Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) saw1114


saw1114
tag

Üdv!véleményeznétek ezt nekem Wharfedale PowerCube 10+ találkozot már valaki ezzel a típussal?előre is köszi.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1852) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Házimozi vásárláson, korszerűsítésen gondolkodom, ahogy nézem egy elég alap rendszer nekem bőven elég lenne, ahogy az összefoglalót elolvastam azok alapján. Tudtam eddig is, hogy nem értek hozzá, de az összefoglaló után teljesen biztos vagyok benne... :) És igazából azt se tudom merre induljak...

Jelenleg egy Sony STR-DE475 ezer éves erősítőm van, nem tudom ez mennyire gagyi, (gondolom nagyon) és hogy ezzel érdemes-e még foglalkozni?
Elől két Jamo E430 van, egy no-name center és sub. Hátul pedig szintén két Jamo-hoz hasonló neve sincs (CAT) hangfal. Gondolom ezeknél szinte bármi jobb lenne... :)

Kérdésem az lenne, hogy van-e olyan esetlegesen ajánlott elfogadható hangú 5.1 szett amit érdemes megvenni? És esetleg az említett erősítővel még használható lenne?
Mondjuk valami ilyen? http://www.netdepo.hu/harman-kardon-hkts-9-1838.html/hun/
Vagy teljesen rossz úton járok? Mennyire gagyik ezek? Vagy nagy hangfalakban kéne gondolkozni?
Alapvetően házimozi lenne, de néha zenét is hallgatok azért...

Ami még fontos lehet, hogy olyan 20 nm a szoba ahová kellene...

Előre is nagyon köszönöm!!!

[ Szerkesztve ]

(#1853) yoli666 válasza yoli666 (#1852) üzenetére


yoli666
tag

És ugye ez ár... :) Magyar szokás szerint minél olcsóbban, de 100 alatt akarok maradni az árral lehetőleg, ha hangfalakat elég lenne vennem.
Mondjuk ha az erősítő is kuka akkor az gáz, mert több 100e-t nem nagyon szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#1854) #09634560 válasza yoli666 (#1852) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azok a HKTS-ek elég karcsúk.. 20 nm. bőven elvisel állóhangfalat.. Első körben nézd meg a netdepo és a streamaudio csomagkinálatait és az egydobozosok között a Denon vagy inkáb az Onkyo terméketit..
Használt mennyire játszik? Kell 3d vagy ilyesmi?

(#1855) Norbi 72 válasza yoli666 (#1853) üzenetére


Norbi 72
veterán

Teljes szett,szvsz 20 nm-re elég-ellentétben a H/K szettel-vidd el a vasat meghallgatni vele.

(#1856) yoli666 válasza #09634560 (#1854) üzenetére


yoli666
tag

Igazából nézegetem már jó ideje, de akkora a választék, hogy számomra ez inkább hátrány :)
Az zenehallgatás miatt gondolom, hogy az álló hangfal jobb lenne.
Természetesen jó állapotú használt is megfelel csak ne legyen szétütve.
3D esetében mire gondolsz pontosan? Valamint a régi Sony erősítő használható lenne vagy felejtsem el?
Ez azért sem mellékes, mert ha azt is cserélnem kell az árban nem mindegy...

(#1857) #09634560 válasza yoli666 (#1856) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hacsak nem vagy Sony-fan, ne ragadj meg a Sonynál: azon az áron amin sonyt kapnál kapsz sokkal jobbat is. Jó Denon Onkyo Marantz Pioneeer Yamaha meghallgatásakor elfelejted a sonyt, és még csak a kommersz márkákat soroltam fel. Arcam, NAD, CA, Rotel, Anthem.. ezek műr zeneileg is minőség, igaz, áruk is.. 3D kb. 2013 óta lépett be az alsó kategóriákba.
Norbi által javasolt nagyon jó vétel!!

[ Szerkesztve ]

(#1858) yoli666 válasza #09634560 (#1857) üzenetére


yoli666
tag

Dehogy vagyok Sony fan :) Ezt vettem vagy 10-12 éve kb. és most gondoltam ha TV-t cserélek jó lenne valami "normális" hang is hozzá. (Ami nem csak dübörög, meg hallani valamit...)
Az a baj erősítőben sem állok jobban tudásban, mint hangfal esetén :)
1x éve olvastam a házimozi magazint és ott leragadtam :) A kommersz márkák nevei így ismerősen csengenek, de mondjuk amit küldtetek hangfalat ahhoz milyen konkrét erősítő passzolna, csak hogy legyen valami fogalmam, hogy mégis merre keresgéljek...

[ Szerkesztve ]

(#1859) #09634560 válasza yoli666 (#1858) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én Onkyo 5xx-et vennék hozzá (Az x ugye tetszőleges számot jelöl, veheted úgy is hogy Onkyo tx-SR vagy TX-NR 5-ös sorozat) De ha zenei vonalra is jó és nem csak háttér hanem jazz vagy komolyabb akkor Denon 1xxx vagy marantz is oké. És Pio ((5xx)-Yamaha (4xx) se utolsó darabok, de az első kettő az elsődleges..

[ Szerkesztve ]

(#1860) Norbi 72 válasza yoli666 (#1858) üzenetére


Norbi 72
veterán

Írtam,vidd el a Sony-t,hallgasd meg vele.Egyik topiktárs Denonnal hajtja,és igen szép hangja van.

(#1861) yoli666 válasza Norbi 72 (#1860) üzenetére


yoli666
tag

Az a gond, hogy nem Bp-i vagyok és nem járok mostanában Bp-en sajnos.
Ha csak annyi lenne, hogy néhány perc és meghallgatom akkor az jó lenne...
Írtam neki, hogy írjon már némi infót a hangfalakról, hogy mit lehet tudni róluk, mert életemben sem hallottam erről a márkáról, de mondjuk ez nem jelent semmit persze...
Most olvasgatok róla... Mondjuk van nála egy HARMAN KARDON AVR 170 is. Vagy ez a márka nem annyira jó vétel?

(#1862) yoli666 válasza #09634560 (#1859) üzenetére


yoli666
tag

Köszönöm egyébként Mindkettőtöknek a segítséget!
Nagy segítség, hogy típust írsz, mert azért gondolom ezzel-azzal jól mellé lehet nyúlni.

(#1863) #09634560 válasza yoli666 (#1861) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha árban megfelel, miért ne lenne jó? Jók a Harmann-Kardonok is devan egy karaktere míg pl Denonnla abszolút nem lősz mellé,mozira pedig Onkyóval.. H/K ha nem fog tetszeni, akor bizony.. de nem festem az ördögöt a falra, rengeteg elégedett H/K van és Onkyoval is igy vagyunk: van akinek nem jön be a hangja, olyan is van akinek Denon nem jön be.... ezért tanácsolta Norbi hogy vidd el a vasadat..
Szivesen.. ez természetes...
Ezt is megnézheted..bár nem tudom hova valósi vagy..
Teljes szett, jó áron..

[ Szerkesztve ]

(#1864) windlord


windlord
őstag

Kábellel kapcsolatos kérdésem lenne felétek.
Mozizásra használok egy HK AVR 255, JB ES szettet (80,20,25, 250p).
A frontok és a center kábele Sinus Live L3.0-08.
Ezeket cserélni szeretném az ajánlások alapján VDC Hifi szériára.

Kell a frontoknak a 2*4mm vagy mehet nekik is a 2*2.5mm mint a centernek?!
Illetve 6méter távolságnál elég lehet a hátsóknak a 2*1.5mm vagy illene a 2.5mm?

(#1865) #09634560 válasza windlord (#1864) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elég lesz a kisebb is mindkettőből.

(#1866) yoli666 válasza #09634560 (#1863) üzenetére


yoli666
tag

Tudom, hogy cseppet sem számít, de a H/K külsőre brutálisan tetszik :)
Egyenlőre most szerintem hangfalat veszek aztán erősítő csere, mert ahogy nézem azért történt "némi" előrelépés az erősítők terén. Mondjuk nekem még nincs hdmi sem rajta sajnos ami azért nem lenne rossz...

(#1867) windlord válasza yoli666 (#1866) üzenetére


windlord
őstag

Nem csúnya vasak az tény!

(#1868) #09634560 válasza yoli666 (#1866) üzenetére


#09634560
törölt tag

Új árukon kívül nem szól semmi ellenük, ha tetszik és telik rá, javasolom.

(#1869) windlord


windlord
őstag

Subwoofer kábelt szeretnék rendelni, szereltetni és lepróbálni egyben a VDC terméket.

Amit kinéztem mono RCA -nak jó lehet sub. -hoz szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1870) #09634560 válasza windlord (#1869) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem vékony ahhoz..bár jó vezetőképessége van így megfelelhet.

(#1871) windlord válasza #09634560 (#1870) üzenetére


windlord
őstag

Ettől félek én is.
Ilyenből már láttam, hogy adtak el szerelve.

Tán jobban megfelelhet eme nemes célra, nem?

(#1872) mhmpista válasza Norbi 72 (#1860) üzenetére


mhmpista
aktív tag

+1 :)

Szerintem is elég jó az a szett.
Mélyláda kötelező hozzá mozira, (bár mihez nem) de itt van a szettben.
És ezzel tényleg ellehet zenélgetni.
Én annó hallottam NAD sztereóval + NAD CD vel is. Az is hihetetlen szépen szólt, persze ennyiért, az a varázsszó.
Alsó JBL eket messze messze kőrözi zenében.

(#1873) #09634560 válasza windlord (#1871) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tömör vastagot keress. 1.5 mm már jó

(#1874) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

Megvannak az új kábelek KCE-LS15, KCE-LS25.
Eddigi hallgatás alapján javult a hangzás. Most már részletesebb, és néhol a mély erőteljesebb lett és van ami az előzőn hogy is mondjam, mintha kicsit erőltetett volna a hangzás, az most már szebb, normális olyan amilyennek lennie kell. Szóval megérte a kábel csere, de ugye még nincsen teljesen bejáratva.
(Ha ezt tudtam volna, hogy ekkora javulást hoz, akkor már az elején megveszem a kábelt.)

(#1875) mhmpista válasza Sz_Imre (#1874) üzenetére


mhmpista
aktív tag

És még ezeknél is vannak sokkal jobb kábelek és még azokkal is javulhat.

Csak nehogy az legyen, hogy nem szólt senki és nem tudtál róla :) és ott a tápkábel, azzal is tehetsz egy próbát...

(#1876) #09634560 válasza mhmpista (#1875) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a tápkábelt akkorra hagynám mikor az akusztika a helyén van, és az összekötókábeleket is. De helytálló a megállapitásod.

[ Szerkesztve ]

(#1877) mhmpista válasza #09634560 (#1876) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Attol meg tehet egy probat, de sajat rendszerben valo kiprobalas kotelezo.

Hatha XTnek van igaza es meg az akusztikat is kijavitja a tapkabel ;]

(#1878) MasterMark


MasterMark
titán

Digitális koax-nak mit ajánlotok az alap Kácsa KCE helyett? PC és Denon 1705 közé 4 méter kellene.

Switch Tax

(#1879) szasanyi


szasanyi
félisten

Mivel vannak akik figyelemmel kísérik, nézegetik a hsznált piacot ezért beteszem: ha vki segítségemre tudna lenni használt, kifogástalan állapotú JBL Arena 180 pár vásárláshoz azt megköszönném! :R

(#1880) Norbi 72 válasza szasanyi (#1879) üzenetére


Norbi 72
veterán

Használtan,egy áprilisban megjelent hangfalat?

Nem lesz könnyű,de lehet szerencséd.

(#1881) Sz_Imre válasza mhmpista (#1875) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Tudom, hogy vannak ennél is drágább és jobb kábelek, de most beérem ezzel is, mert nekem ez most nagyon elég. Tápkábelt még nem tervezek venni, majd egyszer talán, de azért köszönöm a tájékoztatást.
Olvastam a összefoglalóban és egyéb leírásban hogy a hangfal kábel, tápkábeltől javul a hangzás a rendszernek. Az előbbinek nem is tartottam olyan nagy változás, csak úgy voltam vele eleinte, hogy ne ilyen vékonyka vezeték legyen már, de miután meghallgattam az új kábellal pár zenét + filmbe belenéztem, egyből éreztem kis változást.
Majd amit akarok majd az még egy hdmi kábel lesz, ami számítógép videokártya hdmi kimenetén lenne összekötve az erősítővel és most már ennyi lesz a fejlesztés. (bár optikai kábellel jól megvagyok, még nem érzek késztetést a váltásra)

(#1882) szasanyi válasza Norbi 72 (#1880) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha könnyű lenne nem kérnék segítséget. :D Gondolkodom a 170-en is, de lehet az nem lenne akkora előrelépés.

(#1883) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Meglett a várva várt Denon X1000-es erősítő amin szeretném a hangfalakat járatni kicsit a bejáratós lemezzel.
Melyik hang üzemmódban dobja szét az összes hangfalra a zenét?

Köszönöm előre is!

Robi

(#1884) szasanyi válasza eumano (#1883) üzenetére


szasanyi
félisten

Extended stereo

(#1885) eumano válasza szasanyi (#1884) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm! :R

(#1886) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Nézegetem egyenlőre az erősítőket és mondjuk egy Denon X1100W mennyire lenne alkalmas sztereó zene hallgatásra? Lehet hülyén fogalmaztam, mert alkalmas, de árához képest értem. És persze tudom teljesen egyéni dolog, de ahogy olvasgatok egy akár fele ennyibe kerülő sztereó erősítő simán lenyomná?
Mondjuk olyan lehetséges, hogy hosszabb távon 5.1 hangfal rákötve egy rádióerősítőre és egy sztereó erősítő csak az első két frontra kötve, de úgy hogy ne kelljen a kábeleket dugdosni, tehát egyszerre bekötve mindkét kábel? Nagy hülyeséget beszélek?
Mondjuk amit linkeltetek 5.1 szett zenére is alkalmas lenne már? Újonnan egy ahhoz hasonló szett mennyibe fájna?

(#1887) Ragadozó válasza yoli666 (#1886) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Erre a denon-ra nem tudsz sztereót kötni, egyszerre nem szabad két erősítőt a hangsugárzókra kötni.
Ilyennel lehet még megoldani: [link]

Ha vársz pár napot, csütörtökön fog megjelelni, pont ezzel a témával foglakozó cikkem a logout-on..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1888) #09634560 válasza yoli666 (#1886) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem azt mondom hogy gyenge rá, inkább azt hogy kategóriájában ez az ami zenére való de túl sokat nem kell elvárni. Használt Arcam 100 alatt kijön -ha nem kell hdmi- Újonnan Denon 4xxx Marantz 6xxxx vagy Cambridge audio 551 V2 (na ebben megkapod a középkategória legjobb erősitőjét és ez a legolcsóbb) Denon 2x00 viszont nagy ugrás lenne ezért ha teheted, arra gyúrj.
ha egyben szeretnéd megoldani akkor bármilyen HM erősitő jó ami n van sztereó pre out kimenet és azt a sztereó erősitő main in vagy pre in bemenetére kötheted és így két legyet ütsz egy csapásra.

[ Szerkesztve ]

(#1889) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat mindenekelőtt! Az a baj, hogy elég behatároltak a ráfordítható forintok; jelenleg 250-nél többet nem tudok érte adni és akkor még ez csak egy jobb erősítő lenne, ahogy nézem....
De szeretek zenét is hallgatni és hát ez ember szeretne egy csapásra már mozit is és jó zenét is. Azt olvastam több helyen, hogy kompromisszumot kell kötni. Ezzel nincs is baj, de ahogy több helyen is látom a 120-140e-s kategóriájú 5.1 erősítők is még főleg mozira jók.
Ezért egyre inkább azon gondolkodom, hogy most egy mozis erősítő mondjuk egy X1100 ami mondjuk 130 kb. és majd később egy mondjuk közepes sztereó erősítő. Így már lesz összehasonlítási alapom az 5.1 erősítő sztereó tudásával. Szerintetek is logikus így? Vagy gyűjtsek egy sokkal jobb házimozi erősítőre?
Nehéz kérdés így, ennyiből jó, hogy segít olyan aki már látott ezt-azt :)

Már csak hangfal ügyben nem tudom, hogy hosszabb távra elég az említett mordaunt short ms 904 front vajon zenére? Mert hangfalakat nem szeretnék cserélni egy darabig az biztos....

[ Szerkesztve ]

(#1890) Ragadozó válasza yoli666 (#1889) üzenetére


Ragadozó
Ármester

150 körül használtban egész jó sztereó képességű erősítőt is kapsz...
Csak egy példa: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1891) #09634560 válasza Ragadozó (#1890) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.
megelőztél..

(#1892) yoli666


yoli666
tag

És amit említek hangfalra mit mondtok zenei képességekben? nem kell óriási hangerő, de szép tiszta hang annál inkább :)
Ez az erősítő már nem semmi, szétnézek itt, de már jó lenne ha 3D is lenne... :)
Kezem meg a biliben :)

[ Szerkesztve ]

(#1893) #09634560 válasza yoli666 (#1892) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denont merem ajánlani mellé..

(#1894) yoli666 válasza #09634560 (#1893) üzenetére


yoli666
tag

Az addig oké, de már ugye nem mai darab ha jól nézem és mondjuk összehasonlítva egy pár Klipsch R-24F-el? Nyilván ott egy 5.1 szett nem is ennyibe kerül...
Csak mivel az MS-ről nem is hallottam még ezért nem tudom mit produkálna (bár ha minden jól megy a héten meghallgatom). Csak mivel nincs sok összehasonlítási alapom nem könnyű a döntés...

(#1895) #09634560 válasza yoli666 (#1894) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem tetszeni fog.. :)

(#1896) mhmpista válasza yoli666 (#1894) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Nagyon jól szól az az MS szett, hidd el nekem.
És pont olyannak ajánlanám aki zenélni is akar mellé.
Nem az a bummneki hangzás, hanem kristálytiszta zenei hangzása van.
Mozira meg ne onkyot vegyél mellé mert pont az ellentettje.
Tudom mert nekem is ilyen van, és meghallgattam már pár rendszert hidd el.
120ért nincs jobb, mélyládával együtt!
Jobbféle kábel kell neki, meg valami szellősebb AVR, pl Denon vagy Marantz esetleg tényleg Cambridge audio. Persze kell hogy tetsszen a stílusa. Ha azt várod hogy csimbum cirkusz Onkyo + JBL hangzása legyen akkor csalódni fogsz.

Amúgy ha jól tudom a Cambridge audioval vannak kapcsolatban, hogy most a tulajdonos is ugyan az vagy csak azokkal tesztelték nem tudom de partnerek az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#1897) barcasattila


barcasattila
csendes tag

Sziasztok!
Hdmi splitterrel kapcsolatban tudtok valami információt mondani? Pc-hez szeretném egyszerre csatlakoztatni a monitort és a tv-t. Nem romlik a képminőség? A hang átmegy a tvre?

(#1898) *Tata* válasza szasanyi (#1879) üzenetére


*Tata*
senior tag

180-ast nem láttam, de ha a 170-es is megfelelne,ez is jó áron van. [link]

(#1899) szasanyi válasza *Tata* (#1898) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt már néztem, sőt beszéltem is az eladóval. Sajnos zsákbamacska lenne, vagy érte kellene menni (~550 km) de egyiket sem vállaltam. Az érdekes, hogy nem kicserélték egy 180-ra a MM-ban (mert az eladás oka az, hogy elvileg elnézték és olyat akartak, vagy vmi ilyesmit mondott a srác) hanem vettek egyet ezt meg áron alul árulják. Szóval csak jó lenne meglesni, de ekkora távolságból nem megy.

(#1900) MasterMark válasza barcasattila (#1897) üzenetére


MasterMark
titán

Monitort inkább próbáld DVI-vel rádugni. Jobban jársz.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.