Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Gyuri27 válasza kovsol (#1150) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát te tudod. Neked van balszerencséd ezek szerint.
Én unrankedet tolok, de ott 1-3 a max legendary.
Arénába meg az számít milyen ügyesen válogatod a lapokat.

Ne felejtsük, hogy ez egy zárt béta. Mire open lesz vagy kijön a játék. Neked lesz előnyöd a tömegekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#1152) ollie válasza kovsol (#1141) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tévedés, nem kezdőket kapok. Olyan lapokkal jönnek ellenem, hogy nekem sincs olyan annak ellenére, hogy már összesen 4x15 + 1x2 packot vettem, és nyithattam még vagy 40-et goldból ill. arénázásból. Pl. nincs 1 darab Pyroblastom sem, de majdnem minden mage ellenfelem azzal jön unrankedben.

***

(#1153) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Tök érdekes, hogy minden nap teljesen más szájízzel lépek ki a játékból. Múlt héten is volt, hogy egyik este felhúzott a játék, következő nap 50% fölött nyerte, másnap megint csak überpro-kat kaptam és a lapjárás is rossz volt.

2 napja voltam utoljára play módban, akkor több mint 1 óra volt 1 win-t összehozni, csupa pro player a legjobb lapokkal és nem is lett meg a javarészt basic druid deckkel a küldetés.
3/5nél félbehagyott küldetés ma meglett 40 perc alatt. (Igaz 2-3 win/lose aránnyal)

Volt két érdekesebb játszma is:
Az egyik egy pap ellen. A 2. körben tudtam hogy kikaptam, mert elég jó kezdése volt, amire nem volt megoldásom: turn 1 Northshire Cleric, turn 2 coin+Injured Blademaster. Innentől vége is volt, maximum etetni tudtam lapokkal a blademastert és a cleric laphúzása miatt hamar 10 lapnál járt a pap. Később még rátett egy lapáttal néhány Knife Juggler-rel :P

Másik menet egy druid ellen volt aki végre nem a szokásos lapokkal játszott, és kis színt vitt a játékba (találkoztam ma még 2 unleash hunterrel, meg pyros magel). Kicsit furcsállottam az első körben kirakott Shield Bearer tauntját ami 0/4. Mikor köv körben mellé tett egy Pint-Sized Summonert kezdtem félni, milyen nagy lényt fog idő előtt lehozni. De nem az jött, hanem még nagyobb meglepetésemre egy Alarm-o-bot. A bot kihozott neki egy legend Bloodhoof lapot, ami annak tudatában, hogy nincs silence a deckemben kicsit félelmetes volt. Azért volt rá válaszom: egy jókor húzott swipe. Érdekes módon kirakta megint az Alarm-o-botot 1 lappal a kezében, ami druid of the claw volt. Itt vagy nem gondolkozott, vagy arra ment hátha inkább a botot bántom majd Bloodhoof helyett nemtudom. Druid of the Claw kibotolásával elveszítette a battlecry effektjét a lapnak és innentől üres kézzel elég nagy hátrányba került. Sikerült viszonylag egyszerűen elintéznem a végén már csak mutatóba kirakott egy Ysera-t is. Azért annak örülök, hogy sikerült nyerni a legendary lapjai és a korai szerencsés alarm-o-bot ellenére is. + jó volt druidot is látni, elég ritkán találkozok mostanában druiddal, a játék nagyon elment a rush paklik irányába.

(#1154) kovsol válasza ollie (#1152) üzenetére


kovsol
titán

Sirandrishnak ment volna ez inkább, na mind1 hanyagolom inkább a hsz írást, mert csak egymás mellett beszélünk el úgyis. :B

May the Force be with you!

(#1155) F-ECT$


F-ECT$
titán

Itt megy egy tournament, ahol látni mindkét játékos kezét. Hogy oldják vajon meg, hogy ne legyen csalás?

Dive ever, work never.

(#1156) D1Rect válasza F-ECT$ (#1155) üzenetére


D1Rect
félisten

Gondolom késleltetve van az adás.

(#1157) Teki1986 válasza ollie (#1152) üzenetére


Teki1986
tag

Ha olyan sok lapot nyitottál már akkor a használhatatlanokat törd össze és máris lesz pyrod.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#1158) slayer007


slayer007
tag

Ha jól értelmezem ezek szerint, akkor ez a tipikus free to play, pay to win játék jelenleg?

Im insane, what's your excuse?!

(#1159) D1Rect válasza slayer007 (#1158) üzenetére


D1Rect
félisten

Rosszul értelmezted.

(#1160) slayer007 válasza D1Rect (#1159) üzenetére


slayer007
tag

pedig az előző emberek pont azt mondják, hogy a deckeket ha nem veszed meg, rankedban szétvernek a francba...

Im insane, what's your excuse?!

(#1161) D1Rect válasza slayer007 (#1160) üzenetére


D1Rect
félisten

Arenat végtelenségig tudod farmolni, ha van 7-8 wined folyamatosan.

(#1162) Sirandrish válasza D1Rect (#1161) üzenetére


Sirandrish
legenda

Annál meg nincs is egyszerűbb :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1163) slayer007 válasza D1Rect (#1161) üzenetére


slayer007
tag

Ertem, köszi. Akkor lehet mégis megér egy próbát a játék. :)
Annyi még a kérdés, hogy tudtok valamit a megjelenésével kapcsolatban?
Azt mondták, hogy blizzcon után lassan lehet majd open beta is. Decemberben sor kerül még rá?

Im insane, what's your excuse?!

(#1164) DjDanee87 válasza slayer007 (#1158) üzenetére


DjDanee87
addikt

Bizonyos értelemben igen.

De ott van az arena játékmód ahol nem a megszerzett lapjaival játszik az ember, hanem random - bármi lehet. Az egyetlen gond ezzel hogy ennek a játékmódnak meg van belépő díja. 150gold vagy nagyjából 500ft/arena. Persze ha profi vagy a játékban akkor elérhetsz 7-9 győzelmet is, és nagy valószínűséggel kapsz újabb 150 vagy több goldot jutalomként. De ehhez tényleg elég profinak kell lenni, hogy folyamat olyan jó eredményt érj el viszont ha meg tudod csinálni akkor ingyen (vagyis az aréna jutalom paklijaiból) gyorsan megszerezhetsz minden kártyát és összeállíthatsz sima ranked play módba is az aktuális metagamenek megfelelő decket.

Elvileg december, ahogy írod, de azóta egy szót nem szóltak a fejlesztők. Türelemmel ki kell várni, de nem tartom kizártnak, hogy átcsúsznak januárra. Amúgy ingyenes játék, szerintem egy próbát mindenképpen megér.

[ Szerkesztve ]

(#1165) D1Rect válasza Sirandrish (#1162) üzenetére


D1Rect
félisten

~500 lap van a játékban, aminek több mint a fele teljesen szemét kategória.
Azért ez nem egy atomfizika.

Szinte biztos vagyok benne, hogy 3 óra "kutatómunkával" és ugyanennyi gyakorlással a top 20% játékos közé lehet kerülni.

(#1166) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Nyertem 4- et arénán és 5 gold .. oké ...

El. Psy. Congroo.

(#1167) ígyvanferi válasza adamkaa777 (#1166) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mindössze 5 goldot kaptál? Tehát az 5 nyeremény egyenként 1-1 goldot adott? Az pech...

(#1168) F-ECT$ válasza adamkaa777 (#1166) üzenetére


F-ECT$
titán

És mennyi lett a dust?

Dive ever, work never.

(#1169) adamkaa777 válasza F-ECT$ (#1168) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Dust az sok volt az nem néztem ... de ez eléggé fel idegesített.

El. Psy. Congroo.

(#1170) Sirandrish válasza D1Rect (#1165) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nem tudom.
Az itteni "ős"playerek(gondolok itt 1,5-2hónapnál régebbiekre) közül ki tud 7-8 wint hozni arenaban folyamatosan?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1171) D1Rect válasza Sirandrish (#1170) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem nem nagyon van olyan akinek 1hónap+ óta van betaja.

(#1172) Sirandrish válasza D1Rect (#1171) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jó...igazából mindegy mert állításod szerint 6óra ráfordítással TOP player lehet az ember.
6órája meg szerintem mindenkinek van itt a gameben.
Ki hoz folyamatosan 7-8wint arenaban?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1173) D1Rect válasza Sirandrish (#1172) üzenetére


D1Rect
félisten

A folyamatos 7+ winhez top 8%-ban kell benne lenni.
5 winhez(~20%) elég szerintem a 3+3 óra.

(#1174) Sirandrish válasza D1Rect (#1173) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem értem.
Először azt mondod hogy hát 7+Win-el folyamatosan lehet tolni az arenat.
Erre én hogy hát az nem túl egyszerű.
Erre te hogy 3óra így meg még 3 óra úgy és benne lehetsz a TOP20%ban.

Kérdem én..mi köze a kettőnek egymáshoz ha a folyamatos arenazashoz 7+WIN kell és nem a felső 20% elérése?

Mindegy is, ne menjünk bele!
Szerintem kevesen vagyunk itt (és máshol is) akik folyamatos 7+Win-el tudnak zárni arenakban, és ezáltal kevesen vannak akik effektíve tudják azt "farmolni".

Akinek esetleg mégis megy annak gratulálok, de azért ne adjuk már úgy elő mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1175) slayer007 válasza Sirandrish (#1174) üzenetére


slayer007
tag

Szóval akkor mégis pay to win jelenleg. :D
Kár... blizzardtól nem ezt vártam. Míg rengeteg pay to win MMO volt a piacon, a WoW pl nem lett az. A dio3 és ez, már annál inkább...
Kezd egyre trógerebb lenni a blizzard :P

Im insane, what's your excuse?!

(#1176) adamkaa777 válasza slayer007 (#1175) üzenetére


adamkaa777
senior tag

Azért abba belekötnék hogy a diablo pay 2 win . De ez nem ebbe a topciba tartozik .

El. Psy. Congroo.

(#1177) Sirandrish válasza slayer007 (#1175) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mivel a játékban tudtommal jelenleg semmiféle plusz nem jár azért hogy rankedbe te elérsz 1-1 szintet, így a pay to win mindenképp erős. Én is boldogan játszadozom és nyerek play-ben, mégsem fizettem egy centet sem. Ráadásul ugye az arena amiről szó volt, pont random decket ad mindig..vagyis te ott és akkor válogathatod össze a felajánlott lapokból..ergo hiába veszel 1000paklit, ott és akkor ugyan annyi eséllyel indulsz mint bárki más.

És szerintem amúgy a Diablora sem igaz..bőven teljesíthető minden nehézsége a D3nak anélkül hogy akár egy forintot is ráköltenél. Nyilván aki perkál az könnyebben elér bizonyos szintet, de neked attól nem lesz se több, se kevesebb. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1178) D1Rect válasza Sirandrish (#1174) üzenetére


D1Rect
félisten

5 winnél már nem bukós az arena(pack+50 gold).
Gyakorolhatsz amennyit akarsz, igaziból nem veszítesz rajta.
7 winnél végtelenségig tudod nyomni(150gold+).

Az, hogy neked nem megy az arena nem jelent semmit.
(azaz azt jelenti, hogy valószínűleg nem olvastál utána)

[ Szerkesztve ]

(#1179) Sirandrish válasza D1Rect (#1178) üzenetére


Sirandrish
legenda

Eddig kb 3szor voltam arenaba, és bár nem tartom magam a legjobb játékosnak, de azért az erősen kétlem hogy olyan nagyon sokan hozták már az 5+wines szintet 2. esetleg 3. próbálkozásra. :N

És itt most nem az volt a lényeg hogy nekem megy-e, mert engem konkrétan jelenleg nem érdekel...olvastam itt már nem egy emberkét aki 2-3win-t tudott tolni, pedig nem kezdők.

szerk: és nem, valóban nem olvastam utána de itt már többen is linkeltek oldalakt plusz magyarázták nekem hogy milyen lapból hány darabot érdemes meg hogy kb hogy épüljön fel 1-1 pakli, etc etc. De mint mondottam engem perpill nem foglalkoztat a dolog...mármint az arena. Tegnap pl simán volt pénzem 5 arenara, de inkább vettem paklikat és örültem magamnak. :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1180) D1Rect válasza Sirandrish (#1179) üzenetére


D1Rect
félisten

"szerk: és nem, valóban nem olvastam utána"
Talán ha rászánnád azt a pár órácskát az olvasásra akkor rájönnél, hogy igazam van.

(#1181) Wolverine válasza slayer007 (#1175) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem pay2win, de ha folyamatosan Arenát akarsz játszani, akkor vagy nagyon jónak kell lenned, vagy farmolnod kell ranked/unranked módban, vagy fizetned kell a belépésért. Viszont ha ez nem érdekel, akkor a ranked ladderrel is el lehet pötyögni szépen - de a topba eljutáshoz be kell szerezni a kártyákat, ami vagy megint Arena-farmolást jelent, vagy booster packok vásárlását :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1182) Sirandrish válasza D1Rect (#1180) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miért olvassak egy olyan dologról ami hidegen hagy?
Egyébként sincs igazad...max van alapja az állításodnak!
Nem jelentheted ki kategorikusan hogy 3óra olvasgatás után hozol egy bizonyos szintet. Esetleg nagyobb eséllyel indulsz! :K

Mellesleg egy szóval sem mondtam hogy nincs igazad avagy nincs alapja annak amit mondasz..de azt továbbra is tartom amit 2 sorral fentebb írtam. Nem biztos hogy annyi mindenkinek elég! :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1183) F-ECT$ válasza slayer007 (#1175) üzenetére


F-ECT$
titán

Játszhatsz pénz nélkül is. Megcsinálod a napi küldiket, akkor 3-4 naponta tudsz menni az arénába "ingyen", aminek a végén még 0 győzelem esetén is kapsz egy paklit. Ha csak paklit akarsz nyitni, akkor 2-3 naponta jön össze rá a pénz a napi küldikből. A sima Play pedig ingyenes, a haverokkal is ingyen játszhatsz.

Dive ever, work never.

(#1184) D1Rect válasza Sirandrish (#1182) üzenetére


D1Rect
félisten

"Miért olvassak egy olyan dologról ami hidegen hagy?"
Mert addig legalább nem írogatsz olyan dologról ami teljesen hidegen hagy.

"Nem jelentheted ki kategorikusan hogy 3óra olvasgatás után hozol egy bizonyos szintet."
3 óra azzal a céllal eltöltött olvasás-tanulás, hogy jobb legyél ebben a játékban a top 20%-ba fog helyezni, ha ezt kiegészíted 3 óra gyakorlással.

(#1185) DjDanee87 válasza D1Rect (#1184) üzenetére


DjDanee87
addikt

Akkor én vagy hülye vagyok, vagy a több óra videó/stream nézés nem egyenlő 3 órányi olvasással. Október óta van meg a beta, kereken 100 arena győzelmem van, több mint 100 óra játékidőm (nyilván ennek csak kis része arena) és így is csak átlag 3-4 győzelemig megyek. Ezek szerint akkor az igazság az, amivel indítottam a hozzászólást. :)

Amúgy tudom mivel jobbak nálam pro játékosok. Akik hozzák a folyamatos 7-9 győzelmeket majdhogynem feltérképezik mi van az ellenfelük kezében kikövetkeztetve abból, hogy mikor mit játszik ki az ellenfelük. Ha valaki ilyen szintre elér akkor rengeteget tud ez segíteni abban, hogy mit szabad/kell lépnie adott szituációkra. Na ez a része az a játéknak, ahol le vagyok maradva még. Sokszor csak az asztalra reagálva játszom, és nem is próbálom kitalálni a játéka alapján mi van még a kezében, vagy mi nem.

Másik dolog amiben fejlődnöm kell az a lapok kiválasztása. Na ezen biztosan segítene egy kis olvasgatás. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1186) D1Rect válasza DjDanee87 (#1185) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, a draft a draft közben "dől el".

"Akkor én vagy hülye vagyok, vagy a több óra videó/stream nézés nem egyenlő 3 órányi olvasással."
Ha nem tudod fejből, hogy melyik az általánosan "legjobb picknek" kikiáltott all class common, akkor nem, nem egyenlő.(ez 5p google amíg átnyálazol 3-5 guideot)

De ugyanezt megkérdezhetném warriorral is(legjobb common warrior lap).

Ha ilyen alapvető dolgokkal tisztában vagy akkor azt is tudod mit kell pickelni és kb. mi lehet az ellenfélnél.
Persze néha befut randombullshit draft az ellenfélnek(3 pyro stb) de stabil eredményt tudsz hozni.

Meg persze ne éjjel háromkor draftolj, mert akkor csak a fanatikusok vannak ébren.

(#1187) F-ECT$ válasza DjDanee87 (#1185) üzenetére


F-ECT$
titán

1. A pro-k se húznak be mindig 7-9 győzelmet.
2. Ha csak az asztalra játszol, akkor tényleg nehéz 2 vereséggel ennyi győzelmet behúzni. Ha nézel streamet, akkor ott látni, hogy folyamatosan megy a találgatás, hogy az ellenfél melyik 2-3 lapot teheti majd le a következő körben, és hogy arra mit lehet majd lépni. Persze ez nem mindig jön be, de ha 1-2 ilyen szituációt jól sikerült kigondolni, akkor máris megvan az az előny, amivel a parti is meglehet.
3. A jó lapválasztás persze a kulcsa mindennek, de kell hozzá mák is.
4. Az arénás ellenfelek összesorsolásakor se mindegy a mák, egyrészt, hogy milyen class ellen kell menned, másrészt, hogy mit tud az ellenfél, és hogy neki milyen lapokat sikerült választania.

Dive ever, work never.

(#1188) kovsol


kovsol
titán

Az egy dolog, hogy kiválasztja az ember a lapokat, de ha szar sorrendbe húzza ki a pakliból akkor szopó van.

May the Force be with you!

(#1189) Wolverine válasza kovsol (#1188) üzenetére


Wolverine
félisten

Az a saját pakliddal is előfordulhat :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1190) kovsol válasza Wolverine (#1189) üzenetére


kovsol
titán

Mondtam, hogy nem?
Az ilyen random faktor miatt hiába a tuti pakli, bármikpr becsuszhat vereség.

May the Force be with you!

(#1191) P00By


P00By
nagyúr

Örültem, h "ingyen" nyitásomban van egy epic, erre egy Ancient of Lore volt :( :D

Ma az istenért sem hajlandó beadni a napi feladatot!

(#1192) P00By


P00By
nagyúr

(#1193) F-ECT$ válasza P00By (#1192) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó kis cikk, várjuk a többit :)

Dive ever, work never.

(#1194) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah megkaptam ezt a rakj le 20 olyan lényt ami 5be vagy többe kerül.
Nehezebb volt mint a 7win-es..mármint tovább tartott :D
Általában a paklijaim direkt gyorsak és alig-alig van bennük ilyen nagy cucc.
Paladinnal kellett nyomatnom mert annak a paklijába volt vagy 6 ilyen lap, de még így is volt vagy 10meccs.
Legtöbbször ugye el se jutok addig hogy le tudjam rakni. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#1195) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Na kaptam végre én is kódot, jókor :U

Számít, hogy UK vagy HU fiókra rakom fel a játékot? Vagy ugyan azok a szerverek (európai) lesznek?

Illetve nincs semmi hátrány, ha UK-s akkra kerül? Mint például a Diablo-nál a Real Money AH-nál volt?

Ja és ha jön a rendes játék meg az open beta, akkor minden amit most szerzek elveszik/nullázva lesz?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1196) F-ECT$ válasza freelanced (#1195) üzenetére


F-ECT$
titán

Illetve nincs semmi hátrány, ha UK-s akkra kerül? Mint például a Diablo-nál a Real Money AH-nál volt?
Ott választhatsz, hogy a fontos vagy az eurós AH-t szeretnéd látni.

Dive ever, work never.

(#1197) freelanced válasza F-ECT$ (#1196) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, de akkor más hátrány nincs ugye? Szerinted melyik előnyösebb?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1198) freelanced


freelanced
addikt

Mert egy wipe már volt ugye? Elvileg több nem lesz, ha jól tudom...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1199) F-ECT$ válasza freelanced (#1197) üzenetére


F-ECT$
titán

Fogalmam sincs :)

1 wipe már volt, elvileg nem lesz több.

Dive ever, work never.

(#1200) freelanced válasza F-ECT$ (#1199) üzenetére


freelanced
addikt

Neked UK-s?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.