Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Wolverine válasza killerjohn (#286) üzenetére


Wolverine
félisten

Szintezhetsz, és összeszedheted az ingyenes lapokat.

#289: az arany lapok pont ugyanolyanok, mint a simák, csak animált kép van rajtuk :)

#299: milyen paklival játszol?

szerk: a Twitter szerint az EU-ban meghalt a játék.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#302) kovsol válasza Wolverine (#301) üzenetére


kovsol
titán

Tudom, de arra utal, hogy nem ma kezdte az illető.

May the Force be with you!

(#303) DjDanee87 válasza Wolverine (#301) üzenetére


DjDanee87
addikt

Volt egy 10 perces lagom playben (addig kitaboltam youtubeot nézni), majd mikor hallottam háttérben hogy visszatért a játék visszanétem. Az enemy vagy kilépett, vagy nem hallotta meg hogy magához tért a játék, mert folyamat lejárt csak az ideje és nem nem csinált semmit.
Aztán mentem még 2 kört, ott nem volt már gond

(#304) ollie válasza JSaN (#299) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig az az egyik legkönnyebben játszható kaszt elvileg. Na mindjárt leírom a paklimat.

Leper Gnome x2
Acidic Swamp Ooze x2
Bloodfen Raptor
Knife Juggler
Arcane Intellect
Demolisher
Razorfen Hunter x2
Shattered Sun Cleric x2
Fireball x2
Polymorph
Chillwind Yeti x2
Sen'jin Shieldmasta x2
Water Elemental x2
Darkscale Healer
Frostwolf Warlord x2
Gurubashi Berseker
Boulderfist Ogre
Gelbin Mekkatorque
Flamestrike
Stormwind Champion x2

Mint látható, egyes lapból csak az a 2db van, mégis jól működik a pakli, többször nyerek, mint vesztek. De még kezdő vagyok, szóval lehetnek ebben hibák bőven.

[ Szerkesztve ]

***

(#305) D4v3 válasza kovsol (#302) üzenetére


D4v3
őstag

Vagy vett kártyát és beadta neki. Nem jelent semmit szerintem.

(#306) killerjohn válasza Wolverine (#301) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi, de az ingyenes lapokat nem kapom meg a Play módban csak a Practice módban ?

(#307) k4rL^ válasza kovsol (#302) üzenetére


k4rL^
senior tag

Ma kaptam végre beta keyt - kb 2 hónapja regeltem be az opt-in re - és első kártyapackból nyitottam egy Legendary-t, Onyxia-t egy lvl 4-es Mage karakterrel, szóval nem jelent semmit :D

A játék meg annyira addiktiv, játszatja magát.

[ Szerkesztve ]

(#308) kovsol válasza killerjohn (#306) üzenetére


kovsol
titán

Lapok a karakter szintlépésével járnak. Play és aréna módban is jön az xp.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#309) killerjohn válasza kovsol (#308) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi! tehát nem kell AI ellen játszanom, mehet jöhet az élő ellen. ja, azt akartam kérdezni, hogy mi ez a ranked vs nonranked dolog?

(#310) kovsol válasza killerjohn (#309) üzenetére


kovsol
titán

Unranked végülis csak gyakorlás emberek ellen. Ranked esetén meg veled egyenlő erősségű ellenfeleket ad be. Szóval ha új paklival kísérletezel akkor érdemes előtte csak gyakorolni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#311) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Arról van leírás, hogy melyik hero milyen esetben húzhat + lapot?
Még nem tapasztaltam ki rendesen pl priest esetén, hogy mikor adja.
Thx

Amd - Radeon - Ryzen

(#312) kovsol válasza Gyuri27 (#311) üzenetére


kovsol
titán

Minden kör elején húz új lapot a hős. Vannak kártyák aminek a lehívásakor kapsz lapot pl Novice Engineer, meg priest esetén van a Northshire Cleric ami minden healelés után húz egy lapot.
De vannak varázslatok is amik után lap jár, de ott is oda van írva a lapra.

Most Diamond ligában már végre olyan ellenfeleket ad akik ellen élvezetes a játék! Kell már küzdeni a túlélésért :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#313) adrian360 válasza Gyuri27 (#311) üzenetére


adrian360
őstag

kezdettnek mindig a második játékos kap plusz lapot. utána csak a minionok adnak pluszt, valamelyik kijátszáskor, valamelyik halálakor stb. de ezek mindig fel vannak írva a lapokra. rejtett húzz egy lapot akció nincs. néha úgy tűnik mintha saját köröd előtt kapnál lapot, de az csak megjelenitési bug, az a sima körönkénti lap

[ Szerkesztve ]

(#314) JSaN válasza ollie (#304) üzenetére


JSaN
addikt

Mage kartyaim osszeallitasa: deck
Ez kb 2 hetes ossze alias elso naprol, azota max 1-2 kartyat modositottam. Lathato hogy a kartyak 3/4 meg all a 4 mana igenyes lapoknal, utolso negyedben osztozik minden mas magasabb lap. Ennek ellenere meg sem jonnek ugy a lapok hogy kitudjam jatszani idoben, meg a kombinalas sem megy.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#315) kovsol válasza JSaN (#314) üzenetére


kovsol
titán

Ez csak úgy a saját véleményem, nem mondom, hogy ettől jobb lesz:

Én biztos raknék bele két darab Polymorpht és a Water Elemental fagyasztását is ki lehetne használni.
De nekem ha az egész paklira ránézek az jut eszembe, hogy össze vissza össze lett pakolva és kész.

Arcane Missilest kivenném mehetne helyére a +1 Poly.
Nightblade helyére inkább raknék Darkscale Healert.
Raid Leader helyett még1 Shattered Sun Cleric.
Dragonling Mechanic helyére mehetne a Water Elemntal.
Valami spell dmg -t adót is beraknék, és akkor buffolnád a varázslatokat.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#316) D4v3 válasza JSaN (#314) üzenetére


D4v3
őstag

Kidobnám a két egyes dropot és mindeképp kell a 2 poly és tennék még bele chillwind yetit (4 manáért 4/5 nagyon erős) illetve gurubashi berserkert, akibe te is bele tudsz lőni a hero powerrel, hogy enrageeljen.

(#317) Zedz válasza D4v3 (#316) üzenetére


Zedz
addikt

Szegény Berserkert mindenki csak bántja. :C

(#318) Wolverine válasza JSaN (#314) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem látom a koncepciót a pakliban. A Goldshire Footmant lecserélném egy 2. Mirror Image-re, szerintem kell a 2. Polymorph, ugyanakkor sem a Bloodfen Raptort, sem a Murloc Tidehuntert nem tartanám meg (murlocot szerintem csak akkor érdemes betenni, ha full murloc paklit építesz, mert egymást buffolják). 2 Flamestrike-ot aligha fogsz tudni elsütni egy meccsen; én az egyiket lecserélném egy 2. Fireballra.
Valamint egyetértek azzal, hogy érdemes + spell dmg-et adó lapokat is betenni a pakliba, azok buffolják a spelljeid (Flamestrike, Frostbolt, Fireball, Ice Lance - sajnos a hero powert nem).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#319) P00By


P00By
nagyúr

Remélem este már sikerül feloldanom az összes hőst! :)

(#320) JSaN válasza kovsol (#315) üzenetére


JSaN
addikt

No igen, igy utolag ra nezve tenyleg katyvasz amit ossze allitottam. De most amit te es a tobbiek is emlitettek tippeket, az alapjan gyakorlatilag ujra raktam az egesz paklit, mindjart nyertem is elso mecsen. :) Le vertuk egymas eletet 15-15re majd enemy vissza healelt 2x6hp lappal szinte maxra, de igy is siman lehoztam.
nem volt feszenges hogy mar megint milyen lapok, mindig mindent tudtam hasznalni es kombinalni, nem maradnak ott sok kor utan sem kihasznalatlanul.
Meg egy kis spell varialas kell aztan mar hasznalhato lesz nekem. :))

Wolverine: Igen azok nagy reszet modositottam es beraktam amit emlitettel.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#321) Wolverine válasza JSaN (#320) üzenetére


Wolverine
félisten

Sőt, így belegondolva, a 2 manás taunt lapot is lecserélném vagy egy 2. Shieldmastara, vagy egy Booty Bay Bodyguardra - mire előkerülhetnek, addigra nem árt egy keményebb tank :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#322) DebilEvil


DebilEvil
tag

(#323) kovsol válasza DebilEvil (#322) üzenetére


kovsol
titán

Nekem még egy darab Lightspawn se esett :( Ma craftolok egyet ha ma se esik ki az aréna után.
Mivel buffoltad fel ennyire amúgy?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#324) JSaN válasza DebilEvil (#322) üzenetére


JSaN
addikt

:Y Azta, durva nagyon, legalabbis nekem ilyen foldi halandonak, es nezem ez a 5ik kor meg csak. :Y

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#325) kovsol válasza JSaN (#324) üzenetére


kovsol
titán

Na az ilyen egységek miatt kell a Poly vagy a Hex, Shadow Word: Death stb
Ha nincs ilyen lap kézben akkor nyekk van :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#326) killerjohn válasza kovsol (#325) üzenetére


killerjohn
addikt

persze, és ha van a deckedben csak egyszerűen nem osztja ki?

(#327) kovsol válasza killerjohn (#326) üzenetére


kovsol
titán

"Ha nincs ilyen lap kézben akkor nyekk van"
Kézben alatt azt értem, hogy kihúzva a pakliból és épp felhasználható kártya.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#328) #57919488 válasza DebilEvil (#322) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ez nekem nem vilagos, hogy mitol jon ossze vagy mi alapjan tortent :B

(#329) DjDanee87 válasza #57919488 (#328) üzenetére


DjDanee87
addikt

1 Power word:shield majd 2 Divine spirit és máris 28/28 a Lightspawn

[ Szerkesztve ]

(#330) killerjohn válasza DjDanee87 (#329) üzenetére


killerjohn
addikt

nem trollkodni akarok, de azért ez egy kicsit OP...

(#331) DjDanee87 válasza killerjohn (#330) üzenetére


DjDanee87
addikt

Nem feltétlen. Elég 1 silence, 1 hex, 1 polymorph, assassinate, nautralize stb.

Ezért szól javarészt a játék arról, hogy ki uralja az asztalt és nem a HPkat kell nézni. Van lent 3 lényed enemy kirak egy 5/5 lightspawnt akkor le tudod csapni rögtön és nem várod meg még felébred és buffolva támadhat vele. Vagy elintézed a fenti varázslatok egyikével.

Ha pedig nem a játék elején vagyunk, és hülye módjára enemy pap kiteszi a lightspawnt és amíg még támadni sem tud vele ráteszi a buff lapokat akkor azt el is szúrta mert te 1 fent említett varázslatával kinyírod a lightspawn + x darab varázslatát és szép kis lapelőnybe is kerülsz ami végjátékban elég fontos.

(#332) JSaN válasza killerjohn (#330) üzenetére


JSaN
addikt

Lehet hogy op, de ehhez 4 lapot kell kijatszani. Azt sem konnyu ossze hozni, plane ugy hogy 4ik korben mind ott legyen es 5ik korben kijatszd az egszet.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#333) D4v3


D4v3
őstag

Néha összejöhet ilyen mák több más classnál is, de ehhez azért kell szerencse plusz a másiknak is pechje kell legyen, hogy semmi cc, silence nincs épp nála.
Amúgy erről eszembejutott ez a videó [link]

(#334) kovsol


kovsol
titán

Épp most tolom: [link] lapokat érdemes nézni. Kezdésnek nem is rossz :)
mod: lol és kijött a második élet duplázó is

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#335) DebilEvil válasza DjDanee87 (#331) üzenetére


DebilEvil
tag

Igy van, board control. Ez az ellenfel ezzel nem torodott, inkabb utotte a hero-mat, mar csak 19hp-je van. Ahelyett, hogy 4et ut a lightspawn-ban, akkor aztan hiaba rakok ra pw:s-et + 2x divine spirit-et, mert (1+2)*2*2=12 a 28 helyett.
A jatek elejen viszont ahogy irod nem lehet megcsinalni, hogy felbuffolva kitenni, amig utni sem tud, mert ez 9 mana. 4 manas korben lehet kirakni a Lightspawn-t, majd az 5. korben buffolni, coin nelkul.

(#336) kovsol válasza kovsol (#334) üzenetére


kovsol
titán

Na egymás után két mérkőzésen is bejött és mind a kétszer hatástalanítva lett azonnal. Elsőnél meglőtte egy olyannal, hogy change minion healt to 1, másodiknál meg ilyen azonnal megölős nyilat lőtt rá.
Szóval ennyit az OP ról :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#337) Chal válasza D4v3 (#333) üzenetére


Chal
addikt

Ezt berakom YT-n a favoritsba, hatalmas :D Hogy okoskodik már az elején, még GOT-ot is idéz :)

(#338) kovsol válasza D4v3 (#333) üzenetére


kovsol
titán

Már háromszor megnéztem, de még mindig röhögök az elején xD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#339) killerjohn válasza kovsol (#336) üzenetére


killerjohn
addikt

akkor ő volt OP! aki még az OPot is OPolja... :DDD

(#340) P00By válasza D4v3 (#333) üzenetére


P00By
nagyúr

Heh, mekkora már :DDD :C

(#341) P00By válasza P00By (#340) üzenetére


P00By
nagyúr

Hupsz, lejárt!

Még mindig nem tudok játékot kreálni :O

(#342) ooooobi


ooooobi
senior tag

Most telepítettem de ha elindítom semmi se történik. Kiirja h kattintsak de semmi. Egy nagy doboz középen aminek forog a közepe, balra a friendsek, jobbra options. Ez mi?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#343) Ereshkigal válasza ooooobi (#342) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Gond van a szerverekkel.

(#344) P00By


P00By
nagyúr

Még egyik hőssel sincsen meg a lvl10, így a Basic deck egyikkel se teljes.
Viszont ami nagy gond, ha szarban vagyok, ha nem, kifogyok a lapokból és amiatt kapok ki :(

MOD: Épp most akadt be Play módban egy meccs, olyan mintha nem nyomtam volna a gombra viszont a kanóc sem kezd el égni :D

[ Szerkesztve ]

(#345) Zedz válasza P00By (#344) üzenetére


Zedz
addikt

Kifogysz a lapokból? :Y Nekem eddig egy olyan meccsem sem volt, ahol elfogytak volna a kártyáim. :D

(#346) Chal válasza P00By (#344) üzenetére


Chal
addikt

Nálam is, a fenti hsz alapján mostmár egészen biztos hogy döglés van szerver oldalon :)

A lapok számának növelhetőségére (valamint várható csökkenésére, ha sok olcsó lapod van) meg sajna ugyanúgy oda kell figyelni mint bármi egyébre, ez is a pakliéptő stratégia része kell hogy legyen. Mondjuk én se bírom idegekkel ezt a sok dolgot amire figyelni kell (ráadásul bármit megpiszkálsz, egyből ezer más dolog is változik vele), de hát ettől is szép ez a game :)

[ Szerkesztve ]

(#347) P00By válasza Zedz (#345) üzenetére


P00By
nagyúr

Rosszul fogalmaztam, a kezemben lévő lapokból fogyok ki! :B
Elkövettem azt a hibát, h kiléptem...nem tudok visszalépni :(

(#348) adrian360 válasza Zedz (#345) üzenetére


adrian360
őstag

gondolom arra értette, hogy a kezéből fogynak el a lapok, és nem tud mit rakni, csak azt az egyet amit éppen húz.
Mint korábban említettük, kellenek olyan minionok amik lapot huzatnak, valamint érdemes ésszel kijátszani a lapokat, akár bent hagyni egyet egyet hogy később legyen mire építkezni.

(#349) Zedz válasza P00By (#347) üzenetére


Zedz
addikt

Nem feltétlen kell azonnal mindent kijátszanod a kezedből. Én több lapot is több körön át nem játszok ki, csak "kóstolgatom" az ellenfelet. + vannak kártyák amiket ha kijátszol akkor kapsz 1 lapot a paklidból.

pl.: ez és ez

(#350) ollie válasza P00By (#344) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne panaszkodj, hogy nincs unlockolva a teljes pakli, mert alig kerül valami időbe practice módban.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.