Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) Gömbike válasza szőröscica (#77149) üzenetére


Gömbike
senior tag

Lehet hogy jó a Bosch, sőt biztos, de abból sem a legallja.

A mi Electrolux ( ők gyártják az AEG-t is ) mosogatógépünk 2008. február 6.-óra hibátlanul üzemel.

Én a Bosch-t nem tudom, viszont az AEG mosógépünk 2012. Január 11-.e hibamentesen mos, az áramhiszti miatt a 16 éves hibátlan Elux ( AEG) hűtőt cseréltük le egy inverteres sbs Samura.

Az Elux ( AEG) szárítógép már 2017. Január legeleje óta szolgál bennünket.

A Bosch-t viszont nem ismerem, ezért továbbra is megbízok az Elux ( AEG) gépekben.

Nálam nincs talán, tények és megélt tapasztalat alapján maradok az Elux vonalon.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77152) cOxeR


cOxeR
Ármester

Köszi srácok, annyira koszos, hogy nem bírtam nézni… én bevállaltam, betettem “mindent”. Volt már, hogy órákat sikáltam, meg fél napot áztattam előtte… de van olyan része a sín szerkezetének, amit sose érsz el.
Egy életem, egy halálom, lassan lejár a program, majd jelzek. :)
Bár csodákat nem várok ettől se, ha őszinte akarok lenni.

[ Szerkesztve ]

(#77153) cOxeR válasza cOxeR (#77152) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nagy csoda nem is történt, tisztább lett, de inkább azt mondanám, hogy felázott a lerakódás, maradt a szivacs dörzsölés, hogy valami történjen.

(#77154) BBéci válasza leweegee (#77147) üzenetére


BBéci
titán

Gorenjénk sínjeinek belsejében gyárilag volt kenőanyag, ami a tisztítgatások során jelentősen csökkent, azt pótoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77155) leweegee válasza cOxeR (#77153) üzenetére


leweegee
aktív tag

Próbáld ki ezt, ne sajnáld rá, hadd úszzon benne. :D Növényi alapú és leoldja azt a ráégett cuccot, a fémet viszont nem bántja. Nálunk nagyon bevált. :K

Ne nőj fel! Csapda!

(#77156) ribarszki válasza leweegee (#77147) üzenetére


ribarszki
őstag

Bosch sütő teleszkóps sínredszere is ki van kenve gyárilag hőálló zsírral.

(#77157) leweegee válasza ribarszki (#77156) üzenetére


leweegee
aktív tag

Elhiszem, nem láttam még ilyet... Most már legalább ezt is tudom. :R

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#77158) cOxeR válasza leweegee (#77155) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, jövő héten szerzek. :) - jó, hogy növényi alapú, próbálunk amit lehet mi is ilyet venni

Vegital növényi italkészítő akció van jut eszembe, ha valakit érdekel. Mi régóta növényi tejet iszunk ami meglehetősen drága most már (The Bridge - rice drink coconut), ma rendeltem egy gépet kíváncsi vagyok.

(#77159) Gömbike válasza cOxeR (#77158) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jól tetted. Évek óta használunk ilyen gépet. Csak előnye van.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77160) vscotina


vscotina
aktív tag

szevasztok!
Van 2 db Bialetti MUSA és Venus 4 személyes kotyogós kávéfőzőm. Az oldalán a szelep mentén kifújja a levegőt és néha a víz is csordogál rajta... Mi lehet a baja? Ki lehet e cserélni a szelepet? Lehet, hogy kiesett a golyó? A googleban keresve mindenhol csak a magyar szarvasi főzőkhöz találtam szelepet... Létezik ehhez külön, vagy ezek csereszabatosak? Otthon is kicserélhető ez a szelep?
Minden segítő válasznak nagyon fogok örülni, köszönöm.

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#77161) leweegee válasza vscotina (#77160) üzenetére


leweegee
aktív tag

Hi. Nem tud a golyó kiesni, csak lehet belement a zacc és nem zár rendesen. Ki kell csavarni a helyéről a szelepet és szemrevételezni, lehet egy fogpiszkálóval még menthető, ki kell piszkálni belőle ha van ott valami (sokszor annyi is elég, hogy benyomod a golyót, ha nagyon szutykos a golyó mögött ki kell főzni vagy 10 percig lobogó vízben). Ha ez mégsem segít kell venni újat, általában mind 8-as menettel van és a menethossz kb 5-6mm. Egy villáskulccsal vagy kombifogóval egyszerűen ki kell tekerni a szelepet, könnyű cserélni, jól meg kell húzni berakásnál arra figyelj.

[ Szerkesztve ]

Ne nőj fel! Csapda!

(#77162) vscotina válasza leweegee (#77161) üzenetére


vscotina
aktív tag

köszönöm

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#77163) downnola92


downnola92
csendes tag

Sziasztok!
Van egy gáztűzhelyünk aminek a sütő gombja nem akar 0-ra állni (1-es és a 2-es fokozat között megakad) és ez által egyfolytában megy a sütő mert nem lehet elzárni.

Valaki esetleg tudja mi mehetett tönkre benne? Ha igen van értelme javíttatni vagy fölösleges vele bajlódni?

(#77164) Dare2Live válasza Gömbike (#77006) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi anno a támogatásos korszakban 5év garis Beko mosogépet vettünk, meg 5év gari miatt szárítót is. Az első ~2év eseménytelenül telt aztán jöttek a gondok.... a szárítógéphez eddig 5* hívtunk szerelőt. Lényegében már az egész gépet kicserélték panelt, kijelzőt, a komplett alját (kompresszor...)... most épp azt játsza, hogy még erősen nyirkos a ruha és szerinte kész. Ekkor rányomunk és megint és akkor kb kész. Amint bejön a jóidő jelentjük be. A szerelés időtartalma változatos van, hogy helyben megcsinálta szerelő és volt, hogy 1.5hónap alatt sikerült. Ez a 1.5hónap télen "elég" bosszantó.

A mosógép 4év alatt eddig "csak" 3* döglött be. Mentünk nagynénihez a ruhákat mosni.

Szervizessel már jóban vagyok, tegeződünk nemsokára lejár a garancia ha bármi érdemi bedöglik rajta szerinte nem érdemes javítgatni. Amit szervizel abbó szerinte talán a drágább Boschok jobbak. Ami nálam biztos: Többet Bekot nem veszek. :)

A felültöltős indesitekkel viszont családilag jó a tapasztalat. Az elöző 18év után lett kukázva mert volt a csereprogram és mert rozsdált keményen az oldala. Az új ránézésre kb uaz mint ami le lett cserélve csak programtárcsa helyett már modernebb a kezelőfelülete. Annyira ugyanaz, hogy 4év után ez is elkezdett rozsdásodni de ebben az új világban ha ennyi gondja lesz a köv 18évben hát na bumm. Cserébe még jóval olcsobb is volt mint a Beko alig került pénzbe a csereprogramban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77165) Dorian válasza Dare2Live (#77164) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem 2 Beko mosógépem van, 8 és 5 évesek, sosem volt semmi bajuk.
Korábban a Samsung 2, a Bosh 5 évet bírt, a 20 éve vett Siemens bírt 9-et.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#77166) Nagya21 válasza Dare2Live (#77164) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Hááááááttttt kifogtad........
Csak bekó szárítógépről tudok nyilatkozni, 4 éves múlt eddig kopp kopp...,..
A nemszárításhoz: a dob belsejében a nedvesség érzékelő csíkokat rendszeresen takarítod???
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#77167) dugynok válasza Nagya21 (#77166) üzenetére


dugynok
senior tag

Hol van vagy hogy néz ki? Belenéztem a sajàtunkba,de nem làttam olyat.
Köszönöm

(#77168) Nagya21 válasza dugynok (#77167) üzenetére


Nagya21
addikt

Az ajtó nyílásától lefele csúsztatod a kezed, és érezni fogsz 2 vizszintes hosszabb kidudorodást, na azok az érzékelők(ellenállat alapján nézik a ruha nedvességtartalmát).
Azokat szoktuk mi ecetes vízzel áttörölgetni.
A használati is irgya.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#77169) dugynok válasza Nagya21 (#77168) üzenetére


dugynok
senior tag

Csúcs, megvan, köszönöm :)

(#77170) BB9000 válasza downnola92 (#77163) üzenetére


BB9000
senior tag

Az elromlott kombi tűzhelyedet van értelme megjavítani. Szerintem egy kapcsoló olcsóbb, mint egy új tűzhely.
A sütő fokozatkapcsolójának cseréje szükséges. Ha írsz pontos típust, akkor könnyebb megkeresni az elromlott alkatrész helyett beépítendő cseredarabot.

[ Szerkesztve ]

(#77171) Digitalpimp válasza BB9000 (#77170) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért nem semmi, hogy egy tepsi drágább, mint egy kapcsoló, vagy fűtőszál. :Y

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#77172) Tocke


Tocke
csendes tag

Sziasztok! Bosch SGS33A12EU típusú, Aquastop-os mosogatógépünk van és a következő hibát produkálja: https://youtu.be/hqMMjskuyoc - beindítás után átvált a videón látható monoton folyamatra, kb. 12 órán keresztül ismétli ugyanezt, majd a végén koszosak maradnak az edények. A szűrőket (gép aljában és az aquastop tetején) tisztítottam, mit lehetne még tenni?

(#77173) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

új konyha gépesítését szeretném összeválogatni, rég volt már az előző és nem vagyok képben, hogy most mit érdemes venni.

Beépíthető hűtő, elektromos tűzhely, elektromos sütő, beépíthető mikró, nem függesztett elszívó és beépíthető mosogatógép kellenek.
nem a high end a megcélzott, egy középkategória bőven megfelel.
A keretet egyelőre nehéz belőni, de úgy 500-700k között, ha ez reális.

Melyik gyártó, termékcsalád, típusok, ami ajánlott? Hol érdemes elkezdeni a keresést? milyen szempontokat vegyek figyelembe?

Aurea mediocritas

(#77174) BB9000 válasza Tocke (#77172) üzenetére


BB9000
senior tag

". . . mit lehetne még tenni?" Bejelenteni a szervizbe? :)
Ha magad szeretnéd megjavítani, akkor mindenképp szét kell szerelned, hogy megtudd, hogy beázott-e a vezérlőpanel. A Bosch mérnökei ugyanis "ügyesen" olyan helyre tették a vezérlőpanelt, ahol -az amúgy elég gyakran előforduló- szivárgás esetén az ázik meg elsőnek.
Ha elázott, akkor 99% biztos, hogy panelcsere szükséges, ami gyakorlatilag gazdasági totálkár. Vagyis nem éri meg megjavíttatni.

(#77175) Gömbike válasza AXisBOLD (#77173) üzenetére


Gömbike
senior tag

A mikróban a Wh képviseli a “ jobb” kategóriát. De csak és kizárólag mikróban. Az Európába gyártott többi gépe a kommersz kategória égisze alá esik.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77176) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Electrolux kondenzácios száritogépet, a használatiban azt olvastam, h a belerakott ruha sulya és a ruha szárazságának ellenörzése alapján lövi be, h hány percig száritson. Érzékeny programon szoktam használni, de mindig 1 ora 40 percig szárit, tök mind1 h 1 polot rakok bele, v egy mosásnyit. A ruhák szárazak a végén, szoval ilyen gondom nincs, de mit csinálok rosszul, h az idö nem változik?

(#77177) pjen válasza szonti (#77176) üzenetére


pjen
félisten

Semmit, az enyém is ilyen.

(#77178) szonti válasza pjen (#77177) üzenetére


szonti
aktív tag

Akkor fenének irják, h ruha vizessége meg suly szerinti száritás...

(#77179) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Mosogatógépet szeretnénk vásárolni, viszont egy kicsit kacifántos a helyzet - az egyetlen látható/nem beépített cső a konyhabútor mögött fut el, a padlótól 15cm magasságban van a felső vezeték, illetve 5cm ugrik ki a fal síkjából.
Kapok olyan beépíthető mosogatógépet, amely be fog férni ide? Ahogy nézem, az 55cm-es mélység elég standard :( .
Esetleg olyan kialakítású, amelynek az alsó részén van egy beugrás, ahol a fentebb említett csövek elférnek, találni?

Nagyon bosszantó az egész, hisz egy új építésű házról van szó, minden cső a padlózatban vagy a falban van elrejtve, egyedül itt, ezen a 4 méteres szakaszon fut falon kívül két rézcső, ahol előjön a melegvíz a kazántól az lépcső alatt lévő osztó-gyűjtőhöz. Mivel úgyis a konyhabútor mögött lesz, nem gondoltuk, hogy galibát fog okozni 😕

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#77180) herdsman12 válasza gzbotii (#77179) üzenetére


herdsman12
őstag

Gondolom konyhabútor már van, így necces lesz.
Az IKEA-s Medelstornak 15 cm magas és 4,5 cm mély az a rész, ahol elférne a cső, de a ki-be csőnek útban lenne a réz csöved.
Meg kell mérni boltban, hogy alakulnak a méretek különböző gépeknél.
Ha még nincs bútor, akkor lehetne a magassággal játszani, de egyszerűbb lenne a réz csövet lecserélni egy padlóra leengedett alu betétes csővel.
Szerencsés esetben még a pult végébe épített keskeny gép is jó megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#77181) gzbotii válasza herdsman12 (#77180) üzenetére


gzbotii
veterán

Megvan a bútor, pár hónapja már beköltöztünk, csak még a mosogatógép vásárlásra váratott magára, főleg ezen baki miatt. De ez a húsvéti készülődés és a vele járó sok mosogatás eldöntött, hogy mindenképp veszünk valamit.
Lehet, hogy az lesz, hogy különálló gép - csak ugye ez annyira nem szép/egységes megoldás. De a kamrában elfér, és van itt ott neki csatlakozás (víz, kifolyás).

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#77182) AXisBOLD válasza Gömbike (#77175) üzenetére


AXisBOLD
addikt

érdekes, 14 évvel ezelőtt, mikor a bátyámék építkeztek, a Whirlpool volt az etalon a konyhai gépekben (legalábbis akkor ezt mondták).

a többi gépre nincs ajánlásod?

Aurea mediocritas

(#77183) gzbotii válasza gzbotii (#77179) üzenetére


gzbotii
veterán

Időközben keresgéltem még, és találtam egy gépet, Candy CDI1L38/T, aminek hátul 15x4cm beugrás van.
Kérdés, hogy ez beférne-e, szűkösen nekünk, vagy azon a helyen amúgy a slagok kellene elférjenek 🤔

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#77184) Gömbike válasza AXisBOLD (#77182) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jvő héten leszek 30 éves házas.

Ez idő alatt “elfogyasztottam” pár mikrót.

A wiccpúl md 142, amit 1996 környékén vettem, a családban a mai napig hűségesen dolgozik.

A samu ( szándékos kisbetű) leges-legfelsőbb polcos gépe két év után sz@ré vált, csereutalványban nyilván [wiccpúlt] vettem.

Amit nagyon szeretettem még, az az LG MC 8088 HLC volt, ez beépíthető és szabadon álló is egyben. Imádtuk, 8 évig használtuk, ennek az utódja lett a hulladék samu.

Mivel a samu gyártja a megnetront majd az összes gèpbe, bíztam a tudásukban, hát ez a manőverük sem sikerült. Úgy mint a klímájuk, meg a többi felcímkézett OEM gépük, ez is a selejt kategória a szememben.

Maradjon a tv- gyártásnál meg a telefonnál, abban jók, bár az LG a tv-ben is köröket ver rá.

A többit meg nem említem, a Gorenje, az olaszok, ( olasz autóm van s marad is 🤣), de az Elux ( AEG) is csak lesi a technológiát a wh-tól.

Megint kiemelem, mikróról van szó.

szerk:

A többi gèpet a wh a középkategória alján kínálja, mert a neve miatt megveszik halandók.

Pénztárca függő aminőség, egy mosógépnél, illetve bármilyen háztartási gèpnèl hamarabb vásárolnèk [innen] , mint felesleges bosszankodásnak és méregnek kitenném magam.

A mai ipar a profit elsődleges szempontjait nézi, nem a vásárló megtartási erőt.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77185) pjen válasza Gömbike (#77184) üzenetére


pjen
félisten

Megnézem már mikor ettem az LG DD mosó gépet, 7 vagy 8 éve, eddig semmi baja, nem tom mit vársz, egy havi fizuból akár kettőt is vehetsz. Nem is akar már senki 20 évig működő gépeket gyártani. Ki venné meg a következőt.

(#77186) Gömbike válasza pjen (#77185) üzenetére


Gömbike
senior tag

Értem én, de a kérés az volt, hogy nem akar hulladékot tenni a konyhába.

Ha azt akarna, tanácsolnám, hogy bármit tegyen be, jó, lesz az…

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77187) prandris


prandris
tag

Sziasztok! 2 hónapos Dyson V10 a képen látható helyen szétnyílt. A kép nem az enyém, de ugyan így van nekem is. Valaki találkozott ilyennel esetleg? Supportnak írok majd a héten. [kép]

(#77188) pjen válasza Gömbike (#77186) üzenetére


pjen
félisten

En is értem,de a WH mosogató gép pont úgy ment 9 év után tönkre mint a Bosch. Sajnos olyant kell venni amire a leghosszabb a gari, aztan ha elromlik kuka.

[ Szerkesztve ]

(#77189) Nagya21 válasza prandris (#77187) üzenetére


Nagya21
addikt

Biztos, hogy nem normális, de ha hazaértem, megnézem az én v11-emen.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#77190) prandris válasza Nagya21 (#77189) üzenetére


prandris
tag

Köszi. Néztem disassembly videókat, nem repedés ez hanem gagyi illesztés. Azt a rést jobban kifeszítve lehet kihúzni a belsejét [link] 5:40-től feszegeti. Megnézem majd hogy össze tudom-e pattintani.

(#77191) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Múltkor tettem fel egy kérdést, de nagyon választ nem kaptam rá, ezért megpróbálnám még egyszer. :)

Vízlágyító beszerzésén gondolkozom, BWT termékeit ajánlottátok, persze most hirtelen meg nem találom melyik típust, ezért érdekelne, hogy ti mit vennétek mai szemmel?
Simán a bejövőre mennyire ajánlott kötni egy ilyen berendezést? Így akkor mindenhova a lágy víz menne. Technikailag meg is tudnám oldani, pincében elférne a bojler és a vízszűrő között.

BWT Perla Silk Basic XL?
Smartnak nem látom túl sok értelmét, javítsatok ki ha rosszul gondolom.

Köszönöm! :R :R

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#77192) BrandonXXV válasza bigrob (#77191) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

BWT megbízható márka, alkatrész ellátás is biztosított, ellenben kicsit túlárazott szerintem.
A konkrét típust nem ismerem, de a smart dolognak semmi értelme egy vízlágyítónál.
Egyszer be van állítva/üzemelve, aztán csak használni kell, meg persze sóval mindig feltölteni szépen, ahogy kell.

Nálam is a bejövőn van közvetlen a vízlágyító, mindenhová az megy. A házat készen vettük, nem volt lehetőség külön vezeték kiépítésére, de nem látom hátrányát.

(#77193) pjen válasza bigrob (#77191) üzenetére


pjen
félisten

Az ivó vizet nem biztos, hogy jó ötlet lágyítani, én utána olvasnék.

(#77194) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Még csak látni se láttam még szárítógépet, nem, hogy használtam e..De elérkezett az idő, hogy kell.
Bosch párti vagyok, eddig nem hagyott cserben. Minden ismeret nélkül nézelődtem.
Bosch Hőszivattyús Kondenzációs Szárítógép (WQG24590BY)
Ez lett az, ami kb úgy érzem jó lehet. Fontos, hogy hálózatra köthető legyen, és ha jól láttam elég kevés támogatja, tartályost nem szeretnék.
Ebben az árkategóriában van jobb vétel?
Tehát hőszivattyú, 3 év gar, nem tartályos és vagy hálózatra köthető legyen. Ezek az alap kritériumok. A 9 kg ruha sem hátrány.

:R

havri

(#77195) pjen válasza havri1 (#77194) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem alapból mindegyik tartályos, de amiket én eddig láttam az kis szereléssel lefolyóba köthető. Például az én eluszomhoz is 3k a gyári lefolyóba kötő szett. A bal szélén az a tartály, hátul megy bele egy gumi cső. Azt kell megbontani és meghosszabbítani a lefolyóig.

[ Szerkesztve ]

(#77196) atirag válasza havri1 (#77194) üzenetére


atirag
őstag

Én kb 4éve vettem háztartási készülékeket. Többnyire Bosch minden. Legalább serie 6-ot nézek mindig.
Nekem egy ilyen van Bosch WTW85491BY és eddig (kopp kopp) minden rendben velük. Szinte minden nap megy. (sajnos) Havi szinten kb 30-40kW/h a fogyasztása így.

(#77197) havri1


havri1
félisten

Köszönöm mindkettőtöknek!
:R

havri

(#77198) Digitalpimp válasza prandris (#77187) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mert gagyi újrahasznosított műanyagból fröccsöntik gyémánt árban, mert hogy ők mennyire sötétzöldek.....

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#77199) AXisBOLD válasza Gömbike (#77184) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a mikrós okfejtést.
mindenképpen beépíthető kell, megnézem milyen Whirlpool gépek vannak.

Aurea mediocritas

(#77200) BB9000 válasza szonti (#77176) üzenetére


BB9000
senior tag

" . . . mit csinálok rosszul . . .?" Rosszul választottál gépet. A Bosch szárítógépek érzékelik, ha a ruha megszáradt és leállnak. Felvetésed alapján úgy tűnik, hogy erre a te Elux géped nem képes.
Részlet a Bosch leírásából:
" Automatikusan érzékeli, ha ruhái megszáradtak.
Töltsön akár kilenc kilogramm ruhát a szárítóba vagy a mosó-szárítógépbe, és az Auto Dry pontosan annyira szárítja meg, amennyire Ön szeretné - mindegy, hogy utána vasalni szeretné a ruhát vagy azonnal összehajtogatná. Az érzékelők folyamatosan ellenőrzik a hőmérsékletet és a nedvességet, hogy megóvják ruháit a túl magas hőmérséklettől és a túlzott szárítástól. Legyenek ruhái minden alkalommal tökéletesen szárazak!."
És ez nem csak mókusvakítás, hanem tényleg akkor fejezi be, amikor kell!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.