Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Egy kicsit nyugodtabban, ha kérhetem...itt le is lehet zárni a vitát.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1452) BBéci válasza Ragadozó (#1451) üzenetére


BBéci
titán

Vita nem volt, legfeljebb szakmai érvek ütköztetése hangszórókábelekkel és a végükre szerelhető banándugókkal kapcsolatban.
Ha olyasmit ír valaki, ami közel 20 éves házimozis tapasztalataimmal és az általánosan elfogadott alaptételekkel, normákkal ellentétes, azt kénytelen vagyok szóvá tenni, adott esetben cáfolni, ez a fórumozás egyik lényege.
A helyemben bárki ezt tenné.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1453) Johnny198612 válasza BBéci (#1411) üzenetére


Johnny198612
tag

Elképzelhető, hogy ő a is a kettős erősítésről beszélt, mert ennek tényleg így van értelme, ahogy írod, ha belegondolok.. De a kettős erősítés meg totál felejtős ennél az erősítésnél. Ez alapján marad a normál kábelezés, akkor 2,5-essel majd...

Abban bízom, hogy ahogy Sanci38 is írta, a Denon így is kihozza belőle amit kell. Elvégre a hangfalat néztem ki először...

(#1454) windlord


windlord
őstag

Összeállt végre a mozi, jövő hétvégére tán hozzám is kerül.

A komponensek:

HK AVR 255
JBL ES80, ES25, ES20, Sub 250p
HTPC -vel hajtva, 48as lcd a megjelenítésre.

A frontok és a center kábelezésére van Sinus Live L3.0-08 kábelem.
A surroundoknak milyen kábel a javallott a jelenlegi felállásban?

Kaptam ajánlást Van Damme HiFi szériás kábelekre.
Az én rendszeremnél ajánlott lehet a VD kábel, előrébb leszek velük mint olcsóbb akár Kácsás kábelekkel?

A hátsókhoz is 2.5mm VD kell, vagy elegendő a 1.5mm is?

(#1455) #54715584


#54715584
törölt tag

Tüskékben kérnék egy kis segítséget, mert nem nagyon értem némelyiket és lehet hülyeséget is kérdezek. :B
Láttam meneteset, nem meneteset, és öntapadósat is és ezek kombinációját.
A menetes tüskéknél van kis képzavarom. Azt hogy tesszük a hangfal alá? Belefúrunk a hangfalba?
Ha a frontjaim alá vennék, akkor milyet kellene vennem, hogy a hangfal meg legyen döntve? Álló hangfalaim vannak, de nem elég magasak, hogy a hallgatói pozícióval legyenek egy magasságban, így kicsit meg van döntve hátrafelé.

(#1456) Dorian válasza #54715584 (#1455) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs menet a hangfal aljában? Ha igen, akkor M6 vagy M8-as tüske, ha nincs, akkor marad az öntapadós.
Menetes estében a döntés megoldható, ha az elsőket kevésbé tekerd be

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1457) #54715584 válasza Dorian (#1456) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nincsenek menetek a hangfalak aljában, sima az összes alja.

(#1458) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok Srácok!

Egy másik topikban már fárasztottam a kollégákat, de sajna ezt a fórumot nem találtam meg, de most végre igen.
Szóval a kérdésem, hogy egy 25 m2-nyi nappaliban szeretném a régi Samu ht ds700 házimozi szettet lecserélni. kb 120K-130K-t szánnék kompletten az egészre (5.1 hangfalak + erősítő).
Megéri e lecserélni a Samut ilyen összeggel, vagy nem fogok sokkal jobbat elérni?
a JBL scs 178 at ajánlotta valaki, de azt mondták lehet, hogy kevés lesz. nem falakat akarok döngetni, de a mostanitól szebb (nem feltétlenül hangosabb) hangzást akarnék. Illetve az elöbb említett szetthez milyen erősítő dukálna?
Nem álló hangfalakat szeretnék előre sem. JBL méret jó lehet, max egy picit nagyobb.

Tudnátok ajánlani alternatívákat?

(BBéci kollégának is köszönöm a türelmet)

[ Szerkesztve ]

(#1459) szasanyi válasza AndrewTdi (#1458) üzenetére


szasanyi
félisten

Én nemrég futottam meg hasonló köröket (Creative Inspire Digital 5700 lett cserélve) és kicsivel kisebb, mint 25nm szobában. Használtan lehet, hogy találsz megfelelőt ami jobb lesz (ezt én elvetettem mert 50km-en belül nem volt semmi ami szóba jöhetett volna, látatlanban meg ilyen normális ember nem vesz) de újban nem hiszem. Ugyanis az új 5.1 hangfalszett 70k körül nyit, sub 50k körül, AV erősítő 70k körüli áron (amit érdemes megvenni neked is, mert jobb lehet a jelenleginél). Ami lényeges az a dinamika, amihez kell bizonyos hangerő plusz egy megfelelő minőség - szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1460) #09634560 válasza AndrewTdi (#1458) üzenetére


#09634560
törölt tag

Újonnan talán Onkyo szett ezekből is az olcsóbb.. Bár nemrég volt Onkyo-CAv ás Pioneer(424)-Taga szett is amely élvezhető hangzást ad olcsón.

(#1461) szasanyi válasza #09634560 (#1460) üzenetére


szasanyi
félisten

Melyik TAGA? Mert az 506 elég gyengus, először azt próbáltam a Pio 424-gyel. A 606 már jó, de +20k

(#1462) #09634560 válasza szasanyi (#1461) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valóban az utóbbi (szubjektiv de nekem ingyen se kellene, de másnak becálhat)

(#1463) #00137984 válasza AndrewTdi (#1458) üzenetére


#00137984
törölt tag

[link] Ehez az Onkyo házimozi szetthez hasonlót már én is ajánlottam itt, és jó visszajelzéseket kaptam vissza. Az Onkyo SKF 4800+SKS 4800 [link] mellé szabad választásban is nézhetsz házimozierősitőket. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1464) szasanyi válasza #09634560 (#1462) üzenetére


szasanyi
félisten

Én a 606 v3-at vettem, szerintem jó (figyelembe véve az árát). Mondjuk mélynyomó nélkül nem elég az biztos.

(#1465) #00137984 válasza AndrewTdi (#1458) üzenetére


#00137984
törölt tag

Pioneer 329 vagy 424 hangban kis megszokást igényel és tényleg milyen igaz, hogy a hangerőt jóval feljebb tekerve kezd megszólalni és sajnos hamar ki is fogynak akkor a szuflából. Ezért hiányolják a dinamikus megszólalást ezektől a belépő vasaktól. Magasabb kategóriákban a PIO-k azért jobbak, mert ott már marad tartalék az ilyen helyzetekre. Ezért ajánlom inkább a Yamaha (377-et vagy az újabb 379-est) és az Onkyo-t, esetenként a Denon (520 BT) erősitőket inkább. Denon 520 BT [link] hamarosan érkezik hozzánk és akkor megszakértem, mert jókat hallani felőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#1466) BBéci válasza szasanyi (#1459) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon sok fórumtárs vásárolt házimozi erősítőt eBay-ről és egyéb hasonló helyekről, én is simán be merném vállalni.

Összefoglalva a mondanivalódat: 130000 forintból, újonnan nem lehet olyan házimozi rendszert kapni, ami valóban jó és élvezetet is nyújt. 200 e a minimum.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1467) szasanyi válasza BBéci (#1466) üzenetére


szasanyi
félisten

No, akkor ebben 1etértünk. :) A másikban viszont nem, mert azt embere válogatja. Nálam - kis túlzással - a vasgolyó is el tud romlani, tehát csak hivatalos garis cucc jöhet. Nyilván nem mindenki ilyen, esetleg bevállalósabb (mert mondjuk nem annyira számít az összeg amit kockáztat, vagy mert csak).

(#1468) #00137984 válasza BBéci (#1466) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igények és kompromisszumok elfogadásának kérdése. Olyan filmkedvelőnek aki kompakt szettről vált olcsó házimozira, annak már az is előrelépés és örülhet neki. Ne vegyük el a kedvét senkinek... Idővel majd sokan feljebb is lépkednek a minőségibb házimozizás felé, de persze ettől még az másoknak ugyan olyan kevés lesz. Legalább fejlesztenek és érdekli őket a jobb térhangzás és hangminőség elérése. :)

(#1469) BBéci válasza szasanyi (#1467) üzenetére


BBéci
titán

Remélem autót is újat veszel, használt szóba sem jöhet. ;)

(#1468) Zsébernardo
Akinek most van 130000 forintja hangrendszerre, annak karácsonyra összejöhet a 200000, amiből már olyan cuccot vehet, amit nem fog megbánni pár hét múlva. Egyik topiktársunkat megpróbáltuk lebeszélni a belépő H/K erősítőről és a HKTS szettről, de nem hagyta magát. Pár hónap elteltével vett két normális frontsugárzót, újabb hónap múlva komolyabb erősítőt és állítása szerint a többit is cserélni fogja. A használtakat csak bukással tudja eladni, tehát úgy is fel lehet fogni, hogy kidobott az ablakon egy csomó pénzt. Ettől szeretném megkímélni a kezdőket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1470) AndrewTdi válasza BBéci (#1469) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm az ajánlásokat és a tanácsokat!

És 200Kból mit ajánlanál amit nem bánnék meg?

Az álló frontokkal bajban lennék. Van egy nagy nappali bútor, ami elé nem tudom betenni.

(#1471) BBéci válasza AndrewTdi (#1470) üzenetére


BBéci
titán

A kép láttán, első reakcióm az volt, hogy oda semmiféle házimozi hangrendszert nem ajánlok.
Abba a szekrénybe, polcra téve a világ legjobb hangsugárzója is rémesen, pocsékul szólna.
A frontsugárzók egymástól való távolsága közel annyi legyen, amennyi a hallgatótól, ez nem valósítható meg.
Nincs helye centersugárzónak.
Az erősítő számára mindkét oldalon 10 centit, fölötte legalább 15-öt kell szabadon hagyni, hogy ne melegedjen túl.
Második reakcióm, hogy valami hangcucc mégis kellene, de azt nem tudom, hogy mi. Passz.
Ha a tévét felakasztanád egy szabad falfelületre, az sokat bővítene a lehetőségeken.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1472) #00137984 válasza BBéci (#1469) üzenetére


#00137984
törölt tag

Pioneer VSX-323 után majd egy évet várhattam egy másik házimozierősitő vásárlására. Mindenkinek összejőhet egyéb más kiadás (PC, autó javitás, lakás és család), amitől ez a kezdeti lelkesedés is alábbhagy. Aztán van amikor a pénz és egy jó házimozierősitő is akadna, de mindig tudnak jobbat ajánlani mások. Megvettem a Yamaha 377-et és nem bántam meg, pedig már a 379-es is megjelent és más gyártóktól is kijöttek jó házimozierősitők. Mindig lesz újabb és jobb. A számitógép is ilyen és az életben is akadnak dolgok. Házimozival egyenlőre kiegyezek ahogy van, de én a PC-vel vagyok állandóan elégedettlen, ha egy új játék nem úgy fut ahogyan elvárom. Azt kell elfogadni és elégedetten használni ami éppen neked jutott, de ha már többet akarnál elérni, akkor fizetni is kell érte. Mindenki eldöntheti saját maga ezt a szintet hová helyezi, de minden ilyen hardvernél és szórakoztató elektronikai terméknél saját magához viszonyitva kicsivel magasabbra helyezve ezt a célt, biztosan talál a számára kedvére valót. :)

[ Szerkesztve ]

(#1473) BBéci válasza #00137984 (#1472) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, ezzel mit akarsz közölni ezzel a sok általánosítással?
Aki teheti, ne vegyen jobbat, mint amit eredetileg elképzelt? Látod, Andrew hajlik arra, hogy 130 helyett 200-ért vegyen hangrendszert, tehát a többünk által adott tanács nem volt felesleges.
Inkább ajánlj neki valamit, ami belefér a 200000 forintos keretbe és a szekrény fakkjaiba is! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1474) #00137984 válasza BBéci (#1473) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem érted a lényegét. Mindig van egy elképzelés és egy rendelkezésre álló összeg. Olyan házimozikat amiket néhol meghallgattam otthonra sosem engedhetném meg magamnak. Ezek kábelezése is egy vagyonba került. Otthonra alacsonyabb kategória kell. Ez a szint a Belépő házimozi marad. Most 60-70ezer környékén keresettek a házimozierősitők, de a banándugós hangfalkimenetek majd teljes hiánya lenne a legnagyobb gondjuk, akkor nyugodtan ajánlani lehetne ezeket és nekem is megfelelő lett volna. Igények. Másoknál megnézni egy filmet egy jó házimozival nagyon fain volt és engem is a minőségi zenehallgatás hozott lázba egy SONY QS láncot használva. Akkor ezt a minőséget kerestem térhangzásban, de nagyon drágák voltak azok. Minden házimozierősitőt meghallgattam lehetőség szerint, de ilyen 60-70ezer forintos kategóriában nem volt megfelő egyik sem a SONY sztereó hangrendszerhez viszonyitva. Yamaha jött és meggyőzőtt. Elért nálam egy minőségérzetet, amihez hasonlóval csak jóval drágább készülékekhez mérten találkoztam. Ennél jobbat is kivánhatnék magamnak, de ezzel most jónak nevezhető a fainság faktor. Kiegyeztem egy ésszerű összeggel és minőségi szint elérésével. Ehez mérten a kábelezésre is kellő figyelmet és anyagiakat tudtam még forditani. Kiegyensúlyozottnak érzem a házimozimat és ezért az elégedettségi szintje is elfogadható. Ezek igy bagatell dolognak hangzanak, de ilyen vetületei is vannak, hogy némelyek belépőszinttel is beérnék. :)

(#1475) szasanyi válasza BBéci (#1469) üzenetére


szasanyi
félisten

Így van! Sajnos 11 éve vettem utoljára. :DDD

(#1476) sakal83 válasza AndrewTdi (#1470) üzenetére


sakal83
addikt

Én ekkora helyre hangprojektor vagy soundbart javasolnék. Esetleg sztereó rendszert, ami viszont filmeknél foghíjas lesz

(#1477) BBéci válasza sakal83 (#1476) üzenetére


BBéci
titán

Mi indokolja, hogy lemondjon a háttérsugárzókról és a szubládáról? Nem tudjuk, milyen a szoba többi része, simán meglehet, hogy azok elférnének. Fő gond az általam említettekkel van: nincs normális helye frontoknak, sztereóra ugyanez vonatkozik, erősítőnek, centersugárzónak.
Soundbart sem tudná elhelyezni a TV alá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1478) sakal83 válasza BBéci (#1477) üzenetére


sakal83
addikt

Ahogy nézem egy soundbar odaférne a tv alá/elé, persze nem lenne tökéletes.

A szubládáról miért kellene lemondania egy soundbar esetén?

Egyébként ilyen esetekben a sokat szidott bögreszettek megoldást nyújthatnak.

Egy Bose, Klipsch (rsx3) rendszerrel nem 100%-san, de megoldható. (falikonzol a szekrény fölé, de ahogy nézem a szekrény mellé is befér egy állókonzollal)

[ Szerkesztve ]

(#1479) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

Aki új házimozi erősítőt venne, annak van egy jó ajánlat: Emag-on Pioneer VSX-824-K most csak 104.900 Ft
(Kedvezmény 15,000 Ft) 2 év garanciával, szerintem ennyiért jó vétel lehet.
Sajnos én előző este rendeltem meg 120k-ért...

Más:
Nekem is hamarosan kész lesz a házimozi rendszerem, JBL Studio 250P mélynyomó és Onkyo SKF 4800 + SKS 4800 5.0 hangfalszett már megvan, csak már a hm erősítő hiányzik, de az is hamarosan meglesz a héten. Majd ha meglesz a minden termék, akkor ha valamit nem fogok érteni, akkor jövök ide segítséget kérni (mindenki örömére ;] ). Olyan rossz, hogy itt vannak a hangfalak és nem tudom még használni őket, pedig nagyon jól mutat és remélem a hangzással is megleszek elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#1480) #09634560 válasza Sz_Imre (#1479) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nyugodtan fordulhatsz, vállallom a on-line segitséget.. de más is.. mindenekelőtt olvasd el mindkét topik első hozzászólását -ne egyszerre :D - és ha nem megy akkor fordulj hozzánk bizalommal. Erősitő jó vétel.

(#1481) Johnny198612 válasza #00137984 (#1465) üzenetére


Johnny198612
tag

Várom Denon tesztet, kiváncsi vagyok mit mondasz.. Milyen hangfalakkal tervezed kipróbálni? :)

(#1482) Shalala


Shalala
senior tag

Sziasztok!

5.1 hazimozi szett vasarlasan gondolkodom, de teljesen tanacstalan vagyok a temaban.
Tudnatok esetleg valamit ajanlani a kovetkezo igenyekhez merten:

1, kisebb szobaba lenne hasznalva ~30m2
2, jo lenne ha legalabb a hatso hangfalak vezetek nelkul csatlakoznanak
3, bluetooth vagy wifi csatlakozasi lehetoseg mobil eszkozok csatlakoztathatosaga miatt
4, teljesitmenyre nem szukseges nagy hangero a szomszedok miatt.
5, 5.1 hangfal + erosito egyben vagy kulon. elso hatso hangfalak allo hangfalak kellenenek mert csak a padlora tudom tenni, falra furas sem opcio
6, ar: egyaltalan semmi elkepzelesem hogy ezt arban mennyibol lehetne kihozni. Egy minimal aras illetve egy altallatok ahhoz kepest jo ar/ertek aranyunak velt megoldas is erdekelne

A rendszer egy projektorral lesz osszekotve, amit chromecast + nas paros segitsegevel tervezek hasznalni bar ha van ennel jobb megoldas hdd-rol videok + netflix lejatszasara akkor nyitott vagyok ezen is modositani.

Barmilyen tanacsot, velemenyt elore is koszonok.

Udv.

(#1483) BBéci válasza Shalala (#1482) üzenetére


BBéci
titán

Ha néhány hozzászólást (80-100) visszaolvasol, kicsit képbe kerülsz.
Azt állapítottuk meg, hogy elfogadható, belépő kategóriás házimozi hangrendszerre durván 200000 forintot kell áldozni ahhoz, hogy pár hét után ne kezdj el cserén, fejlesztésen gondolkozni.
A vezeték nélküliség csak a jeltovábbításra vonatkozhat, abban az esetben a hangdobozoknak beépített erősítővel kell rendelkezniük és 230 voltos feszültségre van szükségük.
A 30 m2 egyáltalán nem kicsi szobát jelent, azt a 20 alattiakra mondjuk. 30 négyzetméteresbe már bőven kell membránfelület és teljesítmény, ami megmozgatja a levegőt.
Az egydobozos bögreszettekről lebeszéllek, azoknak a nevükön kívül semmi közük a házimozihoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1484) Norbi 72 válasza Shalala (#1482) üzenetére


Norbi 72
veterán

1, kisebb szobaba lenne hasznalva ~30m2

Az neked kicsi?

, jo lenne ha legalabb a hatso hangfalak vezetek nelkul csatlakoznanak

Ha teli vagy pénzzel.. ;]

3-4.No problem.

5. Külön.

6.Fél millából össze lehet dobni valami jó cuccot.+ a vezeték nélküli hátterek.

[ Szerkesztve ]

(#1485) embe válasza BBéci (#1483) üzenetére


embe
nagyúr

Fejlesztésen csak az fog gondolkodni, akinek anyagi lehetősége van rá, vagy lát rá esélyt. Aki nagy nehezen összeszed egy 100-150 eFt. körüli cuccra valót, az valszeg annak is örül már. Nyilván itt is igaz, hogy "kis pénz - kis foci". Csak azzal hogy 2 naponta le van írva az, hogy pl. 200 alatt csak szart lehet venni, akkor elveszitek a kedvét a "kispénzű" fórum tagoknak. Vagy restellik majd itt a kérdéseiket feltenni, ha nem több százezer forintos cuccról akarnak érdeklődni.
Hidd el nem állja az amit korábban írt valaki, hogy legfeljebb pár hónap és összeszedi azt a pár tízezer forintot. Család, és nagyon vidéki átlag fizetésből nehézkes. De az is lehet, hogy valaki úgy dönt 150eFt.-ot szán a mutatványra és kész, de még tudna rá áldozni. Mondjuk őket lehet győzködni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1486) BBéci válasza embe (#1485) üzenetére


BBéci
titán

Erre a saját példámat szoktam felhozni, ami a következő.
Fiatal srácként szerettem volna autót venni, de sokáig csak Trabantra (ebből kiderül, hogy én sem vagyok mai gyerek) lett volna pénzem. Inkább gyűjtögettem még pár évig, amíg egy használt Ladára való összejött és addig BKV-val közlekedtem.
Határozott véleményem, hogy van egy bizonyos szint, ami alá semmiképpen nem szabad menni. Ha csak a TV hangszóróinak kiváltása a cél, arra megfelelnek a soundbarok. Házimozi még belépő szinten sincs (újonnan) 150000 forintnál olcsóbban. Amit kevesebbért árulnak, az silány utánzat és csak a nevében házimozi.

Emlékezz vissza, mire is mondta Puskás Öcsi 1952 szeptember 20-án az általad említett focis mondatot? A kis foci egyenlő volt a vereséggel. Kell az valakinek?

Tetszik az aláírásod!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1487) liszi70 válasza BBéci (#1486) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az egész csak nézőpont kérdése. Úgy is felfogható, hogy pár évig sz@pattad magad a BKV-val, ahelyett, hogy egy egyszerű, de használható autóval közlekedtél volna, kötöttségek nélkül és a BKV-hoz képest kényelmesen. :D Én azt csináltam megboldogult fiatal koromban, hogy amikor csak trabantra volt pénzem, akkor használt trabantot vettem, közben gyűjtögettem és amikor már volt pénzem Fiat Uno-ra, akkor a trabant árát is beletéve megvettem. Így tehát mindig autóval jártam. :) Egyre jobbakkal, és semmi hátrányom nem származott abból, hogy lentről indultam.
Ez házimozira ugyanúgy levezethető.
Arról nem is beszélve, hogy van akinek egész életében bőségesen megfelelő volt a Trabant. :K (Sőt, a kispolszki is, ami szerintem még szarabb volt, mint a trabant. A tarbantnak legalább raktere volt, de a kispolszkinak még az se, a csomagtartójába belefért egy diplomatatáska meg fél pár cipő. :D )

[ Szerkesztve ]

(#1488) embe


embe
nagyúr

Na csak összejött a kispolski - Trabant - BKV szentháromság! :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1489) BBéci válasza liszi70 (#1487) üzenetére


BBéci
titán

Nálunk nem ez volt a felfogás és nem abban a szellemben neveltek, hogy érjem be a sz@rral, még ha ideiglenesen is. Apámnak a '60-as évek elején Opel Kapitän-je volt, amit Budapest utcáin körülálltak, úgy csodálták.
A Kispolák valóban nagyon apró volt, de számomra sokkal inkább autó, mint a műanyag szappantartó Trabi.
A BKV óriási előnye az olcsóság mellett az volt, hogy félrészegen is tudtam közlekedni. :D

Belépő házimoziban sokkal kisebb összegekről van szó, pár tízezer forintért, egy heti minimálbérért nagyot lehet lépni felfelé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1490) liszi70 válasza BBéci (#1489) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nem abban a szellemben neveltek, hogy érjem be a sz@rral, még ha ideiglenesen is."

Az a pár év, amikor BKV-val jártál, ellentmond ennek. :D
Tudom, hogy a minőségre törekvésed jellemzése miatt írtad az autós hasonlatodat, de sántít, mert akkoriban pont nem arra törekedtél, hanem a minőség fetisizálásának okán megelégedtél a kényelmetlen, időhöz kötött, büdös BKV-val. A minőségre az törekedett, aki megvette az akkori anyagi keretébe beleférő legkényelmesebb, legkötetlenebb, legjobban kihasználható megoldást.
És ha már minőségre törekedtél, miért érted be LADA-val? Volt attól feljebb, bőven! Vagy Impala vagy semmi, nem??? :D

"A BKV óriási előnye az olcsóság mellett az volt, hogy félrészegen is tudtam közlekedni."

:D Ez vitán felül áll.
Én a mai napig közlekedem tömegközlekedéssel, pedig nem szorulok rá, járműveim is vannak bőven. De amikor kényelmesebb, kevésbé zaklatott élethelyzetben vagyok átmenetileg, igenis megveszem a bérletet, és napi rendszerességgel kisétálok a buszmegállóba, lekésem vagy várok, és ha fölszálltam, akkor figyelem az embereket. Tanulságos tud lenni. :K

(#1491) maximuss

Sziasztok Fórumtársak!

Bögreszettről váltanék, tehát számomra MINDEN előrelépés.

A szoba 20-25nm, kizárólag házimozi a cél, 1080p filmek dts (esetleg HD, bár ahogy írtátok, ezen a szinten nem biztos hogy kijön a különbség) hangsávval pc-ről hajtva hdmi-n keresztül, 55 collos 4K tv-re,
illetve dts hangsávú gyári dvd lemezeim nézése. A keret jelenleg kb. 250-300e. Első körben újban gondolkodom:

JBL Arena 170 szett 5.0 amit kinéztem, ehhez később vennék egy subot. Vagy a sajátját vagy egy JBL 250P-t.

Milyen erősítőt ajánlanátok JBL-hez? (dlna, wifi, BT stb. számomra totál lényegtelenek, a hdmi 2.0 és a 4K a tv miatt esetleg számíthat; zenét ezen nem hallgatnék)
Milyen kábelt? Ha dugós az erősítő, milyen banándugót?
A szett sub nélkül kb. 150e, tehát erősítő nem nagyon mehetne 110e fölé, + a kábelek.
Vagy más hangfalszett+erősítő is szóba jöhet, ha van jobb ötlet...

:R

(#1492) BBéci válasza liszi70 (#1490) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem sántít a hasonlat, mert nem adtam ki feleslegesen sok pénzt olyasmire, ami számomra sz@r. Megmaradtam annál, ami volt - BKV, lábbusz, - és amikor lehetőségem adódott, vettem egy autót. Ezek behelyettesíthetők: TV hangszórói összevetve normális hangdobozokkal.
Azok a bizonyos hangdobozok 1993-ban darabonként 19500 forintba kerültek, még rajtuk van az árcédula. Akkor a havi bruttó kereset 27000 Ft volt, a minimálbér pedig 9000 Ft.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1493) #09634560 válasza maximuss (#1491) üzenetére


#09634560
törölt tag

Első körben: Onkyo
Használt? Onkyo. 95-rt reális

(#1494) Norbi 72 válasza maximuss (#1491) üzenetére


Norbi 72
veterán

Milyen erősítőt ajánlanátok JBL-hez?

Mielött betolnék szokás szerint egy millás vasat,adj meg egy keretet.Ja 110+,nézelődöm. :D

A mostani kedvenc Van Damme kábel jó lesz. :K

Sanci 535-ös ajánlásánál jelenleg nincs jobb.

[ Szerkesztve ]

(#1495) BBéci válasza maximuss (#1491) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobozszett jó választás, nekünk is tetszett.
Erősítőből nagyjából bármelyiket megveheted, ami árban belefér a keretbe. Sokak szerint Denonnal kevésbé illenek össze, Yamahával viszont annál inkább. Onkyóval durva, fárasztó hangzás lenne a végeredmény, legalábbis szerintem. Ugyanezért nem ajánlok Pioneert sem, bár az annyira nem lenne gáz, mint az O-betűs.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1496) liszi70 válasza BBéci (#1492) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nem adtam ki feleslegesen sok pénzt olyasmire, ami számomra sz@r"

Számomra nem az eszköz, az autó és annak technikai színvonala volt a legfontosabb, hanem amit megtehetek vele, amit elérhetek a segítségével, akkor is, ha fapados. Nekem nem maga a tárgy volt fontos, hanem hogy megkönnyítse az életemet, lehetőségeket biztosítson, időt takarítson meg, szolgálja a kényelmemet, stb. Erre tökéletes volt abban az időben a trabant is a tömegközlekedéshez képest, akkori életemet és munkámat nem is tudom, hogyan szerveztem volna meg nélküle. Az életem minősége jobb lett általa, még ha ő maga nem is volt "minőségi". :D Amikor megtehettem, minőségibbre váltottam, de hiba lett volna kihagynom az autóhasználat általános előnyeit, csak mert nem tudtam a legjobbat megvenni. :)

"Azok a bizonyos hangdobozok...."

Melyikek?

[ Szerkesztve ]

(#1497) #00137984 válasza Johnny198612 (#1481) üzenetére


#00137984
törölt tag

Denon AVR-X 520 BT mellé előreláthatólag a Wharfedale Obsidian 600 vagy valamelyik Eltax 5.0 szett lesz használva, meg valami sub. :) A Denon azon a bizonyos helyen kiemelt szállitónak számit, ezért biztos valami jóféle hangfalakkal lesz bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#1498) BBéci válasza #00137984 (#1497) üzenetére


BBéci
titán

Az Eltax jóféle? :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1499) Shalala válasza BBéci (#1483) üzenetére


Shalala
senior tag

Sziasztok, koszonom a valaszokat.

Kis hatterinfo arrol hogy milyen magas igenyeim vannak :) Januar ota a projektorba beepitett hangszoron keresztul filmezunk.
Ehhez kepest nyilvan barmi elorelepes.

Amit szeretnek elerni, hogy legyen valamilyen terhangzas es tobb mely, illetve hogy alkalmankent ha vendegek vannak, ilyesmi akkor bluetooth-on/wifin ralehessen csatlakozni mobiltelefonnal es arrol zenet lejatszani.

A vezetek nelkuli hatso azert fontos mert sajnos nem tudnam elrejteni az audio kabeleket.

Azt lattam hogy az ilyen lg/samsung/sony/panasonic egybeepitett kombok kozott van jopar ami technikailag tudja amit szeretnek, de nemtudom hogy mi lenne a legjobb valasztas ar/ertek aranyban.

Egy konkret pelda akkor, hogy miket lattam eddig:

LG LHB755W
Samsung H6550wm

hasonlo arban darabokbol osszerakva erosito+5.1 (allo hangfalak, hatso wireless) + bluetooth csatlakozas meglehet oldani? (Blu-ray nem kell)

Udv.

(#1500) maximuss válasza BBéci (#1495) üzenetére

Onkyo 535-öse nekem is szimpatikus.... Az említett "durva fárasztó hangzás" (esetleg) tapasztalati vélemény? Yamaha 379-et, Pio 529 és Pio 828-at néztem még.....

Bár ez belépő szint, de csiptetős erősítőt -ha nem muszáj- nem szeretnék. Ezekből csak az O535 és Pio529 dugós.
VDC-t megtaláltam, dugókat Kácsánál nézzek hozzá?

Az említett két sub között 10e csak a difi. Maradjak a szetthez gyárilag is párosított Arena 100-nál vagy legyen a 250P?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.