Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Radványi


Radványi
aktív tag

Ehhez mit szoltok?

Pioneer AV Receiver VSX-924
Pioneer BDP-170

Brutto 190.000 ert tudnam megvenni.

(#352) BBéci válasza Radványi (#351) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen nem belépő kategóriás készülékek. Nem rossz vétel annyiért, de nem is különösebben nagy buli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#353) Radványi válasza BBéci (#352) üzenetére


Radványi
aktív tag

Akkor nekem kezdonek gondolom eleg neha filmet neznek rajta illetve zenethallgatnek de foleg a fiam hasznalna zenehallgatasra, de a sima stereo erosito nem lenne eleg mert a csaladban mas is hasznalna neha neha filmre. Maga az erosito 150.000 brutto es a BD lejatszo meg 40.000

(#354) BBéci válasza Radványi (#353) üzenetére


BBéci
titán

Igen, megfelel a céljaitokra.
Ha belegondolok, milyen használt erősítőket lehet kapni 150000 forintért...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#355) Norbi 72 válasza BBéci (#354) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pl. egy 2020-as.

Vagy picit feljebb 3808.

LX70 se rossz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#356) BBéci válasza Norbi 72 (#355) üzenetére


BBéci
titán

A Denon egy barátomé, elhozta hozzám kipróbálni, makulátlan állapotú, minden működik, szuper, úgy ahogy van és annyiért ajándék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#357) Norbi 72 válasza BBéci (#356) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor már csak Radványi úrnak kellene meghallgatnia. :)

(#358) zolaas válasza BBéci (#356) üzenetére


zolaas
senior tag

Hát ez ennyiért tényleg ajándék.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#359) Radványi válasza Norbi 72 (#357) üzenetére


Radványi
aktív tag

Meghallgatta, és most éppen a sarokban zokog mert, hatalmas nyomás nehezedett, hogy vegye már meg mert a család nem tud mit használni. Így az elso biztató szóra és mivel aznap Bp-en járt így már meg is vette a Pio-t. :(

De nagyon köszönöm a tanácsokat legközelebb türelmesebb leszek.

(#360) ablack válasza #09634560 (#252) üzenetére


ablack
senior tag

Gondolom a médialejátszóra gondoltál, ott halk a hang. Az a baj hogy a kimenő hangot ott nem igazán lehet állítani. Ha a sztereót választom akkor nincs is semmilyen lehetőség az optikai kimenetnél van olyan hogy aac, dts, stb. de ugye nekem az RCA-n megy ki a hang. A használatijában se találok ilyet [link] Lehet hogy ennél ezt nem is lehetséges állítani?

Bocs hogy kicsit később írtam de nem voltam otthon hogy megnézzem.

(#361) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, egy Pioneer VXS-329 erősítő mellé keresnék hangfalakat. Alapvetően csak 2 front kellene, X.1-es rendszert nem tudnék normálisan elhelyezni. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mi az a hangfal, ami még nem overkill egy ilyen belépőszintű erősítő mellé, illetve mi az a minimum amit érdemes megvenni?
Illetve lenne még egy kérdésem, miért van egyes front hangfalak hátulján 4 csatlakozási pont?

(#362) #09634560 válasza adalbert1 (#361) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én Onkyót vagy mission megfelelő árú hangfalait ajánlanám.
Biamp és bi-wire tehát kettős bekötés lehetősége miatt.

(#363) adalbert1 válasza #09634560 (#362) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezzel a bekötéssel lehet valamit nyerni, vagy származhat az embernek valami hátránya abból, ha nem használja ki? Tehát, akkor simán lehet úgy kábelezni, mint egy 2 csatlakozóval ellátott hangfalat és ez csak extra lehetőség?
Első blikkre a hardvereaprón szétnézve ez a pár tűnt szimpatikusnak, erről van valami véleményed/ellenvéleményed?

(#364) BBéci válasza adalbert1 (#363) üzenetére


BBéci
titán

Totálisan felesleges ezen a szinten kettős kábelezéssel és/vagy kettős erősítéssel foglalkozni.
Az a Wharfedale jó vételnek tűnik, még 1-2 kategóriával magasabbra pozicionált erősítőt is elviselne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#365) Ragadozó válasza BBéci (#364) üzenetére


Ragadozó
Ármester

egyetértek :K

Jó lett az új avatarod :C

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#366) adalbert1 válasza BBéci (#364) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszönöm, de akkor ezek szerint hátrány se származhat abból, ha nem a kettős kábelezést használja az ember, ugye?
Egy hangfalnak amúgy van élettartama? Tehát x üzemóra után (vagy x év állás után) esetleg kell rajta valami karbantartást végezni?

(#367) #09634560 válasza adalbert1 (#366) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nincs hátrány még jóval magasabb szinten sem.
Sok évig akár 15-20 ig simán elüzemel.. max hangváltót átnézni vagy ha repedezik akkor peremezni.. egy időben mehet a kettő.

(#368) Ragadozó válasza adalbert1 (#366) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem lesz hátrány, csak érdemes keresztbe kötni a hangsugárzón a kábelt, a hidat nem kivéve, a pozitív pólust felső csatiba, a negatívot az alsóba (keresztbe magyarul). Legtöbbször ez hozza a leginkább kiegyensúlyozott hangot...

Igazából nem kell, jó pár év után szoktak a hangváltó kondik kiszáradni és a hangszórók peremei elfáradni, de a mai gumiperem már annyira nem hajlamos erre...

Inkább az nem tesz jót nekik, ha sokat állnak, nem megfelelő tárolás (nedvesség).

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#369) BBéci válasza Ragadozó (#365) üzenetére


BBéci
titán

Köszi! Sajnos lecsorgó vért nem rajzoltak a szám sarkába, pedig szerettem volna. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#370) adalbert1 válasza Ragadozó (#368) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszönöm a válaszokat. Még egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy itt milyen csatlakozó kellene a hangfalkábel végére? Mert eddig vagy a csíptetős, vagy a rátekerős megoldással találkoztam, ahogy csupasz kábelt is lehetett használni.
Ezek a 2 utas hangfalak mennyire vannak hátrányba a 3 utas társaikhoz képest? Pl. ha hasonló árkategóriát nézünk, és nem adott sorozatból a nagyobb modellt?

(#371) Ragadozó válasza adalbert1 (#370) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szerintem maradj nyugodtan a rátekerésnél...
Semmilyen hátrány nincs, két utas is lehet jobb, mint egy 3 utas...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#372) adalbert1 válasza Ragadozó (#371) üzenetére


adalbert1
veterán

Akkor ezek szerint ennél a csatlakozónál (ami a hangfalon van) 2 féle módon is meg lehet oldani a kábelezést? Tehát egyszerre lehet a csupasz kábelre rátekerni, vagy megfelelő csatlakozóval ellátott kábelt beledugni?

(#373) #09634560 válasza adalbert1 (#372) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, banándugót lehet beletenni.. ki kell venni a dugót és ott a banándugó helye.

(#374) Ragadozó válasza adalbert1 (#372) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Így van. Lehet külön is banándugót vásárolni, vagy olyan kábelt venni egyből ami szerelt...

De a legegyszerűbb és olcsóbb a sima hangszórókábel dugó nélkül...pl. innen: [link]

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#375) adalbert1 válasza Ragadozó (#374) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem akarok egyáltalán a dugó szereléssel foglalkozni, ha nem muszáj, így jó a csupasz kábel is. Az átmérőnek mi a szerepe, ilyen teljesítményű erősítő mellé mi az ajánlott? Rövid google használat után annyit találtam, hogy minél vastagabbat és rövidebbet ajánlanak belőle, itt van valami olyan átmérő az általad is linkelt kábelek között, ami már felesleges, vagyis túl vastag lenne?

(#376) Ragadozó válasza adalbert1 (#375) üzenetére


Ragadozó
Ármester

2.5 nm-est. Áram folyik a hangszórókábelen, néha nem is kicsi, ezt a terhelést kell bírnia.

A frontokhoz mindenképp ugyanolyan hosszúságút használj.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#377) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Be lehet azt állítani az erősítőn(Denon AVR-X1000),hogy Sztereóban a mély-láda is szóljon?

(#378) Rbert válasza Rbert (#377) üzenetére


Rbert
aktív tag

Amikor elindítok, egy filmet a médialejátszón és átvált az erősítő a forrás hangformátumára kiír -4DB vagy -9DB ,mikor mit ,ez a DB mit jelent?

(#379) #09634560 válasza Rbert (#377) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen kivéve direkt vagy pure direkt üzemmód. Smallra kell tenni a hangdobozaid.

(#380) #09634560 válasza Rbert (#378) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez a center szintrehozás azaz renormálás tehát van egy referenciaszint centerben amit moziban használbak. De ez házimozi erősitő és a processzor is az így néhány filmnél erősebbek a zajok a frontokon, ezért "melléememlik" a center eredeti hangszintjét +4,+6 vagy +9 deciBellel. ezt tartalmaza a vezérlőjel ami által a processzor elkezd kikódolni és ki irja a kijelzőre. A moziben ez a vezérlőjel hatástalan, nem dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#381) Rbert válasza #09634560 (#380) üzenetére


Rbert
aktív tag

Köszi szépen,most már értem.

(#382) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Ez az Onkyo HT-S7505 150k körül mennyi éri meg?

Filmnézésre lenne, esetleg kósza zenehallgatásra (youtube, mp3, semmi komoly).
A nappali cirka 26nm (nappali+ebédlő egyben), ennek a tévézős felét kéne kihangosítania (13nm).
PC lenne rákötve (játékra, esetleg később konzol), illetve most egy popcorn a400-s médialejátszó.

Esetleg ha van sokkal jobb (tudásilag, teljesítményileg), akkor 200k felé elmennék, de csak ha meg is éri. :)

Vélemény, ötlet?

Előre is köszönöm! :)

(#383) #09634560 válasza KergeK@csa (#382) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megéri, jó kis készülék.. ha 200 ig elmehetsz akkor a frontokat cseréld le Onkyo állóhangfalra, sokat fog dobni rajta.

(#384) KergeK@csa válasza #09634560 (#383) üzenetére


KergeK@csa
tag

A 200k-ból azért a nappali átalakítása sajnos nem jön ki, úgyhogy jobb opcióként is csak fali vagy polcra való frontend jöhet szóba. :)

(#385) adalbert1


adalbert1
veterán

Az erősítő elhelyezésével nektek nem volt problémátok?

Nekem sehogy sem akar belepasszolni a nappali bútorba :( , pedig vásárlás előtt méricskéltem is, csak ahova elfér a szélessége és a magassága, oda túl nagy a mélysége (na ezt nem mértem meg jól), ahova jó lenne a mélysége és a szélessége, ott a magassága nem oké, ahol pedig minden passzolna, ott a fiókot csak egy sín tartja, nincsen alja a bútornak. :DDD

Így felmerült bennem egy tv tartó konzol vásárlása, ebből mik az ajánlottak? Sajnos a legtöbb csatlakozó a tv hátulján van, és 2-3 cm-re kilógnak a kábelek, így gondolom ez leszűkíti a választást (régi videojátékokhoz scartot és rca-t is használok, így az sajnos nem megoldás, hogy a HDMI-hez veszek egy L alakú csatlakozót).

(#386) ron8


ron8
senior tag

Hy!
Mennyit ér manapság egy használt LG 906PA házimozi?

(#387) BBéci válasza adalbert1 (#385) üzenetére


BBéci
titán

Az erősítőknek jól szellőző helyet kell biztosítani, méghozzá úgy, hogy a két oldalán legalább 10, felette 15 centi szabad légtér legyen! Hátul zárt polcra helyezni nem ajánlott.

(#386) ron8
Szerintem újonnan sem ért többet annak a felénél, amennyiért árulták. Csak a nevében házimozi, valójában "egydobozos bögreszett", amitől mindenkit óva intünk.
Mellesleg létezik árazós topik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#388) ron8 válasza BBéci (#387) üzenetére


ron8
senior tag

Köszönöm a választ!
Úgy 100 ezrem len e egy jo házimozira,mit ajánlanál? Tudom,ez nem túl sok,de sajna csak ennyim van rá

(#389) adalbert1 válasza BBéci (#387) üzenetére


adalbert1
veterán

Jelenleg arra jutottam, hogy TV tartó konzolt veszek, és azon a tv állványon fog állni, amin most a tv - így lesz elég helye szellőzni - megyek is a tv konzol topikot bújni :)

(#390) BBéci válasza ron8 (#388) üzenetére


BBéci
titán

Várd meg Sanci38 fórumtársat, Ő talán tud ajánlani annyiért is valamit.
A legolcsóbb házimozi erősítő, amiért szabad pénzt adni, kb. 50000 forintba kerül. A hozzá tudásban, minőségben passzoló 5.1 hangdobozszett legalább a duplájába kerül és még kábeleket is kell venned.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#391) #09634560 válasza ron8 (#388) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gyüjts picit és Onkyo egydobozos éppen bele is fér, az modern, tele van szolgáltatásokkal és szintjéhez képest korrekt hangzása van amit Onkyo állóhangfallal fel tudsz tuningolni(megéri!!).

(#392) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Miért van az,hogy az erősitő(Denon X1000) menüjében hangszóró távolságok stimmelnek, kivétel a mély ládáé(5,4m ír,pedig 1,2m-re van) .Mérőmikrofonnal lett bemérve.Vagy nincs jelentősége?

(#393) #09634560 válasza Rbert (#392) üzenetére


#09634560
törölt tag

1: nehezebb mérni és 2: szobaakusztikanem teljesen oké. nyugodtan javitsd ki kézel, semi gond nem lesz.

(#394) BBéci válasza Rbert (#392) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki, hallasz-e különbséget ha úgy hagyod és ha a valós centire állítod!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#395) Radványi


Radványi
aktív tag

Milyen HDMI kábelt javasoltok?
Eleg ha bemgyek a mediamarkt ba es veszek valami hama cuccot vagy inkabb nezzek mas markakat ami dragabb?

Tobb uzletben is lattam 1.5-3 meteres kabeleket 15-20k ert. Real Cable, Monster stb.
Megeri megvenni.

Regebben amikor vettem noname hdmi kabelt azert erztem, hogy nincs meg a kello savszel 1.4 en.

(#396) Ragadozó válasza Radványi (#395) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Nem tudom, hogy budapesti vagy-e...de ez kábel (a fekete is) teljesen megfelelő és nem vészes az ára sem:
[link]

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#397) Radványi válasza Ragadozó (#396) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ez nagyon jo!!! Azthiszem holnap meglatogatom oket.

(#398) Radványi


Radványi
aktív tag

Egy masik kerdes. Sehogysem tudok rajonni, hogyan tudnam csatlakoztatni a Pioneer VSX-924 tipussu erositot a routerhez DHCP keresztul, gondolom jelszo nelkul felmenne automatikusan de, hogy kezi csatlakozas merre van arra meg nem jottem ra.

A leiras sem egyertelmu szamomra az Airplay-en keresztul sem latja a tablet.

(#399) Radványi válasza Radványi (#398) üzenetére


Radványi
aktív tag

Megtalaltam a leirast a dobozban egy kulon fuzet. Jol elneztem sry.

(#400) ron8 válasza #09634560 (#391) üzenetére


ron8
senior tag

Ennek mi lenne a pontos neve?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.