Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86351) darvinya válasza jegenye77 (#86350) üzenetére


darvinya
titán

Milyen app-ra gondolsz?
Újabb huawei -eknél nincs Play áruház.
Ez csak egy figyelmeztetés, hogy az eszközzel ő nem szivesen hajlandó együttműködni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86352) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tsőő

Annyi ideje keresem a megfelelő vezetéknélküli fülhallgatót, hogy beleuntam, marad a vezetések

Ezekre lenne szükségem:

1.-
Valamilyen strapabíróbb vezetékes füles, sima agybadugós, edzéshez, nem kell semmi fülreakasztható hülyeség, csak viszonylag kicsi legyen, mert a fülem is kicsi.
Úgy döntöttem hogy veszek hozzá egy Mp3 lejátszót, és arról fogom hallgatni, azt nem sajnálom ha odavágom valamihez telefonnal ellentétben

A kettő együtt max 10-15k körül lenne

Az max pluszba jó lenne, ha lenne a füleshez valami csíptető

2.-
Meg kellene még egy vezetékes füles utazáshoz, nem számít a strapabíróság, csak vonatozáshoz kell, jól szóljon, főleg a basszus legyen kiemelkedő, bár EQ-val úgy is beállítom, most egy Xiaomi van, abból egy régebbi csúcs verzió, ezt imádom, de már megérdemli a nyugdíjazást

Ezt max 10k körül

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#86353) -NoVa- válasza jegenye77 (#86348) üzenetére


-NoVa-
őstag

Honnan rendelted, hogy ideért ilyen hamar? Hangja bejön?

(#86354) jegenye77 válasza darvinya (#86351) üzenetére


jegenye77
addikt

Mintha egy videóban azt láttam volna, hogy ilyenkor települ egy app. De nem fontos csak meglepődtem, hogy ezt írja ki.
NoVa
Németországban vagyok és a hifi passion tól rendeltem. 3 napot írtak de 4 lett.
Hangját nem tudom még mert kb 3 percet próbáltam eddig.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#86355) darvinya válasza jegenye77 (#86354) üzenetére


darvinya
titán

Ez még csak figyelmeztető, vannak gyártók aki egyből tiltják, ha…
Akkor lehet sűrűn felmenőket szidni. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86356) Eversmann válasza jegenye77 (#86350) üzenetére


Eversmann
aktív tag

APKpure-ról is le tudod tölteni, UAC app.

De sokat nem ad hozzá szerintem, mert csak Volume beállítás van

Life is better with a Titan

(#86357) jegenye77


jegenye77
addikt

Eddig mit hallgattam? :F
Pár óra zenehallgatás után rá kellett jönnöm, hogy kb csak a 60%-át hallottam a számoknak.
Ibasso nélkül nem tudom kipróbálni mert nincs másik adapterem.
Amitől féltem, hogy nem passzol a fülembe ez a kialakítást az szerencsére nem úgy lett. Nagyon jól illeszkedik és nem esik ki.
Kábel elég merev, viszont nem dübög bele a zenébe ha mozgatom. Legtöbbet itthon fogom használni így nem probléma a merevsége de séta közben ez lehet probléma. Igazából nem tudom mert még nem volt ilyen fülesem aminek ilyen vastag kábele van :Y
Hangra annyit tudok mondani, hogy az előző fülesekhez képest sokkal tisztább és erőteljesebb a hangja. Több részletet hallok meg. Olyan hangokat amiket nem is tudtam, hogy van a zenében.
Nem akartam, hogy nagyon a mély orientált legyen a füles és ez nem is az. Kicsit kevéskének is tűnik és a magas meg soknak. Igaz ez az előző sennheiser nél is így volt az első pár napban. Gondolom mikor bejáródik változhat ez is.
Aksit azért rendesen szívja az ibasso. Bekapcsol kijelzővel lehet max 2 órát tud a Mate 20 pro.
Köszönöm az ajánlást! Összességében megvagyok elégedve :B
Teljesen más így zenét hallgatni.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#86358) enginev3.0 válasza #65998848 (#86005) üzenetére


enginev3.0
félisten

E11c jobb mint az E50?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#86359) jegenye77 válasza jegenye77 (#86357) üzenetére


jegenye77
addikt

Rugalmas szivacs illeszték sokat javított a mélyen. Így azért már más + a telón el volt állítva a hang beállítás :B
Egyre jobban tetszik :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#86360) stickrs válasza -NoVa- (#86344) üzenetére


stickrs
senior tag

Nagyon megérte megvenni az urbanfun mellé a balanced tripowin kábelt, a csatlakozója sokkal jobban fogja a fülest, jóval hangosabb, és a mélyek is nekem sokkal erőteljesebbnek tűnnek, és ezzel nem volt a gyárihoz hasonló gond, szóval most a tökéletes :))

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#86361) -NoVa- válasza stickrs (#86360) üzenetére


-NoVa-
őstag

Zonie vagy C8? Nekem a C8 kiesik, a sajátja teljesen jól illeszkedik, de a Zonie-ről többen írták, hogy jó az Urbanfunhoz. Többféle MMCX csatlakozóval van, az enyém első branch, a tiéd már újabb lesz. Mindenesetre csodás kis bigyó, tengerre ezt az egyet vittem magammal.

(#86362) stickrs válasza -NoVa- (#86361) üzenetére


stickrs
senior tag

Zonie amit rendeltem, és kb ugy áll benne mintha erre gyártották volna, sokkal jobban illeszkedik mint a gyári.. bár lehet én kaptam abbol ilyen szempontbol is selejtet, nagyon könnyen forog körbe, olyan mintha túl laza lenne.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#86363) balbla


balbla
tag

Sziasztok,

Tapaszttalt már valaki olyat, hogy a Btr5 ha 2.5 utan a 3.5 be dugok egy fülhallgatót oda nem ad ki hangot? Mar fel orája túrom a netet de nem találok megoldást.

Köszi

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#86364) balbla válasza balbla (#86363) üzenetére


balbla
tag

Megoldódott. Ki kellett húzni a töltést és megy :W :DD

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#86365) -NoVa- válasza balbla (#86363) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kapcsold ki váltás előtt, úgy jól kezeli. A 2.5-nél nem tesz neki jót a bekapcsolva kihúzás, mert rövidre zárod a két földet egy pillanatra.

(#86366) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!
Van egy Samsung S8 mellé kapott AKG fülhallgatóm, amivel meg vagyok elégedve, így gondoltam kipróbálnék egy kicsit komolyabb agybadugósat is.
Főként az S8 és egy FiiO BTR3 lenne a forrás.
Amiket nézegettem, a Soundmagic E10, 11, 50, esetleg az Avax EP-330.
Ezek közül már lenne valamelyikkel jelentősebb ugrás az AKG után?
Melyik lenne a legjobb választás?
Árban nagyon nem szeretnék feljebb menni, max 20k.

(#86367) balbla válasza -NoVa- (#86365) üzenetére


balbla
tag

Köszi, kikapcsoltam :C

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#86368) monti0222w válasza T_Stark (#86366) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem nem lenne jelentősebb ugrás a hangban, valószínűleg többet kellene rá áldozni amennyiben hallani is szeretnéd a változást, a többet. :K

(#86369) darvinya válasza -NoVa- (#86365) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudod rövidre zárni, mivel a 2.5-ös PIN kiosztása nem ad rá lehetőséget.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86370) -NoVa- válasza darvinya (#86369) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor csak valami kisütéses detektálása lehet, ha sikerül vele összehozni azt, hogy a másik jacket higgye aktívnak, akkor a ki-be kapcsolás sem segít. De ha kikapcsolva kihúzom és visszadugom a fülest, már jó lesz.

(#86371) darvinya válasza -NoVa- (#86370) üzenetére


darvinya
titán

Pont az a gond, hogy leválasztáskor nincs semmi zárás, vagy finomabb megoldás a ellenállás változás, ami az elektronikus kapcsoláshoz kell.
Ekkor csak elektronikán múlik minek saccolja, és átkapcsol másik kimenetre, mert feltételése arra billent.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#86372) T_Stark válasza monti0222w (#86368) üzenetére


T_Stark
őstag

Hol kezdődik az, amit már érdemes lenne megvenni?

(#86373) monti0222w válasza T_Stark (#86372) üzenetére


monti0222w
addikt

Sajnos árban jóval feljebb, de szerintem maga a fül a hallás is befolyásoló tényező a döntésben, nem biztos hogy kihallanád-e a többet, ezzel nem szeretném azt mondani hogy rossz a hallásod csak nem biztos hogy észre veszed azokat a részleteket amivel többet nyújtana az adott füles.
Mindenféleképp ajánlott lenne egy hallgatás, amennyiben Bp. vagy a Muzixnál erre van lehetőség, javaslom egy drágább füles hallgatását hogy meggyőződj arról hogy van-e neked igényed egyáltalán a drágább fülesre.
Felsorolok pár jó fülest, bár ők sem a krém, de megfizethetőbbek: AKG N40, Nuforce EDC3, Audiófly AF78, ezeket hallottam és nem rosszak! Az utóbbi kettő semlegesebb hangképp jellemzi, az első, mélyben többet adó a másik kettőnél.
Mostanában a Blon BL-03-t emlegetik itt a topicban mint jó füles, illetve a többi topic lakó is ajánlhat neked még jót. :K

(#86374) -NoVa- válasza T_Stark (#86372) üzenetére


-NoVa-
őstag

Blon BL-03, valami 2pin TRN kábellel SpinFit CP145 tipekkel belefér az árba, és óriási minőségi ugrás.

(#86375) laleeee válasza -NoVa- (#86374) üzenetére


laleeee
őstag

Szerinted kihallaná a többet a samsung stock füleshez képest ?

(#86376) laleeee válasza T_Stark (#86372) üzenetére


laleeee
őstag

Blon nagyon jó tényleg ,jóval többet tud mint amennyibe kerül ,ha nincs kicsit is mély hallójátatod. Én várok még hozzá kábelt és tipeket ,de egyelőre csak itthon tudom használni,mert könnyen kimozdul a fülemből :U

[ Szerkesztve ]

(#86377) T_Stark


T_Stark
őstag

Megnézem amiket írtatok, csak kicsit meglepett, hogy olyan “jó” ez a teló mellé kapott AKG, hogy 20k alatt nem is kapni jobbat.

(#86378) laleeee válasza T_Stark (#86377) üzenetére


laleeee
őstag

Dehogy annyira jó,csak vicceltünk

[ Szerkesztve ]

(#86379) -NoVa- válasza laleeee (#86375) üzenetére


-NoVa-
őstag

Persze, dinamikában, térben, részletességben és hangolásban is más szint.

Mondhatnám az YBF-ISS014-et is, de az már kilóg az összeghatárból, ha belefut egy kábelcserébe.
Egy hétig csak azt hallgattam esténként, kb továbbra is egy szintnek tartom a Blonnal, csak nem 3 helyről kell összeszedni hogy működjön. Rossz esetben elég kettő :)

(#86380) laleeee válasza -NoVa- (#86379) üzenetére


laleeee
őstag

Én is imádom, kezd bejáratódni ,ma egész délután azt hallgattam, teljesen más hangolás mint az it00, örülök hogy van mind a kettő, de mikor a blonról a fülemben marad a két eartip amikor kiveszem, és nemcsak a spinfit 145, akkor azért lehúznám a vécén őket szívesen :) Az ibasso símogat ,a blon üt, a lehető legjobb értelemben,még a közepe és a magasa is punchy, régen dolgoztam Szegeden egy "diszkóban",
Electro-Voice hangosítás volt, arra emlékeztet nagyon a hangja. Az ibasso lényegesen technikásabb és kényelmesebb cucc azért,de a blon csilingelő magas és üveghangjai páratlanok szerintem, ha csak az egyiket választhatnám nem tudnám eldönteni hogy melyik legyen az.

[ Szerkesztve ]

(#86381) monti0222w válasza T_Stark (#86377) üzenetére


monti0222w
addikt

Nézd meg még az SM E80-t is, elég zenei füles, sok műfajjal élvezhető, a Blon 03 kicsit V alakú mint az N40 is, persze nem egy ligában játszanak ami az árat illeti.
Amiket meg írtam fülesek meg 30 vagy a feletti összegben mozognak, amenyiben egy úgy nevezett mindenevő füles kell 20 körül akkor csak a E80 marad. :K

Laleeee: csilingelő? :N

[ Szerkesztve ]

(#86382) laleeee válasza monti0222w (#86381) üzenetére


laleeee
őstag

Aha, vannak bizonyos magas hangok ,amit csak a blon tud így hozni és elkülöníteni a többi szólamtól, dehát neked hiába mondom mert fingod nincs az egészről :)

(#86383) monti0222w válasza laleeee (#86382) üzenetére


monti0222w
addikt

csak a blon, értem! :))

(#86386) balbla


balbla
tag

Sziasztok,

Tudnatok ajanlani boltot ahol egy helyrol tudok venni spifit c145ot es trn kabelt a blonhoz?

Koszi

Ha valami működik ne piszkáld!!!

(#86387) T_Stark válasza monti0222w (#86381) üzenetére


T_Stark
őstag

E80-at már inkább 26k körül látok, van ahol olcsóbb?

(#86388) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Laptopot szeretnék váltani, és a kiszemelt példányon csak usb-c kimeneti van. Adnak hozzá usb jack átalakítót.
Jelenleg egy E11-t hallgatok.
Kérdés: Vegyek egy E11 usb-c típust, maradjak az ASUS saját átalakítójánál + meglévő E11, vagy vegyek egy jobb átalakítót?
Lesz érdemi különbség a mostani hangminőséghez képest?

(#86389) -NoVa- válasza laleeee (#86382) üzenetére


-NoVa-
őstag

? Ezt így igen nehéz értelmezni, de kezdem az elejétől, érthetően, lépcsőkben:

- Samsung gyári: Harman görbe felé hajló tuning, V. Tere nincs, keskeny sík. A kábele zörgős rettenet, de ingyen volt.
- SoundMagic E10: Némi értelmezhető szélességet ad, előrelépés, de nem a legjobb opció annyiért.
- Zero Audio Carbo Tenore: eBayről 14k körül Japánból még mindig kapni. Sokkal jobbnak tartom a Samsungnál és az E10-nél, térben, részletességben, de a kábele sérülékeny, meg már sokkal jobbakat kapni alig drágábban.
- BL-03: Sokkal jobb alig drágábban. Nem V, a közepe nincs visszafogva, a magasai nincsenek emelve, csak a basszust tolták kicsit túl, amit meg lehet szokni. Nagyon fekszenek neki a blues, rockzenék, ott nem csak az árához képest teljesít jól, szimplán csak csodás. Gitár, dobok, cintányérok, + ének nagyon élő hangzást ad. Jazzre, nagyzenekari témákra az emelt basszusa kicsit belebúg a középtartományba, zsúfoltabb elektronikus zenék meg még könnyebb/gyorsabb membránt, vagy armatúrát igényelnek. Ott is jó, de nem annyira, mint amikor Led Zeppelin vagy The Doors szól rajta,
- Urbanfun YBF ISS-014: 70$-al az árkeret teteje. Nincs úgy túltolva a basszusa, mint a Blonnak, gyorsabb, de nagyon halkan hallgatva csökken a dinamikája, hangerővel jön a csoda. Szintén jól áll neki a klasszikus rock, de mivel nem tolja úgy túl a felső mélyeket, több stílusban használható. A magasa néha kicsit sok, ahogy a Blon mélye, de inkább csak egymáshoz viszonyítva tűnik fel, magában nem zavaró. Érdemes még a méretét említeni, ez az egyetlen füles ami párnán oldalt fekve kényelmes nekem, óriási plusz pont. Viszont a vetőcsöve nagyon vastag, nagyon szűk hallójárattal nem kényelmes. S-es tippel még jó.

Az biztos, hogy nincs olyan hang, amit csak a Blon tud elkülöníteni, a Tenore pedig nem, csak a hangzás tisztaságában van előrelépés.
Az E80-at meg nem hallottam.
Hibrid armatúrás cuccokból meg az igazán jó hang még sajnos nem 20k-nál kezdődik.

(#86390) monti0222w válasza T_Stark (#86387) üzenetére


monti0222w
addikt

[link] van olcsóbb is, igaz nem olyan sokkal.

(#86391) laleeee válasza -NoVa- (#86389) üzenetére


laleeee
őstag

Magas hangok szeparációjában a legjobb a blon amit eddig hallottam, ezért volt nekem csalódás a cca és a revonext,mert megannyi driver , de sehol nincsenek részletességben az it00-hoz és a blon-hoz képest. Nagyon várom az L3-at is, az már "igazán jó" hibrid szerinted ?

[ Szerkesztve ]

(#86392) -NoVa- válasza laleeee (#86391) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az. Persze honnan mérjük az igazán jót.

De a P1 nem portable, azzal kár összemérni :)

A Legacy 3 BTR5-ről, balanced kábelen hangzásra, dinamikára, részletességre és könnyedségre pontosan a Sennheiser HD 580 hangját adja, csak épp egy IEM izolációjával a nyitott fejhallgatóval szemben, ahogy korábban már írtam.

Szóval ez az legolcsóbb hibirid fülesem, ahol nem az árához képest leadott minőséget lehet mérni, és nem spórolták el az építésből a csövezést, szűrést, ezekhez tervezett hangváltót. Nincsenek feltűnő hibák, mint az olcsóbb CCA, KZ, FiiO fülesekben, egy jól összerakott koherens bigyó, amiről nagyot kell ugorni árban a komolyabb minőségi ugráshoz.

Vagy csak kicsit, és akkor ott a FiiO FH3, hasonló felépítéssel, 20$-al drágábban, és kicsit szebbnek mondott középtartománnyal. Érdekes bigyó, ugyanaz a Knowles ED30262 középarmatúra benne, mint a jóval drágább FH5-ben, magasnak is Knowles RAD33518, fém ház, rettenetesen merev fiókba való kábel, és iszonyat sok eartip meg tartódoboz, stb. Azt kapni itthon is, kb pár órája került készletre 50k-ért. Majd bejáratás után írok arról is bővebben.

(#86393) f4lcon válasza -NoVa- (#86392) üzenetére


f4lcon
őstag

egyszer összehallgatnám a Legacy 3-at meg a Fiio-t az ajánlóban is szereplő PMV A-01 mk2-vel, nem akarsz jönni egy füles talira?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#86394) -NoVa- válasza f4lcon (#86393) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meglátjuk, hogy áll a lockdown, meg egyéb őrületek. Nálunk extended home office van, idén már nem megyek irodába dolgozni. Viszont ha épp kötöttebb leszek helyben/időben, azt fel tudom ajánlani, hogy valakinek a kezébe nyomok egy kupac fülest IV/XV kerület határa környékén, aztán másnap visszahozza.

(#86395) revibe


revibe
csendes tag

Akkor újra megkérdezem kicsit konkrétabban. Szeretnék egy vezetékes mindenes fülest bkv-ra, biciklire telefonhoz. Sok elektronikus zenét hallgatok de élőt is. Sima iem kialakítású lenne jó, semmi tekergetés a fül körül és ilyen nagy kilógó bogyót se szeretnék a fülemből, ezért itt több ajánlott darab kiesett már. Kb 15 ezret szánok rá és soundmagic E10, E11 és E50-et néztem ki, amik között nincs igazán nagy különbség. A kérdés, hogy mit vennétek ennyiért, vagy kicsit többért?

(#86396) -Skylake- válasza revibe (#86395) üzenetére


-Skylake-
addikt

E10 szerintem jo fules , nekem is van egy , comply comforttal hasznalom, en szeretem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#86397) kemcso válasza revibe (#86395) üzenetére


kemcso
Ármester

Sok elektronikus zenéhez én at E50-et venném, abban több a mély, mint az E10-ben.

(#86398) -NoVa- válasza kemcso (#86397) üzenetére


-NoVa-
őstag

És akkor én még hozzátenném a szokásosom, Zero Audio Carbo Tenore. Nem a több mély miatt, hanem mert sokkal szebben oldja meg a technikásabb, sok rétegű komplexebb zenéket, és az aktuális drágább füleseim mellett még mindig igazán szép a hangja.
Bassheadeknek meg a Carbo Basso ugyanez, elviselhetetlen plusz mélymennyiséggel.

(#86399) kemcso válasza -NoVa- (#86398) üzenetére


kemcso
Ármester

Én nagyon szeretem a Tenore-t, de egy olyannak, aki hozzá van szokva ahhoz, hogy a mélyek erős túlsúlyban vannak nagyon komoly elhatározás kell hozzá... És önszoktatás, hogy jó lesz ez ;)

(#86400) -NoVa- válasza kemcso (#86399) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért is írtam a Basso-t hozzá. Az elviselhetetlenül sok volt nekem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.