Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) BBéci válasza pit stop (#71600) üzenetére


BBéci
titán

Az annyiért brutálisan jó vétel, szerencse fia, akinek sikerül vennie belőle!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71603) Zoona válasza pit stop (#71600) üzenetére


Zoona
aktív tag

Köszönöm a tippet, valóban màshol elég dràga a porszívó. Lehet megpróbàlom megvenno.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#71604) Eugene Roe válasza tanáddki (#71602) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Fogyasztási és minden szempontból a legjobb, ha beéred egy hagyományos alulfelül 110-es fagyóval, és nem őrizgetsz cuccokat 6-12 hónapig "biztos, ami biztos" alapon :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71605) napocska2 válasza pit stop (#71597) üzenetére


napocska2
senior tag

Nekem még csak egy hónapja van és jelenleg ritkán is főzök, de nagyon szépen elbeszélget az elszívó és a főzőlap egymással. Nem is kell hozzányúlni az elszívóhoz, elintézik egymás között a teendőket. :) Persze ez egy kényelmi funkció, ami nélkül is remekül működhet egy megfelelően kiválasztott páraelszívó masina.

(#71606) TaliGa válasza bajtokarpi (#71598) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Samsung No Frost alulfagyasztós kombi (5/-19fok) napi 1,6kW...

"So say we all"

(#71607) asdf_ válasza pit stop (#71600) üzenetére


asdf_
veterán

Köszi, egy csendesebb volt a cél, de így inkább ez, megrendeltem (bár a fölösleges meghibásodási lehetőségek bevitelétől -nyomógombok a csövön, világítás-, azért kicsit fázom).

(#71608) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Személyautó takarításához keresek vezeték nélküli (vagy szivargyújtóba dugható), erős szívóerejű porszívót. Nagy hirtelen a Concept VP4380 18.5 V Real Force-t találtam egynek. Van ettől jobb ajánlás hasonló árban?

(#71609) arcsin válasza classic B (#71608) üzenetére


arcsin
senior tag

Az igazi állóképesség nem volt elég, hogy porszívózza az autóm (20 perc működés és 4 óra mabíjeni)

(#71610) Nagya21 válasza classic B (#71608) üzenetére


Nagya21
addikt

Ez kb olyan eset mikor a cégünk jól, gyorsan, olcsón dolgozik, ebből 2 választhat.....
Az autó takarítósok nemhiába dolgoznak 3 motoros iparival......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#71611) BBéci válasza classic B (#71608) üzenetére


BBéci
titán

Viccnek is rossz, felejtsd el!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71612) Eugene Roe válasza TaliGa (#71606) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem ártana mellékelni az energiakatot is, lévén kb. 30 éve már tuti gyárt hűtőt a Samsung... :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71613) Dani82


Dani82
senior tag

Tudnatok esetleg ajanlani hutoszekrenyt feketet vagy inoxot, viz adagoloval ami best buy? Energiatakarekos, no frost es alulfagyasztos. 2 felnott es egy gyereknek, szoval nem kell dupla. :R

koszonom

(#71614) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Két Samsung hűtönk van, az egyiknek 229 KWh,a másiknak 345 KWh per év van megadva az adatlapja szerint.
Lehet erre adni egyáltalán? Vagy lehet sokkal többet esznek?
Az egyik zsír új: [link]
A másik kb tíz éves: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71616) Eugene Roe válasza tanáddki (#71615) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Lekvárnak valót miért nem lekvárként tartósítasz? Csak nekem fura ez?

Grande ale, normális körülmények között 10-20%-kal, de túllépi a megadottat. Nyáron biztosan :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71617) phr3ak válasza Grande Ale (#71614) üzenetére


phr3ak
csendes tag

meg kell mérni fogyasztásmérővel.

(#71618) BB9000 válasza Grande Ale (#71614) üzenetére


BB9000
senior tag

Gyakorlati tapasztalat: A zsír új, kb 20-40% kal fogyaszt többet a valóságban, mint az adatlapján feltüntetett "álomérték". A 10+ éves már, kb dupla annyit fogyaszt! Ha sok időd van és szeretnéd leellenőrizni az általam tapasztaltakat, akkor mérd meg. De ne 2 nap fogyasztásából számold ki az éves átlagot! Egy hónap mérés már értékelhető eredményt ad.

(#71619) BB9000 válasza classic B (#71608) üzenetére


BB9000
senior tag

Az általam ajánlott autóporszívó: Kép

(#71620) diegho válasza BB9000 (#71619) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez hatalmas igazság, vettem én is egy "autóporszívót" aztán hagytam a francba, 200ft-ért bármikor 100x erősebben kiszívja a kúton lévő.

(#71621) Milka 78 válasza Grande Ale (#71614) üzenetére


Milka 78
nagyúr

[link] . Azért azt hozzáteszem, hogy volt egy olyan nap ami nappal 22-este 20 fokos volt és élből lement 0.57w-re ami kb a gyári értéknek felel meg. Ha nem építed be, szabadon hagyod a gép oldalait és nincs dögmeleg nyáron a házban akkor akár közelében is lehetsz a gyári fogyinak, de más esetben nem kicsit elszállhat a fogyasztás, főleg úgy, hogy nem nézel utána (mint én) annak, hogy a Samu hűtő nem hátul hanem oldalt akarja leadni a felesleges hőt amihez minimum 5-5 cm kellene, nálam meg jó ha a fele megvan, de ez nem a gép hibája :B

[ Szerkesztve ]

(#71622) Hauptmann válasza BB9000 (#71619) üzenetére


Hauptmann
addikt

Vagy kivinni a kertbe a lakásporszívót. Volt valamelyik autós portálon teszt, ott nagyon ajánlottak valami 200 ezres akkus Dysont, hogy milyen jó autótakarításra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71623) Grande Ale válasza Milka 78 (#71621) üzenetére


Grande Ale
őstag

A beépíthető természetesen be van építve. A másikat betettuk a spajzba, emiatt ott elég meleg is lett, kb 30 fok...

(#71625) Eugene Roe válasza tanáddki (#71624) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Cserébe hosszú ideig fagyasztódik.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71626) classic B válasza BB9000 (#71619) üzenetére


classic B
aktív tag

Ja, szerintem is jó lesz ez. :D

(#71628) draco31


draco31
veterán

Hello!

Talán felesleges is a kérdésem, de felteszem.
Van egy 200 liter környéki lassan 30 éves fagyasztószekrényünk. Lehel márka, pontosabb típust most nem tudok. Működik hibátlanul, most épp olvasztom.
Gondolom fogyasztás ügyileg megérné már lecserélni igaz?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#71629) lsebestyen válasza draco31 (#71628) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mi most fogunk lecserélni egy 190L-es LEHEL fagyasztót. Évente egyszer van olvasztva, ~570kWh az éves fogyasztása. Szóval a tietek is ekörül mozoghat, talán a típus is ugyanaz, mert ez 28 éves idén. :K

szerk.: ez a típus: ZLF 230, de amúgy jobban belegondolva, lehet több az, mint 28 év.

[ Szerkesztve ]

(#71630) draco31 válasza lsebestyen (#71629) üzenetére


draco31
veterán

Az elején nincs ráírva, bal felső sarkán van egy kis hőmérő, jobb felső sarokban sárga kapcsoló, mellette piros és zöld visszajelző, aztán jön a kis tekerő amivel a hőfokot lehet állítani.
(ja, ha rákeresnék a típusra amit írtál, egyszerűbb lenne)
Szóval ugyan az nekem is :DDD
Hát igen, az újak fele annyit sem fogyasztanak, akkor ideje cserélni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#71632) Milka 78 válasza Grande Ale (#71623) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Akkor nàlad is az van mint nálam. Nem ideális a környezet ergo többet eszik.

(#71633) Eugene Roe válasza tanáddki (#71627) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem rudom, Nagyinál mind a 40-60 liter ugyanolyan jó, mondjuk mi csak máglyarakáshiz használjuk a barackot, nem nagyon használunk máshoz cukrot / édeset. Cukrászda veszi meg a 66%-át. Persze másnak lehetnek magasabb minőségi elvárásai :)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#71634) Zoona válasza draco31 (#71628) üzenetére


Zoona
aktív tag

http://csereprogram.hu/kalkulatorok/hutogep_kalkulator/

Mi.is most cseréltünk egy 40 éves Lehel fagyasztólàdàt, nekem ezt a linket adta az egyik fórumtàrs.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#71635) Czimby


Czimby
addikt

Üdv az uraknak.

Szeretném lecserélni a 20+ éves LEHEL / ZANUSSI kis hűtőt anyumnál.
TT 150 a típusa, neten nem sokat találtam róla, gondolom 150L és felül egy kis fagyasztó fiók.

Hasonlóra lenne szükség, nem kell nagyobb.
Melyik márkákat érdemes nézegetni, elsődleges a hosszú élettartam, második az energiafogyasztás, a kényelmi funkciókra és extrákra nincs szükség.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71636) draco31 válasza Czimby (#71635) üzenetére


draco31
veterán

Egy manuált találtam, 128L a hűtő, 20L a fagyasztója.
274kWh az évese.
10. oldal az adatlap.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#71637) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Adott egy régi Gorenje porszívó: [link]

A kérdésem az lenne, hogy létezik már olyan akkus rúdpórszívó amelyik szívóerőben, hatékonyságban (főleg szőnyegen) tudja ezeket a paramétereket? Ha igen, akkor milyen árkategóriában?

www.smart-bus.hu

(#71638) Czimby válasza draco31 (#71636) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm, ez a gép az, megismerem az ives ajtó polcait :))

Akkor annyira nem is vészes a fogyasztása, mert egy hasonló electrolux is megeszi a 140kW-ot.

Bár ha lemond a fagyasztóról akkor azért akad 90Kw-os fogyasztású Gorenje pl.

Egyébként ahogy öregszik a hűtő nem romlik a hatásfoka?
Szóval a 274kW nem lehet már azóta 300++?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#71639) allein válasza allein (#64188) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Ideje egy új hűtőt vásárolni, maximum magasság 140-145cm. Nem tudok eligazodni mi a jobb: no frost, low frost, vagy legyen ugyanolyan mint a régi Candy, hagyományos. Automatikus leolvasztás funkcióval ellátva. Milyen márkát ajánlottok? Melyik típust?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#71640) pit stop válasza allein (#71639) üzenetére


pit stop
addikt

Attól függ hogy számít e a zaj... Ha igen akkor ne no frost legyen.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#71641) #32277248 válasza pit stop (#71640) üzenetére


#32277248
törölt tag

Mi az összefüggés a no-frost hűtők és a zaj között? :F

(#71642) pjen válasza pit stop (#71640) üzenetére


pjen
félisten

Ezt én se értem, van egy LG kombi és egy Gorenje fagyasztóm. Mindkettő no frost, 1 méterről egyiket se hallod. Előtte volt egy Wh no frost SbS gép annak volt hangja.

[ Szerkesztve ]

(#71643) pit stop válasza #32277248 (#71641) üzenetére


pit stop
addikt

Jellemzően hangosabbak azonos árkategoriában.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#71644) allein válasza pit stop (#71640) üzenetére


allein
addikt

A no frost hűtők hangosak?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#71646) pjen válasza allein (#71644) üzenetére


pjen
félisten

Vannak halkak és hangosak. Érdemes BBéci Sharp hűtőjére keresni.

(#71647) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

Olyan technikai kérdésem lenne, hogy néhány év után cserélnénk a keskeny kivitelű mosógépet egy normális méretűre. Találtam egy elég szimpatikus darabot, ami 55 mély. Erre egy kerettel rá tudom rakni majd szerintetek a 60 mély szárítógépet?

[ Szerkesztve ]

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#71648) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Milyen összekötőkeret kell vagy nem tudom hogy hívják, ha egy mosógépet és egy szárítógépet szeretnék egymásra rakni? :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#71649) Safranek válasza Cold5 (#71648) üzenetére


Safranek
aktív tag

összeépítő keret

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#71650) BBéci válasza pjen (#71646) üzenetére


BBéci
titán

36 dB-es, tehát halk, profi műszerrel mértem.
Az előző kettőnek a kompresszora volt hangos, de annak semmi köze a no frosthoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.