Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) szasanyi válasza javie (#1950) üzenetére


szasanyi
félisten

A bi-kábelezés nincs ok-okozati összefüggésben a mély ládával ez biztos. Az csak a hangzás minőségét javít(hat)ja, de - szakértők szerint és szerintem sem - nem váltja ki a házimozihoz kötelező subot. Persze anélkül is lehet házimozizni, de ütős hangnyomáshoz kell. És mi a helyzet 5.1 többi elemével?

[ Szerkesztve ]

(#1952) #09634560 válasza javie (#1950) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ebben az árszegmensben nem jön ki a bikábel semelyik előnye..
Ha minőségire hangra vágysz most is ezt ajánlanám ennyiért (ne felejtettem el hogy emlékeim szerint új termék volt a kitétel) Ha rá tudsz szánni még akkor Marantzot nézz. 165-ért láttam 6008-ast anyiért ilyen hang ajándék és házimozira is remek darab..

(#1953) #09634560 válasza szasanyi (#1947) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csatlakozom Bécihez: szerintem se híresen jó hangfal még árában sem..Magnat Eltax ésTangent mellett..

(#1954) BBéci válasza javie (#1950) üzenetére


BBéci
titán

1. Mi köze a sztereó erősítőnek a belépő szintű házimozihoz?
2. A bikábelezéshez nem kell plusz hangszórókimenet. Kevered a kettős erősítéssel.
3. A bikábelezés nem ad erőteljesebb hangot és bármilyen egyéb előnye erősen kérdéses, részemről nem ajánlott.
4. Házimozihoz kötelező a szubláda, bármilyen erősítő és hangdobozok vannak a rendszerben!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1955) szasanyi válasza #09634560 (#1953) üzenetére


szasanyi
félisten

Mármint a TAGA-ra gondolsz ugye? Mert azt már megtapasztaltam bár én nem is azt vártam, hogy több gyártó hasonló termékeit lekörözze (ezért annál többet, mint amit nyújtott).

(#1956) johnywalker


johnywalker
őstag

Erősítő vásárláson gondolkodok.Mindkét jelölt a belépő szint környékén mozog, az egyik a Yamaha RX-V379, a másik a Harman Kardon AVR 151S.Képességekben nagyjából egy szinten mozognak, csak az utóbbinak a 4,6 kg-os súlya viszont elgondolkodtat.Kb fele-fele arányban lenne házimozi/zenére használva.Melyik lenne a jobb választás minőségben, teljesítményben?Az időtállóság is számit (mindkettő átengedi a 4K-t).Előre is köszi a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#1957) szasanyi válasza johnywalker (#1956) üzenetére


szasanyi
félisten

HK151 gyenge, sztereó zenéhez egyáltalán nem ideális, az általam választott Pioneer 424 sokkal jobb. Yamaha 379-et nem hallottam. Fontos az is milyen hangkeltővel fogod használni, de mindenképpen hallgasd meg amit kinéztél!

(#1958) BBéci válasza johnywalker (#1956) üzenetére


BBéci
titán

Kettő közül inkább Yamaha, de ezekre mondják, hogy már az is szép teljesítmény tőlük, hogy egyáltalán megszólalnak. Ezt éppen tegnap olvastam egy cikkben.
Zenére??? Egyiket sem ajánlom. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1959) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy (Asus Oplay) médialejátszóból hogyan kapok a legjobb hangot?
Optikai kimeneten vagy HDMI-n? Tehát ezen eszközt mivel a legcélszerűbb összekötni?
Valamint kérhetnék konkrét mondjuk HDMI kábel ajánlást, ami jó minőség, de nem horror áron van.
Ahogy néztem vannak a kacsa oldalon durva árak is... Mondjuk ilyen nagyon gagyi? KCE-HH1 - 1.4
Mi az amit már megéri megvenni?

Valamint Hangfal kábelből is ezen oldalról néztem kábeleket:
Előre: front, center mondjuk KCE-LSW25 vagy mit ajánlotok?
Sub és hátra: KCE-LSW15 ?
Ezek megfelelők lennének az MS szett és még kérdéses a típus, de Denon x2000 vagy x3000 körüli erősítőhöz?
Valamint banándugó esetén mi számít megfelelőnek?

Olyan kábeleket keresek mindkét esetben, amik ár / érték arányban jók.
Szívesen fogadom továbbra is a hasznos tanácsokat és ajánlásokat!

Előre is köszönöm!

(#1960) Norbi 72 válasza johnywalker (#1956) üzenetére


Norbi 72
veterán

Zenére elfogadható 4K-s vas itt kezdődik.

(#1959) yoli666 Hdmi-n.

[ Szerkesztve ]

(#1961) BBéci válasza yoli666 (#1959) üzenetére


BBéci
titán

HDMI-n, az optikai felejtős. Jó lesz az a Kácsás, amit kinéztél, de a KCS inkább ajánlott.
A hangszórókábeleiket nem ismerem. Banándugóból az, ami 5-800 Ft/db, már bőven jó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1962) Ragadozó válasza yoli666 (#1959) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Subnak miért kell hangszóró kábel? :F

A hangszóró kábelek jók lesznek..első körben inkább banán nélkül próbáld...banánnal ronthatsz is a hangon...
A fekete hdmi kábelük is jó, minimális különbség az ezüsthöz képest kis távon (nem lehet észrevenni)...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1963) yoli666 válasza Ragadozó (#1962) üzenetére


yoli666
tag

Szia!

Köszi, na jó a subot benéztem :) De Y kábel az viszont kell hozzá?
A banán dugó azt hittem csak javít a helyzeten... Mivel lehet rontani vele?
Régebben ilyennel nem nagyon foglalkoztam, összesodortam és kész :)

(#1964) #09634560 válasza johnywalker (#1956) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt találtam..

(#1965) Norbi 72 válasza #09634560 (#1964) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az natív 4K-t nem tud sajna..

(#1966) leslieho2


leslieho2
csendes tag

Sziasztok,
Olvasom egy ideje a topic-ot, ajánlást kérnék Tőletek, cél :
kb. 25nm behangosítása filmekhez, koncertekhez és zenéhez (jazz, népzene, pop...). Ami adott az egy LG LB730 TV, mint az LG-től megtudtam optikán képes küldeni PCM sztereót, Dolby 5.1-et és DTS 5.1-et a beépített médialejátszója:

1.) van-e hátránya az optikai bemenetét használni az erősítőnek a HDMI helyett ? (régebbi nem HDMI erősítők jelentősen olcsóbbak, mint mai társaik).
2.) Milyen erősítőt (használt, max 50-60e) ?
3.) Milyen hangfalat javasoltok (új, max ~120-150e; eddig neten nézett pl. Polk M20 5.0 és Dynavoice Magic F6 http://www.streamaudio.hu/dynavoice-magic-f-6-ex-5-0-as-szett) ?

Köszönöm előre is.

(#1967) #09634560 válasza leslieho2 (#1966) üzenetére


#09634560
törölt tag

1: te részedre nincs hátránya az optikainak..
2: jó választás...6. 5. 1. 4. 3. 2. (sorrend a "repülj rá"-tól a "ha a többi elfogyott"-ig terjed.. :)
3: A hangfalválasztásodhoz is csak gratulálni tudok..

(#1968) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Kérdés: Ha a TV fel van fúrva a falra, és a center kb 1m-ra van alatta, az baj? Fúrjam fel a TV alá, vagy hagyjam ott?

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#1969) Dorian válasza BÜDÖSLÁB (#1968) üzenetére


Dorian
félisten

Ezzel egyrészt az a baj, hogy a tévét valószínűleg magasra fúrtad. Az ülő/féligfekvő -tévénéző szemmagasságban (ez kb 90-100cm) kellene lennie a tévé középvonalának.
A centernek meg közvetlenül alatta, hiszen onnan jönnek a beszédhangok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1970) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Nem tudtam, hogy van ilyen "szabály" hogy a Tv-nek hol kell lennie. Azért tettem fel, meert nekem ott jó.
Center akkor megy alá, köszi.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#1971) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Megint csak kérdéssel fordulok hozzátok. Jó ideje nem foglalkoztam média lejátszókkal és mivel eddig nem volt 3D-s a tv a jelenlegi (Oplay R1) simán vitt mindent, de sajnos 3D ISO-at nem tud lejátszani.
Jelenleg milyen lejátszót ajánlanátok, ami 4K-t is tud a biztonság kedvéért, jó a kép és hangminősége valamint 3D ISO-t is gond nélkül játszik. Ja és netezni is jó lenne, ha lehetne rajta.
Én jelenleg a Mede8er MED600X3D-t néztem ki, vannak vele tapasztalatok?

Köszi!

(#1972) leslieho2 válasza #09634560 (#1967) üzenetére


leslieho2
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Miért így alakult a sorrend, laikusként a NAD-ot tenném előre (nagy nevek ugye...); miért olyan jó a Pioneer VSX1024?
Találtam még egy Denon 3805-öt is 60e-ért kínálva, az hová kerülne a listádon ? :)
azért kérdezem, mert eddig ha zene is szóba került, egyből a Denon felé irányítottak...

(#1973) Norbi 72 válasza leslieho2 (#1972) üzenetére


Norbi 72
veterán

azért kérdezem, mert eddig ha zene is szóba került, egyből a Denon felé irányítottak...

Jó még a nagyobb Yamaha,Pioneer,Marantz,Cambridge Audio,Arcam is pl.

Mennyi is a keret?

[ Szerkesztve ]

(#1974) patow


patow
senior tag

Heló ,a két mélynyomó küzül melyiket válasszam -Onkyo SKW-208 BL---Taga Vigor SW-8 .,esetleg valakinek konkrét tapasztalata valamelyikről ?

[ Szerkesztve ]

(#1975) Norbi 72 válasza patow (#1974) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egyiket se.Inkább ezt.]

(#1976) patow válasza Norbi 72 (#1975) üzenetére


patow
senior tag

Mégis ha a kettő közül tudnál csak választani?

(#1977) Norbi 72 válasza patow (#1976) üzenetére


Norbi 72
veterán

Olyan nincs,ezeket az "izéket" nem ajánlom senkinek.

(#1978) #09634560 válasza leslieho2 (#1972) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon: 1!!!

(#1979) Zsmester89 válasza yoli666 (#1971) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mede8er MED600X3D a lehető legjobb médialejátszó 80e alatt. A 3D BD ISO-kat vitte mint a huzat, a támogatottsága pedig olyan, hogy a fórumban (itt ph.n) beszélgettünk róla, hogy egy - két dolgot betehetnének, megváltoztathatnának, a hivatalos fórumon is tevékenykedő kollégák ezeket jelezték, 2 hónap múlva a frissítésben már benne voltak :)
A borítórendszere is nagyon jó, természetesen kép és hang is nagyon rendben van.
DE a 4K-t nem tudja...
---
Keresek 2-1 rca sub kábelt :) Székesfehérvár: Euronics, MM: "Az milyen kábel, én olyat még nem is láttam." Aréna pláza MM: "Jó lesz oda a 2-2 is, ugyan az van belőle Hama" :D
ÁÁÁÁ
3 hete Mega Park MM-ben találtam, de akkor még nem volt meg az erősítő...
Neten tudtok ajánlani normális 2-3m sub kábelt 10 alatt?
Köszönöm

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1980) Norbi 72 válasza Zsmester89 (#1979) üzenetére


Norbi 72
veterán

Neten tudtok ajánlani normális 2-3m sub kábelt 10 alatt?

Nem.De belépőt igen.

Monó subkábellel mi a baj?

[ Szerkesztve ]

(#1981) Zsmester89 válasza Norbi 72 (#1980) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi!
A mono-nál nem rosszabb a sub hatásfoka? Az adatlapomon fel van tüntetve a rendszer :) Ha úgy gondolod, hogy lenne értelme jobb kábelt vennem, akkor várom a linket :) ha megéri a jobbat, akkor kiszorítom az árát.
Pl ez?

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1982) Norbi 72 válasza Zsmester89 (#1981) üzenetére


Norbi 72
veterán

A mono-nál nem rosszabb a sub hatásfoka?

Nem.

Azt a kácsát nem ismerem,De ez az AQ kicsit többért már elég jó.Bár először subot cserélnék.

(#1983) Zsmester89 válasza Norbi 72 (#1982) üzenetére


Zsmester89
őstag

Gyöszösz a rendszerhez ez a sub?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1984) Norbi 72 válasza Zsmester89 (#1983) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az.Patownak ajánlottam egy JBL-t nemrég,az már rendben van.Olvass vissza.

Ezen felül Polk Audio PSW 110,Proson R10-est keresgélj használtan,azok ajánlottak részemről.

Mekkora szobába kellene?

[ Szerkesztve ]

(#1985) Zsmester89 válasza Norbi 72 (#1984) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszi! :) Kb. 1 év mire a lakást rendbe rakjuk, utána vissza tudok térni az elektronikai cikkek váltogatásához :) akkor lecserélem. :) addig csak kihúzom ezzel.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1986) Norbi 72 válasza Zsmester89 (#1985) üzenetére


Norbi 72
veterán

De nem írtad a szoba méretét.Számítana mekkora sub kell oda.

(#1987) Dorian válasza Zsmester89 (#1981) üzenetére


Dorian
félisten

Az a Kácsás kábel elég jó, a Boxer alatti AQ kábelek szintjét hozza.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1988) szasanyi válasza Zsmester89 (#1979) üzenetére


szasanyi
félisten

Én inkább EZT venném, most még 25% árkedvezménnyel.

(#1989) patow


patow
senior tag

Heló , szerintetek van jelentősége annak hogy a sub -ban van vagy nincs eco mód vagyis hogyha nem kap jelet akkor kikapcsol a láda ,mert azt olvastam hogy amikor visszakapcsol akkor van egy zavaró hang, vagy hülyeség ? illetve ha nincs ilyen mód beépítve az mennyire problémás.

[ Szerkesztve ]

(#1990) #09634560 válasza patow (#1989) üzenetére


#09634560
törölt tag

én nem tapasztaltam..

(#1991) BBéci válasza patow (#1989) üzenetére


BBéci
titán

18 éves házimozis pályafutásom alatt még nem találkoztam olyan szubládával, amin volt ECO mód.
Automatikus be- és kikapcsolás szokott lenni, ami az esetek túlnyomó többségében, minden zavaró hang nélkül működik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1992) patow válasza BBéci (#1991) üzenetére


patow
senior tag

Egy angol nyelvű fórumban olvastam így de arról van szó amit te leírtál.

(#1993) Zsmester89 válasza szasanyi (#1988) üzenetére


Zsmester89
őstag

Egész jól ára van. Akkor erősítsetek meg benne, hogy a mono sub ugyan azt tudja mint a stereo sub. :) Bár akkor nem értem, hogy miért van rajta L - R rca bemenet.

Norbi 72:
22nm-es nappaliról van szó (panel).

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1994) Norbi 72 válasza Zsmester89 (#1993) üzenetére


Norbi 72
veterán

Bár akkor nem értem, hogy miért van rajta L - R rca bemenet.

Mert Y és Monó kábellel is használható.Elméletben Y-al hangosabb,de én másként tapasztaltam.

22 nm-re elég a 10"-os,de 12" az igazi.

(#1995) szasanyi válasza Zsmester89 (#1993) üzenetére


szasanyi
félisten

Alapvetően igen, de subtól is függ mert találkoztam olyannal (TAGA) ami csak Y kábellel működött rendesen. Mondjuk az AudioQuest jó kábel jó áron, és ha úgy adódik tudsz Y kiegészítőt venni (bár nem hiszem, hogy szükség lesz rá).

(#1996) Zsmester89 válasza Norbi 72 (#1994) üzenetére


Zsmester89
őstag

~26cm-s a mélynyomó hangszórójának átmérője.

Van itthon egy vastagabb dupla sárga végű rca kábelem, akitől annó vettem, mélynyomóhoz használta. Na ezzel összekötöttem az erősítőt és a jobbos/balos rca bemenetet a mélynyomón. Semmi hang...ha viszont az erősítőből kihúzom és megérintem, akkor zúg mint az isten nyila :D

Jelenleg a front kimenetekre van rákötve a mélynyomó, frekvenciaváltó nincs rajta, így nem tudom szabályozni. Na már most így érzem a kanapén, hogy rezeg a mélynél, mégsem szorítja össze a mellkasomat egy durva zeneszám vagy robbanásos jelenet, mint pl az előző 2.1-nél (Creative Cambridge Soundworks Megaworks THX 2.1 250D) Pedig itt a láda 1.5 akkora.
Lehet, hogy a kábelezéssel van a gond? Ha igen, akkor ami van rca-m az nem jó subkábelnek? Vagy tényleg csak Y-nal fog működni? Mert ha igen, akkor nem nevezek be 6-ért feleslegesen egy másikra, ha nem ez a gond, akkor megveszem az audioquest black-et.

[ Szerkesztve ]

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1997) Norbi 72 válasza Zsmester89 (#1996) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mi a mélyláda pontos típusa?Csak nem passzív?Nem értem,a front kimeneten hangfalkábellel?És a front hová van kötve?

[ Szerkesztve ]

(#1998) szasanyi válasza Zsmester89 (#1996) üzenetére


szasanyi
félisten

Jelenleg a front kimenetekre van rákötve a mélynyomó... :Y

(#1999) Ragadozó válasza Norbi 72 (#1997) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nem csak te nem érted...én se...valami furcsaság van itt...

Zsmester89:
Milyen erősítőről és ládáról van szó?

Az összefoglalót olvastad? Hogy aktív szub kell és a szub out-ra kell kötni?

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2000) Norbi 72 válasza Ragadozó (#1999) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az erősitője Denon X1200-as.Magnat láda.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.