Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86851) Greg204538 válasza onkelz (#86850) üzenetére


Greg204538
tag

muti :DD

(#86852) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni fülhallgató választásban.

Eddig ezeket használtam:
Sony MDR-NC31EM , Oneplus Bullets V2, Oneplus Bullets Type-C, ezek előtt nem emlékszem.

- Mit várunk el a fülhallgatótól leginkább (izoláció, kiegyenlítettség, mélyorientáltság, V-kiemelés, részletesség, strapabíróság stb.)?
Strapabíró legyen, legalább annyira mint a Oneplus Bullets Type-C, meg úgy hasonlítson rá karakterisztikában. Legyem azért részletes.
- Milyen árban gondolkozunk?
10-15k max.
- Milyen kialakítást keresünk?
a, In-ear/IEM (hallójáratba helyezhető), esetleg Earbud (fülkagylóba ültethető) fülhallgatót.
In-ear mindig is ilyen volt, earbud idegesít.
b, Milyen kábelvezetésű fülest keresünk, fül felett átvezethető, vagy hagyományos megoldásút.
Hagyományos, ugyan akkora méretű kábelekkel.
c, Normális kialakítás, vagy nyak mögött elvezethető kábel.
Normális.
d, Van-e szükségünk mikrofonra, vagy távirányítóra? A mikrofon nélküli fülhallgatók minden eszközzel jól szoktak működni, de mikrofonos/távirányítós esetén figyelni kell a választásnál a bekötés polaritására, illetve a készülékek kompatibilitására. Egyes lejátszók, telefonok nem szeretik a fordított/normál polaritásúakat.
Inkább mikrofonos, azzal tudok menet közben telefonálni ha rollerezek.
- Ha pontos elképzeléseink vannak, akkor jöhetnek az egyéb kívánságok, mint például kinézet, azon belül is a szín, anyaghasználat, vagy speciális célokra való kialakítás, mint például a sportolás közbeni használat.

Preferálom a fémet, fekete színben. Esetleg narancs.

Kínából is játszhat a rendelés, nem ódzkodok tőle.

Előre is köszönöm.

(#86853) Tulku válasza onkelz (#86850) üzenetére


Tulku
veterán

Félre ne érts, semmilyen ordas hibát nem hallottam, csak nekem olyan semmilyen benyomást keltett...lehet, hogy egy teljesen sima, nyugodt, kevésbé élénk hangképet kedvelőnek bejön, nekem unalmas volt...
Vegat hallgattam mellette, abban volt élet, de hiányzottak a közepei, hiszen erősen V...
És persze hozzá kell tennem, hogy ekkoriban épp volt egy Solarisom is...

[ Szerkesztve ]

(#86854) FőDudu


FőDudu
addikt

Bejaratas az lehetoleg fulben tortenjen, vagy eleg ha valami netradioval szol rajta a zene kb nonstop?

Tobbszaz oranyi hallgatas az honapokba telik fulben. :DD

Beraktam a fulest a P1 bor tokjaba, aztan laptopra radugva a BTR3 hajtja meg USB dac modban kozepes hangeron.

Erdemes mas hordozhato BT Dac-ot beszerezni, vagy a Periodic Carbonhoz eleg a BTR3?

Neztem Qudelix meg BTR5 es persze az oreg Es100 is listas volt, de egyik sem gyozott meg, hogy nagy elore lepest tudnek tenni veluk. Ugye a balanced hajtas itt kb kizart (a fix kabeles fules miatt), egyebkent meg mi masban lenne elore lepes?

Max P1-hez lenne lehetseges a balanced kabellel torteno meghajtas, de erosen ketlem, hogy a Carbon basszusai utan az szamomra ertekelhetot eredmenyezne.

Meg a Covid masodik orulete elott lehetne rendelni ezt-azt, igy ezert hoztam fel ezt a topikban. Szegrol vegrol fulhallgato tema.

Koszi!

FőDudu

(#86855) kamikaze7


kamikaze7
tag

Sziasztok! Nicehck dt300 pro, esetleg van valakinek, vagy hallotta már? Milyen lehet, nem igazán találok róla a neten infót, most eléggé jó árban van. Szerintetek? Blon hoz képest?

(#86856) lapalapa válasza -NoVa- (#86839) üzenetére


lapalapa
senior tag

QDC, most tényleg, ne má?!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86857) Tulku válasza lapalapa (#86856) üzenetére


Tulku
veterán

Csak a csatlakozás....bár én nem vagyok nagy híve ennek, mert egyrészt erősen szűkíti a felhasználható kábelek mennyiségét, másrészt nem azonos kábellel elég bumfordi hatást kelt...ha egyáltalán rámegy...
Ezer éve egységessé kellett volna tenni ezt is, erre mindenki spec csatlakozóval próbálkozik, hadd szívjon a user...vagy ölje bele a pénzt...

(#86858) lapalapa válasza Tulku (#86857) üzenetére


lapalapa
senior tag

Nekem mindkét qdc fülesemen elrepedt a csatlakozó a fém cső mellett (L3, meg a régi KZ).
Úgyhogy nekem az többet nem játszik.
Mmcx, sokan szidják, de én szeretem, bekattan, ott van. Szét is tudom szedni ha kell. Eddig nincs kudarcélményem.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86859) Tulku válasza lapalapa (#86858) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem a 2pin 0,78 mm az eddigi legjobban bevált aljzat, bár azt is szét lehet b@szarintani nyilván, de az időbe telik...mmcx hamarabb kikopik jóval...

(#86860) K1LLMy53Lf válasza FőDudu (#86854) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

bejáratás: én úgy csinálom, h van ilyen kis ovális zipzáros keménytok, a fülest lazán becsomagolom papírzsepkendőbe és belerakom a keménytokba, a zipzárt 3/4ig ráhúzva. nap közben, mivel itthonról dolgozom, az asztalira van dugva így, amikor lefekszem/kinyomom a gépet, akkor átrakom a dap-ra és extraként még le is van takarva egy pólóval/pléddel stb :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#86861) -NoVa- válasza FőDudu (#86854) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van rá hordozható audio téma, de idecsempészem ontopicba folytva a véleményem :)

On: Megjött a CP500. M-est rendeltem, mert ebből az S-es (legalábbis a másolat) nem zárt annyira jól, mint a 100-145-155-ösből., meg a többi S-es tipem. Bejött, szemre kb akkora az M-es 500 mint az S-es 155.
Eddig csak a P1-en próbáltam, ott a klón 500-nál jobb volt az eredeti 155-ös, annál egy nagyon kicsit jobb az eredeti 500. "Sajnos" az LSC08 kábel is pont egy hajszálnyival jobb, így rendelhetek még, ha nem akarom cserélgetni a fülesek között elkoptatva a gyűrűjét. Drágaszág. A Xelastec meg már elindult Belgiumból, egy hét és összemérhető.

A BTR3 mélye gyengébb, magasa mosottabb, mint a BTR5, úgyhogy nagyot lehet vele nyerni simán 3.5mm-en is (meg kb 50 vs 80mW, teljesítményben is több ott is), meg persze a Sabre DAC minősége is jobb. A BTR3 ment a Subaruba kihangosítónak már rég, oda jó.

(#86862) -NoVa- válasza lapalapa (#86858) üzenetére


-NoVa-
őstag

Némi epoxi meg heatshrink megoldja, emelt 2pinné konvertálja, de ja. Az LSC08 szerencsére nem forog, nem lötyög, nem koptat, pont ideális, de ez ritkaság MMCX-nél. A 2pin meg fix szögben áll, ha kényelmes, jó, ha nem, akkor is az van.

Amúgy fene se tudja, nagyon kivárom, próbáljon rá más, aztán talán rendelek árfüggően. Ha csak annyi változik, hogy más EQ kell a PDV2-n hozzá, akkor kár pénzt kidobni rá.

(#86863) Tulku válasza -NoVa- (#86862) üzenetére


Tulku
veterán

Csak egy kérdés (no offense): Miért hallgattok EQ-val? Jelentősen rontja a jelút minőségét, ha egy bizbaz szoftverrel és hardverrel tekergeti vki a biteket....természetesen szigorúan magánvélemény...

(#86864) FőDudu válasza Tulku (#86863) üzenetére


FőDudu
addikt

Aki nem tud maganak gyartani, az kenytelen a kapott cuccot a maga izlesere hangolni.
Az meg vagy a tipek vegtelen probalgatasaval jar vagy siman egy rendes EQ-val.

Az EQ nem nem ordogtol valo, eddig keves cuccot hallottam ami minden tartomanyban azt tudta volna amit en keresek.

Nyilvan CIEM-re van szuksegem - vagy szimplan EQ-val belenyulok a hangkepbe.
Van mas megoldas is?

FőDudu

(#86865) Tulku válasza FőDudu (#86864) üzenetére


Tulku
veterán

A CIEM nem az atyaúristen, az egy izoláltabb, közvetlenebb hangkép.
De ha nem tetszik, akkor abba is belenyúl ezek szerint az ember fia...nézd ez két állapot, entitás...nekem eszembe nem jutna, mert én hardveresen képzelem el az EQ-t, más pedig nem...
Pár esetben kipróbáltam, véleményem szerint azonnal hallhatóan rontott a térélményen, szeparáción, mikro dinamikán....stb...egy művi valami lett belőle...
Én - ha nem tetszik egy füles hangja - túl adok rajta (hosszú időn át az U18-at sem bírtam, mert nem az én referencia hangképem, de elismertem előnyeit).
Szerintem ez hosszú távon a "mindegyik fülesből a közel egyformára eq-zott hangkép kialakítása", ami megkérdőjelezi számomra a különféle hardverek váltogatását, most az előbb említett minőségromlásról nem is beszélek..
De ez magánvélemény...szigorúan....persze csak beszélgetünk.

(#86866) FőDudu válasza Tulku (#86865) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazabol a valasz eleg egyszeru: hallgatom ami tetszik.
Ha nem tetszik valaminek a hangja, akkor abba az iranyba EQ-zom ami tetszik.
Persze nem lehet mindent EQ-val korrigalni - P1 pl sosem lesz nekem baszusban eleg.
Illetve a telefonhoz adott fules sem uti meg a minosegi szintet amit elfogadhatonak tartok.

EQ eleg egyszeru, a technikai hattere meg nem igazan erdekel (bar van hozza illeszkedo tudasom is). En vagyok az a korosztaly aki meg gyartott maganak Quad405 erositot.

Ma mar nincs gond a jel/zaj viszonnyal mint anno mikor szuleim idejeben meg minden szart ossze kellett valogatni, hogy ne susogjon meg rendesen szoljon. Fuleshez 'VanDenHul' kabel se igazan kell - szerencsere...

Hangforrasnak ott a sok tomoritett meg egyeb formatum - nem minden nagy felbontasu, innentol az egesz elveszti az ertelmet. Szamomra.

Net radiot ugyanugy hallgatok ahogyan Mp3/Flac/Spotify/Tidal/DSD is a repertoar resze.

Nem audiofil valgyok, ez hatter zene nekem mondjuk munka vagy szabadidos tevekenyseg kozben.

Szoval nekem egy hordozhato megoldas kell nekem megfelelo minosegben.
Ugy tunik a Periodic Audio Carbon tudja azt hangilag amit en keresek, ha kell majd EQ-val korrigalom a hibait. Tobbre nem vagyom.

Vannak dragabb cuccok, hallottam is parat szolni (pl. campfire atlas) - egyik sem fogott meg annyira ami azonnali vasarlasra sarkallt volna. Nem anyagi okok miatt keresgelek parszaz dllaros savban - az Atlas sem tudott meglepoen tobbet annal amit epp hallgattam.

EQ-rol: szerintem a Harman gorbe nem butasag - az emberek azt szeretik.
Nekem kicsit tobb basszus es kevesebb magas tetszik, de kozel ott van amit mar jonak itelek. A konferenciazasra hasznalt WH-1000XM3-bol kifejezetten muzikalis fulest csinalt a harman gorbe az AutoEq-val (Wavelet progi Androidon).

Lehet csak oregszem, a 16KHz-t mar nem hallom. Akar mennyire tolom fel az EQ-t. ;)

FőDudu

(#86867) -NoVa- válasza Tulku (#86863) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt szakmai filozófiai háttér lesz, én SW oldalról közelítem a dolgokat, és hobbistaként tudok kompromisszumot kötni. Avagy ha korrigálni kell, és a végeredmény közelebb áll ahhoz, amit szeretnék, akkor örülök, mert mással nincs sok esélyem komoly pénzbeleöntés nélkül ugyanezt megoldani. A beleöntött összeget eleve erősen maximalizálom, mert nem ártana még pár házat venni szanaszét a világban.
Tipen, kábelen, forráson (egy határig) még eljátszok olcsón, de ez mind limitált.

A PDV2 EQ-ja mellett szól, hogy alapbeállításon pontosan ugyanazt a hangot adja ugyanabban a minőségben, mint a BTR5, és ha bárhol változtatok a parametric EQ-n, akkor tényleg csak az a terület változik, az általam meghatározott szélességben és mértékben, nem befolyásol semmi mást. Az ES100 ezt nem tudja, ott tényleg kihallani, ha lekapcsolom az EQ-t, a BTR5 meg eleve sem LDAC, sem USB módban nem tudna olyat, úgyhogy egyértelmű off.

Közben persze tudom, hogy igazad van az analóggal, de nem veszek Cayint :D
Meg XDuoo XD05+-t sem, és bele Muses 02 opampot, és BT modult, és egyéb kütyüket, amik állandó kísértést jelentenek. Kb úgy néz ki most az audio, mint 20 éve a PC piac, amikor havonta változott a legjobb ár/érték arányú CPU meg videokártya, és pusztán olvasni róla is érdekes volt.

(#86868) Tulku válasza -NoVa- (#86867) üzenetére


Tulku
veterán

Kinek a hardver, kinek a szoftver ....ugye... :)

(#86869) kemcso válasza -NoVa- (#86867) üzenetére


kemcso
Ármester

Én alapvetően Tulku-val értek egyet: addig keresgéltem, amíg meg nem találtam azt a szettet (mind asztaliban mind hordozhatóban), ami minden utólagos buheraEQ nélkül tudja azt a hangzást, ami nekem tetszik. És a kettő szett hangzásban nem ugyanolyan, mindkettőnek megvannak a sajátosságai.

SzoftveresEQ a tapasztalatai szerint eltolja a hangképet, lehet a PDV2 nem, de nem akarok sablon-eszközöket gyártani hangkép-módosítással.

[ Szerkesztve ]

(#86870) FőDudu válasza -NoVa- (#86867) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig az XD05 pont akcios a Banggoodon ;)

FőDudu

(#86871) kemcso válasza laskr99 (#86852) üzenetére


kemcso
Ármester

Mo-ról kb kettő van, ami ajánlott: SM E10 illetve az avax 330. Az épp aktuális hagyományos külföldről rendelős csodákra a többiek adnak majd ötletet.

(#86872) kamikaze7 válasza laskr99 (#86852) üzenetére


kamikaze7
tag

Avax szerintem elég jó, ha kína, akkor blon bl 03. Avax nal kevesebb, vagyis inkább nem olyan mély a basszusa, jól illeszkedik, a microfonja jó, nem kell plusz kábel, az illesztékei jól, kB 9e Ft. Ha több basszus kell, akkor blon, de ahhoz kell másik illeszték, meg a kábelt sem ér cserélni. Esetleg tin hifi T2 plusz még.

(#86873) lapalapa válasza Tulku (#86863) üzenetére


lapalapa
senior tag

Szívemből szóltál!
:C :R :C :R :C :R :C :R :C :R :C

Rontja a teret, behúzza a vastag fűggönyt...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86874) -NoVa- válasza kemcso (#86869) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hordozósban ez most eléggé megvan az FH3 / BTR5 párossal, viszont asztaliban simán felülmúlja a planar. Nincs nagyon elbonyolítva a PowerDAC, a TAS5558 DAC beállításait adja ki közvetlenül, egy appra, kb mint az iSine Cypher Cable. Ad elég pluszt az FH3-hoz képest, hogy megérje üzemben tartani Majd ha lement a pestishullám, el lehet kérni, aztán kipróbálni, egyszerűbb úgy. Meglátom majd a Periodic BE mennyit kavar ebbe bele, most eléggé letisztult a készlet.

(#86875) onkelz válasza Greg204538 (#86851) üzenetére


onkelz
aktív tag

bocs a parádés minőségért :D

(#86876) onkelz válasza Tulku (#86853) üzenetére


onkelz
aktív tag

Na jó, a Soalris mellett csóri Andro elmehet kapàlni :DDD

(#86877) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Ma voltam Tulku-nál G10 prototípust hallgatni (köszönöm neki a lehetőséget!).

Amit rólam érdemes tudni elöljáróban: Kpop-tól a Deathcore-ig ível a zenei ízlésem, a szórakoztatóbb, könnyen hallgatható karakterrel rendelkező fülhallgatók érdekelnek első sorban, a túlzottan analitikus, elemző és száraz darabok nem az én asztalom.

Forrás a Cowon Plenue 2 (MK.1) DAP-om volt, 6 előre kiválasztott FLAC (16-24 bit vegyesen) dalt vittem hallgatásra, a fülhallgatót fokozatosan megismerve azonban néhány impulzus ötletként felmerülő számba is belehallgattam. A G10-esen Spinfit illeszték volt, valamint Cowon 2.5mm-es balanced kimenetén hajtottam meg.

Az első benyomásom kellemes volt, ergonomikusan kiképzett univerzális ház, 2 pin-es cserélhető kábel, az érzékeny fülem is jól fogadta a formát és az anyaghasználatot. Méretét tekintve a nagyobb darabok közül való, bár ez nem túl meglepő a benne lapuló armatúrák számát tekintve.

Hajthatóságát tekintve, 15-20%-al több energiát kívánt a Plenue 2-től, mint a napi szinten használt Shure SE846, hogy azonos hangerőn szólaljon meg.

Oh My Girl - Guerilla (Queendom Final)

Kpop, 7 női vokál, egy nyugodt kezdésből építkező dal, ami a refrénig fokozotosan tölti fel a teret hangszerekkel, alapvetően elektronikus és szimfonikus elemekre kell gondolni.
Ha első hallgatásra valami mosolyt csal az ember arcára, már tudja, hogy jó helyen jár. Nagyon tetszettek a vokálok és a középtartomány, a dal végén lévő utolsó refrénnél nagyon ügyesen jelenítette meg az egyes énekesnőket, szép teret alkotva.

Counterparts - The Reflex Tester és Counterparts - Ocean of Another

Hardcore Punk, Metalcore, Hardcore Metal triumvirátusban elhelyezhető dalok. Az első rövidebb, klasszikusan nyers produkció, az utóbbi egy terjedelmesebb, de még mindig elég csiszolatlan darab megszólalásában. A teszt dalok között ez a duó rendszerint problémásabb szokott lenni, a túlzott részletezés itt kifejezetten hátrány a felvételek minősége miatt, viszont ha a fülhallgató túlzottan elkeni a részleteket, egy alaktalan, kakofón massza lesz az egész. Nagyon jól sikerült megtalálnia a fülhallgatónak az egyensúlyt, pont annyira volt dögös a megszólalás amennyire az nem bántó és mindeközben kiválóan adta át a dalok súlyát.

Shadow of Intent - Underneath a Sullen Moon

Technikás Deathcore, szimfonikus elemekre és női háttér/kórus vokál aláfestés. Egyértelműen egy nehéz dal a komplexitása miatt, mint a Deathcore általában, nagyon gyors sodrású, sok hangszer jelenik meg egyszerre a színpadon, a lassabb részek pedig ütnek, mint az ipari áram.
A fülhallgatón ez volt a kedvencem a teszt dalok közül, a lábdobok blastbeatje, a három gitárral olyan szépen húzott, miközben a vokál és a szimfonikus részek épültek rá, hogy egy élmény volt hallgatni. Nagyon jó színpadi kép, pont elegendő teret hagyott az egyes hangszerek között és ahol az SE846 ebben a dalban elvérzik (gyors és sűrű részeknél háttérbe vesző magas tartomány és a breakdown-oknál túlreprezentált közép-mély tartomány). A G10 végig képes volt egyensúlyt tartani a dalban, miközben szépen hozta a részleteket az egyes hangszerekhez, egy könnyen hallgatható és koherens összképet alkotva.

YG - Go Loko (ft. Tyga, Jon Z)

Hip-hop, latino tematikájú gitáros alappal, helyenként a trap műfajt idéző megoldásokkal. Egy nyugodtabb hangvételű dal, nem különösebben bonyolult szerkezettel. Szolid produkció újfent a G10 részéről, én ezt várom el, ha a busz ablakán kitekintve az elsuhanó táj mellé valamilyen chill dalt szeretnék hallani. Finoman tárja eléd a részleteket, de nem halmoz el velük, hogy zavaró legyen, a térérzet pedig remek.

HVDES - Revelations

EDM, Dark electro néhány trap elemmel kombinálva. Ütős megszólalású dal, amit nagyon jól prezentált a fülhallgató, elegendő teret adott az egyes tartományoknak, minden ott volt, ahol lennie kell. A basszus jó ízléssel volt tálalva, ahol kellett odavágott, de sohasem vált fárasztóvá a jelenléte.

Összefoglaló: Nagyon kellemes partnere volt a Cowon-nak a G10. Harmonikus, kiegyenlített hang, ami műfajtól függetlenül könnyen hallgatható. Maga a megtestesült egyensúly és ami a legfontosabb, hogy sehol sem támad hiányérzete az embernek, csak hallgatod és élvezed a produkciót.

[ Szerkesztve ]

(#86878) -NoVa- válasza PR0JECTNR56 (#86877) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Ha első hallgatásra valami mosolyt csal az ember arcára, már tudja, hogy jó helyen jár."

Vagy a fülesemmel van baj, vagy a K-Poppal, de amúgy kösz a leírást :D

(#86879) FőDudu válasza -NoVa- (#86878) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor miert a mosoly?

FőDudu

(#86880) -NoVa- válasza FőDudu (#86879) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mert a fülesem képes mosolyt generálni, de a zeneválasztásokhoz csatolt hifista-semmitmondó szófelhőn jól szórakoztam, kicsit a borászat/barista túltolásra emlékeztet, aminél szintén képtelenek egyértelműen szavakba foglalni amit éreznek/tapasztalnak, de azért megpróbálják több-kevesebb sikerrel.
Ebből is most annyit tudtam meg, hogy nincs semmilyen hallható gyengesége, szórakoztató, de nem fárasztó hangolás, amiket valószínűleg nagyon kedvelnék, és nagy, ami nálam már inkább dealbreaker.
De borzasztó nehéz szavakba foglalni egy fülest, ahogy én sem tudom leírni érthetően, hogy mit hallok ki most a P1-ből, majd ha erre jársz, belehallgatsz, az legalább működik.

(#86881) lapalapa válasza -NoVa- (#86880) üzenetére


lapalapa
senior tag

"ahogy én sem tudom leírni érthetően, hogy mit hallok ki most a P1-ből"
Mire képes egy remek illeszték. :DD
Az FH3-on nem próbáltad, vagy kényelmetlen?
Az még a nagy durranás!

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86882) -NoVa- válasza lapalapa (#86881) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, az 500 elrontja a bulit. Tisztán hallom ebben a káoszban is, hogy a szitár mikrofonjának az erősítőjének a tápja zajos :D

Amúgy végigpróbálgattam mindenfélén, és a P1 meg az FH3 egyértelműen ezzel a legjobb eddig, az L3-ra a 155 jobban is illeszkedik, és jobb hangot is ad vele. Egyébként azon visszatértem a saját unbalanced kábelére, és a BTR5 helyett a Roland erősítőmről hajtva sokkal barátságosabb, jobban illik hozzá.
Az Urbanfunon ugyan jól állna, a 155 meg még ideálisabb lenne a csövére, viszont az meg a saját eredeti tipjével szól a legjobban, totális csalódás :DDD .
Szóval kipróbáltam mindenen, de csak erre a két fülesre tudom 100%-ban azt mondani, hogy ez a legjobb. De erre a kettőre tényleg nagyon, aztán jövő héten ha beesik a Xelastec, korrigálhatok.

A Rosemary-n nem stabil:

(#86883) PR0JECTNR56 válasza -NoVa- (#86880) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Szívesen, ez a lényeg:

"Ebből is most annyit tudtam meg, hogy nincs semmilyen hallható gyengesége, szórakoztató, de nem fárasztó hangolás, amiket valószínűleg nagyon kedvelnék, és nagy, ami nálam már inkább dealbreaker."

"de a zeneválasztásokhoz csatolt hifista-semmitmondó szófelhőn jól szórakoztam, kicsit a borászat/barista túltolásra emlékeztet, aminél szintén képtelenek egyértelműen szavakba foglalni amit éreznek/tapasztalnak, de azért megpróbálják több-kevesebb sikerrel.
"
- így tudtam a legjobban körülírni az élményt, nem érzem, hogy semmitmondó kifejezéseket raktam volna bele, de a hallgatás lehetősége feltételezem mindenki előtt nyitott, így más is megtudja osztani a tapasztalatait (akár jobb megfogalmazásban is). A legjobb műszerek amúgy is mindenkinél kéznél vannak, a két füle és a saját ízlése nyomán.

(#86884) lapalapa válasza -NoVa- (#86882) üzenetére


lapalapa
senior tag

Csak egy trükk P1-re az 500-hoz.
Nincs válla a vetőcsőnek csak egy karika. Emiatt az 500 kicsit billeg a végén, nincs ami központban tartsa.
Vettem vízvezetékszerelős teflon szalagot, hosszában vékony csikot vágtam, összesodortam és ezt tekertem a vetőcső végére, így stabilabb és nem billeg.

Lehet hogy a Rosemary-nek is csak egy kis teflon szalag kell... :)

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86885) fericske válasza PR0JECTNR56 (#86883) üzenetére


fericske
addikt

Számomra érthető volt, átjött amit mondani akarsz.

(#86886) -NoVa- válasza PR0JECTNR56 (#86883) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ne vedd negatívnak egy pillanatra sem, pusztán a lehetetlen feladaton szórakozok, hogy nincs felkészülve a nyelvünk és a szókincsünk egy hangélmény tökéletes átadására, és el kell menni somelier irányba hozzá. "Technikás Deathcore, szimfonikus elemekre "
Felénk egy basszusgitáros kolléga ezt a kategóriát úgy nevezi: "Dallamos, csak kicsit vérhányós", az a maga kellő egyszerűségével kifejező.
Én lényegesen nyersebben és egyszerűbben próbáltam volna megfogalmazni (ahogy össze is foglaltam egy sorban), azért is vagyok mérnök, nem marketinges.

(#86887) FőDudu válasza -NoVa- (#86886) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert valaki vagy muvesz, vagy mernok ;)

A muvesz kepes egy csokirol orakig beszelni, szine/szaga/allaga/formaja/texturaja alapjan parhuzamba allitani barmivel.

A mernok meg szimplan leirja hogy csokolade.

Na ezert nem tudom pl en sem isteniteni a fuleseket.
2 kategoria van: jo/nemjo.

Azaz ami nem jo az nem azert nem jo mert a cintanyer sepruvel torteno simogatasa utan nem olyan a lecsengese a hangnak mint a csillapitatlan hang terjedese kitudjamilyen akusztikaju koncert teremeben...- hanem azert mert az elso pillanattol fogva szarul szol.... ;)

Lehet nem vagyok eleg kifinomult, sot meg lehet meg sem erdemlem ami a zene nyujtani tud nekem... :DD

FőDudu

(#86888) lapalapa válasza -NoVa- (#86886) üzenetére


lapalapa
senior tag

Akkor az én "szárnyalás" -om is vicces lehetett, pedig tök komoly. :K

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86889) lapalapa válasza FőDudu (#86887) üzenetére


lapalapa
senior tag

Érdekes, én például hallgatás közbeni érzéseket tudnék írni, ez lenne a legfurább gondolom.
Nálam a jó, nem jó úgy jön le, hogy megragad-e a produkció, amit a kütyü nyújtani tud, vagy nem. Ha nem, akkor már annyira nem is érdekel, hogy hol emel ki, és hol nem. Meg aztán nem csak frekimenet van ott.
Ja és nem vagyok művész, távolról sem.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86890) laleeee


laleeee
őstag

Nekem is volt már hogy azon kaptam magam a spárban sorbanállás közben, hogy vigyorgok mint pina a lavorban a blonnal a fülemben :)

(#86891) FőDudu válasza lapalapa (#86889) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet nem ment at - en nem tudok rajongani egy valamiert... Talan az en hibam.

Vagy jo es hasznalhato, vagy nem jo.
Hasznalati targy, nem etel/ital amit az ember szeret vagy elvez.

Maga a zene lehet elvezheto, de nem a kozvetito cucc miatt.
Az csak kozvetiti.

Nem vagyunk egyformak. :R

FőDudu

(#86892) fericske válasza FőDudu (#86891) üzenetére


fericske
addikt

Ezzel vitába tudnék szállni :)
Számít a közvetítő cucc minősége zenére vonatkoztatva úgy, hogy én pl. jazzt azóta hallgatok amióta felfedeztem, hogy a közvetítő cuccomon az is élvezetesen szól, és azóta tetszik és tudom is értékelni a műfajt, ameddig korábban hanyagoltam.
Most is hanyagolom, ha pl. teló - tws koncepcióval szerelkezem fel, tehát ez nem korral járó tapasztalat :)

(#86893) FőDudu válasza fericske (#86892) üzenetére


FőDudu
addikt

A TV-ert is rajongsz ha jo filmet latsz rajta?

Ez egy kozvetito eszkoz amit jol megvalasztva elmenyeket kapsz a rajta keresztul kapott tartalomtol. De nem az eszkoztol.

Ennel jobban nem tudom leirni.

Eszkoz, semmi mas. Nem imadni valo targy. Az mar az almas/windowsos androidos/iphone-os hitvilag ;)

FőDudu

(#86894) fericske válasza FőDudu (#86893) üzenetére


fericske
addikt

A képmegjelenítőmet direkt filmnézéshez választottam és elégedett vagyok vele, szépen jeleníti meg a színeket, kontrasztokat, szóval talán akár rajonghatok is érte, mint ahogy nem rajonganák egy gyengébb minőségű kijelzőért.
Te miért próbálgatsz különböző füleseket meg illesztékeket?
Hogy találj valamit amivel rajonghatsz zenét hallgatni?
Úgy gondolom ezt nem lehet igazán kettéválasztani.

(#86895) -NoVa- válasza FőDudu (#86893) üzenetére


-NoVa-
őstag

Látványorientált filmnél nem mindegy a TV, a zenénél is lényeges tud lenni pl a hang. Én pl amellett, hogy mérnök vagyok, azért rúgtak már ki zeneiskolából is, szóval láttam már jobb minőségű hangszereket is, meg szeretem, ha jól adja vissza a hangjukat az eszköz.

És ugyanúgy eszembe sem jutna meghallgatni az FH3-nál gyengébb cuccról pl a Sultans of Swinget, arról viszont elismerem, hogy zseniális élmény. Sokkal több autotune előtti zenét hallgatok a jobb füleseimen, mert közvetlenebb, több extra élményt tud adni.
És mellette van az a zene, amit önmagáért szeretek bármin, csak nem zárkózok be egy konkrét playlistre.

(#86896) FőDudu válasza fericske (#86894) üzenetére


FőDudu
addikt

En keres(t)em a szamomra megfelelo megoldast.
De attol meg ez egy hasznalati targy, nem fetis.

Ugy szol ahogy elvarom. Kesz, lehet masra figyelni. Lehet tovabb lepni.
Talan ez a kulonbseg. En hatterzenekent hallgatok barmit.

Ritka az amikor leulok (csak) zenet hallgatni. Olyan kb meg sosem volt.
Bar a Carbon neha elbambulosan jol jeleniti meg amit felvettek. ;)

FőDudu

(#86897) FőDudu válasza -NoVa- (#86895) üzenetére


FőDudu
addikt

Lenyeges a megfelelo eszkoz - de ettol meg nem leszek sem rajongo sem hitterito.
Mint az autonal - tudja amit elvarok. Ha az egy Skoda vagy epp egy elektromos akarmi az mar kevesbe szamit.

FőDudu

(#86898) lapalapa válasza laleeee (#86890) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ebben ez a jó mindig tanulok valami újat! :B
:C

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86899) fericske válasza FőDudu (#86896) üzenetére


fericske
addikt

Értelek, bizonyos mértékig.
Háttérzenélés nálam ritkán van, és akkor max halkan valami, ami nem vonz be hangminőségileg, de nincs is benne zavaró hang.
De ez a fétis meg hittérítés dolog nem tiszta.

(#86900) lapalapa válasza FőDudu (#86897) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát én sem szoktam becézgetni, meg simogatni a hifi kütyüimet, nekem is eszközök, amikkel zenei élményhez juthatok. Gondolom itt mindenki így van ezzel. Azért beszélgetünk itt, mert sok fül sokmindent hall, információt cserélünk kütyükről, de nem azért, hogy megvegyük, hazavigyük és kitegyük a hifi oltárra otthon és imádkozzunk hozzá, meg áldozzunk Neki (a leghatásosabb éjfélkor fehér krétakörben fekete kakast áldozni, Mekka felé).
Neked nincs igényed elmélyülten csak zenét hallgatni, de azért mint írod sikerült múltkor belefeledkezni.
Látod? Csak a megfelelő kütyü kell... :)

Egyébként így kezdődik, néha néha belefeledkezünk, aztán azon kapjuk magunkat, hogy leülünk egy hideg sörrel nyugiban zenét hallgatni.
Meg az ember elkezd olyan zenéket is örömmel hallgatni amitől régebben felállt a hátán a szőr.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.