Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) Samus


Samus
addikt

Védőföldnek mekkora keresztmetszetű vezetéket használnak általában?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#46202) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Erről mi a véleményetek? Lehet ettől kevesebből jobbat csinálni?

(#46203) Kernel válasza Samus (#46198) üzenetére


Kernel
nagyúr

Akkor, ha a jól értelmezem, az alábbi történt:

A kondenzátorok azokat a kapacitásokat jelképezik egyszerűsítve, ami az elosztóban és a két készülék tápegységeiben található RFI/EMI szűrő része.

A PC-ből kihúztam az UTP kábelt is, de mindegy.

Az valóban mindegy, mert az UTP integrált baluntrafókon keresztül csatlakozik, galvanikusan leválasztott. Viszont feltételezzük, hogy a PC semmi máshoz sem csatlakozik (hangrendszer, TV, központi antenna), hanem csak a "levegőben" lóg.

Ebben az esetben a HDMI-kábel csatlakoztatása elvileg csak némi "brummot" visz a rendszerbe, ami az elosztó védőföldet detektáló áramkörét megzavarja, noha nem lenne szabad hibás jelzést adnia.

Ha a monitort elvágnám az elosztó földelésétől (van régi földeletlen T dugós elosztóm valahol, ilyen: [link]), az segítene?

Nem, akkor már jobban jársz, ha a PC és a monitor védőföldje szabályosan közösítődik az elosztóban, így a HDMI-kapcsolaton nem folyhat káros kiegyenlítőáram. A HDMI-portokat elég könnyű egyébként áram alatti dugdosással tönkretenni, ez ellen a legfontosabb védelem, hogy a készülékek GND-je eleve közösítve legyen, így nem alakulhat ki feszültségkülönbség.

Hogy a hosszabbító a hálózat irányából nem kap védőföldet, az még a kisebbik baj a gyakorlatban, működési zavart nem szokott okozni, "csak" lehet életveszélyes is, ha valamelyik tápegységben hiba keletkezne, amellett a villámvédelem is csorbát szenved nélküle.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46204) Kernel válasza vizimento (#46199) üzenetére


Kernel
nagyúr

Terhelés alatt lenne jó mérni közvetlenül az akkut, hogy tartja-e a feszültséget, a motor indításakor.

Ha igen, akkor tönkremehetett akár az a kapcsoló-FET is, ami az akku védelmét biztosítja. Ha ez bebizonyosodna, a FET átkötésével működésre bírható a szerkezet, viszont kiiktatódik a védelem, tehát ez inkább próbára lenne érdekes.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46205) Kernel válasza krisztianAMG (#46202) üzenetére


Kernel
nagyúr

Analóg szabályzó, vagyis terheléstől függően erősen melegedhet, jó hűtés kell neki, de kísérletezésre megfelel, ha ez be van kalkulálva.

Annál is inkább, mert ennél nem kell számolni kapcsolóüzemű zavarokkal sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46206) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Hát, próbáltam feltölteni a 1220-as rechargeable battery-t, de nem változott a fesz, szóval kénytelen voltam beszerezni egyet. Megpróbálom majd újra, hátha csak az az elem volt gyenge, amiről tölteni akartam.

Lenne viszont egy másik kérdésem. Van egy Belkin routerem, ami 4,5V / 1,5A-es adaptert igényel. Ezt kb lehetetlen beszerezni, értelmes áron legalábbis, viszont sikerült egy 5V / 1A-es példányt találnom...szerintetek ez a 0,5V többlet tudna rombolni, vagy ennyivel még el kellene mennie?

Köszi a segítséget előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46207) Lompos48 válasza csabyka666 (#46206) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Maxell ML1220 tényleg tölthető lítium akku. De van másfajta 1220 (pl. a CR1220), ami ugyancsak 3V-os, de nem akku.

Van egy Belkin routerem, ami 4,5V / 1,5A-es adaptert igényel....

A fél Volt pluszban valószínűleg nem árt neki, de biztonságból sorba lehet kötni vele egy szilíciumdiódát, azzal 4.3...4.4V-ra csökken a feszültség. De a fél amperrel kevesebb már gond lehet az adapter szempontjából, ha a router tényleg igényli az egészet. Ezt mérni kellene.

(#46208) Latency válasza krisztianAMG (#46202) üzenetére


Latency
senior tag

Ez a kit ennek a kapcsolásnak a megfelelője. Nem rég láttam is egy youtube videót róla [link] Lehet ennél kevesebb alkatrészből is hasonló tápot építeni, itt egy egész hosszú sorozat van arról, hogy hogyan is épül fel / hogyan működik egy ilyen labortáp.

(#46209) sörösló válasza Samus (#46201) üzenetére


sörösló
aktív tag

16 mm2-ig azonos keresztmetszet, afölött elég a fázisvezetők keresztmetszetének fele is.

[ Szerkesztve ]

(#46210) csabyka666 válasza Lompos48 (#46207) üzenetére


csabyka666
addikt

Jaja, ML volt a notiban, CR-t raktam bele. 1000 forint, remélem 10 évig nem kell cserélni.

A routerrel kapcsolatban, az amper kérdéses, de megnézem, mennyit vesz fel. Ezt a szilíciumdiódát honnan tudom beszerezni (az elektroboltot kivéve :) )? Illetve milyet? Bontott tápjaim vannak, azokban az egyenirányító nem ilyenekből van? Mármint a híd.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46211) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Hangszóró peremet mivel kéne visszaragasztani? Van egy kis Daewoo hangszóró, aminek a ragasztása teljesen elengedte magát.
Van itthon Pattex és sima pillanatragasztó. Melyik jobb erre a célra?

(#46212) darvinya válasza gyenesmartin (#46211) üzenetére


darvinya
titán

Patex, pillanat ragasztó rideg ami törik.
Papírt enyv szerűvel ragasztják, ami bizonyos mértékben rugalmas.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46213) Lompos48 válasza csabyka666 (#46210) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Bontott tápjaim vannak, azokban az egyenirányító nem ilyenekből van? Mármint a híd.

De igen. Esetleg olvasd ne a típust, arra majd tippelek.

(#46214) Lompos48 válasza csabyka666 (#46210) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valami baki történt! :F

A válasz ez volt: De igen. Csak jobb lesz, ha leolvasod a diódák típusát és akkor rábólintok, ha jó.

Közben megjelent az előző is. Parafenomén. :))

[ Szerkesztve ]

(#46215) Batman2


Batman2
őstag

Egy kérdés:
Az Olasz országi, egykori, Kandó által villamosított vasút vonal 3 fázisú, váltakozóárammal lett villamosítva.
a 3 fázis úgy volt megoldva, hogy kettő ment vezeték formájában a vonat fölött, onnan áramszedővel levéve és egy pedig futott magában a sínben, amin járt a vonat ! Mindez 3000V-on.

Namost az merült fel bennem, hogy ebben az esetben a sín is egy fázis, tehát a földhöz képest az is eltérő potenciálon van, vagyis áramütés veszélyes, illetve a földdel érintkezve földzárlat keletkezik ! :U
Jól gondolom, vagy valamit rosszul értek ?? :F

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#46216) Lompos48 válasza Batman2 (#46215) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Rosszul. A harmadik földpotenciálon volt (máshol nem lehetett, gondolj pl. zuhogó esőre :) ). Csak a másik 2 fázissal együtt 3 fázisú rendszert alkotott. Nulla vezeték nem létezett, mert az minden lett volna, csak nulla nem, tehát Delta-kapcsolás. Felrajzolható vektorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#46217) Kernel válasza Batman2 (#46215) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez csak annyi, hogy a tápláló háromfázisú (háromoszlopos) trafónak van három szekundere (vagy lehetett 3 db egyfázisú trafó is, ez már mindegy), ami galvanikusan szigetelt a primertől, ezzel együtt a földtől is.

A szekundereket akár delta, akár csillagba kötjük (utóbbi esetben a csillagpont persze nem megy sehová), kapunk három szál vezetéket, abból egyet gond nélkül lehet földelni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46218) Lompos48 válasza Kernel (#46217) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...vagy lehetett 3 db egyfázisú trafó is, ez már mindegy...

Feltéve, hogy a három primért egy háromfázisú hálózat táplálja! :)

(#46219) Kernel válasza Lompos48 (#46218) üzenetére


Kernel
nagyúr

Értelemszerűen, csak azért vetettem fel, mert nem tudom, mi volt a bevett szokás akkoriban. USA hálózatokon manapság is van ilyen, hogy külön trafókat (is) használnak.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46220) darvinya válasza Kernel (#46219) üzenetére


darvinya
titán

Lehet így gazdaságosabb és rendszer stabilitás fenntartása, ha 1 fogyasztónak 1 fázisú trafót raknak fel, mint kiépíteni egy trafó állomást.
Nálunk legalábbis így volt szokás, hogy min. 2 oszlopra böhöm nagy trafó, aminél legtöbb esetben 2 fázis csak rajta lógott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46221) Lompos48 válasza darvinya (#46220) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ugyanakkora teljesítményhez a 3 monotrafó szerintem súlyosabb, mint egy háromfázisú. Szerelés szempontjából sem mindegy.

(#46222) darvinya válasza Lompos48 (#46221) üzenetére


darvinya
titán

Hálózat szempontjából üresjárási trafó jobban zavar, mint szabadban lógó vég.
Amúgy, ha jól tudom 1 ilyen trafó max. 130kg-os, míg a 3 fázisú trafónk 500-600kg-os.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46223) Lompos48 válasza darvinya (#46222) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hálózat szempontjából üresjárási trafó jobban zavar, mint szabadban lógó vég. Hm... :F

Amúgy, ha jól tudom 1 ilyen trafó max. 130kg-os, míg a 3 fázisú trafónk 500-600kg-os.

Teljesítmények?

(#46224) darvinya válasza Lompos48 (#46223) üzenetére


darvinya
titán

Amerikai 32kW egyenként, és idehaza is ugyanez van 1 fázison.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46225) Lompos48 válasza darvinya (#46224) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet, hogy a 60Hz miatt 16%-kal kevesebb vas kell hozzá! Akkor ott van! :))

(#46226) darvinya válasza Lompos48 (#46225) üzenetére


darvinya
titán

Nem véletlenül. :D
Idehaza dúskálunk a pénzben és energiában. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46227) dave0825


dave0825
őstag

Szerintetek ha egy szervót 4,8 - 6V-ig lehet vezérelni, és egy olyan adapterről szeretném használni, amire 5V egyenáramot írtak, de kimérve kb, 7,5V-os, esélyes, hogy tönkremehet?
Miért van az, hogy nem 5V-ot mérek a végpontokon? Találtam itthon többet is, mindegyikre 5V-ot írtak, de valamelyiken 8V, egy másikon 8,5V van. :F Lehetséges, hogy terhelést rákötve már nem ennyi? Próbáltam, hogy egy pillanatra rákötöttem egy kb, 7V-ot leadó (állítólag 5V-os) adaptert, majd megmértem ugyanúgy a végpontokat, és semmi nem változott, hiába volt rákötve már a szervó.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#46228) kjani18


kjani18
őstag

Van több trafóm, EI magos, toroid, stb.
Meg tudom mérni az ohmikus ellenállását, a tekercs menetszám arányt(a menetszámot nem), a mag keresztmetszetet, 0,2-0,3 fölött a huzal átmérőt is.( a toroidnál csak azt, illetve az egész trafó méreteit)
Hogyan tudok teljesítményt számolni, ill. max. terhelő áramot?
Kösz! :R

Ja, még egy. Egyszerű módon meg lehet duplázni a frekit?(szinuszt)

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#46229) Lompos48 válasza kjani18 (#46228) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Trafóméretezésnél a teljesítményből kiindulva választják meg a vasmag keresztmetszetét a következő képlet alapján:

Av=√P p

ahol

Av: vasmag keresztmetszete [cm2]
Pp: primer teljesítmény [W]

Ez egy "amatőrképlet", de 50Hz-en (talán 60Hz-en is) bevált. Függ a masmag tulajdonságaitól is, de ezt használják a szokásos (lágy)vasak esetén.

Fordított logikával a keresztmetszetből következtetni lehet a teljesítményre. De ez nem "szentírás". :)

Ja, még egy. Egyszerű módon meg lehet duplázni a frekit?(szinuszt)

Kis teljesítményeknél nem nagyon bonyolult, nagyobbaknál bonyolódik.

[ Szerkesztve ]

(#46230) Kernel válasza dave0825 (#46227) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vannak / voltak ilyen telefontöltők, ami stabilizálatlan feszültséget ad le, arról is fel lehet ismerni, hogy nincs benne optocsatoló, ami a kimenetről visszaszabályozna a primer oldalra.

Galvanikusan leválasztott visszacsatoló tekercs van helyette, de ez a megoldás már a régebbi TV-k tápjaiban is arról volt ismert, hogy csak terhelés alatt áll be egy aránylag fix értékre, míg üresjárásban feljebb szalad valamennyivel, akár 50 %-kal is. Úgyhogy azt rendesen le kell terhelni, a névleges árammal.

Telefon töltésére megfelel, mivel a szabályzó úgyis a telefonban van. Csak később az egységesítés miatt bevezették az USB 5V rendszert, aminek már pont annyinak kell lennie.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46231) dave0825 válasza Kernel (#46230) üzenetére


dave0825
őstag

Ez rendes transzformátoros adapternél is előfordulhat? :F Mindegyik, amelyiket próbáltam, mind rendes régi trafós adapter volt, nem az ilyen újabb 20g-os paneles töltők.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#46232) Kernel válasza dave0825 (#46231) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vasmagos trafósnál is természetesen, a rajta feltüntetett névleges áramra vonatkozik a névleges feszültség.

A kisebbek jobban ingadoznak (nagyobb belső ellenállás), a nagyobb méretűek kevésbé.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46233) dave0825 válasza Kernel (#46232) üzenetére


dave0825
őstag

Értem, kösz szépen (egyébként ez elég sok adapternél megfigyelhető, azok közül, ami nekem van, 12V-os is 13,valamennyit mutat). Tehát akkor nem érdemes a szervókra kötnöm, hátha nem viszonoznák valami jól. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#46234) csabyka666 válasza Lompos48 (#46214) üzenetére


csabyka666
addikt

Na szétkaptam egy tápot. "Talán" CT4A05 a dióda típusa, de ehhez a Google segítségét is kérnem kellett, mert nem láttam rendesen, annyira sűrűn vannak benne.

Megmértem az adapter üresjárási feszültségét, 5,26V-ot mutatott a műszer - gondolom ez nem probléma, de hátha a dióda meghatározásánál fontos, ezért írtam le. :)

Köszi előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46235) Lompos48 válasza csabyka666 (#46234) üzenetére


Lompos48
nagyúr

1...1.5A-nél kb. 0.75, 2A-nél 0.8V lenne a nyitóirányú feszültség. Mintha oda találták volna ki: :K

[ Szerkesztve ]

(#46236) csabyka666 válasza Lompos48 (#46235) üzenetére


csabyka666
addikt

Hohhó, na az nagyszerű! Gondolom a bekötést sem lehet elrontani, mert ha nem mérek feszültséget, akkor megfordítom, és annyi. Jól értem? :)

Illetve még egy kérdés: mekkora melegedéssel kell számolnom? Egyáltalán ez az 1A körüli áram melegíteni fogja jelentős mértékben?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46237) Batman2 válasza Lompos48 (#46216) üzenetére


Batman2
őstag

Akkor ezt valahogyan úgy kell elképzelni, mint ha egy háromfázisú rendszerből kettőt használnék csak fel, és mindkettőt a földvezetővel kötném áramkörbe, így lenne 3 vezeték, ekkor a 3. az valóban mindig föld potenciálon van. :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#46238) Batman2


Batman2
őstag

555-ös ICvel tudok e olyan step-up kapcsoló üzemű tápot készíteni, ami 12V-ból csinál nekem 14-14,2V-ot ? :F

Neten csak olyanokat találtam, amik 150-200V-ot produkálnak.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#46239) Lompos48 válasza csabyka666 (#46236) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tápplusz-anód-katód-fogyasztóplusz, táp mínusz-fogyasztómínusz a bekötés.

(#46240) Lompos48 válasza Batman2 (#46237) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Szemléletesebb elképzelni egy 3fázisú trafót. Primere a 3fázisú hálózatból van táplálva, szekundere pedig (galvanikusan tökéletesen elválasztva a primértől) úgy van kötve, hogy a három fázisból egy a földre. Így megmarad bármelyik 2 között a vonalfeszültség és a 120 fokos fáziskülönbség. Ilyenkor nullról nincs/nem lehet szó.

(#46241) Lompos48 válasza Batman2 (#46238) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Trafó nélkül legegyszerűbb a feszültségkétszerező aminek a kimenetéből valamivel felfalatjuk a különbséget:

Trafóval pedig annak áttételétől függ az eredmény:

(#46242) Kernel válasza Batman2 (#46238) üzenetére


Kernel
nagyúr

Közben én is írtam egy hozzászólást, mire a Lomposé megjelent, de attól még hadd menjen ez a verzió is:
---------------------------------------

Van lehetőség, négyszögjelet trafó vagy tekercs nélkül, diódás feszültségkétszerezővel növelni:

http://www.google.com/images?q=NE555+voltage+doubler

Ami persze a kétszeresnél kevesebb lesz végül. Áramigénytől függ, hogy az 555 kimenetét tranzisztorokkal erősíteni kell vagy nem, erre láthatók példák.

A három fázist fejben egy háromszögként is el lehet képzelni, amit az említett esetben egyik csúcsánál a földre állítasz. Ez a "háromszög dolog" a vektoros leképezés alapján értelmezhető.

Például a kisfeszültségű hálózaton az utcai trafó szekundere csillagba van kötve, a csillagpontot leföldelik. Ha csillagpont földelését megszakítod, ehelyett az egyik fázist földeled le, máris eljutunk az említett vasúti rendszerhez.

Ha a szekunder deltába van kötve, akkor csillagpont eleve nincs is, de ez mindegy az adott esetben, mert nem is kell.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46243) csabyka666 válasza Lompos48 (#46239) üzenetére


csabyka666
addikt

Oks, köszi! A jelölés helyes a képen?

A melegedéssel kapcsolatban mi a véleményed? Foglalkozzak vele egyáltalán?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#46244) Lompos48 válasza csabyka666 (#46243) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Jelölés rendben.
Nem nagyon valószínű. Ha a dióda új lenne, akkor érdemes lenne a lábait meghagyni teljes hosszában, mert azok jelentik majdnem kizárólagosan a hősugárzó felületet.
Tesztként éredemes bekötni majd nyugodtan megfogni a diódát. Kiderül, hogy csak egy állandó hőfokra melegedik, vagy az növekedik is.

[ Szerkesztve ]

(#46245) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Vettem egy sony deck-et, amibe szeretném a HTPC-met beépíteni. És szeretném a LED-es kivezérlését valahogy a PC-vel összehozni, hogy úgy működjön mint eredetileg. Tehát a hang ütemére villogjon. Tud nekem valaki ebben bármilyen formában segíteni? Teszek be pár képet hogy mi van meg belőle, az elektronikát már kibeleztem, de még nem dobtam ki. :B


Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#46246) Kernel válasza tupacamaru (#46245) üzenetére


Kernel
nagyúr

Meg kellett volna mérni a tápfeszültséget, vagy a rajzát megkeresni.

Így legfeljebb a C327 feszültségéből lehetne következtetni, attól kevesebb a tápfesz, de ez elég bizonytalan. Ennek tisztázása után rá lehet kötni a vonali szintű L R jelet is, hogy arra mit reagál.

Szükség lehet még bemeneti leválasztó kondenzátorra is, ha a bemeneten DC mérhető.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46247) tupacamaru válasza Kernel (#46246) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y Na most ezt úgy kellet volna leírnod mintha ovisnak magyaráznád al. :B Tehát azt mondod hogy ez így magában működőképes is lehet? Amikor egyszer bekapcsoltam akkor az első led folyamatosan világított. Az LR jelet a hangkártya kimenetéről vegyem le, hogy akkor mit mutat?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#46248) Gyula84


Gyula84
veterán

Hello

Kvarcrezonátornál (4mhz) 16pF-os kondi helyett lehet használni 15-t? 16-t egyszerűen nem találok

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#46249) Kernel válasza tupacamaru (#46247) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hogyan kapcsoltad be, milyen tápfeszültséget kötöttél rá?

Rá lehet kötni a hangkártya kimenetét, csak nekem gyanús, hogy nincs a bemeneten leválasztó kondenzátor, esetleg arra is szükség lehet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#46250) Lompos48 válasza Gyula84 (#46248) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.