Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!

Tv-met keresnék első körben olyan erősítőt és 2.1-es hangfalrendszert, amit később (ha úgy alakul) 5.1-é tudnék alakítani.

5.1-et anno 140-150k HUF környékén néztem, az Onkyo HT-S3505 vagy HT-S3705 lett volna a nyerők.
Árban most is hasonlót néznék.
Mivel a hangfalak nem padlóra kerülnének, ezért cirka 20*40 centinél (magasság-szélesség) nem szeretném, ha sokkal nagyobbak lennének, nem hiszem, hogy polcon annál több jól nézne ki.

Az erősítőnél nagyon jó lenne, ha okostelefonról blutooth-on át is küldhető lenne rá zene.
Alapvetően egy számítógépről és egy médialejátszóról menne rá tartalom, de később egy konzol is szóba jöhetne, ezért 3 HDMI jó lenne. Innen menne a hang (és kép) tovább egy Panasonic plazmatévére.
Elsősorban filmek, sorozatok, játék menne rajta.

Tanácsát kérnék tehát erősítőre és 2.1-es hangfalrendszerre. :)

(#852) Lacielvtárs válasza #94529552 (#840) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

alapvetően igazat szoktam ilyenben adni, de ha hiszed ha nem, én akció film esetén sem tekerem fel a hangerőt :D
én inkább azt "élvezem" hogy halkan is megvan a dinamika, a kellő mély, meg a térhatás... nem szeretem amúgy sem ordibáltatni a cuccot :)
pedig még a szomszédokra sem kell figyelnem, max a kislányomra, amikor alszik. de nincsen igényem a dübörgésre. amikor összeraktam a cuccot, ez volt a mérvadó nálam, hogy halkan is kapjak meg minden élményt, ne csak nagy hangerőnél :)
lehet hogy én fordítva vagyok bekötve, de én így szeretem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#853) Mimike10 válasza #09634560 (#850) üzenetére


Mimike10
csendes tag

Köszi

(#854) Ragadozó válasza KergeK@csa (#851) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ha van lehetőség ne polcra rakd, hanem állványra...nem fog jól szólni...tapasztalat, nem véletlen állványos hangsugárzó hivatalosan amit polchangsugárzóknak neveznek sok helyen...
Lehet egy jobb 2.0 amit később bővíteni jobban járnál, mint 2.1-gyel...jó hangsugárzó és erősítőnél nem kell a mélynyomó zenéhez...de ha jó zenét akarsz olcsón, egy jobb sztereó erősítő és később vagy eladód vagy végfoként használod később ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#855) KergeK@csa válasza Ragadozó (#854) üzenetére


KergeK@csa
tag

Bútorzat nem hagy helyet az állványnak, marad a polc vagy a falra felszerelve.
Zene nem igazán szerepel az elsődleges felhasználási feltételek mellett. :)
És mint látható, egy belépő szintű rendszerre törekszem, nincs többhöz hallásom, és eddig egy Gemuis fa 5.1 hangfalszettem volt, szóval ahhoz képest szeretnék előrelépést tenni. :)

Szóval jelenleg 2.1 lenne a cél. :(

(#856) #09634560 válasza KergeK@csa (#851) üzenetére


#09634560
törölt tag

És miért nem jó az Onkyo?

(#857) KergeK@csa válasza #09634560 (#856) üzenetére


KergeK@csa
tag

Jelenleg a hátsó hangfalak elhelyezése bizonytalan, lehetséges, hogy nem is le rá alkalom, így ezért első körben egy 2.1-ben gondolkodom. Az erősítő lehet Onkyo attól még. :)

És talán 1-2 év múlva megint egy értelmezhető pénzmagból tudok hátsó pár hangfalat is venni (ha kiderül, hogy lesz-e neki helye), így összességében több pénzből, mint most.:)

(#858) Viszlát


Viszlát
addikt

Üdv!

Vásároltam pár napja egy Sony házimozi szettet és úgy tűnik, hogy az S-AIR bekavar a wifinek. Nem értek hozzá, szimpla megfigyelés, hogy ha be van kapcsolva, akkor jelentősen megnövekszik a csomagvesztés és képtelenség csatlakozni a hálózathoz, ha nincs, akkor meg semmi gond.

A kérdésem az lenne (mivel eléggé nehézkesen tudnám csak megoldani a router áthelyezését), hogy van erre esetleg valami más megoldás?

Ui.: Remélem itt nem bántok meg senkit a házimozi szett jelzővel. Hívjátok aminek akarjátok. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#859) donjohnson válasza Viszlát (#858) üzenetére


donjohnson
addikt

válts csatornát vagy a wifi router-eden vagy az s-air készülékeden, hogy ne legyen interferencia. a lényeg, hogy ne azonos csatornán működjenek.
s-air három csatornát támogat: [link]

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#860) Viszlát válasza donjohnson (#859) üzenetére


Viszlát
addikt

Köszi, ezt én is megtaláltam, de sajnos mind a három állásban zavaró és hiába változtatom a wifin a csatornát. Úgy tűnik nem marad más, minthogy áthelyezzem a routert. Tény, hogy perpill kb. fél méterre van egymástól az erősítő és a router, valószínűleg nem a legideálisabb felállás...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#861) underworld


underworld
újonc

Hellósztok!
Nem tudom jó helyre írok-e de azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy 4Ks TVn egy Full HDs filmet nézek az jár valamilyen képminőség romlással vagy olyan lesz a képminősége mintha Full HDs TVn nézném, esetleg jobb lesz? Mert ugye négyszer annyi soros a 4K és nem tudom, hogy az 1080-ra az van-e bármilyen hatással (Gondolok én itt a képminőség romlására)

(#862) BBéci válasza underworld (#861) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt tévés topikban kellene kérdezned, másrészt UHD és nem 4K. A kettő nem ugyanaz. És nem négyszer annyi soros, hanem a képpontok száma négyszereződik a full HD-hoz képest. 3840x2160!
Volt nálam 55 colos Samsung HU7500, aminek ajánlott nézési távolsága jóval kevesebb, mint 2 méter, ha natív UHD filmet nézel rajta. Ha ugyanonnan nézed a full HD filmet, akkor erősen látszik a különbség, a felskálázás hatása. 3 méterről egykutya.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#863) #98221312 válasza BBéci (#862) üzenetére


#98221312
törölt tag

Volt aki azt mondta, hogy sokkal rosszabb a BD film, UHD tv-n mint full hd-n.
Akkor ezek szerint megfelelő távolságból nézve nem is olyan szörnyű a helyzet?
Gondolom azért nincs olyan szintű minőségromlás mint ha dvd-t néznénk 1080-as tv-n??
Mert az valami borzasztó... :Y

(#864) BBéci válasza #98221312 (#863) üzenetére


BBéci
titán

DVD film is remekül tud kinézni full HD tévén, csupán felskálázás és távolság kérdése.
Ha messziről nézel egy nagyon ronda nőt, akár tetszhet is, csak ne jöjjön közelebb. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#865) barcasattila


barcasattila
csendes tag

CAV DP288+DS28+DC28 szett mellé a pioneer vsx-424 vagy Onkyo HT-RC 630 erősítők között gondolkodom, valaki akinek van tapasztalata tudna segíteni dönteni? Nem probléma hogy a hangfalak 4ohmos impedanciával rendelkeznek az erősítőknél pedig 6 ohmtól van megadva?

(#866) #09634560 válasza barcasattila (#865) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezek gyengék a hangfalakhoz, Poineer 8xx vagy Onkyo 5xx lene oké.. Még a 424 elmegy...
Nem gond, Ohmokkal ne foglalkozz..
Tessék. Kis alkuval nem drágáb mint amit kinéztél..

[ Szerkesztve ]

(#867) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

esetleg vki tudna nekem segíteni milyen hangfal szettet vegyek 100-120k KERET új , vagy használt m1 gondolom használtból jobbat kapok 5.0 is jó később vennék hozzá max subot ....

köszi előre (tudom nem sok a keret,de ennyiből szeretném meoldani) :R

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#868) Norbi 72 válasza MrRL19 (#867) üzenetére


Norbi 72
veterán

JBL szett?

A vitával meg ne foglakozz....

(#869) MrRL19 válasza Norbi 72 (#868) üzenetére


MrRL19
senior tag

Igen őt néztem már nem tűnik rossznak :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#870) Norbi 72 válasza MrRL19 (#869) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha megoldható,vidd el vasat,a sajátoddal hallgasd meg.

(#871) MrRL19 válasza Norbi 72 (#870) üzenetére


MrRL19
senior tag

Ez a baj ,h nekem messze van Debrecen ;] ... szóval max posta lenne :( sajnos nem is találok másikat még egy JBL 180 volt ami 120k ,de azt sokkalom annyiért , vagy ezt a POLK néztem ,de ez is sok szerintem ennyiért ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#872) MrRL19 válasza Norbi 72 (#870) üzenetére


MrRL19
senior tag

Gondolom Ő gyengébb kategória ugye?

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#873) Norbi 72 válasza MrRL19 (#872) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igen,sokkal gyengébb.

(#874) MrRL19 válasza Norbi 72 (#873) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem hát majd lesz vmi :)) (JBL-el az is a gondom ,h nagy sajnos nekem nem tuti ,h beférne főleg ,ha subot is vennék (ami tuti kell minél hamarabb)

esetleg még vmi ?! hátha még nem láttam ?)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#875) Norbi 72 válasza MrRL19 (#874) üzenetére


Norbi 72
veterán

Más jó ajánlatot most nem láttam.

(#876) MrRL19 válasza Norbi 72 (#875) üzenetére


MrRL19
senior tag

még ő van , de szerintem ez sem a helyén van árban (JBL amit linkeltél az korrekt ár 115k...)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#877) Norbi 72 válasza MrRL19 (#876) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szvsz 100 környékén jó lenne..az a baj,hogy meghallgatás nélkül én nem vállalnám a megvételt.Persze ha ad rá próbagarit,de...

(#878) MrRL19 válasza Norbi 72 (#877) üzenetére


MrRL19
senior tag

JBL 180-as házhoz hozná szóval azt meg tudnám hallgatni

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#879) Dave567 válasza MrRL19 (#878) üzenetére


Dave567
addikt

Akkor igyekezz, mert most akartam haveromnak mondani, hogy hozza el.. ;]

(#880) MrRL19 válasza Dave567 (#879) üzenetére


MrRL19
senior tag

melyiket? :DDD

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#881) Dave567 válasza MrRL19 (#880) üzenetére


Dave567
addikt

A 180-ast JBL-t, az van 5.0-ban ha jól tudom 120000-ért?

(#882) Lacielvtárs válasza #09634560 (#866) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
az Onkyo és a CAV szerintem elég vállalható páros... (hála neked) :R
bár épp tegnap néztem az avx-en és már csak egy pár van a front hangfalakból
mondjuk az 5.1 szettből van még nekik :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#883) barcasattila válasza Lacielvtárs (#882) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Jelen állás szerint a pioneer vsx-424 és a Cav szett lesz a befutó.
A mostani bögreszettemhez képest hatalmas előrelépés lesz ez is szerintem. Nekem csak az a lényeg hogy végre legyen egy rendszerem aminek nincs "dobozhangja".

(#884) Lacielvtárs válasza barcasattila (#883) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

no azt meg tudom ígérni neked - mint cav hallgató - hogy doboz hangja az nincsen...
de a házimozi hanghoz kell majd a szub :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#885) barcasattila válasza Lacielvtárs (#884) üzenetére


barcasattila
csendes tag

1-2 hónapon belül mindenképp tervezem a beszerzését egy subnak.

(#886) Lacielvtárs válasza barcasattila (#885) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

helyes... igazából zene alatt is szép hangja van...
legalább is nekem tetszik a hangja, de azt érdemes tudni hogy én nem vagyok egy érzékeny fülű felhasználó :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#887) barcasattila válasza Lacielvtárs (#886) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Kíváncsi lennék mi lehet a különbség a cav az onkyo skf 4800 és a taga 606 között amiket ebben az árkategoriában a legtöbben ajánlanak.

(#888) Lacielvtárs válasza barcasattila (#887) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szerintem ebben az árkategóriában, nem sok különbség lehet köztük :U
de ez az én szubjektív véleményem... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#889) MrRL19


MrRL19
senior tag

Erről vkinek vélemény/tapasztalat ?! (JBL es és jbl 180 rosszabb ?!)

jamo

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#890) barcasattila


barcasattila
csendes tag

Yamaha NS-F150 hangfalpár erről vélemény? jobb vétel mint a taga vagy az onky skf4800?

(#891) Ragadozó válasza barcasattila (#890) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha van lehetőség hallgasd meg, én szerettem a yamahák hangját...kisebb szériás yamaha hangsugárzóm volt, az zenére is élvezhető volt, hosszabb távon is....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#892) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

vki tudna nekem segíteni , hogy melyiket válasszam ezek közül ?! (pio 821-el hajtanám)

POLK

JAMO

JBL northridge

JBL 180 5.0

köszi előre :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#893) Lacielvtárs válasza Ragadozó (#891) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
bár edigitálban nem igazán lehet fülelni :P
de tény hogy a yamagha hangfalaknak elég szép hangjuk van, de szinte minden ízlés kérdése :K
bár azokat a hangfalakat bukósisakban kell hallgatni ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#894) Ragadozó válasza Lacielvtárs (#893) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha jól emlékszem, pl. a budaörsi MM-ben mintha láttam volna kitéve...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#895) MrRL19


MrRL19
senior tag

PLS vki tudna segíteni ?! ;] :DD

Még őt találtam : Canton

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#896) Lacielvtárs válasza Ragadozó (#894) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az lehet, én mondjuk szegedi viszonylatban gondoltam :W
de az tuti hogy meg kell hallgatni ha van rá mód...
bár én is hallgatás nélkül vettem meg a CAV párjaimat, de nem bántam meg

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#897) Norbi 72 válasza MrRL19 (#895) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mindet meg kellene hallgatni.Nem ismerjük a te hangzásbéli izlésedet. :K

(#898) MrRL19 válasza Norbi 72 (#897) üzenetére


MrRL19
senior tag

Ez a baj ,h ezekből 2 tudnék meghallgatni ;] (ezért kérdem tőletek hátha tudtok segíteni amire használnám 5.1 film és kis zene is műfaj : vegyes : rnb , rap ,disco (Ray Charles műfajú zenéket is szoktam bár nem mindennapos ;] ahogy a maga az otthoni zene hallgatás sem )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#899) Norbi 72 válasza MrRL19 (#898) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor azt a kettőt hallgasd meg. :K

(#900) majnz


majnz
tag

Üdv, mennyire egészséges két különböző mélyládát használni?

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.