Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86051) laleeee válasza kecstama (#86050) üzenetére


laleeee
őstag

Ennyi pénzért már lehetne jó a közép meg a magas is :)
nem tudom mennyit kell költeni egy fülesre hogy mind a három tartomány jõl szóljon :) Csak három van, ezekre kéne odafigyelnie a gyártóknak 😁

[ Szerkesztve ]

(#86052) -NoVa- válasza laleeee (#86051) üzenetére


-NoVa-
őstag

Költeni? Azt nem kell, legalábbis telefon mellé kapott Samsung-Akg meg Sony MH755 is van a fiókban.

(#86053) kecstama válasza laleeee (#86051) üzenetére


kecstama
tag

Kinek mi a jó. Lassan egy éve hajtom az A1000Z-met, teljesen más kategória, de már ehhez a hanghoz vagyok szokva. Hogy ha 1-2 hétig csak a T2-t hajtanám aztán ezt biztos "jobban szólna" a fülemnek.

(#86054) laleeee válasza -NoVa- (#86052) üzenetére


laleeee
őstag

Persze csak kiakadok néha mikor, azt olvasom mondjuk hogy a p1-nek nincs basszusa. Hogy milye nincs ?? Miért nincs ? Érted. Amúgy meg pár hónapja nem gondoltam volna hogy ilyen vihar lesz a fülemben mint mostanában és ezek is pár 1000 Ft os cuccok amiket én használok. Végülis belefér hogy egy-két zeneszámban annyira élesek a magasak hogy majd kivágja dobhártyámat. Fogjuk rá hogy azért , mert jól követi a füles a zene keverési hibáit :) eszembe jut néha egy régebbi hozzászólásod, ami valami olyasmi volt hogy, a mediamarktban és a euronicsben kapható fülhallgatókat nem kell bolygatni, ott kell hagyni a helyükön :)
Valamelyik nap ennek[link] egy 60000-es változata volt a fülemben. Oké hogy bluetoothos, de komolyan mondom a 2700 forintos qkz vk4 felmossa vele a padlót simán.
Nem elégedetlenkedek, csak ùgy mondtam hogy nehéz olyat találni ami mindenben klappol az árához képest, vagy esetleg azon túl

[ Szerkesztve ]

(#86055) -NoVa- válasza laleeee (#86054) üzenetére


-NoVa-
őstag

Miért kéne mindenbe sok basszus? Egy tisztességes migrénesebb melegfront előtti szakaszban az egyetlen, amit el bírok viselni a fülemben, a P1. De csöndes estéken halk zenére sem feltétlenül kell több, meg mikor mire. A sokféle jó.

(#86056) lapalapa válasza laleeee (#86054) üzenetére


lapalapa
senior tag

"Persze csak kiakadok néha mikor, azt olvasom mondjuk hogy a p1-nek nincs basszusa. Hogy milye nincs ?? Miért nincs ? Érted."
Ne akadj ki, van neki, és nagyon szép!
A Blont hallgatom pár hete, és tegnap visszatettem a fülembe a P1-et, nagy megkönnyebbülés volt. Ez egy csoda q-nagy csoda nekem, még mindig.
A saját fülednek higgy, ne hallgass mendemondákra!

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86057) s4tch válasza lapalapa (#86056) üzenetére


s4tch
veterán

Neked milyen forrás van a P1 alatt?

(#86058) Kékes525 válasza -NoVa- (#86046) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#86059) lapalapa válasza s4tch (#86057) üzenetére


lapalapa
senior tag

BTR5

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86060) kemcso válasza lapalapa (#86056) üzenetére


kemcso
Ármester

laleeee az eddigi hozzászólásai szerint erősen basshead, a P1 meg nem az (ráadásul forrás-igényes), nem mindenkinek való minden hangkeltő ;)

(#86061) fericske válasza kemcso (#86060) üzenetére


fericske
addikt

Igen. Rendes meghajtással sem lesz basshead füles, nem is igazán nő meg tőle a mennyisége, de a minősége, mélysége, hatása jelentősen nő.
Odafigyelős, nyugis zenehallgatásra nagyon jó, utcára én nem találtam jónak.
Oda mélyben erős füles kell, és nem is szükséges a magas hangminőség.

(#86062) madahun


madahun
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos megadta magát a Yamaha EPH-100 típusú fülesem és a javíttatás se akar sikerülni.
Merre fele nézelődjek, ha ezzel teljesen meg voltam elégedve?

Köszi előre is

(#86063) lapalapa válasza kemcso (#86060) üzenetére


lapalapa
senior tag

Hát persze, csak a magam nevében beszélek, saját izlésemet írom le.
Ezért írtam oda, hogy a saját fülünknek higgyünk!
Persze, meg kell hajtani, nagyon jól kell illeszkedjen, enyhe déli szél, bárányfelhők, 38,7 fokos napállás, délután 4:05-6:37 között, jéghideg Dreher IPA... Viszont ha mindez megvan, akkor NEKEM nagyon tetszik. A többi csak zenél, de ez rendesen be tud húzni, itt atmoszféra van (NEKEM).

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86064) lapalapa válasza fericske (#86061) üzenetére


lapalapa
senior tag

Na hát ez az. :C
Utcára bármi jó gondolom, csak hangerő legyen, túlkiabálni a forgalmat.
Én nem merek utcán bedugott füllel közlekedni, így is elüt a járdán a biciklis...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86065) -NoVa- válasza lapalapa (#86064) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kell hangerő, izoláció és jó illeszkedés.

(#86066) monti0222w válasza -NoVa- (#86065) üzenetére


monti0222w
addikt

Pontosan. :K

(#86067) stickrs válasza -NoVa- (#86040) üzenetére


stickrs
senior tag

Köszi az ajánlást, megrendeltem, meglátjuk, hogy szól majd :)

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#86068) laleeee válasza kemcso (#86060) üzenetére


laleeee
őstag

Kell a bassline, de inkább a részletekért és a térhatású hangzásért vagyok oda :R

(#86069) laleeee válasza -NoVa- (#86065) üzenetére


laleeee
őstag

Érdekes ez az izoláció, a Revonext kicsinke füles, szinte csak az eartip tartja a helyén .A CCA teljesen kitölti a nagy picsa lyukat a fülemen, tökéletesen illeszkedik,mégis sokkal-sokkal gyengébb izolációban mint a Revonext.

(#86070) laleeee válasza laleeee (#86069) üzenetére


laleeee
őstag

Ez lenne a normális :)

(#86071) Tulku


Tulku
veterán

A megfelelő minőségű fülhallgató megfogalmazása azért egyszerű és bonyolult, mert személyhez kötött...
Nyilván a pár 10 ezer forintos kategóriában hiába keressük a szent Grált, nem fogjuk megtalálni ( az itt sokat emlegetett P1 is a sztatikus volta miatt nyújtja a levegősséget, rengeteg hiány van benne bármilyen eszkábálással, persze megvillant ezt azt...) bármennyire is szeretnénk...lehetnek jó fülesek (vsonic gr07, soundmagic e80....stb) de rengeteg kompromisszumot kell kötnünk...
Ettől függetlenül sokan megmaradnak ezeknél a füleseknél, nem affinitás hiány, vagy primitivitás miatt, sokkal inkább hozzák soak számára az elégséges szintet...
A baj ott van, ha költeni nem akarunk, de elégedetlenek vagyunk mégis a kapott eredménnyel....sajnos ez az igazi pokol....ehhez kell normális tudat....vagy az elfogadáshoz, vagy sajnos a zsebbenyúláshoz...
No persze a zsebbenyúlás sem egyenértékű a tudatos vásárlással, élettel....sok esetben csapongás, vagdalkozás...lásd anno esetemben pár alkalommal ;]
De ugye bátraké a szerencse....

[ Szerkesztve ]

(#86072) -NoVa- válasza Tulku (#86071) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudatos vásárló az kinéz egy WAF (Wife Acceptance Factor) összeghatárán lévő ajánlott darabot, azt megveszi, és nem nézeget több reviewt, használja amíg működik. Azt hiszem, akinek 3-nál több működő IEM van otthon, az ebből a körből könnyen kizárható, onnantól ez már gyanúsan hobbi kategóriába esik, és ott a racionalitás másodlagos, a cél meg a motiváció végtelenül sokféle.

(#86073) lapalapa válasza -NoVa- (#86065) üzenetére


lapalapa
senior tag

És akkor most elképzelem az M3-as metrót két megálló között robogva, majdnem fájdalom határig erősödő hangorkánnal... :F

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86074) Tulku válasza lapalapa (#86073) üzenetére


Tulku
veterán

CIEM

(#86075) lapalapa válasza Tulku (#86074) üzenetére


lapalapa
senior tag

Aha, és az előző szituban hallom amint megnyikkan a szék a 3. hegedűs alatt...
Mert akkor ilyet akarok! :DD

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86076) kemcso válasza lapalapa (#86075) üzenetére


kemcso
Ármester

Teljesen a CIEM se zárja ki a külvilágot, hisz "csak" a füledet zárja el teljesen a külső zajoktól. De annak, akinek van, és bírja az metrózik is nagy örömmel. IEM-ből is van igen jól izoláló típus, megfelelő illesztékkel. Vagy még ott az egyéni illeszték, is mint lehetőség...

(#86077) Tulku válasza lapalapa (#86075) üzenetére


Tulku
veterán

KB 30 dB csillapítás...

(#86078) laleeee


laleeee
őstag

Jött ma ez a kis kábelem,egész bivaly hangja lett tőle a cca c12-nek, habár nem ehhez vettem. Még egy kis basszus ;] ,meg egy kis részlet.
Valószínüleg a barna KZ kábel nagyon kaki.Egy hét alatt ideért. [link]

(#86079) lapalapa válasza kemcso (#86076) üzenetére


lapalapa
senior tag

Ok köszi, abbahagyom a trollkodást, csak az az igazság, hogy tőlem ez az utcai zenehallgatás nagyon távol áll, nekem ez elmélyülős tevékenység.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86080) -NoVa- válasza Tulku (#86077) üzenetére


-NoVa-
őstag

QC35-tel szoktam metrózni, ha nagyritkán, alávéve egy CIEM már egészen f;lelmetesen néma lehet.

(#86081) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Néhány év kihagyás után kedvem szottyant visszatérni a fülhallgatót is használók táborába. Az ajánlóban viszont csupa olyan füles van (amik érdekeltek volna), amiket már nem kapni sehol, ezért kérdeznék. Mik az ajánlott darabok manapság, az alábbiak alapján?
Formailag az IEM kialakítás érdekel, fül feletti kábelelvezetéssel. Szívesen kipróbálnék hibrid vagy csak BA driveres típusokat is. Az eddigi legkomolyabb fülesem a Shure SE215 volt, annak szerettem a hangját, valami hasonló karakter érdekelne. Kiegyenlített, esetleg nagyon enyhe mélykiemelés még belefér, magaskiemelés semmiképp ne legyen. Nem kívánok vagyonokat rááldozni, ezért a max. plafon legyen 50k. Egy Lotoo PAW5000 MKII-vel lenne használva, ha ez fontos. Előre is köszönöm a segítséget!

Ja igen, lehetőleg itthonról, de max. az EU-ból vásárolnék, és csak új érdekel!

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#86082) jano8


jano8
újonc

Sziasztok megint!

Tönkre ment a galaxy s3 gyári fülesem amit sansa clip+ al hajtottam.SM es18 vagy SM E11 vagy SM e80 re érdemes beruháznom ha a hajthatóságot nézzük?Nem szeretném ha vérszegény,dinamikátlan lenne amit hallgatok

(#86083) kemcso válasza jano8 (#86082) üzenetére


kemcso
Ármester

A három füles nem egy kategóriában versenyez... Sztem mindhárom normálisan szól a clip+-ról.

niof Az Shure SE215 semmiképp sem nevezhető kiegyenlítettnek, egy magasvágott, mélyben erős füles... Ezek alapján is kiegyenlítettet keresel? 50e alatt igazán jó hibrid vagy BA-t nem tudok Mo-ról. Most akciós az AudioFly AF120 a Muzix-ban (nem hallottam, csak van aki szokta ajánlani), menj el hallgasd meg (azért előtte kérdezd meg, hogy a jelenlegi helyzetben ezt meg tudod-e tenni)

[ Szerkesztve ]

(#86084) niof válasza kemcso (#86083) üzenetére


niof
addikt

Nem mondtam, hogy kiegyenlített volt, csak hogy tetszett. Főleg az énekhang. Volt mélykiemelése, de azt egész jól lehetett variálni az illesztékekkel. Egy saját gyártásúval használtam jó sokáig, munkavédelmi füldugóból csináltam. Csak az volt a bajom vele, hogy 3-4 alkalom után cserélni kellett, főleg nyáron, mert megszívta magát nedvességgel, és onnantól nem lehetett összepödörni, hogy berakja az ember. Most viszont már Mandarin Symbio-t vennék akármelyik típushoz, anno is egy ilyesmit kerestem, csak akkor még nem leltem rá. Az, hogy a magasakat vágta, nem zavart, nem szeretem, ha az a tartomány kikiabál a zenékből.
Szóval igen, enyhén mélykiemeltet, vagy kiegyensúlyozott hangzásút keresnék. Nem kell high-end hang, mégis csak a városban jövés-menés közbeni zenehallgatásról van szó.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#86085) f4lcon válasza kemcso (#86083) üzenetére


f4lcon
őstag

én hallottam az AF120-at, és az én ízlésemnek túl lapos, szóval akár nevezhetjük kiegyenlítettnek is :D

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#86086) monti0222w válasza f4lcon (#86085) üzenetére


monti0222w
addikt

Az baj, hogy ami már jó lenne az Audiófly felhozzatalából az már jóval feljebb van ár cimkézve pláne itt Mo-on. Ráadásul amit meg olcsóbban belehetne szerezni és jó is, azt csak külföldről lehetséges! A mai helyzetet ismerve az meg több hónap várakozást ígér!

(#86087) jano8 válasza kemcso (#86083) üzenetére


jano8
újonc

Kösz szépen a választ!

(#86088) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sennheiser CX 300S mennyire ajánlott?
A 9 éve vásárolt CX 300-II cseréje esedékes lenne, mert már nem szól olyan jól.
Ha hozza a CX 300-II szintjét azzal már elégedettek vagyunk (márkahűség).

⭐ Stella

(#86089) Alan[HUN]


Alan[HUN]
senior tag

Halihó!

Végre megjött az Urbanfun YBF-ISS014, és majd szeretnék is róla írni, de egyelőre pár kérdés merült fel, főleg -Nova- felé :R, mert azt hiszem neki azért hamarabb ideért:
- ugye ez még fog javulni a bejáratással? egyelőre elég ratyi, inkább ilyen 3-5000-es kategória
- szivacsot/szilikont milyet érdemes rátenni? a hozzá adott legnagyobb szilikon is kicsi, ha kézzel határozottan benyomom a fülembe, akkor azért sokat javul, de nem tarthatom folyamatosan
- azt, hogy Beryllium-e van bármi esély kideríteni? rendelésnél a képre az volt írva, de a dobozon és a manuálon nem szerepel (bár az is igaz, hogy más se)
- kábel mennyire bírja a gyűrődést? masszívnak tűnik, de kézzel ki lehet csavarni, ha a tokjában hurcibálom, de viszonylag sokat, akkor ellesz vele, ugye? (a csatlakozót tudom, hogy sz@r, az már utánaolvasásból is lejött :DDD)

Előre is köszi a helpet, és ha sikerül vele dűlőre jutni, írok majd róla részletesebb szösszenetet is :))

(#86090) kemcso válasza radi8tor (#86088) üzenetére


kemcso
Ármester

Semennyire :) Egyrészt hangra ennyiért kínai izéből sokkal jobbat kapsz hangra, másrészt minőségre sem uaz a Sh, mint 10 éve volt...

[ Szerkesztve ]

(#86091) radi8tor válasza kemcso (#86090) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos ettől a választól tartottam.
Nem kínai beszerzéssel milyen fehér hasonló szilikon fülbetolós fejhallgató van?

⭐ Stella

(#86092) kemcso válasza radi8tor (#86091) üzenetére


kemcso
Ármester

Mennyi a keret?

(#86093) -NoVa- válasza Alan[HUN] (#86089) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jót tesz neki néhány hét járatás (könnyedebb lesz valamivel), de azért indulásként sem volt pocsék hangja. 2-3 óra után kifejezetten imádtam. Ha rányomva javul, akkor simán illeszkedésproblémád van. Szivaccsal nincs jó hangja, szilikon kell rá, abból nem extrém nyitott, de nem pontszerűen kis nyílású. Pl Spinfit CP145, ha mást nem találsz, jó a csövére. Hosszabb az átlagnál, elég univerzális cucc. Én S-es FiiO balanceddel szeretem a hangját a legjobban, bármi nagyobbal kitolja magát a fülemből, de nekem eleve mindenhez S-es kell. Kivéve az L3 meg a Zero Audio Carbo-I, azokhoz XS :)
Forrásra sem kényes, telefon (S9), MacBook Pro, BTR5, Roland erőlstő mind kellemesen hajtotta, úgyhogy eartipkereséssel próbálkozz.
Ha te is a Linsoultól rendelted, akkor esélyesen ez is beryllium, de itt valóban nagy a bizonytalanság.
Vagy, ahogy általában az ócsókínai cuccoknál, minőségbiztosítási probléma. Itt is a legtöbb review kb ugyanazzal a véleménnyel van, mégis van egy, ami a Blonnal hasonlítva azt hozza ki technikai győztesként, és eleve rengeteg egyértlemű dologban eltér a véleménye. Na az vagy nem BE változat (pink cable lenne a gyanús?), vagy hibás darab lehetett. A Legacy3-nál ugyanez megy, 1-2 eltérő vélemény, azok közül van, aki mérte is, és egészen eltér a mérése másokétól, úgy már érthető, hogy szarozza azt a konkrét darabot. Manufaktúrális gyártás hátrányai. Valamennyire érthető az oka, amikor egy kis gyártóra óriási rendeléshullám érkezik, akkor vagy állandó out of stock állapota lesz, vagy túlterheli magát, a beszállítói hálózatát, bevon más alkatrészellátó forrásokat is, és jönnek a bizonytalan reviewk.

A kábelen másfél hónap nem egy tartósteszt, de egész sokat használom (többet, mint a P1-et) és nem deformálódik. Szóval drukkolok, hogy szimpla eartip/fit problémád legyen csak vele, mert amúgy csodajó cucc, a Bose QC35 a hasonlóan enyhe V karakterű hangjával emellett részletszegényebb, és kevésbé élő énekhangokat tud, és párszáz dollárral drágább :)

(#86094) radi8tor válasza kemcso (#86092) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

15-ig simán.

⭐ Stella

(#86095) kemcso válasza radi8tor (#86094) üzenetére


kemcso
Ármester

SoundMagic E50 szerintem, abban van mély rendesen, mint a 300-ban. Muzix-ban ki is próbálhatod, ha akarod. Ha kell mikrofon is, akkor E50C, az akciós kék színben az edigital-nál.

(#86096) radi8tor válasza kemcso (#86095) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Esetleg másik? Félő hogy ez a csavart vezeték nem tetszik feleségemnek. Fehér szín preferált. :R

⭐ Stella

(#86097) Alan[HUN] válasza -NoVa- (#86093) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Ah, nagyon köszi ez így elég részletes, nekem Urbanfuntól van (Alin), ők időnként kiraknak egy batchet, aztán leszedik, ahogy elnéztem, de dokumentációjában megegyezik a linsoullal, szóval remélhetőleg akkor az. Meglátjuk másik eartippel, nekem elég nagy a fülem, általában az M-es elég kicsi, és az L-es vagy jó, vagy picit nagy, szóval rápróbálok a Spinfitre, legalább kiindulási alapom lesz, mert ezzel nekem szerintem értelmezhetetlen, tényleg csak kézzel tudom beállítani. Most nyüszögtettem kicsit, és oh boy, már a popszámok basszusa is elkezdett hangokra bomlani, ami eddig sose tűnt fel :DD

Jaja a forrás nem lesz gond, gépen már a második fokozat is kicsit hangosabb, mint ami nekem kéne :C

Ami még beugrott, hogy lehet a V-karaktert se szeretem annyira (bár az AT-M50 azért tetszik), mert előzőleg Einsear T2 volt, és azon a szinten eléggé tetszett a hangja, csak miután a második kábele adta fel, gondoltam veszek valami minőségibbet.

(#86098) dni


dni
őstag

Úgyérzem rászántam magam egy Legacy 3-ra és egy c8 balanced kábelre. Honnan érdemes rendelni, linsoul, amazon.de vagy esetleg Ali? A gyári eartip jó hozzá vagy érdemes mindjárt azt is beszerezni hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#86099) -NoVa- válasza radi8tor (#86096) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fehér Sony MH-750 edigitalnál pl filléres, de jó hangú cucc.

(#86100) -NoVa- válasza Alan[HUN] (#86097) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért V és V között van bőven különbség, ez jól tálalja, rendes középpel, és nem emel túl. Na bejáratás és eartipkeresés után visszatérünk rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.