Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) #09634560 válasza trecom (#1249) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon! És boston Acoustic, Castle megfelelő árú, Wharfedale jobb minőségü hangfalak lehetnek jó pár.

(#1252) #09634560 válasza Sterilzona (#1250) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tegyél le róla!! Nem tudnád használni: se digitális bejárat se bővithetőség.
Ezt vedd meg!
Láttam 607-est is, az se lenne rossz de mivel se táv se bemérő tartok tőle hogy nem tiszta úton jutott hozzá a gazdája.

[ Szerkesztve ]

(#1253) szasanyi válasza Dorian (#1248) üzenetére


szasanyi
félisten

Ja, kábé az a kategória (az én fülem szerint) mint mikor 2.0 van átalakítva 5.1 hangzásra. Ezért nem is kellene nekem HDMI nélküli (így teljes audióformátum támogatás nélküli) erősítő. Aki most akar AV erősítőt venni, én azok közül senkinek sem ajánlanám még ócsóért sem. Bár talán a Dolby Atmos kihagyható, mert még nem igazán van rá szükség és úgy láttam elég nagy árkülönbség van még emiatt a tudás miatt.

(#1254) BBéci válasza #54715584 (#1234) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik általam ismert médialejátszón van valamilyen SPDIF kimenet, tehát ez nem indokolja a HDMI-s erősítő vásárlását.
HD hangsávokkal csak olyan hangrendszer esetén érdemes foglalkozni, amivel érdemi pluszt is adnak. Belépőszinten semmi értelme. :( Új árakkal számolva, körülbelül 200000 forintos erősítő, 400000 forintos hangdobozszett, plusz 100000 Ft kábelekre, ezzel már hallható is valamennyi a HD hangsávok többletéből.
Ez egyszerűen demonstrálható olyan lejátszóval, amelyik egyszerre kiadja HDMI-n a DTS-HD MA-t és SPDIF-en a core-t és az erősítőn váltogatható a kettő.

(#1235) szasanyi
Neked is szólnak a fentiek. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1255) #54715584 válasza BBéci (#1254) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ooh, valahol legbelül reménykedtem, hogy egy újabb erősítő hozhatna némi minőségjavulást akár DTS esetén is. :(
Köszi az infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#1256) Sterilzona válasza #09634560 (#1252) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom.
Amugy egy kukkot nem ertek a leirasbol:)
Idaig nem foglalkoztam a temaval, ugyhogy regen se nagyon vagtam, de most meg aztan plane.
Budapesti vagyok amugy.

(#1257) BBéci válasza #54715584 (#1255) üzenetére


BBéci
titán

A reményed nem csalfa, a javulás nem kizárt, de ahhoz olyan erősítő kell, ami nem csak új, hanem a hangminősége is jó. A legeslegolcsóbbtól mit várnál?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1258) #54715584 válasza BBéci (#1257) üzenetére


#54715584
törölt tag

A nagyon olcsóról már lemondtam.
Most egy Yamaha RX-V379-cel szemezek. :)
Vagy az sem jelentene változást a jelenlegihez képest?

[ Szerkesztve ]

(#1259) BBéci válasza #54715584 (#1258) üzenetére


BBéci
titán

Erre a kérdésre nem tudok válaszolni, nem ismerem azt a Yamahát és viszonyát a Kenwoodhoz.
Valami 3-4 éves használttal, amit a rendelkezésedre álló pénzből megkapnál, biztosan jelentőset léphetnél előre, ami a hangminőséget illeti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1260) Dorian válasza szasanyi (#1253) üzenetére


Dorian
félisten

Bocs, hogy direkten fogalmazok, de hülyeséget írsz.
Nem mindegy mit mivel hasonlítasz össze.

Sokan összehasonlítják az eredeti HD hangsávot mondjuk a magyar DD-lal, aztán leszűrik, hogy mekkora különbség hallható még alap rendszeren is...

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1261) #00137984 válasza #54715584 (#1258) üzenetére


#00137984
törölt tag

Kenwood házimozierősitőkkel régen szerzett tapasztalataim alapján a Yamaha nem okozna csalódást. Sajnos a Kenwood DSP processzorának (24 bit/96 KHz és 90dB érzékenység) tudása már nem elég jó. A Yamaha RX-V379 szintén jó hangú darab és néhány jővőt idéző paramétere miatt megérné erre váltani. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1262) #00137984 válasza Dorian (#1260) üzenetére


#00137984
törölt tag

Elég gyenge házimozi rendszernél nehezen hallható ki egyértelműen ez az eltérés, de egy jobb házimoziban már a 384kbps és egy 640kbps DD 5.1 hangsáv között is lehet nagy eltérést hallani. Egy HD hangsáv vagy a DTS hang ezeknél is nagyobb részletességet nyújt. Találkoztam már halk DTS szinkronnal, amihez az eredeti DD 5.1 hangsávot viszonyítva azt jobbnak találták mások. Jó akkor hallgassuk meg újra a DTS szinkront, de tőbb hangerővel és tá-dáámm... Az eddig nem észlelt apró hangok és neszek és a filmzenék a végén engem igazoltak. Máskor viszont részben a fejlettebb hangtechnika sem elég jó (Dolby Atmos), mert sok mulhat a hangmérnők úrak tudásán. :)

[ Szerkesztve ]

(#1263) Dorian válasza #00137984 (#1262) üzenetére


Dorian
félisten

384kbps és egy 640kbps köti különbséget sokkal könnyebb kihallani gyengébb rendszerrel is, mint mondjuk jóval magasabb bitrátákon dupla ennyi különbséget.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1264) szasanyi válasza Dorian (#1260) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerintem nem írtam írtam hülyeséget. Ti. azt próbáltam elmagyarázni, hogy a saját fülem / hallásom alapján az adott BD filmnek határozottan rosszabb hangzása volt az audioformátum és a HDMI támogatás nélkül, mint ugyanaz a film DVD-ről, DD 51. hanggal. Optikaii kábellel összekötött ugyanazon a házimozin természetesen, amin nem volt HDMI és csak DD 5.1 / DTS 5.1 dekódolást ismert. És ezt ezzel összefüggésben mondtam. Nem tudom így érthetőbb-e, és kevésbé tűnik hülyeségnek. :U

(#1265) #09634560 válasza Sterilzona (#1256) üzenetére


#09634560
törölt tag

No problemo.. azért vannak az első hozzászólások hogy az alapokkal képben legyünk, nem nagy was is das áttanulmányozni Kérésedre bármely régi fórumos minimális ráforditásért beköti neked vagy meghallgathatod rendszerét, megmutatja hogy mit hova köss....

(#1266) fehér_ember válasza Sterilzona (#1256) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nyugi nem vagy egyedül.
Én se rég olvasgatom ezt a fórumot, de nekem is sok minden kínai. Én is leragadtam anno a dts és dd hangsávoknál és gözöm sincs arról, amikor itt különböző HD-s hangsávokról meg DA-ról beszélnek, olyankor meg teljesen tanácstalan vagyok amikor 3D képes erősítőről esik szó (eddig azt hittem hogy csak a forrás anyagnak és a megjelenítőnek kell 3D-nek lennie) az erősítőnek minek? ... :F

[ Szerkesztve ]

(#1267) Norbi 72 válasza fehér_ember (#1266) üzenetére


Norbi 72
veterán

az erősítőnek minek?

Át kell vinnie a képet,és erre csak hdmi 1.4-es vas képes.

[ Szerkesztve ]

(#1268) fehér_ember válasza Norbi 72 (#1267) üzenetére


fehér_ember
addikt

Lehet jobban jársz ha valami értelmes olvasnivaló linket dobsz a témában, mintha félig online próbálnál felvilágosítani. :)
Mert ebből én azt veszem ki, hogy akkor ezek szerint a 3D képnek nagyobb sávszélességre van szüksége azonos időegység alatt mint ha egy sima 1920*1080-as felbontású filmet néznék; de ebből következően azt is gondolom, hogy akkor ezek szerint a passzív 3D-hez nem szükséges mivel ott két félkép van jelen azaz összességében nem kell több adat. Aktívnál is csak akkor kelhet ha 30Hz-nél több a két különböző képkocka megjelenítésének periódusa, azt feltételezve hogy a sima (tehát nem 3D-s) 1080p-s felbontású filmek átvitelére képes erősítőnek meg kellett tudni birkóznia a 60Hz-es képfrissítéssel.
Gőzöm sincs hogy a válaszod alapján általam kreált eszmefuttatás jó-e és hogy akkor jól értelmeztem-e amit mondtál, mármint hogy ha 3D képes az erősítő csak azt jelenti, hogy nagyobb méretű, a képpel kapcsolatos adatfolyamot is le tud kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#1269) Norbi 72 válasza fehér_ember (#1268) üzenetére


Norbi 72
veterán

Olvasd el pl. ezt.

Vagy ezt.

(#1270) Dorian válasza szasanyi (#1264) üzenetére


Dorian
félisten

Ahogy Béci írta, ugyanazon HD hangsáv fullos ill. core hangjának az összehasonlítása vezet helyes eredményre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#1271) #54715584


#54715584
törölt tag

Köszi az infót srácok, futok még pár kört. :)

(#1272) fehér_ember válasza Norbi 72 (#1269) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nagyon-nagyon köszönöm mindkét linket! :C

Az elsőből is tanultam, megtudtam hogy az 1.4-es hdmi szabvány miket tartalmaz és hogy milyen hdmi felhasználást segítő aktív eszközök vannak forgalomba.
A másodikból pedig szereztem némi infót a 3D képes erősítő kérdésre, de azért még nem minden teljesen világos, kipróbálással pedig sajnos több okból nem tudok megbizonyosodni a homályos részekről. Mert pl nincs blu-ray lejátszóm és nincs nem 3D képes erősítőm.
Azt nagyjából kapisgálom ugyan, hogy teljes értékű 3D-s mozizásra blu-ray lejátszón keresztül csak úgy számíthatunk ha 3D képes erősítőt (azaz nagyobb adatfolyam áteresztésére és a tömörítetlen hangsávokkal megbírkózó) használunk.
De azt nem tudom, hogy ha pl. nem 3D képes de 1.3-as High Speed-es sebességen üzemelni tudó erősítőt használunk akkor miért ne lehetne, hisz ennek az áteresztő képessége elégséges, tehát ha a kijelző képes kommunikálni az blu-ray lejátszóval info frame-ekről és edid azonosítóról és a megkért adatok is átférnek az erősítőn, akkor mi a gond.
Sőt ha csak 1.3-as de nem High Speed-es áteresztő képességű erősítőről van szó, akkor azon keresztül is át kéne mennie pl. egy SBS-es 3D-s képi tartalomnak.
Szóval az még most sem lett világos számomra, hogy ha valaki nem 3Dképes erősítővel rendelkezik és annak hdmi csatlakozóit felhasználva akarja eljuttatni a 3D képes blu-ray lejátszójából a képi információkat pl. a polarizásiós képalkotásra képes 3D-s tévéjébe akkor az miért nem sikerülhet. Hisz ha az adatsebesség elméletileg még ott is elég, akkor mi a korlátja ennek. Ez még mindig nem lett világos. De lehet hogy csak túl hülye vagyok, vagy túl sokat akarok tudni.
Esetleg a nem 3D képes erősítők valamiféle spórolásból nem továbbítják minden hdmi vezetőér, vezetőszál jelét a megjelenítő irányába és emiatt az nem tud visszafelé kommunikálni?

[ Szerkesztve ]

(#1273) #54715584


#54715584
törölt tag

Egy kérdés mégis csak: nézegetem az oldalakat a neten, nálunk nincsern USB az lőlapon, a külföldi oldalakon viszont van (Yamaha RX-V379).
Akkor ez most hogy van?

[ Szerkesztve ]

(#1274) fehér_ember válasza fehér_ember (#1272) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az utolsó mondatom még kicsit kiegészíteném:
"Esetleg a nem 3D képes erősítők valamiféle spórolásból nem továbbítják minden hdmi vezetőér, vezetőszál jelét a megjelenítő irányába és emiatt az nem tud visszafelé kommunikálni, és a 3D képes blu-ray lejátszók menüjében nincs lehetőség manuális kiválasztásra a részünkre szükséges képi információk és hangsávok tekintetében?"
Vagy valami oknál fogva az erősítő nem tud csak áteresztőként viselkedni és emiatt mindenképpen szüksége van valami oknál fogva valami információra az átengedett tartalommal kapcsolatban, és a fejlettebb szabvány miatt ezt nem tudja lekezelni?
... Vagy mi az ok.

[ Szerkesztve ]

(#1275) Norbi 72 válasza fehér_ember (#1274) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezt nem kell túlbonyolítani. :N

1.3-as szabvány nem engedi át a 3D jelet,csak az 1.4,vagy magasabb számú.

Az új terméket is el kell adni..

De ki lehet ezt is kerülni: Veszel 2 hdmi kijáratos BD lejátszót,egyik megy közvetlen a tv/projektor-ba,másik a vasba.

[ Szerkesztve ]

(#1276) BBéci válasza Norbi 72 (#1275) üzenetére


BBéci
titán

Az viszont érdekes, hogy némely erősítők (pl. H/K) szoftverfrissítéssel alkalmasakká váltak a 3D átengedésre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1277) Norbi 72 válasza BBéci (#1276) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igaz,de azok száma behatárolt.

Meg aztán ki tudja,mennyire működik jól..

(#1278) Norbi 72 válasza #54715584 (#1273) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én úgy látom,van.

[ Szerkesztve ]

(#1279) fehér_ember válasza Norbi 72 (#1275) üzenetére


fehér_ember
addikt

Oké :D

Nem akartam túlbonyolítani.
Csak azt nem értettem, hogy miért feltétlen szükséges 3D képes erősítő ha valaki 3D-s filmeket akar nézni úgy hogy a nem 3D képes erősítőjén át viszi a jelet a megjelenítőhöz. Elolvastam ezt-azt, és értem hogy a fullos hang-kép élvezethez miért is kell a 3D képes erősítő, de arra nem jöttem rá, hogy egy mezei sbs vagy t&b formátum miért nem csúszik át rajta. Pedig biztos van oka.
Egyébként engem nem érint, mert én régi rossz beidegződés alapján a képet egyből a TV-be, a hangot meg az AVR-be spdif-en keresztül vittem.
Mostanság így a fórumot olvasgatva jöttem rá, hogy ezáltal megfosztom magam a HD-s hangsávoktól, mert amint látszik, még az én kis szerény vasam is képes lenne rá állítólag; úgyhogy lehet ki kéne próbálnom, hogy a PC-ből az erősítőn keresztül viszem a hdmi kábelt a TV-hez :)
Persze az is lehet, hogy a botfülemmel és az össze-vissza hangsugárzóimmal, semmi értelme nem lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#1280) Norbi 72 válasza fehér_ember (#1279) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a vas tudja a 3D-t... :U

(#1281) fehér_ember válasza Norbi 72 (#1280) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mint mondtam, nem próbáltam; pc-ről közvetlen csatlakozok a 3D-s lg tévéhez; de amint láthatod, oda az van írva, hogy 1.4a + Dolby TrueHD and DTS-HD + valami 3-D (persze lehet hogy a 3-D nem egyenlő a 3D-vel).
Amúgy engem is meglepne, mert azért nem egy új típus, de ezidáig ezzel nem is foglalkoztam.

(#1282) Norbi 72
Ááá... dehogy.
Így legalább, tanultam, olvastam. És attól hogy engem nem érint közvetlenül, attól még szerettem volna megtudni.

[ Szerkesztve ]

(#1282) Norbi 72 válasza fehér_ember (#1281) üzenetére


Norbi 72
veterán

De,egyenlő,hdmi 1.4a csatik vannak rajta.

Megspórolhattunk volna pár hsz-t,ha ezzel kezdünk.. :)

Ha jól látom 2012-es évjárat,2009 május óta van 1.4-es szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#1283) #54715584 válasza Norbi 72 (#1278) üzenetére


#54715584
törölt tag

Másik oldalon meg nincs.
Ugyanígy váltakozik ha google képkeresőt nézek.
Ez kicsit összezavart. :)

(#1284) sony309 válasza #54715584 (#1283) üzenetére


sony309
őstag

Az ezüst színűn van! :D

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#1285) trecom


trecom
tag

Üdv mindenkinek erről a szettről kinek mi a véleménye megéri az árát?Ez a láda megfelel ehhez a hangfalrendszerhez?

(#1286) Sz_Imre válasza trecom (#1285) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Üdv.

Szerintem ezzel a mélyládával jobban járnál, most akciós JBL STUDIO 250P, de lehet a Wharfedale sub sem rossz választás, bár ez majd valaki megerősíti.
Bár én nem vagyok szakértő, így várj míg valaki megmondja a hogy megéri-e a szett. Bár arra kíváncsi vagyok, hogy a Wharfedale Vardus 300 szett mennyire ajánlott.

(#1287) #09634560 válasza trecom (#1285) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem nagyon is jó kezdet. És ezerszer inkább JBL láda mint a portzajos, pontatlan Wharfi mélyláda, még ha drágább volna akkor is a JBL.

[ Szerkesztve ]

(#1288) #09634560 válasza fehér_ember (#1281) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyszerű a különbség: mp-enként 120 hz-et kell tudnia HD- felbontáson a lánc minden tagjának, akkor képes 3d átvitelre, egyes H/K készülékek szoftfrissitéssel alkalmasak lettek rá de ha ezt nem tudja az erősitő vagy bármely más közbeeső komponens, nem megy át. Ugyanez van a 4k-val: csak ha nem tudja a magasabb sorfelbontást kezelni akkor nem is megy át az sem, hiába elégséges rá az adatmennyiség. Az 1.4a szabványban 3D me.lett átmehet a 4k, de max 30 kép/sec-el az 1.3 szabvány nem tudja kezelni, a 2.0 pedig többet és nagyobbat is elbir és 60/mp-re képes.
Remélem érthető voltam.

(#1289) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Belépő szintű erősítőket nézegetem.

Netes keresgélések alapján efélé hajlottam eddig:
Yamaha RX-V377

Ma találkoztam egy arccal, aki azt magyarázta inkább a Denon felé kéne hajlanom, merthogy hardverben sokkal erősebbek hangban a yamaha-knál pl. ebben az alsó kategóriában. Mert a Denon az alsó kategóriában is benne hagyja az értékes anyagot, a szolgáltatásokat veszi vissza, míg a többiek inkább kipakolják a belépőszintet és telenyomják szolgáltatással.
Emiatt ezt ajánlotta inkább:
Denon AVR-X520BT

Igazad kell adjak a srácnak? A Yamaha-val zsebben maradna egy 10-es, mondjuk ez is számít :)

Másik, hogy ezzel egy árban be lehet szerezni ezt is akkor már:
Denon AVR-X1000

Melyik Denon akkor inkább?

Nekem nem kell szolgáltatás a PC-t meg a TV-t akarom beledugni 1-1 HDMI-be. Nem akarok iphonerol zeneket dobalni az erosito fele..

Koszi elore is.

[ Szerkesztve ]

(#1290) Norbi 72 válasza fehér_ember (#1281) üzenetére


Norbi 72
veterán

Neked is: HDMI.

(#1291) #00137984 válasza Johnny198612 (#1289) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én a Yamaha 377-et vettem meg és nem bántam meg. :) Viszont nekem akkor csak a Denon AVR-X1000 volt a másik választási lehetőségem és nem volt lehengerlően jobb hangja az árához képest (némely zenei stilusokban nem is tetszett a hangja), de a Denon AVR-X3100W már odatette magát 7.1-ben és majd háromszor annyiért. Denon AVR-X520BT [link] viszont a Yamaha RX-V379 [link] árában kifejezetten jó vételnek tünik, de egy meghallgatás jobban meggyőzne a Denon elsőbbségéről.

[ Szerkesztve ]

(#1292) fehér_ember válasza Norbi 72 (#1290) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én ezt találtam. Számomra ez a része volt az érdekes:
"Sajnos az eddigi AV vevőerősítők HDMI csatlakozásán át nem lehet a teljes HD 3D összetett jelet továbbítani, azok ugyanis nem ismerik fel az új 3D TV-k azonosítóját, mert az a tervezésükkor még nem volt a szabvány része."
Már csak azt kellene tudnom, hogy az AVR-eknek miért is van szüksége minden esetben a megjelenítők azonosítójára (persze feltételezve, hogy igaz az állítás).

(#1293) #09634560 válasza Johnny198612 (#1289) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon 1000-es, de az 520 is jó vétel, persze hangfalaktól is függhet, pl jbl mellé inkább Yamahát venném.

(#1294) barcasattila válasza #09634560 (#1293) üzenetére


barcasattila
csendes tag

Onkyo skf-4800 mellé melyiket ajánlod?

(#1295) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Adott egy Yamaha RX-V36. Egyelőre jelenleg csak 2 front van rákötve, az inputot a TV-ből kapja optikán. Tegnap megjött a JBL 250P mélynyomó. Bekötöttem, de meg sem szólal... Az erősítőn beállítottam, hogy nomja a frontokra és a subra is a basszust, illetve az alapbeállításokban beállítottam, h. van Sub. Itt a teszthangoknál hallani, bár ahhoz 0dB körülre kell venni.

Ami érdekes lehet, hogy az erősítő kijezőn csak L és R felirat világít a bemeneti kijelző részen.
Van valakinek tippje?

Aha... fel kellett volna hangosítani LOL :W

[ Szerkesztve ]

PSN ID: RemiFungus

(#1296) Johnny198612 válasza #00137984 (#1291) üzenetére


Johnny198612
tag

Szia,

A Denont (X520BT) volt szerencsem meghallgatni egy warfi 210-es parral, es bejovos volt nagyon. Hat meg milyen lenne a warfi 220-al. Ez a tervem, h egy ez utobbival indulnek iden, a tobbi hangfalat majd jovore.
Engem sajnos konnyu lenyugozni, mert eddig csak PC-s 5.1-et nyomorgattam. Elsopro a kulonbseg meg igy is :D Elojott az ezt akarom enis otthonra erzes..

Sajnos a Yamaha rx-v377 -et nem tudok meghallgatni, igy osszehasonlitasi alapom se lesz. Es valszeg attol is letennem a hajam, igy szűz füllel.
Ezért nem hangzásra, hanem arra varnek tanácsot, h a 10k-val olcsóbb Yamaha-ban is ugyanolyan minőségű, vagy sz*rabb végfokok, egyeb hardverek vannak-e? Tisztan szakmai megközelites alapján döntenék akkor már.
Tehát igazat adhatok-e srácnak, h a Denon ebből a szempontból jobb?

(#1297) #00137984 válasza Johnny198612 (#1296) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az RX-V377 is igényes alkatrészekből és összeszereléssel készül. Ezen belül gondolok én a DAC-ok a különálló diszkrét végfokok és a tápellátás megépitésére. Az RX-V379 viszont egy frissitett változat, ezért technikailag a Denon szintjén van (4K/60Hz HDMI 2.0 és multimédiás képességek). Ezeket is figyelembe véve a Denon 520-as egy jó vétel, de házimozinak a hangminősége a legfontosabb. A 377-es nekem bejőtt, ezt a Denon-t viszont még nem hallgattam meg, ezért a Denon AVR-X1000-hez képest nem tudom még hangban összehasonlitgatni.

(#1298) BBéci válasza #00137984 (#1297) üzenetére


BBéci
titán

"igényes alkatrészekből és összeszereléssel készül"
Bizony, ez a csíptetős csatlakozókon is meglátszik. ;]
Semennyivel nem igényesebb és diszkrétebb, mint például az említett Denon AVR-X1000 kivitele: [link], [link]
Természetesen ettől még valóban kiváló az a Yamaha, de nem kellene túlzásokba esni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1299) Johnny198612 válasza BBéci (#1298) üzenetére


Johnny198612
tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Közben gondolkodtam a feature-okon is. Es a jövőre gondolva a 4k is fontos lehet, ha mar a hdmin kell mindent attolni. Emiatt a vxr379-et es az x520bt-t hoztam előtérbe. Az av-online tesztek pedig szamomra a Denon felé billentik a mérleget hangzás es talán belső szempontbol. Linkelni nem tudok telefonról sry.
Ennek ellenére bízom benne h valahol mind2-t meghallgatom.

Udv

[ Szerkesztve ]

(#1300) Johnny198612


Johnny198612
tag

Kicsit mas, talán nem off: Olyan megbizhato bolt létezik esetleg, ahol új cuccokra is lehet picit alkudni? Pl. elhoznam a fenti erősítőt + a warfi 220 párat 160 helyett 150ert? 😊

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.