Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) And válasza MasterMark (#26491) üzenetére


And
veterán

(Nagy kár, hogy 16 dBi nyereségű 2,4 GHz-es körsugárzó antenna csak a mesében létezik ;]. A gyakorlatban viszont nem, mod. főleg nem ekkora méretben.)

[ Szerkesztve ]

(#26502) Reggie0 válasza DonThomasino (#26494) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat igen. A gyarban:) Konnyen lehet, hogy csak kiforrasztott allapotban a masik iranybol lehet ratenni, mivel elore nem lehet lecsavarni(szandekosan, az ujak is ilyenek). Szerintem sokkal jobban jarsz, ha kompletten csereled a bananhuvelyeket. Arban nem veszes, kb 1000 forintbol kijon az a 6 darab, munkaban pedig szerintem ugyan annyi es akkor nem rozsdasak/oregek a csatik, nem kell azon gondolkodni, hogy holnap melyik megy tonkre, stb. .

[ Szerkesztve ]

(#26503) krisztianAMG válasza Lompos48 (#26495) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Lompos, erosítobe meno 5 pines DIN csatlakozó melyik pinjeit kell bekotni, ha a jel 3,5-os jackrol jon?

(#26504) Lompos48 válasza krisztianAMG (#26503) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha minden igaz...

[ Szerkesztve ]

(#26505) krisztianAMG válasza Lompos48 (#26504) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Hálás köszönet! :R

(#26506) krisztianAMG válasza Lompos48 (#26504) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Elkészült a kábel, de nem felhőtlen az öröm. Egy Videoton RA-6363S erősítőhöz készült, de csak az egyik csatorna szól, a másik csak a bemenő jelszintet adja ki magábol, erősítetlenül. Viszont viszonylag sok zajt juttat a hangszórókra. Ráadásul van itt egy érdekes jelenség is: ha hozzáérek a bekapcsoló gombhoz, eltünik a zaj a hangszórókról, de vele együtt a zene is a működő oldalról.
Tudom, hogy bontatlanul nehéz bármit is mondani, de nem tudtok valami olyan hibáról, ami ezeknél az erősítőknél elő szokott jönni? Milyen hibára lehet ezekből következtetni?

Szerk.: A kábel és a hangszórók/hangváltók jók.

[ Szerkesztve ]

(#26507) MasterMark válasza krisztianAMG (#26506) üzenetére


MasterMark
titán

A hang eltünés nem bug, hanem fícsör. :) Amolyan védelem, hogy ne robbanjanak ki a hangfalaid, amikor a gombokat nyomkodod. ;)

Melyik bemenetre dugtad amúgy?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#26508) krisztianAMG válasza MasterMark (#26507) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ó, ki gondolta volna. :D

"Tape", nem a "phono"-ra

(#26509) Lompos48 válasza krisztianAMG (#26508) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kábelezés, amit csatoltam sajnos nem mindig szentírás. Próbálj minden kábel nélkül a DIN dugóba egy gombostűt dugni (csupasz ujjaid közt tartva) sorban az 5 lyukba. Annak függvényében, hogy melyik hangszóróból hallatszik a brumm, az a megfelelő bemenet. Igazítsd ehhez a kábelezésedet, ha nem úgy lenne.

(#26510) krisztianAMG válasza Lompos48 (#26509) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ha nagy leszek, olyan akarok lenni, mint Te! :D

A kép szerinti 3-as pinen veszi a bal csatornát. Szintén Videoton hangládák vannak a végén, és fülig ér a szám. :)) (Este majd beszámolok az egész rendszerről a hifis topikban.)

Viszont az alapzaj megmaradt. Nagyjából 20 éve be sem volt kapcsolva, lehet hogy valamelyik kondezátor száradt eme hosszú idő alatt ki? A szétszedést sehogy sem úszom meg, a potmétereket meg kell locsolni kontatkt sprével, eléggé betegek...

(#26511) Lompos48 válasza krisztianAMG (#26510) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Öreg leszel, szakállas és kopasz! :D

Viszont az alapzaj megmaradt

Ha bármitől elhallgat, akkor nem kondenzátor, hanem valami kábelezési vagy kontakthiba.

[ Szerkesztve ]

(#26512) Bohir válasza krisztianAMG (#26510) üzenetére


Bohir
tag

"...a potmétereket meg kell locsolni kontatkt sprével, eléggé betegek..."
Azt szerintem zsírozni kéne.
Én egyszer kitakarítottam a potikból a zsírt és utána recsegtek mint a fene.
Akkor jöttem rá mi az értelme.

(#26513) kjani18 válasza Lompos48 (#26509) üzenetére


kjani18
őstag

Ez segít:

Bohir Potikat felgrafitozzuk, nem zsírozzuk. (HB -s cerkával)

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#26514) Bohir válasza kjani18 (#26513) üzenetére


Bohir
tag

Találkoztam már olyannal hogy gyárilag zsír volt benne.
Asszem egy Telefunken rádósmagnó volt.

[ Szerkesztve ]

(#26515) kjani18 válasza Bohir (#26514) üzenetére


kjani18
őstag

Persze, kenni kell, de nem ha már az ellenállás felület kikopott, mert a zsír nem vezető. Egyébként a grafit is jó kenőanyag. A kontakt spray pedig először jó, de a kopottabb potin csak ront, ebben igazad van.

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#26516) hcl válasza Bohir (#26512) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kontaktspray-ből is van, ami kenőanyag hatású, amennyire én tudom. Az mondjuk annyira nem alkalmas érintkezőtisztításra, hanem potikhoz ajánlott.
Mondjuk érdemes odafigyelni, én egyszer megpucoltam kontaktspray-vel egy szalagkábel végét, és eltűnt róla a vezető réteg :D Pont oldotta a spray oldószere :S (Valószínű valami grafit alapú volt...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26517) Reggie0 válasza salazol (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

A relet le kell cserelni szilardtest relere.

(#26518) krisztianAMG válasza Lompos48 (#26511) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Hangerőtől független, konstans zaj. Nem tudom hol szedheti össze...

kjani18: Köszi a kapcsolási rajzot!

(#26519) kjani18 válasza krisztianAMG (#26518) üzenetére


kjani18
őstag

Ha adsz elérhetőséget el tudom küldeni az egészet

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#26520) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Néztem ezt a H híd kapcsolást, de nem igazán világos.

Ha jól értem kinyitnak a tranyók az egyik oldalon, így leesik a feszültség a motornak azon a felén, majd szépen 60mA átcsordogál a túloldalról a motoron keresztül a kialakult feszültség különbség miatt?

Valamint miért nincs áram korlátozás a tranyóknál? Pár ohm, pár 10 ohm soros ellenállással szépen be lehet állítani az áramot 10-300mA nagyságrendbe.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26521) hcl válasza CPT.Pirk (#26520) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na várnyá', ez egy irányváltó? Lehet nekem is kéne egy ilyen hamarost.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26522) CPT.Pirk válasza hcl (#26521) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen az. Van ennek egyszerűbb változata 4 tranyóval, de ott meg a motor feszültsége kötött...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26523) hcl válasza CPT.Pirk (#26522) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

OK :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26524) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#26520) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Itt több kommentálnivaló is akad:

1. Ez is egy 4 tranzisztoros kapcsolás. Nem? :D
2. Egy hídkapcsolásnak akkor van létjogosultsága, ha ellenfázisban van vezérelve. Itt az L/H váltogatás nem nagyon nevezhető annak, csak ha logikában gondolkozunk.
3. Gondolom 5V-os logikai jelekkel történik a vezérlés. Ennek "élő" bizonyítéka, hogy a jobboldal ág állandóan nyitva van ebben az állásban és hiábavaló módon eszik 1.7A-t.
4. Ha csak egyetlen tápról kell megoldani a dolgot, akkor a vezérlőjeleket úgy kellene eltolni, hogy a táp közepéhez képest billegjenek az említett szint fölé vagy alá. Így végre működhetne hídkapcsolásként és a tranzisztorok a klasszikus X alakban vezetnék az áramot, váltogatva az X egyik majd másik szárát.
5. Az áramkorlátozást meg lehet oldani külön-külön a 2 függőleges ág bármelyik tranzisztoránál az általad említett soros ellenállással, de még egy plusz tranzisztorral is, ami az aktív tranzisztort zárná le a limit felett. Pont mint a soros stabilizátoroknál szokás.

(#26525) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#26524) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem nekem lesz, csak gyorsan kellett valamit keresni. Egy PIC digitális kimeneteiről kell a motor vezérlést megoldani. Ezt a kapcsolását csak kidobta a google pont pic-hez.

Mit javasolsz erre?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26526) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#26525) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Jobbra/balra forgást vezérelni?

(#26527) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#26526) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ha 1 0 a kimenetek akkor erre, ha 0 1, akkor arra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26528) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#26527) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Talán inkább ez:

És az előbbi kommentemben talán inkább H betűt kellett volna használnom az X helyett a szemléletesség fokozására. :)

[ Szerkesztve ]

(#26529) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#26527) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És a tranzisztorokat aztán lehet csereberélni Darlingtonokkal is, ha kell, áramkorlátot lehet bele építeni stb.

Arról ne is beszéljünk, hogy léteznek speciális 4 erősítős hídvezérlésre kihegyezett ICk (pl. L293D) vagy akár Raspberry PI-re csatlakoztathatók.

[ Szerkesztve ]

(#26530) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#26528) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Zsír, ez úgy működik, ahogy kell. A 4 diódának mi a szerepe? Valamint a véletlen 1 1 kimenet esetén itt is igen nagy áram fog folyni, az ellen védekezni mivel célszerű?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26531) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#26530) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A 4 diódának mi a szerepe?

Mint a relék esetén, védelem az induktív "visszarúgások" ellen. Csak itt minden tranzisztor máskor nyit/zár, ezért kell külön védeni őket.

igen nagy áram fog folyni, az ellen védekezni mivel célszerű?

Lehet a Tx, Rx és Ty, Ry csoportok beiktatásával (ezt említettem korábban a soros stabilizátorral példálózva). Rx, Ry úgy méretezendő, hogy a max. áramnál produkálják a Tx, Ty-hez szükséges nyitófeszültséget. De ez csak áramlimit. Én úgy programoznám a PICet, hogy az egyik kimenet csak a másik negáltja legyen állandóan (a 0-0 állapot nem oszt, nem szoroz).

[ Szerkesztve ]

(#26532) PH-User


PH-User
addikt

Üdv.

Nincs meg valakinek ennek vagy egy hasonló szabályzónak a kapcsolási rajza vagy esetleg NYÁK-terve?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#26533) mezis válasza PH-User (#26532) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nem azé, de nagyon hasonlít : [link]

(Innen.)

mezis

(#26534) Phvhun


Phvhun
őstag

Power led meghajtásához elég egy sima áramgenerátor is? Mi az előnyük a led driver icknek?

(#26535) And válasza Phvhun (#26534) üzenetére


And
veterán

Elegendő az áramgenerátor. A led-driver IC-k előnye pont az, hogy ezt a feladatot jól valósítják meg. Például: kapcsolóüzemű működés, gyakran egyazon tok tud lefelé és felfelé (buck / boost) is konvertálni eltérő kapcsolásban, tehát az összhatásfok nagyon jó lehet (>80%), a 'felesleges' energiát nem egyszerűen elfűtik, mint egy lineáris áramgenerátor tenné. Aztán sok esetben lehetőséget biztosítanak a led áramának, azaz fényerejének egyszerű modulálására PWM-mel, analóg jellel (vagy akár mindkettővel egyszerre). A maximális áramot szokásosan egy nagyon kis értékű ellenállás segítségével (amelyen tizedvoltos nagyságrendű referenciát tart a szabályozás) határozzák meg. Ezen felüli extrák, például túlfeszültség-védelem a leden, standby-állapot extrém alacsony áramfelvétellel. Mindezt akár amperes nagyságrendű ledáramokkal és nagyon pici (pl. MSOP8 vagy SO8) tokban.

(#26536) Phvhun válasza And (#26535) üzenetére


Phvhun
őstag

Engem igazán csak az zavar, hogy amiket én néztem, azok mind pwm jelet kértek fényerőszabályozásnak, ami nem a legegyszerűbb, bár gondolom megoldható egy 555 ic-vel, de kényelmesebb lenne simán valami ellenállással beállítható dolog.

Szerk: tudsz olyan ic-t mondani, ami 4w-ot tud leadni, ellenállással állítható a fényerő, és elég ha csak boost-ot tud?
Ilyen 2-3k környékén láttam mindenfélét, de nehéz dönteni hogy milyen legyen, és ha kinézek valami jó alkatrészt, neten gyártói oldalon, akkor meg általában kiderül hogy itthon nem kapható..

[ Szerkesztve ]

(#26537) And válasza Phvhun (#26536) üzenetére


And
veterán

Mostanában ezzel szoktunk hobbicélra fejleszteni: MP2481 (MPS). Az áram PWM-mel vagy ugyanazon a lábon analóg szinttel (tehát végső soron potméterrel is) állítható. 3W-os ledhez használjuk 1A-es max ledáram mellett, de 1,2A-t tud a driver, a ledeket pedig sorosan is lehet kötni. Fel- és le is képes konvertálni. Chipcad forgalmazza, ott szoktuk venni, bruttó 400 Ft körüli összegért. Sajnos - vagy szerencsére, nézőpont kérdése - a tokozása MSOP8, de kézzel szoktam felrakni. Nagyon bevált, megbízható típus.

(#26538) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Két 75ohm 75w os potiból össze lehet hozni egy jó műterhelést?
Az eladó szerint párhuzamosan igen, csak én teljesen értem
mire gondol. :B

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26539) DonThomasino válasza DonThomasino (#26538) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha párhuzamosan kötöm akkor 38 ohm lesz az ellenállása
a teljesítményük hogy fog változni?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26540) Gyula84 válasza DonThomasino (#26539) üzenetére


Gyula84
veterán

Szerintem összeadódik.

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#26541) Lompos48 válasza DonThomasino (#26539) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Számolj utána. A 2 potméter párhuzamosan kötve 37.5 ohmot eredményez egy 150W-os tűréssel. Ez ha 12V-ot terhelsz le vele kb. 0.35A áramot jelent, ez kb 42W.
1A-hez a harmada kell, azaz 12V a 12 ohmos állásában és ez 12W.
Ha 10A része-re akarnád használni, az 1.2ohm, ami már csak az ellenállás 1/30 része, de nem csak ellenállásban hanem teljesítményben is, mert fizikailag csak ennyi vesz részt a fogyasztásban. Ez pedig 120W lenne egy alg 1W-nál nagyobb drótdarabon.
Gondold végig és számigálj egy kicsit!

(#26542) Reggie0 válasza Lompos48 (#26524) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk, egy ketfazisu motor meghajtasanal elegge meg lennel love az ellenfazissal, tehat ez nem feltetlen igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26543) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#26542) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Izé, van itt egy fpga-s kérdésem, amivel nem jutok dűlőre. Még mindig csinálom a wobbler szkópot. [link - egy korábbi állapota]

Nagy vonalakban így néz ki a dolog:

Állítható frekis négyszög generátor -> jelgenerátor -> DAC -> mérendő áramkör -> ADC -> mintavétel a jel maximumánál (a jelgenerátor jelzése alapján) -> bin/bcd átalakítás -> Uart továbbítás számítógépre

Uart vétel -> Xon / Xoff (mérés kezdete / vége vezérlés)

A négyszög generátort meg beállítható, x időnként a következő frekvenciára állítja egy "időalap", így lépkedve végig a frekvencia tartomány mérési pontjain, minden pontban egyet mérve.
A problémám az, hogy valamerre a kHz-es tartományban egy bizonyos frekvenciától a mérés bizonytalanná válik, a gépre elküldött értékek teljesen változatosak lesznek. Már nagyjából mindent kipróbáltam, de kezdek kifogyni az ötletekből, nem tudom mi lehet még a probléma forrása. Néhány száz kHz-ig tudnék elmenni így a műszerrel, ezt szeretném elérni.

DAC: [link] ADC:[link] Az fpga meg egy spartan3E-100. (ezek a Basys2 és a hozzá való pmodok)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26544) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#26543) üzenetére


Reggie0
félisten

Jol nez ki, tetszik. (En kozepiskolas korom ota nem csinaltam wobblert, azzal indultam Kando TDK-n.)

Igazabol ezeknek kell meglennie:
1. Az ADC tulmintavetelezzen(a maximumra illeszteses dologbol ugy erzem, ez most nem igy van)
2. A DAC lehetoleg szinuszt allitson elo, vagy a 3. felharmonikust le kell vagni, de ahhoz hangolhato szuro kell, amit szoftveresen celszeru megvalositani. (Peldaul vegtelen impuzusvalaszu szurovel (IIR)).
3. A szivargas es atlapolodas elkerulesere kell a DAC utan es az ADC ele egy-egy szurot rakni, amelyek ugyan olyan karakterisztikajuak es az ADC mintaveteli frekvenciajanak a feleig eresztenek at. Kezdetnek egy sima RC tag is megteszi, de ha igazan jot szeretnel, akkor egy harmadfoku sallen key butterworth alulateresztot javasolnek, mert ahhoz eleg egy muveleti erosito es jo a meredeksege a savhataron, valamint alacsony a hiba az erosites ingadozasa az atereszto tartomanyban.

[ Szerkesztve ]

(#26545) Lompos48 válasza Reggie0 (#26542) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha alaposabban megnézed: egy egyenáramú motor ide-oda forgatásáról ment a szöveg.

(#26546) Reggie0 válasza Lompos48 (#26545) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze en ertem es specifikus alkalmazas eseten igazad van, csak azert irtam, mert altalanos ervenyuen hangzott es kulso szemlelodonek szerintem megteveszto lehet.

#26544-hez modositas: 3. felharmonikustol kezdve kell vagni...

[ Szerkesztve ]

(#26547) CPT.Pirk válasza Reggie0 (#26544) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Te is fpga alapon csináltad?

1: a túlmintavételezés elvileg megvan, ~16MHz-es szinkron órajellel egyfolytában jön a mért adat, azt a csúcs mintavételt úgy értettem, hogy az ADC-t követő bin/bcd átalakító csak akkor végez átalakítást, amikor a jel a csúcson van.

2: alapesetben szinuszt csinál, de most az egyszerűség kedvéért egy szimpla háromszög generátor van bent, a viselkedésben nem tapasztaltam eltérést, ha minden igaz, ugyanannál a frekvenciánál lesz bizonytalan a mérés mindkét generátorral.

3: a DAC mögött nincs semmi, a kimenete közvetlen megy a külvilágra, még egy buffert sem tettek.
Az ADC bemenetein van szűrő, ami elvileg Schallen-Key, de gyári állapotában nem volt jó, a bemenet és a föld közé 1-1 Mohm ellenállást kellett beforrasztanom [link], mert különben fals adatokat mért, ha nem volt rádugva pl. az oszcilloszkóp mérőfeje a bemenetre.
A másik gond az, hogy igazából nem derül ki, mire van méretezve. Erről adat nincs és a szimuláció sem ad megbízható értékeket, talán 10kHz a vágási freki.

Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha vennék rendes ADC-t és DAC-t, amikhez megépíteném a szükséges szűrőket. Van erre tipped, hogy milyen IC-ket lenne érdemes venni?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26548) Reggie0 válasza CPT.Pirk (#26547) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. ATmega128-al, a freki eloallitasara DDS-t hasznaltam, analog hangolhato szurovel es a mereshez logaritmikus erosito utani ADC-vel, ugy hogy nem mintaveteleztem a teljes szinuszt, hanem csucseggyeniranyitot hasznaltam. (Mivel 30 MHz-ig ment)

1. A 16MHz gondolom a soros busz frekije. De mekkora a mintaveteli frekvencia?
2. Ez varhato volt, hiszen mindkettonek csak paratlan felharmonikusa van. A kerdes, hogy szinusszal is ugyan ott van-e a hiba.
3. Szures kell a DAC kimenetere is, mert igy biztosan harmonikusok keletkeznek. Az altalad linkelt szuro 0.5 MHz-es.
A mintavetelezesrol, stb ezeket olvasd el: leiras
abrak

Szerintem nem kell kulon ADC/DAC-t venned, szurot epithetsz ezekhez is. Sot az ADC szurojenel eleg csak a kondikat es az ellenallasokat cserelned. Itt van a salen-key szurohoz kalkulator: kalulator. Az R1 es C1 erteket a te esetedben(mivel nincsen) 0.0000000000001-re allitsad, mivel a 0-val hibara fut.

[ Szerkesztve ]

(#26549) dudika10


dudika10
veterán

Valaki aki hestroe-tól szokott vásárolni:
Mennyi idő alatt tudják teljesíteni általában a rendelést. Tegnap este rendeltem és ma/holnap szükségem volna rá... :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#26550) Reggie0 válasza dudika10 (#26549) üzenetére


Reggie0
félisten

En szemelyes atvetellel szoktam. Altalaban masnap, de van amikor tobbet kell varni, annak ellenere, hogy allitolag raktaron van...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.