Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) #09634560 válasza MrRL19 (#700) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mármint hova rakd? (1 sz hsz: hangszórók elhelyezése) vagy mire állitsd az erősitőtd? Centiivel mérd meg a töled való távolságot és megadhatod centiméterben vagy decibelben: 30 cm. 1 decibel. Legtöbször jobb front a 0, ahhoz viszonyitsd a többit, h a centered pici, tehetsz rá egy-két decibelt.

(#702) MrRL19 válasza #09634560 (#701) üzenetére


MrRL19
senior tag

Elsőnek az elhelyezés kellene megoldani nagyjából lerajzoltam , h mi merre van (így gondoltam) :DDD
(2 hátsó pedig falon lenne)

[link]

(az első és hátsó hangfalak nagyjából szembe lennének)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#703) Ragadozó válasza MrRL19 (#700) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ajánlanám figyelmedbe a téma összefoglalót ;)

van benne egy cikk a beüzemelésről is...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#704) MrRL19 válasza Ragadozó (#703) üzenetére


MrRL19
senior tag

már olvasóm :R ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#705) MrRL19


MrRL19
senior tag

egyébként Pio 821 vettem meg (teszteltem nagyjából... 2.1-be azért normálisabb volt mint egy 416 ;] )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#706) MrRL19


MrRL19
senior tag

helló

vki tudna segíteni hogyan kell behozni az erősítő menüét ?!

blu ray-->hdmi erősítőbe onnan pedig out hdmi Tv-be csináltam...

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#707) #98221312 válasza Smiley (#688) üzenetére


#98221312
törölt tag

Surround hangfalakt az oldalsó falra feldobod egy polccal, a hallgatói pozíció fölé 60 cm-re.

(#708) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Mint kezdő házimozis, érdeklődnék, mit ajánlanátok a belépő kategóriában. A felhasználás célja főként filmezés, csak kis mértékben zene. Mivel társasházban (tégla) lakunk, nem kellenek 2 méter magas brutál hangú hangsugárzók. 5.1-ben gondolkodom, az elülső hangfalak persze lehetnek állók. A szoba elég nagy, amerikai konyhás nappali, azt hiszem úgy 33 m2 körül van. Ebből most hirtelen nem tudom mennyi a konyha, de sacc per kb. 20 körül lehet a nappali. Elég tágas, tehát némi átalakítás után el tudnám helyezni a hangfalakat. Ami az erősítőt illeti, min. 4 HDMI bemenet, 3D, és itt jön az elgondolkodtató rész, jó volna 2 HDMI kimenet. Mivel hétköznapokban többnyire TV menne, de filmezni, 3D-zni majd projektoron szeretnénk. Na erre milyen lehetőség van? Csak a 2 HDMI kimenetes erősítő a megoldás? És ha igen, akkor költséghatékonyságot figyelembe véve melyik felelne meg az elvárásoknak? És persze megköszönném azt is, ha esetleg 1-2 hozzávaló szettet is írnátok. Nekem a KK erősítői amúgy nagyon tetszenek, a letisztult dizájn miatt. Csak hát nem a legolcsóbbak. Köszi előre is.

(#709) MasterMark válasza Gabesz87 (#708) üzenetére


MasterMark
titán

A 2 HDMI kimenetes erősítők nagyon nem belépőkategóriások.

Elméletileg HDMI splitterrel is meg lehetne oldani, de az olyan vagy megy, vagy nem.

Switch Tax

(#710) Gabesz87 válasza MasterMark (#709) üzenetére


Gabesz87
addikt

Értem. Hát ja, én is úgy gondoltam, hogy a 2 HDMI kimentesek drágábbak. Csak azért annyit meg nem szívesen költenék rá, meg hát értelmetlenség is lenne, mert nem tudnám kihasználni a hangját, mivel társasházban lakunk. Néztem a HK AVR-171-et, azon van 2 kimenet, és 120-130 közt van. Az még nagy duzzogva beleférne. Ez alatt esetleg nincs valami? Jó lenne, ha a kereső oldalakon be lehetne jelölni opcióként, hogy 2 HDMI kimenet :)
Ehhez a HK-hoz meg esetleg egy JBL Studio 190 5.0 szettet tennék. Van itt apron 130-ért. Aztán vennék még mellé egy sub-ot később.

(#711) Dorian válasza Gabesz87 (#710) üzenetére


Dorian
félisten

"meg hát értelmetlenség is lenne, mert nem tudnám kihasználni a hangját, mivel társasházban lakunk."

A magasabb kategóriás erősítők nem csak, és nem elsősorban (sőt, utolsó sorban) hangerőben tudnak többet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#712) Gabesz87 válasza Dorian (#711) üzenetére


Gabesz87
addikt

Tök mindegy, plusz szolgáltatásokra, alkalmazásokra sem volna szükségem.

(#713) Gabesz87 válasza MasterMark (#709) üzenetére


Gabesz87
addikt

A HDMI splitter nem ront a kép/hang minőségén? Persze nem valami ebayes kínai filléres cuccot vennék nyilván.

(#714) BBéci válasza Gabesz87 (#712) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon nehezen akarod megérteni, amit jó szándékkal írnak Neked. :((
Hallottál már a hangminőségről?
Nos, a magasabb kategóriás erősítőket azért ajánljuk és vesszük, mert szebben, valósághűbben szólnak. Mi is nagy ívben letojjuk a szolgáltatásokat és az alkalmazásokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#715) Gabesz87 válasza BBéci (#714) üzenetére


Gabesz87
addikt

"Nagyon nehezen akarod megérteni, amit jó szándékkal írnak Neked."

WTF? Ezt most nem értem, miért írod!? Mit nem értettem meg? Ahogy a reklám is mondja: hülye azért nem vagyok! Nyilván tudom, hogy a magasabb kategóriájú, drágább erősítők magasabb hangminőséget is képviselnek! Azért nem írtam a normál házimozi topicba, hogy az ilyesfajta hozzászólásokat (tőled) elkerüljem. De nem személyeskedni vagyok itt, elnézést! Mivel ez a belépő szintű hm topic, ilyet keresek. Nem a több százezres erősítők érdekelnek, fogadd el! Van akinek az alatt is van világ! Csak szerettem volna megtudni, milyen alternatívák jöhetnek szóba, amik az elvárásaimnak megfelelnek. Ennyi!

(#716) Dave567 válasza Gabesz87 (#715) üzenetére


Dave567
addikt

Összefoglalót olvasd el szerintem, abban minden benne van.
Szerintem, de nem biztos studio 190-hez nem belépő erősítő való.

33m2-re viszont kevés lesz egy belépőszintü.

Sanci-tól kaptam egy linket nem rég, ott benne vannak mik az ajánlottak.

Picit olvasgass!! :R

És igazuk van a többieknek, csak kicsit durván írtak, azaz csak Béci, de gondolom a Tök mindegy-es kommentre. De én is mondom, nem mindegy. Haverjaimnak is ezt próbálom elugatni állandóan, de azt kapom mindig, hogy felesleges nekem 1000w-os erősítő a szobámba. Mondom nekik itt nem az a lényeg... De sz@rnak rám..

[ Szerkesztve ]

(#717) Gabesz87 válasza Dave567 (#716) üzenetére


Gabesz87
addikt

Akkor lehet, hogy a "tök mindegy" kicsit félreérthető volt, mert én nem olyan értelemben írtam, hogy "nem érdekel, mit mondanak mások, hagyjatok békén" :) Csak arra gondoltam, hogy nincs szükségem nagy hangra, nem vagyok érzékeny annyira a hangminőségre, nem vagyok vájtfülű, szóval nekem tényleg elég a belépő szint, nincs szükségem többre. Tényleg nem akarom, hogy majd a szomszédok kopogjanak nálam esti filmezésnél :D

(#718) Dorian válasza Gabesz87 (#717) üzenetére


Dorian
félisten

Én azért írtam a "vitaindító" hsz-t, mert ott szerepelt, h azért nincs igényed jobb erősítőre, mert társasházban laksz.

Ez téves dolog, nincs logikai összefüggés. Ezért javítottam, hogy ne így maradjon a köztudatban.

Semmi baj nincs azzal, ha valakinek nincs igénye, pénze, fokozott érdeklődése ez iránt, teljesen természetes, hogy valakiket nem mozgat maximális szinten valami dolog érdeklődés vagy források hiányában, nem szégyen, nem kíván magyarázkodást.

Csak könyörgöm, ne fals legyen az indok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#719) #09634560 válasza Gabesz87 (#715) üzenetére


#09634560
törölt tag

Had irjak én is valamit: hazsnáltan is nézelődhetsz, töredéékébe kerül. Itt van pl ez két kimenetes és a maga ideján zászllóshajó alatti volt, ha hangminőségre mész és nem feature-k érdekelnek egyik legtökéletesebb választás. Másik: drága erősitőket szinte SOHA nem a wattok miatt veszik hanem mert halkabban is jól, dinamikusan szólnak és a wattok sem hangerőre kellenek elsősorban hanem a térérzet fenttartására. Ezt kellene megérteni. Jó tudom nincs többszázezer forintod de használt töredékért kapható és ha nem leharcolt akkor sok évig elüzemel.. egyre nagyon kényesek akár régi, akár új: HDMI kábelt csak kikapcsolt álapotban csatlakoztass fel-le, minden készüléknél (tévé,erősitő, stb....)

Tényleg nem akarom, hogy majd a szomszédok kopogjanak nálam esti filmezésnél
Pont ha ilyen erősitőt veszel akkor halkan is élvezhető marad, és jóval kisebb az esély a szomszéd zavarására.. ezt próbáljuk hárman magyarázni, mert mig egy teszem fel H/k171-nél csak hangosan hallod jól a párbeszédet, a 771-nél már halkan is jól fogod hallani.
természetesen nincs baj ha azt mondod elég kiseb is de splitter vagy megy, vagy nem..és elérhető újonnan is olcsób kétkimenetes erősitő pl. Onkyo TX-nr 636, ezt bátran merem ajánlani, vagy Denon X2100.

[ Szerkesztve ]

(#720) Gabesz87 válasza Dorian (#718) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na de ezt most nem értem. Igényem hogyne volna. Műszaki beállítottságú vagyok, szeretem a szórakoztatóelektronikai dolgokat, szóval ha megtehetném, persze, hogy költenék rá. De ez a tárasasházas dolog ez fals indoknak számít? Mert én úgy gondoltam, hogy miért vegyek egy társasházba 2-300.000 Ft-os erősítőt, meg 2x annyiért hangfalszettet, ha úgysem tudom kihasználni a hangját érthető okokból.( Mondjuk ennyiért azért lehet, hogy ha tudnék, sem vennék.)
Mindegy, ettől függetlenül (és ezzel senkinek a téma iránti szeretetét, elhivatottságát nem szeretném megsérteni) azért én szeretnék az anyagiakat előtérbe helyezve a belépő kategóriában maradni.

Sanci38: Ok, rendben van, értem. Azt hiszem, felfogtam :) Én úgy gondoltam, (akkor talán tévesen), hogy egy drágább erősítő igazán csak úgymond mozi körülmények közt mutatja ki a foga fehérjét, tehát nagy hangfalakkal, hangosan (nem zavaróan hangosan persze). És halkan meg visszafogottan nincs értelme használni. De akkor ez hülyeség. Jó, akkor ezesetben újat tanultam, és köszönöm a magyarázatokat! :)
Másrészt meg egyáltalán nem zárkózom el a használt minőségi cuccoktól! Sőt! Szoktam nézegetni az aprot, meg az avx-et!

[ Szerkesztve ]

(#721) majnz válasza Gabesz87 (#710) üzenetére


majnz
tag

az avr 171 nincs túlzottan telepakolva extrával;)

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#722) Dorian válasza Gabesz87 (#720) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy függ össze a társasházi lét a jó minőségű erősítővel? Főleg a "kihasználás" szót nem értem.

Mérget veszek rá, hogy a "nagy" házimozi topikban a többség is társasházban használja / használjuk a minőségi rendszereinket. Belépő kategóriás erősítő is tud szomszédüldözően üvölteni, írtam már, hogy nem ez a különbség.
(Mindez független attól, ill tiszteletben tartva, hogy ez a topik a belépő kategóriás rendszerekkel foglalkozik.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#723) BBéci válasza Gabesz87 (#715) üzenetére


BBéci
titán

Nem ajánlottam több százezres erősítőt, sőt, semmilyent, úgyhogy a támadásod oktalan.
Csupán ugyanazt próbáltam elmagyarázni, amit végre Sanci hozzászólásából megértettél.
Ugyanazon akadtam fenn, mint Dorian.
Társasházban csak belépő kategóriás, szerény hangminőségű rendszert lehet használni, hallgatni?
De ezen már szerencsére túl vagyunk. Jöhetnek a konkrét ajánlatok! Ám ahhoz kellene írnod valami pénzösszeget, amit erre szántál!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#724) #98221312


#98221312
törölt tag

Ezzel a "társasházas" témával kapcsolatban, csak annyit tudok mondani, hogy én is egy kb 20nm-es panel szobában használom, és pont a minap teszteltük szomszéd haverommal, hogy mi az a hangerő ami már zavaró a fal túloldalán.

Mivel a hallgatói távolságom 2-3 méterre van, így fél hangerőnél nem is nagyon szoktam feljebb tekerni, ami egy kellően jó hangforrás estén bőven kielégítő, és nem is zavar senkit.

Annak a hangerőnek ami ténylegesen zavaró hatással lenne másokra, a panel lakások által biztosított minimális hallgatói távolság miatt, nincs létjogosultsága.

(#725) Norbi 72 válasza Gabesz87 (#720) üzenetére


Norbi 72
veterán

Onkyo 130-ért.

De ha picit türelmesebb vagy,és hozzáraksz,jobb vasat is találni.

Én is panelben lakom,és a fő cél normál hangerőn "megfelelő" minőség volt.

Most elégedett vagyok,még... :)

(#726) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#725) üzenetére


Norbi 72
veterán

+ Yamaha A 830,és Denon X2100.

(#727) nokia5201978


nokia5201978
tag

Sziasztok!Fontos kérdés lenne:Lecseréltem a két front hangfalam,amire az van irva 4-8ohm de a háttterek és acenter maradt ami sima 8ohm.Ez ugye nem probléma?

(#728) Norbi 72 válasza nokia5201978 (#727) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem.

(#729) nokia5201978


nokia5201978
tag

köszi!

(#730) Jegesmaci81 válasza nokia5201978 (#729) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Sziasztok.
Arra lennék kíváncsi, hogy jelenleg mit tudnak a 100e Ft körüli egybeszettek mondjuk egy ilyennel szemben? [link]

Nevezhetők kb 1 kategóriának vagy még mindig inkább egy olcsó erősítő + olcsó hangdobozok mint egy drágább egybecsipogó?

(#731) Ragadozó válasza Jegesmaci81 (#730) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Alul maradnak, főleg minőség terén.

Csatlakozhatóság és fejlesztési téren is.

Általában az egybe szetteken az alapvető beállításokra sincs lehetőség, mint pl. távok megadása.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#732) BBéci válasza Jegesmaci81 (#730) üzenetére


BBéci
titán

Annak a Pioneer szettnek annyira pocsékul szólnak a hangdobozai, hogy büntetni, sőt, vallatni lehet velük. Akik olyat vettek, 1-2 hét után, jókora bukással, eladták, vagy elcserélték. Persze lehet olyan alacsony igényszint, amihez passzolhat, de én inkább elinnám azt a pénzt, még mindig sokkal nagyobb élvezetben lenne részem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#733) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Először is csak érdeklődésképen kérdezek. Valamikor szeretnék egy belépő szintű (vagy 1 picivel jobbat) házimozi rendszert venni. Amire használva lenne: zene, játék, és film.
Az alábbiakat néztem ki:
Hangfalszett: ELTAX Universe 5.0
Bár azt nem értem, hogy ennek a terméknek sok weboldal 2*6,5 mélyközepet írnak, de a hivatalos oldalon pedig 1*165mm Midrange és 1* 165mm Woofer írnak. Akkor itt most kinek is higgyek?
Erősítő, itt nem tudom, hogy melyik is lenne a jobb: Yamaha RX-V375 Yamaha HTR-4067 Yamaha HTR-2067 Yamaha RXV-377 Yamaha RXV-475 Denon AVR-1713
De ha esetleg más erősítő és hangfalszett lenne jobb, azt is meghallgatom és hogy miért. Mert elolvastam az összefoglalót és hogy mi mennyitől kezdődik a belépő és a középkategória, de így sem tudtam dönteni.
A szoba méret 18m2. Az ár amit az egészre költenék kb.: 200e ft max, de előny ha kevesebből kijönne a dolog. Tudom ebbe még nincs aktív mélysugárzó, de majd az későbbi folyamán tervezem. A bekötést én úgy tervezem, hogy az erősítő a számítógéppel lenne összekötve optikai kábellel (S/PDIF toslink) kábellel, nem tudom ez mennyire jó ötlet. Úgy akarnám, hogy a zenék ha tud olyat az erősítő akkor sztereóba szólna, de ha nem az sem baj, a többi meg menne 5.(1)-be.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

ui.: A használt termék nem lenne rossz, csak az a baj hogy vidéki vagyok és ahol lennének ott általában a személyes átvételt preferálják. Így inkább marad az újonnan vásárolt termék. (+ garancia is lenne)

[ Szerkesztve ]

(#734) Jegesmaci81 válasza BBéci (#732) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Átgondoltam a dolgot és bár tudom sokan nem értetek egyet vele de arra jutottam hogy drága rendszert nem szabad építenem mert nem használjuk ki. Jelenleg Harman/Kardon AVR-171 a kiválasztott esetleg egy használt AVR-170-es. Hozzá 4db JBL Arena 130 polcsugárzó, JBL Arena 125C centersugárzó és JBL Arena 100 mélysugárzó. Így is jóval túllépem a saját elképzeléseimet anyagi szempontból. Azért ha súlyos hibát követnék el kiabáljatok! :)

(#735) BBéci válasza Sz_Imre (#733) üzenetére


BBéci
titán

Az a hangdobozszett belépő kategóriás, annál picivel sem jobb.
Például az említett Denon AVR-1713 és a Yamaha RXV-475 mellé valami minőségibb illene. Azt szoktuk mondani, hogy az erősítő árának kb. kétszeresét kell költeni 5.0 hangdobozokra, hogy minőségben passzoljanak egymáshoz. Ha csak másfélszeresére van lehetőség, az még talán elfogadható, de amikor a hangdobozok az erősítő árának felébe, kétharmadába kerülnek, az már nagyon durva hiba.

(#734) Jegesmaci81
Ha csak hetente, vagy kéthetente egy filmet nézel meg, akkor sem felesleges a jó hangminőség. Ennek a fordítottja is igaz, havi két alkalommal is fájó, bántó, ha a rendszer nem úgy szól, hogy igazi élményt, élvezetet nyújtson.
Olyan, mintha azt mondanád, lehet baromi ronda és 150 kilós a csajod, feleséged, úgyis ritkán fogod meg...ni. ;]
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#736) Dorian válasza BBéci (#735) üzenetére


Dorian
félisten

Hű, Béci, ez a csajos hasonlat ütött :C

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#737) Sz_Imre válasza BBéci (#735) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszönöm a válaszodat!
Akkor még gyűjtök a jobb hangminőségre, úgyis csak érdeklődtem és amit szerettem volna tudni is, hogy milyen irányba haladok.

Amúgy valaki ismeri ezeket az Akai termékeket? AKAI SS013A-260, AKAI AS005RA-750B
Nyilván tudom, alsó kategóriás, de azért kíváncsi lennék hogyan szolnak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#738) BBéci válasza Sz_Imre (#737) üzenetére


BBéci
titán

Az AKAI azoknak a régi, jól csengő neveknek egyike, amelyek mögött mára semmilyen valós érték, komoly műszaki tartalom nem áll. Kínaiak megvették a nevet, ráteszik mindenféle silány, csak az olcsóság szem előtt tartásával tervezett és gyártott termékre.
Ismét SZVSZ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#739) Jegesmaci81 válasza BBéci (#735) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Igazad van de nem akarok sok százezret költeni rá és főleg nem akarok mókuskerékbe esni. Amúgy mi a véleményetek a kiválasztott erősítő + hangfalakról?

(#740) BBéci válasza Jegesmaci81 (#739) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a hangdobozokat, de legalább a frontokat megfelelő állványra helyezed, még jól is szólhat a szóban forgó rendszer.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#741) #09634560 válasza Jegesmaci81 (#739) üzenetére


#09634560
törölt tag

És SZ.Imre neked is szól:
Belépővel is évekig el lehet mozizni, de jól kell összeválogatni a komponenseket hogy élvezetet is nyújtson.. Tehát nem kell mókuskerék de az kell ahhoz hogy a legelső választásnak is jónak kell lennie. A Yamaha és Denon jók hozzá és az időzítéssel sincs probléma mivel a gyártók -de inkább az importőrök- modellcsere miatt leakciózzák a tavalyi modelleket. Én Onkyót ajánlanám, és szerintem Jamo 626,Onkyo vagy Polk hangfalszett vagy Mission szettel évekig ellennél, de a hififutárnál ha Hecoval együtt veszed még ott is tudnál árengedményt kicsikarni és streamaudioban is korrektek, nem lenyulásra mennek, nem tukmálnak rád semmit amit nem akarsz.Akai, pioneer eltax felejtős, és nem a "kifinomult" izlésünk mondatja.. Mélynyomónak a jól bevált Polk vagy Proson.

[ Szerkesztve ]

(#742) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

50-60.000ft-ig keresnék 5.1es házimozi erősítőt régebbi típusú Magnat Monitor 990 szettemhez. Szerintetek ehhez a szetthez mi lenne a legjobb választás XI. kerületi panelba, kb 25nm-re?

(#743) #09634560 válasza robi1979 (#742) üzenetére


#09634560
törölt tag

(#744) #98221312 válasza Jegesmaci81 (#730) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szia!! Nekem is a linkelt szettem van, és habár szerintem ár érték a tudása, a hangfalak tényleg nagyon gyengék. Lecseréltem a frontokat, és a centert, így már teljesen jól muzsikál.. :)
Véleményem szerint arra, hogy 2 hetente 1-2 filmet megnézz, elég lesz. A lejátszóval egybeszerelt szetteket viszont felejtsd el.

(#745) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

ezek közül melyiket lenne érdemes meg venni ?! (vélemények/tapasztalat)

1

2

3

4

5

(jamo s 418 hcs 3+200sub jelenleg ami van ... érdemes lenne ezek közül cserélni ?! ?!) ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#746) sakal83 válasza MrRL19 (#745) üzenetére


sakal83
addikt

a 4. es annyiért teljesen korrekt.

meglepően jól szól árához képest

(#747) MrRL19 válasza sakal83 (#746) üzenetére


MrRL19
senior tag

Igen nekem is tetszik :K pio 821 milyen lenne ?!
(csak az a baj ,hogy sub nincsen egyikhez sem :( ami gondolom hiányérzet egy filmnél )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#748) sakal83 válasza MrRL19 (#747) üzenetére


sakal83
addikt

mennyi lenne a pio?

mély szükséges, de arra szerintem gyűjtögess, mert érdemes jót venni.

én klipschre szavaznék 70kért szokott akcióban lenni

(#749) MrRL19 válasza sakal83 (#748) üzenetére


MrRL19
senior tag

Pio 821 van nekem

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#750) gigi21


gigi21
csendes tag

Sziasztok! Van egy passzív mélyes kompakt LG házimozim. Alapvetően elégedett vagyok, de erősebb mély kellene. Arra gondoltam, veszek egy aktív mélyet és annak a high level bemenetére a házimozim mélynyomó vezetékét ( egy van, így a mono high levelre kötöm ). Csak azt nem tudom, hogy hogyan boldogul az eleve vágott hanggal ( a házimozi mély kimenetén már csak mélyek jönnek ). Ez megzavarja az aktív szubot és tovább akarja vágni vagy nem lesz gond? Gondolom annyi, hogy az aktív mély szűrője levágná a magasat ha széles hangot kötnék rá, de mivel az én esetemben a magas alapból vágva van, a mélyet tovább engedi és jól fog szólni. Hibás az elméletem? A következő lépés egy normális erősítő és..de ez már másik topik. köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.