Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87151) kamikaze7 válasza -NoVa- (#87150) üzenetére


kamikaze7
tag

Reméljük jól fog szólni, bár én most meg vagyok a hisenior tu2 vel meg a bl 05s el, max egy nm+2re ruházok majd be, arra nagyon fáj a fogam.

[ Szerkesztve ]

(#87152) -NoVa- válasza kamikaze7 (#87151) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem fog jobban szólni egy igazán jól sikerült 60$-osnál. Amit egy igazán jól sikerült 100$-os múl felül. De ár/érték arányban elvileg kimagasló izé lesz.

(#87153) kamikaze7 válasza -NoVa- (#87152) üzenetére


kamikaze7
tag

Nyilván de ha jobban szól mint pár rosszabb 50$os, már jó, de elég ha legalább olyan jó leszel mint a bl 03 vagy 05s, vagy egy kicsit jobb

(#87154) jegenye77


jegenye77
addikt

Fiio FH3 fülest ha cserélném, max 250 Euro lenne a keret, akkor mi lenne az ajánlott?
Huawei mate 20 pro n egy iBasso DC-02 vel, spotify on hallgatom a zenéket. Nekem így kevés a mély. Nem tudom, lehet a mate 20 pro a gyenge láncszem vagy a füles. Minden más tökéletes a számomra de a mélyben hiányérzetem van. Egy FiiO LC-3.5C kábelt is beszereztem hozzá amivel még több részletet hallok de lehet váltanék.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87155) laleeee válasza -NoVa- (#87150) üzenetére


laleeee
őstag

Hol lesz 22$ ?

(#87156) laleeee válasza jegenye77 (#87154) üzenetére


laleeee
őstag

Habár még nem hallottam egyiket sem, de a ikko oh10 és az isn h40 200$ körül van ēs két basszuságyú

(#87157) -NoVa- válasza laleeee (#87156) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az ISN nem erősebb az FH3-nál, csak kicsit máshogy tálalja. A Thor Mjölnir lenne a tippem, de ahhoz szerencse is kéne, eléggé hamar szétkapkodják, ha utángyártanak egy-egy sorozatot.

A másik opció egyszerűbb, FH3 + EQ, vagy bass-boost képes forrás. Bármennyit elbír, ízlés szerint.

(#87158) laleeee válasza -NoVa- (#87157) üzenetére


laleeee
őstag

És szerinted ez megéri ? [link] csak egyszer kell megvenni, és utána minden TRN fülhallgató féláron van életed végéig.

(#87159) jegenye77 válasza -NoVa- (#87157) üzenetére


jegenye77
addikt

EQ van de nem segít. Javít a helyzeten picit de még hiányérzetem van.
Eddig egy 80 euró körüli sennheiser t használtam és annak több mélyet éreztem. Az FH3 természetesen részletesebb de valahogy mégis kevesebb.
Mondjuk így akkor kizárhatom a forrást mert az ugyan az. És DC-02 se volt még hozzá :U

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87160) -NoVa- válasza laleeee (#87158) üzenetére


-NoVa-
őstag

10$ az alap postázás, rablás.

(#87161) -NoVa- válasza jegenye77 (#87159) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor egy midbass hangsúlyosabb bigyóra van szükséged. Igazából akarsz egy BL-03 -at CP100 tipekkel meg valami 10$-os KBear 2pin kábellel basszusigényesebb napokra :)

(#87162) -NoVa- válasza jegenye77 (#87159) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vagy csak másik eartipre. Xelasteccel használom most, kicsit nagyobb kell hozzá, mint más fülesekkel. CP500 is jó, szintén egyel nagyobb mérettel, mint másokon szoktam.

(#87163) jegenye77 válasza -NoVa- (#87161) üzenetére


jegenye77
addikt

Egy tutit szeretnék inkább :B
CP 100 nem vettem meg végül az FH3 hoz. Esetleg az még segíthet?
A dobozban lévő összes tip et kipróbáltam de nem éreztem akkora változást.
Pont egyszerre írtunk.
Akkor azt mondod azt még érdemes kipróbálni?
Az árát sokalltam de akkor annyi még belefér.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87164) -NoVa- válasza jegenye77 (#87163) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindenképp, a dobozban lévő tipekkel középszerű cucc. CP500, Xelastec, vagy Acoustune AET08, ez a három kimagasló rajta.

(#87165) jegenye77 válasza -NoVa- (#87164) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor berendelem az egyiket és próba. Lehet marad ez az FH3 ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87166) jegenye77


jegenye77
addikt

Amúgy nagyon szeretem az FH3 at. Első " komolyabb" fülesem. Régi zenéimbe amiket 100x meghallgattam olyan részleteket fedezek fel amiket nem is gondoltam, hogy ott vannak. Vagy csak egy hang nem simán szól hanem a végén kicsit megvan " rezegtetve" azt is hallom. Ilyet a másik fülessel egyáltalán nem hallottam ki.
Az a baj, hogy most már kíváncsi vagyok milyen lehet egy ettől jobb füles :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87167) fericske válasza jegenye77 (#87166) üzenetére


fericske
addikt

Drágább, elsősorban :D

(#87168) jegenye77 válasza fericske (#87167) üzenetére


jegenye77
addikt

:D
CP500 at megrendeltem. Remélem olyan lesz mint a kábel amit vettem, hogy nem hittem benne de valóban részletesebbek a hangok tőle. Majd kiderül :B

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87169) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok! Earbud fülhallgatóból van valami értelmes max. 15 ezerig, ami kifelé azért valamilyen szinten izolált?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87170) stellaz


stellaz
addikt

Az apple earpod Jack csatival ugye szól bármin, csak a gombok nem mennek?
Minőségben az milyen? Érdemes lehet olyat venni? Elvileg a soundmagic E11 lenne a kiszemelt, de mióta eltört a fülem, már nem egyformán illeszkedik bele az inear és eltérően is szól, Illetve szeretem a szellősebb hangzást.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87171) kemcso válasza stellaz (#87169) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban szereplők pl (VE MONK plus), de earbud. Ha ráteszed a szivacsot jobban szigetel ellenben szarabbul is szól.

Earpods izolációja elég szar, eredeti árán nem éri meg és iszonyat sok a hamisítvány, ami rémesen is szól.

[ Szerkesztve ]

(#87172) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

SoundMagic E50 mennyire ajánlott vétel?
E80-m van (teljesen elégedett vagyok vele már 2016 óta), az biztosan tudja az 50 Ohm Impedancia értéket, de ez az E50-ről is elmondható?
Úgy írják 51 Ohm (+-10%) , tehát az 50 Ohm biztosan megvan? :)
Kíváncsiságból vennék egy ilyet is az E80 mellé. (16k-t megérne - az E80-t vettem anno 20.5k -ért 2 év garanciával) az LG V széria HiFi tudását használnám ki vele. (High Gain fontos)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#87173) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok

Illeszték kiválasztásában kérnék segítséget.

Adott egy iTech L1 fülhallgató.
Vetőcső méretei: Peremes, 4.5x5.2. Musix szerint 200-as comply kell hozzá.

Amit kaptam a fülhallgatóhoz:

Rendre: külső átmérő: 11 -12 -12.3 -- 12.3 (szivacs)
Én a 12.3-as szilikont használom, de próbáltam a Szivacsot is:
Méretek itt láthatóak.

Érdekesség a belső merev cső hossza és a teljes külső hossz is.

Hang:
Előző fülesemet egy 14mm átmérőjű szilikonnal hallgattam. Ehhez képest a mostan 12.3 egy merevebb szivacs. Ez sem esik ki a fülemből, de érezhetően kisebb a fogása.
Mindenki azt mondja, hogy a Comply sokkal részletesebb és mélyebb hangot ad mint a szilikon illesztékek. A Musix-nél próbáltam füleseket és ott is adtak Comply-t próbaképpen. Nekem az L1-hez adott (nem tudom hogy eredeti Comply e), és a próbaképpen kapottal is az a tapasztalatom, hogy igaz a hang mélyebb tónusú lett, de ezzel együtt eltűnt a magas részletessége és a mély utózengése is. A szilikon nekem élvezhetőbb és részletesebb hangot adott.
Valójában mindig visszatértem a szilikonhoz. Azzal viszont az a gondom, hogy a füles membránja pattog mikor behelyezem a fülembe. Túlnyomás/vákum keletkezik attől függően. hogy túlnyomom vagy visszább húzom. Pici állítgatással jó lesz, de én a munkám során óránként cc 3x 4x veszem ki és teszem be a fülest.
Comply-val ilyen gond nincs, csak hát a hang..

Complyból a ISOLATION és a COMFORT típust néztem. Talán a comfort szimpatikusabb, de tényleg nincs tapasztalatom.

Na itt a kérdés: melyik típus, melyik méret legyen, és miért rosszabb nálam a hangkép a szivaccsal mint a szilikonnak. Ez normális vagy rosszi méreteim vannak? Talán túl hosszú a szivacs belső csöve?

Van olyan szett ahol vegyesen lehet kapni Comply-kal? Érdemes egyáltalán próbálgatni, vagy vegyek szilikont?
Ha szilikonból a dupla harangosat próbálnám akkor ott melyik harang mérete lényeges?
Előre is köszönöm a részletes válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#87174) kemcso válasza MaxxDamage (#87172) üzenetére


kemcso
Ármester

Az E50-ben több a mély, mint az E80-ban, nem ugyanaz a két füles karatere. Az impedanciáról passz.

(#87175) MaxxDamage válasza kemcso (#87174) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ezt jó tudni. :R
Impedancia akkor még kérdéses. :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#87176) laleeee válasza _Dumber_ (#87173) üzenetére


laleeee
őstag

Muzixnál mindenhez a Comply-t ajânlják mert azt forgalmazzák. Szerintem nézz utána inkább a Spinfit , JVC és Azla tipeknek

(#87177) Hópihe5


Hópihe5
tag

Sziasztok!
Az alábbiak közül melyik fejhallgatót éri megvenni?
jelenleg ilyenem van, de a bőr része kezd berepedezni: [link]
szóval a következőkön gondolkozom: [link]
[link]

(#87178) kemcso válasza Hópihe5 (#87177) üzenetére


kemcso
Ármester

Rossz topik, jobb sarok, téma tudnivalók... Itt tedd fel: [link]

(#87179) hepibáb


hepibáb
tag

Hello!

Vezetékes fülhallgató vásárlás előtt állok. Mi az ami jó ár-érték arányú? Olyan 90-140 k a keret rá. Eddig amit néztem az a sennheiser IE 80 S, vagy a sony Hi-Res XBA-N3AP. Van esetleg jobb cucc ilyen árban? Nem ilyen alli expresszes vagy ebayes oldalon rendelném, hanem személyesen venném üzletben. Köszi

(#87180) Tulku válasza hepibáb (#87179) üzenetére


Tulku
veterán

Mi lenne a forrás?

(#87181) kemcso válasza hepibáb (#87179) üzenetére


kemcso
Ármester

Az IE80 hang alapján a 10e Ft-os kategóriában versenyez, a Sony-t nem hallottam. Ha feltétel a személyes átvétel, akkor az Audiofly fülesek szoktak ajánlottak lenni, a Muzix-nál meg tudod hallgatni őket.
Az viszont fontos, hogy ilyen áru füleshez már jó forrás is kell, egy átlag telefonról messze az alatt szól, mint amit valójában tud.

(#87182) hepibáb válasza kemcso (#87181) üzenetére


hepibáb
tag

mobillal hallgatnám, de samsung galaxy s20al, meg néha rádugnám pc-re. Ár-értékben ez a 2 variánson kívül mi az ami nagyon jó?

(#87183) Tulku válasza hepibáb (#87182) üzenetére


Tulku
veterán

A mobil erősen szűk keresztmetszet lesz ebben a tekintetben....szerintem egy BTR5 BT egységgel is jobban járnál, hiába BT átvitel...

(#87184) kemcso válasza hepibáb (#87182) üzenetére


kemcso
Ármester

Telefonhoz nem érdemes ennyiért fülest venni, kevés az, ami hangzásban kiemelkedő (és az sincs szerintem azon szinten, ami egy 100e környéki fülest rendesen meghajt). Az S20-ban ha jól sejtem még jack sincs, vagyis a többnyire filléres átalakító képzi az analóg hangot.

Tapasztalat szerint 20e Ft környékén van az a szint, amennyit érdemes telefonhoz, Mo-ról Soundmagic E50 v. E80. Az E50 erősebb V hangképű, több méllyel, az E80 kiegyenlítettebb, de jobb. Sennheisert fülhallgatóban felejtsd el.

Szerk: Vagy forrást is váltasz, pl a Tulku által javasolt BTR5 vagy EarStudio ES100, úgy már értelmet nyer egy drágább füles.

[ Szerkesztve ]

(#87185) s4tch válasza Tulku (#87183) üzenetére


s4tch
veterán

BTR5 tud usb dac-ként is működni droiddal és pc-vel is.

Egyébként mobilhoz én nem vennék ennyiért fülest. Illetve ha ennyit szánnék fülesre, akkor mindenképp keresnék elé egy normális forrást.

(#87186) Tulku válasza s4tch (#87185) üzenetére


Tulku
veterán

Én sem, de az együtt gondolkodás fejlesztheti a közösségi tudatot is :)

(#87187) hepibáb


hepibáb
tag

Köszi a válaszokat, sztem akkor soundmagic 80as lesz.

(#87188) RetepNyaraB válasza hepibáb (#87187) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elég vastag vetőcsöve van, ez fontos lehet kis fül lukak esetén. A teste is tömzsi, vastag. Ha ráfekszel (mint én), 20 perc múlva már érzed rendesen. A hangja jó (bejáratva tisztességgel).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87189) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Továbbra is tipródok a fülhallgató kérdésen. Véleményetek szerint a Soundmagic E11 jelentős előrelépés lenne egy felső polcos LG tone bt füleshez képest (már lekopott róla a típusa, de teli ára közel 40 rugó volt anno)? Annak a hangját nem szeretem kicsit sem, viszont kiderült, hogy mégsem romlott el.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87190) kemcso válasza stellaz (#87189) üzenetére


kemcso
Ármester

Honnan tudnánk, hogy előrelépés-e, amikor még a típust se tudod :)) Ha tudnád, se lennénk sokkal előrébb Nem ismerjük az ízlésedet, nem tudni mi volt a bajod az LG-vel...
Menj el, hallgasd meg, vagy rendeld be onnan, ahova vissza tudod küldeni (többnyire higiéniai termékként árulják, így nem veszik vissza, erre figyelni kell!)

(#87191) stellaz válasza kemcso (#87190) üzenetére


stellaz
addikt

Hát ezek az LG modellek szerintem mind egy kaptafa, de megtaláltam.

Az a bajom vele, hogy rendkívül szűk a hangképe, nem érzem a zeneiséget semennyire és nem is kellően részletező, pedig APTX HD, meg miden (gyakorlatilag nincs is különbség, hogy sbc vagy Aptx HD kapcsolattal megy, veszteségmentes formátummal se).

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87192) D5


D5
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos 2 év után a Meizu EP52 megadta magát (legalábbis a jobb oldali fülese). Alapvetően nagyon elégedett voltam vele, és hasonló paraméterekkel keresem az utódját max. 15K értékben. Javasolnátok pár alternatívát?

Előre is köszi!

(#87193) kemcso válasza D5 (#87192) üzenetére


kemcso
Ármester

Szét lett választva a topik, ez a vezetékes. A vezeték nélküliek topikját itt találod: Vezeték nélküli fülhallgatók.

[ Szerkesztve ]

(#87194) laleeee


laleeee
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#87195) -NoVa- válasza laleeee (#87194) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt mondja, jó. Stock állás, nem tekergette a basszust még sehová. Megvárom a Linsoul 11 11-et, oda van ócsóért vett gift cardom. Jövőre kb ideér :)

(#87196) Tulku válasza -NoVa- (#87195) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ha valakinek tetszik, hogy az 1K szintjét hozza 6K-tól minden....akkor nyilván lehet jó...annyi bizonyos hogy dedikált magas sugárzó nincs benne, illetve a bántó magasak nem fogják zavarni a felhasználót...
És persze 2-3 K közötti 10 dB-es emelés eléggé középemelést sejtet...fúvósok, egyes énekhangok megszenvedhetik...de persze ez csak az én véleményem...

(#87197) -NoVa- válasza Tulku (#87196) üzenetére


-NoVa-
őstag

"de persze ez csak az én véleményem..."

Aminek súlya van. 130$-t nem adnék érte a mostaniak mellé, de fél áron vett gift cardokkal más az árfekvés, úgy már a puszta kiváncsiság. Szükségem nincs rá, a P1-FH3-BE trió most nagyon jól lefedi a fülesigényeimet, helyette fejhallgatódriverek gyűlnek a wihlistemen, az építési alap gazdatestet meg hamarosan hozza a posta.

Ezt meg nyúzom egy ideje, és tényleg csodajó, nem győzöm köszönni az ajánlást Fericskének:

(#87198) Tulku válasza -NoVa- (#87197) üzenetére


Tulku
veterán

Egy elég erőteljesen Harman eredmény, ami korábbi tapasztalataim alapján nekem nem jön be (különösen a jelentős közép emelése miatt) de simán elképzelhető, hogy többeknek a zenei nirvána lesz...

Freki menetről nyilván nehéz jósolni, maximum tippelni lehet és akkor még ott marad a jelentős szubjektivitás...

(#87199) stellaz válasza -NoVa- (#87197) üzenetére


stellaz
addikt

Ez melyik típusú fiio? Ha jól sejtem valamelyik Bt adapter.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87200) -NoVa- válasza stellaz (#87199) üzenetére


-NoVa-
őstag

BTR5.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.