Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) ablack válasza #09634560 (#231) üzenetére


ablack
senior tag

Nem ír ki semmi ilyet csak azt hogy TV módba van. A Pro Logic II be van kapcsolva(a többi módot is kipróbáltam). A médialejátszón is kipróbáltam mindegyik módot ahogy a hangot ki tudja küldeni.

A set-top box-nak lehet valami beépített erősítője? Vagy hogyan lehet annak állítani a hangerejét a készüléken és miért erősebb az a hang amit arról kap az erősítő?

Az a fura hogy összeségében max hangerőn is halkabb a médialejátszóval mint amilyen a TV beépített hangszórója tud lenni. Valami gond lehet vele? Vagy ez csak ennyit tud?
Átnéztem az erősítő használatiját, mindent kikapcsoltam ami a hang jelszintjét csökkentené.

[ Szerkesztve ]

(#252) #09634560 válasza ablack (#251) üzenetére


#09634560
törölt tag

a set top box lekonvertál neked, álitsd a digitális kimenő jelet pcm-ről auto vagy raw állásba.

(#253) geucsa


geucsa
tag

Örülök, hogy van ez az új téma, de egyelőre több a vita benne, mint a segítségnyújtás.
Igaz a vitára is szükség van. :)

Denon AVR-1311 milyen kategória és használtan, szinte új állapotban mennyit ér?
Pioneer VSX 424-gyel egy színvonal?

(#254) BBéci válasza geucsa (#253) üzenetére


BBéci
titán

Mindkettő egészen jó belépő kategóriás erősítő, számomra a Denon AVR-1311 valamivel szimpatikusabb. Arról fogalmam sincs, hogy használtan mennyi a reális ára.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#255) geucsa válasza BBéci (#254) üzenetére


geucsa
tag

Köszönöm a választ!
Egy barátom szeretne olcsón összerakni egy szettet és egy ilyen Denont talált 35-ért, de én nem tudok neki tanácsot adni, hogy melyiket éri meg jobban. Ezt használtan, vagy egy új Pio 424-et 65 körül. :-/

(#256) BBéci válasza geucsa (#255) üzenetére


BBéci
titán

Ha kevés pénze van házimozira, akkor nem értem, hogyan merülhet fel ez a kérdés? :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#257) geucsa válasza BBéci (#256) üzenetére


geucsa
tag

Árban +15% nem sokat számít a teljes rendszert nézve, ha többet ki lehet hozni belőle és még garancia is van az erősítőre, nem?

(#258) echterion válasza geucsa (#255) üzenetére


echterion
nagyúr

35-ért teljesen jó lesz a Denon. Ugyanebben a cipőben vagyok én is, most a hangfalszett jön, ott viszont nem valószínű, hogy beleugrok egy használt cuccba, nem nagyon tudom, mit kell nézni, látni rajta, hogy elkerüljem egy esetlegesen széthajtott szett vásárlását.

Amúgy a 35 és a 65 között nem 15% van. ;)

[ Szerkesztve ]

**********

(#259) Lacielvtárs válasza echterion (#258) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem tudom mennyit szánnál egy hangfal cuccra, de ez is merem figyelmedbe ajánlani...
nekem ez van és elégedett vagyok vele :K
link

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#260) geucsa válasza echterion (#258) üzenetére


geucsa
tag

Köszi a javaslatot!
"Teljes rendszert" nézve 15%, tehát mondjuk 170 és 200 között.

(#261) BBéci válasza echterion (#258) üzenetére


BBéci
titán

Semmivel nem kockázatosabb használt hangdobozokat venni, mint erősítőt. Sőt, inkább kevésbé az.

(#257) geucsa
Másként látom. Akkor inkább vegyen 65000-ért, egy kategóriával magasabbról, de szintén használtat. A garanciától jobban fog szólni, több szolgáltatása lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#262) geucsa válasza BBéci (#261) üzenetére


geucsa
tag

Amúgy én is úgy gondolom, hogy használt hangsugárzót venni kisebb kockázat, mint használt erősítőt.

Ez is megoldás, de ahhoz már drágább hangsugárzók illenek, nem?
Itt kezdődik a végtelen ciklus. :)

(#263) BBéci válasza geucsa (#262) üzenetére


BBéci
titán

Az egyes komponensekre szánt összeget a lehető legésszerűbben kell elkölteni. Tehát 65000 forintból a legjobb hangminőségű erősítőt kell megvenni, de azért ne menjen a manapság fontos szolgáltatások rovására.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#264) geucsa válasza BBéci (#263) üzenetére


geucsa
tag

Annyi követelménye van, hogy legalább 1,4-es HDMI-s legyen, azaz 3D-s átvitel működjön.

(#265) SpZ


SpZ
senior tag

üdv itt mindenkinek, számomra teljesen új témában lennének kérdéseim.
Szeretnék egy házimozit kiépiteni, nem sok pont egy rendszer érdekelne. Alapvetően egy 2.1-et szeretnék vagy ezt még egy centerrel megtámogatni. Nem a tér érdekel inkább a cucc hangminősége.
Ami biztos:
HTPC -ről mennének a filmek amiben van egy Creative SB Audigy RX 7.1 hangkártya.
Van egy Onkyo tx-sv444 analóg 5.1-es erősítőm amit feltudnék használni, bár nem minden áron.
2 álló hangfalat szeretnék pl Jamo S426
1 subot pl Thonet & Vander SW10
Esetleg egy center is beleférhet
A hangfalakra 80 - 100 000Ft ot szánnék.

Mit tudnék kihozni a meglévő eszközeimből illetve min kéne változtatni?
Válaszokat előre is köszönöm. :R

(#266) echterion válasza Lacielvtárs (#259) üzenetére


echterion
nagyúr

Igazából szeretnék 100ezer alatt maradni, ha lehet. Most egy ilyennel szemezek, de a kolléga nem akarja megbontani. Ez nekem árban tökéletes lenne, de nem tudom, pl. ehhez képest hol áll minőségben (ez már nagyon a felső határt feszegeti).

(#261) BBéci: Tudsz pár tippet adni, hogy mire érdemes odafigyelni?

**********

(#267) BBéci válasza echterion (#266) üzenetére


BBéci
titán

Szemrevételezés és meghallgatás, előbbi alaposan, utóbbi halkan és nagyon hangosan is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#268) Bal85


Bal85
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.Házimozi vásárlás előtt állok.Három lehetőség van.Ti melyiket választanátok?Vagy esetleg mást?

1. [link]

2. [link]

3. [link] + [link]

Köszi

(#269) BBéci válasza Bal85 (#268) üzenetére


BBéci
titán

A 3. Yamaha erősítő az rendben van, de hangdobozból ne azt válaszd, amit mellé linkeltél. Menj el az Invitone (Yamaha importőr) üzletébe és ott keress hozzá valamit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#270) Bal85 válasza BBéci (#269) üzenetére


Bal85
csendes tag

Köszi a választ.Konkrétan nem tudnál segíteni, hogy milyen hangdoboz szettet választanál az erősítőhöz?

(#271) bzoley


bzoley
veterán

Tegnap volt alkalmam meghallgatni szeretett Logitech Z5500-amat. Tavaly év végén adtam el, és kezdtem el komponenseket vásárolgatni. Szerettem, egyszerű volt, mozizni lehetett vele, zenéhez kicsit tuningolni kellett. De most, hogy újra hallottam, nem sírom vissza. Az elmúlt időszakban többször megkaptam a páromtól, hogy a Logitech jobb volt, de megnyugtattam, hogy nagyon nem volt jobb. A Boston érkezése után már csak arra panaszkodott, hogy nem elég "bársonyos", de némi állítgatás után azt is megkapta. Már csak a kanapé remegése zavarja, abból viszont nem engedek, mert nekem tetszik:)
Szerintem nagyjából célba értem. Idővel kaphat a rendszer egy komolyabb centert, de így is elfogadható, valamint a két hátsó állót talán kisebbre cserélem, vagy faragom.

(#272) tata93


tata93
tag

Sziasztok!
Egy viszonylag kis méretű szobába keresek (277 cm x 350 cm) belépő szintű házimozi hangtechnikát! Egyelőre LED TV-mre lenne kötve, de a jövőben szeretnék hozzá egy projektort venni, amivel már ténylegesen házimozi helyiséggé alakítanám át a szobát. Milyen termékeket ajánlotok erre a célra? Úgy 60.000 Ft-ot szánnék rá maximum, de természetesen nem baj ha olcsóbb. (Ha ebben az árban nincs jó minőségű, akkor természetesen több pénzt is rászánok. Vevő vagyok használt termékekre is! :)
Előre is köszönöm a válaszokat. :) :R

(#273) #98221312 válasza tata93 (#272) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sajnos 60000ft-ból egy belépő erősítőt tudsz csak venni, amit minden MM-ban megtalálsz.
Nekem Piooner VSX324-van, és megvagyok vele elégedve, de szintén ebben a kategóriába a Denon AVX500, vagy 1000 is hasonlóan megfelelő.
Használtan itt találsz erősítőt, és hangfalakat is:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#274) tata93 válasza #98221312 (#273) üzenetére


tata93
tag

Fúúú nagyon köszi. :) Ezen már el tudok szerintem indulni. :R

(#275) zolaas


zolaas
senior tag

Bár nem belépő, de bátran merem ajánlani. (Az árai miatt ide is jöhet sztm). Korrekt eladó, tőle vettem meg a subot. Meghallgattam, mozira bátran, zenére kisebb fenntartással, de ez csak az én zenei választékom miatt. Rock/pop simán tökéletes.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#276) Bal85


Bal85
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tud nekem segíteni.A Yamaha erősítőmhöz akarok venni egy bluetooth adaptert. Találtam is egyet. [link]

A kérdésem az lenne, hogy ez pontosan hogy működi PC, illetve okostelefonról való zenelejátszásnál?Nyilván párosítom az eszközzel, de utána kell egy app, amivel folyamatosan adja a jelet az adapter felé és így adja le az erősítőnek?A PC-nél is hasonló kérdésem, hogy hogy történik a zene átküldése (lejátszása)?Köszönöm.

(#277) #09634560 válasza Bal85 (#276) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem kell app, mert az eszköz átküldi onnantól az erősitő lejátsza, offline müködik a dolog..

(#278) #09634560 válasza zolaas (#275) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is merem ajánlani...

(#279) ariel96 válasza #09634560 (#226) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

PC-ről játszom le a filmeket. Az egyik PC-n van optikai kimenet, ezt össze hoztam egy ősrégi JVC házimozival, elég jó 5.1-et kaptam.
A másik géppel van gondom. Talán legegyszerűbb az lenne, ha USB porton csatlakoztatnék egy hangkártyát, aminek van optikai kimenete? :U

(#280) #09634560 válasza ariel96 (#279) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen erősitőd van és milyen a másik PC alaplapja?
Ha van hdmi akor a videokártyáról ki tud menni a hang. Ha nem akkor vagy az egyik hangkártya kimenetet lehet digitális kimenetté konfigurálni vagy az usb hangkártya optikai kimenete lesz jó.

(#281) enonlui


enonlui
tag

Sziasztok.
Teljesen láma vagyok a témában, viszont hallottam hogy a kristálytiszta hang nagyon drága mulatság. De mégis szeretnék ilyen élményt.
Szóval azt mondják hogy a komoly zenéhez (szimfonikus )és jász zenéhez már mélyen a zsebbe kell nyúlni.
Egy 5.0 szettet szeretnék de ha lehet akkor 50-80ezer között. Tudom hogy ebben az árban nincs Ilyen, csak 200-300e kategóriában. Viszont szeretem a komoly zenét, film zenéket, jazz zenét és nem utolsó sorban a tuti filmeket, tehát ezekre lenne használva. Mit ajánlotok ebben az árban. Pár linket ajánlanátok. Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#282) 0pityesz0 válasza enonlui (#281) üzenetére


0pityesz0
tag

Ha jól emeltem ki a lényeget akkor többnyire zenére használnád..(?)
Ha igen talán érdemesebb először 2.0ban gondolkodnod mert ugyanazért az árért talán jobb minőségű hangokat kapsz zenére (vagy kevesebből ugyanazt a szintet), pláne hogy ha komolyzene iránt érdeklődsz - aztán majd ha meglesz rá az összeg jöhet a többi is...illetve sztereoban is remekül lehet filmet nézni!
Viszont hogy mi a megfelelő neked és mi a kristály tiszta hang a számodra azt csak is meghallgatás útján tudod eldönteni.
Szerintem ha van lehetőséged kezdj el hallgatózni :)
Ez csak az én véleményem,érdemes lesz másokét is meghallgatnod :))

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#283) #09634560 válasza enonlui (#281) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ajánlanám neked a BC erősitőt a netdepótól és onnan Boston acoustic hangfalat.. garantáltan nem fogsz csalódni. Másképp enyi pénzért csak használtpiac.

(#284) enonlui válasza 0pityesz0 (#282) üzenetére


enonlui
tag

Igen ez igaz. Már mint hogy zenére kell, viszont ezzel nézem a filmeket is. Es most jelenleg 2.0-án vagyok de vele hallgatva a media markt-ban egy 5.0 vagy 5.1-be és nagyon meg tetszett.
Tudnál linket ajánlani. Mert nem tudom hogy márkát kell néznem vagy adatokat, (amik az én figyelmem szerint elg nagy az átmenetek ). Tehát nem tudom hogy melyiket kell néznem. Ohm vagy hz vagy dB ehez lama vagyok.
Szóval jo lenne ki induló pont. Alacsony árban. Köszi

(#285) #09634560 válasza enonlui (#284) üzenetére


#09634560
törölt tag

Semmi ilyesmi adatot ne nézz, félrevezeti azt aki nem ért hozzá!!! Nagy szobába álló, kis szobába monitor érzi jól magát.. 4 Ohm 85 dB érzékenység alá ne menj, ennyi. 40 Hz felett szól minden hangszer.. 45 Hz mindent lead ami kell, nem vesztesz semmit. Erősitő..

(#286) 0pityesz0 válasza enonlui (#284) üzenetére


0pityesz0
tag

Amit Sanci írt neked az egy remek cucc, én meghallgatnám a helyedben megfelel e..!
Nem tudom mit hallgattál az MM-ben,de -gyanítom- nem a megfelelő elhelyezés és akusztika az ami megfogott. :)) a körülmények elég fontosak és ahogy írtam meglepő lehet egy klassz 2.0 is.
Viszont a leírt adatokat szerintem hanyagold,tévútra visznek,pont ezért írtam hogy előbb hallgatózz!
Próbálj használt dolgok felé nézelődni. Linkelni direkt nem szeretnék mert lehet hülyeséget linkelnék számodra.
Esetleg használt B&W dobozokat mondanék még..talán...

Egyre gyorsabban lassulok...

(#287) enonlui


enonlui
tag

Amit ki néztem az egy ilyen erősítő
Pioneer vsx-329-K 5.1
És ehez szeretnék hangfalakat egy max 25nm-es szobába

(#288) Ance válasza enonlui (#287) üzenetére


Ance
őstag

Ezzel nem fogsz zenét hallgatni. Egy hét után vissza fogod tenni a sztereó erősítődet. Én is így jártam anno a VSX-423 megvétele után. Egy hét után ismét a 20 éves sztereó erősítőm került vissza, mert nem szólt jól. Hallgatnék Sanci ajánlására, vagy használt házimozi erősítőt keresnék hasonló árbam pl. az avx.hu-n.

(#289) #09634560 válasza enonlui (#287) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az egy nagyon gyenge erősitő, csak katalógustölteléknek jó még a 8xx sorozat is necces...
Ha ezt a BC erősitőt házimozival ki akarod váltani akkor Denon 4xxx, CA 651 és Onkyo 838 (hozzáteszem a Yamaha A3xxx és Pinoeer LX7xx) erősitőknél jobbat keress, mert ez az 50 ezres erősitő mindet leszégyenitette, egyszerre hallgattam.. legolcsób hangfalakkal is...

(#290) #98221312 válasza enonlui (#287) üzenetére


#98221312
törölt tag

Zenére semmiképp nem jó...., ha zenét akarsz hallgatni elsősorban, akkor neked stereo erősítőre van szükséged. Ahogy az előttem szólok is írták:AVX fórumon találni fogsz használtan.
Ahhoz, hogy filmre is, és zenére is egyaránt értelmes hangot kapjál, kőkeményen zsebbe kell nyúlni.
Használtan is 2-300 ezer.(erősítő+hangfalszett)

(#291) #98221312 válasza #09634560 (#289) üzenetére


#98221312
törölt tag

Alap házimozi erősítő.... Ebben az 50-60-ezres kategóriában szerintem mindnek hasonló hangja van, nekem Pioneerem van, havernak Denon 1000-es, minimális különbséget nem tapasztalok a kettő között.
Viszont már ezek is jóval értelmesebben szólnak mint a bögreszettek.

[ Szerkesztve ]

(#292) bzoley válasza #98221312 (#290) üzenetére


bzoley
veterán

Minden bántás nélkül, de miért kéne olyan mélyen a zsebbe nyúlni, hogy élvezhető hangot kapjon. Mondjuk én is többet költöttem mint terveztem, de főleg mióta megjött a két kis Boston, a fellegekben járok, pedig állítólag nem nagy durranás 5.1 erősítőt vettem. A legdrágább így is a két Boston volt féláron, de perpill zenehallgatás közben nem tudom azt mondani, hogy hiányzik még valami. Korábban itt-ott gyengélkedtek az eszközök, de jelenleg nem érzem, hogy többre lenne szükségem. Egyedüli hátrány, hogy az mp3 gyűjtemény mehet a kukába, ugyanúgy, mint a flac egy része. Majd megszokom, hogy 5GiB egy album:)
Az valószínűleg igaz, hogy a költségplafont kicsit meg kell emelni.

(#293) #98221312 válasza bzoley (#292) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem bántottál... :) Az, hogy kinek milyen igénye van zenére egy más kérdés, azt szoktam mondani, hogy mindig saját magunknak kell megfelelni, és nem azért váltani, mert valaki azt mondta, vagy mert itt azt írják.
Ha neked megfelel a saját kategóriás szetted, akkor jobb sem kell.... :) Egyéb iránt én is így vagyok az én alap, belépő kategóriás házimozimmal. :)

Viszont: Szakmai szempontból nézve, egy belépő szintű házimozi erősítő, képtelen leadni jól élvezhető minőségi zenét, ezt a sajátomnál is tapasztaltam.
Azok az erősítők amik mind filmre, mind zenére megfelelő hangminőséget biztosítanak, használtan is 100-150 ezer körül mozognak, ezért írtam, hogy "zsebbenyúlós"

(#294) bzoley válasza #98221312 (#293) üzenetére


bzoley
veterán

Én meg most pont az ellenkezőjét tapasztalom:)
És elképzelni sem tudom, hogy mondjuk egy milláért mi mennyivel szólhat jobban, azt pedig még kevésbé, hogy azt az összeget el is költsem, ha nem ismerem a végeredményt. Ebből következik, hogy ha van mondjuk van 50k forintom, vagy annyit szánok rá, akkor nem lesznek millás igényeim mert vagy ismeretlen az a hangzás, vagy csak nem tartok rá igényt, ami egy belépős topikban nem is olyan meglepő. Így is csak pár nap után mertem kijelenteni, hogy egye fene, megérte azt a 60k-t egy pár "nyamvadt" hangfal. Nem vagyok nagy zenehallgató, fél óra max, de mostanában tööbször azon kaptam magam, hogy már órák óta zenét hallgatok Vivalditól Hammerfall-ig, mert élvezem a hangszerek hangját, és biztos vagyok benne, hogy nem szól szarul.
Szóval nem biztos, hogy az igényességet feltétlenül össze kell kötni a százezrekkel. Hamar át lehet esni a ló sznob oldalára, és vehetünk 200k-ért tápkábelt az amúgy szétrohadt dugaljba, mert az jó. Fel kell mérni a valós igényeket, összhangba kell hozni a költségvetéssel, aztán eldönteni hogy legyen. Sajnos igen kevesen adnak valóban hasznos vásárlási tanácsot, és jó emberismerő legyen a talpán, aki ezek alapján választani tud. Nekem szerencsére hasznosnak bizonyultak a tanácsok, ezt utólag is köszönöm az érintetteknek, bár nem mindenre kaptam ésszerű tippet.

[ Szerkesztve ]

(#295) BBéci válasza #98221312 (#293) üzenetére


BBéci
titán

A második bekezdéssel (is) egyetértek, hozzátéve, hogy inkább 150, mint 100 ezer.
Az újonnan 100000 alatt kapható házimozi erősítők hangja, sztereó zenével olyan, hogy kis túlzással, büntetni lehet velük.

(#294) bzoley
Nem elképzelni kell, hogyan szól egy "millás" rendszer, hanem meghallgatni. Nem egyet, többet, mert attól, hogy valami drága, még nem biztos, hogy jól is szól, pláne az árához képest.

Nem kellene lebecsülnöd a tápkábelek hangra gyakorolt hatását! Természetesen nem belépő kategóriás házimozi erősítőbe dugva kell kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#296) enonlui


enonlui
tag

Pont ez a problémám, hogy kindenki mondja hogy mi a jó aztán már a ló túl oldalán vagyunk, hogy súlyos száz ezreknél vágyunk.
Meg valaki azt mondja hogy nincs probléma az 50-60ezre50-60ezres erősítőkkel....
Most akkor milyet vegyek filmezéshez és komolyzene hallgatáshoz.

(#297) BBéci válasza enonlui (#296) üzenetére


BBéci
titán

Probléma valóban nincs, csupán tré a hangminőségük. Szimfonikus zenére totálisan alkalmatlanok, de bármilyen hangszeres (nem tuc-tuc) zenével erősen kompromisszumosak.

2-3 éve az egyik budapesti üzlet házimozi bemutatótermében teszteltem, a másik szobában két srác 160000 forintos AVR-t hallgatott, azt akarták megvenni. Éppen akkor kukkantottam be, amikor átkötötték a hangdobozokat egy 75000 forintos sztereó erősítőre. Élmény volt látni a fiúk arcán a döbbenetet és a csalódást, drámaian jobban szólt a kétcsatornás készülék.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#298) bzoley válasza BBéci (#295) üzenetére


bzoley
veterán

Ezek szerint nem vetted ésszre az összefüggést a mondat többi részével. Arról a sznobról volt szó, aki ezért veszi meg a legdrágább tápkábelt mert megteheti, aztán büszkén reklámozza, hogy milyen jó. Igaz, hogy a ház elektromos hálózata éppen csak nem gyullad ki, mert úgy szarrá van oxidálódva minden vezeték, de erről tudatlansága okán fogalma sincs, viszont azzal a másfél méter kábellel megváltotta a világot. Ennyit a lebecsülésről, és a drága kábel sok helyen való létjogosultságáról. Igen kevés helyen láttam olyan elektromos hálózatot, ami elfogadhatónak mondható. Persze vannak kivételesen jő füllel megáldott emberek is, akik már azt is meghallják, ha a szomszéd fordítva dugta be a kávéfőzőt. Nekik persze elengedhetetlen.

(#299) BBéci válasza bzoley (#298) üzenetére


BBéci
titán

Extrém eset lehet, de nem tartom lehetetlennek, hogy ott is hallani a tápkábel hatását. Sőt, ahol a falban lévő kábelezés vacak, ott erősebb a speciális tápkábel hatása.
Nálam külön ösvény halad egy meghallgatással kiválasztott kismegszakító (Merlin-Gerin) és a hangberendezés fali aljzata között. Sajnos csak 4 mm2-es, mert vastagabbat képtelen volt behúzni a villanyszerelő, valamint Pirelli gyártmányú sem volt a környéken sehol kapható. Pár héttel korábban kellett volna elolvasnom Darvas László, Az ideális hálózat című cikkét, amikor még nem voltak bent a csövek a falban.
Ennek eredményeképpen sokkal kisebb hatása mutatkozik a high end tápkábeleknek és elosztóknak, mint egyik fórumtársunknál Gazdagréten, ahová átcipeltem egy sporttáskányi cuccot. Négyen voltunk, döbbenet ült ki az arcokra. Ja, a (sztereó) rendszer ára kb. 250000 Ft volt, tehát nem horror drága.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#300) echterion válasza enonlui (#296) üzenetére


echterion
nagyúr

Itt csak arra kapsz tippet, hogy mit érdemes vásárlás előtt meghallgatni, ugyanis nem ugyanazok az igények. Én pl. korábban nem is sejtettem, mekkora különbség van bögreszett és egy belépő 5.0-ás hangfalszett között. Aztán alkalmam nyílt ugyanazon erősítőn mindkettőt meghallgatni és rájöttem, hogy nekem nem kell bögreszett.
Hallgasd meg az olcsóbb és drágább szettet is valahol és dönts az alapján, amit hallasz. Ahányan vagyunk, annyiféle igényünk van, ezt csak gyakorlatban lehet megtudni.

**********

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.