Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) BBéci válasza Norbi 72 (#1350) üzenetére


BBéci
titán

Viccnek tényleg jó. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1352) Norbi 72 válasza BBéci (#1351) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ismered? ;)

(#1353) fehér_ember válasza BBéci (#1351) üzenetére


fehér_ember
addikt

BBéci+Norbi 72
Lehetne kicsit bővebben is, úgy hogy az újoncok is értsék és memorizálják? :)

(#1354) donjohnson válasza fehér_ember (#1353) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem az a baja a Bécinek, hogy nem aventage szériás erősítőt linkelt a Norbi, de ez csak tipp.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#1355) Norbi 72 válasza fehér_ember (#1353) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez egy 15 éves,az akkori mércével high end vas.Bővebben.Ha nincs semmi baja,ma is megállja a helyét.

(#1356) windlord válasza Norbi 72 (#1355) üzenetére


windlord
őstag

Mindenképpen hdmi -s kell!

(#1357) Norbi 72 válasza windlord (#1356) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sejtettem. :)

Átnéztem a kínálatot,most nem találtam árban megfelelő vasat..

(#1358) windlord válasza Norbi 72 (#1357) üzenetére


windlord
őstag

Köszönöm.
Én is figyelem, de úgy is kérdezek :)

(#1359) ViSAS válasza #00137984 (#1338) üzenetére


ViSAS
senior tag

Összesen maximum 80 ezer forintot szánnék rá.

(#1360) BBéci válasza Norbi 72 (#1352) üzenetére


BBéci
titán

Igen, személyesen ismerem. A maga korában kiválónak számított, de annyira elavult, hogy ugyanannyiért inkább Denon AVR-3808-at vennék.

Azért írtam, hogy viccnek jó, mert követelmény volt a HDMI.

(#1359) ViSAS
Komplett házimozi rendszerre 80000 Ft nagyon kevés. Még akkor is, ha használt alkotóelemekből raknád össze.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1361) ViSAS válasza BBéci (#1360) üzenetére


ViSAS
senior tag

Sajnos semennyire nem vagyok otthon a témában, így ezzel se vagyok tisztában. :( A boltban kapható blu-ray lejátszós házimozik árából indultam ki. Tudnátok javaslatokat adni az előző hozzászólásaim alapján? Legalább egy végösszeg erejéig. :R

(#1362) BBéci válasza ViSAS (#1361) üzenetére


BBéci
titán

Azoknak annyi közük van a házimozihoz, hogy több irányból érkeznek a hangok, de az egész csak mókusvakítás. Ha rajtam - és ezt már sokan mások is mondták - megtiltanám, hogy az egydobozos bögreszetteket házimozinak nevezhessék. Az egyértelmű megtévesztés. Még a belépő szintet sem érik el.

Olyan összeállítást keress, ami házimozi erősítőből, tisztességes méretű, MDF-ből készített hangdobozokból és mélyládából áll. De természetesen külön-külön is megveheted az összes alkotóelemet, kivéve a hangdobozokat, mert azokat párban adják, kivéve a centersugárzót és a szubládát. ;)
A végösszeget Te határozd meg, mennyit szánsz az egészre?
Induljunk ki abból, hogy egy új házimozi erősítőt csak különleges akcióban kapsz 50000 forintért, alapból 70-80 közöttiek, amiket érdemes megvenni. Hangdobozokra ennek dupláját ajánlott költeni és még kábeleket is kell vásárolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1363) ViSAS válasza BBéci (#1362) üzenetére


ViSAS
senior tag

Mivel nem gondoltam volna, hogy ilyen magas ár fog kijönni, tulajdonképpen nincs határ az árban. A kikötés csak annyi, hogy a lehető legmérsékeltebb legyen ahhoz képest, hogy az eredmény mégis elfogadható. Maximum nem ebben a hónapban fogom beszerezni, hanem még spórolnom kell rá, de legalább meglenne, hogy mit - mennyiért kell beszereznem. :)
Tehát ha jól értelmeztem az eddigieket:
- erősítő: 70 ezer
- hangdoboz: ~140 ezer

A hangdobozokra a centersugárzó és a szubláda külön jön rá és még ott a mélyláda is? Azok milyen árban vannak, pontosabban milyen árkategóriában ajánlott nézelődni az én elvárásaimat figyelembe véve?

(#1364) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sziasztok!
[Ezt] próbálta már valaki? Mennyire használható? 20nm-es nappalim van. Egyik ismerősöm 220k-ért árulja. Megérhet ez ennyit?

PSN ID: RemiFungus

(#1365) Drexler


Drexler
tag

Hali! Van egy Heco 5.0 rendszerem 501 es frontokkal,260/140W teljesítménnyel. Az lenne a kérdés, hogy az Onkyo TX-NR535 erősítőm elég ehez a szetthez?

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#1366) Johnny198612 válasza windlord (#1349) üzenetére


Johnny198612
tag

Erről a Van Damme kábelről tudnátok valami bővebbet mondani? Tényleg jó?

Nekem a fenti Denon + Warfi front szettnél, ha jól értem egy hangfalnál az egyik végét a csiptetős csatiba kéne betolni, míg a másik végének bi-wirenek kéne lennie. Van ilyen verzió belőle, ami méretre is passzolna?

Nem teljesen világos még nekem ez a biwire kábel, hogy kell ezt elképzelni. Ilyen esetben egy végről, vagy csiptetős esetén végülis két csatiból jön ki egy hangfalhoz a kábel, aztán a másik végén pedig 4 fele válik? A két szál különböző vastagságú?

Köszi szépen előre is. Bocs, hogy megint lámázok :(

(#1367) trecom válasza BBéci (#1343) üzenetére


trecom
tag

Üdv a dali szetthez milyen àtmérőjü és típusu kàbelt mondjuk úgy 1500/m árig meg milyen banán dugókat mondjuk úgy 1500-2000/db árig.

(#1368) sakal83 válasza Remi1234 (#1364) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem nem tudja eladni ennyiért. (Én kevesebbért árultam/árulok ilyet)

289 újan. Használtan tegye össze a kezét, ha 140k-t kap érte...

Közelébe sem néztek. Mo.-n nincs keletje ezeknek a cuccoknak.

Ha ilyen Lifestyleban gondolkozol, akkor vadássz egy Bose Lifestylet használtan.

(#1369) #09634560 válasza ViSAS (#1359) üzenetére


#09634560
törölt tag

Léteznek Onkyo egydobozos szettek Én annyit egészitenék ki hogy a 2. szettben inkább 3x3 vagy 4x4-re cserélném az erősítőt.

(#1370) #09634560 válasza Drexler (#1365) üzenetére


#09634560
törölt tag

Simán..

(#1371) #09634560 válasza trecom (#1367) üzenetére


#09634560
törölt tag

Minimum másfeles vagy 2.5-ös és a Dali szereti a tömör vagy sodrottt tiszta réz kábeleket.

(#1372) BBéci válasza ViSAS (#1363) üzenetére


BBéci
titán

A 140000-be csak nagyon szerény képességű szubláda férne bele, az 5.0 szett mellé. Ezért, ha jót akarsz, picit (15-20 %ot) emelsz az összegen.

(#1367) trecom
Egyrészt nem átmérőben számolunk, hanem a keresztmetszet négyzetmilliméterében. Másrészt nem ez számít, hanem a minőség. A megadott árban Van Damme kábelek közül válogathatsz, sokaknak bevált és az ár/érték aránya verhetetlen.

(#1366) Johnny198612
Felejtsd el a bi-wire-t, ezen a szinten semmi értelme!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1373) Johnny198612 válasza BBéci (#1372) üzenetére


Johnny198612
tag

warfi csatlakozói

Nem akarnám szabadon hagyni a lyukakat.. :) Ez ilyen férfitulajdonság :) Vagy nem ez lenne a biwire? Hogyan kéne ezt kábelezni? Oo

(#1374) Dorian válasza Johnny198612 (#1373) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor még egyszer:

"Felejtsd el a bi-wire-t, ezen a szinten semmi értelme!"

1 pluszba, 1 mínuszba bedugod a hangfalkábelt. Ha nagyon akarod, akkor a jumperlemezeket kicserélheted a hangfalkábelből levágott darabokra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1375) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok

Erről a Denon AVR-X520BT -ről jót írnak, belépő szinten 100eft-ig ennek van alternatívája?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1376) szasanyi


szasanyi
félisten

No, gondoltam elújságolom milyen belépő szintű házimozit raktam össze. :) Még csak ismerkedünk egymással, és hát kezdő vagyok a témában de a puding próbája ugye az evés.
Tehát végül egy Pioneer VSX-424-K erősítő mellett voksoltam, mert...
+ az első házimozihoz teljesen elég nekem
+ bő teljesítmény a (~25nm), jó hangzás, és nincs szükségem hálózati funkciókra,
+ nagyon jó áron vettem meg (62,5k) mert akciós volt a hangfalak mellé,
+ van 4K/3D továbbítás és kezel mindent a Dolby Atmos kivételével,
+ automata mikrofonos hangszóró kalibrálás

A hangfalkészlet szintén egy jó minőségű (fekete), viszonylag kedvező árú TAGA Harmony 606 V3 lett. Jól néz ki, nekem a hangzása is bejön (zenével is nagyon jó) és a teljesítménye is megfelelő. Azt nem tudom pontosan, hogy...
- ez a kettős kábelezés mire jó,
- illetve hogyan lehet ehhez HiFi-t is kötni (nyilván egyszerre csak vagy zene, vagy mozi menne)

Ezek mellett - az igazi házimozi hangzáshoz - van egy JBL Studio 250P sub ami szintén fekete. Nagyon kellemes mélyet ad, és bár azt hittem sok lesz egy ekkora szobába, nem az. Már most bánnám ha kisebbet vettem volna.

Egy viszonylag kis költségvetésből kihozott belépőszintű, de igazán kellemes rendszer lett. A segítségeket és ajánlásokat pedig utólag is köszönöm! :R

LordAxwell: szerintem hallgasd meg, és lehetőleg azon a hangkeltőn ami van / amit vennél mellé! Az egyértelműen nagy baklövés, hogy még a frontsugárzókhoz sem tettek normális, csavaros / banándugós csatlakozót hanem azokhoz is a csíptetős van.

[ Szerkesztve ]

(#1377) BBéci válasza szasanyi (#1376) üzenetére


BBéci
titán

Azon csodálkozom, hogy a VSX-424 teljesítményét bőségesnek minősíted. Nálam, 22,5 négyzetméteres szobában az SC-LX58 teljesítménye is karcsúnak tűnt, amihez képest a 424 a fasorban sincs, talán a felét képes leadni.
Nemrég írtam, hogy belépő szinten a kettős kábelezésnek semmi értelme.

Valóban csúnya és nehezen elfogadható spórolás a csíptetős csatlakozók beszerelése, de ettől eltekintve nagyon jó erősítő az 520BT

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1378) szasanyi válasza BBéci (#1377) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, nekem az. Nem vagyok a nagy hangerőhöz szokva - 25nmen -, és hát a fülünk sem egyforma. Ráadásul félhangerőn (vagy talán annyi sem volt) próbáltam a Star Wars Ep1 The Phantom Menace-t (ami ráadásul nem is a mélyekről híres) és a nejem már trappol be a konyhából, hogy ez nagyon hangos.
Nekem telejsen elég, és jó hangzású. Te nyilván nagyon hozzászoktál a jóhoz, így ez a szint már csekély - főleg ha Te kimondottan hangosan szereted hallgatni.

(#1379) #54715584 válasza LordAxwell (#1375) üzenetére


#54715584
törölt tag

Remélem nem írok hülyeséget, de amit nézegetek most, az is jó lehet: Yamaha RX V379

(#1380) embe válasza BBéci (#1377) üzenetére


embe
nagyúr

De ezt ugye nem komolyan mondod, hogy 22,5 négyzetméterre nem volt elég egy SC-LX58???? :N :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1381) LordAxwell válasza szasanyi (#1376) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Hol van lehetőség meghallgatni erősítőket rendes körülmények között?

Mi értelme egy 5.0 szettnek? Ahhoz mindenképpen kell egy mély ha szeretnék rendes mélyeket hallani ugye?

Érdemesebb csak filmre egyből egy 5.1- es szettet venni?

Hangfal szettből fogalmam sincs mi illene ehhez az erősítőhöz.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#1382) szasanyi válasza embe (#1380) üzenetére


szasanyi
félisten

Pedig sztem komolyan gondolja :D No, de az igényeink és buxánk (és itt főleg az utóbbi a lényegesebb) különböznek. Meg persze ki, hány éve hódol ennek a hobbinak, és honnan hova jutott. Olyan ez is, mint a PC. Persze ott is a buxa a fő korlát sokunknál. ;)

LordAxwell: a hely és lehetőségek a megtekintésre, meghallgatásra nagyon eltérően. Város / országrész / függő, nem tudom Te hol lax. Igen, kell a sub - az, hogy 5.0 vagy sub esetleg egyből 5.1 sok dologtól függ. Kompakt rendszerekhez általában van, a többihez vagy-vagy. Az igény / buxa terén legyen megfelelő így az, hogy külön vagy szettel együtt vetted a subot mellékes.

[ Szerkesztve ]

(#1383) BBéci válasza szasanyi (#1378) üzenetére


BBéci
titán

A nagy teljesítmény nem csak a hangossághoz kell, hanem a dinamikához, ami talán fontosabb az élményfaktort illetően.
Másik, hogy azért nem vagy szokva a nagy hangerőhöz, mert nem volt eszközöd az előállításához. ;)

Egy példa, ma autóztam 2x35 kilométert országúton és 85-90 dB körüli lehetett a zene átlagos hangossága, piszkosul élveztem. Egy adat, viszonyításképpen, az erősítőm maximális áramfelvétele 120 A! Nem tévedés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1384) Dorian válasza szasanyi (#1378) üzenetére


Dorian
félisten

Béci nem a hangosságra gondolt, nagyobb teljesítmény nem csak ott mutatkozik meg.
De való igaz: új, belépő kategóriás olcsón megúszható rendszernek teljesen jó választás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1385) BBéci válasza embe (#1380) üzenetére


BBéci
titán

Elég, nem elég, ez így félreérthető.
Nem kaptam meg tőle azt az élményt, amit más erősítőktől: Yamaha RX-A2040, Denon AVR-X7200W, Cambridge Audio CXR 200, hogy csak azokat említsem, amiket közvetlenül a Pioneer előtt és után teszteltem.

(#1382) szasanyi
Valamikor 1998-táján vettem az első (Pioneer) házimozi erősítőmet.
Szerintem PC-re nem kell sokat költeni. Sosem volt asztali gépem, csak laptopjaim, amire kell arra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1386) szasanyi


szasanyi
félisten

Értem én srácok, de egy Creative Digital 5700 után ez maga a kánaán. :K Pár év múlva lehet, hogy elégedetlen leszek de addig van idő bővel kiélvezni / megunni azt amit ez nyújt. Persze belehallgattam én jobb rendszerbe is, és azt is be tudtam volna tuszkolni a szobába, de hát... szegény ember kézzel nőz. :D
Adott lehetőségek csak reális igényekkel párosíthatók - és szerencsére én még messze vagyok a Ti igényszintetektől.

BBéci: háhá, mert nem játszottál sosem, azért nem! ;] Én meg abban vagyok profi és sokkal magasabb igényű, ti. én azt tolom ~15 éve. Erre szoktam mondani, hogy mindenki úgy hülye ahogy jólesik neki és ahogy megengedheti magának. :D

[ Szerkesztve ]

(#1387) szasanyi válasza BBéci (#1385) üzenetére


szasanyi
félisten

Apropó, kérdeni akartam: a fölösleges kettős kábelezés - és a 2x 2 csavaros kábelrögzítő ugye - nem használható arra, hogy a AV erősítővel együtt a Mikro HiFi-t is rákössem? Nyilván csak váltott használattal, de kérdés ez nem okozna-e vmi gondod. Lehet amatőr kérdés, de tényleg nem tudom. :B

(#1388) embe válasza BBéci (#1385) üzenetére


embe
nagyúr

Értem.

Na én is valamikor a 90-es évek közepén vettem meg első erősítőmet, egy Yamaha DSP-A595 -t.
Németországból csempészte hozta be egy haver, aki ezekkel foglalkozott. Na persze sztereo videó magnóval ment. :DDD Előtte Technics cuccaim voltak. Mondtam a srácnak, hogy kellene egy új Technics erősítő. Mondta próbáljak már ki mást is, pl. a Yamahát. Kicseréltem az erősítőt. Hangfalak maradtak amik voltak. Lehidaltam a különbségtől. Utána még volt egy pár Yamaha cuccom, maradtam ennél a márkánál.
Utoljára vagy 11 éve vettem, egy Yamaha RXV540-et. Utána mások lettek a prioritások, így nem történt változás. Kevés filmet nézek, nagyon ritkán jutok el odáig az utóbbi években.
Így nem éreztem szükségét a cserének.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1389) BBéci válasza szasanyi (#1386) üzenetére


BBéci
titán

Számomra a játék és a PC távolabb állnak egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Konzolt még el tudok képzelni, de olyanom sem volt soha és szinte biztos, hogy nem is lesz.

Jó kis cuccot raktál össze, azzal már igencsak el lehet mozizgatni, eszemben sem volt fikázni. Csupán a teljesítményről megfogalmazott jelződön akadtam fenn egy pillanatra.

(#1387) szasanyi
Nem, nem, nem! Sürgősen felejtsd el! Az alsó a mélysugárzókhoz, a felső a középhez és a magashoz tartozik.

(#1388) embe
Nem csodálom, hogy lehidaltál a különbségtől, mert a Technics készülékek döntő többsége olyan rémes hangot produkált, hogy büntetni lehetett vele.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1390) embe válasza BBéci (#1389) üzenetére


embe
nagyúr

Abban az időben az egy kommersz termék/márka volt. Vidéken - nagyon vidéken - a "műszaki HIFI boltban" lehetett kapni. Ugye net nem volt, amit láttam, és meghallgattam a boltban azt tudtam venni. meg persze amire pénzem volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1391) #09634560 válasza LordAxwell (#1375) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha eg 10-est hozzárakhatsz: ez.

(#1392) #54715584


#54715584
törölt tag

Nézelődtem ezen az oldalon, elsődlegesen árra leszűrve. Ebben mondjuk pont a Yamaha RX V379 nincs benne, de van Pioneer is és Denon is, ahol van sok csatlakozó, a hangfal csatlakozás sem csíptetős és még LAN csati is van rajta.
Ezek közül lehet alternatíva mondjuk egy Pio VSX-529 / 528 / 828 vagy Denon AVR-X1000 / X500 / 1713 vagy egy HK AVR-161 vagy Marantz NR1504?
Napok óta a Yamaha RX V379 tetszik, de minél több erősítőt megnézek, annál bizonytalanabb vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#1393) BBéci válasza embe (#1390) üzenetére


BBéci
titán

Emlékezetem szerint, ahol Technics, ott Pioneer is kapható volt és nem kérdés, melyik érte meg jobban az árát.
Mellesleg a Yamaha DSP-A595 1998 őszén jelent meg, itt van előttem az asztalomon a német Audiovision tesztje a 2/99-es lapszámból. :K

(#1392) monstre
A felsoroltak közül, számomra a Pioneer VSX-828 tűnik a legszimpatikusabbnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1394) #54715584 válasza BBéci (#1393) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm, Pio-k közül nekem is ez tűnik a legjobb választásnak az adott keretben.

(#1395) Norbi 72 válasza #54715584 (#1394) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha véletlenül találsz itthon 677-est 120-130 körül,azon el lehet gondolkodni.Ha tetszik a Yamaha. :D

(#1396) embe válasza BBéci (#1393) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem valahogy korábbi időpont rémlik. lakásvásárlás cseréhez tudom kötni, hogy mikor volt meg a lakás és ott már használtam. De lényegtelen.

Való igaz volt ott Pio, de akkor nagyon megtetszett a Technics SH-GE90-es digitális hangprocesszor, és úgy gondoltam akkor legyen minden Technics, deck is, majd utána a cd is. Hogy fokozzam a dolgot egy olcsóbb erősítő volt mellé. :DDD Mai fejjel azt mondom, felesleges volt a hangprocesszor, inkább egy drágább/jobb erősítőt vettem volna.
Drága, de legalább felesleges cucc volt ez nekem. Csak tetszett a sok állítási lehetőség. ;] Lehetett piszkálni. Ez viszont tuti valamikor '93 körül volt.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1397) #54715584 válasza Norbi 72 (#1395) üzenetére


#54715584
törölt tag

Emelkednek a tétek. :D

(#1398) szasanyi válasza BBéci (#1389) üzenetére


szasanyi
félisten

Rendben! De akkor mire jó, miért csinálták meg így? Esetleg magasabb kategóriájú erősítőnél jön ki 1x 2 helyett 2x 2 kábel oldalanként? :F

(#1399) Dorian válasza szasanyi (#1398) üzenetére


Dorian
félisten

Ne legyél már naív. Nagyon sok gyártó csinál olyan dolgokat, aminek semmi használati értéke, akár marketing szempontból, akár másért.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1400) BBéci válasza szasanyi (#1398) üzenetére


BBéci
titán

Leginkább divatból tesznek a hangdobozok kétharmadára, kettős kábelezést vagy erősítést lehetővé tévő aljzatokat. A maradék egyharmad (csak tippelem az arányokat) kapja a negatív kritikákat, ezt nem akarják azok a gyártók, amelyek a belépő kategóriában is jelen vannak.
Tízmilliós high end hangdobozok is gyakorta szimpla csatlakozósak, vajon miért?
Lehet kísérletezni, más gyártmányú, típusú és keresztmetszetű kábelt használni a magasakhoz, mint a mélyekhez, akinek kedve ideje és pénze van rá, az tegye. És ha már a pénz szóba került, a kábelgyártók érdeke is, hogy dupla legyen a hangdobozok csatlakozója, mert kétszer annyi kábelt adhatnak el.
Azt is figyelembe kell venni, hogy a méterenként 1000 forintos kábel duplázva már 2000 Ft/m. Ha veszel inkább jobb minőségű, 2000 Ft/méterest, akkor az esetek jelentős részében jobb hangminőség lesz a végeredmény.
A kettős erősítés más tészta, annak az esetek többségében van értelme, hallható haszna. De az sem tuti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.