Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78101) Dorian válasza amargo (#78100) üzenetére


Dorian
félisten

Na ezek az elszívók pont olyan gépek, hogy még egy szerelési antitalentum - mint én - is képes feltenni. Pedig nálam nehezített volt a körülmény, mert nagyon lent van a fali kivezetés így sokkal lejjebb került a gázrózsához, mint az előírás, ezért minden centi számít-szinten próbáltam magasságot nyerni, így a bekötésnél kreatívkodni is kellett kicsit. Ja, és 2x tettem fel, mert az első után jutott eszembe, h jó lenne mögé is csempe, úgyh visszahívtam a burkolót :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78102) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

elszívó: nekem CATA-t ajánlottak szinte minden boltban ebben a kategóriában: GT-PLUS 45 X/L
és nem teleszkóposat, mert a kihúzott résznél nincs szívás, csak a zsírt fogja fel.
nappali + konyha + közlekedő együtt 28nm

Aurea mediocritas

(#78103) amargo válasza Dorian (#78101) üzenetére


amargo
addikt

Nálam még a kivezetést is meg kellett csinálni ezért olvastam el az ajánlatot, de aztán gyorsan leraktam és nekiálltam :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78104) ribarszki válasza BBéci (#78092) üzenetére


ribarszki
őstag

A saját pörkölésű Brazil Fazenda 15-20 mp között csokibomba, tömény csokis nápolyi. 25-30mp között átfordulnak az ízek, bejön a keserű, szétesik az ízvilág. Régóta nem ragaszkodom ezekhez a számokhoz.

(#78105) koxx válasza ribarszki (#78104) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A nápolyi rommá égetett brikettnél mondjuk kurvamindegy, jobb úgyse lesz.

(#78106) almi válasza pit stop (#78097) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Köszi a megerősítést. A főzőlap Electrolux EIV644, de ha jól néztem, vele még nem tudnának kommunikálni.

(#78107) almi válasza emvy (#78098) üzenetére


almi
senior tag

Szia!

Amikor a főzőlapban van beépítve az elszívás?
Ahogy néztem, ez már egy picit más árkategória, mint a 150k-s Electrolux lap. :)

(#78108) almi válasza almi (#78107) üzenetére


almi
senior tag

Végül hűtőben is Whirlpool-t néztem ki. Mostanában nem olvastam valami jó véleményeket a márkáról a Mikrón kívül. Mennyire lövök vele mellé vajon?

Ez lenne a konkrét típus: Whirlpool WHC18 T574 P
Most akciós az Euronics-nál. (Durva, hogy a beépíthetők ennyivel drágábbak..)

Megkapta a szemem a C energiaosztály, total no frost és az inverter motor.
A konyhaszekrény miatt mindenképpen beépítettek keresek és méretben is megfelelne.
Esetleg hasonló kategóriában olcsóbb tipp?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#78109) Nagya21 válasza almi (#78108) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Volt-van whirpool belsőfagyasztós hűtönk (most sogornőméknél megy 2 számu hűtőként, idestova 17-20 éves)
Jó.
De a belső fagyasztó ajtózár eltört filléres cucc, de komplett fagyasztóajtót kellett volna venni a 500cá forintos alkatrész helyett.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78110) adam_nagy


adam_nagy
csendes tag

A pincénkben lévő két régi Lehet-t szeretném lecserélni a napi használatos Whirlpool wbe31162 w hűtőnkre, és a Whirlpool helyére szeretnék egy újat venni.
Nem akarok rosszabb energiabesorolásút venni mint a mostani.
Samsung jó választás lehet? Ezt néztem ki. Alap két év gyári garancia és a kompresszorra 20 évet vállalnak. Nekem ez nem hangzik rosszul
https://www.samsung.com/hu/refrigerators/bottom-mount-freezer/340l-snow-white-rb34t670dww-ef/

(#78111) AXisBOLD válasza almi (#78108) üzenetére


AXisBOLD
addikt

én is Whirlpool beépíthető total no frost hűtőt néztem most ki, konkrétan ezt: WHC20T352 [link]
a fogyasztása nem olyan jó, de fontos volt, hogy nagy legyen (ebben a kategóriában), mert nem lesz második hűtő és ragaszkodtam a Total No Frost-hoz.
Tapasztalatom nincs, de ismerősnél 13 éve megy egy beépített Whirlpool, ráadásul az első 2 évben sikerült úgy használni, hogy alul nem volt szellőző kivágva, mondták is hogy milyen rosszul hűt, erőlködött szegény gép 2 évet, megkapta a szellőzést és azóta tökéletesen megy.

#78110 adam_nagy: LG-ben nem gondolkodtál? Nekünk most ilyen van: GBB60PZGFS (ez mondjuk régebbi típus). Marad a lakásban, de baromira sajnálom, mert nagyon szeretjük, 5 éves, minden működik, praktikus.A gari lejárta után én évente egyszer leszedem a kompresszor rostélyt és kiporszívózom, hogy ne legyen ebből fakadóan gond.
Félek is a beépített hűtővel kapcsolatban, hogy ott ezt majd nem tudom megtenni, mert por és szösz mindenhol van és lesz.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#78112) BB9000 válasza adam_nagy (#78110) üzenetére


BB9000
senior tag

A Bosch KGN36NLEA összességében szerintem sokkal jobb választás. A terméklapokon szereplő fogyasztási adat és energiabesorolási címkézés megtévesztő. A valós fogyasztáshoz nincs sok köze, kb olyan, hogy ki hazudik nagyobbat. Ne ez alapján válassz készüléket!
A másik dolog ami megtévesztő az az, hogy a Samu a jobb energiahatékonyságot úgy éri el, hogy sokkal nagyobb hőingadozást enged meg a hűtőtérben, ezáltal ritkábban kapcsol be a kompresszor. Ez két fontos hátrányt jelent: Amikor felmelegedési stádium van, akkor hosszú időre, azaz órákra az általad beállított és elvárt hőfoknál melegebb hőmérsékleten tartja az ételeket. Másik hátrány, hogy amikor hűtési fázis van, akkor sokkal hidegebbre hűti a hűtőteret, mint amit szeretnél. Ez akkor okoz gondot, ha fagypont közelire állítod a hőfokot, olyankor le fog fagyni ami hátul van a hűtőben. Majd felolvad és újra lefagy. Dobhatod ki.
Egy háztartási készüléknél a megbízhatóság nagyon fontos dolog. A Bosch szerintem sokkal megbízhatóbb hűtőgépeket gyárt, mint a Samu. Az a 20 év motorgarancia meg csak mókusvakítás, mivel kizárólag az alkatrész árára vonatkozik, de csak akkor, ha a szakszervíz munkadíját/kiszállását megfizeted. Pont úgy van kalkulálva az az ár, hogy ne neked érje meg. Azonkívül a Samu hűtőgépeknél a vezérlőpanel szokott javíthatatlanul megmakkanni, vagy a hűtőközeg szökik el a hűtőkörből a gyatra kivitelezési minőség miatt. Ez a két hibaok a leggyakoribb. Kb a meghibásodások 90%-át le is fedi. A motorgarira nem lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#78113) adam_nagy válasza BB9000 (#78112) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

"A valós fogyasztáshoz nincs sok köze, kb olyan, hogy ki hazudik nagyobbat."
Ezt pl. utálom. Ez így megtévesztés.
A Bosch megbízhatóbb mint a Samsung? A Samsungra sokan puffognak amúgy, nekem nincs vele tapasztalaotm csak telefon ügyileg.

(#78114) Soulfly842 válasza adam_nagy (#78113) üzenetére


Soulfly842
addikt

A családban nagyon sok samsung hűtő van, s elég régen. Soha eggyel sem volt probléma. Soha sem váltanék más típusra.

(#78115) adam_nagy válasza Soulfly842 (#78114) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Na ilyenkor vagyok meglőve dolgokkal.

(#78116) istnag válasza adam_nagy (#78115) üzenetére


istnag
addikt

Nekünk is samsung van. Teszi a dolgát, gond nem volt vele .

[ Szerkesztve ]

(#78117) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Csak annyit a Samu hűtőhöz, hogy probáltatok már ajtó nyitást fordítani rajta???
Mikor fekszel a padlón, és a csavarral vágod a müanyagba az alján a menetet.....
Liebherr hütőnél meg ott a roppantott anya a lemezben, és 2 ujjal behajtod a metrikus csavart.......
Na ennyit a Samurol.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78118) 6030D válasza adam_nagy (#78115) üzenetére


6030D
Ármester

14 éves a Samsungunk, van hangja, de működik. Most egy RB38-at vettünk, az még nincs beüzemelve, de egyik barátoméknak ennek a pár évvel ezelőtti verziója van és imádják. Csendes. Ha lakótérben lesz, akkor szerintem a zajkibocsátást is nézd.

Nagya21: nem, de majd leírom hogy ment, mert szükség lesz rá. Legrosszabb esetben feldobom az asztalra, és akkor van helyem. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#78119) mekker


mekker
őstag

WC/fürdőbe milyen ventit ajánlotok? Most valami legolcsóbb Vents venti van berakva (talán 100 mm). Tudjon időzítős lekapcsolást, páraszenzoros kapcsolást opcionálisan (nem fontos).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#78120) pjen válasza 6030D (#78118) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg el is lehet fektetni, csak akkor jobb ha egy napot pihen.

(#78121) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, segitséget szeretnék kérni
vettünk egy bosch mosogatógépet
sps4emi28e

a mosogatógép úgy jött meg, hogy vizes volt belül, gondolom a gyárban tesztelték.

Na most be lett kötve, már csak el kéne inditani.

Azt irja, hogy első használat előtt ahová a speciális vizlágyító sót kell önteni, azt öntsem tele vizzel. Mivel már a gyárban ki lett próbálva, most akkor öntsek oda vizet, vagy öntsem bele a sót?
1. Csavarja ki, és vegye le a speciális
só tartályának a fedelét.
2. Az első üzembe helyezésnél: A tartályt teljesen töltse meg vízzel.

másik kérdés: legelső inditásnál full üresen menjen a gép max hőfokon? elvégre ezt irják csak nem vagyok benne biztos

(#78122) Gömbike válasza gergo5991 (#78121) üzenetére


Gömbike
senior tag

A sótartót öntsd fel vízzel színültig. Majd öntsd bele a sót. Addig még tele nem lesz, a víz természetesen ki fog jönni.

Mikor látod, hogy tele van sóval, tekerd vissza a kupakot.

Ha van vízkeménység állítási lehetőség, élj vele.

Utána a max hőfokon üresen el kell indítani.

Ezt az üresen max hőfokon kéthavonta ismételd meg tisztító adalékkal, pl. Lidl-s, meghálálja a karbantartást a gép.

A mienk 2008 februárja óta megkapja, s hibátlan.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78123) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani 30k körül zsák nélküli porszívót? Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#78124) gergo5991 válasza Gömbike (#78122) üzenetére


gergo5991
őstag

köszi a válaszokat, azt akarom még kérdezni, elvégeztem az üres inditást, a vÍz leengedő csőben benne a viz, az normális? bár logikusan bele gondolva a csőben mindig lesz viz, mert ha a vizet szakaszosan nyomja ki, ami a csőben maradt, azt már nem tudja mivel kinyomni, vagy nem jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#78125) Gömbike válasza gergo5991 (#78124) üzenetére


Gömbike
senior tag

Minden ok.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78126) Gömbike válasza Csaby25 (#78123) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mi indokolja, hogy zsáknélküli legyen? Kb. A 3. használat után veszít a szívóerőből, higiéniai zsákutca, az ürítéskor por megy mindenfelé, akárhogy vigyázol. Tudom mert volt ilyen , 13 évvel ezelőtt 38 ezer volt, tehát nem a gagyi kategóriát vettem.

Most 30-ból leveszel 10 ezer ÁFA-t, a kereskedő hasznát, a forgalmazó hasznát, a maradék 10-ből képtelenség minőséget összerakni.

Ha ezt választod, nem bánod meg, erős, higiénikus, kb. 500 ft egy porzsák hozzá, ami hónapokig elég.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78127) pjen válasza Gömbike (#78126) üzenetére


pjen
félisten

2000W!, de ezt már nem forgalmazzák a link szerint.

(#78128) Csaby25 válasza Gömbike (#78126) üzenetére


Csaby25
senior tag

A két link ugyanaz, de már nem forgalmazzák. Most nem értem ilyen volt neked, vagy ilyet ajánlasz? :F
A multiciklonost ajánlják, csak nem tudom találok 30k körül elfogadható minőséget...

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#78129) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy [link] hűtőt. 24 óra elteltével bedugtam, és elég nagy hangja, pedig elvileg papír szerint ez a csendesebb hűtők közé tartozik, se sokan panaszkodtak véleményekben is hogy hangos, sokan meg csendesnek írják. Meg a leírás szerint isnez majd csendesedik. Viszont ami meglep, hogy az oldala a hátsó részen nagyon meleg, szinte forró. Ez normális? Ez mindig ilyen meleg lesz? A régi Zanussi hűtőm oldala egyáltalán nem meleg.

Üdv: Fishor

(#78130) pjen válasza Fishor (#78129) üzenetére


pjen
félisten

A régi zanussidnak a hatulján van gondolom egy rács azon az lehetett forró. Ez a burkolat alatt adja le. A hangja is csökkenni fog szerintem, csak most csővégen megy, ameddig lehűl.

(#78131) Azie válasza Csaby25 (#78128) üzenetére


Azie
őstag

senki nem ajánlott 30 körül porzsák nélkülit szerintem :) valamiért te ragaszkodsz hozzá

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#78132) Csaby25 válasza Azie (#78131) üzenetére


Csaby25
senior tag

Mert most ilyen van és nem kellemes kiüríteni

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#78133) pjen válasza Csaby25 (#78132) üzenetére


pjen
félisten

Porzsák nélküliben én Philipset vennék. Egy mozdulat űríteni, a szuper drága aksisokat pont ugyanúgy űrítjük. Ráadásul még szivacsot is kell idönként mosni.

(#78134) BB9000 válasza Fishor (#78129) üzenetére


BB9000
senior tag

Legjobban akkor jársz, ha élsz a 14 napos elállással és visszaküldöd. Persze csak akkor tudsz élni ezzel, ha neten rendelted meg.
Halkabb ez szvsz. nem lesz, de majd megszokod és úgy fog tűnni, mintha halkabb lenne.
Az oldalfal melegedése nem hiba, ezek az új hűtők ilyenek. Kezdeti bekapcsolás után sok hőt kell gyorsan leadnia, azért kifejezetten meleg a felület. Normál használat közben nem lesz ilyen meleg. Langyos lesz csak.

(#78135) Gömbike válasza Csaby25 (#78128) üzenetére


Gömbike
senior tag

Bocs, lemaradt, ezt ajánlom [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78136) Gömbike válasza pjen (#78127) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ahhoz képest szívóerőben [link] ez jobban teljesít.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78137) Fishor válasza BB9000 (#78134) üzenetére


Fishor
senior tag

Hát ha normális, nem akarok eláll, ni mert amúgy tetszik és paraméterek alapján ez halk és takarékos. Szerintem első sorban a gyorhutes miatt ilyen hangos, valamint ha bent lesz a helyén akkor az sokat fog tompítani. Így is ha az elejéhez megyek nem hátra, akkor halkabb. Természetesen most magamat is győződöm, de nem hiszem hogy találok jobbat. Ráadásul nagyon jó áron tudtam megvenni.

Üdv: Fishor

(#78138) gergo5991 válasza Gömbike (#78125) üzenetére


gergo5991
őstag

köszi a válaszokat,

megvolt az első mosás, durván zsiros cuccokat, mindent is tökéletesen lemosott, közben rájöttem hogy elfelejtettem mosószert tenni bele mert az kifogyott az első üres mosás alatt..
2 óra 25 percig mosott, 70 fokon, app-on nyomtam hogy erősebben mosson a zsiros cuccok miatt, csontszáraz volt minden edény utána + a gép saját magát is kinyitotta a vége előtt 5-10 percel pontosan nemtom mikor

1/1 eddig mondhatni elégedett vagyok :D

(#78139) pit stop válasza Fishor (#78137) üzenetére


pit stop
addikt

Mit jelent, hogy bent lesz a helyén? Az oldala azért meleg, mert ott adja le a hőt, és nem lehet oldalt mellette a használati szerint semmi közvetlenül. Ezért nem vettem Samsungot.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#78140) mekker válasza Fishor (#78137) üzenetére


mekker
őstag

Valami hasonló hűtőm van, bár nem értek hozzá (Samsung RB33J380SA). Az oldala a kánikulát leszámítva kézmeleg, és nem igazán hangos.
Azt figyeltem meg, hogy ha a lábai nincsenek úgy beállítva, hogy vízszintesen álljon mindkét irányban, akkor tud hülye hangokat kiadni.
Én se raknám mondjuk beépített bútorba, de ha van 10 centi oldaltávoldág, az bőven elég ennyi hő mellett. A hátulja hűvös, szóval azt be lehet tolni szinte a falig.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#78141) Fishor válasza pit stop (#78139) üzenetére


Fishor
senior tag

Most csak szobában volt. Szeptemberben lesz használva. Most csináltatok új konyhabútort, abban kb 5cm hézag lesz oldalanként, annyit ír a kezelési. Azért nem vettél Samsungot, mert hangos vagy mert meleg? Ez ilyen köztudottan rossz valamelyik tekintetben? Papíron ebben az ársávban, amik voltak a boltban, ez volt a leghalkabb (35db).

Üdv: Fishor

(#78142) sherlock82


sherlock82
senior tag

Sziasztok, mosó - szárítógép vásárlása előtt állunk, olyat keresek elsősorban ami mindkettő funkcióját ellátja. Szélesség az szabvány 57 cm körül de hátra fele valami keskenyebb verziót szeretnék, mert helyhiány miatt korábban a mosógépből is ilyen fért csak be fürdő szobába.
A kollégám lg - t márkajelzésűt használ, elmondása szerint azzal megvan elégedve teljesen.
Ti mit javasoltok, milyet vásároljak?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#78143) Nagya21 válasza sherlock82 (#78142) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Elsősorban olyat, ami külön külön nyújtja a 2 funkciót.....
És egy másra lehet őket rakni.
Vagy mint nálam a mosógép a fürdőbe, a szárítógép a hálóba van.
Egybegépeket nem javasoljuk, mert az olcsók csak szikkasztanak, a kompresszorosak meg qrv@ drágák.
Van a bekonak keskenyebb(50cm mély)szárítógépe, nem is rossz, a lyánynak is már 4. éves lesz semmi baja.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78144) pjen válasza Gömbike (#78136) üzenetére


pjen
félisten

Az Elux porszívók nagyon jók, nekem is van egy super silencer. Csak nagydarab, zsinóros és porzsákos. Pedig az eddigi pórszívóim közül( volt pár darab) talán ez szív a legjobban. :)

(#78145) pjen válasza gergo5991 (#78138) üzenetére


pjen
félisten

Ha tablettát használsz én Jar Platinumot a zacskóra rá van írva milyen víz keménységig nem kell csak a tabletta. Se só se öblítő. A víz keménységet megmondja a szolgáltató.

(#78146) sherlock82 válasza Nagya21 (#78143) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm a tippet.
Nálam a szárítógép a konyhába kerül jelenesetben.
Beko - nak utána nézek. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#78147) mekker válasza Fishor (#78141) üzenetére


mekker
őstag

Azért nem vettél Samsungot, mert hangos vagy mert meleg?
Ha jól értem, ő is kvázi beépítve használta volna, és más hűtőnél hátul adja le a hőt.

Nekünk van 2 modern Samsung hűtőnk is, egyik 2019-es, másik 10 éves lehet +-. Egyáltalán nem hangos. Ebben a kategóriában már talán nincs is hangos hűtő (olcsóbb Beko, Gorenje hűtők azért érezhetően zajosak).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#78148) Noxious007


Noxious007
csendes tag

Sziasztok!

Valakinél nem lapul Candy ced 110 mosogatogephez való lapát, amitől megválna?
Ha akad valakinél, szerintem megegyezunk. Az enyém oldalt szetnyilt, de amugy jol teszi a dolgat, nem cserélném még le emiatt. :R

Playstation 5

(#78149) Nagya21 válasza Noxious007 (#78148) üzenetére


Nagya21
addikt

Orczy-nál nézted??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#78150) BBéci válasza mekker (#78147) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos van hangos hűtő, 2019-ben kettőt küldtem vissza. Akkor 490000 forintba kerültek, mégis gagyi kompresszor volt bennük. Majd a harmadikat megtartottam, ami 100000-rel került többe. Ez Panasonic J-Tech Inverter kompresszoros, annak a hangját nem lehet hallani, viszont a belső levegőt keringtető ventilátorokét igen. Most 787000-ért találtam: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.