Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) slayer007


slayer007
tag

Van még valakinek extra kulcsa? :)
Már ott vagyok, hogy meg is venném...
Decemberre ígérték az open betát, de még csak hír sincs róla azóta sem...

Im insane, what's your excuse?!

(#1402) Sirandrish válasza slayer007 (#1401) üzenetére


Sirandrish
legenda

Arra neheny haverom nagyon var. marmint az open betara. Jo lenne ha hamarosan meglépnék. :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1403) whitezo88 válasza slayer007 (#1401) üzenetére


whitezo88
nagyúr

várd meg a nyitást, a pénz jó lesz packokat venni ;]

(#1404) slayer007 válasza whitezo88 (#1403) üzenetére


slayer007
tag

Na igen, de ha legalább lenne 1 biztos dátum, nem a bizonytalanság, hogy napi többször bámulom a mailem, hátha kapok 1 nyamvadt kulcsot, mert megszán a blizzard végre, miután mások 2 vagy 3 kulcsot is kaptak már...

Im insane, what's your excuse?!

(#1405) Pocok256 válasza slayer007 (#1404) üzenetére


Pocok256
veterán

Amúgy igen nevetséges ez az álláspontja a blizznek egyees embereknek 100-200 kulcsuk van és halálra keresik magukat vele. Másoknak meg 1 kulcs sem jut. Tetejébe a blizznek ebből 0 forintja lesz hisz a kulcsért ők nem kérnek pénzt... Még a játék facebook honlapját is ellepték a beta keyt árulók hada ...

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1406) F-ECT$ válasza Pocok256 (#1405) üzenetére


F-ECT$
titán

Mennyit van pofájuk kérni ezért?

Btw érdemes streameket is nézni, pl Trump is szokott sorsolni a nézők közül.

Dive ever, work never.

(#1407) Pocok256 válasza F-ECT$ (#1406) üzenetére


Pocok256
veterán

Változó legolcsóbb 1200 Ft, de ezek licitesek és nagy mák kell hozzá, hogy ennyiért elvidd. Jellemzőbb a 2000-3500 Ft.

Szokásom nekem is streamet nézni, de 600-800 emberből esélytelen, hogy én legyek az a 1-2 :P

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1408) Wolverine válasza Pocok256 (#1405) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem eddig 3 kulcs jött: 1 a WoW-Hungaryn keresztül, mint szerkesztőnek; 1 az opt-inből; és 1 azért, mert használom a béta állapotú Battle.net Launchert :) Érdemes a Hearthstone fansite-okat követni, ők szoktak kisorsolni kulcsokat, illetve a Blizzard CS is osztogat néha a Twitteren.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1409) slayer007 válasza F-ECT$ (#1406) üzenetére


slayer007
tag

Trumpot néha még 10.000-en is nézik, ott még kevesebb az esély, mint a blizzardtól :D
Az ilyen giveaway-ken meg annyira sokan vannak, hogy tényleg kb annyi az esély rá, mint a lottóra... :P
Sosem voltam a szerencsés típus, szóval már meg sem lepődöm, hogy még soha nem kaptam semmilyen béta kulcsot. Csak tudnám miért nem...

Wolverine: legalább annyi esze lenne a blizzardnak, hogy ha már kaptál egyet valamilyen okból, ne küldene még 1 key-t.
Vagy annyi lehetne bennük, hogy hetente 1x a fel nem használt key-eket törlik, és újra küldenek annyit, amennyit töröltek.
Olyanoknak menne, akik még ténylegesen nem kaptak, nem pedig ebay-en állnának napokig.

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#1410) Sirandrish válasza Wolverine (#1408) üzenetére


Sirandrish
legenda

es elosztogattad mindet?:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1411) F-ECT$ válasza slayer007 (#1409) üzenetére


F-ECT$
titán

Igen, 10k néző volt, de volt 1 kérdése (melyik legendaryt használta az előző meccsen), amire 51 helyes válasz jött, és 2 kulcsot osztott. Szóval ~4% volt az esély.

Dive ever, work never.

(#1412) slayer007 válasza F-ECT$ (#1411) üzenetére


slayer007
tag

Hát akkor pont nem néztem, úgy tűnik... :)
A napi szabadidőm kimerül a 20.00 és 23.00 közötti időszakban, szóval sajnos sok mindenről lemaradok :)

Im insane, what's your excuse?!

(#1413) Sirandrish válasza F-ECT$ (#1411) üzenetére


Sirandrish
legenda

szerintem a 10 K nezobol, 9500nak csak hatterbe fut :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1414) Wolverine válasza Sirandrish (#1410) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, a WoW-os guildemen belül kapta meg 2 érdeklődő.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1415) plus44


plus44
veterán

Na 5 perce jött a mail ide is... Már jön is lefelé. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#1416) Pocok256 válasza plus44 (#1415) üzenetére


Pocok256
veterán

Jöhetne ide is :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1417) plus44 válasza Pocok256 (#1416) üzenetére


plus44
veterán

Én is azóta várok, mióta bétára lehet jelentkezni..:D Nem siették el, de állítólag lassan itt a megjelenés is a nyakunkon.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#1418) adrian360


adrian360
őstag

kártya változás tervek

röviden :

Shattered Sun Cleric : 3/2 ( 3/3-ról )
Argent Commander : 4/2 ( 4/3-ról )
Starving Buzzard : 2/1 ( 2/2-ről )
Flame Imp : Battlecry 3 damage ( 2-ről )
Mind Control : 10 mana ( 8-ról )
Unleash the Hounds áttervezve.

(#1419) P00By válasza adrian360 (#1418) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem rendben van :K

(#1420) Gyuri27 válasza adrian360 (#1418) üzenetére


Gyuri27
félisten

Cleric: hát talán ezt nem kéne.
Argent: talán ez jogos.
Buzzard: rendben.
Imp: ok.
Mind: 10 nafta sok érte. 9 talán jobb lenne.
Hounds: valóban op.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1421) adrian360 válasza adrian360 (#1418) üzenetére


adrian360
őstag

Gondolkodtam rajta egy kicsit, nem hirtelen felindulásból írok rá :)

Shattered Sun Cleric : 3/2 ( 3/3-ról )
Nem értem miért kell rajta változtatni, rengeteg másik 3 manás lap van amelyik 3hp-s és még valami spellje is van, szirntem nem kellene hozzányulni

Argent Commander : 4/2 ( 4/3-ról )
Elég op kártya, de igazából a négy damage + divine shield + charge az op benne, és nem az hogy 3 hp-s :) inkább tenném 3/3-ra

Starving Buzzard : 2/1 ( 2/2-ről )
Mage-nek Rugónak Druidnak jó, mert egyből ki tudja szedni majd :) amúgy ezt se tartom annyira op-nak, a dupla buzzard na az op :)

Flame Imp : Battlecry 3 damage ( 2-ről )
vállalható változás, de így is ugyanannyira fogják használni, főleg első lapnaknak jó, ott meg mindegy hogy most mennyi hp-t veszít.

Mind Control : 10 mana ( 8-ról )
ez jogos :) a mind control az egyik leghasznosabb legOP-bb lap a játékban :)

Unleash the Hounds áttervezve.
maga az új tervezet szerintem szar.

(#1422) ollie


ollie
MODERÁTOR

Végre jó lapkiosztást kaptam.

***

(#1423) P00By válasza ollie (#1422) üzenetére


P00By
nagyúr

Huh, nagyon szép pakli! :D

(#1424) kovsol válasza adrian360 (#1421) üzenetére


kovsol
titán

Hasonlóan gondolom én is.

Engem amivel ma megszivattak és nagyon a bögyömben maradt az a Questing Adventurer.

Az ember észre se veszi és már ott van egy szét buffolt minion.
0 mannás spellekre is ugyan úgy buffolódik akár.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1425) whitezo88 válasza kovsol (#1424) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én se egyszer nyertem vele már :) jó lap. ha nincs leszedésed vagy némítás, hex stb elég szívás lehet egy kör alatt is. bár ma én szembetaláltam magam ilyen 16/x meg 6/20 lapokkal... sebzésduplázás, életduplázás...

(#1426) Kanczy


Kanczy
veterán

A fantasztikus battle.net bugnak köszönhetően még mindig nem kaptam kulcsot, pedig NAGYON rég jelentkeztem a bétára. 5 év wow tcg után nagyon szomorú vagyok :(

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#1427) P00By válasza Kanczy (#1426) üzenetére


P00By
nagyúr

Milyen bug?

#1428: Oh, az kellemetlen :(

[ Szerkesztve ]

(#1428) Kanczy válasza P00By (#1427) üzenetére


Kanczy
veterán

Akárhányszor pipáltam ki a jelentkezős dobozt, mentés után mindig üres volt. Azt hittem, ez így normális, úgyhogy 10 perc szenvedés után ráhagytam... nem kellett volna. Pár napja volt Blizzard post róla, akkor javítottam én is a hibát.

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#1429) Pocok256


Pocok256
veterán

Én most egy kedves PH s kollégától kaptam egyet, hogy Isten áldja a nevét :DDD :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1430) F-ECT$


F-ECT$
titán

Az mi, hogy Silver vagyok, unrankeden játszok, és átlag 1-2 legendary jön ellenem folyamatosan már vagy 5 kör óta :Y

Dive ever, work never.

(#1431) whitezo88 válasza F-ECT$ (#1430) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ellenem is jött, szerencsés bontás, ennyi

most magel 5 kör alat vesztettem. shaman volt, tolta ki a murlockokat, aztán raid leader, farkas, nekem bezzeg csak 1 frost nova jött, arcane explosion nem, arcane missile meg 3/3 Thrallba ment... aztán eltolt egy Bloodlustot a 3 kis lényére meg 2 totemre aztán CSÁ

[ Szerkesztve ]

(#1432) kovsol válasza F-ECT$ (#1430) üzenetére


kovsol
titán

Attól, hogy valakinek vannak jó lapjai nem következik, hogy tudja is használni őket :)

May the Force be with you!

(#1433) DjDanee87 válasza adrian360 (#1418) üzenetére


DjDanee87
addikt

Számomra egyedül az unleash tűnik olyan változtatásnak, ami jelentőséggel is bír. Leírom miért gondolom ezt.

1 Shattered Sun Cleric: nem azért OP, és nem azért használja mindenki mert 3 manáért jó a 3/3. Egyáltalán nem, hanem az 1/1 buffja miatt. Sok esetben meg tud menteni egy 2. körös miniont az a +1HP nem beszélve az extra támadásról. A változtatás után szerintem ugyanúgy agyon lesz használva, mert ki ne szeretné egy már az asztalon lévő minionját a következő körben ahol már támadhat is tápolni kicsit?

2 Argent Commander: ahogyan a SSC-nél, itt sem lesz semmi lényegi módosítás. Jelenlegi állapotában minden egyes deckben szerepel, nem véletlenül. Változtathatják a HPját akármerre a charge+divine shield+4attack kombináció miatt ugyanúgy 2 lapot fog megkövetelni az ellenfelétől (kivétel ha arcra üt majd sheep/hex - de a 4 sebzését már akkor is bevitte) így marad továbbra is az egyik legjobb lap.

3 Starving Buzzard: írták is, hogy mage, druid, roguenak könnyebb lesz eltávolítani ezáltal. Én hozzátenném a palát is mondjuk. Olyannyira hogy hunterek ellen ezentúl a coin - heropower szerintem kötelező is lesz palaként ha 2.nak kezd az ember. Ez azért érdekes változtatás, mert jelenleg úgy használták ezt a lapot a hunterek, hogy 1 körben pakoltak le sok olcsó miniont egy buzzard után és húztak 3-4 lapot. Az unleash megváltoztatása miatt ez valószínű már nem lesz olyan jó opció, így szerintem a buzzardhoz nem feltétlen kellett volna hozzányúlniuk.

4 Flame Imp: Szinte 0 amit ez a változtatás elér. az elmúlt hónapban warlock rush deckek dominálták a tournamenteket. ek0p elmondása szerint jelnleg úgy is néz ki a deck-szerkesztés, hogy első kérdés: warlock ellen van-e esélye. Ha nincs, mással kell próbálkozni. Ennek az elképzelésnek köszönhetően volt az eheti top 4 helyezett mage az MLG tournamentben. Legjobb countere a warlocknak, aki sebzi magát, a mage meg még tovább burn-ölni, fagyasztva a lock minionjait. A flame imp megváltoztatásával még nagyobb előnyt adnak a mágusoknak ellenük, így még jobban elviszik kő-papír-olló irányba a játékot a hősök tekintetében, ami szerintem nem jó.

5 Mind Control: A változtatást egyrészt megértem. Nagyon frusztráló tud lenni, ha egy pap ellen nem húz az ember/vagy éppen nincs is a deckjében 4-es támadású minion és úgy jut el a 8. körbe hogy addigra le van tisztítva minden minionja. Ezesetben kb vége is és a pap nyert, mert a mind control simán meg tudja fordítani a mérkőzést. Azz írták a 8ról 10 manára változtatás enged majd egy kis teret a nagy minionoknak (+2 kör), de kérdem én. Nézik ők egyáltalán miről szól mostanában a játék? Kis minionok szénné buffolva más minionokkal, 1-2 olcsó spell és kivégezni minél hamarabb az ellenfelet. Arénában látom értelmét a dolognak, de szerintem play-ben így sem nagyon van priest magasabb szinteken. Egyszerűbb lett volna rare vagy epic-nek állítani a lapot, és akkor kevesebbszer ajánlotta volna fel arénában - ahol problémás a lap.

6 Unleash the Hounds: Ráfért a változtatás mindenképpen, meglátjuk ebből mit hoznak majd ki a hunterek. Rendesen át kell szabniuk emiatt a játékstílusukat.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Engem semmilyen változtatás nem izgat, míg a pici murlocjaimhoz hozzá nem nyúlnak :DDD

A játék az nem játék!

(#1435) DjDanee87 válasza DjDanee87 (#1433) üzenetére


DjDanee87
addikt

Érdekesség, hogy korábban asszem linkeltem is hogy a héten az amerikai MLG tournamenten első 4 helyezett mage volt. Most nézem Európában is 4 mage az első. Ehhez képest a magehez hozzá sem nyúltak, érdekes.

(#1436) F-ECT$ válasza DjDanee87 (#1435) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, sőt minden mást nerfeltek.

Dive ever, work never.

(#1437) F-ECT$ válasza kovsol (#1432) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, csak kb 2/10-nél járok warival...

Dive ever, work never.

(#1438) F-ECT$ válasza F-ECT$ (#1437) üzenetére


F-ECT$
titán

Rogue-val sikerül 2 vereséggel behúzni a szükséges 3 győzelmet még a napi questhez, de ezt a warit nagyon nem érzem.

Dive ever, work never.

(#1439) F-ECT$ válasza ollie (#1422) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi volt a maradék 4 lap? Egyébként ez a lock még kicsit fekete ló nekem egy csomó olyan lapja / spellje van amivel magadat is szívatod, szóval nem árt nagyon számolgatni, hogy megéri-e.

Dive ever, work never.

(#1440) Gyuri27 válasza F-ECT$ (#1438) üzenetére


Gyuri27
félisten

5-t kellett volna nyerni. Mire elértem 3-ig a hajam téptem. Pikk-pakk raktam egy wari decket. Azzal is az volt a bajom, hogy az alap deck gyenge.
A priest, mage base fényévekkel jobb.

Amd - Radeon - Ryzen

(#1441) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na hát izé, kaptam végre kulcsot én is. Most már csak azt kellene eldöntenem hogy túladjak-e rajta, vagy próbáljam be a laptopomon. Egyáltalán menne egy intel gma 4500mhd-n?

Live-Die-Respawn

(#1442) Sirandrish válasza oriic (#1441) üzenetére


Sirandrish
legenda

probaljad kifele ezerrel :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1444) Wolverine válasza oriic (#1441) üzenetére


Wolverine
félisten

Menne. Ez elfut mindenen régi Blizzard hagyomány szerint, talán még egy okosabb mosógépen is :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1445) F-ECT$ válasza Gyuri27 (#1440) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem is ugyanaz a quest volt, eléggé reménytelen volt a dolog. Ami érdekes, hogy megnézve a nem alap kártyákat sem gondolnám, hogy túl jó lenne a wari. Pedig ha blizz játék, akkor a wari mindig OP :) Aztán a rugóval meglett a dolog, de az se volt egyszerű.

Kezdem azt észrevenni, hogy egy átlagos meccs eldől a 3-4-ik kör környékén, és ritka az is, hogy 1-nél több fordulat legyen.

Sokszor meg már az elején (0-1-2-ik kör) feladom, mert látszik, hogy csak reagálni fogok tudni, fordítani nem. Pl ha kezdek és bead 3 db 4+ mannás kártyát, ami cserével se lesz jobb, akkor nem is szenvedek inkább. (A paklijaimban arra figyelek, hogy kb 14-18 kártya a 0-3 manás sávból jöjjön.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#1446) whitezo88 válasza F-ECT$ (#1445) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én pont hosszabb meccseket játszok, és bármikor lehet fordítani. például ott van ellened 5 szörny, azt is lehet takarítani, aztán kirakni valami chargert, sebzést buffolni és ennyi, de ezer út van.

(#1447) adrian360 válasza whitezo88 (#1446) üzenetére


adrian360
őstag

az túlzás hogy ezer út van, sokszor nagy szerencse kell a fordításhoz. az a baj hogy nem a tudás alapján fordítasz hanem szerencse alapján. egy jókor behúzott mindcontroll, hex poly, fireball, akármi, ha jön akkor tudsz fordítani, ha nem jön lehetsz akármilyen pro bedarálnak. én még mindig nem értem hogy miért van hogy egyiknap ugyan azokkal a paklikkal simán nyerem a meccseket, másik nap meg 1 / 10 az arányom.

(#1448) Kanczy válasza F-ECT$ (#1445) üzenetére


Kanczy
veterán

Fegyverek = mocskosul nagy lapelőny, az pedig a meccset jelentheti :K

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#1449) F-ECT$ válasza whitezo88 (#1446) üzenetére


F-ECT$
titán

1-2 hete még én is hittem ebben, csomószor volt, hogy az ellenfél agresszívan rám jött, és én már 10 hp körül voltam, mire egyáltalán elkezdtem a hősét támadni, de végül nyertem. Pár napja viszont nagyon elszabadultak az aggro deckek unrankedben is, és ha látom a lapjain, hogy bontott már pár paklit, akkor jó eséllyel azt a maradék kis hp-mat akkor is le tudja majd szedni valamivel, ha a board controlt át is veszem.

Nem tudom, hogy azzal akarnak-e valamit kezdeni, hogy a spellek esetén nem számít a taunt, illetve ha ezt meg is hagyják, akkor a hősök - rugó, wari, sámán fegyverére se legyen az a megkötés, hogy először a tauntost kell ütni. Másik fegyveres kérdés: azoknak lesz fegyverük, akiknek most nincs?

Ja, tegnap találkoztam egy durva mage-gel (én is azzal voltam): furcsa volt, hogy szinte nem rakott le miniont, csak az enyéimet cc-zte (frost nova, poly, cone of cold), tett magára secretet, lapot húzott, én meg nem nagyon akartam minden miniont kijátszani, mert gondoltam arra játszik, hogy a 7-ik körben majd jól leszedi őket flamestrike-kal, és akkor akar fordítani. De nem így lett: 9-ik körben Alexstrasza, ezt le is szedtem poly-val, de hiába, mert jött: fireball 2x, frostbolt, gg.

Dive ever, work never.

(#1450) Wolverine válasza F-ECT$ (#1445) üzenetére


Wolverine
félisten

A warrior igencsak durva ellenfél tud lenni megfelelő pakliválasztás esetén - magas armor, fegyver, ami remek túlélőkészséget jelent ennek a kasztnak...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.