Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) #98221312 válasza bzoley (#294) üzenetére


#98221312
törölt tag

" elképzelni sem tudom, hogy mondjuk egy milláért mi mennyivel szólhat jobban "

Elképzelni valóban nem lehet....hallani kell!! Nekem volt rá lehetőségem, hogy huzamosabb ideig használjak egy Mcintosh erősítőt, B and W hangfalakkal.
Persze nem ebből kell kiindulni, ezért is írtam az első bekezdést.

Tulajdonképpen nem értem mi is valójában a gond, :F mivel hogy folyton szembetalálja magát az ember egy kontra ellenvéleménnyel ha ad egy tanácsot. Elmondtam a véleményem szakmai szempontból, és általánosságban is.
Mindenki döntse el,hogy mit szeretne, mik az igényei, és mennyit szán rá.
Fölösleges belemenni bármibe is.

enonlui (#296) Pontosan!! Szerintem véleményt nyilvánítani sem kéne addig amíg, nincs mögötte tapasztalat.

BBéci: :R

[ Szerkesztve ]

(#302) Ragadozó válasza enonlui (#296) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az a baj, hogy ebben a kategóriában egy sima sztereó erősítő klasszisokkal jobb hangot nyújt, mint egy házimozi erősítő...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#303) BBéci válasza Ragadozó (#302) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a kategóriában IS!

Sokszor, sokan leírtuk, hogy inkább egy elfogadható minőségű sztereó rendszere legyen az embernek, mint valami fisfos 5.1.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#304) Ragadozó válasza BBéci (#303) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ez így van :K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#305) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Adott egy Sony STR-K740P erősítő, SS-MSP2 szatelitekkel. Az interneten azt írják hogy a szatelitek 100W-ot tudnak, ami számomra elég hihetetlen. Na mindegy, a kérdésem az lenne hogy javulna-e jelentősen a hangzás ha lecserélném a szateliteket, mondjuk ilyen hangfalakra? (Mert papíron ezek is 100W-ot tudnak.)

(#306) 0pityesz0 válasza WaterWawe (#305) üzenetére


0pityesz0
tag

Milyenekre gondoltál? Ha a 'szatellit' helyett rendes 5.0 hangdobozokra gondoltál,akkor valamelyes javulhat
a hamgminőség. De csodát ne várj szerintem
Illetve az odaírt számokat ne hidd el,félrevezet!

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#307) BBéci válasza WaterWawe (#305) üzenetére


BBéci
titán

Számodra mit jelent az, hogy egy hangdoboz "100 W-ot tud"?

Az tuti, hogy hangminőség szempontjából, egyáltalán semmi jelentősége nincs. Terhelhetőségi adat, semmi egyéb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#308) WaterWawe válasza 0pityesz0 (#306) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, egy 5.0-ás hangfalszettre gondoltam a "kicsi hangszóró dobozok" helyett. Erősítőt semmiképp nem szeretnék cserélni a mélynyomóval pedig elégedett vagyok. Ezért kérdezem hogy ehhez az erősítőhöz lenne-e értelme venni 5.0-ás hangfalszettet?

BBéci: Nos a kérdés bennem is megfogalmazódott, miután az én hangszóróimnak csak a maximális terhelhetősége van kiírva, viszont a venni kívánt hangfalak teljesítménye 100W. Gondolom a kettő nem ugyanaz, de kérdés hogy javulna-e a hangminőség, és az erősítő is bírná-e ezt a terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#309) #09634560 válasza WaterWawe (#308) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hangszin fog előnyére változni..
Csak az aktív hangfalaknak van teljesitménye, ezeknek nincs. 100 wattig birják az erőt.
Ha a leadott teljesitmény- különbségre vagy kiváncsi az érzékenységet kell nézned: a magasabb érzékenységü jobban hangosodik hamarabb eléri a megfelelő hangerőt, joban melegszik az erősitő és hamarabbb is torzit..
Erősitő az mindig birni fogja feltéve ha nem viszed 4 ohm alá az impedanciát. Tuláramnál lekapcsol és villogde baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#310) WaterWawe válasza #09634560 (#309) üzenetére


WaterWawe
őstag

Értem, még az lenne a kérdésem hogy ezt írják az erősítőre:
Amplifier Output Details:
80 Watt - 8 Ohm - 20 - 20000 Hz - THD 0.09% - 5 channel(s) ( surround )
100 Watt - 8 Ohm - at 1 kHz - THD 10% - 5 channel(s) ( surround )

Akkor ez a 80 avagy 100W ez összesen az 5 csatorna, tehát 5x20W. Akkor annyi hogy rákötöm a 60W körüli hangfalakat és nem járatom maxon az erősítőt, viszont szebb hangzása lesz mint a kis dobozkákkal?

(#311) Ragadozó válasza WaterWawe (#310) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Milyen hangsugárzókat akarsz venni?

A teljesítményt egy csatornán mérik (ráadásul, sokszor sokat hazudnak)..100W nem azt jelenti, hogy 5x20W...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#312) WaterWawe válasza Ragadozó (#311) üzenetére


WaterWawe
őstag

60W-os SAL Hangfalakat, a Frontok 16cm-es hangszóróval a center és a hátsók 12-essel.
Tehát akkor 5x100W lenne?

(#313) 0pityesz0 válasza WaterWawe (#312) üzenetére


0pityesz0
tag

Ha nem vagyok indiszkrét,kérdezhetem mennyit áldozol az oltáron rá? TALÁN tudunk egy megfelelőbb szettet
javasonlni hozzá..

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#314) WaterWawe válasza 0pityesz0 (#313) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát nagyon max 50k-t.

(#315) #09634560 válasza WaterWawe (#310) üzenetére


#09634560
törölt tag

felső sor sokkal jobb adat és valósabat tükröz az alsónál, az alsó ami 10% THD (torzitás)élvezhetetlen lenne, mig aa alsó és a felső is csak egy csatornára igaz. ezt veszik 5x igy 16 W esik egy csatornára, ha egyenletesen terhelődne, de ez nincs igy kb 30 w-ot számolhatsz átlagban, hangerő pedig a hangfalak érzékenységétől függ: lehet szép csendes is de lehet fülsiketitő üvöltés is a hangerö ugyanannál az állásánál előbbbi kn 86, utobbi 93 dB érzékenységnél jön elő. Mivel érzékenységet nem tudok se impedanciát igy nem lehet megjósolni milyen hangzást várhatunk el.. vagyis m,ilyen irányú lesz a változás.

(#316) Ragadozó válasza WaterWawe (#310) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ez a JBL szett sokkal jobb vétel szerintem...
kicsit drágán adja, de jó hanggal bíró szett...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#317) defi


defi
tag

Üdv!

Beépíthető hangszórókkal lenne két alap kérdésem. Gipszkarton falba mehet? Kell belülről valamilyen bélés neki?

LOAD "*",8,1

(#318) 0pityesz0 válasza defi (#317) üzenetére


0pityesz0
tag

Én személy szerint csak a cantonnak halottam beépítheő dobozát,nem volt rossz,de hogy milyen vályatba és milyen csillapítassal szereltek be ahhoz én már casual vagyok..
De ha nem csal a szinatom valamilyen csillapítás kellene neki

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#319) enonlui válasza echterion (#300) üzenetére


enonlui
tag

Köszi azt hiszem ez lesz....
Csak rossz hogy az ember annyi márkát, és adattal találkozik hogy így nem tud egy laikus dönteni.
Nem ugy mint egy okostelefonnál ami már pár járt nálam. Abban nem bizonytalankodnék...

(#320) #09634560 válasza defi (#317) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen mehet.. dobozzal kell körbevenni (az is lehet kimaradt gipszkarton de hungarocell is akár, és sürü nehéz szivaccsal kell kitömni. jobb lesz viszont mintha hangdobozt vennél..

(#321) #09634560 válasza Ragadozó (#316) üzenetére


#09634560
törölt tag

ezt én is támogatom.

(#322) sakal83 válasza enonlui (#284) üzenetére


sakal83
addikt

Szia

Ennyiért egy Taga Harmony TAV-506 V.2 5.0 szettet ajánlok.

Újan ennyiért szerintem jobbat nem kapsz.

Nem annyira rossz, mint a híre, sőt. Ár érték arányban teljesen korrekt 75k az emagon.

(#323) echterion válasza enonlui (#319) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát igen, ez egy ilyen téma. És a TV választásom is ilyen jellegű lesz, mert egyre kevesebb a plazma, ami van, az is LG, így lehet, nekem is lcd lesz, de hogy abból melyik a jó, a fene se tudja...

**********

(#324) #09634560 válasza echterion (#323) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sony W sorozat

(#325) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok!

Van 2db Wharfedale Crystal2-40 Hangfalam 6 OHMS 150W és 1db WH Crystal2-Centre 6 OHMS 100W
Ezeket 7 eve vettem es 2-3 evet hasznaltam zenehallgatasra, majd bekerultek a szekrenybe 4 evre. Most vettem elo oket ujra de az erositom mar nincs meg.

Szeretnek venni egy erositot amin 60% ban zenet hallgatnek es 40% ban filmet neznek. Kosobb egy 5.1 es rendszert szeretnek epiteni, de nem tudom mit kezdjek a hangfalakkal nagyon keveset voltak hajtva.

Tehat kellene egy erositore javaslat illetve a hangfalakra, hogy erdemes e kiegesziteni opket vagy inkabb adjam el es vegyek egy uj szetett?

Illetve ha tudnatok javasolni egy blueray lejatszot.

Elore is koszi.

(#326) #09634560 válasza Radványi (#325) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én Denon X2100 vagy esetleg 1100-ast ajánlok, vagy ha belefér akkor Marantz 500x-est, kissebb marantzokkal nincs jó tapasztalat..
BDplayer: Panasonic vagy Pionoeer, Pio 160-as még médiajátszónak is elmegy.170-en már rajta a cinavia... bár nem tudom menyit szánsz rá de popcorn is ajánlott, az remek médiajátszó zenére is, Jukebox-ot is létrehozhatsz vele és egy füst alatt BD játszó+igényes zene és hálózati lejátszó is egy kivitelben.

[ Szerkesztve ]

(#327) Radványi válasza #09634560 (#326) üzenetére


Radványi
aktív tag

Az szamit valamit, hogy panasonic tv-m van?

(#328) #09634560 válasza Radványi (#327) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen: könyebben együttmüködik a panasonic lejátszókkal.De ha piót kötsz rá ugyanugy meghálálja..

(#329) Ragadozó válasza Radványi (#327) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nem :) szinte mindenki más-más komponensből állítja össze a rendszerét...
elég sokunk használ pana tv-t (plazmát), én is...

Sanci38-nak ennyiben igaza van, hogy pana és pio termékkel jó az összhang (pioneer tv-és üzletágát a pana vette meg), de nem kell feltétlen ezeket vásárolni..

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#330) Radványi


Radványi
aktív tag

Ertem koszonom a javaslatokat. Esetleg tudtok linket adni a Marantz-hoz mert en nem talaltam rola rendes ismertetot vagy, hogy hol vehetnek?

Amugy orulok hogy ezeket javasoltatok mert en szeretem a Panasonicot a Pio-t es a Denon-t is.
Szerintem a Pana kivalo TV et csinal es most hogy befejezte a plasma gyartast az uj szerias lcd TV i is nagyon jok. Nekem egy 42AS650E van jelenleg. Csak azt sajnalom, hjogy nem volt penzem nagyobb kepatlora.

[ Szerkesztve ]

(#331) Ragadozó válasza Radványi (#330) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mennyit szánsz erősítőre?
Mindenképp házimozi erősítőt akarsz (2.0-án is jó lehet egy film)?
Használt is szoba jöhet?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#332) Radványi válasza Ragadozó (#331) üzenetére


Radványi
aktív tag

Hasznalt is lehet.

Egyenlore 150.000 HUF ban gondolkodtam. Es mar regota gondolkozom, hogy kell e nekem 5.1 es meg sose tudtam megyozni magam igazan nekem a zenehallgatás a fontos foleg.

(#333) Ance válasza Radványi (#332) üzenetére


Ance
őstag

Ha zene is kell, meg hm is, akkor lehet, hogy egy kicsit feljebb kell menni pénzügyileg, vagy olyan régebbi erősítő kell, ami kompromisszumos. A feljebb az árban alatt pl. ezt értem:

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/73438-marantz-sr-7007-házimozi-erősítő/

Szerintem itt többen megerősítik majd, hogy zenére és hm-ra is jó lesz és azért annyival nem drágább, mint az álatalad írt keret.

(#334) Radványi válasza Ance (#333) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ez jol hangzik. atgondolom ma este.

(#335) Ragadozó válasza Radványi (#334) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A linkelt erősítő nagyban túlszárnyalja szerintem a hangsugárzóidat, de nem akarlak lebeszélni sem, mert korrekt sztereó hangja csak a nagy vasaknak van...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#336) Radványi válasza Ragadozó (#335) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ha jol lattam akkor 125w ot ad le egy csatornan az en hangfalalim meg terhelhetoek 150w ig.
Azt gondoltam akkor az jo. De en teljesen laikus vagyok, hol rontottam el a gondolatmenetet?

(#337) Ragadozó válasza Radványi (#336) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ezek az erősítők már hozzáilleszkednek a hangsugárzóidhoz, én arra gondoltam, hogy sokkal komolyabb hangsugárzó készletet is kiszolgál...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#338) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Ha az erősitőn(Denon AVR-X1000) SOUND MODE-t váltok ( Dolby pro logic 2 ,sztereo,game,pure) ezek után hogyan tudom visszakapcsolni az eredeti hangformátumra ?
Még eddig csak úgy sikerült,hogy ki és bekapcsolom az erősítőt.

(#339) Radványi válasza Ragadozó (#337) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ertem az nem baj mert kesobb szeretnek is komolyabb hangfal szettet.

(#340) #09634560 válasza Radványi (#339) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ragadozó úgy érti: ha az erösítő tudása hogy pariban legyen a hangfalakkal tehát mindkettőből a maximálist hozd ki: Dali Ikon 6, monitor Audio S sorozat vagy Focal 8xx W sorozatra lesz szükség.. természetesen használtan is megéri bármelyik..

(#341) echterion válasza #09634560 (#324) üzenetére


echterion
nagyúr

Pl. W805?

**********

(#342) BBéci válasza #09634560 (#320) üzenetére


BBéci
titán

Hungarocell? :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#343) #98221312 válasza Rbert (#338) üzenetére


#98221312
törölt tag

Használati utasítás.... :)) Egyébként Auto Sorround, vagy valami hasonlónak lennie kell...

[ Szerkesztve ]

(#344) gaboor_


gaboor_
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kezdő házimozis lennék, a következő Sony rendszert néztem ki használtan: [link]
Mi a véleményetek róla? Nagyon alap? Egy smart tv-vel szeretném összekötni, hogy a lejátszott filmeknek 5.1-s hangja legyen.
Kb. mennyiért érdemes egy ilyen rendszert megvásárolni?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv.: Gábor

(#345) #09634560 válasza gaboor_ (#344) üzenetére


#09634560
törölt tag

Érdemes.. kezdetnek jó, majd hangfalcserével tudsz fejlődni ha igényed an rá.
Altenativaként Onkyot ajánlok.. ha elérhető akkor azt vedd, sokkal jobb

[ Szerkesztve ]

(#346) gaboor_ válasza #09634560 (#345) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget!
Mennyit ér kb. egy ilyen szett?

(#347) Ragadozó válasza gaboor_ (#346) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Jobb felső sarokban ( a téma tudni valóknál) megtalálod az árazós topikot...

Fórumban és privátban nem árazunk :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#348) gaboor_ válasza Ragadozó (#347) üzenetére


gaboor_
csendes tag

Bocsánat! Akkor írok oda is :)
Köszi!

(#349) Rbert válasza #98221312 (#343) üzenetére


Rbert
aktív tag

Nem találok semmit rá a használatiban....

(#350) #09634560 válasza Rbert (#349) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mást nem a forrásgombot megnyomva ugyis az elsődleges jön be tehát ha DD akkor DD de a movie gomb nyomogatása is előhuizza egyiknek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.