Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Ereshkigal válasza gabranek (#541) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A molten giant nekem megvan, a játék közepén és a végén is szerepet kaphat, eddig jók a tapasztalatok. Legutóbb 6 manáért jött le. :)
(Mondjuk hoggernek melegíti a helyet, már csak ő hiányzik a deckemből. :U)

[ Szerkesztve ]

(#552) Ereshkigal válasza Zedz (#533) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Valóban erős a priest, de szerintem óvatosan a nagy adag nerffel, csak kis adagokban. :) A többség basic lapokkal játszik, és jóformán ilyen irányú tapasztalatok alapján kiabál mindenki nerfért. Később, "jobb" lapokkal még változhatnak a dolgok.

(#553) Zedz válasza Ereshkigal (#552) üzenetére


Zedz
addikt

Fentebb ki lett fejtve, hogy a priest basic deckje a többihez képest jóval erősebb. Valamit faragni kell rajta. :D

(#554) Ereshkigal válasza Zedz (#553) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem mondtam, hogy nem kell, csak óvatosan, mert nem tudni, milyen hatása lesz az endgame-re. :U

(#555) Sident96


Sident96
tag

Ezzel a deckel mi a baj? (Most vettem észre, túl sok a 2-3 manás és kevés az 5 vagy 5+os minion, szerintem)
http://www.hearthhead.com/deck=5960
valami tanács? :)

(#556) Zedz válasza Sident96 (#555) üzenetére


Zedz
addikt

Miért érzed, hogy gond van vele? Első ránézésre nem lett rossz.

(#557) Ereshkigal válasza Sident96 (#555) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem merültem még bele a hunterbe, de nekem kicsit gyanús ez a "mindenből tegyünk bele egy lapot" dolog, általában azt jelenti, hogy nincs komolyabb koncepció a deck mögött, csak beletette a gazdája, ami tetszett neki. Nézegesd meg ezt is, némileg hasonló, és dicsérik: link.

(#558) Sident96 válasza Zedz (#556) üzenetére


Sident96
tag

Mert kettő meccset buktam vele, azért. De most jó :) Raktam bele pár erősebb miniont és kivettem egy-két kissebbet.

(#559) kovsol válasza Sident96 (#558) üzenetére


kovsol
titán

szerintem két mérkőzés alatt nem lehet eldönteni, hogy jó-e a egy pakli

May the Force be with you!

(#560) Sident96 válasza kovsol (#559) üzenetére


Sident96
tag

Ezért kérdeztem meg :) Egyébként most visszahoztam egy meccset 3hp-ról :D Olyan jó érzés. Bár most meg túl sok volt a nagy egység, ezért ment el az eleje.

(#561) Zedz


Zedz
addikt

Amúgy az hogy a francba lehetséges, hogy Arénán egy lapból vagy 3-at berak a pakliba?

(#562) P00By válasza Zedz (#561) üzenetére


P00By
nagyúr

Ott nincsen limit, nem? :F

MOD: Nem tudok írni, minden hozzászólásomat szerkesztenem kell :DDD

[ Szerkesztve ]

(#563) Ereshkigal válasza P00By (#562) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Jól mondod. Pl. lehet 30 mind controllod is, elvileg. :DDD

(#564) killerjohn


killerjohn
addikt

látom beindult a topic :DDD

(#565) Sident96 válasza killerjohn (#564) üzenetére


Sident96
tag

Igen, most volt nemrég betakulcs osztás meg holnap is lesz :)

(#566) Sident96


Sident96
tag

És arénában milyen szintű játékosok ellen megyek? A rankedben számított tudásom alapján? Hogyan működik?

(#567) P00By


P00By
nagyúr

Nem tudok annyi időt játszani, mint amennyi szabadidőm van rá. Elfárad azzagggyam :B

(#568) P00By


P00By
nagyúr

Bocs! Még annyit akartam írni, h bebetonozódtam Three Star Goldba.

(#569) Sident96 válasza P00By (#568) üzenetére


Sident96
tag

Szint úgy :c

(#570) P00By válasza Sident96 (#569) üzenetére


P00By
nagyúr

Lehetne rosszabb is, az ilyen típusú játékokban nem szoktam jeleskedni! :B

(#571) AlexWolf


AlexWolf
senior tag

Én baromira nem vágom ezt az arénát. Olyan paklikkal kerülök szembe, amiket én ha vért pisálok sem tudok összerakni, mert kapok egy halom tök különböző lapot (értsd szinte semmilyen koncepciót, kombót nem lehet belőlük összehozni). Az ellenfeleknél meg nem egyszer olyan lapokat látok, amikkel szinte egymagában meg tudja nyerni a menetet.
Kb max 1-2 nyerésig jutok.
Ha mondjuk meg tudnék nyerni 5 menetet, akkor több booster nyerhetnék? Vagy esetleg ugyan úgy csak 1-et kapok, de az tele van über lapokkal?

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#572) ollie válasza AlexWolf (#571) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A boostereknél mindig ugyanolyan eséllyel kapsz jó vagy rossz lapokat, nem függ az arénában elért nyerések számától. Amúgy még nekem is sokat kell tanulnom, eddig a max 4 nyerés volt arénában, általában háromig szoktam eljutni. És igen, elég nehéz jó paklit kihozni a random lapokból, pont azért, mert egyszerre csak hármat látsz. A lényeg, hogy minden választásnál figyelembe kell venni, hogy addig milyen lapokat választottál, meg azt is, hogy milyen speckója van a hősödnek. Szerintem idővel egyre jobban belejössz.
Azt nem tudom, hogy több nyeréssel több boostert kapsz-e, 1 az tuti. Volt már, hogy 1 booster mellett volt még plusz 1 lap is nekem. Egy biztos, hogy minél többet nyersz, annál több goldot és dustot kapsz, legalábbis ezt figyeltem meg, ill asszem egyre nagyobb esély van még valami extra lap (rare, epic, legendary) nyerésére is a booster mellett.
Ez tipikusan az a játék, melynek szög egyszerű szabályai vannak, de mégsem könnyű profinak lenni benne. Én most jutottam el oda, hogy fogok nézni minél több videót profi játékosoktól (lehetőleg olyanoktól, akik magyaráznak is játék közben), hogy sokat tanuljak.

***

(#573) D1Rect válasza ollie (#572) üzenetére


D1Rect
félisten

9 winnél kaphatsz 2 boostert(vagy booster és gold card)
Sajnos hülyén van megoldva, mert ha gold kell akkor 8 winnél érdemes abbahagyni.

[ Szerkesztve ]

(#574) -conrad- válasza AlexWolf (#571) üzenetére


-conrad-
addikt

Mindig van olyan koncepció amire lehet építeni az arena deckeket, nem annyira sok a lap, hogy ne lehessen kihozni belőle nyertes decket. Figyelj a managörbére, legyen sok olyan lény amit az elején le tudsz tenni, jó starting hand legyen, de legyen benne olyan nagy minion is ami nyeri az endgame-t majd. Ebből nem kell sok, majd behúzod a végére mire a mana is megjön.
Pár tanács herokhoz:

Hunter: ha választani kell akkor lehetőségekhez képest pickelj beasteket. A hunternek van több olyan lapja ami ezeket erősíti, illetve egymást is erősítik. Jó eséllyel beadja a release the hounds lapot, ha egyet találsz akkor mindenképpen vedd ki. Van random beastet hozó 3 manás lap, ez is hozhat be olyan beastet ami buffolja a többit. Vegyél ki pár falat, ami megvédi a kisebb beasteket.
Hunter ellen:
Szedd le a beastjeit akkor is, ha a te minionjaid halnak, prio1 a 2/2-es húzatós keselyű! Majd lategame levered, ha kifúj a paklija.

Priest:
1-2 erősebb fallal tudod nyerni a game-t, ha nagy a seggük vissza tudod healelni nekik. Nagyon erős northshire cleric, divine spirit és power word: shield, ha esetleg bejön egy-két lightspawn akkor nagyon jó kombó is összejön vele.
Priest ellen:
Buffold a lényeidet ha tudod 4 attackra, illetve olyan lényeket hozz be aminek 4 attackja van. Ezeket mentsd inkább ha bukni kell minionokat (pl. le kell ütni egy lightspawnt) Ez a gyenge pontja, nincs rá leszedése. Lategame egyenletesen buffold a lényeidet (pl. palával ha +4/+4-et adó lapod van, akkor tedd a gyengébb lényedre! jó eséllyel van nála mind control a végén, szar ügy ha egy lényre építed a lategame-t és ellopja)

Shaman:
Nagyon hasonló a hunterhez, itt Bloodlust a hordát tápoló lap, ha tudod vedd ki, tegyél le 1-2 falat ami megvédi a totemeket amiket spammelsz 4-5 minionnal eltolod, gg. Ha nem jön fel akkor is jók a spellpowert adó lapok – totem is ad - mert sok lövés van a shaman pakliban így sokat be is ad belőle.
Shaman ellen:
Szedd le a +spellpower lényeit, mert nagyon hamar le fogja takarítani a pályát egy bemákolt lightning stormmal ha nem figyelsz.

Jó ritka minionok minden deckbe, ha felkínálja őket ezeket pickelem a 3 közül
Epic – 11 minion van, ha ad epicet jó eséllyel ezek közte lesznek:
Sea Giant - imba
Murloc Warleader - ha az elején jön s tudsz murloc-okat pickelni hozzá
Mountain Giant – so so...
én a többit nem szeretem, nagyon specifikusak. Erős pl. a blood knight is de ha nincs ellened divine shieldes vagy te nem szedtél olyan lapokat akkor csak egy 3-ért 3/3.

Van 1-2 legendary amiket ha bead akkor nagyon erősek lehetnek:
Hogger, Ragnaros, Nozdormu (meglepő, de nagyon jó ha 15 mp-e van cselekedni az ellenfélnek és nem ismeri a decket annyira, sokat hibáztak így mikor kihoztam), Gruul, Illidan

Remélem segít valamit, nekem ezek a taktikák jöttek be eddig.
Én jellemzően azzal rontom el az egészet, hogy túlkombózom a paklimat aztán sima pucér 8-ért 8/8-as lényekkel levernek a végén. :)

(#575) AlexWolf válasza -conrad- (#574) üzenetére


AlexWolf
senior tag

Köszi a tanácsokat! :R

Kipróbálom majd amiket írtál.

AW (WoT: AlexWolf78///MWO: AlexWolf78///BF3: AlexWolf55///Steam: AlexWolf(HUN)) /// Az ÉLET egy olyan betegség, mely nemi úton terjed és 100%-ban halállal végződik!///War. War never changes!

(#576) D1Rect válasza -conrad- (#574) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy manás lényt nem nagyon éri meg pickelni, csak akkor, ha a többi még attól is rosszabb(Leper Gnome meg a Worgen Infiltrator elmegy.)
Az esetek felében megkapod a coint úgyis.
A turn 2-4 tud nagyon kritikus lenni, az early-mid boardcontroll szempontjából

A Murlock Warleader egy katasztrofálisan rossz epic.
Szinte az összes turn 2 drop leveri, önmagában egy rossz 3-ért 3/3 de legalább mellé az ~összes többi murlock is rossz.

Egyébként itt az "arena pick simulator":[link]
Lehet gyakorolni a pickelést gold nélkül. ;)

(#577) neato3loco


neato3loco
senior tag

Sziasztok!

Telepítve a játék, a beta kulcs aktiválva. Nemsokára jövök kérdezősködni. :P

Üdv.: E. :((

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#578) Zedz válasza neato3loco (#577) üzenetére


Zedz
addikt

Nyugdtan! :DD

(#579) Sident96


Sident96
tag

Hunterrel játszogatok, de álltalában bármit rakok le, egyből verik és a végén ellen jön ki jobban :( Tipp?

(#580) Gyuri27 válasza Sident96 (#579) üzenetére


Gyuri27
félisten

Márpedig az alap spellek is jók. A minionok meg beastek legyenek, supporottal.

Amd - Radeon - Ryzen

(#581) Sident96 válasza Gyuri27 (#580) üzenetére


Sident96
tag

Akkor megint nem értem mit csinálok rosszul :D

(#582) Gyuri27 válasza Sident96 (#581) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]
Valamit igen. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#583) Sident96 válasza Gyuri27 (#582) üzenetére


Sident96
tag

Angol nem megy :(

(#584) Wolverine válasza Sident96 (#579) üzenetére


Wolverine
félisten

Ne pakold le a lapjaid ész nélkül :U Stratégia, és értsd is meg, hogy melyik lap mire képes.

Mutasd a hunter paklid a Hearthheaden keresztül, segítünk.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#585) ollie válasza Sident96 (#583) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azzal tisztában vagy, hogy melyik kártyának milyen hatása van és mikor? Mert eleve ahhoz is kell angol, hogy azt megértsd.

***

(#586) Zedz válasza Sident96 (#583) üzenetére


Zedz
addikt

Én sem nagyon huntereztem, de nem lehet olyan vészesen nehéz. Az elsődleges dolog szerintem az, hogy a deck 90%-a beast legyen. Logikusan ugye ne mind az, mert vannak nem beast lapok is amik nagyon hasznosak tudnak lenni, szóval amik eddig bejöttek ( volt nyerési szériád alapján ) azokat próbáld valahogyan beleépíteni a hunteres taktikádba. Nagyon jó hero spellje van, nagyon jó basic lapjai vannak, igazából már csak kombinálni kell tudni őket, amiben nem feltétlen tudunk segíteni mert ezek helyzetfüggőek is. Védd a beastjeid, buffold őket, board control! :)

ollie +1
Ha valamit nem értesz, nem szégyen, segítjük lefordítani vagy elmagyarázni. :)

[ Szerkesztve ]

(#587) Sident96 válasza ollie (#585) üzenetére


Sident96
tag

Igen, HS.hu-n elolvastam.

(#588) Gyuri27 válasza Sident96 (#583) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha nálam hülyébb vagy angolból akkor fested magad.
Amúgy a tulajdonságok, specek google forditóval is értelmezhetőek.
Azért linkeltem, hogy lásd mik a class spellek és minionok. Ezeket pakold össze ízlés szerint.
Nyilván próbálgatni kell. Amúgy meg ha rossz a lapjárás, mindegy mi van a deckben.

Amd - Radeon - Ryzen

(#589) Cranium


Cranium
tag

A daily questek tudnak stackelődni? Tehát hogy ma nem csinálom meg, akkor holnap is megtudom csinálni a holnapival egyetemben? Lehet hülyén fogalmaztam meg ak érdést :D

(#590) D1Rect válasza Cranium (#589) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem.

(#591) Sident96 válasza D1Rect (#590) üzenetére


Sident96
tag

De igen! HS.hu-n ezt írták legalább is. Nem mellesleg gondolom ezért van 3 slot.

(#592) DjDanee87 válasza Cranium (#589) üzenetére


DjDanee87
addikt

Meg tudod holnap csinálni. Csak abban nem vagyok biztos, hogy belogolás nélkül is megkapod-e. Tehát mindenképpen lépj be a játékra, csak azért hogy megkaphasd a mait.

(néha bugos, és le kell tolni 1-2 menetet mire nagy nehezen hozzávágja az emberhez a napit)

(#593) Sident96 válasza DjDanee87 (#592) üzenetére


Sident96
tag

Sosem volt még ilyen :) Most letolom még az arénám, aztán nyitok 7 packot :D

(#594) D4v3 válasza D1Rect (#590) üzenetére


D4v3
őstag

De. 3 quested lehet egyszerre és ha van pl. két olyan is, amiben szerepel mondjuk a druid win, akkor beleszámít mindkét questbe a win.

(#595) neato3loco


neato3loco
senior tag

Nem bírom legyőzni egyik hőst se "Practice" módban. Elég newbie vagyok akkor.. :D

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#596) D1Rect válasza D4v3 (#594) üzenetére


D1Rect
félisten

A kérdés az, hogy lehet-e gyűjtögetni(stackelni) a questeket anélkül, hogy megcsinálnád?

(#591) Sident96: Nem, nem lehet. Három a max, nem kapsz többet.

[ Szerkesztve ]

(#597) D4v3 válasza D1Rect (#596) üzenetére


D4v3
őstag

Nekem volt már, hogy nem léptem be egy nap és másnap 2 fogadott és volt olyan, hogy beléptem, játszottam és egyáltalán nem kaptam questet. Úgyhogy valahogy még bugos ez.

(#598) D1Rect válasza D4v3 (#597) üzenetére


D1Rect
félisten

Ismert bug, hogy nem kapsz dailyt.
Úgy kéne működnie, hogy minden nap kapsz egyet, ha van üres helyed.
(viszont azt nem tudom, hogy mindig kapsz-e vagy belogoláskor aktiválódik)

[ Szerkesztve ]

(#599) Zedz válasza neato3loco (#595) üzenetére


Zedz
addikt

Kezd a warlockkal. Nekem az ment a legkönnyebben. :)

(#600) Sident96


Sident96
tag

400 arcane dustból milyen lapokat vegyek hunternek? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.