Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Norbi 72 válasza echterion (#200) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#202) #00137984 válasza BBéci (#193) üzenetére


#00137984
törölt tag

Hangfalak tervezésénél és kivitelezésénél használt fogalom. A hangszórókhoz illesztett mennyisége és a frekvenciamenet között hozták összefüggésbe a "Hifisták". Alulméretezhetik a dobozt egy megfelelő méretű hangszórókhoz képest vagy nagy két-három útas hangfalakban helyezhetnek el túlzóan kis méretű mélyközép hangsúgárzót. Ilyenkor hallottam másoktól ezt a szakújságokban is leírt fogalmat. A megmozgatott levegőmennyiséggel összefüggésben is megemlitik. Nem én találtam ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#203) #00137984 válasza echterion (#200) üzenetére


#00137984
törölt tag

A Yamaha-nal kedvezőbb áron a TAGA Harmony TAV-506 v2 is ajánlható [link] [link]

(#204) #09634560 válasza #00137984 (#202) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor ez a tervezésnél lehet fogalom...

(#205) Rbert válasza echterion (#200) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia!
Ilyet vettem: [link]

Nagyon tetszik ahogy szól,minőségi kidolgozás.Egy Denon AVR X1000 hajtja meg,

(#206) Rbert válasza Norbi 72 (#201) üzenetére


Rbert
aktív tag

Miért nem tudom letölteni?

(#207) echterion válasza #00137984 (#203) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi mindenkinek.
A Taga 306 mivel tud kevesebbet, mint az 506? Csak mert jelentős árkülönbség van közöttük.

**********

(#208) Norbi 72 válasza Rbert (#206) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem tudom,nálam működik.

(#209) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Hali az én problémám nem mai egyszer már kérdeztem de nem haladtam semmire sajnos.
Probléma : röviden HDMI CEC működési "zavar". PL ha a TVt bekapcsolom az erősítő nem kapcsol be. Bár vezérelni nagyjából tudom a TVvel.
TV : LG 42LA690S
Erősítő : Pioneer VSX-323K
PC : VGA 7870 win7 64bit legfrissebb Catalist.

(#210) #00137984 válasza echterion (#207) üzenetére


#00137984
törölt tag

Taga 506 v2 133mm (Taga 306 v2 108mm) mélyközép hangszóróival jobb frekvenciaátvitellel rendelkezik. A drágábbik szett 3 utas, és egyéb paraméterekben is indokolt lehet ez az árkülönbség. [link]

[ Szerkesztve ]

(#211) Rbert válasza dfdfdf (#209) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Nekem LA691S van nekem Denon AVR-X1000-el is ezt csinálta viszont csak kikapcsolást nem vezérelte.Gyári beállítások visszaállításával most már műxik.

(#212) #00137984 válasza Rbert (#206) üzenetére


#00137984
törölt tag

Elmész a linken jelzett helyre és a "Hangfal - fülhallgató bejáratás" letőltés jelre kapsz egy listát egy ablakban, de felette még egy letőltés jel van, és ezzel már letőltheted a rar fájlt. :)

(#213) Rbert válasza #00137984 (#212) üzenetére


Rbert
aktív tag

Letöltöttem, a Denon nem ismeri a MED 600x meg lefagy tőle.Nem értem....

(#214) BBéci válasza #09634560 (#204) üzenetére


BBéci
titán

Remélem nem veszed komolyan! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#215) Ragadozó válasza Rbert (#213) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Bejáratásra legjobb a sima zene ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#216) BBéci válasza Ragadozó (#215) üzenetére


BBéci
titán

Ez tényleg embertelen jó, aki eddig kipróbálta, el volt a hatásától ámulva.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#217) #00137984 válasza BBéci (#214) üzenetére


#00137984
törölt tag

A szakirodalmad szerint van ide tartozó másik kifejezés akkor a békesség kedvéért mostantól azt használnám. :R

(#218) BBéci válasza #00137984 (#217) üzenetére


BBéci
titán

Mivel fogalmam sincs, mire gondoltál, mit szerettél volna kifejezni, nem tudok semmit javasolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#219) #00137984 válasza BBéci (#218) üzenetére


#00137984
törölt tag

A hangszórókhoz illesztett doboz térfogata és megmozgatott levegőmennyiséggel összefüggésben is megemlitik. Ennél jobban összefoglalva nem tudom már leírni. :)

(#220) Ance válasza #00137984 (#219) üzenetére


Ance
őstag

Legyen bruttó regisztertonna a hangszórók nélkül, nettó regisztertonna a beszerelt hangfalakkal, kábelekkel, miegymás. ;)

(#221) #00137984 válasza Ance (#220) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez hajózással kapcsolatos fogalom lehet... :F Ezt viccnek szántad. :)

[ Szerkesztve ]

(#222) BBéci válasza #00137984 (#219) üzenetére


BBéci
titán

Amikor valaki hangdobozokat válogat, semmi szükség ilyesmivel foglalkozni, pláne belépő kategóriában.
A Thiele/Small paramétereket figyelembe kell venni a dobozok tervezésekor, de a felhasználó számára ezek teljesen érdektelenek. Kb. annyi értelme van emlegetni, mint a bruttó regisztertonnát.

Erre nem válaszoltál:
"a fizikai és technikai törvényeket azok sem minden téren tudják átlépni"
Mégis, melyik téren tudják átlépni?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#223) #09634560 válasza BBéci (#214) üzenetére


#09634560
törölt tag

Véletlen se
:(
Adva van egy szett: mitől lenne más a center az állófrontok és a hátterek, mindnek más öszeg jönne ki...

(#224) ruti


ruti
Közösségépítő

két elvi kérdésem lenne:

1.) nincs különálló CD/DVD lejátszóm, csak egy Sony "micro hifi",
ezen viszont csak füles jack kimenet van, innen rákötni az erősítőre 2 RCA-val mekkora eretnekség?

2.) Pioneer 323 leírás szerint nem tudja készenlétben a hangot továbbítani a TV-re. Van erre megoldás, hogy ne kelljen bekapcsolva lenni az erősítőnek?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#225) ruti válasza dfdfdf (#209) üzenetére


ruti
Közösségépítő

dfdfdf: mi kell ahhoz, hogy a TV bekapcsolása bekapcsolja az erősítőt is?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#226) #09634560 válasza ruti (#224) üzenetére


#09634560
törölt tag

semilyen, megoldható de csak sztereót kapsz jobban jársz optikai ikimenettel.
Csak külön hdmi.

(#227) BBéci válasza ruti (#225) üzenetére


BBéci
titán

HDMI ARC kell hozzá, vagy csak CEC.

A micro hifik füles kimenetének hangminősége meglehetősen vacak, azt tovább erősíteni tényleg eretnekséggel felérő cselekedet. De ha nem bántja a füledet, akkor ideiglenesen használhatod, amíg nem szerzel be valami SPDIF és/vagy HDMI kimenetes lejátszót.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#228) ablack


ablack
senior tag

Üdv,

Hozzájutottam egy Sony DAV-TZ715 házi-mozi rendszerhez. Hozzákötöttem egy WD TV Live médialejátszóhoz RCA kábellel. Olyan problémám van vele hogy hiába állítom az erősítő hangerejét maximumra, a filmek így is nagyon halkak, alig érthetőek. Kipróbáltam set-top box-hoz kötve is, avval pedig jól működik, bár annak magának a készüléknek is állítható a hangereje.
Ezzel lehet valamit csinálni hogy hangosabb legyen?

(#229) 0pityesz0


0pityesz0
tag

Szerintem érdemes újabb mikis mérést tenni. Úgy hallottam - persze remélem kisegítenek a tapasztaltak -
hogy volt már olyan,többször kellet mérni..
Egyébként tudásom szerint nem lehet könnyű dolga a vasnak,ha többféle minőségű dobozzal
ellátott rendszert kell mérnie. (Ezt persze szépen ahogy engedi a ráfordított összeg,javítani tudod-lásd dobozok összelegózása) . Egyébkénk sztem pont jól teszed ha játszol a beállításokkal,mert
akár faja beállítást is lehet eszközölni a füledre hagyatkozva :)

Egyre gyorsabban lassulok...

(#230) bzoley válasza 0pityesz0 (#229) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyjából sikerült aránylag gyorsan beállítgatni. Nem feltétlenül értem, hogy beállítástól függően miért olyan a hangja amilyen, de a lényeg, hogy sikerült. Majd' az egész napot zenehallgatással töltöttem, nehezemre esett abbahagyni. Most már talán kijelenthetem, hogy megérte az árát. Legalábbis így, féláron:)
Párom eleinte még visszasírta a Z5500-at, nem elég "bársonyos" a hangja, valami hiányzik, de délutánra már csak annyi problémája volt, hogy remegett alatta a kanapé. Most már csak rendet kéne tenni, és kitalálni, hogy hol legyen a végleges helye a vasaknak.

(#231) #09634560 válasza ablack (#228) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mit ir ki a sony, milyn jelet kap?

(#232) #00137984 válasza BBéci (#222) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ajánlanám figyelmedbe ezeket az oldalakat. [link] [link] Valószínűleg ezek számodra eretnek dolgok lehetnek, de tudod szegény ember vizzel főz. :) Most nem biztatnék senkit hangfal vagy mélynyomó épitésre, mert már kedvező árakon lehet venni subwoofert és 5.0 szetteket, de ez akkor nagy kuriózum volt. Nagyon régen én is úgy épitettem őssze magamnak "mélyládát", mert a gyáriak méregdrágák voltak. Az elektronikát készen vettem hozzá, és a tervrajzot is úgy kaptam. A végeredmény kielégitette az igényeimet teljesen (azóta eladtam) és pénzem is maradt akkoriban DVD lejátszóra. Mivel tudom mi a véleményed a kompakt hangrendszerek minőségéről, és "kevés" pénzből házimozizni szándékozók igényeiről, nem válaszolok erre a kérdésedre, mert mindenki sejtheti a választ.

(#233) #00137984 válasza BBéci (#222) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez a HSZ volt a kiindulási alap a kérdésre miért is jobb egy hangfal mint a kompakt hangdoboz. [link] A hangszórók mérete és az ehez méretezett doboz térfogata (nem megyek bele minden apró részletetbe, mert tudom hogy lenne elég, ezért röviden). :) A mély és mélyközép hangszórók nagyobb teret kérnek maguknak, majd a közép és magas megelégszik nagyon kis litertérfogattal is. Három utas hangfalnál a mélyet szeparálni is szokták és hozzáillesztik a bass reflex nyilást. Ezt tervezőprogramokkal kivitelezik, hogy a frekvenciaátvitel és frekvenciakeresztezések, a hangváltó és hangszórók és a doboz egységes rendszerként müködjön. Régen erre nem találtak a literteljesitménynél jobb kifejezést (pedig szerintem egy hangszer hangolásához több köze lehet). Egy tuning autó motorját is hangolják szinte a levegőbeőmlőtől kezdve a kipufogórendszerig jópár plusz lóerő reményében. :) Teljesen mindegy milyen néven nevezzük, egy paramétereiben alulméretezett hangfal vagy autó sem teljesit megfelelően, mert sok kihasználatlan potenciál bentmaradhat. Ez a fogalom és ismeret lehet neked, nekem megvan és hasznositjuk, de másnak is hasznos lehet hangfalvásárlásnál. Szakmai szemmel is megnézni egy hangfalat, egy kicsit más szemszögből. Ha már a műszaki leírást is a vásárló megtévesztésére valótlan adatokkal látják el itt egyesek szerint és ilyen ismeretek megismerése felesleges időtőltés, mi alapján ajánlhatóak a hangfalak. Valahol az árak tengerében szűkitenem kell a belépőszintre megfelelő árakon az ajánlott választási lehetőségeket.

(#234) echterion válasza #00137984 (#210) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, akkor nem agyalok az olcsóbbikon.

**********

(#235) BBéci válasza #00137984 (#233) üzenetére


BBéci
titán

Még mindig nem válaszoltál, de semmi baj, megértem, mert nem is lehet semmiféle értelmes választ adni, nem lehet megmagyarázni azt a bakit, amit elkövettél.

Visszatérve a "literteljesítményre", a Google találatai között az első 30-ban egy sem hangdobozzal kapcsolatos. Elsősorban robbanómotorok jellemzésére használják, ahogy már előttem említették.[link]

A kompakt méretű hangdobozok között is találni rengetek kiváló hangminőségűt, amit százszor inkább vennék és ajánlanék, mint valami rettenetesen alacsony költségvetésből előállított állódobozt. Éppen a nagy méret és a sok hangszóró garantálja azt, hogy nem fog tisztán, hitelesen megszólalni.

A belépő kategória sem engedi meg azokat a tárgyi tévedéseket, amiket előadtál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#236) ruti válasza BBéci (#227) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi a válaszokat mindenkinek,

akkor ezek szerint a TV-n már nem fogok hangot hallani, csak ha kiiktatom az erősítőt :U

erősítő bekapcs. támához:
HDMI setup-ban ARC = ON, de nem kapcsol be az erősítő :(
más állítási lehetőség nagyon nincs, ami sikert hozhatna

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#237) #00137984 válasza BBéci (#235) üzenetére


#00137984
törölt tag

A hibát legfeljebb akkor követtem el amikor használtam egy olyan szóhasználatot (literteljesitmény), amit másoktól hallottam erre a fentebb már végletekig megfogalmazott hangtechnikai fogalomra. Viszont a te hozzáállásod az ami elszomoritó számomra, mert nemhogy egy alternativát felajánlva, hogy ezt a kifejezést többé szóba se hozzam, de teljesen szakmaiatlan módon semmibe veszed amit már részletesebben nem fogok leírni. Ez számodra lehet nem támpont, de másoknak fontos hangfalak választása kapcsán milyen tervezési-kivitelezési elvek alapján készült. Szakmai szemszőgből... Emberi részről megközelitve néhány napra visszamenőleg belekötözködtél a müszaki leírások hitelességébe, a hangfalak érzékenységének és a belépő szintű erősitők teljesitménye között felhozott összefüggésem fontosságába a hangerővel kapcsolatban, és ebbe a szerencsétlen kifejezésbe amit más hozzád hasonlóan szakmainak hitt "Hifisták" használtak jóhiszeműen, amit valószinűleg ők is hallottak más "hifis" rajongótól. Én igy egyikre sem haragszom, mert az ismereteimet gyarapitották ezzel a témával. Erre a kérdésedre ezek után a válaszom pedig:
"a fizikai és technikai törvényeket azok sem minden téren tudják átlépni"
Mégis, melyik téren tudják átlépni? Válaszom: Mivel tudom mi a véleményed a kompakt hangrendszerek minőségéről, és "kevés" pénzből házimozizni szándékozók igényeiről, nem válaszolok erre a kérdésedre, mert mindenki sejtheti a választ. :)

(#238) Ance válasza #00137984 (#237) üzenetére


Ance
őstag

Egyben azért azt is felismerhetnéd, hogy a kezdők házimozi topikja nem egy önkifejező szakkör, ahol ezt gyakorolhatod. Egyértelműsítve, ezek a szövegek, amiket írsz, egyátalán nem ide valók, így a jövőben mellőzni kéne. Van privát gomb nálad is remélem. Aki kérdezni szeretne, azt ez a "téma" nem érdekli semmilyen formában, hanem az, hogy minél olcsóbban házimozija legyen. Mielőtt azzal védekeznél hogy nem te kezdted, de igen.

Fentiek mellett még utalhatnék a rettentő helyesírásodra, a magyar nyelvben nem létező szavak állandó használatára (ez alatt nem a literteljesítményt értem) is, de nem teszem...

(#239) BBéci válasza #00137984 (#237) üzenetére


BBéci
titán

Egyre mélyebbre ásod magadat. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#240) #00137984 válasza BBéci (#239) üzenetére


#00137984
törölt tag

Te sem válaszoltál a kérdésemre ezelőtt [link] Fogalmad sincs a témáról, ezért nem vagy képes érdemben válaszolni, de részeket kiragadva kiforgatod a szavaimat. Én meg jól belevágodtam, mert megpróbáltam szájbarágósan értelmedre adni. Azt, hogy ez mennyire felesleges volt vagy házimozi topikban és hasznos ismeretekben tartalmazott valamennyire jó gondolatokat is majd mindenki maga eldönti. Tény, hogy számomra kicsit felbosszantanak mások egymondatos semmire választ nam adó és kereső válaszai, de ez is egy szakmai topik lenne és a kérdésekre keresünk választ. Na ezennel leléptem. :)

(#241) ruti


ruti
Közösségépítő

nagyon jó, h így elbeszélgettek, csak ha valaki idetéved célirányosan, elborzad az egészen...
még kérdést feltenni sem mer, és csalódottan távozik...
miért van erre szükség???

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#242) BBéci válasza #00137984 (#240) üzenetére


BBéci
titán

Nem javasoltam helyette semmiféle másik szót, kifejezést mert a hangdobozokkal kapcsolatosan nem létezik literteljesítmény, így nem lehet szinonimája.
Az, hogy nekem nincs fogalmam a témáról, senki nem hiszi el, még akkor sem, ha naponta tízszer leírod.

(#241) ruti
Azért van erre szükség, mert ha valaki nullát alig meghaladó tapasztalattal nekiáll fals tanácsokat adni és nem a témához kapcsolódó (a robbanómotorok világából átvett) kifejezéseket használni, azt ki kell javítani. Ha az illető nem hajlandó beismerni a hibáját, tévedését, akkor ilyen viták kerekednek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#243) ruti


ruti
Közösségépítő

most már csak azért is érdekel a téma,
bár érdeklődési köröm peremén van jelenleg helye a házimozi témának (sajnos az ember lehetőségei korlátosak),
de van valahol közérthető cikk/leírás a fadoboz vs. műanyagbögre közötti különbségről,
ami az átlag felhasználói élményt illeti?

ill. ugyanúgy felizgat a kérdés, ha közérthető rá a válasz,
miért tartják sokan jobbnak a komplett hm rendszert (lejátszó+erősítő 2in1), mint a szóló erősítő + hangfalak mókát, (nyilván élmény szempontjából, nem a variációs szabadság szempontjából vagyok kíváncsi)

[ Szerkesztve ]

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#244) BBéci válasza ruti (#243) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudok olyan leírásról.
De szerintem nincs is rá szükség, annyira egyértelmű, hogy a jó hangzáshoz stabil, merev, nehéz dobozra van szükség. Azt is leírtam már, hogy nem a műanyaggal van baj.

A második kérdésedet nem értem. :((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#245) dfdfdf válasza ruti (#236) üzenetére


dfdfdf
őstag

Haladtál valamire az ARC problémával?

(#246) ruti válasza BBéci (#244) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a 2. kérdés javítva, bocs, elírtam: :B

miért tartják sokan jobbnak rosszabb megoldásnak a komplett hm rendszert (lejátszó+erősítő 2in1), mint a szóló erősítő + hangfalak mókát, (nyilván élmény szempontjából, nem a variációs szabadság szempontjából vagyok kíváncsi)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#247) ruti válasza dfdfdf (#245) üzenetére


ruti
Közösségépítő

nem :(

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#248) BBéci válasza ruti (#246) üzenetére


BBéci
titán

Kik gyártanak egydobozos bögreszeteket? A multik: LG, Panasonic, Samsung, Sony és a futottak még kategória képviselői, mint régen a Dimarson, de azokat hagyjuk. A Sony kivételével a többiek nincsenek jelen a házimozi erősítő piacon, nem véletlenül.
Azok a szettek dizájnra és olcsóságra vannak kihegyezve, nem hangminőségre. Ezzel szemben a házimozi erősítők belépő kategóriájában olyan nevek szerepelnek, akiknek van a palettáján csúcskategóriás, sőt, high end készülék is. Tehát van tervezési és gyártási tapasztalat, mérnöki tudás.
Ugyanez érvényes a hangdobozokra: DALI, ELAC, Focal, JBL, Quadral, stb.

Elegendő megnézni az árakat. Amikor egy belépő kategóriás házimozi erősítő ára kb. 60000 Ft, akkor szerinted mit lehet kihozni ugyanennyiből, ha a szett lejátszót és hangdobozokat is tartalmaz? Bántóan szerény hangminőség a végeredmény.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#249) echterion válasza ruti (#243) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt cikkből nem tudod megállapítani, saját tapasztalat. Én meghallgattam a most vett erősítőmet egy ilyen bögreszettel, meg egy normális, fadobozos szettel: mondhatni ég és föld. Addig nem nagyon tudtam, mi lehet a különbség, azóta igen. Szóval marad a próba, ezt leírni sajnos nem lehet.

**********

(#250) BBéci válasza echterion (#249) üzenetére


BBéci
titán

Ezért vagyok kiakadva, amikor valaki azt írja egy bögreszettre, hogy tökéletes a hangja. Azt még egy milliós rendszer hangjára sem mondanám. Sőt a nappalimban lévőre sem. :(
Persze a bögreszettek között is van olyan, amit szívesen hallgatnék. [link], [link], de azok nem belépő kategóriásak és még mindig irdatlan messze vannak a tökéletestől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.