Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87551) s4tch válasza kemcso (#87550) üzenetére


s4tch
veterán

https://store.hifiman.com/index.php/sundara-openbox.html

Rákérdeztem erre, jött is a válasz gyorsan:

Hi there,

Thanks for contacting us. We have some SUNDARA at Poland Warehouse so we can ship it from Poland after we receive your order.

Thank you for your understanding.

Best Regard

Judy

(#87552) kemcso válasza s4tch (#87551) üzenetére


kemcso
Ármester

Te vmi beavatott lehetsz, hogy nem egy random fórumon kérdezed meg, hogy honnan küldik, hanem magától a forgalmazótól ;]

Ennek fényében jó vétel lehet az RE400 (20$) illetve az RE600 V2 (65$) is annak, aki kiegyenlített hangzást keres.

[ Szerkesztve ]

(#87553) funkmester válasza kemcso (#87550) üzenetére


funkmester
aktív tag

Igen, de gondoltam van kulon Eu-s raktaruk, mert nemely termekeiket csak Eu-ba kuldik....

Latom irtatok, szoval van raktaruk, koszi

[ Szerkesztve ]

(#87554) pocokxx válasza pulutodurumo (#87547) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi neked is és kamikaze7 -nek is! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#87555) laleeee válasza pulutodurumo (#87547) üzenetére


laleeee
őstag

Bizony, nincs mese, a bl01 flagship hangolãs húsz dollárért. Minden bizonnyal aki a blon fül- és fejhallgatókat hangolja, egy zseni lehet :) Annyi baja van hogy telefonról nem szól rendesen mint a bl03. Erősítő kábel írtipp mindenképpen kell hozzá, úgy meg már annyira nem olcsó.

(#87556) -NoVa- válasza laleeee (#87555) üzenetére


-NoVa-
őstag

Komfort?

Ezért kérdezem:

(#87557) kemcso válasza laleeee (#87555) üzenetére


kemcso
Ármester

Teszem hozzá: neked ;) Van egy olyan érzésem, hogy én tépném ki a fülemből és a most ugyanennyibe kerülő RE400-at választanám (aminél sajnos szállítási költség is van...)

(#87558) laleeee válasza -NoVa- (#87556) üzenetére


laleeee
őstag

Mire gondolsz ,hogy az ott szúr ?

(#87559) -NoVa- válasza laleeee (#87558) üzenetére


-NoVa-
őstag

Panaszkodnak páran. Én nem rendeltem, kihagyom.

(#87560) -NoVa- válasza kemcso (#87557) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#87561) laleeee válasza -NoVa- (#87559) üzenetére


laleeee
őstag

Tényleg rövid a csöve, nekem csak a sedna earfit jó hozzá, de örülök neki mert fél éve ott áll a fiókomban és eddig nem tudtam semmihez sem használni

(#87562) kemcso válasza -NoVa- (#87560) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezt mondom :)

(#87563) laleeee válasza -NoVa- (#87560) üzenetére


laleeee
őstag

No bass,
Treble peaks 👌, e kettő kell nekem :)

(#87564) -NoVa- válasza kemcso (#87562) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én már csak egy Teát kérek :)

Majd jön, féláron nem hagytam ott.

(#87565) s4tch válasza laleeee (#87563) üzenetére


s4tch
veterán

Évek óta használok RE400-at, egyáltalán nem így szól, mint ahogy ezen a görbén látszik. A RE400 a hulladék kábelét leszámítva egy egészen kiváló füles, magáért a hangért sokszoros árat is érdemes lenne fizetni.

(#87566) funkmester válasza -NoVa- (#87564) üzenetére


funkmester
aktív tag

Ilyen mereseket, hogyan keszitenek? Rakotik egy erositore? Az erositonek nincs sajat karaktere?

(#87567) -NoVa- válasza funkmester (#87566) üzenetére


-NoVa-
őstag

De, adott esetben Crin ugyanazzal az erősítővel mér, aztán a saját mérései között egy általam hallott/ismert füleshez viszonyítva valamennyire lehet összevetni dolgokat, de azért messze nem szentírás, és nem feltétlenül a legpontosabb.

(#87568) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Q5 3.5mm vs 2.5mm balanced kipróbálva. Nincs akkora eltérés, mint a BTR5-nél, de azért térben és dinamikában is javul, ha kiveszem a 3.5mm átalakítót.

Szóval profitál egy kicsit a növelt teljesítményből. A Q5K meg jó, nem okoz neki gondot a bal-jobb zseb távolság stabil átlövése. Meg 10+ méter beltérben sem LDAC 990kbps mellett, a műanyag ház előnyei.

(#87569) vicze válasza -NoVa- (#87568) üzenetére


vicze
félisten

Hiába mondtam hogy jó az a műanyag ES100-nál. A fém ház a FiiO-knál sokat elvesz a hatótávból a fém ház hiába jó a tapintás meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#87570) jegenye77 válasza -NoVa- (#87568) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor még meggondolom.
Amúgy milyen 2,5 ös kábelt érdemes venni? ( ha még se nyugodnék :B )

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87571) -NoVa- válasza vicze (#87569) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az ES100 - BTR5 között volt egy akkora minőségi lépcső, ahol megérte a hangminőségért áldozni a hatótávból nekem. Itt most kb összeért a kettő, hosszabb távon kialakul, mit mire jobb.

(#87572) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Nem tudom volt e már : [FiiO FD5]

Én nagyon nagyon kíváncsi leszek , elég régóta szerelmes vagyok a CA Atlasba , csak pénzügyileg nem fér bele (3-400K) , viszont ez a cucc nagyon hasonló felépítés így ránézésre. Jelenleg csak [ezt az egy] reviewt találtam , itt nagyon jókat ír róla a srác , elvileg 320 euró körül nyit majd , az olyan 110-120K lesz nálunk gondolom , ennyi még nekem belefér. Valószínűleg nem adja ugyan azt mint egy Atlas , de nekem rendkívül szimpatikus.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87573) -NoVa- válasza -Skylake- (#87572) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#87574) laleeee válasza -NoVa- (#87573) üzenetére


laleeee
őstag

Ez egy fogyatékos csávó ,egy szavát sem szabad elhinni ,ráadásul a Linsoul embere.

[ Szerkesztve ]

(#87575) -NoVa- válasza laleeee (#87574) üzenetére


-NoVa-
őstag

Avagy van egyféle hallójárata, meg ízlése, meg milyen DAC/AMP láncra dugta az egyik/másik reviewer. Mivel a Linsoul árul FiiO cuccokat, az utolsó sorod végképp nem sokat befolyásolna, függetlenül attól, hogy nem igaz.

Ezt meg neked ideteszem (Tulku befogja a szemét), Tape Pro kicsit jobban kipolírozott hangzás. Nekem megéri vele szórakozni, mert ez az egyetlen IEM, amivel párnán oldalra feküdve sem változik a hangja, így meg igencsak kellemesen tud szólni mindenféle zenével, és sehol nem érzem offnak.

(#87576) laleeee válasza -NoVa- (#87575) üzenetére


laleeee
őstag

Azt senki nem tudhatja hogy milyen a hallójárata, tény hogy rossz minőségű hetvenes évekbeli felvételeken tesztel mindent. Azt hogy a Linsoul embere azt amerikai júzerek mondják a headfin, akik személyesen ismerik. Olyat is olvastam már hogy van aki csak azért nézi a videóit, mert tudja hogy mindig pont az ellenkezőjét kell gondolnia az adott termékről,mint amit ez a hülye előad, ezzel én is mélységesen egyetértek :)
A Tape Pro dobozból kivéve iszonyú barátságtalan dobozhangot adományoz, nem hiszem hogy olyan sokat fog javulni, de majd meglátjuk..

[ Szerkesztve ]

(#87577) -NoVa- válasza laleeee (#87576) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a 2 tüske 2.4 és 4 KHz-nél a probléma oka, azokat visszavágva máris emészthető a hangja. Alapvetően EQ nélkül is működik sokféle zenével, de pechedre a legtöbb elektronikussal nagyon nem.
Aztán a magasak tényleg nagyon egyénfüggően értelmezhetőek, sokaknak semmi gondja azzal a két csúccsal, mást meg iritál. Én szeretem az egyenletesebbet, 5-6k körül gödörrel, másnak meg nem gond az sem, ha ott nincs visszavágva a hangerő, neked jólesik az annyira emelt basszus, amit én már csak nagyon kialvatlanul viselek el pár Dózsa megivása után (Unicum + espresso, ettől kel fel a paraszt).
Ugyanígy a head fi is zajos, és sokféle, de van már elég fülesed, hogy azokból tudd szűrni mások véleményét.

Az enyém végtelenül egyszerű, ha spórolni akarsz, akkor itthon garanciával le kell csapni egy FiiO FH3-at, cserélni rajta kábelt, és abbahagyni a reviewnézegetést egy időre, sokkal jobbat csak sokkal drágábban, vagy sokkal később kapsz. A második Legacy 3-am egy kicsit jobb, mint az FH3, az elsőt egy kicsit alá soroltam, pont emiatt azt kockázatosabb hazai garanciaháttér nélkül ajánlani, plusz a FiiO magnéziumháza strapabíróbb.

A 70-es évekbeli felvételek meg tipikusan nem a szar hangminőségükről híresek. Valódi stúdiófelvételek komolyabb autotune és loudness belenyúlások nélkül, igencsak kellemes tud lenni néha. Elfér bőven az avant-guarde-barokk-opera-breakcore-metál experimental őrületeim meg a chiptune mellett.

(#87578) laleeee válasza -NoVa- (#87577) üzenetére


laleeee
őstag

chiptune-ról még nem hallottam, de megnéztem, régen ezt Casio Electro-nak hívták. Milyen műfaj áll a legjobban szerinted a Tape Pro-nak ?

(#87579) -NoVa- válasza laleeee (#87578) üzenetére


-NoVa-
őstag

Random számok, amik EQ nélkül sem szólnak rajta rosszul:
Hol Baumann - Red Flower
Oak Pantheon - Sol
Ez pl különösen kellemes róla: Glenn Stafford - Public Enemy

De pl Igorrr - Barocco Satani meg hallgathatatlan róla alapból, korrigálva meg egyben van teljesen.
Akad mindenféle, aztán vedd azt is figyelembe, hogy ez is kényes az erősítőre, és nem mindenről szól ugyanolyan jól. Xelasteccel használom, balanced, 250mW, bármi hiányozhat nálad a 3.5mm iBasso dongle esetén.

(#87580) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Van egy SM E10BT fülesem. Tartaléknak keresek mellé egy vezetékest, sajna a Xiaomi Piston-t lenyúlták. Keresgettem, olvasgattam, ezeket a füleseket találtam, elfogadható áron, viszonylag jó véleményekkel:
Xiaomi Mi In-Ear Basic
Baseus Encok H10
SoundMagic ES11S
SoundMagic ES18
Brainwavz Omega
Szerintetek, melyik lenne a legjobb választás?
Esetleg valami jobb ajánlat nagyon max. 10e-ig?

BÚÉK előre is mindenkinek

Köszi dm!

(#87581) laleeee válasza -NoVa- (#87579) üzenetére


laleeee
őstag

Várok egy E1DA 9038s Gen3-at, de aszongya egy német sràc a headfin hogy azzal is nagyon sz@rul szól a Tape Pro :K
Nekem kényelmes amùgy ,de csak a stock fekete-fehér tip-el

[ Szerkesztve ]

(#87582) -NoVa- válasza laleeee (#87581) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na abban viszont van PEQ, screenshotot betoltam, beállítod, meghallgatod, utána majd véleményezed. Addig tedd félre valami polcra.

(#87583) laleeee válasza -NoVa- (#87582) üzenetére


laleeee
őstag

Nincs más választásom mint várni,de legszívesebben visszaküldeném, pedig nagyon menő ahogy kinéz, kényelmes is, csak a hangja :W kipróbáltam azt az EQ beállítást amit mondtál,de én egyáltalán nem tartom túlzónak a magasait ,sőt . Inkább a basszus katasztrófa, amilyen sok, olyan hoki. Semmi textúrája,úgy szól mint egy régi kipukkant papírmembrános ruszki hangfal. Minden fülhallgatómnak amit megtartottam lelke van ( nf audio, ibasso, blonok ), ebbe valahogy semmi élet nem szorult :((

(#87584) 19ati93


19ati93
senior tag

Hali!
Sennheiser CX300S vagy a SoundMagic E50 lenne a jobb választás? Esetleg más így 15k körül?

PC/mobilon használnám.
Zenestílus amihez kellene: house és annak mindenféle variánsai; pl deep, dance, electro, stb, pop-indie zene.

[ Szerkesztve ]

(#87585) kemcso válasza 19ati93 (#87584) üzenetére


kemcso
Ármester

:) Az összefoglalót elolvasva valszeg fel se tetted volna a kérdést :) E50

(#87586) 19ati93 válasza kemcso (#87585) üzenetére


19ati93
senior tag

Olvastam. 2019-ben volt fríssitve ha jól látok. :DDD Azért kérdeztem rá.

(#87587) -NoVa- válasza laleeee (#87583) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez erősítő lesz, aztán majd kiderül, ha megjön az E1DA

(#87588) laleeee válasza -NoVa- (#87587) üzenetére


laleeee
őstag

Nem hiszem hogy ez azon múlik, ítt sokkal jobb erősítőkkel próbálták [link]

(#87589) -NoVa- válasza laleeee (#87588) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért 2 hasonló véleményt is nehéz találni, az egyik leírja, hogy a boosted bass filter fos (egyetértek), a másik arra panaszkodik, hogy semmit nem változtat a filter. Van egy BL03-hoz hasonló karaktere, emelt középmély, üt (high gain nem árt neki), és betolakszik a közepekbe (PEQ ide is segít), de nem lassú és mosott. Abban simán egyetértek, hogy nem egy ajánlott vétel a hangolása miatt, de ha a vételárat nézem (írtam anno, hogy 80$-ért kipróbálom), akkor a tér mélységében, elhelyezés pontosságában csak a Periodic BE tud hasonlóan jót, az összes olcsóbb hibrid és DD lapos, csak szélességben térnek el. Egyszerűbben befogadható egy jól hangolt lassú DD (BL03), de hallgasd meg minden EQ módosítás nélkül pl a Pink Floyd - Time elején a harangokat, többet mutat a jó, pontosan elhelyezhető 3D hangzásból, mint amit itt irogatok. Majd körbeadom ezt is próbálgatni kiváncsiaknak, ingyen objektívebben lehet fikázni. Azért ha 2020 legjobbját akarom összefoglalni, akkor még mindig egy 2019-es vásárlásomra nyúlok vissza:

(#87590) laleeee válasza -NoVa- (#87589) üzenetére


laleeee
őstag

Én nem hallottam még rosszabbat a tp-nàl, megfájdul tőle a fejem. Egy tesztelő illető szerint minden dap és dacjàval nagyon rosszul szól, viszont az N3Pro-val nagyon jól. Ilyen lejátszóm biztos hogy nem lesz úgyhogy kicsit idegesít hogy megvettem ezt a 💩-t. Eladni nehéz lesz, visszaküldeni az AliExpress nek vlsznlg még nehezebb. Rendeltem egy tri i3-at, meg szerintem fogok egy Believe-et is , aztán szerintem befejeztem ezekkel a túlárazott kínai limlomokkal :), mert július 1 től jön mindenre a vám és az áfa

(#87591) kamikaze7 válasza laleeee (#87590) üzenetére


kamikaze7
tag

A believe meg a tri 3 árából már kijonne egy lz a7, ami már megint egy magasabb kategória.

(#87592) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,

Barátnőm szeretne beújítani egy komolyabb fülhallgatóra, akinek készséggel be is ajánlottam a Bosshifi B3-at, amit én is nagy örömmel nyúzok már évek óta, csakhogy már úgy látom, sehol nem lehet kapni. Így valami más után néznénk, de a mostani piaccal egyáltalán nem vagyok tisztában, így hozzátok fordulok.

Ami fontos:
-IEM fülesre lenne szüksége
-Legtöbbször utcán használná, vagy BKV-n, ezért a jó izoláció alap.
-Karakterben leginkább egy nem túl erős V, vagy egy kiegyenlített, amit az ízléséhez el tudnék képzelni.
-A mikrofon nem kritérium, de nem is kizáró ok. Indifferens.
-Árban jó, ha megállna 25 pénzig, és még jobb, ha itthonról meg lehet rendelni, itthoni gari van hozzá. A külföldről rendelés is szóba jöhet viszont.

Nagyon köszi mindenkinek előre is :R

(#87593) kemcso válasza Švejk (#87592) üzenetére


kemcso
Ármester

Itthonról a SM E80 megfelel a kívánalmaknak, külföldi rendelést majd írnak a többiek.

(#87594) RetepNyaraB válasza Švejk (#87592) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

E80 gyakran akciós az angol shopban. Állítólag nem lesz vám a brexit megegyezés szerint, így szállítva is megáll 16k körül. Sima bestbuy akkor is, ha nem itthoni a garancia.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87595) Švejk válasza kemcso (#87593) üzenetére


Švejk
őstag

kemcso és RetepNyaraB, köszönöm! Gyanítom az itthon eggyel olcsóbb SM-ekhez képest (E10C, E50, E11C) jóval jobb az E80, tehát megéri az extrát?

(#87596) RetepNyaraB válasza Švejk (#87595) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az E50 basshead, a többit nem ismerem. Az E80 az áráért egy kiegyenlített fülesnek mondható, alapos bejáratás után.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87597) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!

Így, hogy egy kicsit kezd pörögni a topik, ehhez [87580] nem tud valaki egy kis infót adni?

K dm

[ Szerkesztve ]

(#87598) kemcso válasza dm1970 (#87597) üzenetére


kemcso
Ármester

SM E10 :) Épp belefér a keretbe az Edigital-nál, ahogy nézem.

(#87599) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Úgy alakult, hogy múltkor kaptam NoVától egy olcsó kis headsetet, teljes megelégedésre. Viszont közben előrántott a zsebéből mutatóba egy kisméretű hibridet (BGVP DS1 Pro - ezúton gratulálok a névválasztáshoz is - csak a mérete miatt volt érdekes) és pechemre bevásároltam belőle (mentségemre másnap visszamondtam a rendelést, de a buzgó kínaiak közben már elküldték :W ). Életemben nem jött meg ilyen hamar csomag ilyen messziről, dec 17-én adták fel, ma dobta be a posta, no vám. :Y

Igazi pocsék, kínai óccó armatúrás hang alsó középtől felfele. Persze tudomén, nem lehet elsőre ítélni, tehát járatom pár napot, de nincsenek nagy reményeim. HiRes audio, a kisf@szom...

Nb.: az egészben az lett volna az érdekes, hogy passzol-e a párom kicsi fülébe. Nem passzol. Mintha egy rosszindulatú külső hallójárati daganat ülne a fülkagylóján. Teljes siker. :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87600) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#87599) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ahogy mondtam, off a hangja (mint minden hibridnek eddig 100$ alatt), de ez a legkisebb over-ear hibrid méret, és a legolcsóbb mód meggyőződni róla, hogy jó-e a fülébe (olcsóbb lett volna, ha szólsz, és kitúrom a fiókból). Marad a Sony MH755 féle bedugós, ha elveszti az AKG-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.