Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) #09634560 válasza #00137984 (#1795) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én nem tartanám rossz ötletnek az Onkyo 333-at sem vagy egy használt 508-509 is megvannak 60 ezerért.

(#1802) pityeszka válasza #09634560 (#1801) üzenetére


pityeszka
őstag

"sokkal jobban jár ha megtartja jelenlegi szettjét, max hangfalat cserél idővel"
ezen megakadt a szemem az este és elgondolkodtam rajta, hogy tényleg ha ezek a dobozok ennyire "fapadosak", akkor mégis mit tudhat az erősítő "normális" dobozokkal. :U

buta kérdés: front és rear sugárzókat lehet cserélni? tehát hátra pl front-ot kell tenni? :B

Zsébernardo: álló hangfalak nálam abszolút kilőve, nem tudom hova tenni, jelenlegiek is falon vannak.

[ Szerkesztve ]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1803) #00137984 válasza #09634560 (#1801) üzenetére


#00137984
törölt tag

Onkyo TX-SR508 használtan jó áron tényleg megérné, mert van bemérőmikrofon és az 5.1 csatornára banándugós hangfalkábel csatlakozók és rengeteg be és kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#1804) #00137984 válasza pityeszka (#1802) üzenetére


#00137984
törölt tag

A Yamaha RX-V350 jó állapotban van és műszakilag kifogástalan, akkor érdemes megfontolnod ezt a lehetőséget is, hogy megtartod még és az 5.0-ás hangfalszettet korszerűsited. A HDMI-t sem használja még mindenki belépőszinten, optikaival is megy az 5.1 DTS hangsáv. A front álló sugárzókat nem tudod elhelyezni helyhiány miatt, akkor ez a felállás marad. Yamaha NS-P60 3.0 hangfalszett [link] surround L-R és center csatornákra megfelelnek. Frontoknak Jamo Studio S622 [link] vagy valami hasonló polc sugárzót ebben a kategóriában. Ez igy szintén olyan 70ezer környéke, de helyhiány miatt az Onkyo szett nálad nem játszik. Onkyo HKTS kompakt 5.1-es szettet megemliteném még [link] , de szerintem a mostani Yamaha szettnél nem lennél vele sokkal előbbre.

(#1805) #00137984 válasza pityeszka (#1802) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egy kicsivel drágábban és akár magam részére is ezt venném inkább: Mission Mv-2 hangsugárzó [link]. Ebből vennék két párat olyan 60ezer környékén és ehez Mission MH6C center sugárzó [link] 20ezerbe van. Most ennyi pénzért jó vételnek számit. Ezzel viszont jobban járnál az előző kedvező árú ajánlataimhoz képest is, mert egy gyártó termékeiből állna össze ez az 5.0-ás szett. "front és rear sugárzókat lehet cserélni? tehát hátra pl front-ot kell tenni?" Lehet cserélgetni azonos teljesitményű és hangkarakterű dobozok esetén, de egy gyártótól származó szettnek egységesebb a hangzása. Ez a Mission szettre is igaz, mert a hangminősége kiegyensulyozottabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1806) #00137984 válasza pityeszka (#1802) üzenetére


#00137984
törölt tag

front és rear sugárzókat lehet cserélni? tehát hátra pl front-ot kell tenni? Az aláhuzott részt csak részben tudtam értelmezni, de egyforma hangsugárzókból álló szettnél biztosan. :)

[ Szerkesztve ]

(#1807) szasanyi válasza BBéci (#1796) üzenetére


szasanyi
félisten

A hazai kereseti viszonyokat mennyiben tükrözi az, hogy a Mobilarena topikjaiban százával, ezrével vannak jelen 100000 forintnál drágább mobiltelefonok tulajdonosai? - ez igaz, sőt a portable bluethooth hangszórókat is ide vehetjük, amiért egyesek 50k+ összeget is hajlandók kifizetni. DE... ki mondta, hogy azok ésszerű döntések eredménye? Vagy, hogy másnak is olyan igénye, esetleg annyi esze / pénze van? :U
Veletek kapcsolatos kritika azon része helytálló, miszerint már nem tudtok valóban belépő szinten, és az alacsonyabb elvárásoknak / vékonyabb buxáknak megfelelően gondolkodni és annak megfelelő ajánlásokat tenni. Biztos vagyok benne, hogy Te ezt másképpen látod részben éppen az előző okból kifolyólag.

(#1808) embe válasza BBéci (#1796) üzenetére


embe
nagyúr

Pontosan erről írtam. A stílusról. Az olcsóbb szettet olyan szinten szólod le, hogy akinek más véleménye van az inkább kifarol innen.
Egy fórumtársat elküldtek a házimozis topicból a "bögrés cuccával" ide, ebbe a topicba. Ha ide jönne itt meg megkapja azt amit. Szerinted?
Vagy le kell írni az összefoglalóba, hogy " Párszázezer alatt ide ne gyere, és ne is kérdezz! " Mert most ez jön le az egész topicból.

Egy ilyen LG és Samu is tud jó lenni, csak helyén kell tudni kezelni.

Még egyszer leírom: maximálisan tiszteletben tartom ide vonatkozó ismereteteket, illetve tapasztalatotokat. És köszi a segítő megnyilvánulásokat!

u.i.: Ha töredékáron lehetne komoly házimozi cuccokat kihozni + részletre, akkor valszeg abból is több lenne a fórumlakóknak, és nemcsak drága telefonok. Mert akkor itt is működne az "apu vedd meg nekem" effektus... ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1809) Smiley válasza embe (#1808) üzenetére


Smiley
őstag

Ez eleg eroteljesen nezopont kerdese ez a dolog, en inkabb hallgatok olyanok tapasztalatara akiknek van tapasztalata kiterjed a 100 ezertol a tobb millioig, persze itt felmerul az a kerdes, hogy mivel jar jobban az ember, ha hosszabb tavra tervez es mondjuk 1 evig gyujtoget meg hozza, es vesz egy olyan cuccot amit utan sok-sok evig elegedetten hasznal.

Pl: Anno a macbook pro-m itthoni uj ara kozel 600e volt, ebbol kb 4 laptopot lehetett volna venni. Az ismeretsegi koromben kb 2 evente cserelik a laptopjaikat. Az enyem tobb mint 5 es fel eves, es a mai napig imadom, 970 ciklus az akksiban es meg mindig 4 orat megy, es tudom, hogy a kov 2-3 evben is boven ki fog szolgalni. Akkor utana lehet szamolni hogy megerte-e meg 1 evet gyujtenem hozza vagy sem... en az elobbire szavazok. Ugyanaz ez a helyzet szerintem itt is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1810) saw1114


saw1114
tag

Üdv!aktív subot szeretnék vásárolni használtat,ha lehet jamo-t,hogy teljes legyen a jamo szettem volt dolga valakinek jamo e4sub.1-el létezik belöle sima jamo meg homecinema verzió mert az egyiket így a másikat úgy hirdetik.vagy esetleg ajánlani tud valaki jamo subot ebben árfekvésben?tudom ez nem belépö szint hanem elavult szint de sajna jó magyar szakmunkás fizetéből nem futya jobbra elöre is köszi

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1811) #00137984 válasza Smiley (#1809) üzenetére


#00137984
törölt tag

Pityeszka fórumozó esete is remekül példázza, hogy a részigazságok között kell megtalálnod a helyes utat. :) Yamaha RX-V350 házimozierősitő jó állapota esetén maradhat még egy ideig, de a hangfalszettjén modernizálni kell. Az Onkyo HKTS szettel majd ugyanott lenne mint a jelenlegi Yamaha szettjével, de ennél olcsóbbat sem ajánlhatnék a házimozierősitő mellé. A Yamaha 3.0 szett + Jamo polc sugárzó már sokat javitana a mostani hangrendszerén (70ezer), de a hangminősége nagyon a belépőszint alján van és erősitőcsere esetén nem fogja tudni nagy elégedettséggel használni. A Mission szett kicsivel nagyobb ugrás a 85ezer forintos árával, de a minősége már vérbeli belépőkategóriás házimozizoknak is megfelelt. Házimozierősitő csere esetén is megfelelő hangminőséget nyújtana a Mission és akkor ezt már nem kell első nap lecserélni. Itt 10-15ezer forintos eltérésekről van szó esetenként, de ennyit még megéri pluszban rákölteni. Egy-két hónapot érdemes kivárni egy jó vételért, csak addig nehogy lecsusszon a kedvező üzletről, mert esetenként fél évet is várhat egy megfelelően jó vételre. :K

[ Szerkesztve ]

(#1812) #09634560 válasza #00137984 (#1805) üzenetére


#09634560
törölt tag

Missión részemről is ajánlott ha álló nem jön szóba. Szerethető ütős hangfal, zenére is elmegy..

Pityeszka. jó az elgondolás és Onkyo később is lesz, és ha a Yamaha tetszik akkor az Onkyo pláne tetszeni fog, de nem kell erőltetni, ráérsz ezen gazdagabbb időkben agyalni még pár évig biztos jól szolgál a Yamaha. Missionnal jól jársz, nem reklám de kecskeméten az audiomekkánál a teljes kapható választékot meghallgathatod..

(#1813) #09634560 válasza saw1114 (#1810) üzenetére


#09634560
törölt tag

No problemo. Homecinema változat emlékeim szerint mélyebbre van hangolva így ha létezik aztt részesiteném előnyben.. ha nagyon puffog vagy zajos akkor a reflexnyilást be lehet tömni. Milyen árfekvésben gondolkodsz? ?mert a mélynyomónak nem kell egyazon családba lennie a többivel.

(#1814) saw1114 válasza #09634560 (#1813) üzenetére


saw1114
tag

Max 30k tudok rászáni a dologra

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1815) #09634560 válasza saw1114 (#1814) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez nem lehet rossz..

(#1816) luckyman


luckyman
aktív tag

.

Na, úgy kijött belőlem, de aztán elszámoltam ezerig. Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#1817) saw1114 válasza #09634560 (#1815) üzenetére


saw1114
tag

Jbl rossz nem lehet de még azért körülnézek köszi az infokat lehet még megkereslek pár kérdésel ha nem gond.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1818) #09634560 válasza saw1114 (#1817) üzenetére


#09634560
törölt tag

Természetesen kereshetsz, szivesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#1819) Dorian


Dorian
félisten

Csak a hőbörgők kedvéért még egyszer tárgyilagosan:
Ez volt az eredeti kérdés:

"RX-V350-ről váltanék erre. Leginkább a DTS HDMA miatt cserélném mert sokat filmezek. Kérdés, hogy megéri-e a csere"

Tény, hogy HD hangok miatt felesleges pénzkidobás lenne az az erősítő. A többi csak maszlag.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1820) BBéci válasza #09634560 (#1818) üzenetére


BBéci
titán

Beilleszthetnéd az aláírásodba, hogy szakmai kérdésekre is csak a fórumban adsz választ. :K
Ugyanis azokból mindenki okulna, nem csak egy ember.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1821) saw1114 válasza #09634560 (#1818) üzenetére


saw1114
tag

Találkoztál már ezel a tipussal yamaha yst-sw 012 jó vétel lenne a célom az lenne,hogy kis hangerön is kellemes mélyet adjon a sub.számit az,hogy front subos vagy lefelé subos?

[ Szerkesztve ]

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1822) BBéci válasza saw1114 (#1821) üzenetére


BBéci
titán

Az egy szerény képességű szubláda, csekély erősítő teljesítménnyel, ne számíts halkan kellemes mélyhangokra. :(
Igen, számít a hangszóró elhelyezése, szerintem az előre sugárzók általában jobbak. Vannak kivételek, de nem a 100000 Ft alattiak között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1823) saw1114 válasza BBéci (#1822) üzenetére


saw1114
tag

Értem akkor ajánlanál egy pár márkát vagy típust hasonló árszegmensü kihalt katagoriából ami még beválhatna?

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1824) BBéci válasza saw1114 (#1823) üzenetére


BBéci
titán

Hiába ajánlanék bármit, ha az éppen nincs a kínálatban, vagy 30000 forintnál drágább. Keresgélj szorgalmasan, ha találsz valamit, mutasd meg és mi véleményezzük. Lehet Yamaha is, van köztük sok kiváló darab. Egy biztos, újonnan, annyi pénzért jó hangot nem kapnál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1825) saw1114 válasza BBéci (#1824) üzenetére


saw1114
tag

nem új subba gondolkodtam eddig sem annyit azért konyitok hozzá ennyiért nem kapok újat használtba keresgélek de ezt előrébb írtam is az egész szettemet használtan vásároltam innen onnan próbáltam jó állapotukat hangfalakat keresni már csak egy aktív sub kellene.mert jelenleg egy átalakitott fischer hangfal + pioneer sa 408 erősítő szolgáltatja mély hangokat.

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1826) BBéci válasza saw1114 (#1825) üzenetére


BBéci
titán

Gyártói oldalt linkeltél, abból mertem feltételezni, hogy újat akarsz venni.
A lényeget az előbb leírtam: keresgélj szorgalmasan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1827) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Köszönöm szépen BBéci-nek az önzetlen segitségét. Kezdésnek egy Marantz 1403-assal inditom a házimozizást.

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#1828) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Wharfedale Zaldek 5.0 + Magnat aktív subhoz vennék holnapi nap egy Denon AVR-X1200-t, de külföldi fórumon sok rosszat olvastam róla.. Leginkább szoftveres elhalálozásokat írnak, aki itt van és látott, használt már ilyet, az tapasztalt hasonlót? Esetlek a topicvezetők mit mondanak?
A másik, az onkyo 636-os volt, de ott pedig a régebbi kiadás, szerényebb zenei tudás és a hdmi chip túlmelegedési gondok (bár áll. itt már trükközve van, hogy ne jöjjön elő) vannak.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1829) saw1114 válasza BBéci (#1826) üzenetére


saw1114
tag

Quadral q 57 sub vélemény?

Letiltott az agya. Velem is ez volt, amikor Neil Amstrongot játszottam a Hódkórban. Egy sikátorban találtak rám. Egy régi frigóba próbáltam visszatérni a Főd légkörébe.

(#1830) BBéci válasza saw1114 (#1829) üzenetére


BBéci
titán

Passz, nem ismerem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1831) #09634560 válasza Zsmester89 (#1828) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyónak 1 pont.. vagy Denon 2xxx

(#1832) embe válasza BBéci (#1822) üzenetére


embe
nagyúr

BBéci és Sanci38: A tapasztalataitok szerint HDMI kábel milyen befolyással bír a hangra? Pontosítok: mi az az árkategória - minőség - márka, ahonnan javulás tapasztalható?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1833) Dave567 válasza embe (#1832) üzenetére


Dave567
addikt

Kácsánál nézelődj
De lehet Audioquest Pearl vagy Forest is, azon felül már durva árak vannak.

(#1834) embe válasza Dave567 (#1833) üzenetére


embe
nagyúr

Egyelőre érdeklődésképp kérdezem, ugyanis az erősítőmön nincs HDMI. Viszont egy középkategóriás Kacsa koax digitális kábelt használok a dvd-hez. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1835) BBéci válasza embe (#1832) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan olyan befolyással, mint a többi kábel, beleértve a digitális koaxot is. Nyilván rendszerfüggő, hogy ebből mennyit hallasz meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1836) #09634560 válasza embe (#1832) üzenetére


#09634560
törölt tag

Először is minimum olyan rendszer kell ahol kihallod a CD és az mp3 közötti különbséget, onnantól kezdve lehet beszélni 2 hdmi kábel különbségéreől minél jobb a rendszer annál nagyobbak a különbségek és a kábelek ára is exponenciálisan növekszik. Az az általános tanács hogy halgatásal kell megitélni meert lehet ami nálad értsd: a te rendszereden javít, lehet nálam ront más összetevők miatt.
Kép tekintetében: 50 collig teljesen mindegy milyent vesz, ha teljesiti az adott feltételt/átvitelt -pl 3D- az igazi különbségek projektoron vagy minimum 50 colos plazmán/OLED-en jönnek ki.
Mindenkinek azt tanácsoljuk: ha hall különbséget akkor számára legjobbat vegye ami nem feltétlenül a legdrágább és mérlegelje, megéri-e neki a befektetés. Ha nem hall különbséget vagy nem éri meg neki, akkor a legolcsóbb valamirevaló kábelt vegye ami általában a kácsa modelljei közül kerül ki.

(#1837) Zsmester89 válasza #09634560 (#1831) üzenetére


Zsmester89
őstag

Későn olvastam el :) bár eddig rendben van az 1200W-es...Pár kérdésem van, de azt majd az aktuális topicban felteszem.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#1838) embe válasza #09634560 (#1836) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ, és neked is BBéci!
Amikor vettem az erősítőt, akkor a HDMI még játszott. Jelenlegi erősítővel elégedett vagyok, persze ha jobb lenne még elégedettebb lennék természetesen. :DDD
Csak felmerült bennem egy esetleges erősítő csere. Kényelmes megoldás lenne a HDMI, de pusztán az újdonság miatt nem cserélem. Egyelőre még nem látom szükségét. Mondom most ezt...

Mondjuk "ökölszabályként" ki lehet jelenteni olyat, hogy ezen az általam sokat vitatott belépőszinten, melyik kábel típus inkább ajánlott hangátvitelre? Értem ez alatt optikai, koax digitális, hdmi kábel.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1839) #09634560 válasza embe (#1838) üzenetére


#09634560
törölt tag

irtam a kácsát, és Béci is emlitette többször, nem véletlenül.. Sorrend: 1:HDMI 2: Koax, 3. optikai. HA zúhás vagy zaj tapasztalható, az optikai teljesen kiküszöböli.
Hangfalkábelnek jelenlegi bestbuy a Van Damme Cable (VDC).

(#1840) embe válasza #09634560 (#1839) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#1841) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

pio vsx-821-hez hogyan lehet fejhallgatót kötni ?! (filmre kellene este )

köszi előre :R

(esetleg vmi konkrét füles 10-20k árban ?! )

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1842) Dorian válasza MrRL19 (#1841) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk úgy, h rádugod a fejhallgató kimenetre? ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1843) MrRL19 válasza Dorian (#1842) üzenetére


MrRL19
senior tag

És normálisan vissza adja a hangot ?

jó lehet hülye kérdés volt, csak nincsen előttem a hm erősítő ... :D nem szoktam dugdosni semmit se rá csak a hangfal és hdmi van rajta hónapok óta ;]

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1844) Dorian válasza MrRL19 (#1843) üzenetére


Dorian
félisten

"És normálisan vissza adja a hangot ?"

Nem tudom hogyan érted a normálisan-t, de igen. Lesz hang a fülesben. Kell hozzá egy 6,3mm-es Jack toldó, mert a fülesen valszeg a kicsi jack lesz. (Meg ha nem elég a füles kábelének hossza, akkor jack hosszabbító kábelt)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1845) MrRL19 válasza Dorian (#1844) üzenetére


MrRL19
senior tag

Értem köszönöm :R (a minőségére gondoltam pl: 5.1 fhd filmet nézek)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1846) #09634560 válasza MrRL19 (#1845) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen visszaadja ha a térérzetet nem is de jó sztereó teret csinál.. természetesen komolyabb minőséghez már külön erősitő kell digitális kimenettel..

(#1847) MrRL19 válasza #09634560 (#1846) üzenetére


MrRL19
senior tag

Az már jó ,ha normálisan vissza kapom vmennyire :) . . .

köszönöm :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#1848) sony309


sony309
őstag

Üdvözletem!

Van-e és mi a különbség, ha két mélynyomót használok Y kábellel egy mélynyomó kimenetes (.1) erősítőről vagy két mélynyomó kimenetes (.2) erősítőt használok két szubkábellel?

Köszönöm a választ előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#1849) #09634560 válasza sony309 (#1848) üzenetére


#09634560
törölt tag

Van és mivel csökken az egy erősítőről 2 subot üzemeltetőnek az impedanciája igy erőtlenebbek lesznek a subok ls hamarabb torzitanak, minimum 6 decibellt kell emelni rajta. Két kimenetesnél ez a probléma nem jelentkezik és nem is jelentkezhet.

(#1850) sony309 válasza #09634560 (#1849) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.