Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) Dorian válasza mpo (#55849) üzenetére


Dorian
félisten

Tamoo èpp azt magyarázza, hogy ez csak egy dolog, csupán annyit jelent, hogy ez alá semmikèppen ne vigye a vágást. De az egèszet elsősorban a szobaakusztika határozza meg, legfőkèppen a hangfal mögötti ès melletti falak miatti kioltások.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55852) #98221312 válasza Dorian (#55851) üzenetére


#98221312
törölt tag

Van erre esetleg valamiféle megállapítás??
Pl: Nálam olyan 70cm-re vannak a faltól a frontok, illetve a center.
A sourrondok fel vannak téve a falra, és a csúcsoknál érzek némi torzítást.

A mérés 60-at tett a frontokra, 40-et a hátsókra.

[ Szerkesztve ]

(#55853) Dzsano89


Dzsano89
tag

Végig olvastam a mély hangok kezelese dolgot!

NAGY = A hangsugárzók basszus hangjai nem kezeltek.
KICSI = A hangsugárzók basszus hangjai kezeltek.


Ez nem pont forditva van? Hogy Szub hiányában, a frontokat Nagyra állítom, hogy teljes tartományban, amit caak bír, kezelje a mélyeket is!

(#55854) Dzsano89


Dzsano89
tag

Továbbá! A Surroundokat, nem a kanapé mögé kellene helyezze?

(#55855) mpo válasza Dzsano89 (#55850) üzenetére


mpo
veterán

Az hogy LFE vagy LFE+Main:
A "Subwoofer Mode" akkor állítható, ha a "Speaker Config"- "Subwoofer"
másra van állítva, mint "No".
Egyébként mindig 120 Hz a javasolt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#55856) #09634560 válasza Dzsano89 (#55853) üzenetére


#09634560
törölt tag

NEM!
Ugyanis az erősitő kezeli tehát átirányitja a sub felé a vágási pontoknak megfelelően, ha nem kezeltek akkor mennek ki a frontokra/large hangfalakra.

(#55857) Sipasanyi


Sipasanyi
tag

Üdv még kezdő vagyok a témában segítségre lenne szükségem. Van egy erősítőm amibe HDMI -n keresztül van csatlakoztatva egy bluray lejátszó és xbox játékkonzol és az erősítőből HDMI -n kép a TV -re a hang pedig 2.1 hangfalszettere az erősítőből vagy fejhallgatón közvetlen az erősítőből. Kérdésem hogy a hang jelet azt közvetlen az erősítőből kapnám vagy azt először tv -re küldi és onnan vissza az erősítőbe ? A hang mindkét lejátszóról a HDMI -n keresztül jönne.

[ Szerkesztve ]

LUXURY IS A CHOICE

(#55858) #09634560 válasza Sipasanyi (#55857) üzenetére


#09634560
törölt tag

Közvetlen az erősitőről.

(#55859) Sipasanyi válasza #09634560 (#55858) üzenetére


Sipasanyi
tag

Köszönöm :R

LUXURY IS A CHOICE

(#55860) fehér_ember válasza Dzsano89 (#55854) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem kell ezen problémázni ennyit. Szerintem a frontok minden esetben (szub nélküli felállásban persze) kapják meg a teljes tartományt. Tök mindegy mit ír oda a gyártó. Azt meg ki nem tolja le hogy +/-3dB-vel vagy sokkal többel esik, úgyis hallod/érzed a lentebbit is (meg a fentebbit is); meg a szoba is lehet rásegít akár lefele is.
Azt hogy a többit meg mire állítsd, szerintem több dologtól is függ. Pl. attól, hogy hallod jobbnak. Szóval mindenképp érdemes kipróbálni.
Persze ha nehezen hajtható dobozai vannak valakinek, és/vagy gyengusabb erősítője, akkor azt is figyelembe veheti szempontnak és akkor azt mondja, hogy én márpedig kímélni fogom a vasam és a frontok kivételével mindent "Small"-on hagyok.

(#55861) BBéci válasza gab1ka (#55842) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon nem jó egy hangszórót olyan frekvenciával terhelni, amit nem tud megszólaltatni. Amiatt a teljes frekvencia-tartomány pontatlanabbul, konkrétan rosszabbul fog szólni.
Ezt kiválóan lehet demonstrálni szubszonikus szűrővel, amit egyes szubládákba beépítenek. Számos esetben kipróbáltam, kivétel nélkül pozitív hatást tapasztaltam.
Tehát, ha a specifikáció szerint 54 Hz-ig (-3 dB) megszólaló hangszóróra ráengeded a 20-50 Hz közötti tartományt is, azzal egyértelműen elrontod a hangzását.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55862) gab1ka válasza BBéci (#55861) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A kérdezőnek nincs subja.Így mire állítsa be a frontjait? A Denon nem is engedi másra szubszonikus szűrő ide vagy oda.Nehogymár most meg az legyen hogy akinek nincs subja az addig ne nézzen filmeket amíg nem telik rá..

(#55863) fehér_ember válasza BBéci (#55861) üzenetére


fehér_ember
addikt

A "kis" Dynaudio audience 72-eseim a specifikáció szerint 35Hz-ig tudták a +/-3-at; de a mérésemen meg az látszott hogy befigyeltek 30Hz alá. Az 50Hz-es hálózati anomáliát azt ne nézd, azt nem tudom mi okozza folyamatosan :W így mérésnél .
Persze az is igaz hogy nálam a régi vason, ha jól emlékszem nem is lehet 40 alatt vágni. Úgyhogy tény, hogy nálam soha nem is opció ez a vágás dolog; de azért ezidáig nem is nagyon volt szó arról, hogy szub nélkül is vágjuk meg a hm frontokat.

[ Szerkesztve ]

(#55864) BBéci válasza gab1ka (#55862) üzenetére


BBéci
titán

"Nehogymár most meg az legyen hogy akinek nincs subja az addig ne nézzen filmeket amíg nem telik rá.."
Ezt a böszmeséget senki nem mondta. Honnan szedted?

Amit előbb leírtam, azt nem cáfoltad, persze nem is tudnád, mert egyértelmű tény, nyilván tisztában vagy vele.
Más kérdés, hogy az erősítő nem enged vágást, ha nincs bejelölve a menüben szubláda.

(#55863) fehér_ember
"ezidáig nem is nagyon volt szó arról, hogy szub nélkül is vágjuk meg a hm frontokat"
Amennyiben kisméretű, korlátozott mélyhang átvitelűek a frontsugárzók, akkor a hangzás tisztasága, torzítatlansága miatt erősen ajánlott a vágás. Nyilván csakis abban az esetben, ha az erősítő lehetőséget kínál rá. Erre (is) jó a PC-s lejátszás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55865) Tamoo válasza fehér_ember (#55863) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De ne a vízesést mutasd hanem spl-t (mondjuk 1/12 simítással vagy var-al) és THD-t második, harmadik felharmonikussal.

Egyébként gondolom előfordul olyan is, hogy pl. egy 60Hz-ig jó doboz hangváltójába raknak valami szűrőt, hogy ne is küszködjön 20Hz-el.

[ Szerkesztve ]

(#55866) gab1ka válasza BBéci (#55864) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem tudom és nem is akarom cáfolni amit leírtál mert nem nagyon értem hogy jön ide.A kérdezőnek nincs választása hogyan használja az eszközeit, én csak javasoltam hogy ha nem muszáj akkor a nagyobb méretű frontok mellett a többi dobozát ne terhelje feleslegesen.Pont.Illetve mivel pont kb egyező felállással játszadoztam itthon (márka, méret) , ezért megemlítettem hogy nem lesz így sem olyan vészes a végeredmény.Szerintem nem volt ez sem "elrontott" hangzás, sőt..
Továbbá elég sok, több százezer forintos sub még a 30-hz-re is alig képes, mégis LFE csatornákhoz árulják őket és a felhasználók megelégedéssel használják is ezeket, többek közt ebben a fórumban is vagyunk szerintem páran.Ahogy sok egyéb hangdoboz is megkapja a teljes frekvenciatartományt pl stereo-ban használva stb, mégsem robban fel meg recseg ropog torzan.Oké hogy törekedjünk az optimális beállításokra és a lehetőségekhez mérten kíméljük az eszközöket, de legyünk már kicsit életszerűbbek..

(#55867) totya1980


totya1980
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy Harman Kardon avr 171s erősitő és 5.1-be használnám. Canton sp206 frontok és kef c6 lcr center van egy Velodyne impact 10-es subbal megtámogatva. 18nm-es a szoba és ezeket kellene valahogy összehangolni. A sub lfe-be van bekötve gondolom ilyenkor a poti subon nem állitható. Ebbe kellene segitség mit mire állitsak a subon meg az erősitőn mert néha brutális hangerő néha meg alig halom a filmet.Ha kikapcsolom a subot néha még akkor is sok a basszus pedig az erősitön A tone üzemmód alatt a bass-t leveszem - 10db-re. Mi lehet az oka?miket kellene beállitanom? Kezdő vagyok ebbe a témában. Válaszokat előre is köszi. :R

(#55868) gab1ka válasza totya1980 (#55867) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Tudod állítani azt a potit.Nem lehet hogy az erősítőben véletlenül LFE+Main beállítást lett megadva, azaz a frontok is megkapják a sub-bal együtt a mélyeket és azért sok?

(#55869) totya1980 válasza gab1ka (#55868) üzenetére


totya1980
tag

Nem a frontok 150hz-re vannak a sub meg lfe

(#55870) gab1ka válasza totya1980 (#55869) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Én a frontokat 80hz-re raknám, a sub potiját pedig addig tekerném fel-le, amire az erősítő is -12db-n belülre állítaná.Már amennyiben megfelelő helyen van és nem ülsz véletlenül kiemelésben/nullon.

(#55871) totya1980 válasza gab1ka (#55870) üzenetére


totya1980
tag

Értem köszi. Rakjam 80hz-re, és a subot meg lfe-re a vágás hova rakjam a subon? 200hz-ig megy. Vagy ha lfe-be van akkor mindegy?

(#55872) gab1ka válasza totya1980 (#55871) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Igen, a front és center crossover 80hz, a sub hátulján a low pass filter csutkára (nem a gain level), az erősítőben pedig ez a LPF 120hz.

(#55873) BBéci válasza gab1ka (#55866) üzenetére


BBéci
titán

Úgy jön ide, hogy az általad leírtak kiegészítésének, ismeretterjesztésnek szántam, hátha nincs mindenki tisztában vele.

"elég sok, több százezer forintos sub még a 30-hz-re is alig képes,"
Kérlek, sorolj fel néhányat abból a sokból!

"stereo-ban használva stb, mégsem robban fel meg recseg ropog torzan"
Már megint durván túloztál, düh, ellenszenv vezérelt! A jelek szerint nem vagy tisztában torzítás jelentésével.
Leírom még egyszer: a hangzás tisztasága, torzítatlansága miatt erősen ajánlott a vágás.
Ez a torzítás lehet olyan csekély mértékű, hogy sokan észre sem veszik, de attól még jelen van és miért ne tennénk ellene, ha csak pár kattintás kell hozzá a menüben?
Nemrég volt arról szó, hogy mekkora különbség van a sztereó zene és az akciófilmek szubbasszus tartományai között. Előbbiben ritka a 40 Hz alatti hang, utóbbiban gyakori a 30 alatti, ezért nem jó a példád.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55874) BBéci válasza totya1980 (#55871) üzenetére


BBéci
titán

Ha valóban elolvastad az általam ajánlott cikkeket, hogy a bánatba kérdezhetsz ilyeneket? Azokban minden benne van, amikkel nem vagy tisztában. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55875) totya1980 válasza BBéci (#55874) üzenetére


totya1980
tag

Ezekszerint ide se lehet irni ugy hogy valaki ne teremtene le. Persze nem mindenki rendelkezik lexikális tudással sajnos nem is értem hogy kérdezhettem ilyen hülyeséget. :R

(#55876) gab1ka válasza BBéci (#55873) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nem kell ellenszenvet belelátnod, semmi ilyesmiről nincs szó, számomra valóban nem volt egyértelmű hogy ezt minek szánod,én a kérdező dilemmájára fókuszáltam.Sub nélkül csak ilyen beállítások lehetségesek, az adott eszközökkel, felesleges kiemelni hogy az a hangzás miért lesz rossz,ez utóbbi taglalását tartanám inkább túlzásnak.Ez előtt is, ez után is lesznek emberek akik sub megléte nélkül fognak használni olyan hangkeltő eszközöket amik hírből sem ismerik az alsó tartományokat.A mélyláda specifikációjával kapcsolatban igazad van, tényleg túl gyorsan akartam nagyot mondani, de szerintem értetted is mire szerettem volna utalni. Tekintsünk el az ártól és ha azt vesszük mennyi ilyen láda nem képes 30hz alatt dolgozni, akkor is ugyanott vagyunk hogy ezek a termékek mind rosszul szólnak meg csak terhelődnek, amit én amúgy abszolút el is hiszek, csak nem értem ezeknek miért megbocsájtható nem rendeltetésszerű használat, míg egy polcsugárzón miért kiemelendő az hogy mi lesz ha kap egy lfe jelet.

(#55877) BBéci válasza totya1980 (#55875) üzenetére


BBéci
titán

Egy hete ajánlottuk, hogy olvasd el a témához kapcsolódó anyagokat, amiknek a linkjei jobb oldalon, felül találhatóak.
Tudástár Házimozi beüzemelése kezdőknek
Bemutató Útmutató a basszus hangok kezeléséhez
A netikett és a fórum alapelvei is kimondják, hogy kérdésfeltevés előtt tájékozódni kell!

(#55876) gab1ka
Ne ragozzuk tovább!
Mindenki úgy rontja el a rendszere hangzását, ahogy akarja.

"ha azt vesszük mennyi ilyen láda nem képes 30hz alatt dolgozni"
Vegyük azt! Még egy olyannal is sokkal jobb lesz a rendszer hangzása, mintha egyáltalán nem lenne szubláda. Példa erre az éppen nálam lévő tesztalany.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55878) Quetz válasza BBéci (#55873) üzenetére


Quetz
őstag

"Kérlek, sorolj fel néhányat abból a sokból!"

- https://www.av-online.hu/hangfal/dali-sub-k-14-f-aktiv-melylada-teszt_1733/2
- https://www.av-online.hu/hangfal/rel-t-9i-aktiv-melylada-teszt_1988/2
- https://www.av-online.hu/hangfal/elac-sub-2090-aktiv-melylada-teszt_1633/2

Fentieket teszteltétek, a +-3dB határ 30Hz környékén van.

(#55879) gab1ka válasza BBéci (#55877) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Van subom, használom is.Van akinek nincs, vagy csak átmenetileg nincs.Szerintem attól még nekik is lehet segíteni hogy a meglévő felállásukból a legjobbat hozhassák ki ésvagy tanácsot adni, rosszalló, kioktató megjegyzések helyett.

(#55880) BBéci válasza Quetz (#55878) üzenetére


BBéci
titán

Totálisan hibásak a példáid, ugyanis a REL és a DALI már 25 Hz-től teljes értékű, az ELAC 20-tól. Ezek a saját méréseim.

(#55879) gab1ka
Az ismeretterjesztés számodra rosszalló kioktatás? Ezek után még azt állítod, hogy nincs benned ellenségeskedés?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55881) Vegha


Vegha
senior tag

(#55882) #98221312 válasza Vegha (#55881) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szia!

A front szekcióhoz [ennél] drágább biztosan nem kell. Ez pl egy nagyon jó ár/érték arányú kábel. :K

A hátsókhóz nézz a Kácsa Audiónál 1000ft/m kb.

(#55883) Daffni2 válasza totya1980 (#55875) üzenetére


Daffni2
addikt

Még kérdezni sem tudsz normálisan, de a sértődés az megy!
Érthetően le van írva minden az ajánlott ismeretterjesztő cikkekben.

Nem olvastad el figyelmesen, de elvárod, hogy zokszó nélkül segítsenek :W

"Aki ad,az nyer"

(#55884) Vegha válasza #98221312 (#55882) üzenetére


Vegha
senior tag

2x5m kellene a frontokhoz, oda a 3mm-es vastagsag eros tulzas lenne, nemde ?

(#55885) #98221312 válasza Vegha (#55884) üzenetére


#98221312
törölt tag

A vastagságnak nincs különösebb jelentősége, ha úgy érzed vastag, és szorulna a csatlakozóba, pár szálat levágsz belöle.

Természetesen ha drágának találod van a linkelt honlapon olcsóbb is. :K

(#55886) gab1ka válasza BBéci (#55880) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Ó ugyan már..ez már csak elbagatellizált, szavak kiforgatása..teljesen komolytalan párbeszéd ez is.Én esküszöm igyekszem baráti hangnemet felvenni veled, de egyszerűen esélytelen, fel is adom.

(#55887) Vegha válasza #98221312 (#55885) üzenetére


Vegha
senior tag

Es mi van a folosleges keresztmetszeti miatti folosleges ellenallassal ? Amugy banandugos kabelt keresek elsosorban a frontokhoz.

(#55888) BBéci válasza Vegha (#55887) üzenetére


BBéci
titán

Nem erősséged a fizika. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55889) gab1ka válasza Vegha (#55887) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Nekem a QED XT 25 kábele igazából eléggé tetszett, annyira azért nem hogy vegyek belőle 20 métert, de tényleg egy leheletnyit más volt az ~1000ft/méterárú Performance-hoz képest.Ebből volna 4mm-es is, nyilván az még drágább.

(#55890) #98221312 válasza Vegha (#55887) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem felesleges a banándugózás, hacsak nem kábelezel napi szinten.

(#55891) Vegha válasza BBéci (#55888) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem tudtam hogy itt ciki kerdezni.

(#55892) Daffni2 válasza Vegha (#55891) üzenetére


Daffni2
addikt

Ciki bizony, hülyeséget ráadásul nem magyar nyelven!

"Aki ad,az nyer"

(#55893) Vegha válasza Daffni2 (#55892) üzenetére


Vegha
senior tag

Huhha... es akkor vajon most mitevo legyek ? Meg kellene tanulnom magyarul ? (csak azt ne !)
Segitsetek legyszi ! : (

upsz... mar megint kerdeztem... Nem megy ez nekem. Hatha kerdesek nelkul is megtudom a valaszokat. Gondolom Nektek is igy ment.

[ Szerkesztve ]

(#55894) #98221312 válasza Vegha (#55891) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nagyon nem tudsz mellé lőni, ez még nem az a kategória, pláne ha mozira használod.
2000ft/m áron nézelődj (szerintem) a frontokhoz.
A Kácsa Audiónál letét ellenében tudsz próbálgatni is. ;)

(#55895) Morris válasza Vegha (#55884) üzenetére


Morris
veterán

Audioquest x2-t veheted nyugodtan.
2k/m

(#55896) #98221312 válasza Morris (#55895) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, az is jó!
Megelőztél! :)

(#55897) BBéci válasza Vegha (#55891) üzenetére


BBéci
titán

Abban bíztam, rákeresel és nem kell általános iskolai fizika tananyagot elmagyarázni, miért volt hibás a kérdésed.
Minél vastagabb, pontosabban nagyobb keresztmetszetű az eleltromos vezető, annál kisebb az ellenállása. Te pont az ellenkezőjét írtad. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55898) Vegha


Vegha
senior tag

Valoban. Magam sem ertem miert. Minden esetre koszonom hogy vegul felvilagositottal.

Jigsaw04: Kulfoldon vagyok, sajnos kb. eBay-es beszerzes mukodik csak : ( De koszi a tippeket !

(#55899) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A PC-s házimozi szettemhez szeretnék rövid(ebb), készre szerelt kábeleket:

Az erősítő oldalán RCA csatis, a szatelit hangfalak és a mélynyomók pedig szabad kábelvéges, csiptetős megoldásúak.

Tudtok mondani olyan ~50 cm és ~150 cm közötti gyári kábeleket (és hazai áruházat, amelynél megvásárolható), amelyek megfelelnek a krtitériumoknak? Nem szükséges drága, csak egy korrekt, az eredetivel megegyező minőségű típus. Tehát egyik végén RCA, másik végén szabad kábelvég...

(Tudom, megvághatnám a szett eredeti, 5 méteres kábeleit is rövidebbre, de nem akarom, mert egy későbbi, más elhelyezés során jól jöhetnek a teljes hosszukban. Jó volna viszont az asztalon lévő 3 szatelithez, és a mélynyomóhoz egy-egy sokkal rövidebb kábel is.)

Köszi előre is a segítséget!

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.