Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) liszi70 válasza Johnny198612 (#1300) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Olyan megbizhato bolt létezik esetleg, ahol új cuccokra is lehet picit alkudni?"

A legtöbb boltban lehet alkudni. Még a hiper-szuper-marketekben is. Ha eleve akciós az ár, akkor kisebb a valószínűsége, de még akkor sem lehetetlen. Próbálkozz. :)

[ Szerkesztve ]

(#1302) #00137984 válasza BBéci (#1298) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az RX-V379 tesztben (amit fentebb linkeltem), megemlitik ezt szintén hátrányként felhozva. Most megemlitetted sokadszorra, pedig ez egy belépő és még középkategoriás házimozierősitőknél nagyon is gyakori jelenség. Viszont én ennek nem tulajdonitok nagy jelentőséget, nem annyit mint a hangminőségének. Denon AVR-X1000-en is szépen sorakoznak végig a csavaros csatlakozók, de milyen kár hogy a hangminőségével nem voltam megelégedve. :N A belépő szintű Denon AVR-X500-nak nem is szántam nagy figyelmet ezek után [link] , de a Pioneer-nál persze magasan jobb bármelyik. :)

[ Szerkesztve ]

(#1303) #00137984 válasza Johnny198612 (#1299) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ha nekem most kéne választanom a Yamaha 379 és a Denon 520 között, akkor hááát... :DDD Igy meghallgatás nélkül 2:1 a Denon javára, de ha érkezik ilyen árú hozzánk majd ráhallgatok egyet. :)

(#1304) Johnny198612 válasza #00137984 (#1303) üzenetére


Johnny198612
tag

Oké, kíváncsian várom a véleményed. Még sajnos eltelik kb. egy hónap mire megveszem, addig figyelem úgyis a fórumot...

(#1305) BBéci válasza #00137984 (#1302) üzenetére


BBéci
titán

Melyik középkategóriás erősítőnek vannak csíptetős kábelcsatlakozói?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1306) fehér_ember válasza BBéci (#1305) üzenetére


fehér_ember
addikt

Alapból az a baj a csiptetőssel, hogy ennél érintkezik a legkisebb felületen a kábel?

(#1307) BBéci válasza fehér_ember (#1306) üzenetére


BBéci
titán

Igen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1308) #00137984 válasza BBéci (#1305) üzenetére


#00137984
törölt tag

Miért? Te most hová határolnád pontosan a középkategóriát, amikor a belépő szintű házimozierősitőkbe is sok fejlesztés került a drágább készülékekből. Felső-középkategóriánál természetesen már a csavaros csatlakozásnak is kellő figyelmet szentelnek. Ne ez legyen már az elsődleges egy házimozierősitőnél... Aztán feltehetnénk a fontos kérdést. Milyen nagy teljesitményű házimozierősitőhőz szükséges feltétlenül az a 2.5mm-es hangszórókábel? A nagyjából csatornánkénti 50-60W teljesitményhez a megfelelő minőségű 1.5mm-es hangszórókábel is elég lehet (OFC és nagy tisztaságú réz). Ekkora méretnél a mély-magas frekvencia vágása is kizárható. Gyári megoldásként találkozni olcsó 0.75mm-es sima réz hangszóró vezetékkel... Na azokat gyorsan cserélni is érdemes. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1309) fehér_ember válasza #00137984 (#1308) üzenetére


fehér_ember
addikt

Valószínűleg nem csak a teljesítmény miatt kell 1,5-ösnél vastagabb hanem inkább a hangzás miatt, min. 2,5-es de sokak szerint inkább min. 4-es kábel. Amúgy a csiptetősbe még belefér a 2,5-es (tudom mert vannak csiptetős hangdobozaim is).

[ Szerkesztve ]

(#1310) BBéci válasza #00137984 (#1308) üzenetére


BBéci
titán

Régebben volt a Házimozi erősítő... topik első hozzászólásában kategóriákba szedett készülékajánló. 150-160000 forintnál kezdődött az alsó közép-, 230-250 körül a középkategória.

Ismereteim szerint már az alsó középkategóriában sem fordul elő csíptetős csatlakozó, csak a belépőben.
És ahogy előttem elmondták, nem a vastagság (nagy keresztmetszet) miatt kell a normális, csavaros, banándugót befogadó, villát beszorítani képes aljzat. A csíptetősbe 4 mm2-es is beletuszkolható, legfeljebb az utolsó egy centiből levagdosunk pár szál drótot. Azon nem fog múlni a hangminőség. Az elégtelen érintkezésen viszont simán.
Valamint a háttérsugárzók vezetékének hossza miatt, ami elérheti a 8-12 métert, nem ajánlott a másfeles használata.

Talán belépő szinten szempont lehet a vastagság, feljebb már csak minőségről beszélünk. Létezik 1,5-ös high end kábel.

Ha valaki számára az ár a legfontosabb szempont, akkor meg kell elégednie a csíptetőssel, vagy vegyen használt készüléket. Amennyiben viszont a minőség is fontos, akkor nagy ívben kerülje azokat az erősítőket, amelyiken, a gyártó spórolása miatt, csíptetős csatlakozók vannak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1311) #00137984 válasza BBéci (#1310) üzenetére


#00137984
törölt tag

A középkategória határvonalai kissé elmosodtak, mert néhány gyártónál a belépőszintre is több figyelmet szántak (nem a Pioneer és a kibeszélt Denon). Belépőszintre inkább a visszafogott teljesitményt emliteném ebben az esetben. :K Az 5x60W leadott csatornánkénti teljesitményhez nem létszükséglet a csavaros csatlakozó és a 2.5mm-es hangszóró kábel, de ha már legalább a frontokra adnak, annak az előnye még felhasználható sztereó zenehallgatásra. Yamaha legalább igy gondolta, mert a készülékei kicsivel jobb hangfalkészletet is kihasználnak. Egy belépő vagy középkategória aljára szánt erősitőnél inkább az audió-videó DAC-ra és a szolgáltatásokra, be és kimenetekre forditsanak nagyobb figyelmet. És ami egy házimozierősitőnél a legfontosabb szempont: a hangzásra és hangminőségre. Filmeknél a térhatás jó legyen és zenékre is megtegye, hogy ne legyen létszükséglet egy sztereó hangrendszert is tartani otthonra. Én erre értettem a kategóriahatárok elmosását és hogy 100ezer forintos házimozierősitőknél is van élet és minőségre való törekvés (a csatlakozók milyensége ellenére). :)

[ Szerkesztve ]

(#1312) #00137984 válasza fehér_ember (#1309) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mint emlitettem elöbbiekben is a hangzásra nem fog negativ hatással lenni, mert nem fogja a mélyet-magasat vágni. Viszont tényleg fontos a minősége, mert olcsó kábelezéssel egy kompakt házimozi hangminősége sem biztositott. Ismerősnél találkoztam MT 2x2.5mm-es villanyvezetékkel hangfalat hajtani és neki úgy jó volt. :)

(#1313) BBéci válasza #00137984 (#1311) üzenetére


BBéci
titán

Mennyit spórol a gyártó a csíptetős csatlakozók alkalmazásával? Annyira keveset, hogy indokolatlannak és elfogadhatatlannak tartom. Bottal nem piszkálnék meg egy olyan erősítőt.
Nem válaszoltál arra, melyik középkategóriás erősítőn vannak csíptetős csatlakozók???

Ismétlem, semmi köze a leadott teljesítménynek a csatlakozó fajtájához. Ne arról van szó, sajnálom, hogy ezt kétszeri elmondás után sem értetted meg!

Mi a fenének kell video DAC egy házimozi erősítőbe, pláne belépő szinten? Még nem találkoztam emberrel, aki használta volna. Sajnos, sok erősítő még kikapcsolt, vagy átengedésre állított video áramkörrel is ront a képminőségen.

Ha már említetted a sztereót, a belépő és alsó középkategóriás házimozi erősítők sztereó zenei hangja csak a nagyon alacsony igényeket elégíti ki, legfeljebb háttérmuzsikálásra alkalmasak. Össze nem hasonlíthatóak egy hasonló összegbe kerülő kétcsatornáséval.

(#1312) Zsébernardo
A mély és magas vágáson kívül, más negatívumot nem ismersz, amit egy vacak kábel okozhat? Folyton ezeket emlegeted.

Tipikus példája annak, amikor a tudatlanság, tapasztalatlanság, magabiztossággal párosul. A legrosszabb kombináció.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1314) fehér_ember válasza #00137984 (#1312) üzenetére


fehér_ember
addikt

Megértettem az előzőekből, hogy nagyon jó minőségű kábelből az 1,5-ös is elég lehet, kivéve talán a messze lévő hátsókat.
De az is elhangzott, hogy a csiptetős csatlakozó már lehet hangot befolyásoló tényező, mivel ott a hangszórókábel nagyon kis felületen érintkezik.

[ Szerkesztve ]

(#1315) #00137984 válasza BBéci (#1313) üzenetére


#00137984
törölt tag

A tény annyira világos, hogy te alapból utálod a belépő szintű házimozierősitőket. Nekem egy Yamaha RX-V377 jutott és nálad ez világos, hogy zenére sem való és másra sem, mert egy kup@c k@ki számodra. A kábeleknél a sztereó hangszinpad terét és a hangok elhelyezkedését, kiterjedését is elmélyülten felvázolhattam volna... de ez a topik belépőszintű házimozi felhasználóknak adhat támpotokat, de őket ez a része nem biztos hogy annyira érdekelni fogja. Ennek van külön topikja és ott részletesen kifejthetik a sztereó képességeket. A tudásom felmérése nem a te feladatod és ennek kifejtése sem ide tartozik. Ha ennyire lenézed ezeket az erősitőket és engem is vele, akkor nem tudom miért vagy itt. Én sem foglalkoztatom az Nvidia topik lakóit a videókártyáik képességeinek negativ kritikáinak orruk alá dörgölésükkel. Trollkodás lenne. ;] Engem nem zavar a hangszóró csatlakozás milyensége, amig az erősitővel elégedett vagyok. Inkább az RCA audió csatlakozók elterjedése zavart, amikor XLR csatlakozást is igényeltem volna egy sztereó erősitőre. Roksan sztereón volt alkalmam meghallgatni és ott tényleg kihatással volt a hangminőségre. Kár hogy nemigazán terjedt el középkategóriás megfizethető erősitőknél. :)

(#1316) fehér_ember válasza #00137984 (#1315) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem ne vitatkozz BBécivel a kategóriába sorolást illetően, mert ezt ő biztosan jobban tudja.
Ez olyan mintha volna pl. egy 20 szobás épület, te ezidáig 5-ben jártál, BBéci pedig 15-ben; de te ennek ellenére elkezdessz vele azon vitatkozni hogy a te általad ismert szobák mekkorák a többihez viszonyítva.
Abban viszont igazad van, hogy néha nem figyel és elvétve elenged egy-két olyan megjegyzést, nem esik túl jól azoknak, akik nem engedhetnek meg maguknak, drága eszközöket, kiegészítőket. Szerencsére az érem másik oldala az, hogy segítőkész és sokat tanulhatunk a tanácsaiból.

[ Szerkesztve ]

(#1317) BBéci válasza #00137984 (#1315) üzenetére


BBéci
titán

Tévedsz!
Nem utálom a belépő erősítőket és nem nézek le senkit, semmilyen okból kifolyólag.
Viszont a szakmailag helytelen, téves kijelentéseket megcáfolom.

Az XLR önmagában nulla, ha nem áll mögötte legalább szimmetrikus erősítő kapcsolás, jobb esetben teljesen szimmetrikus felépítés. Tehát az nem úgy működik, hogy rászerelnek kettőt a készülék hátuljára "oszt jónapot".

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1318) Johnny198612 válasza BBéci (#1317) üzenetére


Johnny198612
tag

:C
Na orulok is, meg nem is, hogy elinditottam egy ilyen vitat.. Lehet ebből tanulni.. De úgy látom más topikokban sincs egyezés ebben, h belépőszintre, ilyen 0-ról indulóknak, mint én, fontos-e egyáltalán a banán...Én úgysem fogok 30k-ért kábelt venni...

Anno, Bbéci volt az 2 éve, aki rábeszélt, hogyha csak 150e-m van, akkor vegyek inkabb plazmat, mint LEDTV-t. Es mivel en majdnem hanyok a MM-ban amikor meglatom a kipakolt olcsobb LED-eket, belementem, es azota is imadom a TV-met. Es nyugodt szivvel setalgatok a MM-ban. :) Akkor Bbécivel a méreten ment a vita, mt én végül 42est vettem 50es helyett mt ennyi fert a szobaba. De halas vagyok a tippért.

Most választottam egy erősítőt, most a csatin megy a vita. Ami nem nyugtat meg egyelore, hogy végül egyikőtök sem mondta ki meggyőzően, h jó választás lenne ez az erősítő + warfi páros...
Csak új cuccokat szeretnék venni, szűz vagyok ebben, van még időm, ha tudtok mást javasolni, megpróbálom meghallgatni... Vagy hallgassátopk meg Ti is előbb, kivárom azt is... :)

Köszi ;)

(#1319) Dorian válasza Johnny198612 (#1318) üzenetére


Dorian
félisten

Belépő szintű rendszereknek a legkisebb baja a csíptetős csati. Úgyh nyugodtan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1320) BBéci válasza Dorian (#1319) üzenetére


BBéci
titán

Ebben igazad van, de engem akkor is kiakaszt a spórolásnak ez a megnyilvánulása. Az sem kizárt, hogy jelzés értéke van a csíptetős csatlakozónak, ezzel is hangsúlyozni akarják a belépő kategória puritánságát. Ha nem tetszik, vegyél drágábbat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1321) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

inkább mondjon nekem valaki egy jó belépőszintű erősítőt , használtan :)
Budapesten

(#1322) BBéci válasza Sterilzona (#1321) üzenetére


BBéci
titán

Böngészd a hirdetéseket! Helyetted keresgéljenek mások? Ha találsz valamit, ami árban megfelel, linkeld ide és véleményezzük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1323) Johnny198612


Johnny198612
tag

Találtam egy német tesztet is közben a Denon-hoz:
Denon Avr-X520BT

Hasonló, vagy talán részletesebb, mint a fent linkelt av-online. Bevallom fordítóval olvastam át. De itt is kb. csak dícsérték, mindegyik hangtesztnél jól szerepelt.

(#1324) Sterilzona válasza BBéci (#1322) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nem várom el.
Már párszor átnéztem.
az a baj, hogy csak elolvasom, és fogalmam sincs :)

(#1325) #00137984 válasza Sterilzona (#1324) üzenetére


#00137984
törölt tag

Johnny198612 és Monstre is hasonló ársávban keresgél új készüléket. Nekik is a Yamaha 379-et és a Denon 520-at ajánlottam. Azt a Pioneer-t hamar felejtsd el. Jó áron (70 ezer körül) a Yamaha 377-es házimozierősitővel is jól járnál. Használtban kevésbé tudunk segiteni, mert oda jószerencse is kell. Konkrét tipust megadva tudunk javaslatokat megadni, de a végső döntést te hozod meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#1326) Norbi 72 válasza Sterilzona (#1324) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mennyi a keret?

(#1327) Sterilzona válasza Norbi 72 (#1326) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Abszólute nem tervezett vásárlás lenne ez, ezért még a 40-50 is sajnálom rá per pillanat. Csak már Hiányzik a rádió és a normálisabb hangzás. Most épp, nem is tudom, de sztem 10 éves genius pc hangszóró van bekötve a gépre.
Amúgy, hogy is kell össze kötni őket ?
Össze kéne kötni az erősítővel, hogy a számítógépen nézett 5.1 es filmet is úgy halljam. De hogyan kell ? Ezidáig csak egy sima jack kábellel volt összedugva, tudom, így nem volt 5.1 hangzás sem.
számítógép - erősítő - koda hangfal szett

Jelenleg nincs Led tévém. Tehát arra is gondoltam már, hogy nézek egy 5.1 -es hangfal szettet a géphez. Nem tudom, milyen minőség, 15 körül már láttam hirdetésekben. És lehet egyelőre ez lenne a legolcsóbb megoldás.
Erősítőt azért akarnék, mert eleve az volt, csak tönkrement. De lehet kiváltom, az anyagiak miatt. Viszont így, rádióm még mindig nincs, csak ha neten hallgatnám.

(#1328) szasanyi válasza Sterilzona (#1327) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem ne erőltesd a komponensekből álló házimozit, mert egy jó TV hiányában fölösleges. Ráadásul az igényeid - az olvasottak alapján legalábbis - nem is indokolják, nem beszélve a keretről amit hajlandó vagy áldozni.

(#1329) #00137984 válasza Sterilzona (#1327) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nekem egy ilyenem volt [link] , de akkor a tönkrement Yamaha kompakt helyett sürgősen kellett valami. Ezt csatornánként lehet a hangkártyával összekötni sztereó 3.5mm jack 2xRCA audiókábellel. Zenére sztereó erősitőm volt és a filmekre ez a Genius 5.1, ami a Yamaha kompakt után nem volt az igazi... Nekem igy ment az 5.1, de már nagyon örültem a házimozierősitőnek és a teljes értékű térhangzásnak. A sztereó erősitőm sincs már meg és a Genius valahol elsülyesztve egy szekrény mélyén van. :)

[ Szerkesztve ]

(#1330) Norbi 72 válasza Sterilzona (#1327) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát,használtban nem láttam ilyen olcsón jó vételt,a legolcsóbb belépő vas ez a Pioneer,nem rossz,el lehet lenni vele egy darabig.

És hdmi-vel kell összekötni a pc-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1331) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

Nem tudom, hogy melyik hangfal szettből válasszak, néztem használtan is, de nem jártam sikerrel.
Wharfedale Vardus 300 HCP 5.0 Bár ettől félek egy kicsit, mert mintha írták volna, hogy kevés a basszus (nem a mélynyomóra basszusára gondolok hanem simán)
ELTAX Universe 5.0
Onkyo SKF 4800 + SKS 4800 5.0
Pioneer 5.0 S-ES21TB

Amire használnám, zene hallgatás (főleg elektronikus és más műfaj: Hands up, Hard Trance, Hardstyle, rock) filmnézés és játékra. A szoba mérete kb 20nm. Bár tudom az lenne a legjobb, hogyha elmennék valahova és meghallgatnám őket, de sajnos nincs lehetőség erre fele, mert nincs hova, ezért így úgymond "vakon" választok, bár azt is tudom hogy ilyen árkategóriában nem kell várni csoda minőséget, de azért a jelenlegi 2.1-nél jobb hangzása lenne.
Erősítőt még keresek használtan, valószínű : Denon, Pioneer vagy Onkyo márka lenne.

(#1332) ViSAS


ViSAS
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: milyen ilyen költségekkel számolhatnék BD lejátszós házimozi esetén, illetve egyszerű 5.1-es házimozi esetén? Nem csúcskategóriában gondolkodok, de doboz hangja se legyen...tehát amolyan aranyközépút érdekelne, már amennyiben tudtok ilyet javasolni. Sima 5.1-es esetén fontos, hogy a TV (LG 32LF650V) optikai hangkimenetelére kötve legyen képes előállítani az 5.1-es hangot.

:R

(#1333) #09634560 válasza Sz_Imre (#1331) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyora 1 szavazat. Onkyo 5xx, marantz nagyon szépen szólaltatja.
második Wharfedale de az kizárólag denon vagy marantz erősítővel.

(#1334) Sz_Imre válasza #09634560 (#1333) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, köszönöm a választ. Az Onkyo lesz szerintem a befutó. Ha véletlenül nem olyan márkájú házimozi erősítő lenne hozzá amit felsoroltál, az nagy hiba volna, vagy csak hangzásilag nem illenek össze?

Még egy kérdés: ehez melyik mélynyomót ajánlanád és hogy miért? : Onkyo SKW-208 vagy JBL Studio SUB250

[ Szerkesztve ]

(#1335) fox64 válasza Sz_Imre (#1334) üzenetére


fox64
tag

Én nemrég vettem egy 508as onkyo-t használtan,imádom.
Előtte pioneer volt,onkyo sokkal jobb.bár ez is olyan mint minden komponens,neked kell hogy jól szóljon.

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#1336) #00137984 válasza Sz_Imre (#1331) üzenetére


#00137984
törölt tag

Wharfedale és az Onkyo 5.0-ás hangfalszettet ajánlom ezek közül a JBL mélynyomóval. Pioneer házimozierősitőknél a VSX-8xx vagy VSX-LX5x alá nem mennék, mert a középkategória felső részében hallgattam olyan jó hangzású házimozierősitőket, amiket már én is szivesen használtam volna otthonra. A Denon és az Onkyo mellé odavehetnéd viszont a Yamaha házimozierősitőket is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1337) Sz_Imre válasza fox64 (#1335) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Igen, ebbe egyetértek, hogy nekem kell hogy megfeleljen.

(#1336) Zsébernardo: Rendben, köszönöm az információt és a tanácsot, megfogadom.

(#1338) #00137984 válasza ViSAS (#1332) üzenetére


#00137984
törölt tag

Megmondhatnád mennyit költenél házimozierősitőre és egy 5.0-ás hangfalszettre, szükség esetén mélynyomóra. Belépő szinten és a középkategória alján is marad egy kis mozgásterünk, hogy ajánlani tudjunk valamit. :)

(#1339) #09634560 válasza Sz_Imre (#1334) üzenetére


#09634560
törölt tag

JBL!!!

(#1340) trecom


trecom
tag

Üdv véleményeket szeretnék kérni az alábbi hangfalszettekről wharfedale a másik KEF melyik az ajánlott valamikor egy Denon hajtja meg majd még egyenlőre nem tudom melyik szettet véleményeket tapasztalatokat kérnék ki melyiket és miért meghallgatásra nincs lehetőségem.Első lépésben a hangsugárzókat akarom megvásárolni mert a jelenlegi samsung házimozi erősítőmre rá tudom kötni mindet.Mostanában olvasgatva a fórumot Jbl láda mindkét szetthez jó?
Válaszokat tanácsokat előre is köszönöm.

(#1341) BBéci válasza trecom (#1340) üzenetére


BBéci
titán

Ízlés dolga, hogy kinek, melyik hangdobozszett szimpatikusabb. Ha mások véleménye alapján választasz, nagyon csúnyán mellélőhetsz. :(
A szubláda mindegyikhez passzolna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1342) trecom válasza BBéci (#1341) üzenetére


trecom
tag

Üdv amit eddig olvastam a fórumon azt szűrtem le hogy neked van a legtöbb tapasztalatod a házimozik szintjén van még itt az aprón egy dali concept6+1+center ha neked a három közül kellene választanod te melyiket választanád felhasználás legtöbbet filmnézés utána játék meg elvétve zenehallgatás.A választott denon erősítő megfelel mindegyik szetthez?A Jbl láda jó a dali szetthez is?Lehet esetleg hallottad is mindhárom szettet?

(#1343) BBéci válasza trecom (#1342) üzenetére


BBéci
titán

A három közül messze a DALI a legjobb választás, viszont az a Denon erősítő kevés, mint erdőtűzhöz a vízipisztoly. Legalább az x2000/2100 illene hozzá, vagy az X1100 árából valami magasabb kategóriás használt.
135000 forintért már AVR-3808 is kapható, ami talán még a mostani X4200-ast is veri hangminőségben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1344) trecom válasza BBéci (#1343) üzenetére


trecom
tag

Köszi a tanácsokat.

(#1345) windlord


windlord
őstag

Lassan összeáll egy JBL ES rendszer megtamogatva egy jbl 250p sub -al.

Beszeltuk mar, de anno 1:1 volt a velemenyezett allas a H\K avr 255 vasammal kapcsolatban.

Szoval:
A vas nagyon keves a rendszerhez?
Ha igen, akkor a hasznalt piacon hdmi -s vas, amire azt mondjatok franko mehet 70-80k magassagaban?
Tobblet szolgaltatasok nem igazan erdekelnek...

(#1346) BBéci válasza windlord (#1345) üzenetére


BBéci
titán

Az AVR255 ereje és hangminősége is kevés az ES hangdobozokhoz, hacsak nem csupa 30-asból áll a szett.
Vagy nagyobb H/K-t, vagy Yamahát keress. A használt piacot napi rendszerességgel kell böngészni, amit helyetted senki nem fog megtenni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1347) windlord válasza BBéci (#1346) üzenetére


windlord
őstag

Te maradnál a H\K -nál vagy inkább Yamaha?
Természetesen fülelek majd :)

Yamaha -ból melyiket lenne érdemes beszerezni?
H\K -ból 370 gondolom az ajánlás.

(#1348) BBéci válasza windlord (#1347) üzenetére


BBéci
titán

Az utóbbi években egyetlen H/K erősítőre modtam azt, hogy rendben van, de az messze nem belépő szintű.
AVR 760. :K
Szóval inkább Yamaha, lehetőleg Aventage szériás, mert a JBL ES-hez nem illenek az egyszerűbbek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1349) windlord válasza BBéci (#1348) üzenetére


windlord
őstag

Köszönöm az útbaigazítást!

Előbb álljon össze a doboz és kábel oldal, végül hozzálövöm a vasat.
Kábelre a Van Damme hifi szériát mondtátok.

Vasnál, használtba szeretnék 80-90k környékén megállni...
De ez a jövő zenéje :)

(#1350) Norbi 72 válasza windlord (#1349) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kicsit gyűjtsél hozzá,ez meghajtja a JBL-eket... :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.