Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Norbi 72 válasza majnz (#900) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha csak a szine más,az nem baj. ;]

Nem egészséges.

A kis Polk mellé vegyél egy másikat,nem drága.

[ Szerkesztve ]

(#902) BBéci válasza majnz (#900) üzenetére


BBéci
titán

Nem ideális, de simán vállalható. Nálam állandóan különbözőek a szubládák, az egyik fix, a másik az aktuális tesztpéldány, mégis baromi jókat mozizunk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#903) johnywalker


johnywalker
őstag

Fm antennát, illetve jobban mondva olcsó kábelt (75 Omh-hoz) szeretnék venni.Jó nálam a térerő, nem kellene komolyabb, tudtok javasolni valamit, ahol kaphatok?

(#904) fox64


fox64
tag

Üdv mindekinek!
tv-LG50lb670v,erősítő-pioneer vsx329k,vga amd-powercolor 7950.
2 dologgal küzdök,az első,hdmi kábellel összekötöttem mindent,tv távirányítóval a hangerőt tudom állítani de ki és be nem kapcsol együtt az erősítő és a tv,hdmi-arc mindkét eszközön be van állítva.
második,pc-n szoktam hd\bluray filmeket nézni,az a gond hogy csak dolby digital és pcm hangot látok kiírva az erősítőn dts-t nem,hiába indítok el olyan filmet aminek dts a hangja,csak pcm hangot mutat,tulajdonságokban beállítottam az 5.1-et látom hogy támogat a vga mindent de mégsem küldi ki.
Mindent ami eszembe jutott végig zongoráztam,ha valakinek valami ötlete van bármelyikhez,azt megköszönöm.

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#905) Ragadozó válasza fox64 (#904) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
A pc-én milyen programot használsz a lejátszáshoz?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#906) fox64 válasza Ragadozó (#905) üzenetére


fox64
tag

Bocsi,ezt elfelejtettem,mediaplayer classic és powerdvd15

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#907) Ragadozó válasza fox64 (#906) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nézd meg, hogy ki vannak-e pipálva a fülek...

[link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#908) fox64 válasza Ragadozó (#907) üzenetére


fox64
tag

Ma is tanultam valamit! :))
Ezer köszi,ez volt a probléma!

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#909) johnywalker


johnywalker
őstag

Félhalott topik, mi az oka?Lehet hogy nehezet kérdeztem?

(#910) johnywalker válasza johnywalker (#903) üzenetére


johnywalker
őstag

Nahh, akkor válaszolok saját magamnak: valami ilyesmit keresnék olcsó megoldásként, mivel a high-end régió nem igazán van jelen a topikban, vagy csak nagyzol a dolgaival, remélem másnak is segitség! FM rádió szalag antenna

[ Szerkesztve ]

(#911) Ragadozó válasza johnywalker (#910) üzenetére


Ragadozó
Ármester

antenna ügyben nem nagyon fognak itt válaszolni, inkább az AVX-n pörög a tuneres topik...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#912) beneszoo


beneszoo
újonc

Sziasztok! Egy 22nm-es szobába szeretnék egy rendszert összerakni. Nem csak házimozira hanem zenehallgatásra is. Kétféle erősítőt találtam ami nekem tetszik: Denon AVR-X1100W; Onkyo TX-NR636 és kétféle szettet néztem hozzájuk: Wharfedale Obsidian 600 5.0; TAGA TAV 606 v.3 5.0 (TAGA TAV 606 SE 5.0). Néztem még egy kategóriával feljebb is Dali lektort csak nem tudom, hogy a dupla árt kiérzem-e rajta. Subwoofert egyenlőre nem terveztem hozzá. Az a következő projekt lesz. :) Nem tudom, hogy valaki már hallott-e ilyen összeállítást. Vagy, hogy az alább felsoroltak közül van-e valami tapasztalatok.(pozitív, negatív egyaránt érdekel). Ha van valami hasonló szett ötletetek szívesen meghallgatom. Segítségetek előre is köszönöm.

Üdv,
Bence

(#913) Norbi 72 válasza beneszoo (#912) üzenetére


Norbi 72
veterán

Bence,te nem pesti vagy jól gondolom?

El kéne menned hallgatózni valamelyik boltba.

(#914) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, egy tipp kellene.... Gipszkarton falra kerülne fel a TV, és a kábelek levezetését a falban oldanám meg. Milyen megoldást lehetne alkalmazni? Valami csőre gondoltam, hogy simán lehessen a kábeleket be és ki fűzni. (1 tápkábel, 1-2 HDMI, optikai, LAN kábelnek kellene elférnie)

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#915) beneszoo válasza sza.sa (#914) üzenetére


beneszoo
újonc

Szia!

Szerint egy megfelelő átmérőjű gégecső megoldja a gondod. Én legalábbis a falat kivésem és gégecsövet teszek be. Bárhol beszerezhető és gazdaságos.

(#916) fox64


fox64
tag

Üdv ismét mindenkinek!
Pcről bd lejátszás közben van hogy néha egy pillanatra elmegy a hang,van hogy egy film alatt töbször is.Hasonlóval találkozott már valaki?

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#917) BBéci válasza fox64 (#916) üzenetére


BBéci
titán

Inkább a PC-ben keresd a hibát, mint az erősítőben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#918) Bubo0530


Bubo0530
csendes tag

Sziasztok!
Első házimozinak nevezhető szettem tervezgetem és némi (nem is olyan kevés) segitségre szorulnék.
a hangfal vétel okoz problémár hogy nem tudom milyet érdemes mennyiért és hol .
meg halgatni nem tudom mivel itt nincs olyan hely ahol erre lehetőség nyilna.
Van pár amit néztem csak hát melyiket érdemes.
Szett : Wharfedale Obsidian 600 5.0 (szett ből csak ezt az egyett néztem ki mivel olcsó)
Heco victa 701 (front)
YAMAHA NS-F160 (front)
YAMAHA NS 50 (front)
Wharfedale Diamond 10.4 (front)
Heco victa 501 (front)
JBL Studio 180 (front használtan)

Jeleneg ilyeneket találtam piaci ár alatt :D
Néztem még Jamo-t Magnat-t de ezekről java részt rosszat halottam már legalábbis azt alsó kategóriásokról.
Java részt zenét halgatok. Reméllem van aki nagy tudor a témában mert már lassan meg tanulok németül annyit forditok :D

[ Szerkesztve ]

(#919) Ragadozó válasza Bubo0530 (#918) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Inkább írj egy maximális keretet, amit hangsugárzóra szánnál...2.0, 5.0, 5.1-et szeretnél?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#920) Bubo0530


Bubo0530
csendes tag

idővel 5.1
a keret a 2 frontra max 120000ft.

(#921) Ragadozó válasza Bubo0530 (#920) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Milyen erősítővel hajtanád?

egy pár példa (de, ha van lehetőséged, menj el hallgatózni...):

B&W

Dali

MA

MA

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#922) Bubo0530 válasza Ragadozó (#921) üzenetére


Bubo0530
csendes tag

Most egy denon 1508 am van .
Jövőre váltanék egy ujabb denonra lehetőleg egy magasabb kategóriába.
Használtan nem lutri ennyiért hangfalat venni ???

[ Szerkesztve ]

(#923) Ragadozó válasza Bubo0530 (#922) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hangsugárzót, ha meghallgatja az ember, akkor jó eséllyel nem lesz baja. Egy erősítő nagyobb lutri sokkal.
Az ajánlottak közt új is van...de ezek nem olyan idős hangsugárzók, azért egy idősebbnél lehetnek gondok, de újjal is, ha pl. túlhajtják...

Én végig fülelem, hogy az összes hangszóró szól-e benne és utána leülök eléjük hallgatni, hogy recsegés, furcsa hang nincs-e...nem egy ördöngösség...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#924) Bubo0530 válasza Ragadozó (#923) üzenetére


Bubo0530
csendes tag

kicsit tartok a használt dolgoktól .
Sajns sok ebmer nem becsüli meg akár az értékes dolgaikat sem .
új vásárlása esetén mit tudnál ajánlani _?
Válaszod előre is köszönöm.

(#925) Ragadozó válasza Bubo0530 (#924) üzenetére


Ragadozó
Ármester

a harmadik link?

pl ez is

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#926) Bubo0530


Bubo0530
csendes tag

Még egy olan kérdésem volna hogy egy 20nm es panál lakás szobájába egy erősebb polc sugárzót is lehet e frontnak használni?

(#927) Dorian válasza Bubo0530 (#926) üzenetére


Dorian
félisten

Igen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#928) Bubo0530 válasza Dorian (#927) üzenetére


Bubo0530
csendes tag

JBL northridge e50 est néztem .

(#929) BBéci válasza Bubo0530 (#928) üzenetére


BBéci
titán

Állvány kell alá!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#930) Bubo0530 válasza BBéci (#929) üzenetére


Bubo0530
csendes tag

szép állapotban valyon megérnek 40 ezret ?

(#931) robi1979


robi1979
aktív tag

Egy kis segítségre lenne szükségem: bedöglött a kenwood 5070 5.1 erősítőm 5x100w, így másik után kell néznem. A kiszemelt árkategória 30.000-65.000ft, érdekel használt, ami jó ár/érték arányú készülék is ha jobb preferenciákkal rendelkezik mint az új.

A paraméterek: kb 30nm-es panel, a szett amihez venném: Magnat Monitor 990. Pont ilyen szettem van nekem is:

[link]

3 utas front:140/280W 20-35000hz, 4-8 ohm, 2 utas center: 40-32000hz 75/150w, 4-8 ohm, 45-32000hz 2 utas surround 50/100w.

Továbbá van egy ilyen kis kütyüm is, ami jelenleg a Samsung plazmám HDMI portjára csatlakozik a vezeték nélküli kép és hangátvitelhez:

[link]

A kenwoodomon nem volt HDMI csatlakozó ezért nem igazán értem hogy a HDMI egy erősítőn mire való?! Képet is visz a tv-re vagy csak hangot? Azért kérdezem mert jó lenne ha megmaradna a vezeték nélküli képátvitel és nem a tv sztereo jack-jét kellene analógban használnom az erősítővel összekötve ha a tv HDMI-jébe a tronsmart t1000-et rakom.

Az eddig kiszemelt erősítők: Pioneer VSX 329-K és a VSX 424, bár nem tudom hogy a 424 mennyivel tud többet...

Ha van ennél jobb ajánlat akkor szívesen fogadom mert nem igazán vagyok otthon a témában és nem tudom hogy melyik erősítő lenne számomra a legmegfelelőbb illetve az hogy használt vagy új?!

Előre is köszönöm a segítséget!

(#932) Ragadozó válasza robi1979 (#931) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Gondolkodj használtban is...és olvasd át a téma összefoglalót, főleg a a logoutos cikket.

A hdmi képet és hangot is átvisz. A mai erősítők, a képet továbbítják, a hangot meg leveszik és kikódolják :)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#933) fox64 válasza BBéci (#917) üzenetére


fox64
tag

Tanácsodat követve hibát kerestem de az asszony laptopjával is akad,ugyanaz a program ugyanaz a film

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#934) BBéci válasza fox64 (#933) üzenetére


BBéci
titán

Akkor a filmben van a hiba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#935) fox64 válasza BBéci (#934) üzenetére


fox64
tag

Minden filmnél csinálja..
Az erősítő új,ezért nemtudom hovatenni a dolgot,lassan kifogyok az ötletekből.

[ Szerkesztve ]

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#936) BBéci válasza fox64 (#935) üzenetére


BBéci
titán

Egy lehetőséged maradt: erősítő csere.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#937) robi1979 válasza Ragadozó (#932) üzenetére


robi1979
aktív tag

Átolvastam, de akkor is várnám a véleményetek, segítségetek mert nem 1 hónapra vásárolnám.

(#938) Bubo0530


Bubo0530
csendes tag

Még olyan kérdésem volna hogy száz pénz alatt használt hangfalból kilehet hozni egy szettet is esetlegesen ami kezdésre el megy?

Találtam wharfedale 8.4 5.1 et többet is 80 körül.illetve avx-n polk tsi 300 frontot 55ért .

egy nagyon skót rohadék vagyok kisporolnám a levesből a vizet is :D

a jbl e50 az szimplán meg tetszett hisz szerintem azért számít az is hogy hogy nézki .

Sporolnék de ha valami gagyit veszek az asszony kivág a gangon hangfalastúl :D

[ Szerkesztve ]

(#939) barcasattila


barcasattila
csendes tag

Pioneer vsx-424 és onkyo skf-4800 mellé milyen mélynyomót ajánlanátok kb 60 ezer ft környékén?

(#940) kevin24


kevin24
újonc

Sziasztok! Érdeklődnék hogy segítenétek e olyanban hogy mivel fogalmam sincs erről a témáról és nem tudok nagyon meg halgatni külön típusu hagfalakat, milyen hangfal szettet legalább 5.0 t tudnék venni használtan 100 ezer forint alatt?
Sok félét találtam a neten de körvonalakba fingom sincs róluk :)
20nm szobába kellene egy avr x1100 hoz.zenébe minden evő vagyok a jazz től a rapig mindent halgatok.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#941) #46129152


#46129152
törölt tag

Üdv. a szakértőknek!
Van egy TX-SV373 Onkyo házimozi rádió-erősítőm, amin csak rca bemenetek vannak.
Milyen "kütyü" kell ahhoz,hogy pl. a tv-ből a kijövő jelet rá tudjam kötni, és 5.1-ben szóljon?

Köszi

(#942) #46129152 válasza #46129152 (#941) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ja! És a tv-ből honnan jön ki a jel a hanghoz?
Grundig 40 vle 880 bl

(#943) BBéci válasza #46129152 (#941) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben van a tévéden optikai kimenet, akkor egy digitális - analóg átalakítóra, DAC-ra van szükséged. Kb. 5000 forinttól kezdődően találsz ilyeneket, felső határ a csillagos ég.
Ja, a tévéből optikai kimeneten jön az 5.1 hang.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#944) sakal83 válasza barcasattila (#939) üzenetére


sakal83
addikt

ilyet

[ Szerkesztve ]

(#945) fox64


fox64
tag

Ha valakinek hasonló hang kimaradásos problémája adódna,nálam az Lg tv simple link és az erősítő hdmi arc kettőse okozta,ma sikerült rájönni.

A kompromisszumok nem jók semmire.

(#946) #46129152 válasza BBéci (#943) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszi!

(#947) locseigabor


locseigabor
csendes tag

Így néz ki a hátulja az erősítőnek:

http://kepfeltoltes.hu/view/150627/IMG_4935_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az világos, hogy a Realtek másik csatlakozójába, ami a hátsó hangszórókat vezérli, kellene dugni a kábel, de az RCA-t, hova dugjam?

(#948) Ragadozó válasza locseigabor (#947) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Próbáld meg pro logicon üzemeltetni, de az is 5.1-re keveri le a sztereót.
A dvd in-be tudod bedugni az erősítőn...és dvd-re kapcsolsz az erősítőn is és analógra.
Ott megvan mind a 6 csatorna.

A másik topikban, kaptál egy igen korrekt választ Borisztól!

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#949) Incubus


Incubus
tag

Pioneer VSX-329 mi a véleményetek?
Családi ház tetőtéri lakásba kellene
Milyen hangfalakat bír el?

(#950) V.T. válasza Incubus (#949) üzenetére


V.T.
aktív tag

Nekem ilyen van. Igaz kb masfel honapos es szervizbe van. Sajnos magatol valtotta a hdmi bemeneteket mintha en kapcsolgattam volna. Ettol eltekintve egy 20 nm-es szobaba nekem teljesen jo volt (lesz) yamaha kis hangszorok vannak es egy aktiv yamaha melylada. Gyorsan talal jelet a hdmi is. 5.1 ben megy a tv adasa is.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.