Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) tata93 válasza BBéci (#500) üzenetére


tata93
tag

Ne haragudj, ezt nem tudtam. :)

(#502) BBéci válasza tata93 (#501) üzenetére


BBéci
titán

[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#503) Norbi 72 válasza tata93 (#498) üzenetére


Norbi 72
veterán

65-ért nagyon jó vétel a 608-as.Az enyémet is ennyiért-ez volt az alja-adtam el.

A vaterás árat én nem is értem,ma(tegnap) rakta fel az AVX-re.Lehet,hogy valaki felvilágosította,hogy többet ér.

(#504) #09634560 válasza Norbi 72 (#503) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.
50 azért túl baráti lenne...
Az alku és a többi természetesen a ti dolgotok..
Csodálom is hogy vakerán egy avx vagy PH-s egyből nem csapott le rá..

[ Szerkesztve ]

(#505) #94529552 válasza tata93 (#501) üzenetére


#94529552
törölt tag

Gratulálok a vételhez, így kell a ügyesen alkudni. :R

(#506) luckyman


luckyman
aktív tag

Azért ez már erősen kabaré műfaj, hogy ledorongoljunk valakit, aki alkudni próbál egy használt termékre. Ráadásul teszi ezt úgy, hogy látványos különbség van a két helyen hirdetett ár között, és a kisebbhez képest a mai világban elhanyagolható (abszolút nem pofátlan), de jóleső előnyhöz szertne jutni. De még ha a magasabb árból is alkudta volna le, akkor sem venném magamnak a bátorságot, hogy megfedjek valakit egy olyan üzlet megkötéséért, amihez az égvilágon semmi közöm.
És gratulálok az eladónak, hogy remek üzletet kötött,. Nyilván, ha nem érezné annak, nem adta volna oda. Tök mindegy, ki, hogy gondolja az értékét, minden annyit ér, amennyit adnak érte. Eladni akarta, nem árulgatni.

Még én szégyellem magam, hogy megtaláltam, és segítő szándékkal megosztottam a vaterás hirdetést. Elnézést kérek tatától és az eladótól is. Megyek és fejest ugrok egy vödör hamuba.

[ Szerkesztve ]

(#507) Lacielvtárs válasza luckyman (#506) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

... ez a vödör hamu jó volt :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#508) sony309 válasza luckyman (#506) üzenetére


sony309
őstag

+1 :C

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#509) geucsa válasza luckyman (#506) üzenetére


geucsa
tag

+1

(#510) BBéci válasza luckyman (#506) üzenetére


BBéci
titán

Többet tudsz, mint mi. Netán már megtörtént az adásvétel?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#511) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv!

Tanácsokat szeretnék kérni. Egy 42-es Philips (PFH5609) tv-t és egy kompakt Pioneer (XD-DV313/S-DV313) házimozi szettet használok. Filmeket jelenleg a tv usb-jén keresztül nézek, de gondolkodom valamilyen egyéb megoldásban is. Mit ajánlanátok? Az sem lenne hátrány, ha vmi asztali HDD-s lejátszóra fel tudnék venni meccseket a tvből (NBA Playoff meccsek nagyrésze mind 3:30kor kezdődik..)

Köszönöm a válaszokat!

(#512) BBéci válasza Kodiak88 (#511) üzenetére


BBéci
titán

Sem a TV, sem a Pioneer szett nem igényel a beépített lejátszónál jobb minőséget.
Műsorok rögzítésére ott a megfelelő funkció, csak egy merevlemezt kell USB-n csatlakoztatnod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#513) #94529552 válasza luckyman (#506) üzenetére


#94529552
törölt tag

+1

(#514) csbeci


csbeci
tag

Kedves Fórumtársak!

Én voltam az, aki két helyre és két különböző áron rakta fel az Onkyo 608-as erősítőt. A Vaterára tettem fel elősször, mert ezidáig szinte csak azt használtam, amikor el akartam adni valamit. Előtte nem néztem meg, hogy mennyit érhet a készülék, csak kitaláltam az árat (lehet amatőr vagyok:)). Aztán rátalálta az AVX fórumra és láttam, hogy ott is el lehet adni a használt eszközöket. Ott már jobban körülnéztem és láttam, hogy drágábban is adtak el ugyan ilyen erősítőt, ezért raktam fel 10 ezer forinttal többért. Hát röviden ennyi a történet, de pár órával ezelőtt le is ütötték a terméket 55.000 forintért. Nem fog csalódni, aki megvettem, mert tényleg nagyon jó állapotban van. Ha valakit megséretettem vagy félrevezettem a két hirdetéssel, azoktól elnézést kérek!

További szép estét!

Üdv:
Csbeci

(#515) luckyman válasza csbeci (#514) üzenetére


luckyman
aktív tag

Örülök, hogy sikerült annyit kapnod érte, amennyit gondoltál.
Egyben szomorú, hogy egy kivülálló 3. személy otromba kirohanása miatt egyáltalán úgy érzed, hogy meg kell magyaráznod bármit is.
De spongyát rá, örüljünk, hogy az üzlet minden szereplője boldog.
Üdv.

(#516) BBéci válasza luckyman (#515) üzenetére


BBéci
titán

Remélem nem az én hozzászólásomat minősítetted otromba kirohanásnak!

Fenntartom azt a véleményemet, hogy amikor valamit reális áron, 65000 forintért hirdetnek, akkor pofátlanság ötvenezret ajánlani. Ha Te lennél az eladó helyében, biztosan ugyanígy gondolnád.
Ugye ismered a "mennyit engedsz a feléből?" mondást. Viccnek jó, de amikor valaki ennek szellemében alkudozik, az felháborító.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#517) luckyman válasza BBéci (#516) üzenetére


luckyman
aktív tag

Még akkor sem tartanám helyesnek, csak egy otromba kirohanásnak, hogy beleszólsz mások adás-vételébe, ha történetesen tényleg a 65000-re ajánlott volna 50-ez. De mivel valamilyen oknál fogva nem vettél tudomást a vaterás árról, pedig az is elhangzott itt, nos annak tükrében az ajánlat egyáltalán nem pofátlan alkudozás. Egész egyszerűen nem szólhatsz bele mások üzletelésébe, ha nem vagy érintett. Cselekvőképes felnőtt emberek. Az meg érdekes, hogy te minősíthetsz valakit pofátlannak, de ha a te hozzászólásodra mondják, hogy otromba kirohanás, azon megsértődsz. De miután egyikünknek sincs hozá köze, mint mondtam, lépjük túl rajta.
Köszönöm.

Egyébként nem haragszom rád, csak nekem ez furcsa. Nem vagyunk egyformák.

(#518) BBéci válasza luckyman (#517) üzenetére


BBéci
titán

Nem beleszólás volt, hanem vélemény egy nyilvános fórumon. Ha a különbséget nem érzed, akkor valóban felesleges minden további szó.
A vakerás ár fix volt, tehát eleve kizárt a alkudozás. Ha az avx-en 55-öt kínál, az még elfogadható. Kívánom, hogy amikor el akarsz adni valamit, csupa pofátlan árajánlatot kapj!
Azt is írtam már, hogy csbeci itteni fórumtársunk, kvázi ismerősöm, tehát egyértelmű, hogy védem az érdekeit.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#519) liszi70 válasza BBéci (#518) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A vakerás ár fix volt, tehát eleve kizárt a alkudozás."

Nem így van, vaterán is alkudnak természetesen. Megbeszélik az árat, az eladó leviszi az összeget, a vevő leüti.
Egyáltalán nem nevezhető "pofátlannak" egyébként az ajánlat, 55 vagy akár 65-re az 50. Sokan bepróbálkoznak ilyennel, de kevesebbel is, nincs ezzel semmi baj. Én ettől sokkal meredekebb ajánlatokat kaptam egyes eladó cuccomra, mondtam egy NEM-et és le volt zárva az ügy.

[ Szerkesztve ]

(#520) luckyman válasza BBéci (#518) üzenetére


luckyman
aktív tag

Figyelj, ebben az esetben nincs igazad és pont. De kár minden szóért, sosem fogod megérteni.

(#521) BBéci válasza liszi70 (#519) üzenetére


BBéci
titán

De azért lehet véleményem, ugye?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#522) #94529552 válasza liszi70 (#519) üzenetére


#94529552
törölt tag

+1, és Luckyman is teljesen reálisan látja át a dolgot. Egy üzlet csakis az eladóra és a vevőre tartozik. Asszem, erre szokták viccesen mondani azt, hogy kibicnek kuss. De ez csak egy mondás, és senki ne vegye magára. :K

(#523) BBéci


BBéci
titán

Vevőről, üzletről szó sem volt, csupán egy állítólagos ajánlattételről, ami nem titkos, mert az illető itt a topikban közhírré tette. Ettől kezdve kommentelhető, kritizálható, bírálható.
Akinek nincs házimozi rendszere, és nem is akar venni, az ebben a topikban kibic és kuss a neve! Akinek nem inge, ne vegye magára. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#524) #94529552


#94529552
törölt tag

Ezen ne vitázzatok, annyi a lényeg, hogy egy üzlet csak az eladóra és a vevőre tartozik, és ennyi. Ebbe nem szólhat bele senki, ismétlem: senki, mert ez evidens. Két ember magánügye az egész. Ez miatt még plusz kötekedni kár itt. Nyugodtan leírhatja bárki a véleményét továbbra is ide. Ezért van a fórum.

(#525) Ance


Ance
őstag

A vitához: Ragadozó Topikgazda merre jársz? :)

[ Szerkesztve ]

(#526) Ragadozó válasza Ance (#525) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Láttam, hogy volt egy kis vita (attól, nincs naponta több hozzászólásom itt, naponta többször ránézek a topikjaimra, de nem vagyok off gyűjtögető, hogy ezzel demonstráljam a jelenlétem).
A topik gazda feladata, hogy segítse a fórumot és a kirívó szabálytalanságot lát, akkor segítséget kér egy moderátortól.
Ha minden kis félreértésbe beleszólok, akkor szerintem pont azt a megbecsülést vesztem el a többség szemében, hogy nem hagyom a fórumot szabad folyásában. Kicsi fék kell néha, de nem a "rendőri" feladat a lényeg...
Remélem érted mire gondolok :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#527) BBéci


BBéci
titán

Idézet egy hozzászólásból, ami a Házimozi erősítő... topikban született háromnegyed órával ezelőtt:
"kicsit pofátlannak érezném a 235 fix árra egy 200-as ajánlattal bepróbálkozni" [link]
Szóval, annyira nem egyedi az én gondolkodásmódom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#528) Ance válasza Ragadozó (#526) üzenetére


Ance
őstag

Értem. Elfogadom.

(#529) tata93 válasza csbeci (#514) üzenetére


tata93
tag

Örülök, hogy összejött az üzlet mással, sajnos én mégsem tudtam volna megvenni, látatlanul nem mertem volna, ami nem a Te - és más- hibája, csupán bizalmatlan vagyok ilyen esetekben, a közös találka pedig akármennyire akartam, nem jött volna össze. Azt sajnálom, hogy emiatt kis konfliktus alakult ki, de legalább tanultam/tunk valamit. :)
Szép estét mindenkinek!

(#530) Karex


Karex
senior tag

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy beszállok én is a házimozi világába. Mivel ez csak egy panelszobában (~20nm) lenne kivitelezve, nem várok csodákat, csak a meglévő komponensekhez illesztve egy használható 5.1-es rendszert eseti filmnézésekhez. Van egy elképzelésem, és olvasgattam is a témában, de azért kérdeznék, illetve javítsatok ki, ha tévedek.

Tehát ami jelenleg van, az egy windows-os htpc, ami hdmi kábellel küldi a jelet egy régebbi samsung lcd tv-re. Onnan jack kábellel megy tovább egy sztereó rendszerre, de amint mondtam, ezen szeretnék túllépni.

Szóval arra gondoltam, hogy vennék egy házimozi erősítőt (konkrét kiszemelt egy Harman/Kardon AVR-155), és egy 5.1-es hangfalszettet (na itt még fogalmam sincs, milyet kellene). A lényeg, hogy a pc-ről jövő hdmi kábel a házimozi erősítőbe küldené a jelet, azt pedig továbbvinné a képet a tv-re, valamint a hangot a hangsugárzókra. Ez egy használható elképzelés? Van még szükség egyéb dolgokra a sikerhez?

(#531) Dorian válasza Karex (#530) üzenetére


Dorian
félisten

Jó az elképzelés. A sikerhez pedig most már csak pénz kell. Sok pénz. ;]
Ha telik rá, akkor mozierősítőkből az alsó kategóriát kihagynám, mert ha az a sztereó rendszer a minimumnál igényesebb, sírni fogsz a kapott hangminőség miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#532) #09634560 válasza Karex (#530) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nemcsaak használható: az az egyetlen mód hogy több készülék helyes hangot-képet alkotva együttmüködjön tehát HDMI-erősitő-hdmi high speed cat.-tévé.
Harmann-HKTS szett szerintem megfelelne neked.
Bár ajánlanék alternativát: Onkyo de ezzel még joban járnál.

[ Szerkesztve ]

(#533) Karex válasza #09634560 (#532) üzenetére


Karex
senior tag

Bár az első linked fura, de a Harman HKTS csak 5.1 szett, ehhez nincs erősítő, ha jól látom ugye?
Az Onkyo HT-RC 630 + Onkyo SKF-4800 + SKS-4800 ajánlat nagyon tetszik, de ebben meg a sub hiányzik, ha jól látom. Ehhez még érdemes venni egy aktív subot, vagy a szatellitek is elég mélyet produkálnak, ezért nincs benne?
Megmondom őszintén, így első házimozi rendszernek pont ilyen out-of-the-box összeállítás vonz, tehát amit nem tudok elcseszni azzal, hogy én válogatom össze egyenként, hanem így van előre "összerakva". Jah igen, a kábelezés: gyárilag adnak ezekhez mindent, vagy inkább nézzek egy kategóriával minőségibbet?

Gyorsan feltúrtam a helyi aprót, ezeket néztem ki: Harman/Kardon AVR-155 5.1 + B&W Solid Solutions C100 S100 PB100. Ez így működhet?

Dorian: az a sztereó egy 13+ éves panasonic kompakt mini-hifi, úgyhogy inkább hagyjuk a minőséggel egy lapon való említést ;]

(#534) #09634560 válasza Karex (#533) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen te emlitetted a H/k 155 erösitőt, amellé gondoltam.
Mély MINDIG kell!!! A beszédérthetőség is megsínyli ha elmarad.. csak nem probléma ha egy-két hónapig nincs.
Kábelt nézned kell, egy valamirevaló másfeles vagy 2.5-ös megteszi. Kácsa-audionál tuti nem lősz mellé.
Igen, müködhet.

[ Szerkesztve ]

(#535) Karex válasza #09634560 (#534) üzenetére


Karex
senior tag

Okés, köszi, ezekre figyelek majd. Illetve használt erősítő vásárlásakor mire kell figyelni? Csatornánként meghallgatni, alapzajt keresni, funkciókat kipróbálni, ilyesmi?

(#536) #09634560 válasza Karex (#535) üzenetére


#09634560
törölt tag

ezeken kivül a használandó digitális bemeneteket, csatornánként nem kel hnem egyszerre. Vigyél magaddal kedvnc zenét és lehetőleg frontjaid hogy nagyjából képet kapj, mire számithatsz.. igen, legalább 2 órát tart egy alapos próba, de megéri végigcsinálni.

(#537) #09634560 válasza Karex (#533) üzenetére


#09634560
törölt tag

az a sztereó egy 13+ éves panasonic kompakt mini-hifi, úgyhogy inkább hagyjuk a minőséggel egy lapon való említést
Vigyázz mert csalódni fogsz: azért azok a panasonicok meglehetősen jó D oszt. erősitőkkel voltak felvértezve: anak idején bizony jót alkottak: kiemelkedtek a samsung-lg hegemóniából míg a H/k bizony zeneileg alulmulja önmagát, onkyo sem zeneiségéről hires viszont mozin nagyon ott van. Tehát zenén ne legyen sok elvárásod.

(#538) Karex válasza #09634560 (#537) üzenetére


Karex
senior tag

Nincs para, van egy külön sztereó rendszer összerakva pc-hez, pont Kácsa audios kábelekkel, normális hangkártyával, zenét azon hallgatok :)
Ez a tv-hez odatolt Panasonic sa ak 28 nem tudom, milyen minőséget képvisel, de az biztos, hogy ott filmezéshez nem állja meg a helyét. Nekem pedig csak arra kellene, tehát a zenei minőség nem szempont a házimozinál.

Már csak egy kérdés maradt. Kb. ez az 50-60k a fájdalomküszöb, amit szeretnék áldozni a hangsugárzókra, méllyel együtt. Így újonnan ott van a HKTS 5.1, vagy a korábban említett használt B&W Solid Solutions, C100 S100 PB100 elemekből. Árban ugyanaz a kettő, emiatt esetleg én azt gondolnám, hogy a B&W mégiscsak magasabb minőséget képvisel. Melyik éri meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#539) BBéci válasza #09634560 (#537) üzenetére


BBéci
titán

Nem cáfolni akarom, csak kérdezem: biztos vagy abban, hogy egy bármilyen 13 éves Panasonic minihifiben D osztályú erősítő dolgozik, és annak minősége "meglehetősen jó"?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#540) #09634560 válasza BBéci (#539) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egy időben ugyanazt rakták mindenhova, és a meglehetősen jó az a többiekhez képest, de természetesen nem érte utól a sztereó erősitők szintjét.

(#541) MineFox54


MineFox54
őstag

No, átküldtek ide:

30-ért valami 5.1-es erősítőre lenne szükség használtan. Mit ajánlotok?

(#542) Janaboy válasza MineFox54 (#541) üzenetére


Janaboy
veterán

Bár én nem vagyok nagy szakértő, de ez jónak tűnik, bár nincs hdmi..
[link]

Ez csak erősítő, de van benne hdmi is:
[link]

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#543) MineFox54 válasza Janaboy (#542) üzenetére


MineFox54
őstag

Nem néz ki rossznak,köszi!

(#544) MineFox54 válasza Janaboy (#542) üzenetére


MineFox54
őstag

Most vettem észre, hogy módosítottál a hsz-en.

A második le tudja venni a hangot hdmi-ről?

(#545) #09634560 válasza MineFox54 (#543) üzenetére


#09634560
törölt tag

A 600-as jó de a 307 nem! Nem veszi le a hangot a hdmi-ről. A linkelt yamahák sem, de a pio igen.
Várni kell jobb ajánlatra ha nem jók neked.
#544: Nem.
Ha levenné, a Dolby trueHD szerepelne az audiokodekek közt.

[ Szerkesztve ]

(#546) MineFox54 válasza #09634560 (#545) üzenetére


MineFox54
őstag

Jó, majd meglátom hogy milyen hangkimenete van még a hdmin kívül, aztán írok ide.

(#547) #09634560 válasza MineFox54 (#546) üzenetére


#09634560
törölt tag

Fejből megmondom: 2 optikai, 1 koax.

(#548) MineFox54 válasza #09634560 (#547) üzenetére


MineFox54
őstag

Bocs, hogy félreérthetően írtam, nem az erősítőre gondoltam, hanem a srác gépére :B

(#549) #09634560 válasza MineFox54 (#548) üzenetére


#09634560
törölt tag

ja.. és a forrásokat is nézd.. :)
no problemo

(#550) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Haverom meg kért, hogy kérdezzek utána, nem akar nagyon drága cuccot, és nem is tudnám rá beszélni, sajnos, de ehhez a hangfal szetthez tudtok valamilyen erősítőt ajánlani? :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.