben vannak. Néha gondol egyet, és elkezdi csíkozni, hát esélyes a ramhiba. Érdekes, hogy a D-SUB kimeneten egyáltalán nincs kép. :F

Van rá esély, hogy ráforrasztom az SMD kondit, akkor ez megváltozik? Mármint nekem az is elég, ha a DVI-on ad képet, csak ne csíkozzon. Max megy a sütőbe. :D

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47309) csabyka666 válasza csabyka666 (#47308) üzenetére


csabyka666
addikt

A nagyobb baj, hogy közben felfedeztem még egy alkatrész (tranzisztor?) hiányát. Szerintem ez nagyobb gond, mint az SMD kondi. A kérdés megint az, hogy milyen lehetett itt, mert vannak hasonló döglött VGA-im, de találomra nem akarok idetenni valamit. :F

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47310) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Segítséget szeretnék kérni, tudom hogy elég amatőr kérdés de azért felteszem:

Hogy szabad hosszabbítókat, és elosztókat összekombinálni, úgy hogy egy fali aljzatra minél több eszközt köthessek még biztonságosan? Mit érdemes, vagy szabad előre kötni a láncban az elosztót, vagy a hosszabbítót, esetleg szabadon variálhatom?

Jelenleg egy hármas hosszabbító jön a konnektorból, ebben van egy elosztó ami ad 3 csatlakozást, és elvesz a kialakítása miatt kettőt. A hosszabbítón van egy telefon töltő, az elosztón egy MacBook, és egy modem. Ezekhez jönne később még egy telefon töltő, egy pénztárgép, egy router, és egy kártyás fizetéshez való terminál, valamint egy asztali lámpa.

Mennyire jó ötlet ehhez kötni további elosztót, vagy hosszabbítót, biztonságos?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#47311) FireKeeper válasza csabyka666 (#47309) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az a baj h az megint lehet bipoláris tranyó is meg FET is, és arra a tokozásra általában nincsen ráírva.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47312) csabyka666 válasza FireKeeper (#47311) üzenetére


csabyka666
addikt

Aha, és azzal nem kellene kísérletezni, hogy 50-50%-ra melyik lehet... :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47313) Lompos48 válasza $p@rr0w (#47310) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezek mind kisfogyasztók. A sorrend teljesen mindegy. Kritérium lehet az esztétika, azaz a minél kisebb és kevesbé látható kábeldzsungel.

(#47314) $p@rr0w válasza Lompos48 (#47313) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm, akkor tehát úgy kombinálom ahogy tetszik.

Mi számít nagyfogyasztónak? Asztali PC, TV, Hifi?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#47315) Kernel válasza $p@rr0w (#47314) üzenetére


Kernel
nagyúr

Leginkább a fűtőeszközök 1000 W felett, esetleg egy nagyobb teljesítményű PC, de azok sem járnak mindig csúcson, változó a teljesítményfelvétel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47316) $p@rr0w válasza Kernel (#47315) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Tehát gyakorlatilag 1000W alatt bármit ráköthetek bárhogy egy hosszabbítóra/elosztóra? Egy fali aljzatnak mennyi a határa?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#47317) Kernel válasza $p@rr0w (#47316) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért túlzásokba nem jó esni, noha a konnektorok általában 16A-t bírnak (amennyiben a vezetékezés is szakszerűen meg lett csinálva), ez 230x16 vagyis 3680 W összteljesítménynek felelne meg.

De a gyakorlatban ezt nem érdemes kihasználni, lassan elkezdhetnek beégni az érintkezési, bekötési pontok. Még ennél kisebb teljesítményű fűtőtestek használatától is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47318) $p@rr0w válasza Kernel (#47317) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm a segítséget. Gyakorlatban szerintem kizárt hogy elérjem akár a 2000W-ot, úgyhogy nem aggódom.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#47319) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Ismerős vett kisebb disco-ba ILYEN rgb led izzót. Már a harmadik ami megadja magát. Az egyikben a motor mehetett tönkre, a másikban egy led.... Lehet, hogy ennyi pénzért csak ennyit bírnak ezek...
Lehet esetleg valami egyéb hálózati tulajdonság (főleg disco-s környezetben: erősítő, ládák, keverő stb. ) ami zavarhatja/ károsíthatja a led izzókat?

(#47320) Kernel válasza szabifotos (#47319) üzenetére


Kernel
nagyúr

Külső hatás elvileg nem játszik szerepet, múltkor az is kiderült, hogy áramgenerátort tartalmaz, ami normális esetben gondoskodik arról, hogy túláram miatt a LED-ek ne menjenek tönkre.

Elképzelhető az is, hogy a LED nem elég tartós, gyenge minőségű. De ezt pontos hibafeltárás után lehetne jobban megmondani, mérések, vizsgálatok alapján. Esetleg alkatrészmódosítással csökkenteni a LED-ek áramát, de ha tényleg azzal sorosan van a motor, akkor esetleg nem bír elindulni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47321) szabifotos válasza Kernel (#47320) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszi. (Ja, tényleg hirtelen el is felejtettem, hogy kérdeztem már ezzel kapcsolatban :B )

Jut eszembe,még egy kérdés: Van nálam egy Digitális képkeret, javításra. Reménykedtem, hogy hátha sikerül a kicsiny hobbi tudásommal életet lehelni bele. Sikerült is, csak nem tudom mit csináltam :)

A gondja az volt hogy a tápfesz (12V) nem ment tovább a panelra. Már a nyákon a DC csatlakozón is csak 1,3V körül mértem. Nézegettem, nyomozgattam multival amikor egyszer csak hozzáértem a képen látható alkatrész lábaihoz, és kicsiny szikra kíséretében újra működésbe kezdett.
Kérdésem, hogy mi történhetett és mi az az alkatrész?

[ Szerkesztve ]

(#47322) PHM válasza szabifotos (#47321) üzenetére


PHM
addikt

Az egy dióda és a tápfeszültséggel lehetett sorba kötve,
a fordított polaritású táplálást megelőzendő.
Valószínűleg elengedett a forrasztása, ezért nem érintkezett.
Normális pákával és némi gyakorlattal könnyen újra forrasztható.
A másik lehetőség, hogy a dióda megszakadt, és a műszerrel
sikerült rövidre zárni. Ez esetben a dióda cseréje, vagy gyakorlat híján
a diódára egy másik, megfelelő dióda ráforrasztása a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#47323) Kernel válasza szabifotos (#47321) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én úgy látom, a védődióda párhuzamosan van, anód a GND-re, katód a pozitívra. Fordított polaritás ellen úgy véd, hogy zárlatos lesz. Ez jobb megoldás olyan szempontból is, hogy normál üzemnél nem esik rajta feszültség.

Viszont úgy tűnik, mintha lenne ott egy hajszálrepedés, sárga nyíllal jelöltem:

Ilyen repedés könnyen kialakulhat a csatlakozó mozgatása miatt, alátámasztaná azt is, hogy amikor összeért, szikrázott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47324) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

trafót szokott valaki tekerni egész véletlen? :D kéne nekem egy de én még nem csináltam ilyet na meg ami nagyobb baj hogy anyagom sincs hozzá.

egy ilyet szeretnék megépíteni és ehhez való trafó kéne, ha valaki ki tud segíteni/útbaigazítani, hálás lennék.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#47325) fpeter84 válasza csabyka666 (#47309) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ha ki tudod mérni hogy a 3 lába közül melyiken van vagy táp, vagy föld, akkor lehet totózni és próbálkozni a pótlásával

(#47326) csabyka666 válasza fpeter84 (#47325) üzenetére


csabyka666
addikt

Na ezt hogy? Szakadásvizsgálóval?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47327) fpeter84 válasza csabyka666 (#47326) üzenetére


fpeter84
senior tag

a földet igen, a tápfélénél meg azt nézd hogy bekapcsolt állapotban egy felismerhető földponthoz képest tudsz e valamelyik lábon tápfesznek látszó stabil értéket mérni - 1.8, 2.5, 3.3V stb - persze óvatosan, nehogy rövidzárlat legyen :)

(#47328) csabyka666 válasza fpeter84 (#47327) üzenetére


csabyka666
addikt

Akkor ha megvan, hogy melyik lába a föld, akkor ahhoz a lábhoz képest nézzem meg, hogy a mellette lévő lábak valamelyikén van-e stabil feszültség? Vagy hogy...? :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47329) hNp88 válasza FireKeeper (#47324) üzenetére


hNp88
aktív tag

nekem kicsit túlbonyolítottnak tűnik ez a tápegység, hasonlót oldottam már meg MC34063-al, nem kell hozzá trafó se, csak egy induktivitás, meg esetleg külső kapcsoló FET, hangjára se nagyon volt panasz, nem tapasztaltam, hogy beleszólt volna a kimenetbe, igaz mérni nem mértem.

de inkább várjuk meg egy valóban hozzáértő válaszát :))

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#47330) fpeter84 válasza csabyka666 (#47328) üzenetére


fpeter84
senior tag

Attól függően hogy N vagy P tranzisztor vagy fet, nagy valószínűséggel földet VAGY tápfeszt találsz majd valamelyik lábon - remélhetően. A tápfeszt egy másik egyértelmű földponthoz képest keresd, pl a DVI/VGA csatik nyákba forrasztott rögzítőfülei biztosan földön vannak

Nem biztos hogy sikerül beazonosítani, de próbálkozni azért lehet...

[ Szerkesztve ]

(#47331) Lompos48 válasza hNp88 (#47329) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kíváncsi lennék arra a kapcsolásra, amit említesz és képes 12V-ból 300-at varázsolni trafó nélkül, csak induktivitás stb. segítségével. :F

(#47332) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha egy 4-8 ohm os erősítőre más hangszóró dugok
lehet baja az erősítőnek?
A hangszóróról honnan tudom hány ohm os egyszerűen csak rámérek?
(4 nek kéne lennie de én 8 at mérek :F )

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47333) Lompos48 válasza DonThomasino (#47332) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hacsak nem 1 ohmos autóhangszóró az, akkor elméletileg nem. Általában ellenállásméréssel a nominális érték mérhető. Az már egy más dolog, hogy ez az érték frekvenciafüggő. Ha túl kicsi a hangszóró impedanciája, akkor túlterhel(het)i az erősítő kimenetét. Ilyenkor - ha van - belép a védelem, vagy kiég egy bizosíték, rosszabb esetben elszáll a végfok.

[ Szerkesztve ]

(#47334) DonThomasino válasza Lompos48 (#47333) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R
Egy ilyenről lenne szó a két satleitről.
[link]
Csak új erősítő gondoltam inkább rákérdezek.

De ha csak test erejéig hallgatom halkan akkor kizárt hogy probléma legyen ?
Ami nem értettem mikor mértem az ellenállást
sziszegett a hangszóró az miért van?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#47335) Lompos48 válasza DonThomasino (#47334) üzenetére


Lompos48
nagyúr

De ha csak test erejéig hallgatom halkan akkor kizárt hogy probléma legyen ?

Kis hangerőnél kicsi a hangszórón áthajtott áram is, ehát nem lehet túlterhelni az erősítőt.

...sziszegett a hangszóró az miért van?

Ha klasszikus mérőműszerrel mérsz ellenállást, csak a rossz kontaktus okozhat zörejeket. Sziszegésre nincs magyarázatom.

(#47336) Kernel válasza hNp88 (#47329) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem inkább végletekig leegyszerűsített, a maga kategóriájában. Épp csak az oszcillációhoz szükséges visszacsatolást tartalmazó, egytranzisztoros áramkör, bármiféle stabilizáló szabályzás nélkül.

Lényegi része tulajdonképpen csak ennyi:

A többi alkatrész (szűrés, egyenirányítás stb.) akkor is szükséges lenne, ha más elvet követne.

700 mA bemeneti áramot ír, ilyen áramon szerintem már nem nagyon érdemes soros diódával védeni, vagy legalább az lenne Schottky. Gyári szerkezetekben is gyakran alkalmazott mód inkább a párhuzamos dióda, ami kinyomja a biztosítékot, fordított polaritás esetén. Normál üzemben pedig mintha ott sem lenne. De mondjuk, hogy ebben az esetben ez nem kritikus, kinek mi tetszik jobban.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47337) csabyka666 válasza fpeter84 (#47330) üzenetére


csabyka666
addikt

No, a föld megvan, zöld négyzettel jelöltem. A másik két lábon folyamatosan változó értékeket mutat a szakadásvizsgáló.

Nézzem meg, hogy a föld és az egyik, majd a föld és a másik láb közül melyik pároson van feszültség? Itt mit tudok összezárni, amiből baj lehet?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47338) Kernel válasza csabyka666 (#47337) üzenetére


Kernel
nagyúr

Simán a mérőzsinór negatív megy a számítógép fémházára, a pozitívval méred a feszültségeket, összezárni meg semmit nem szabad, akármi elszállhat.

Nemrég találtam ki az alábbit. Több olyan mérőzsinór kallódik a lomtárban, amiről évek során leszakadt a mérőfej.

Egyszerűen beletoltam a vezetékbe egy varrótűt:

Noha ez olyan hegyes, hogy néha megszúrja az ujjam is, viszont a legapróbb SMD pontokon is kockázat nélkül lehet mérni vele, zárlatot nem okoz, ónba beleáll a hegye, le nem csúszik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47339) amorf kén


amorf kén
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy hagyományos hegesztőtrafóm ami 150a-es.
A probléma az hogy a diodák amik benne vannak, nem tudom hogy milyenek, semmilyen formában nincsen rajta feltüntetve. Nincs valakinek tippje hogy milyen lehet? Úgy tudom hogy a dioda szabványos, tehát meghatározott amperhez csak bizonyos dioda jó. Szóval van valakinek ötlete hogy milyen lehet az enyém?
A válaszokat köszi előre is.

(#47340) csabyka666 válasza Kernel (#47338) üzenetére


csabyka666
addikt

Azt értem, hogy a mérőzsinórral (vagyis a végével) ne zárjam össze az alkatrészek lábait, a kérdés az lenne, hogy tudok-e úgy zárlatot csinálni, hogy a negítív van a földön (házon), és a pozitívval megérintek bármit (ami csak 1 pont). Szerintem nem, ezért nem is értettem a zárlatos dolgot. :B

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#47341) Kernel válasza csabyka666 (#47340) üzenetére


Kernel
nagyúr

A multiméterek tipikusan 10 MΩ ellenállással terhelik a mérendő áramkört.

Ha nem felejted véletlenül ampermérő csatlakozásban, akkor nem tudsz vele kárt okozni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47342) Kernel válasza amorf kén (#47339) üzenetére


Kernel
nagyúr

150 A-os hegesztőgépbe tehetsz éppen 250 A-os diódahidat is, ártani nem árt, csak üzembiztosabb lesz. Vagy már eleve 200 A-os diódát raktak bele, hogy a 150 A-t biztosan bírja.

A munkafeszültség ugyan 100 V alatt van, de az induktív hatások miatt nagyobb dióda kell, ezek például 400 V-osak.

Itt is van egy hirdetés, ami már nem érvényes.

Tehát a keresőszavak hegesztő, dióda, diódahíd,

Szét kell nézi a neten, hegesztőtrafóba való diódákat kell keresni, nagyobb értékű is lehet, ha fizikailag be tudod építeni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#47343) fpeter84 válasza csabyka666 (#47340) üzenetére


fpeter84
senior tag

Rövidzárlat alatt az elcsúszó és mindenféle pontokat összekötő mérőfejet értettem... Azzal hogy egy biztos földhöz képest stabil kézzzel feszmérő módban végigméred a pontokat, nem okozhatsz semmi problémát!

(#47344) fpeter84 válasza csabyka666 (#47337) üzenetére


fpeter84
senior tag

Ezen a jelölt lábon sípol a szakadásvizsgáló, 0 ohm van egy külső biztos földpont és eközött? Mert az annyira nem jó hír - ez az NPN tranyók és N csatornás FET-ek 99%-án a bázis/gate láb - akkor lennénk nyomon ha a tőle jobbra lévő emitter/source-on lenne föld... Most akkor vagy egy ritka egyéb lábkiosztással rendelkező ilyen alkatrész lenne ott, vagy valami totál más... :(

(#47345) hNp88


hNp88
aktív tag

(#47331) Lompos48

alá'tisztelettel:

erre a kapcsolásra gondoltam, de mivel ebben az esetben túllépnénk az IC által kapcsolható 1500mA maximum áramot, ezért ehhez hasonló külső kapcsolóelemes megvalósításra lenne szükség, amely célszerűen MOSFET (pl. IRF730)

(#47336) Kernel

nem is az oszcillátor "bonyolultságára" gondoltam, sokkal inkább arra, hogy a fórumtársnak nincsen anyaga megtekerni az említett trafót, ebben az esetben szerintem egyszerűbb és gyorsabb lehet az általam említett megoldás. persze ha nem jó, az más... :B

:R

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#47346) szabifotos válasza szabifotos (#47321) üzenetére


szabifotos
senior tag

Értem. Majd ha újra megáll belenézek ismét részletesebben. Egyelőre megy.

Visszatérve az RGB izzóra. Lehet hülye kérdés.... Az sem lehet esetleg gond, hogy 2 foglalatban van 1-1 izzó, egy kapcsolóra kötve? Forgás közben indukál valami zavart a másik számára vagy stb... ilyesmire gondolok. Mert a legelső ami be lett tekerve azóta is megy. A második hal be mindig. De lehet hogy csak mázli....

[ Szerkesztve ]

(#47347) Lompos48 válasza hNp88 (#47345) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Didaktikailag akár tetszik is. Mellesleg nem hiszem, hogy 300V kimenetig feltornászható, mégha a programocska ki is számolja.

(#47348) hNp88 válasza Lompos48 (#47347) üzenetére


hNp88
aktív tag

250V-ot tutira tud :K szerintem a 300 sem lenne akadály neki, lévén inkább az induktivitáson, annak szigetelésén, az alkalmazott egyenirányító diódán, és a pufferkondin múlik, vagy nagyot tévedek?

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#47349) Lompos48 válasza hNp88 (#47348) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor :C neki. Félreteszem.

(#47350) hNp88 válasza Lompos48 (#47349) üzenetére


hNp88
aktív tag

most, ahogy nézegetem az IC adatlapját, nem is nagyon találok még csak elméleti maximum kimenő feszültséget sem. majd ha kell valahova 2kV anódfesz (mondjuk csinálok egy ilyet), kipróbálom azon :DDD

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.