Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) blaco


blaco
csendes tag

Sziasztok!
A következő problémával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
Vásároltam nemrég egy ORION HT 585 házimozi 5.1 hangfalszettet, amelyet összekötöttem az Orion dvd 5600 -as dvd lejátszóval. /A hangfalszett RCA kábelekkel csatlakozik a dvd-hez, a dvd pedig hdmi kábellel kapcsolódik a tv-hez./
A nagy problémám, hogy alapból csak az első két hangszóró szól, hiába választom ki a film beállításainál az 5.1-es magyar hangot. Viszont ha a dvd lejátszó menüjében bekapcsolom a center vagy a térhatású hangszórókat (gondolom ez a hátsó kettő), akkor iszonyat leromlik a kép minősége és tiszta pixeles lesz az egész.
Ha a center és térhatású hangszórókat kikapcsolom a menüben, akkor újra normálisra vált a képminőség.
Mi lehet ennek az oka? Megőrjít a dolog...

(#1702) Norbi 72 válasza blaco (#1701) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mind a 6 rca kábelt rákötötted a bögrére?

(#1703) blaco válasza Norbi 72 (#1702) üzenetére


blaco
csendes tag

Bocsánat, a bögre jelentésével nem vagyok tisztában, de be van dugva mind a 6 kábel, igen.

(#1704) #00137984 válasza szasanyi (#1693) üzenetére


#00137984
törölt tag

Fehérvár környékén élőknek ajánlatom Boston Acoustics CS 225 II center [link] most 16 ezer a fehérvári MM-ban. Mélynyomók is elvihetők akcióban. :D

[ Szerkesztve ]

(#1705) szasanyi válasza #00137984 (#1704) üzenetére


szasanyi
félisten

Én attól baromira messze vagyok.Sőt, általában a jó vételektől... itt Ázsiában ez ritka, mint a fehér varjú. :((

(#1706) #00137984


#00137984
törölt tag

Denon AVR-X 520 BT házimozierősitőt meghallgattam egy Eltax szettel és elég jól szerepelt az előd 500-hoz viszonyitva. Akkor annak a hangminősége egy Wharfedale Obsidian szettel sem volt jónak nevezhető, de az AVR-X 2000 házimozierősitőnek már elfogadhatóbb hangja volt egy Dali szetten. 520BT szerencsére megkapta a felsőbb kategória kinézetét, Bluetooth lejátszás és 4K/60Hz képes megjelenités lehetőségét. A belső felépitésbe belenézve az 500-hoz képest is fejlődött szépen ez a új Denon AVR-X 520 BT. Yamaha RX-V377 is egy jól megépitett erősitő, viszont a Denon 520BT fejlesztéseinek is meglett az eredménye. Hangminősége javult és igy számomra nem kérdés, hogy ajánlott belépőszintű házimozierősitő.

[ Szerkesztve ]

(#1707) BBéci válasza #00137984 (#1706) üzenetére


BBéci
titán

Mi az a nagy, a belsőt érintő fejlődés? Magyarázd el kérlek, hogy az is értse, aki nem látta élőben és nem jártas az elektrotechnikában!
És ne tekintsd ezt kötözködésnek, mert nem az.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1708) Norbi 72 válasza blaco (#1703) üzenetére


Norbi 72
veterán

A bögre méretű hangszórók miatt kapták ezt a nevet az olyan szettek,mint a tiéd. :)

Jól olvasom,csak DTS proci van a lejátszóban?

(#1709) #00137984 válasza BBéci (#1707) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem kell ezen sokat magyarázni. Egy videókártya vagy CPU belső felépitésén is optimalizálnak és itt-ott bővitenek, hogy a teljesitményét visszafogó szük keresztmetszetén javitsanak. Az ott a felhasznált tranzisztorszámban jeletkezik és itt anyagfelhasználás és az AV chipek modernizálása kapcsán látható. Egy tápegységet érintő vagy dekóderen való megtakaritás a hangminőségre nagyobb kihatással van mint egy banándugó, a torzitáscsökkentő csatlakozásra utalva. :) Én sem kötekedésnek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#1710) #00137984 válasza blaco (#1701) üzenetére


#00137984
törölt tag

Gondolom akkor most mind az öt csatorna RCA kábele csatlakoztatva van és mégsem térhangzással szólal meg, vagy ha mégis akkor a kép leromlik. Több lehetséges okot is megemlitek. A DVD lejátszó menüjében az 5.1 csatorna legyen az alapértelmezett hang. A HDMI kábelen a hangátvitelt ilyenkor ne engedélyezd. Felbontásnak az 576P felbontást jelöld meg, mert az ennél kisebb vagy interlace felbontások (480i vagy 576i) pixelesedhetnek. Ezek után is fentmaradó hiba a Orion DVD 5600 készülék hibájára vezethető vissza, mert az audió-videó áramkörök nem megfelelően lehetnek elszeparálva egymástól, ezért hatással lehetnek egymásra és ez minőségromlást okozhat.

(#1711) BBéci válasza #00137984 (#1709) üzenetére


BBéci
titán

Ezekből mi látható az általad feltett fényképeken?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1712) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Üdv,

A helyzet az lenne, hogy kb 120-ezrem lenne erősitő/ és 5.0 szettre. Arra gondoltam, hogy mondjuk a hangfalakra 80-90 ( új), az erősitőre 30 ezer (használt 5.1-es) forintot költenék. Ha majd jövőre lesz pénzem veszek egy jobb erősitőt, illetve subwoofer-t. Tudnátok ebben az árban valamit ajánlani? :R

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#1713) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Valahol olvastam, hogy a Taga Harmony TAV-606 v3- mondjuk nem rossz belépőszintre.Viszont az erősitő az fogas kérdés. Ez a HDMI dolog nem igazán világos. Szükség van rá egyáltalán, hogy az erősitőn legyen, vagy elhanyagolható?avx-et folyamatosan nézem, és naiv létemre nem tudom hogy mi kerül egy többéves erősitőbe annyi amiből egy újat lehetne venni.. Meg ezeket a beárazásokat se értem, hogy ami mondjuk 70 ezer ft volt ( harman kardon) 5 évvel ezelőtt, azt ma miért adják 40-be? Reális az ilyen?

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#1714) BBéci válasza BÜDÖSLÁB (#1713) üzenetére


BBéci
titán

Egyik fórumtársunk pár hete vett olyan Taga szettet, de már a cseréjén gondolkozik.
Magam részéről, csak az ellenségeimnek ajánlanám.
A házimozi erősítők ára gyorsan esik, 3-4 éves korukban legfeljebb féláron lehet eladni őket. Persze minél drágább volt újonnan, annál nagyobb mértékben, százalékban esik az ár.
80-90000 forintért csak nagyon gagyi hangdobozszettet kapsz, ha újban gondolkozol.

HDMI-re azért van szükség, mert manapság minden lejátszó és egyéb kütyü azon adja ki a képet és a hangot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1715) szasanyi válasza BÜDÖSLÁB (#1713) üzenetére


szasanyi
félisten

Jelen! Én voltam az az elvetemült aki megvette és cseréli. :DDD Azért az előzővel nem teljesen értek 1et, mert...
- aki kezdő házimozis és nem high end (vagy ahhoz közeli) hangzáshoz van szokva annak nem biztos, hogy nem lesz megfelelő (főleg, ha egy új állopotút vesz jó áron ;) )
- nem rossz hangfalszett ez, csak 2.0 zenéhez mély szegény a két front (már ha ez fontos, mert pölö én elsősorban ezért cserélem le)
- ha nem túl nagy szobába lesz (~20nm) akkor mozinál nem lesz nagy gond, az biztos
- nyilván van jobb belépő szintű, új szett ~1,5x áron (PolkAudio M20, JBL Arena 170) aki teheti valóban inkább azt vegye

HDMI nélküli erősítőt én tuti nem vennék, mert az egy "egyszerű" de nagyszerű csatlakozó! Persze attól is függ milyen megjelenítőhöz csatlakoztatod (akkor ideális, ha van vagy a közeljövőben lesz ARC HDMI bemenetes TV-d). Persze a 30k AV erősítőre nekem elég kevésnek tűnik, még használt esetén is.

[ Szerkesztve ]

(#1716) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Sajnos nem áll módomban átlépni a 120-as keretet.A jamo-kat nagyon leirják mostanában, és egy jobb márka pedig ott kezdődik hogy 90-en 2 front minimum. Nem vagyok ultraérzékeny hallású, és kb egy 15 nm2-es szobába menne."Bögreszettet" nem akarok, se hangprojektort, se komplett rendszert.Van egy 48-as Samsung Tv-m amin van ARC hdmi-is.Szóval Jófogáson is nézegetek Denonokat amik 30 körül vannak, de ehhez se értek hogy milyen erősitőt kellene venni.Elkapkodni nem akarom, mert egyszeri alkalom lesz a hangfalak vétele, az erősitőt tuti lecserélem, de nem akarom fogasnak használni őket, addig amig meg nem veszem az újabb erősitőt.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#1717) #00137984 válasza BBéci (#1707) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez már talán számodra is értékelhető szinvonalú belsőt rejt. A belépőszinten minden apró változtatásnak örülni lehet, mert itt a Denon 520 BT esetében a hangminőségére is jótékony hatást értek el.

(#1718) Norbi 72 válasza #00137984 (#1717) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nini,ilyen van itthon. :D

(#1719) eumano válasza Norbi 72 (#1718) üzenetére


eumano
tag

Sziasztok!

Gondolkodóba estem így a közelgő erősítő vásárlásával kapcsolatban.

Adott egy Taga Harmony 606 v3-as szett.
Ehhez kéne egy olyan erősítő ami 90%-ban film 10%-ban zenére lenne használva.
VDC kábel kötné össze a rendszert.
Csak itt jön a bibi, hogy az új Denon X520BT nem banándugós csatlakozóval rendelkezik és csak 2,5 mm-ig tudok menni kábellel ami kicsit megijeszt. A másik amit kinéztem egy Denon X1000-es lenne. Ez banándugós csatlakozással rendelkezik viszont nem támogatja a 4K-t és nem ARC-os a HDMI-e de ez engem nem zavar mert nem lesz a közeljövőben új tv vásárlás és amúgy is projektor a képmegjelenítő és nem mellesleg banándugóval a frontokat be tudom kötni 6 mm-es kábellel.

Képes lenne az 520BT ugyan azt a szintet hozni mint az X1000 2,5 mm-es kábellel? Mindezek tudatában melyik vas lenne a jobb választás? Illetve ha van valami más erősítő amihez 100 ezerig bezárólag hozzá lehet jutni akkor azt is szívesen hallgatom!

Köszönöm a válaszokat előre is!

Robi

(#1720) Norbi 72 válasza eumano (#1719) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az X1000-es a jobb választás,és ARC-s.

(#1721) BBéci válasza #00137984 (#1717) üzenetére


BBéci
titán

Ilyen és ehhez hasonló képeket bárki talál a neten, nem kell hozzá tehetség.

Te viszont még mindig nem válaszoltál arra, mit kell nézni a két fényképen, mi a különbség, mi változott, aminek köszönhetően jobb lett a hang???

(#1719) eumano
Honnan vetted azt a butaságot, hogy egy belépő kategóriás rendszerbe 6 mm2-es hangszórókábel kell???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1722) #00137984 válasza eumano (#1719) üzenetére


#00137984
törölt tag

Denon AVR-X1000 és az 520BT közel hasonló értékekkel rendelkezik, habár nekem az utobbi hangja jobban tetszett mint jó multkor az X1000 hangzása. HDMI ARC viszont néha hasznos tud lenni. Taga szettnek és legfőképpen a front hangsugárzóinak a jó minőségű 4mm-es hangszórókábel is elég lehet. A banándugó hiánya sajnos a belépősztinten már csak ilyen... Marad a Denon AVR-X1000 vagy valamelyik Yamaha. Yamaha RX-V477 vagy 479. [link] Esetleg ez a Sony STR-DH550. [link]

(#1723) eumano válasza BBéci (#1721) üzenetére


eumano
tag

Meg lehet hogy nem a belépő szintű topickban olvastam a 6 mm-es kábeleket. :Y
Akkor belépő szinten semmit nem dob pluszban ez a dolog, bőven elég lesz a 4 mm-es? Igazából 6 méterről van szó amit húznék szumma vagyis 6 e Ft lenne a küllönbség és ha már egy minimális különbséget ki tud hozni a rendszerből akkor nekem annyit megér a dolog!

(#1720) Norbi 72 , (#1722) Zsébernardo :
Egyenlőre akkor 3-0 az X1000-es javára! Köszönöm a segítséget! :R

(#1724) #00137984 válasza BBéci (#1721) üzenetére


#00137984
törölt tag

"itt anyagfelhasználás és az AV chipek modernizálása kapcsán látható. Egy tápegységet érintő vagy dekóderen való megtakaritás a hangminőségre nagyobb kihatással van" Nem kell ezen sokat ragozni, mert néhány megfelelő helyen elhelyezett kondi és egyéb alkatrész és az AV panel korszerüsitése nagy hatással lehet a hangra. A felsőbb kategóriában az audió és videó, de még a tápegység részeket is jól elszeparálják egymástól. Még ott is lehet orbitális tervezési hibákat elkövetni (földhurok meg tápegység hibák), amivel lerontható egy drága készülék hangminősége is. Minden különbség számit és emeli a készülék árát vagy minőségét. A belépőszinten majd változatlan árak mellett elért hangminőségjavulást és tudásbeli változást értékelni lehet. :K

(#1725) #00137984


#00137984
törölt tag

Szerintem aki belépőszintű házimozierősitőket használ nem feltétlenül jelenti műszaki hozzáértése alacsony tudásszintjét, és nem kell neki kielemeznem minden képen szereplő beszédes információt. Biztos jópáran még olyan változtatásokra is felhivnák a figyelmemet, amire még én sem gondoltam elsőre vagy csak elsiklottam felette. Ha ez most egy teszt volna, de ez itt egy forúm és csak a Denon 520 BT kapcsán felmerült érzéseimet osztottam itt meg. Mert valakit az érdekelhet. :)

(#1726) BBéci válasza #00137984 (#1724) üzenetére


BBéci
titán

Arra kértelek, mutass rá, mit kell néznem a képeken, mi változott, ami a hangminőséget befolyásolja. Vagy nem azért tetted fel a képeket?
Ezt írtad:
"A belső felépitésbe belenézve az 500-hoz képest is fejlődött szépen ez a új Denon AVR-X 520 BT."

Hol és miben fejlődött a belső felépítés???

Folyamatosan mellébeszélsz, terelsz, ahelyett, hogy konkrét választ adnál!

Hogyan lehet megállapítani az AV chipek modernizálását?

(#1723) eumano
A kábelek minősége még a high endben sincs összefüggésben a minőséggel. Tehát ne annak alapján válassz!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1727) #00137984 válasza BBéci (#1726) üzenetére


#00137984
törölt tag

"520BT szerencsére megkapta a felsőbb kategória kinézetét, Bluetooth lejátszás és 4K/60Hz képes megjelenités lehetőségét" Az AV panelre légyszives vetnél egy rövid pillantást és a tápegységen is tisztán látható, hogy az optimalizálás jegyében fejlödött a belső is. Nekem egy monoblokk erősitő nézegetése is öröm (mégha néhol üresnek is érzem), ahol a tervezőmérnők a letisztult technikával egy kivételesen jó hangminőséget is eléd tesz jó sok pénzekért. Néhány apró változtatás a megfelelő helyen egy majdnem jó belépőszintű házimozierősitőn, és ezért az 520 BT hangminősége javult az elődnek tekinthető 500-hoz képest. :K Ha ezek után is kételyek gyötörnének, ezt légyszives ne itt velem éreztesd. :N

[ Szerkesztve ]

(#1728) BBéci válasza #00137984 (#1727) üzenetére


BBéci
titán

Nincsenek kételyeim az erősítő képességeit illetően, mivel szerkesztőségünkben teszteltük [link], de fogalmam sincs, mit kell nézni azokon a képeken. Attól tartok, Te sem tudod, különben már régen megmondtad volna, így csak próbálod megjátszani a nagy szakértőt.

Holnap felhívom a Denon importőrét és javasolni fogom, hogy mindegyik AVR-X520BT-t lássa el egy "Zsébernardo ajánlásával" címkével. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1729) #00137984 válasza BBéci (#1728) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egy tápegység nem csak a transzformátorból áll, hanem egy kupac alkatrészből és megtervezett kapcsolási rajz alapján kerül összeszerelésre. A tervezőmérnők egy adott költségkeretből kigazdálkodva próbálkozik a kategóriának megfelelő hangminőséget elérni. A belépőszintű házimozi egy Low Budget és még igy is hasznot termel, ha megfelő figyelemmel nem csak kényszerből kerül a boltok polcaira. A visszajelzések alapján a piaci szerepe is emelkedhet egy terméknek, mert ha jó készüléket terveztek azt többen megvásárolják. Intel vs AMD vita mindig parázs, mert Intel nagyobb költségvetésből megteheti a gyorsabb CPU-k termelését és drága áron való értékesitéseit. A Yamaha RX-V377 is egy jó termék volt kedvező árazással és egész jól szerepelt, mégha belépőszintű házimozi kategória, de növelte a cég bevételeit. A belépőszintű házimozi viszont egy árérzékeny kategória és nem emelheti a költségeket, mert vásárlórétegeket veszit vele. Ezért minden jó készüléknek örülni lehet és a hangminőség javulására való törekvés amúgy is dicséretes, ha hasonló árazással történik akkor jó mérnöki teljesitmény is egyben. A szakértők véleményét egy bizonyos szintig elfogadom, de nem tudni mennyire befolyásolhatóak a piac véleményformálása szerint. :( Belépőszintű házimozierősitőket amúgy is mindig nagyobb kritika éri (valamikor elég alaptalanul), de néha jó találkozni itt is néhány ajánlható házimozierősitővel. :K

[ Szerkesztve ]

(#1730) BBéci válasza #00137984 (#1729) üzenetére


BBéci
titán

Megáll az eszem, Te még mindig csak mellébeszélsz, de nem mutatsz rá konkrétan, mitől jobb az újabb Denon hangja. Ez már nevetséges és szánalmas. :(((
Inkább ismernéd be, hogy fogalmad sincs az egészről!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1731) #00137984 válasza BBéci (#1730) üzenetére


#00137984
törölt tag

Te vagy a szánalmas ember, ha ennyi hozzászólás után is ezen vagy fennakadva. Tápegység paneleken elég jól látható eltérések vannak. Az AV panel mérete is csökkent és közben jobb képességű chipeket kapott és a jelútak is rövidebbek lettek. A hangminőség változások a gyakorlatban is elérték a kedvező hatást, mert az optimalizálás nem csak egy tervezőasztalon elvetélt ötlet maradt. Ennek jobb szakértője is akad itt biztos, én csak az alapokat ismerem és néhány hibalehetőséget, ami miatt rendesen el is lehet rontani egy erősitő hangját. Nem villogtattam semmi valóságtól elrugaszkodott kijelentést, mert te csak néhány megjegyzésemre megint megvetően nyilatkoztál. Logout-on is néztem ilyen jellegű írásokat (bevallom nem is végig értettem mindent, olyan anyagerős volt) és olvastam könyvet és újságban cikket szakértőktől, közben beszéltem komoly gyakorlati tudással rendelkező emberekkel, akiknek egy pontos áttekintés után egy erősitő feltárja kicsiny kis titkait, mert úgy olvasnak az áramkörökben mint én egy magazinban. Ezek igen kivételes emberek. Viszont számodra nyilván egy alaplapi hangkártya hangja is megteszi és nem vetemednél Asus Xonar hangkártyával kiváltani... miket is beszélek itt neked! PC-ről filmet nézni vagy zenét hallgatni számodra biztos nem állja meg a helyét. :)

(#1732) BBéci válasza #00137984 (#1731) üzenetére


BBéci
titán

Álljon meg a menet! Nem Téged neveztelek szánalmasnak, hanem azt amit művelsz. Te viszont kimerítetted a személyeskedés fogalmát, amit szigorúan tilt a fórum szabályzata!

Honnan tudod, hogy jobb minőségűek a chipek, láthatóak a képeken? Kérlek, nevezd meg azokat, a régieket és az újakat is!
Senkit nem érdekel az, hogy kivel, mit beszélgettél, hogy miket olvastál. Arról mesélj, amit fél napja kérdezek! Eddig még egyetlen alkatrészt nem neveztél meg, csak vakítasz, feleslegesen összehordasz hetet, havat. Kizárólag a szóban forgó két Denon erősítő különbségéről írj, ha tudsz! Mik azok az eltérések a tápegység paneleken? De teljesen egyértelmű, hogy nem tudsz róluk semmit, különben már az első kérdésemre a képembe vágtad volna.

Ez a mondatod brutális: "A hangminőség változások a gyakorlatban is elérték a kedvező hatást, mert az optimalizálás nem csak egy tervezőasztalon elvetélt ötlet maradt." :DDD
Ebből aztán nagyon sokat megtudtunk, köszönjük Emese! :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1733) #00137984 válasza BBéci (#1732) üzenetére


#00137984
törölt tag

Amit velem művelsz és az én hozzászólásaimmal az már igenis személyeskedés és már néhányszor kértelek is, hogy fejezd is be. Neked nem tünnek fel az erősitő hátlapja mögötti változtatások vagy nem fogadod el az elhangzott válaszaimat az már nem az én problémám, de a hangminőségét befolyásoló tényezőket hoztam fel. A tápegységben néhány alkatrészt a megfelelő helyen cserélve és elhelyezve a különbségek miatt a hangminőségre is hatással van. A chipek tudásának fejlődésére válaszolva felhoztam már az elejétől fogva a felsorolt változtatásokat és a hangkártyás példám is találó volt. A tervezőmérnöki munkába való betekintésemből kiragadott példa már megint csak személyeskedés, de tudod ha egy belépőszintű házimozierősitő nem úgy sikerült és értéktelensége miatt az akciós árakon sem nagyon megy, de közben sok a gyárba visszavitt példány, az a cégnek anyagi és erkölcsi sikertelenség. Ez sokszor nem egy tervezőmérnők hibája, csak áthúzták akkor a tervezőasztalon egy jónak megtervezett erősitő tervét és költségcsökkentést kértek. A Denon most jót lépett és a Yamaha is figyelmes a belépőszintű házimozik tervezésénél és értékesitése közben. Igy jöhetnek létre ajánlott (Best Buy) vételek a belépőszinten is. De kinek is koptatom itt a billentyüzetem... :D

(#1734) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Zsébernardo és BBéci, szerintem itt le is zárhatjuk ezt a vitát, mert már nem két eltérő nézőpont vitája ez. Kezd már átmenni személyeskedésbe.

Innentől vagy privátban folytassátok, vagy engedjétek el a témát, ami kiváltotta a vitát.

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#1735) Dorian válasza Ragadozó (#1734) üzenetére


Dorian
félisten

Itt azért meg kell jegyeznem, hogy ugyan Bécinek sokszor mogorva a stílusa, de ebben a vitában igencsak neki áll a zászló.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1736) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sz.géppel össze tudnám kötni az erősítőt esetleg?(onkyo535) (alaplap:[link]

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1737) Csabroncka válasza LordAxwell (#1736) üzenetére


Csabroncka
addikt

Optikai kábellel igen /vagyis a 2 csatorna mellett a dekódolatlan 6 csatorna (DD vagy DTS) is átmegy/!

"in medias res"

(#1738) LordAxwell válasza Csabroncka (#1737) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Tényleg, van rajta optikai, észre se vettem! Köszi :))

TV meg HDMI-vel a géppel, és simán mehet a DB50-es film ugye? :D

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1739) Csabroncka válasza LordAxwell (#1738) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mehet, viszont a PC-s optikai BD játszók a védett gyári lemezeket nem viszik, ha másként van meg (biztosan tudod mire gondolok, de az tiltott) persze oké.

Használj MPC-HC-t a legjobb!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1740) BBéci válasza LordAxwell (#1738) üzenetére


BBéci
titán

A PC-t is csatlakoztathatod HDMI-vel az erősítőhöz és onnan megy tovább a kép, szintén HDMI-n a tévébe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1741) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Az így még egyszerűbbnek tűnik, mehet bármelyik HDMI bemenetre az erősítőn, gondolom.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1742) BBéci válasza LordAxwell (#1741) üzenetére


BBéci
titán

Bármelyikre csatlakoztathatod.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1743) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Na ezt is kipróbálom! Köszi.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1744) Fang válasza #09634560 (#1506) üzenetére


Fang
aktív tag

Szia, köszi az ajánlást! Mivel külföldön élek, így a rendszert is ott szeretném megvenni, szóval a két bolt ajánlatai max iránymutatásnak lehetnek jók, vagyis annak jók voltak.

[Előzmény]

Időközben az alábbi szettet találtam:

[Denon AVR-X1200W]

[+HECO Victa 601+201+Center 10 + Sub 251A]

Ezzel kapcolatban kérném véleményeteket, tanácsotokat (ez még a keretbe is szűkösen belefér (1100€)).
Előre is köszi
Fang

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1745) BBéci válasza Fang (#1744) üzenetére


BBéci
titán

Külföldön is vannak olyan üzletek, nyugati irányban sokkal több, mint itthon, ahol meg lehet hallgatni a kinézett rendszert. Tedd azt, ne a mi véleményünkre alapozz!
Az erősítő elviszi a pénz felét, ami azt jelenti, ugyanannyiért megkapod a Victa szettet?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1746) Fang válasza BBéci (#1745) üzenetére


Fang
aktív tag

Mindenképpen elmegyek meghallgatni, de ha már eleve "elvi hibás" az összeállítás, vagy köztudottan pl rossz minőségű az egyik összetevő akkor azt ti úgy is kiszúrjátok :)

Igen az erősítő 499€
A Victa szettből van most egy csomagolás sérült 557€-ért
Normál csomagolással, különböző weboldalakról rendelve, kb 650€

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1747) BBéci válasza Fang (#1746) üzenetére


BBéci
titán

Nem látok benne elvi hibát, az erősítő egyértelműen, vakon is jó választás és nem hallottam olyanról, hogy Heco-val baja lenne. Viszont a Victa hangja nem mindenkinek szokott tetszeni, ezért fontos a meghallgatás.

Halkan jegyzem meg, hogy 500 euróért makulátlan állapotú, használt AVR-3808 is kapható, ami három kategóriával az általad kinézett felett helyezkedik el. Magamnak biztosan olyat vennék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1748) Fang válasza BBéci (#1747) üzenetére


Fang
aktív tag

Egy korábbi kiadású (azt hiszem 2009es) victa szettet már hallottam egy ismerősnél, valamelyik középkategóriás 5-6 éves denon erősítővel párban, elég jól szólt, bízom benne az újabb kiadás is rendben lesz majd a teszt során, mert árban szerintem ez egy elég jó felállás

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1749) Fang válasza BBéci (#1747) üzenetére


Fang
aktív tag

Használt termékeket nem szívesen vásárolok (sokszor olvastam már tőletek, hogy ebben a kataegóriában nem kell tőle félni, de hát ez valószínűleg egy rossz beidegződés nálam :) ).

Plusz nagyon sokat fogjuk filmezéshez használni, többek között pl 3D filmekhez, ami ugye az ajánlott AVR-3808 nél nem megoldható ha jól tudom a hdmi szabvány miatt, valamint nekem ez egy viszonylag hosszútávú beruházás lesz, így nem árt ha a legtöbb aktuális "fícsört" kezeli az erősítő, pl legaktuálisabban a 4K,HDR, igaz ez most még nem releváns, de pár év múlva valószínűleg több ilyen tartalom lesz elérhető (igaz akkor lehet majd a med600-at is cserélni :) )

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#1750) BBéci válasza Fang (#1749) üzenetére


BBéci
titán

Te tudod. Ha a felsoroltak miatt inkább lemondasz az összehasonlíthatatlanul jobb hangminőségről... Ami erősítőt most használok, azon HDMI sincs és olyanokat házimozizom, hogy kettéáll a fülem. Mondjuk a 3D egyáltalán nem érdekel, de a Blu-ray lejátszómnak két HDMI kimenete van, egy 3808-cal ez sem lenne probléma.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.