Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87401) #71562240 válasza RetepNyaraB (#87395) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pedig olvassa, csak már több mint elégszer elmagyarázta, hogy hogyan is van ez...

(#87402) vicze válasza Tulku (#87400) üzenetére


vicze
félisten

Azért az SACD "sikere" mondjuk úgy kérdéses, a DVD-A meg khm létezett, még látni se láttam soha nem hogy kézben fogjam. ;]
Annak ellenére, hogy személy szerint kizárólag a DSD-t(SACD) tartom az egyetlen megfelelő digitális audio formátumnak(Dynamic range over all...), sajnos az elérhetetlensége miatt, feladtam egy idő után a vadászatát(mikor bakelitról bedigitalizált, minőségnek hazudott recsegő DSD-kbe fut az ember az csöppet bosszantó) még a 48kHz feletti FLAC hajkurászása is elég körülményes és bár gyakoribb, mint a DSD de töredéke csak annak amit hallgatok.
Szóval még ha egy füles adna is bármit 22kHz felett, gyakorlatban roppan kevés esetben lenne mit megjelenítsen. Legtöbb fülesem Hi-Res certes, de valamiért a 64Audio-nak nincs, így hát elfogadom a felharmonikusok és audio ezotéria mentes hang viaszadást. :)

Amúgy a legnagyobb kedvencem a Hi-Res certnél, amikor egy füles mikrofonjára biggyesztik, na az már a marketing bullshiten is túltesz. :)

(#87403) Tulku válasza vicze (#87402) üzenetére


Tulku
veterán

Na a Naim CDS2 az nem hi-res....bár úgy tudom attól még híres ;] :DDD

(#87404) laleeee


laleeee
őstag

SICK

(#87405) Tulku válasza laleeee (#87404) üzenetére


Tulku
veterán

Mélységesen elszomorít, hogy léteznek még nálam is hülyébbek...
;]

(#87406) kamikaze7 válasza Tulku (#87405) üzenetére


kamikaze7
tag

Az a baj, hogy lassan és is közelítek ehhez 😁

(#87407) -NoVa- válasza Tulku (#87405) üzenetére


-NoVa-
őstag

Más hobbi, de azonosan szórakoztató esettanulmány :)
link

(#87408) vicze válasza kamikaze7 (#87406) üzenetére


vicze
félisten

Mármint csak kábelre 2milla felett költöttél? ;]

(#87409) laleeee válasza Tulku (#87405) üzenetére


laleeee
őstag

Aszongya ez az idei termésből a legjava,sokat már kiselejtezett ;]

(#87410) kamikaze7 válasza vicze (#87408) üzenetére


kamikaze7
tag

Hála istennek nem, nem is azt írtam, csak azt, hogy lassan közelítek a mennyiséghez 😁😁

(#87411) Tulku válasza -NoVa- (#87407) üzenetére


Tulku
veterán

Nagy az Isten állatkertje....

(#87412) RetepNyaraB válasza #71562240 (#87401) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:))

vicze1@
nyilván teljesen igazad van részben ugye. ;]
Még az is valószínű, hogy vakteszten egy nagyfülű is bebukná, nemhogy én, a félig süket.
Meg, hogy füleseken ennek semmi értelme (erről végképp se tapasztalatom, se hozzáértésem, én fix nem adnék egy centet sem a hi-res matricáért egy fülhallgatón), azt is készséggel elfogadom.
Nincs vita abban sem, hogy az adott fájl minősége alapvetően befolyásolja, mit lehetne objektíve (nincs olyan, mert nem egy gép hallgat, hanem én) hallani és mi az, ami több, mint valószínű placebó. Mármint, megmagyarázhatom magamnak, a 44/16 CD forma mit tartalmaz egy eredetileg nagyfelbontáson rögzített anyagból, csak feltehetően bizonyíthatatlan a szubjektum pro és kontra.
Kérdés nekem csak annyi marad; ha a felvétel megfelelő, a lánc megfelelő, akkor vajon mennyit ad a szupertvíter? Ad-e (és itt leszarom a vaktesztet) valamit, vagy bekamuzom hosszú távon, az árcetlire gondolva? Nyilván szerintem ad, úgy értem ez a szubjektív véleményem, de ezen tuti nem veszünk össze <3

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87413) kemcso válasza RetepNyaraB (#87412) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt ne itt vitasd meg. Semmi köze a topikhoz, inkább itt: [link]

Törölni fogom a téma újabb hozzászólásait, csak flame lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#87414) RetepNyaraB válasza kemcso (#87413) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bocs :R lődd ki nyugodtan. Offba is raktam. Velem nem lehet flémelni :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87415) vicze válasza kamikaze7 (#87410) üzenetére


vicze
félisten

A mennyiség és a elmebetegség között a különbség, kb. az a 2milla. :P

(#87416) -NoVa- válasza vicze (#87415) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valami ilyesmi. Én is bőven túlvásároltam magam puszta kiváncsiságból, de azért csak idén sima kopó-fogyó alkatrészes időszakos autószervizre többet fizettem ki, mint fülesekre és DAC/AMP cuccokra összesen sok év alatt. Igaz, ez akkor sem változna, ha még hozzácsapnék egy Unique Melody MEST-et vagy legalább egy ThieAudio Clairvoyance-t, de az már megint egy lavinát indítana el némi BTR5-nél jobb hordozható forrásért, és a legtöbbet hallgatott Spotify HD-ból is erősen szűk keresztmetszetet csinálna.

Most főleg a Periodic BE és a P1 váltja egymást a fülemben itthon, utcára viszont zenefüggően az FH3 - Legacy 3 vált be jobban. A Tape Pro most már úgy vár Hong-Kongban, hogy a hazai posta is tud már róla, úgyhogy akár még idén beeshet, és akkor már csak Sonion belű bigyóm nincs... Hiány! :D

(#87417) laleeee válasza -NoVa- (#87416) üzenetére


laleeee
őstag

Shanling AE3 olcsó sonionnak ?

(#87418) -NoVa- válasza laleeee (#87417) üzenetére


-NoVa-
őstag

Széles, lapos hangkép, semmi előrelépés... Meg 200$ fölötti cuccra szól a kuponon, úgyhogy ennyiből Legacy 5-öt tudok venni. Ami jónak is tűnik, de ráérősen körülnézek előtte.

(#87419) Tulku válasza -NoVa- (#87418) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam van Sonipon dögivel...milyet akarsz?
Magasnak jobb az SWFK.... ;]

(#87420) -NoVa- válasza Tulku (#87419) üzenetére


-NoVa-
őstag

Neked majd egy dobozt akarok adni játszani pár napra mindenféle hallgatnivalóval, ha egyfelől már nem költözködsz kertes házba (belaktad, jó lett?), másfelől lecseng az aktuál hullám, aminél most épp a lányom több osztálytársa is érintett, úgyhogy okkal is vagyok antiszociális.

Azért az L3 meg a G6-od grafikonja egymáson még mindig jól néz ki:

Amúgy meg Mangird Tea vagy L5, vagy ami még jön, fél évig él a 30% kuponom a linsoul választékában bármire 200$ fölött. Szerintem nem idén fogok rendelni.

(#87421) stellaz válasza -NoVa- (#87416) üzenetére


stellaz
addikt

pont a napokban gondolkodtam el azon én is, hogy az autóra idén elköltött szervizből mennyi mindent vehettem volna... :(

Amúgy a Honor Monstert rákötöttem két éjszakát fehér zajra és sokat javult szerintem, finomabb lett a hangja és részletesebbek a mélyei. Ugyanakkor megint az van, hogy bizonyos zenéken zseniális, másokon kevésbé, de ez felvétel függő is gondolom. Ami zavaró, hogy a magasak nagyon jelen vannak bizonyos zenénéknél és a szándékos ciccegés a zenében zavaróan jelen tud lenni, vagy éppen egyes férfi énekhangoknak lesz egy erős sziszegése nagyobb hangerőn, ugyanakkor meg ha olyan a zene, akkor nagyon élvezetes hallgatni. A női énekhangok és az akusztikus vagy klasszikus zene nagyon jól szólal meg rajta, ahogyan egyes pop zenék is.
Eddig a legjobb hangú fülesem talán és éppen ezért zavaró, amikor nem úgy szól, ahogy azt meg más zenéknél tud hozni.
Talán még egy kis járatás a megmaradt nyersességét is eltünteti. Remélem.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87422) onkelz


onkelz
aktív tag

Akinek volt már a fülében Dharma D200 tegye már meg, hogy rám ír, köszi

(#87423) gelbelex


gelbelex
őstag

Érkezett hozzám egy CCA C12. Elsőre egész jó volt, az árához pláne, de nincs még bejáratva (és nincs is nálam most). Írtátok itt, a kábelénél van jobb. Az anyagminőségén kívül mi nem jó vele? Milyenben érdemes gondolkodni?

Ezen kívül lett egy Tin T3 (akciós, Poland, 4 nap). Dobozból kivéve elég nyers volt a hangja, félre is tettem járatni. Kb. 20 óra után belehallgattam, jöttek elő mélyek, sokat tisztult a közép is, de a magasak, bár javultak, még időnként sziszegnek-sisegnek. Ennek ilyen a hangolása, szeretem is a világosat, de egy bejáratott példányt hallottam anno, az nem ilyen volt.
Kb. mennyi bejáratásra lehet még szüksége a BA drivernek?

Idővel majd összehasonlítom őket.

Mindkettőhöz elég kemény harangokat adtak. Nekem korábban az egészen puha, nagyméretű szilikon jött be. Kérnék szépen javaslatokat, milyenre érdemes cserélni?

:R

[ Szerkesztve ]

(#87424) RetepNyaraB válasza gelbelex (#87423) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Annyi bejáratás, amit bírsz türelemmel. Egy hét a pincében, felé se nézve:K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87425) laleeee válasza RetepNyaraB (#87424) üzenetére


laleeee
őstag

Mire kötöd egy hétre a pincében ?

(#87426) pulutodurumo válasza laleeee (#87425) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy rádióra, ami csatlakoztatva van az elektromos hálózathoz. Például. ;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87427) RetepNyaraB válasza laleeee (#87425) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Használaton kívüli telefon+ tidal. Töltőn ;]

Nem tidal, spotify, mert azt le lehet tölteni offline elfogadható méretben. Persze a wifi nem ér le odáig...

Inkább mondjál neki szilikonharangot, ti vagytok a tudorok NoVával :)

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87428) laleeee válasza RetepNyaraB (#87427) üzenetére


laleeee
őstag

CCA C12-re rakhatsz akármilyen tipet ,szar visítozós magasai lesznek
De mondjuk hogy Spinfit100

[ Szerkesztve ]

(#87429) K1LLMy53Lf válasza laleeee (#87428) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

kínai tip-ekben van azért elég sok, ami vágja a magasakat. talán a kz kék-es cucca is olyan, de nem esküdnék meg rá, régen szórakoztam ezzel :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87430) kamikaze7 válasza K1LLMy53Lf (#87429) üzenetére


kamikaze7
tag

Papír alapú sebragaszto a rácsra, az segít

(#87431) K1LLMy53Lf válasza kamikaze7 (#87430) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

hmmm... lehet majd karácsonyi szünet alatt előkaparom ismét a KC06A-t, aztán kipróbálom :D de szerencsére a "main" fülesemmel nincs ilyen problémám, ezt csak javaslatként/infóként írtam :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87432) kamikaze7 válasza K1LLMy53Lf (#87429) üzenetére


kamikaze7
tag

Továbbá alin nézd meg a bgvp tippjeit, minőségre hasonló mint a spinfit, csak sokkal olcsóbb. A sárga olyan mint a spinfit cp 100, de a fekete is jó több basszushoz.

(#87433) Eversmann válasza laleeee (#87404) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Jézusom ;] A végén még az is kiderül, hogy ebből jó ha 2-3-at használ.

Life is better with a Titan

(#87434) laleeee


laleeee
őstag

Néhány hete Paypallal is lehet fizetni az AliExpressen :U

(#87435) ertzuio


ertzuio
újonc

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, keresgéltem a hozzászólások között is, de egyelőre sajnos nem vagyok sokkal előrébb. Szívesen fogadom a tanácsot.

Laptophoz keresek - elsősorban irodai munkához, konferenciabeszélgetésekhez - hagyományos kialakítású mikrofonos IEM fülhallgatót 10 ezer Ft körül. Nem szeretnék Kínából/távolról rendelni, ha lehet itthon venném meg. Most egy sima Samsung-ot használok, ami anno valami telefonhoz volt.

Milyeneket ajánlanátok?
Köszönöm.

(#87436) fntastic


fntastic
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék otthoni használatra egy vezetékes IEM fülhallgatót, leginkább munkához, home office online meetingekhez használnám meg zenét hallgatni meló közben. Nincs szükség mikrofonra, van XLR mikrofonos setupom amit direct monitoroznék is. Fontos lenne a jó zajszűrés, illetve kényelem napi 10 óra használatra.
Én eddig a Shure SE215-öt néztem ki meg hozzá kiegészítőnek a EAYLF1 és EATFL1 kiegészítőket (szeretnék nagyon sokféle illesztéket, hogy rájöjjek melyik a kényelmes számomra, amiket olcsóbb pár ezreshez szoktak adni gumikat nem jöttek be eddig, meg tetszik a hook kialakítás is, már gondolom ez kényelmesebbé teszi, de ebben nem vagyok biztos, valamint ennek elég jó a zajszűrése is), de nagyon drága, erre kb. 50 ezret kellene költenem (és úgy sejtem ez kb. max 10 ezret érhet :DDD ). Tudnátok ajánlani olcsó alternatívát? Tök jó lenne megúszni 10 ezerből, esetleg 20 ha azt mondjátok megéri a felárat, nem tudom hol kezdődik egy elfogadható szint. (tehát azt hiszem kb. összefoglalva egy kényelmes studió IEM fülhallgatóra lenne szükségem nagyon sok féle illesztékkel reális áron) /lehet kínából rendelés is, valamint külön rendelve is/

[ Szerkesztve ]

(#87437) fericske válasza fntastic (#87436) üzenetére


fericske
addikt

Nem egészséges iem-et használni napi 10 órában. A fülnek kell szellőznie, begyulladhat, illetve a hallást is magasabb mértékben rontja ilyen hosszan , mint egyéb hasonló füles viselet.

(#87438) s4tch válasza fericske (#87437) üzenetére


s4tch
veterán

+1

Egy ideig iem-et használtam munka mellé, mert napi max. 1-2 órára teljesen jó volt. Aztán egyszer véletlenül a fülemben volt ~9 órán keresztül, és elég durván begyulladt tőle a fülem. Akkor vettem a Pio MS5T-t: irodába, online hívásokhoz tökéletes, nem dől össze a világ, ha egy takarító véletlenül lerántja az asztalról, ráadásul bőven vállalható a hangja is.

(#87439) kamikaze7 válasza fntastic (#87436) üzenetére


kamikaze7
tag

Ha iem kell, ott az avax, 10e alatt van, kényelmes is, de én is inkább fejest javasolnék, vegyél egy koss kph30i, olcsó, és el sem fogod hinni hogy milyen jól szól, és kényelmes nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#87440) fntastic


fntastic
aktív tag

Köszönöm a válaszokat és hogy megvédtetek egy felesleges vásárlástól és fülgyulladástól. :)

(#87441) ertzuio


ertzuio
újonc

Köszi a válaszokat, veszek egy Avax-ot, napi 2-3 óránál többet nem lesz a fülemben.

(#87442) -NoVa- válasza fericske (#87437) üzenetére


-NoVa-
őstag

Füle válogatja, meg használati szokások. Nekem száraz a fülem, és nem gyullad be, nem fülled be, simán elvagyok egész nap bedugott füllessel. Ellenben fejhallgatóból keveset tűrök meg hosszú távon, főleg nyitott, pllüss párnás, vagy a Grado féle nagy szivacsos megoldás.
És onnantól, hogy bedugott füllel kizárom a háttérzaj nagy részét, hangerőből is elég lényegesen alacsonyabb. Aztán ez egyéni anatómia és használati szokás.
Most is épp egy hosszabb meeting megy a fülemben a Periodic BE - vel, azt hiszem jócskán túllőttem a szükséges hangminőséget :) Valahol 300 óra környékére elmúlt belőle a meghatározhatatlan furcsaság, eartipből meg a gyári legkisebb vált be rá végül, mostanra szinte csak ezt használom itthon.

A Carbonról van már hosszabb véleményed?

(#87443) fericske válasza -NoVa- (#87442) üzenetére


fericske
addikt

Erre majd visszatérünk, most nincs időm.
Nem úgy volt, hogy bejáratva kapod meg?

(#87444) -NoVa- válasza fericske (#87443) üzenetére


-NoVa-
őstag

Futott 10 egyhuzamban, utána időnként egy-egy órát hallgatta a Carbonnal váltogatva, de ezek szerint még kellett neki. Amikor megjőtt, még az FH3 zenélt kicsut jobban. Elég hasonló hangolású a kettő (Meg az Urbanfun YBF- ISS014), pont jól kiegészítik az L3 - P1 nyugodtabb karaktert. A Tape Pro meg most ért az országba, egész gyorsan. Lesz mit próbálgatni.

(#87445) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#87446) répási


répási
friss újonc

ez csak egy general dühöngés, de annyira utálom, hogy ha nem találom a szokásos fülhallgatómat a boltban akkor új vásárlásakor tuti mellényúlok és olyat veszek ami kiesik a fülemből :W :(((

(#87447) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megjött a cseredarab, 8 óra járatás után bedugtam a fülembe, és megnyugodtam. Semmi channel imbalance, hiányzó tartomány, egyéb hiba, és nem változtattak az eredetihez képest hangolásban későbbi revíziónál. A resin shell is kicsit sötétebb színű, remélem jobb anyagminőség. Csomagolásból megkapta a Legacy 5 dobozát és tokját, szóval némi előrelépés itt is akad, használhatóbb méret. Pont elfér egy BTR5-tel a tokjában, és nem fér be mellé még 5 másik füles, mint a korábbiba. A hangjáról változatlan a véleményem, jófajta inoffenzív kiegyensúlyozott, az egyik legolcsóbb igazán jó fülesem.

(#87448) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Edigitalhoz vitt már vissza valaki fülhallgatót, 14 napos elálással? Bepróbálkoztak, hogy nem veszik vissza, mert higiéniai termék? Ha jól értem élhetnek ezzel a jogukkal, de csak akkor, ha a honlapjuk ÁSZF-jében feltüntetik kifejezetten, hogy a fülhallgatókra is vonatkozik. Fel van sorolva náluk jó pár termékkategória, de ez nincs.

(#87449) RetepNyaraB válasza Jhonny06 (#87448) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Próbálkozhatsz békéltető testületnél, végső esetben pereskedhetsz. A legtöbb helyen nem veszik vissza a fülest, az általad is olvasott okból.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87450) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Kis élménybeszámoló :

Néhány hete - hónapja érdeklődtem itt, hogy szeretnék másik kábelt az FH3-hoz mert a gyári nekem túlságosan merev. Ajánlottátok, hogy legyen Linsoul , de valahogy nem tetszett rajta az MMCX meg a 3.5 sem , úgyhogy azt végül elvetettem. Viszont találtam egy ilyet : [ALO Audio Litz Cable]
Nem szeretnék véleményt mondani róla, hogy ez valóban eredeti e vagy sem mert még sosem volt a kezemben/hallottam az eredeti CA kábelt, de röviden tömören : nagyon szuper.
A minősége kifogástalan , a hangja pedig feltűnően jobb , mint a gyári FH3 kábel (ebben persze benne lehet, hogy az FH3 gyári kábel a "nagyon rossz" és nem pedig ez a "nagyon jó"). Szóval ennyi lenne csak , aki ilyenben gondolkodik és a keret is hasonló, én jó szívvel ajánlom ezt a kábelt. Nekem pusztán az volt a szempont, hogy sokkal puhább legyen a kábel, de nagyon pozitív, hogy hangminőségben is előrelépés. Én egyébként 11/11 rendeltem , akkor 7700 forintra jött ki átszámolva , ennyiért szerintem abszolút kompromisszummentes.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.