Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Fang válasza BBéci (#1750) üzenetére


Fang
aktív tag

Kezdő vagyok a témában, viszont ha lesz lehetőségem meghallgatni az Victa szettet magasabb kategóriájú erősítőkkel mindenképp megteszem, igazából így laikusan nem tudom elképzelni hogy mi lehet a különbség a kettő között, mert nincs igazából viszonyítási alapom, de biztosan egy jó tapasztalat lesz kipróbálni!

Ja és még egy kérdés amit elfelejtettem. Az AVR-X1200W ugye egy 7.2-es erősítő. Ha az 5.1 Victa szettet bővíteni szeretném 7.1-re valamikor, akkor a [hátsó két surround-ból] kell még kettőt elhelyezni ugye?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1752) BBéci válasza Fang (#1751) üzenetére


BBéci
titán

Igen, de azzal számolj, hogy az egy csatornára jutó teljesítmény akár jelentősen csökkenhet, ha 5 helyett 7 hangdobozt kell meghajtania az erősítőnek. Ez különösen igaz arra a kategóriára, amibe az AVR-X1200W tartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1753) Fang válasza BBéci (#1752) üzenetére


Fang
aktív tag

Rendben, köszi!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1754) embe válasza BÜDÖSLÁB (#1716) üzenetére


embe
nagyúr

Ha valahol tudod hallgasd meg ezt a Taga Harmony TAV-606 v3-t. Ha tetszik a hangja, akkor vedd meg nyugodtan, akár itt a fórumtárstól!
A lényeg az, hogy neked tetsszen!

Természetesen akik napi szinten milliós rendszereken szoktak "hangot" hallgatni, számukra ez egy gagyi szar .
Te most ennyiért akarsz venni - mindegy mi miatt - , mert ennyi a keret. Nyilván nem véletlenül ebben a "Házimozi belépőszinten" fórumban kötöttél ki, és próbálsz tanácsot kérni, és nem pedig valami High End topicban.
Ha valakik leírják, akkor ajánljanak ENNYIÉRT mást! Ne az a szöveg legyen, hogy "gyűjtsél hozzá!!!".

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1755) olahjana


olahjana
tag

sziasztok
ezeket a hangfalakat ismeri valaki?
[link]
[link]
100000körül mi jöhet szóba?
egy denon 520 lenne a kinézett erőlködő

(#1756) Norbi 72 válasza olahjana (#1755) üzenetére


Norbi 72
veterán

Inkább ezt a szettet hallgasd meg.

(#1757) #09634560 válasza Norbi 72 (#1756) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.
Jó páros lesz..

[ Szerkesztve ]

(#1758) olahjana válasza Norbi 72 (#1756) üzenetére


olahjana
tag

láma kérdés, de nem előny ha több hangszóró van egy frontban?
hangerő, minőség miatt?
kb 30 nm a helyiség ahova megy. bár nem bömböltetésre szánom, hanem filmre

(#1759) Dorian válasza olahjana (#1758) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyanolyan áron annyival lesz rosszabb a hangminősége, egy ilyen sokhangszórós izének mint amennyivel több hangszóró van benne...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1760) BÜDÖSLÁB válasza embe (#1754) üzenetére


BÜDÖSLÁB
tag

Szia. A fórumtárssal "levelezgettem" esélytelen a távolság, és a lustasagom miatt a személyes tali/ hallgatózas.
Nyilván mindenkinek a pénztárcája úgy van kitömve ahogy, és addig nyújtózkodik amíg...de megértem azt az álláspontot is hogy " gyújts" izé" gyűjts" 😁

Mindenki átesett már azon az úgynevezett" most kell" érzésen, és idővel vagy az derült ki hogy megérte vagy az hogy mégsem. Én sajnos nem értek ehhez az egészhez. Csodálkozva olvasom egyesek milyen hévvel védik igazukat, vagy oktatnak.
Kb 70-re lőttem be az erősítőt. BÉCI szerint legalább a 2x annyi kell dobozokra. Én örömmel veszem ha valaki vezet ezen az úton de ha van egy határ amit már nem szívesen áldozok rá akkor abból kell valamit vennem, ami van.

Az új hangfal esélye kb a 0-val egyenlő. Várok amíg jon egy általam elérhető és minőségben is "kimagasló" hirdetés, amit majd levadászok. 😉

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#1761) Norbi 72 válasza olahjana (#1758) üzenetére


Norbi 72
veterán

Dorian válaszolt. :K

(#1762) szasanyi válasza BÜDÖSLÁB (#1760) üzenetére


szasanyi
félisten

Addig úgy sem tudsz dönteni, míg meg nem hallgatod! Akár ezt, akár mást. Tehát a lényeg: elsőként találnod kell a környezetedben olyan helyet (üzlet, barát, ismerős) ahol lehetőséged lesz ilyenre. Minél többet hallasz, annál jobb.

(#1763) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

Jelenleg megvagyok elégedve hangfalak hangjával meg úgy az egész rendszerrel, de érdemesebb-e cserélni a gyári kb 0,75mm vastagságú hangfal kábeleket?

Ezekre gondoltam:
KCE-LS15 (2 * 1,5 nmm) A hátsó hangsugárzókhoz lennének összekötve.
KCE-LS25 (2 * 2,5 mm) A frontokra és a centerhez lenne összekötve.
Kérdésem, ezek jó kábelnak számítanak vagy más típust, illetve vastagságút ajánlotok?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1764) Hannibal33


Hannibal33
újonc

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Van egy kb 10 éve vásárolt 5.1-es hangfalszettem, viszont a kimenete 3 db jack csatlakozóbál áll ( a szokásos zöld, barack, fekete színek).
Szeretném rákötni a tv-re, viszont azon (és a digi HDbox-on is) csak 2 RCA csatlakozó van a hangra, Audi L-R. (leszámítva persze a fülesnek szánt 1 db jack csatit).

Gondoltam RCA-Jack átalakítóra, de nem tudom akkor, hogy a fekete, mély-nek szánt jack-el mit kezdjek.
Van erre valami mód, hogy az 5.1 funkciót megőrizve rákössem a tv-re?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1765) liszi70 válasza Sz_Imre (#1763) üzenetére


liszi70
nagyúr

Érdemes lenne cserélni, ha az a 0,75 mm2-es kábel szintén belépő, alsó szintű. (Gondolom az, bár nem írod a jelenlegi kábel-típust.) Ebben a kategóriában jelentősen számíthat a vastagság is, felfelé már egyre kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#1766) szasanyi válasza liszi70 (#1765) üzenetére


szasanyi
félisten

Én a Pio 424 - TAGA 606 v3 5.0 + JBL 250P rendszeremnél lecseréltem az eredeti, olcsó kábelt, a subnál pedig a hozzá adott gyári kábelét. Csak a subnál hozott némi előnyt az IXOS Studio kábel (gondolom, mert a gyári túl vékony. Pedig a frontokat olyan kábellel kötöttem össze (márka, típus most nem jut eszembe) ami gyárilag banándugózott és a 2x 1,5m hosszú (és baromi vastag) ~70k volt (nyilván nem megvettem, hanem egy barátomtól kaptam kölcsön ).
Tehát úgy gondolom, rendszer és kábel függő együttesen az, hogy lesz-e hallható előnye a kábelcserének.

(#1767) liszi70 válasza szasanyi (#1766) üzenetére


liszi70
nagyúr

"rendszer és kábel függő együttesen az, hogy lesz-e hallható előnye a kábelcserének."

Ezen pontosítanék, mert rendszer, kábel, akusztika, személy és fül-függő. :D

[ Szerkesztve ]

(#1768) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Na :) megvan a Wharfedale Zaldek 5.0+Magnat nély làdikó. Sajna csak egy onkyo tx-ds494-el tudom most hangzàsra bîrni, ezért kérek segîtséget tőletek. Milyen erősîtőt vegyek hozzà 1-2 hónap múlva? Akàr hasznàlt is jó, 100-110 max, 3D kezelje s tudja kihajtani a rendszert.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1769) szasanyi válasza liszi70 (#1767) üzenetére


szasanyi
félisten

Az akusztika is fontos, de attól, hogy az nem ideális sztem hallható - ha van - különbség, azt meg nem feltételezem, hogy hallássérült emberek gyakorlatoznak ilyesmivel. :N

(#1770) Csabroncka válasza szasanyi (#1769) üzenetére


Csabroncka
addikt

Tévedés! Sajnos!

Most a költözködés alatt bizony megtanultam, amíg nem volt a függöny, a szekrénysor, a könyvek és a szőnyeg a helyén egyszerűen borzalmas volt a lánc. A mélyek mint valami arénakoncerten visszhangozva dobálóztak, a tér szétesve....

Szóval egy jól eltalált akusztika csodákra képes, és még egy gyengébb rendszerből is szívmelengető hangot tud varázsolni!

"in medias res"

(#1771) szasanyi


szasanyi
félisten

És mégis miben tévedtem? :U

(#1772) Csabroncka válasza szasanyi (#1771) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Az akusztika is fontos, de attól, hogy az nem ideális sztem hallható - ha van - különbség"

Rossz akusztika mellet soha nem fogod kihallani a megfelelő kábel hangját.

"in medias res"

(#1773) Sz_Imre válasza liszi70 (#1765) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

A jelenlegi kábel ami a Onkyo hangfalszett mellé volt mellékelve, de külön típus nincs ráírva, csak mezei piros-fekete kábel.

(#1774) szasanyi válasza Csabroncka (#1772) üzenetére


szasanyi
félisten

A frontok esetében, egy jó minőségű sztereó forrás esetén szerintem hallani kell. Már ha van mit...

(#1775) Csabroncka válasza szasanyi (#1774) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sajnos ezen a forrás oldal sem segít! Amiről egyébként most beszélgetünk az egy nagyon fontos momentum. Nagyon sokan legyintenek a helyes elhelyezés, vagy akusztikai megoldásokra.

Például (nálunk): Felkerült a függöny, a kanapé bekerült a helyére, és végre kikerült a hosszú szálú szőnyeg a frontok elé. Na innentől kezdtem újra élvezni a rendszerem, majd amikor helyére kerültek a sarkokba a virágok felhangzott a végre..végre :)

Sokan el sem tudják képzelni, hogy egy megfelelően megválasztott szőnyeg (a kényelem mellett) mekkorát dob a hangzás minőségén.

(Ha kielégítő a rendszer beállítás akkor már tyúkbélkábellel is élvezhető, na ezt követően érdemes letétbe madzagolni - és érhetik meglepetések az embert)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1776) Ragadozó válasza Csabroncka (#1775) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Itt veled értek egyet, az akusztika nagyon lényeges dolog :K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1777) szasanyi válasza Csabroncka (#1775) üzenetére


szasanyi
félisten

A gondom némileg kettős: egyrészt én sem azt mondtam az nem fontos, csupán annyit, hogy attól még hallható a különbség (ha van) mert nem ideális (értsd: tökéletes). És bár Ti biztosan nagy szakértők vagytok, a véleményetek alapján egy sztereó rendszer sem szólhat jól, kizárólag ideális akusztikai környezetben. Én ezt így túlzásnak érzem. Persze közel sem biztos, hogy házimozi esetén is az de én nem is arról beszéltem csupán a sztereó hangról frontok esetében.

[ Szerkesztve ]

(#1778) Csabroncka válasza szasanyi (#1777) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pontosan a sztereó miatt van magasabb kategóriás Hm-em, de ebbe fölös belemenni. Sanyi félre értesz ez nem észosztás, vagy becsmérlés, egyszerűen a saját tapasztalatomból tudom, hogy egy jó kábellel mennyit lehet hozni egy rendszeren és egy elcseszett elrendezéssel és akusztikával mennyit lehet rontani. Tökmindegy, hogy 2 pont 0 vagy 100 pont 0!

Elárulom miért nem hallható egy jó kábel, ha el van rontva az akusztika (saját tapasztalatomat): Tér és hatás
Sztereónál imádom a parabola hatást, főleg amikor nagy térben gyakorlatilag 110 fokig érzed (szélesebben mint a hangfalak szöge), ha jó az akusztikád akkor milyen különbséget fogsz érezni a jó kábellel a megfelelő hangszín mellett?: a hangszerelés és az énekes helyét mm pontosan megállapítod, a dinamikától föláll a szőr a kezeden és elkezded élvezni a felvétel nüansznyi rezdüléseit, kis ütősök, halvány effektek.

Ha elhiszed elhiszed, ha nem nem, ez nem okítás, egyszerűen nekem ez a tapasztalatom. Ezt az elvet követve lettek ezek a kábeleim a frontokhoz. Földi halandó ember vagyok ezért meggondolom mire adok ki sok pénzt (vagy egyáltalán pénzt) - gondolom te is.

"in medias res"

(#1779) szasanyi válasza Csabroncka (#1778) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehetséges, mert nem mondanád ha nem ezt tapasztalod. Én egyelőre még nem tapasztaltam meg azt amit leírsz (olyan mértékben biztosan nem). Az bizonyos, hogy a helység akusztikája és a rendszer elrendezése komoly hatással van a hangzásra ez nem is vita téma.

(#1780) Zsmester89 válasza Zsmester89 (#1768) üzenetére


Zsmester89
őstag

Erre keresel választ?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1781) #09634560 válasza Zsmester89 (#1768) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo 636 v 535. vagy Denon 1xxx.

(#1782) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

RX-V350-ről váltanék erre. Leginkább a DTS HDMA miatt cserélném mert sokat filmezek. Kérdés, hogy megéri-e a csere...illetve ezek a dobozok gond nélkül csatlakoztathatók a továbbiakban?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1783) Dorian válasza pityeszka (#1782) üzenetére


Dorian
félisten

Belépő szintű rendszerekkel teljesen felesleges DTS HDMA-ra áhítozni, a DTS-hez képesti minőségtöbblete úgysem jön ki, csak pénzkidobás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1784) #09634560 válasza pityeszka (#1782) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sem a dobozok se a készülék nem alkalmas a DTS-és a DTS-HD közötti különbség érzékeltetésére. legkisebb készülék ami ajánlható: Onkyo 636/646 és felfelé, Denon 2xxx, Yamaha rx-V sorozat vagy 679 újonnan Sony négyszámjegyű vagy ES sorozata és Pioneer 9xx-felfelé. És természetesen hozzávaló kábelek és hangdobozok: minimum JBL ES vagy JBL studio 5-ös orozat, Dali lektor,Missiom Mx5-6, Polk Rti...

[ Szerkesztve ]

(#1785) pityeszka válasza #09634560 (#1784) üzenetére


pityeszka
őstag

Ez mind meglesz ha megnyertem a lottót. :) Köszönöm az útmutatást. :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1786) embe válasza pityeszka (#1785) üzenetére


embe
nagyúr

Ja, mert Te azt hitted, hogy ez a "belépőszintről" szóló fórum! Kis buta.....

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1787) BBéci válasza embe (#1786) üzenetére


BBéci
titán

A belépő szintű házimozi - szerintem - nem egydobozos bögreszett.

A tanácsok korrektek és hasznosak voltak, lebeszéltük pityeszkát a felesleges költekezésről.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1788) #09634560 válasza pityeszka (#1785) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szivesen, és hidd el: jószándék vezérelt, nem vagyok a pénztárcád ellensége, ezekhez méltó készülékeket használtan töredékért kaphatsz. Mert hiába cseréled arra a Yamahára, az is lehet hogy nem lennél vele megelégedve, a 350-es hangja jobb lehet az újonnan kinézettnél.

Embe: mégis mi a terved a hozzászólásaiddal? Egyik sem segitő jellegű.. ha nem tetszik amit itt olvasol, moderáld magad, nyiss légyszi másik topikot az egydobozosoknak mert trollszerű... mert ez a topik, hiedelmeiddel ellentétben kezdőknek szól akik most kezdik a házimozit, és az mindegy hogy belépő vagy középkategória (amiket ajánlottam)

[ Szerkesztve ]

(#1789) embe válasza BBéci (#1787) üzenetére


embe
nagyúr

Csak véleményem szerint elvesztettétek a realitás érzéketeket. Vagy ha a környezetetekben ez a realitás, akkor elnézést kérek. Ezt a hazai kereseti viszonyokra értem.
De ha valaki, mint korábban írtam mindegy mi miatt de ennyit szán rá, akkor annak elveszitek a kedvét azzal, hogy leszarozzátok azt amit kinézett. Itt nem csak a bögre szettekről van szó.
Az én véleményem szerint belépőszinten simán van helye egy Samu, vagy LG stb. szettnek is.
De például egy 100 eFt.-os Taga hangfalszettre ezt írtad: "Magam részéről, csak az ellenségeimnek ajánlanám."
Aki egy egyszerű fizetésből lehet nagy lemondások árán összegyűjt egy ilyen hangfal szettre valót, az megkapja ezt a kritikát, szerinted mer legközelebb itt tanácsot kérni? Az hogy gyűjtsön hozzá, nem mindig járható út.
De pl. mikor azt írod, hogy annak az új erősítőnek az árán tud használtan venni egy pár éves modellt ami sokkal jobb, ez tök jó. Nem lombozod le vele az érdeklődőt. :N
Félre ne értsétek, nem akarom elvitatni szakmai hozzáértéseteket! Sőt azt maximálisan tiszteletben tartom. :R
Csak a stílus, ahogy leírjátok az olcsó eszközöket. :( De megint felvetődik a kérdés. Kinek mi az olcsó?

Sanci38 Trollszerű? Próbálok a topic címére utalni. lehet fogalom zavarban szenvedsz. Nálam a kezdő és a belépőszint teljesen mást jelent.
Belépőszintre ajánlod például a Mission MX-5szettet. Szerinted ez belépőszint???????? :U
Az én értékrendem szerint meg ez nevezhető trollkodásnak. belépőszinten ilyet ajánlgatni.

De legyen béke! Mint most is kiderült mindenkinek más az értékrendje..

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1790) #09634560 válasza embe (#1789) üzenetére


#09634560
törölt tag

De pl. mikor azt írod, hogy annak az új erősítőnek az árán tud használtan venni egy pár éves modellt ami sokkal jobb, ez tök jó. Nem lombozod le vele az érdeklődőt
Na a második hsz-om épp konkrétan ezt ajánláttam de az elsőből is érthette.. pl denon 2xxx...
Taga 606-al kapcsolatban olvasd el szasanyit, ő egy pár hetes Tagát cserélne, szerinted miért? Nem mi sugalltuk...

Mondjuk én az egydobozosokat nem nevezném házimozinak, halllottam és állitottam be jópárat, pont térérzetet nem ad, míg az Onkyo egydobozos rendszere a csapnivaló minőség ellenére elég tisztességes teret alkot. Legtöbb egydobozos csak dekódolja és leadja anélkül hogy egységes teret rajzolna, tisztelet a kivételnek -mert azért olyan is van.

[ Szerkesztve ]

(#1791) embe válasza #09634560 (#1790) üzenetére


embe
nagyúr

Így van. Erről beszélek. Azért is írtam az erősítős példát.
BBéci is valszeg olyan helyen melózik, ahol komoly cuccokkal kerül kapcsolatba, azokat kipróbálhatja.De jó neki! Irigy is vagyok. Mint írtam, nem is vonom kétségbe a szakmai tudásotokat. :N

Azért járok ide, hogy info morzsákat csipegessek fel. Meg is teszem. Jó pár év ( sok ) kiesett nekem ebben a témakörben.
Én csak azt jeleztem, hogy ne vegyétek már el a kezdők kedvét! Próbáljátok jó irányba terelni a gondolkodásmódjukat! De ne úgy hogy x 100eFt. alatt nincs élet...
Na de nem is írok erről többet, már túlragoztam.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1792) pityeszka válasza BBéci (#1787) üzenetére


pityeszka
őstag

így van és tényleg köszönöm! :K nekem valószínűleg annyi lett vna, hogy most már van dts hdma-m dts helyett és tök jó, pláne ha vettem volna még hozzá egy használt 150e szettet... :D most már világos a helyzet

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1793) #09634560 válasza embe (#1789) üzenetére


#09634560
törölt tag

Belépőszintre ajánlod például a Mission MX-5szettet. Szerinted ez belépőszint????????
Na itt van a félreértés nálad: Olvasd el figyelmesen, mit szeretne: azt hogy a DTS HDMA és a DTS HDHR minőségkülönbsége kijöjjön. Na ahhoz kellenek az én általam javasolt készülékek-hangfalak többek közt a Mission szettje is. Nemcsak hogy nem jönne ki az általa kinézett készüléknél a különbség, hanem lehet siralmas előadásban lenne része -hogy "morzsákat is adagoljak neked" beszédérthetőség hiánya, térérzet szétesése és a hangzást csak un. dinamikakompressziós eljárások valamelyikével, pl Dinamic Volume vagy Night mód bekapcsolásával tudná élvezhetővé tenni- sokkal jobban jár ha megtartja jelenlegi szettjét, max hangfalat cserél idővel, mert igy sokkal jobb minőségben részesül a mag -ún. core- DTS használatával ami egy magas bitrátájú részetgazdag hangforma.

Részemről is béke.. Sajna az árakat nem mi alakítjuk ilyenre..

[ Szerkesztve ]

(#1794) #00137984 válasza pityeszka (#1792) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem még nézelödhetsz egy kicsit azon az oldalon, mert vannak még ott jó belépőszintű házimozierősitők. Kezdésnek a Yamaha 2067-es kicsit tényleg fapados, de árban alig felette megtalálható a Yamaha RX-V377 [link] . Tudása alapján azért jobban ajánlott kategória (YPAO bemérőmikrofonos rendszer és előlapi USB lejátszás). Még 10%-ot rászánva az utóbbi napokban itt a fórumon beszédtémát inditó Denon AVR-X 520 BT [link] , és még mindig 100ezernél tartunk. Ezek bármelyikével meg leszel elégedve, de a 2067-et én is határesetnek tartom, mert ott csak a menüben lehet a szoba akusztika és hangzás paramétereit finomhangolni. Ehez türelem és idő, na meg kis adag szerencse is kell, ha egyáltalán jól összejőn... :)

(#1795) #00137984 válasza pityeszka (#1792) üzenetére


#00137984
törölt tag

A Yamaha NS-P240 szett inkább a visszafogott teljesitményű névleges 30W / zenei 100W terhelhetősége miatt okozhat gondot és a hangminősége talán filmnézéshez még megfelelne, de zenehallgatásra kevés. Filmezés közben is nagyobb élmény egy jobb minőségű hangsugárzót hallgatni. Még ha nem is költenél 150ezret, már 70 ezertől kapható 5.0-ás hangfalszett Onkyo SKF 4800+SKS 4800 [link]. Teszem fel erre sincsen most kereted, de mégis most szeretnél bőviteni, akkor a Center és a Front csatornákat mindenképpen cserélned kell. Yamaha NS-P60 3.0 hangfalszett [link] átmeneti megoldásnak megteszi, de ha összejőnne 70ezer, akkor az Onkyo az ajánlatom a 377-es vagy a Denon mellé. :)

[ Szerkesztve ]

(#1796) BBéci válasza embe (#1789) üzenetére


BBéci
titán

A hazai kereseti viszonyokat mennyiben tükrözi az, hogy a Mobilarena topikjaiban százával, ezrével vannak jelen 100000 forintnál drágább mobiltelefonok tulajdonosai? Ha egy tenyérnyi vacakért képesek hat számjegyű összeget kifizetni, akkor nem lehet gond ugyanennyit adni egy házimozi erősítőért, vagy hangdobozszettért. Ja, hogy azzal nem lehet villogni az iskolában, villamoson, szórakozóhelyeken?
"Az én véleményem szerint belépőszinten simán van helye egy Samu, vagy LG stb. szettnek is."
Ez a Te véleményed, az enyém pedig az, hogy kidobott pénz.
"Az hogy gyűjtsön hozzá, nem mindig járható út."
Meséld már el, miért nem járható út? Aki összegyűjtött 100000 forintot, az nem tud a következő évben még ugyanannyit mellé tenni? Havi 8333-at? Akkor vegyen sztereót, az olcsóbb.
Nem leírjuk az olcsó eszközöket, hanem van egy határ, egy szint, ami alatt nem kapunk élvezetet, csak egy rakás fémet és műanyagot.
Igen, Tagát nem ajánlok senkinek, de attól még sokaknak tetszhet és boldog lehet vele. De attól még ugye nem kötelező felvennem az általam ajánlottak közé?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1797) #00137984 válasza BBéci (#1796) üzenetére


#00137984
törölt tag

Minden házimozi készüléket ártól függetlenül adnak-vesznek. Valami szolgáltatás hiányzik (HDMI 2.0 vagy DTS-HD MA) és már megy is tovább valaki máshoz, aki még annak is örülni fog, persze ha jóáron megkapta. :) Videókártyát évente is cserélünk a játékok miatt, majd eladjuk másnak akinél még jóideig kiszolgálhat egy gamer gépben. Egyesek rengeteg pénzeket is elszórhatnak felsőbb kategóriákban, de belépőszinten valakinek a minimum szint elérése a cél. Türhetően szóljon 5.1-ben és megfelelő hangerővel és mindezt elfogadható árakon. A most éppen ajánlott házimozi szetteket is egy lépcsőfoknak kell tekinteni, hogy késöbb magasabb szintre érjenek. Most hallgatják ezzel egy darabig, majd igény szerint "mehet a levesbe". Én is túlvagyok néhány sztereó erősitőn és hangfalon, majd házimozierősitőn is, mire a mostani adatlapomon szereplő házimozimat összehoztam. Kinek jó és kinek kevés, de nekem most megteszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#1798) BBéci válasza #00137984 (#1797) üzenetére


BBéci
titán

Leírtad 12 sorban a nagy semmit. Fogalmam sincs, mit akartál közölni, mennyiben segít ez a belépő házimozi rendszert vásárolni akaró fórumtársakon és miért nekem címezted?
Nem muszáj elmagyaráznod. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1799) #00137984 válasza BBéci (#1798) üzenetére


#00137984
törölt tag

"Aki összegyűjtött 100000 forintot, az nem tud a következő évben még ugyanannyit mellé tenni? Havi 8333-at? Akkor vegyen sztereót, az olcsóbb.
Nem leírjuk az olcsó eszközöket, hanem van egy határ, egy szint, ami alatt nem kapunk élvezetet, csak egy rakás fémet és műanyagot."
Gyüjtsetek hosszú-hosszú ideig és évek múlva vegyétek meg az helyett amit most kinéztetek, mert neked nem megfelelő szintet ér el. Ez tényleg épitő jellegű tanács volt itt mindenkinek, de ha ilyenekre hallgatok akkor mai napig nem lenne PC-m és házimozim sem. Ilyenből mostanában autós példát is olvastam, de inkább én is hagyom a témát a fenébe. :(

[ Szerkesztve ]

(#1800) #00137984 válasza #00137984 (#1797) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igaz-igaz... Kiszerkesztettem egy sort és igy tényleg értelmét vesztette a lényeg. :U "Minden házimozi készüléket ártól függetlenül adnak-vesznek mint egy okostelefont, de viszont ilyenkor a használt piacon való nézelődést ajánlani jobb inkább, mint a gyüjtögetést."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.