Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Sirandrish válasza ollie (#900) üzenetére


Sirandrish
legenda

jaja..1re már meg is van..de lufasz játékkal annyira nem gyors a haladás..
Viszont cserébe ráérek :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#902) adrian360


adrian360
őstag

Na végre sikerült egy jó arénát összehozni, 8 / 3, szépen megjutalmazott érte. kicsit kárpótolt a korábbiakért :)

(#903) kovsol válasza adrian360 (#902) üzenetére


kovsol
titán

Nekem múltkor adott két rare lapot gold/dust helyett a forgatásnál. 4/3 volt akkor az a kör.

May the Force be with you!

(#904) adrian360 válasza kovsol (#903) üzenetére


adrian360
őstag

persze van akinek csak megszületni volt nehéz :) ha mondjuk 5% esély az ajándék lapnak, nálam annyit jelent hogy majd a 43. nyitásnál ad egy közép szar rare-t ami már amúgy is megvan :)
a 8 win-es reward átlagban 240 gold, így szerintem a 275-ös jó ajándéknak tűnik
amúgy nézegettem statokat, aréna csak 5 wintől éri meg, ha kártya pack-okra mész. ha nem tudsz hozni stabilan ilyen szintet inkább vegyél store-ban 100 goldért.

nyitottam egy ilyet :

ez ugye működik úgy is, hogy az ellenfél murlockját zabálja meg ?

[ Szerkesztve ]

(#905) kovsol válasza adrian360 (#904) üzenetére


kovsol
titán

Én most sikeresen bebuktam 2/3. Kaptam 40 kemény goldot, meg egy paklit. -10gold minus.

May the Force be with you!

(#906) Ereshkigal válasza adrian360 (#904) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Működnie kell.

(#907) kovsol


kovsol
titán

Ma megkaptam az első 100goldos napi küldimet. Minden nap ezt adná mennyivel gyorsabban jönne a gold :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#908) kovsol


kovsol
titán

20 életes Hoggerrel jól szétszívatott az előbb egy Priest. Elég erős lap szerintem. Főleg, hogy előtte sikerült letakarítani az összes minionomat az asztalról.

May the Force be with you!

(#909) P00By


P00By
nagyúr

Bekaptam egy murlock paklis csávót, ráadásul egyből a legjobb leosztást kapta...2 db szerencsének hála épph túléltem és le tudtam pakolni erős lapokat :D

(#910) ollie válasza adrian360 (#904) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akárkinek a murlockját megeszi, vagyis a tiedet is akár.

Amúgy szerintem nem csak 5 wintől éri meg, ugyanis általában már olyan 2 nyeréstől is kapsz 50 goldot, és ha hozzászámoljuk a pakli árát, akkor máris megérte.

(#907) kovsol: ráadásul a 100 goldos a legkönnyebb/leggyorsabb, mert az AI elleni nyerést is beleszámítja

[ Szerkesztve ]

***

(#911) Healbacsi válasza adrian360 (#904) üzenetére


Healbacsi
őstag

Szerintem 0 gyozelem mellett is megeri az arena. Mivel kezdo jatekos rengeteget tud belole tanulni. kb 2 winnel meg majdnem visszajon az 50 gold kulonbseg.

(#912) adrian360 válasza ollie (#910) üzenetére


adrian360
őstag

2-3 winnek kb 20-30 az átlag goldja. lehet szerezni 50-et is de az már szerencse. ha rákeresel a statokra mindenhol az jön ki hogy 5 winnél kapsz átlagban 50-60 goldot.
ráadásul ha sima playben játszol 3 winért kapsz +10 goldot, ami arénánál nincs, ott az apro 1-2 winek elvesznek, sima playben meg szépen gyűlik. 0 win-es arénából meg pont semmit nem tanulsz, max annyit hogy szar a paklid, azt meg sima playben is megállapíthatod, de playben legalább tudsz meccsenként finomítani a paklidon.

(#913) kovsol válasza adrian360 (#912) üzenetére


kovsol
titán

De általában nem úgy áll neki az ember, hogy na most 0/3 lesz vagy 2/3 hanem ahogy sikerül. Nekem volt már sajnos 0/3 is, de akkor is adott azért goldot meg dustot, meg kártya csomagot. Még mindig megvan a lehetőség a jó arénára, meg ott valahogy más érzés játszani. Meg kipróbálhatsz olyan lapokat is ami még nincs meg. Szerintem megéri.

May the Force be with you!

(#914) P00By


P00By
nagyúr

Az a bajom, h már van sok jó lapom! :U
Ugyanis amikor össze akarok válogatni egy új paklit, akkor elkezdek görcsölni, h most melyik szuperebnél-szuperebb lapot hagyjam ki :( :))

(#915) kovsol válasza P00By (#914) üzenetére


kovsol
titán

Én meg lófing lapokat kapok. Ellenem ma meg minden második ember ragnarossal jött, meg ehhez hasonló erős lapokkal. Viszont élvezet volt amikor a rogó alap paklival elvertem :)

May the Force be with you!

(#916) Healbacsi válasza adrian360 (#912) üzenetére


Healbacsi
őstag

Latom meg mindig nem erted mirol beszelunk. A statok amiket neztel egy dolog.

100 gold - 1 pakli - 1 garantalt rare

150 gold - 1 pakli - 1 garantalt rare - gold - dust - random kartya

Hiaba ad a sima play 10 goldot 3 win utan, amig nincsenek jo kartyaid nagyon nehez 3-at nyerni zsinorban. En speciel a 2 win rugoval questet mar 4 oraja csinalom, mert egyszeruen a tobbi ellenfelnek minde felepitett deckje van.

Arenaban az eselyek ebbol a szempontbol jobbak.

Mindenki orul, hogy vannak itt 8 wines emberek, en spec elvezem az arenat, es nem sajnalom azt a 10-30 goldot plusba kifizetni a paklikert, mert legalabb van eselyem nyerni a play mode-al szemben.

(#917) adrian360 válasza Healbacsi (#916) üzenetére


adrian360
őstag

te sem érted mit mondok : nem azt mondtam hogy az aréna szar, hanem azt hogy !!!hosszútávon!!! ha nincs 4-5 wined arénában akkor relatíve jobban megéri a sima goldért vett pakli. ez statisztika. 3 wint nem kell zsinórban nyerni pont ez a lényeg. ha 30 meccs alatt jön össze 3 win akkor is kapsz érte goldot.

Ha két win nem jön össze 4 óra alatt, akkor nem a kártyákkal van a baj. attól hogy arénában jobb kártyák vannak attól még a játék mechanikát ugyanúgy meg kell érteni. sima basic lapokkal lehet közép mezőnyben eredményesen játszani. nem attól tanulsz meg játszani hogy dobálod lefelé a legendarykat.

(#918) Healbacsi válasza adrian360 (#917) üzenetére


Healbacsi
őstag

Ezt en es meg jo par baratom nem igy latjuk.

Mivel az arena sokkal erdekesebb mint a sima play mod, igy hajnaldoak vagyunk "kidobni az ablakon" 10-50 goldot plusszban egy arena belepore, mint sima play modban farmoljuk a penzt.

A dustot mint mindig most is figyelmen kivul hagyod, csak a gold korul porogsz. 8 winnel elhiszem hogy visszakapod az arena belepod arat, es kapsz +100 g-t egy paklira, de kevesebb winnel kapsz dustot.
A craft koltsegek nem igazan olcsoak, de viszont "fix" kartyakat tudsz craftolni (teszem azt kell neked egy murloc deck. Ekkor dustbol siman lecraftolod a kartyakat, a random paklibol meg lehet sose esnek ki a megfelelo lapok).

A sima play mod igenis unalmas. Ugyanaz a pakli - ugyanaz a taktika - "unalmas".

Inkabb ugy jatszuk ezt a jatekot, hogy erdekesnek talaljuk, es inkabb bealdozunk nemi goldot ennek erdekeben.

(#919) adrian360 válasza Healbacsi (#918) üzenetére


adrian360
őstag

sima mód ugyanaz = minden parti után választhatok 9 hősből, és minden parti után akár újraépíthetem a paklimat a saját lapjaimból. aham ugyanaz minden játék....
murlock deckhez kell 1400 arcane dust, arénánként kapsz 20-30 dustot ha szerencséd van tehát 50-60 aréna alatt összejön a deck. az 7500 - 9000 gold. alacsony winrate-tel nem kraftolod le olyan nagyon simán :)
amúgy a dustot kapsz úgyis ha széttöröd a lapokat. nyitogatod a paklilat és szépen gyűlnek a felesleges kártyák

(#920) Healbacsi válasza adrian360 (#919) üzenetére


Healbacsi
őstag

Oke meghajlok elotted, mivel nem vagyok 8 wines ember igy nincsenek erveim sajnos.

En tovabbra is megyek majd arenaba, mert tetszik, mert sokkal tobbet nyerek ugyanannyi merkozes utan, izgi amikor kinyitom a dobozokat, az ellenfelek paklija nem valamelyik "guide" alapjan keszult, es a questek is ugyanugy elkeszulnek.
Igy en arra buzditok mindenkit, hogy akarmennyire is kezdo valaki, menjen csak arenazni ha nem is allandoan, ne riadjanak vissza tole, a kartyak majd osszejonnek elobb utobb, minimalis a gold veszteseg. nagyobb az elvezet.

[ Szerkesztve ]

(#921) DjDanee87 válasza Healbacsi (#920) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ja ez a guide alapján készült deck problémát látom én is, és emiatt megrekedtem Masters 1 csillagban már több hete.

Lassan 2 hónapja játszom, de nem költöttem pénzt a játékra, így alig van meg 1-2 jó lap a ritkák közül. Ellenben Masters 1-ben az meccsek 50%ában paladin ellenfelet kapok, és 90%ban ugyanazokkal a lapokkal játszik mind és nyernek is simán. Sword of Justice, Defender of Argus, Knife Juggler, Argent Commander, Avenging Wrath stb. Ezekből a lapokból nekem másfél hónap alatt 1 darab Avenging Wrath jött össze.
Persze nincs ezzel gond, nyilván aki fizetett a játékért az megérdemli, hogy minden lappal játszhasson. De én örülnék egy olyan rendszernek, hogy szétszednék 2 részre a play módban a játékosokat és nem kerülnének össze azok akik paklikat vettek azokkal akik nem költöttek a játékra.

Nem azt mondom, hogy képtelenség nyerni így lapok vétele nélkül rankedben, de a korábbi 50-70%os győzelmi arány itt olyan 30-40%ra esett vissza, mert olyan brutálisan összerakott deckekkel kerülök szembe, amiket én ha akarnék sem tudnék összerakni ráfizetés nélkül.

Azt sem tartottam jó ötletnek, hogy kipostolták a tournament deckjeit a hivatalos oldalra. Így aki fizetett a paklikért és megszerzett minden jó lapot, annak sem kell gondolkoznia a deck összeállításában, elég ha lemásol innen egyet...

(#922) DjDanee87 válasza DjDanee87 (#921) üzenetére


DjDanee87
addikt

Na miután ezt leírtam köv ellenfél egy lock. Elején csak elkezdte húzni a lapokat, na mondom biztosan nincs semmije, van esélyem. Lóf***t.
4. kör Twilight Drake 4/9. Sikerült 3! lappal eltávolítanom.
Következő körben Mountain Giant 8/8. Erre is ment Lava Burst, Lightning Bolt és alig maradt valami a kezemben.
Következő kör 2. Twilight Drake ismét 4/9. Ezt még egy Bloodlust, Rockbiter weapon, Flametongue totem-el meg tudtam volna oldani, de nem volt rá manám. Még ha lett volna rá akkor is maradt volna 0 lapom az ő kb 8 lapjával szemben, mert olyan rossz tradekkel tudtam csak kezelni a helyzetet Silence hiányában.
Lock erre lerakott egy Denfender or Argust a Twilight drake mellé és 5/10. Itt már az előző körben összeszámolt 3 lapos combo sem volt elég, feladtam.

Ez is olyan, amit én is szívesen kipróbálnék, de se Giant, se Drake, se Defenderem nincs még, mert nem votl szerencsém. Kezd egyre jobban rávinni a játék egy 40es paklivásárlásra sajna, pedig nem szívesen tenném.

(#923) P00By válasza kovsol (#915) üzenetére


P00By
nagyúr

43 nyitás után meg is őrülnék, ha nem lenne használható lapom :D

(#924) DjDanee87 válasza P00By (#923) üzenetére


DjDanee87
addikt

Az túlzás hogy nincs használható lapom, de nem vagyok megelégedve a szerencsémmel paklinyitást nézve:
Ezek jöttek össze eddig Október 8 óta Minden napi questet megcsináltam azóta és 3-400 gold kivételével arénát toltam eddig az összesből.

(#925) ollie válasza DjDanee87 (#922) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem vannak jó kártyáim, de összesen pénzért 47 paklit vettem (1x2 és 3x15), és legalább még ennyit nyitottam arénázások után. Szóval 90-100 pakliból már elég sok, jó lap jön összes. A legtöbb murlock is meglett, végül csak egyet kellett craftolnom, így megkaptam a legendary murlockot is. Most van 16 murlockos paklim (még egyet lehetne craftolni, hogy mindegyikből 2 legyen), ami az esetek nagy részében nyerés, még talán durvább a hunter féle beast rushnál is. Nem is szoktam használni, csak unrankeden néha, poénból.

Szóval constructed játékban óriási előnyben vannak azok, akik pénzért vesznek packokat, vagy már nagyon régóta játszanak, és így volt idejük elég packot nyitni. Ezért sokkal jobb az arena, de persze ott még nagyobb szerepe van a véletlennek, mint constructedben, hiszen már a választható lapok is véletlenen múlnak.

***

(#926) kovsol válasza ollie (#925) üzenetére


kovsol
titán

Huh én még csak 1db paklit vettem, hogy meglegyen az ajándék kártyám. :B

May the Force be with you!

(#927) ollie


ollie
MODERÁTOR

;]

Durva ez a hunter. Összejött 14 beastem az arena paklimban, ebből 3 olyan, hogy húz még egy kártyát, ha leteszek egy beast-et (Starving Buzzard). Plusz még 1 Snake Trap (ez ugye annyiszor 3 kártyahúzás, amennyi Starving Buzzard van letéve), 1 Houndmaster, 2 Gladiator's Longbow... és a többit nem is említettem.

***

(#928) DjDanee87 válasza ollie (#925) üzenetére


DjDanee87
addikt

47 extra paklival nyilván van jó kártyád. Az ha jól sejtem több pénz mint egy AAA játék ára (nem néztem, csak tipp). Pont emiatt inkább hanyagolom sztem a jövőben a play módot, egyedül a napi questeket csinálom majd. Aztán mehet az aréna mikor lesz goldom rá, és nem fogom szintezni a hősöket, mert annyira nincs esélyem így Masters1*-ban.

Murloc deckről asszem Ezm0d mondta el az egyik ManaCast Showban a véleményét: bármilyen kb a játékhoz nem értő ember is ki tud hozni belőle 50% fölötti győzelmet, túl erős. Fun néha menni vele, de nem tudja elviselni azokat akik azzal mennek folyamat rankedben.
Mellesleg én is összefutottam ma egy murloc deckkel reggel: druid volt
Nincs lightning storm lapom tehát alapból halálra voltam ítélve, mikor nem shamannal mentem akkor meg sosem volt kezemben a megfelelő időpontban jó AOE removal lap így eddig még 1szer sem sikerült murlockok ellen nyernem.

(#929) k4rL^ válasza ollie (#927) üzenetére


k4rL^
senior tag

Ez szép :D

Nekem arena deck sose az lesz amit eltervezek pár lap választása után.

(#930) ollie válasza DjDanee87 (#928) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként a beast rush durvább szerintem, mint a murlock. Mert ott van a Starving Buzzard, meg a Release the Hounds.

***

(#931) szallasi007


szallasi007
őstag

Kaptam még egy Beta kulcsot ha minden igaz.Innen jött: Newsletter@email.blizzard.com.

Ha nem kamu a mail cím és kell valakinek jelezze

(#932) csoki válasza szallasi007 (#931) üzenetére


csoki
senior tag

megy a pü :)

(#934) szallasi007 válasza csoki (#932) üzenetére


szallasi007
őstag

Elkelt a key!

(#935) csoki válasza szallasi007 (#934) üzenetére


csoki
senior tag

bizony :) itt is köszönöm szépen! :R

(#936) kovsol


kovsol
titán

Előbb 1HP -m volt. Az ellenfélnek 30 és 7-es armor fent. Be is tolta, hogy Well played. Aztán nyertem :DDD Én tele voltam kártyával, neki meg egy darab lapja volt. Olyan jó érzés így nyerni.
Mondjuk az kellett, hogy egy Ice Barrier is volt nálam.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#937) Sirandrish válasza kovsol (#936) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ilyen már nekem is volt..
Csak épp az ellenfélnek volt 1-3 HP-ja meg nekem 30körül és úgy elvert mint atom :D
Kezdem érezni hogy nincs elég időm kitapasztalni a cuccost.
Most gyors paklikkal próbálok operálni, de így pikkpakk ledarálják a lényeimet, illetve 1-1 keményebbhez hozzá se tudok szagolni.
Egymást boostoló murlockokat is próbálgatom, de abból meg kevés van.

Szóval én jelenleg megrekedtem, de természetesen nem adok fel. :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#938) kovsol válasza Sirandrish (#937) üzenetére


kovsol
titán

Esetleg ha basic lapokkal szeretnél próbálkozni vannak egész jó paklik amik alapján építhetsz sajátot: [link] Egy próbát megér, hátha sikerül ötletet merítened belőlük a saját paklidhoz.

May the Force be with you!

(#939) F-ECT$ válasza Sirandrish (#937) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem időm nincs (sokszor napokig nem tudok belépni, így bukom a napi quest rewardokat). Szóval vagy tolok be egy kis pénzt (maradt még D3-ból), vagy marad a lassú haladás.

Egyébként aki már jól áll, az mit játszik inkább? Előre összerakott paklival nyomul vagy marad a random arénánál?

Dive ever, work never.

(#940) danifilth


danifilth
csendes tag

Hellosztok

Három napja kaptam egy beta kulcsot, és nagyon élvezem ezt a játékot. Egyenlőre csak egyszer arénáztam, de ma 10 böl már 9 sima unranked meccset nyertem. Elöbb bejött a hunterrel pár lap egymás után szépen :D

[link]

Ha jól tudom a jelenleg meglévő rare lapjaim megmaradnak a vasárnapi open beta-tól számítva ugye?

(#941) Sirandrish válasza kovsol (#938) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az a Priestes elég jónak tűnik, csak nekem kevés benne a tauntos lény, de majd kicsit átalakítom...köszike :R

F-ECT$ A kitapasztalás alatt a játékot értettem..nekem sincs sok most.
Pénzt én semmiképp se szeretnék beleölni :N

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#942) D4v3 válasza danifilth (#940) üzenetére


D4v3
őstag

Megmaradnak igen, de a december elejét mondtak, nem elsejét. Vagy tudsz valamit? :)

(#943) danifilth válasza D4v3 (#942) üzenetére


danifilth
csendes tag

Köszi. Lehet akkor én emlékszem rosszul. Nekem valamiért dec1 rémlik. Lehet más dolog lesz elsején akkor.

(#944) Sirandrish válasza Sirandrish (#941) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elég jó..3/3 win :)
Mondjuk olyan 6-8 lapot módosítottam a saját szájízem szerint de így is elég penge :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#945) danifilth


danifilth
csendes tag

Valaki mondja el miért van az, hogy arénába csak 3 hős közül választhatok?

(#946) Sident96 válasza danifilth (#945) üzenetére


Sident96
tag

Azért, hogy ne mindid ugyan azzal játszd. Pont azért, amiért kártyák közül is csak 30at választhatsz 90közül.

(#947) Sirandrish válasza danifilth (#945) üzenetére


Sirandrish
legenda

Eddig alig alig arenaztem de az random nem?
Mármint mindig más-más 3 kariból választhatsz..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#948) Sident96 válasza Sirandrish (#947) üzenetére


Sident96
tag

Még nem játszottam csak egyet, de gondolom igen, véletlen. És a kártyák is teljesen véletlenek(csak saját kasztból ha jól tudom), tehát akár 2+ ugyanolyan kártyád is lehet :)

(#949) danifilth válasza Sident96 (#946) üzenetére


danifilth
csendes tag

Énis körübelül erre gondoltam, de az a baj hogy most arénáztam egyből kiestem. De nyitásnál adott valami warlock lapot. [link] Még jó hogy warlockkal nem játszottam még. A Mage, Hunter, Warrior, Shanam, Druida tetszik nekem. Arénába az a gondom mikor paklit állítok össze hiába kattintgatom be a jó lapokat, ha a meccs közben nem jönnek össze a dolgok :D

[ Szerkesztve ]

(#950) Sirandrish válasza Sident96 (#948) üzenetére


Sirandrish
legenda

Amennyire jól tudom folyamatosan 3 lehetőséget rak eléd amiből választhatsz.

Más: Elég penge paklit sikerült összeraknom priestel, kovsol meg kis saját gógyi segítségével..eddig 8/8 az arányom :)

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.