Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) szasanyi válasza BBéci (#1400) üzenetére


szasanyi
félisten

Mondjuk így fölöslegesnek tartom az akár +1 Ft ráfordítást is, tehát marad ahogy van. Köszi.

Dorian: a naivitáshoz túl öreg vagyok már., ettől még nem tudom van-e gyakorlati haszna vagy nincs. De ha válaszolni akarsz, akkor vmi hasonló, információ tartalommal is bíró legyen mint BBéci esetében, nem csak burkoltan lehülyézés. :((

(#1402) Dorian válasza szasanyi (#1401) üzenetére


Dorian
félisten

Nem lehülyézésnek szántam, hanem gondolatébresztőnek.
Sokszor a rávezetés célszerűbb, mint egyből kisregényt írni.

(Naivitás nem kor kérdése)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1403) szasanyi válasza Dorian (#1402) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem igen, de legalábbis nagyban befolyásolja. Ti. ezek nagyon is összefüggenek: életkor - élettapasztalat - naivitás. A krisztusi életkor régen elmúlt már...

(#1404) LordAxwell válasza #09634560 (#1391) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Ez annyival jobb? Valami Pioneer pl?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1405) Ragadozó válasza LordAxwell (#1404) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Pioneer 424, de a Denon is jó, és az onkyo is..itt inkább szolgáltatásokra figyelj, sok mindent nem kell várni tőlük...

Szasanyi - Dorian::

Vitátok kicsit kezd személyeskedésbe átmenni, itt álljunk is meg...
Rázzátok meg egymás kezét képzeletben... :)
Szerintem Dorian nem rossz szándékkal írt...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1406) #09634560 válasza LordAxwell (#1404) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen jobb: felülemelkedik valamivel a belépő kategórián, bár az igazi ugrás a 636 lenne, de gondolom annyit nem szánsz rá így nem is ajánlottam.
Pioneeer 828 jó enyiért és Yamaha RX-V 47x se rossz bár ezt az Onkyo felülmulja.

(#1407) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszokat.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1408) Johnny198612 válasza Dorian (#1374) üzenetére


Johnny198612
tag

A bi-wiret én is ezennel hivatalosan is elvetném akkor.. :D Bár a boltos forma erőltette, hogy a warfiknak szükségük van erre, mert nem olyan érzékenyek. :F

De az érdekelne akkor inkább, h normál kábelből milyen vastagságút lehet beleszuszakolni a Denon X520BT csiptetős csatlakozóiba? :F

[ Szerkesztve ]

(#1409) Ragadozó válasza Johnny198612 (#1408) üzenetére


Ragadozó
Ármester

szerintem 2,5-les bele fog menni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1410) #09634560 válasza Johnny198612 (#1408) üzenetére


#09634560
törölt tag

Valóban nem érzékenyek: lusták, lomhák, Denon vagy Marantz tudja kibólintani vagy onkyo ellensulyozni. 2.5-ős simán belemegy, a 4-es már nem.

(#1411) BBéci válasza Johnny198612 (#1408) üzenetére


BBéci
titán

A bi-wire, magyarul kettős kábelezés, ami nem keverendő össze a kettős erősítéssel (bi-amp). Utóbbi valóban többlet teljesítményt juttat a hangdobozokra. Az alacsony érzékenységű hangdobozok profitálhatnak belőle.
Kettős kábelezés esetén inkább teljesítmény veszteség lehet, mint nyereség. Szóval a "boltos forma" szerintem butaságot mondott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1412) Norbi 72 válasza #54715584 (#1397) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy fincsi Denon,neked. :D

(#1413) szasanyi


szasanyi
félisten

Pio 424 esetében nincs HDMI jeltovábbítás készenléti állapotban, vagy csak én nem találom a megfelelő beállítást? Jó lenne ha nem kéne mindenhez bekapcsolni, mert nem mindig van rá szükség.

(#1414) donjohnson válasza szasanyi (#1413) üzenetére


donjohnson
addikt

de van: 36. oldal, hdmi setup / standby through.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1415) #54715584 válasza Norbi 72 (#1412) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jesszum, nincs annyi eszközöm, mint ahány csatlakozó van ezen. :Y

(#1416) BBéci válasza #54715584 (#1415) üzenetére


BBéci
titán

Az a jobbik eset. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1417) szasanyi válasza donjohnson (#1414) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, ez rendben is lenne... ha látnám a menüt a TV-n. Sajnos csak olyan alapbeállításokhoz férek hozzá ami a készülék kijelzőjén van, mert nem tudok képet varácsolni a TV-re. Erre esetleg vmi megoldás?
A TV-n van több HDMI bemenet, ill. kompozit bement [link]

(#1418) fox64


fox64
tag

Üdvözlet!
Onkyo tx-sr 508 erőlködővel kapcsolatban,van lehetőség teljesen kikapcsolni?mert nekem mindig hdm-passthrough-ban marad amikor kinyomom.

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#1419) #98221312


#98221312
törölt tag

Szerelmes lettem ebbe az erősítőbe..:D AVX-en 95-ért árulnak egyet. :) A ps4-em, meg a Sony tv-m mellé egy álom lenne, csak sajnos mellé még kb 2-szer ennyit kéne költeni hangfalra, meg kábelezésre...arra pedig már nincs keret...... :(

[ Szerkesztve ]

(#1420) #98221312 válasza #98221312 (#1419) üzenetére


#98221312
törölt tag

(#1421) #09634560 válasza #98221312 (#1420) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pedig el ne szalaszd, nagyon jó vétel ennyiért!!!

(#1422) #09634560 válasza fox64 (#1418) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen: hdmi menüben a passtrough-ot (standby trouth) ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1423) #09634560 válasza #98221312 (#1420) üzenetére


#09634560
törölt tag

ez vagy ez mellé de ragadozó is árul olcsóbban ha épp kicsi a kereted. Később jobbakat választhatsz hozzá.

(#1424) #00137984 válasza #98221312 (#1419) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nekem SONY QS szériából volt DVD lejátszóm, rádió tunerem és sztereó erősitőm. Szép időket megélt nálam és jó emlékeim maradtak, de nem bántam meg hogy továbbléptem a házimozi világába. Az ilyen ES szériás házimozierősitő viszont tényleg nagyon baró és milyen kár, hogy nálunk eltünedezőben vannak és más haszontalanabb gyártók készülékeivel van tele minden(ünk). :D

(#1425) fox64 válasza #09634560 (#1422) üzenetére


fox64
tag

Hdmi setupban ilyen nincs már néztem korábban is :N

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#1426) eumano


eumano
tag

BANÁNDUGÓ
--------------------------------------
Nakamichi banándugóról van-e valakinek tapasztalata?
Vagy felejtős, KÁCSA ~2e Ft/db ár alá ne is adjunk ha ilyenre szánjuk a fejünket?

(#1427) BBéci válasza eumano (#1426) üzenetére


BBéci
titán

A Házimozi erősítő... topikban rengetegszer volt róla szó, belépő minőség, semmi különös, árát megéri.
Komolyabb kábelhez, erősítőhöz és hangdobozhoz nem ajánlanám.
Van KáCsáéknál 1000 Ft alatt is remek banándugó. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1428) eumano válasza BBéci (#1427) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm válaszod, akkor egy próbát teszek vele ha nem tetszene akkor is tovább tudom adni haszonnal ahogy látom van rá kereslet. :DD

(#1429) #00137984 válasza eumano (#1426) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nakamichi banándugóval szerelve és bekötve és igy használat közben nem találkoztam. Nekem ilyen van [link] , de az AudioQuest-hez [link] viszont volt már szerencsém, de az én választásom csak simán szerelhető és olcsónak számit ahoz képest és nem szükséges imbuszkulcs sem a szereléshez. Hangra a csavaros vagy a hagyományos számit jobbnak én nem tudnám eldönteni (lehet ez már mérésekkel sem lenne olyan könnyű vagy még úgy sem).

[ Szerkesztve ]

(#1430) BBéci válasza #00137984 (#1429) üzenetére


BBéci
titán

Mérésekkel egyáltalán nem lehet meghatározni egy banándugó minőségét, de még a hangszórókábelekét sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1431) eumano válasza BBéci (#1430) üzenetére


eumano
tag

Igazából ami miatt fontos lenne, hogy esztétikus legyen a kábel illetve, hogy az idő ne kezdje ki. Arra akkor ezek szerint tökéletesen megfelel. :D

(#1432) #00137984 válasza BBéci (#1430) üzenetére


#00137984
törölt tag

Hallás alapján viszonyitva egy házimoziban az olcsóbb 900 forintos banándugó is beilleszthető térhatás és hangminőségromlás nélkül. Viszont forditva kérdéses, hogy elérhetek-e hallható javulást ennyivel drágább banándugóval. Viszont hangszóró kábelekre valamikor alig több anyagi ráforditással elérhető jelentős javulás, de ez egy minőségi szint felett már inkább anyagiakban jelentkezik, mert a hangminőséget már megint nem befolyásolja.

(#1433) Dorian válasza #00137984 (#1432) üzenetére


Dorian
félisten

"Hallás alapján viszonyitva egy házimoziban az olcsóbb 900 forintos banándugó is beilleszthető térhatás és hangminőségromlás nélkül."

Nekem pl. a MA GS20-ak esetében a nakamicsi dugóval elég jól hallhatóan rosszabb lett a hang, mint sima kábel beszorítással. Ki is dobtam.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1434) #00137984 válasza Dorian (#1433) üzenetére


#00137984
törölt tag

Audioquest és a Kácsa féle banándugó nem rontott az adott házimozi hangrendszeren. Viszont ha gyengén felületkezelt ezüst vagy arany tartalmú bevonatot kapott banándugóval találkozunk az a minőségi kábel hangját is igy lerontja. A banándugós és csiptetős csatlakozás témakőrét is kibeszéltük. :)

[ Szerkesztve ]

(#1435) sony309 válasza #00137984 (#1434) üzenetére


sony309
őstag

Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem:

van egy 3D BR ISO (Lichtmond 3 3D - DTS HD-MA), amit lejátszanék egy Med 600-on, ami egy Yamaha RX-V375 erősítőhöz van kapcsolva HDMI (Kácsa-s High Speed) -n keresztül, majd az erősítő egy LG TV-hez (3D-s) szintén HDMI-vel.

Lejátszáskor kiírja, hogy a rendszerem nem támogatja a 3D-t, ezért 2D-ben fogja lejátszani.

Gondoltam, hogy az erősítő nem támogatja a 3D-t (bár leírása szerint átengedi), ezért kiiktattam és egyből a TV-re lett kötve HDMI-vel a Med 600.
Így sem játssza le 3D-ben.

Mit rontok el?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#1436) #00137984


#00137984
törölt tag

A felületkezelés minőségére azért csak pár mondatban kitérnék. :D Házimozit esti órákban hallgathatunk fejhallgatóval is, hogy ne zavarjuk a családtagokat vagy a szomszédokat. A fejhallgató kábel végén 3.5mm-es jackdugó van általában, amihez ilyen [link] 6.3mm-es átalakitott adnak. Nekem a régi fülesek után megmaradtak ezek, mert nem dobáltam ki őket. Vásároltam egy Technics fejhallgatót régen, amit meghallgatva torzitott mélyek, sziszegős magasak és reszelős hangja volt a fejhallgatónak. Mondom itt valami hibás lesz. Kértem egy másik fülest ismerőstől ellenőrzésre, hogy a házimozierősitő fejhallgatókimenetének meghibásodását kizárjam, de azzal a SONY-val szerencsére hibátlanul szólt. Visszadugtam az én fejhallgatómat az erősitőbe megint és akkor valami csoda folytán fantasztikus volt a hangja. Persze... mert nem az én, a fejhallgatóhoz kapott 6.3-as toldómat használtam. Visszavittem és megköszöntem a fülest és elmondtam mi volt a baja. Megnéztük és az az átalakitó nála is rossz hangot váltott ki. Otthon előszedtem a többit és találtam is olyat ami makulátlan és jó hangon szólt. Ilyen sztoriból azóta RCA kábel és HDMI kábel, tápkábel is akadt másoknál, amihez igy könnyen tudtam tanácsot adni és egyszerű cserével megoldani igy a hibát. :)

[ Szerkesztve ]

(#1437) BBéci válasza #00137984 (#1432) üzenetére


BBéci
titán

Vigyázz az ilyen kijelentésekkel, mert még valaki elhiszi!
Máris érkezett egy cáfolat Doriantól.

"egy minőségi szint felett már inkább anyagiakban jelentkezik, mert a hangminőséget már megint nem befolyásolja"

Melyik az a minőségi szint?
Jelentős változást, pontosabban javulást hallottam egy adott rendszerben 10000 eurós és 14000 eurós kábel cseréjekor.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1438) #00137984 válasza sony309 (#1435) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nyilván a topikjában nem jártál még [link] Teszt és hasznos infók itt [link] Az egészhez csak a HDMI kábelt emliteném meg, habár a Kácsa HDMI kábel nálam nem járt, ezért a képességeit sem ismerem. Viszont a HDMI-nek és főleg 3D-ben nagy sávszélesség kell, ezért gyenge vagy hibás kábel esetén a 3D kijelző nem kap annyi információt, ezért elutasithatja a 3D lejátszást. Javaslom másik HDMI kábel kiprobálását vagy a menüpontokon átfutni és esetleg a Med 600 firmwire-t frissiteni. Bővebben a linkelt topikban tudnának segiteni, ha ez nem oldja meg a 3D lejátszás hibát. :)

(#1439) #00137984 válasza BBéci (#1437) üzenetére


#00137984
törölt tag

Házimoziban elért hatásokról és tapasztalatokról beszéltem és nem High-End árakról és termékekről. Egy házimoziban minek vegyek méregdrága banándugót, amikor ennyi ráforditással megfelelő hangfalkábelre is költhetném azt az összeget és javulást is érhetek el hangminőségben. Megint kezdik a szavaimat kicsavarni és nem értelmezik megfelelően a segitő hozzászólásaimat. :(

(#1440) sony309 válasza #00137984 (#1438) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, firmware a legfrissebb, menüpontok átfutva.

Megyek a másik topicba.

S3x, hifi & rock and roll

(#1441) BBéci válasza #00137984 (#1439) üzenetére


BBéci
titán

Az általam említett kábelcsere házimozi rendszerben történt.

A hozzászólásaid egy része nem segítő, hanem félrevezető!
Senki nem mondta, hogy méregdrága banándugót kell venni, ezt Te találtad ki.

Egyébként köszönöm, hogy a cikkemet linkelted!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1442) #00137984 válasza BBéci (#1441) üzenetére


#00137984
törölt tag

MA GS20 sem belépőszintű házimozi (olyan 300ezer használtan) és egy 3000 forintos/db árazású banándugót sem ide a belépőszintű házimozi témában kell példának felhozni. Ezekre reagáltam és ezekért most megint nekem kell elviselnem a kellemetlen személyeskedésed. Nem bántottam meg senkit a hozzászólásaimmal, de egy belépőszintű házimoziban nem ilyeneket kell ajánlani fejlesztésre, hanem olyat amivel javulhat a hangrendszerének minősége. Ezek a tanácsok segitő szándékból iródtak olcsó házimozikhoz, mert hát ez olyan topik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1443) BBéci válasza #00137984 (#1442) üzenetére


BBéci
titán

Ki ajánlott 3000 Ft/db árú banándugót?

Nem kell a magyarázkodás, olyasmit írtál, ami valótlan. A banándugó igenis beleszól a hangminőségbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1444) #00137984 válasza BBéci (#1441) üzenetére


#00137984
törölt tag

Már megkérdezni is alig merészkedem itt, milyen High-End házimozi lehet ahol ilyen pénzeket őlnek már a hagfalkábelekbe is. Költői kérdés volt, mert bele tudok gondolni... :K Belépő házimozierősitőknél már néhány ezer forint okosan elköltött pénznek is lehet hangminőség javitó hatása, mert azonos kategórián belül is elérhetsz jelentős javulást. Kábeleket szintén nem kell ragoznom, mert mostanában sokat megemlitett téma. Hangfalaknál kicsit vegyesebb a kép, mert némely házimozierősitőnek a drágább 5.0-ás hangfalszett megvásárlása is használhat, de persze nem fog olyan jól szolni, mint egy drága házimozierősitővel, de jobb hangminőséget érhetsz el vele. Annyi apró kis tippje lehet mindenkinek, de mindig csak mások okoskodnak bele és forgatják ki a szavait, ezért a segitségnyújtás értéke is elapródozik. Félrevezető hozzászólásokat olvastam és éltem át eleget én magas is, mert feleslegesen rossz helyre áldoztam pénzeket, amire késöbb magamnak kellett rájönöm milyen felesleges is volt.

(#1445) #00137984 válasza BBéci (#1443) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem kell a magyarázkodás, olyasmit írtál, ami valótlan. A banándugó igenis beleszól a hangminőségbe. Megint olyat mondtál amihez én nem füztem ilyen hozzászólást. Audioquest és a Kácsa féle banándugó nem rontott az adott házimozi hangrendszeren. Viszont ha gyengén felületkezelt ezüst vagy arany tartalmú bevonatot kapott banándugóval találkozunk az a minőségi kábel hangját is igy lerontja. Ez idézet szerint még okot is felhoztam a hangminőség változására. :)

[ Szerkesztve ]

(#1446) BBéci válasza #00137984 (#1445) üzenetére


BBéci
titán

"Hallás alapján viszonyitva egy házimoziban az olcsóbb 900 forintos banándugó is beilleszthető térhatás és hangminőségromlás nélkül."

Ez így, ebben a formában nem igaz. Talán, ha hozzá tetted volna a belépő szót is, akkor elfogadható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1447) #00137984 válasza BBéci (#1446) üzenetére


#00137984
törölt tag

Megkérdezhetem tőled melyik fórumban is írógatunk most éppen... Ja, hogy ez egy Házimozi Belépőszinten topik. :D Néhányan ezt automatikusan nem fogják fel, mert olyan házimozi készülékek is szóba kerülnek, amik magasan e kategória főlé poziciónáltak, ezért én is nem mindig írom ki milyen készülékekhez is ajánlottak ezek az intelmek. :) Meg lehet nyugodni én a belépő szintű házimoziról írok és ehez füzöm a témát. :)

[ Szerkesztve ]

(#1448) sakal83 válasza BBéci (#1446) üzenetére


sakal83
addikt

Már megint kezded? nem akarok bele vau, de a Te ténykedésed miatt kellett, hogy megnyíljon ez a topik...

"ha hozzá tetted volna a belépő szót is"

Te meg elolvastad volna a topik címét... (már 4 millás drótokkal példálózol...)

(#1449) #00137984 válasza sakal83 (#1448) üzenetére


#00137984
törölt tag

+1 :K

(#1450) BBéci válasza sakal83 (#1448) üzenetére


BBéci
titán

Majd szólj, ha szakmailag kifogásolható, amit írtam! Nincs megtiltva, hogy a belépő szintnél magasabb kategóriás házimozis alkotóelemeket említsen bárki. Ezt rajtam kívül sokan megteszik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.