Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Ance válasza echterion (#100) üzenetére


Ance
őstag

Az én jelenlegi erősítőm Szeged mellől utazott ide Pécsre a postán. Értékbiztosítással. Ha rendes garancia van rá, akkor elgondolkoznék rajta.

(#102) echterion válasza Ance (#101) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak tudod, a bizalmat nem adják olcsón. Én nem utalok előre senkinek, akiről sem referenciát nem tudok, se nem ismerem. Így a posta az ilyen oldalakon kilőve.

**********

(#103) #09634560 válasza #00137984 (#1) üzenetére


#09634560
törölt tag

szerintem bele lehetne venni az egydobozos szetteket is, azoknak tényleg nincs gazdájuk.. max ajánlást nem kapnak csak megerősitést vagy ellenzést.. müködésükkel nagyjából tisztában vagyok...
valamint be kellene irni hogy nem szervizes szakemberek vagyunk és javitással szakemberhez kell fordulni..

(#104) #00137984 válasza #09634560 (#103) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ehez a topikhoz igazított fejléc és topik összefoglaló átjavitása folyamatban van. Kompakt házimozis szettekkel kapcsolatos kérdések is ide tartozhatnak, mert nagyon sokan ilyen készülékekkel kezdtünk el a térhangzással megbarátkozni. A hangprojektoroknak van külőn fóruma és röviden "nyilatkozák" ebben a témában és itt sem foglalkozunk ezzel bővebben. A soundbar számomra csak egy felokosított 2.1-es szett az LCD kijelzők gyenge hangzásának feljavitásához, az igazi térhangzáshoz kevés köze van. Ezzel persze nem szeretnék senkit megbántani, mert távol áll tőlem, de... Nagyon sokat elkérnek ezekért, és ennyi pénzből okosan házimozi erősítőt és 5.0 hangfalszetett vehetsz magadnak. A technikai hibaelháritás tekintetében az első HSZ-ben kiemeltem ezt is, hogy senki se várja el tölünk nagyobb műszaki problémák megoldását, de azért apróbb- cseprőbb gondokban lehet valakinek tapasztalata és ezt megosztja velünk. Ezekből mindenki merithet olyan információt ami számára is hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#105) bzoley


bzoley
veterán

Esetleg hallgatható új, vagy használt 5.0 tippje valakinek 100k alatt? Eddig láttam Yamahát 60-ért, annak a 35kHz-es értéke, és a 90Db-e volt szimpatikus, de túl sokat nem nézek ki belőle. Másik véglet Jamo s606 95-ért, ami talán már túl nagy, és állítólag "lapos". Láttam még s406-ot, vagy új Taga 606-ot. Ja, meg a világ végén USBaker-t. Nem tudom mi érné meg jobban. Tovább lépni nem tervezek. Most noname front, és Genius hátterek/center van. Egyelőre az sn-50f a legelérhetőbb, viszont egy Taga pl. új, de a specben nem látok olyan jó adatokat.

(#106) BBéci válasza bzoley (#105) üzenetére


BBéci
titán

A gyártók által megadott műszaki adatok (ebben a kategóriában) semmit nem érnek. Ezzel az erővel az egyik legolcsóbb Magnat verné a 800000 forintos Focalt.
22-40000 Hz, 85000 Ft: [link]
39-28000 Hz, 794000 Ft: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107) bzoley válasza BBéci (#106) üzenetére


bzoley
veterán

Valami alapján csak ráírták a számokat, gondolom nem kisorsolták. Na nem mintha hallanám az egész tartományt, de úgy gondoltam, ha szélesebb, akkor a hallható tartományban könnyebben dolgozik. Vagy ez így hülyeség?
Esetleg kisebb méretű dobozokból(monitornak hívják?) lehet használhatót találni? Abban sem vagyok biztos, hogy kell nekem álló.

[ Szerkesztve ]

(#108) MasterMark válasza bzoley (#107) üzenetére


MasterMark
titán

Ez így nem igaz.

Adatok alapján lényegében semmit nem lehet megállapítani.

Switch Tax

(#109) BBéci válasza bzoley (#107) üzenetére


BBéci
titán

Nem hülyeség, de attól még úgy van, ahogy az előbb leírtam.
A 20000 Hz feletti frekvencia-átvitelre a felharmonikusok miatt van szükség, de ritka nagy naivság azt hinni, hogy a linkelt Magnat bármiben többet tud, mint a Focal Aria. Márpedig az adatlapja alapján arra gondolhat a hozzá nem értő.
Kis hangdobozoknak, amiket szakszerűen állványosnak neveznek, ugyanannyi helyre van szükségük, mint álló társaiknak. A kötelezően használandó állvány miatt. Ezt sokan figyelmen kívül hagyják. A kis doboztérfogat miatt, nem mennek olyan mélyre, mint az állók, hangnyomásban, dögösségben is elmaradnak tőlük. Viszont a térábrázolásuk, gyorsaságuk, elevenségük lehet jobb is. Ezeket a belépő kategóriában nézelődő házimozisok ritkán értékelik.

(#108) MasterMark
Azt lehet megállapítani, hogy ki mer nagyobbat lódítani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#110) 0pityesz0 válasza bzoley (#107) üzenetére


0pityesz0
tag

Én simán javasonlám az állványos dobozokat attól függően hogy mekkora szobába/nappaliba kellene.
Egy kisebb szobában képesek lehetnek az állványosak is megfelelő méllyel kiszolgálni,persze lehet az árban kicsit több a rászánttól (nagyobbacskába +subbal..?), illetve ahogy BBéci is írta a pontosságuk nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#111) bzoley válasza 0pityesz0 (#110) üzenetére


bzoley
veterán

Még nem tudom, merre vagyok előre. Azt sem tudom, alkalmas-e valamelyik akármire is. Csak reméleni tudom, hogy a mostaninál bármi jobb lehet. Már arra is gondoltam, hogy csak két frontot kéne nézni, már ha alkalmas valamelyik zenélésre ennyiért. A szoba nem nagy, 4.5x4.5. Sub akad, egy SW515.
Szeretnék megbízni a kis sn-50f-ben, hátha tud a Yamaha elfogadhatót csinálni. Csak méretben most is hasonló van, aggódom, hogy nem lesz jobb nála.

[ Szerkesztve ]

(#112) bzoley


bzoley
veterán

Vélemény(a lenti listához képest)?
Kicsit zenélni: Quadral Mondjuk nem mai darab.

[ Szerkesztve ]

(#113) BBéci válasza bzoley (#112) üzenetére


BBéci
titán

Részemről ajánlott. De mivel eléggé régi, alaposan meg kell vizsgálni a hangszórókat és azt is vedd figyelembe, hogy hozzá passzoló centert nem gyártottak.
Most látom a középsugárzó porsapkájának sérülését, ami miatt az ajánlást visszavonom. A ribbon magassugárzók miatt egy frekvencia mérés is elengedhetetlen, mert azok kb. 12 év után kezdenek 8000 Hz felett halkulni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#114) bzoley válasza BBéci (#113) üzenetére


bzoley
veterán

No akkor visszatértünk a nulla km kőhöz. És ha meghallgatva tetszik a hangja? Az én szakértelmemmel vizsgálgathatnám napokig. Azt talán meghallanám, ha recseg.

(#115) #09634560 válasza bzoley (#107) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez úgy működik hogy általában 0 decibelen mérik de egyes gyártók szépitenek hogy -3 vagy -6 (ezt már nem hallod meg) dB értéken mért adatot adnak meg, Magnat értékei -5 vagy 9 tartományban adják meg és le kell vonni 6 db-nyit és kiderül hogy 40Hz -18kHz nél bizony erősen esni fog, és már nem hallani... forás egy helyi mérnök haver)

(#116) 0pityesz0 válasza bzoley (#114) üzenetére


0pityesz0
tag

Az biztos hogy mielőtt megvennéd a kiszemelt hangdobozokat előtte érdemes meghallgatnod.
Amire lényegében utaltva lett sztem az,hogy habár régebbi is,mindneképp figyelni kell a
makulátlan állapotra, illetve a ribbon magasak...
Ha az állványosokra szavazol,akkor javaslom meghallgatni pl: Polk Rti3-as dobozkát,vagy
Boston Acoustics A26-ot. Szerintem nem rosszak és a mélyeik is meglepőek :)
Viszont álló verzióban is lehet találni olyat ami talán zenében is megfelelő lehet(itt szintén
gondolok Polkra,esetleg Proson,Dynavioce..)
Amiket itt írtam azok árban kb 100 körül vannak illetve picit talán felette is.
Szal én személy szerint a meghallgatás útját javaslom,de majd remélem jönnek a nálam tapasztaltabbak
és vagy visszaigazolnak,vagy a helyes irányba terelnek :K

Egyre gyorsabban lassulok...

(#117) #09634560 válasza 0pityesz0 (#116) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mondjuk Polk zenére nem az igazi.. proson se.. de a többi helytálló.

(#118) 0pityesz0 válasza #09634560 (#117) üzenetére


0pityesz0
tag

Összeghez igazodva sajna eddig terjedt a tudásom :(

Egyre gyorsabban lassulok...

(#119) #09634560 válasza 0pityesz0 (#118) üzenetére


#09634560
törölt tag

ezen ne problémázz, lényeg a jóindulat..

(#120) bzoley


bzoley
veterán

Köszi az infókat, igyekszem kiértékelni. Ez az A26 egész ígéretesnek látszik, van is épp egy olcsón(ami gyanús is egy kicsit). Csak valahogy mégis félmegoldásnak tűnik. Elég ritkán hallgatok zenét, viszont annál többet mozizok, így hiányozna a center, és a többiek. Meglátjuk, ki tudnám pótolni.

(#121) #09634560 válasza bzoley (#120) üzenetére


#09634560
törölt tag

Többit ráérsz utólag mikor a büdzsé megengedi..

(#122) bzoley válasza #09634560 (#121) üzenetére


bzoley
veterán

Gondoltam olyasmire, hogy amit először néztem Yamahát, abból a két hátsót, és a centert elviszem(NS-P60) az A26 mellé. De hosszú még az éjszaka, bárhogy alakulhat:)
Azért nekem olyan furcsa, hogy egy pár kis "dobozka" jobban szólhat, mint az a nagy s606-os Jamo.

(#123) #09634560 válasza bzoley (#122) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dali Lektor 2 vagy XTZ monitorok simán verik még mélyben is a Jamokat.Még a Polk rti is bizony odaver.. bár a polk mozis karakter.. de abban király..

(#124) 0pityesz0 válasza bzoley (#122) üzenetére


0pityesz0
tag

Én is össze-puzzleözgetem a cuccokat,sztem egész jól lehet úgy építkezni. :)
Illetve az állványosok igencsak szólhatnak "jobban" mint a nagyok. Én is lehetséges h megválok a
sajátjaimtól és állványosba kezdek :)

Egyre gyorsabban lassulok...

(#125) 0pityesz0 válasza bzoley (#122) üzenetére


0pityesz0
tag

Közben Sanci megelőzött :)
Viszont egy tipp: ha összeválogatod a hangkeltőidet
ügyelni nem árt a rendszer-szinergiára. Azaz meglegyen
a dobozaid között az összhang. (itt az A26 és a yamaha
közötti harmóniára gondolok,amit sajnos nem tudok illenek
e egymáshoz)

Egyre gyorsabban lassulok...

(#126) bzoley válasza #09634560 (#123) üzenetére


bzoley
veterán

Érdekes. A Jamo amúgy letudva, eladták. Mondjuk csak mint lehetőség volt a listán, nem biztos, hogy azt akartam volna. Holnap egyeztetek A26 ügyben, addig művelődök belőle.

0pityesz0:
Két kutyáról talán még megmondom, hogy van-e közöttük harmónia, de hangfalakról :)

[ Szerkesztve ]

(#127) Ragadozó válasza bzoley (#126) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mennyi a keret? :) biztos írtad...de már fáradt vagyok visszaolvasni :B

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#128) bzoley válasza Ragadozó (#127) üzenetére


bzoley
veterán

100k, de lehetőleg attól minél távolabb, természetesen lefelé:)
A csere lényege, hogy legyen saját hangfalam. Mióta eladtam a z5500-öt, két frontnak van egy pár Cat Leb 401, valamint kölcsönben van nálam egy Genius szett, annak a darabjait használom pótléknak. Egyedül ládám van. A frontok hangja nem olyan rossz, akár maradhatna is, de ha már vásárolok, akkor egy kicsit szépítenék azokon is.

[ Szerkesztve ]

(#129) Ragadozó válasza bzoley (#128) üzenetére


Ragadozó
Ármester

egyelőre sztereót vagy 5.0?

ezek pl. elég jó hangfalak..türelmesnek kell lenni, biztos kerül fel valahova, valami jó vétel..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#130) #09634560 válasza bzoley (#128) üzenetére


#09634560
törölt tag

Olyant válassz amihez találsz centert, és hasonló monitort/állót ugyanabból a családból.
hidd el, az állót nem lehet helyettesiteni, center pedig 60-70 %át adja a hangnak 5.x esetén.
Ragadozó: egyetértek. De erősitő is jó kell hozzá..

[ Szerkesztve ]

(#131) bzoley válasza #09634560 (#130) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor most már mégsem olyan jó az az A26? :)

Ragadozó:
5.1

(#132) 0pityesz0 válasza bzoley (#131) üzenetére


0pityesz0
tag

Az A26-ot én ajánlottam lehetőségként neked,hogy ha teheted hallgasd meg,hátha bejön.
De inkább Ragadozó és Sanci tanácsát/javaslatát érdemes megfogadnod mert ők
tapasztaltabbak mint én.
Én csak próbáltam helpet adni :F

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#133) #09634560 válasza bzoley (#131) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ki mondta vagy miből vetted le ezt az infót?? Kategóriájának egyik legjobbja szerintem,Denonnal tökéletes páros. Polk és Dali jóval drágábbak.. xtz-nek 200 ezer párja..és van centere az A26-nak A225 néven..

[ Szerkesztve ]

(#134) bzoley válasza #09634560 (#133) üzenetére


bzoley
veterán

Te írtad, hogy egy állót nem lehet helyettesíteni. Vagy nem értem, mire írtad.

[ Szerkesztve ]

(#135) 0pityesz0 válasza bzoley (#134) üzenetére


0pityesz0
tag

Szerintem a megfelelő frontra gondolt

Egyre gyorsabban lassulok...

(#136) #09634560 válasza 0pityesz0 (#135) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.. :) így van..

(#137) #00137984 válasza 0pityesz0 (#124) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én is úgy válogatom a házimozim összetevőit, de ez már kicsit nagyobb gyakorlatot (minél több audiólánc élőben történő meghallgatása) és jó zenei hallást feltételezve müködhet jól. Kezdőknek és kevésbé vájtfülüeknek ajánlott inkább az egy gyártóra épitkező szettek megvásárlása. A Tannoy P20 álló frontsugárzóim monitor kategóriába tartoznak úgyan, de ezt csak állványos B&W monitorhangfalakra lenne érdemes lecserélnem [link] (1:40 körül felhivnám a figyelmet egy hasznos tippre).

(#138) #00137984 válasza BBéci (#109) üzenetére


#00137984
törölt tag

A műszaki leírásban megadott értékeket azért nem hagyhatom figyelmen kivül teljesen. Érzékenység (dB), frekvencia tartomány alacsony és magashangok leadásában és a kereszezési freki, meredekségi érzékenység (6dB/oktáv elvileg jobb) is elárulhat valamit a hangváltó tipusáról és az adott termék besorolásáról. Mire is használnád? HD hangsávok vagy SACD esetén a 18-20KHz magastartomány nem mindig elég, mert ahogy írtad is részletek veszhetnek el ez miatt. A kis dobozok literteljesitménye valamikor kevés, de ez hangolástól, a hangváltótól és hangszórótól is függhet... na persze meg az állvány és kábelek, stb. Hallgattam ilyen jó drága kis állványos monitorhangfalakat házimoziban egetrengetően megszólalni és igazán nem jutottam szóhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#139) BBéci válasza #00137984 (#138) üzenetére


BBéci
titán

Azt magyaráztuk néhányan, hogy sok gyártó akkorákat lódít (kamuzik) a műszaki adatokkal, amekkorát nem szégyell. Tehát azokat, amiket felsoroltál, teljesen figyelmen kívül kell hagyni. A keresztváltási frekvencia, akár valós, akár nem, teljesen lényegtelen, amikor válogatsz a megvásárolandó hangdobozok között.
Meredekségi érzékenység nincs, csak simán meredekség. Az számodra mit árul el?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#140) #00137984 válasza BBéci (#139) üzenetére


#00137984
törölt tag

Erősitőknél előfordult velem is ilyen. Sony TA-FE 370 sztereó erősitőt cseréltem "A osztályú" Technics-re. Teljesitményben és müszaki paraméterekben toronymagasan verte a SONY-t csak éppen zenei megszólalásban közelében sem volt. Rock és akusztikus zenékben, énekhangok megfelelő leadásában nagy csalódást jelentett. Filmekben talán vegyes eredmények miatt egálban voltak. Hangfalaknál a meghallgatás, szemrevételezés után csak-csak az adatlapjára téved a figyelmem. Az adott márkától függően elhiszem vagy nem amit ráirtak a termékre. Az alapján eldöntöm, hogy az én rendszeremhez és müsoranyagaimhoz elegendő az adott leírás alapján. Erősitőhöz mérten a teljesitménye rendben van-e, a frekvenciamenete az én zenéimhez és filmjeim hangjához megvan-e és az érzékenysége 90dB környékén legyen legalább. Ez a minimum elvárás. Hangváltó 6dB/oktáv meredeksége és a keresztváltási frekvenciák csak szakmailag mondanak valamit, mint az hogy a 4K Blu-Ray filmeket miféle videó tömöritési eljárással készitenek vagy milyen hangsávokat raktak a lemezre. Az átlag megnézi és lehet nem is fog a sima BD filmekhez képest nagy eltérést találni. :)

[ Szerkesztve ]

(#141) Ance válasza #00137984 (#140) üzenetére


Ance
őstag

"a frekvenciamenete az én zenéimhez és filmjeim hangjához megvan-e"

Eléggé hosszas hangfalválasztás lehet, vagy nagyon kevés filmed és zenéd van. Miután megvannak a hangfalak, akkor meg kezdődik a következő probléma, mikor megnéznél egy új filmet, meghallgatnál egy új zenét, de nem stimmel be a sorba. Idegesítő lehet. :D

Csak azért próbáltam ilyen sarkosan viccelődni, hogy észrevedd, nem kell mindent leírni, ami okos dolognak tűnhet, pedig nem az.

(#142) #09634560 válasza #00137984 (#140) üzenetére


#09634560
törölt tag

Érdekes lehetsz: sztereó erősitőben csalódtál adatok alapján, de hangfalat müszaki adatok alapján nézegeted.. Thiele-Small paramétert is nézed? :) Akor talán nem csapódsz be annyira... :) igaz ahhoz érteni is kell..
Talán az érzékenység fontos: kis szobába alacsonyab nagyob szobába magasabb érzékenységű hangfalak teljesitenek jobban de ez se mérvadó.
Villámkérdés: teljesitménnyyel hogy állsz, mit veszel alapul?

[ Szerkesztve ]

(#143) bzoley


bzoley
veterán

Mi tévő legyek? Beszéltem az A26 tulajjal, elvileg este randi. Viszont a meghallgatás nagyon nehezére esik. Kérdezte tudok-e vinni valami mobil erősítőt, mert másképp problémás. De ha nem kell senkinek, beköti plusz két csatornára, és megmarad. Decemberbe vette, még bejáratós, elvileg még majd' öt év garancia van rá. Emellett szinte túl olcsón adja. Nem tudom meg merjem-e venni. Esetleg barkácsolhatok egy szivargyújtós erősítőt.

(#144) #00137984 válasza Ance (#141) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egyre elterjedtebbek a HD audiósávok a filmeken és van néhány SACD lemezem is, ahova kevés az átlagos 18-20 KHz frekvencia átvitel, mert az audió részletessége részben nem jőn át, audió felbontásban részletek vesznek el. :K Tannoy P20 tekintetében szerencsésen 38 KHz kiválló dóm magassugárzóim vannak, ezért már egy DTS hangsával megnézve a filmeket sem kell semmivel rosszabb hangminőséget meghallgatnom, mint amit a hangmérnökök megalkottak a filmek mellé. 24 KHz átvitelű hangfalak sem okoztak eddig csalódást filmeknél 48 KHz mintavételezés mellett, de mint mondtam egyre elterjedőben a HD anyagok. Szerintem egyesek meg a mélyhangok fontosságát tartják mindenek előtt, mert az nagyobbat dübörög. :D

[ Szerkesztve ]

(#145) #00137984 válasza #09634560 (#142) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egy "class A" minősitésű nagy múltal rendelkező Technics-nél legalább. Alacsony torzítási adatok és minden tekintetben kiválló átvitelek és paraméterek mellett zenében többet vártam el, mint egy konzumer SONY TA-FE 370 erősitőtől. Szervizben is volt átvizsgáláson, de nem találtak benne hibát, de én kivetnivalót igen. Mint mondtam meghallgatás után kiváncsiságból is megnézem a hangfal hátulján a csatlakozóit és ha már ott vagyok az adatlapját is megtekintem, de nem ez alapján döntök. Esetek többségében viszont igazolja a sejtésemet egy gyengébben szereplő hangfalnál, ha valamelyik paraméterben alulméretezett adatokat adtak meg. A hangfalak terhelhetősége is fontos, ha nem szeretnéd széthajtani vagy akár meghibásodást okozni a készülékeidben.

(#146) BBéci válasza #00137984 (#140) üzenetére


BBéci
titán

Olyan mértékű tapasztalatlanság és tévedés sugárzik minden mondatodból, hogy égnek áll a hajam.
Most soroljam azokat a félmilliónál drágább, sőt, többmilliós hangdobozokat, amelyeknek 88 dB-nél alacsonyabb az érzékenysége, de Te azokat bottal sem piszkálnád meg, mert 90 dB az elvárás? :Y
Az említett Technics erősítőnek annyi köze van az A osztályhoz, mint tyúknak az abc-hez. Csupán ügyes marketingfogás, amire ráharaptál. Kiváló átvitelek és adatok? Fenéket! De legalább ezt már tapasztaltad.
Tipikusan az a vásárló vagy, aki számok, adatlapok nézegetésével próbál tájékozódni, ami - ahogy már korábban írtam - teljesen értelmetlen dolog.
Arra még nem válaszoltál, mit mond szakmailag a 6 dB/oktáv meredekség? Melyik a jobb a 6 a 12 vagy a 24? És miért?

"megnézve a filmeket sem kell semmivel rosszabb hangminőséget meghallgatnom, mint amit a hangmérnökök megalkottak "
Ez ugye valami vicc?
Van fogalmad arról, milyen hangzást nyújt egy 8-10 milliós, vagy még drágább házimozi rendszer? Gondolom nincs, mert akkor nem írtál volna ilyen böszmeséget. Ha a 2-300000 forintoson már ugyanazt hallod, amit a hangmérnökök megalkottak, akkor mire valók a high end rendszerek?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#147) #00137984 válasza BBéci (#146) üzenetére


#00137984
törölt tag

Közel 90dB-t írtam, de 86dB az alsó határ amit magamnak és másnak ajánlanák. Én is hallgattam Denon-t és Onkyo-t 83dB érzékenységgel, és szerinted ez a közel -6dB egy belépőszintű házimozihoz képest is mennyit ronthat. Megértem ha számodra akkor ez semmit nem jelent, de nekünk sem kellene ilyen otthonra. Hallgattam már B&W és Infinity hangfalakat, de most nem ez a topik fő témája. :N A Technics "A osztályú" kapcsolással készült és pont. :) Meghallgatom és megnézem... ennyi. Felhozhatnák most egy autós pédát, de teljesen felesleges, mert elbeszélünk egymás mellett. A hangváltó témához komoly cikkek és könyvek fejezetei jelentek meg, de néhány kulcsszavat kiemelnék, ha már amúgy is részeket kiemelve az egész szöveget nem értelmezve kértek számon rajtam dolgokat és itélkeztek szakmailag rajtam. Alacsony harmonikus torzitást és kedvező áron jó minőséget említenek, mert a 12dB/oktáv hangváltó drágábban (akár félmillió forintért) előállitható és kihallható hibákat okoz a gyengébb tervezés. Valamikor nem is a hangszóró miatt szól egy hangfal gyengébben. Ezzel a témát túl is ragoztuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#148) #00137984


#00137984
törölt tag

Kiemelném nem állitottam valótlanságokat és egy termék adatlapján és honlapján megadott adatok jó írányadóak, de nem a legfontosabb választási szempont. Hang, megépités minősége és kinézete, csatlakozók majd a technikai értékek, amit teljesen figyelmen kivül hagyva kellemetlen meglepetés is érhet.

(#149) BBéci válasza #00137984 (#147) üzenetére


BBéci
titán

"a 12dB/oktáv hangváltó drágábban (akár félmillió forintért) előállitható "

Valamint 1000 forintból is előállítható. Ahogy 6 dB/oktávos több tízezerért is.

"a közel -6dB egy belépőszintű házimozihoz képest is mennyit ronthat"

Semennyit. Mégis mitől ronthatna? Mi a fene köze van az érzékenységnek a hangminőséghez?

Mondom, hogy fogalmad sincs a hangtechnikáról. :W

Ez a Dynaudio 85 dB érzékenységű, de Te bottal sem piszkálnád meg. :P 70000 dollár/pár!

Valóban jobb nem ragozni tovább, mert aki eddig nem jött rá, az is tudni fogja, hogy nem értesz a házimozihoz, még belépő szinten sem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#150) #09634560 válasza #00137984 (#145) üzenetére


#09634560
törölt tag

Részemről épp azt akarnám magyarázni hogy nem a technikai paramétereknek kell döntőnek lenniük.. sokszor a súly többet mond..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.