Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) -NoVa- válasza lapalapa (#86548) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elsőre én sem, azért nem linkeltem. Van belőle a Jade EA3-ban is, boldogult ott is jól 2KHz-től a plafonig, csak épp pár mm-el közelebb volt a kelleténél csillapítás nélkül a vetőcsőbe pakolva. Az FH3-ban is közelebb van, de nem ennyire, szóval tanulnak az olcsó bigyókra jött visszajelzésekből.

(#86552) vicze válasza Tulku (#86547) üzenetére


vicze
félisten

Most leírtad miért "placebo" egy hybrid. :) Ha nem hallod a DD-t akkor jó, és mossa kicsit a hangot a mélyben, legalább nem ront annyit a hangzáson.

"Westone-t megvette egy cégcsoport és az ilyen irányú vonalat (IEM, CIEM) le akarják építeni"
Gyakorlatban a vezetékes füles vonal szinte percről percre szűkebb réteg lesz a TWS mindent leradíroz, így pont hogy a CIEM-mel lehet még keresni, mert meg lehet kérni az árát. 64Audio se véletlen dobta az univerzális vonalat "alsó" kategóriában. Persze nekik is lett egy hybridük, ami nem rossz, de a jótól és a kért ártól nagyon messze van.
A CIEM vonal marad meg egy burokban, amiben lényegében eddig is volt, a többi egyre jobban ellehetetlenedik. A high end meg válság és változás biztos egy ideig, amíg az adott generáció ki nem hal.

(#86553) Tulku válasza vicze (#86552) üzenetére


Tulku
veterán

Hát nem én akartam...
Csak cseleXem :K

(#86554) lapalapa


lapalapa
senior tag

FH3 mégegyszer.
Próbálgatom a tip-ket rajta.
A hozzáadottak nem tetszenek, talán a piros szürke a legjobb, de nem nagy szám az sem, magasak, basszus semmi különös.
CP145, basszusban többlet, de kicsit terjengős (lassú), a magasak kicsit vágottak, finom részletek nem nagyon vannak.
A Blonhoz adott cp500 utánzat egyel jobb, kicsit több magas, kicsit több részlet, de ez is terjengős bassz.
Az igazi megoldás számomra az eredeti CP500. Kinyílik a tér, megjönnek a magasak, a részletek, a bassz pedig gyors, feszes, nekem néha sok, de elképesztő. Az egésznek az időbelisége, ritmikája lesz sokkal jobb, hihetőbb, minden téren. Olyan "lehengerlő élmény" érzés (ha szabad ilyet írni).
Szivaccsal, ami nekem van, egész jó, de semmi lehengerlés, szól.

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86555) bozont


bozont
veterán

Üdv
A Fiio F9-cel van itt valakinek tapasztalata? A Pro-ról olvastam, de az kívül esik a kereten. Engem legjobban az a 7khz körüli kilengés ami zavar így látszatra. Egy-két tesztet olvastam, vegyes tapasztalatokkal. Van aki szerint zavaró és fárasztó a magas tartományban, van aki szerint pont jó. Én sem szeretem a túl érces magasakat, de azt igen ha szépen elkülönülnek a hangszerek és határozottan "csilingel" aminek kell. De szeretem a telt mélyeket is.

Ez és az FH1 között vacillálok. Az F9-cet most majdnem az előbbi árában tudnám beszerezni.
Elég vegyes stílusú zenéket hallgatok, mostanában inkább elktronikus, techno, metal.

(#86556) -NoVa- válasza bozont (#86555) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az F9 inkább 4-5KHz környékén sok inkább, meg kicsit fémes a magasa, a basszusa pedig micro-dd, nem erős. Az FH1s ehhez képest előrelépés, hangban is, ergonómiában még inkább.
Amúgy meg FH3, az már kifogástalan.

(#86557) fericske válasza bozont (#86555) üzenetére


fericske
addikt

Az F sorozatot hallottam, és az a sorozat nekem nem jött be. Elsősorban az amit írsz, a forszírozós magasok miatt ami mindnek sajátja, és a vékony közepek miatt, ami szintén mindegyik jellemzője.

Az FH sorozatból az FH1 kimaradt, viszont az FH3-5-7 mindegyik tetszett ahogy muzsikált, szóval feltételezem, hogy az FH1 is tetszene, bár biztosan nem tudom.
Jobban jelenlévő középtartomány, kellemes meleg tónus, nem visszafogott, de nem is forszírozós magasok.
Mélyek úgy 50-50, de az "összkép" jobb az FH füleseknél.

(#86558) Greg204538 válasza fericske (#86557) üzenetére


Greg204538
tag

Fh7 nekem sok magasban. Saját illesztékeivel használom (főleg a nagyon mélyre érő szilikonnal), van ötletetek, mifélét vegyek rá amivel az összkép nem lesz tompa, mint a szivacsos illesztékével, de a világos hangzásából visszavesz?

(#86559) fericske válasza Greg204538 (#86558) üzenetére


fericske
addikt

Nekem ilyen szempontból jól bevált pár fülesemen az Acoustune AET-08a illeszték.
Illetve próbálkozhatsz még a Sony hibriddel is (epex 10?)

(#86560) bozont válasza fericske (#86557) üzenetére


bozont
veterán

Az FH3-at néztem, az utóbb hozzászólásoknál itt is ment az eszmecsere róla, de ennyit nem akarok kiadni érte. Főleg munkahelyre kell most füles, ami elég zajos tud lenni, így nem akarok nagyon extrát.
Szerintem "megnézem" azt az FH1-et mit tud.
Eredetileg amúgy FD1 lett volna, de a második cseredarabál is mozgott valami a bal fülesben. Ez már több mint véletlen szerintem és a sorozatszám is elég közel volt egymáshoz. Pedig annak tetszett a hangja (igaz csak comply-va illeszkedett rendesen, amúgy nagy volt nekem), bár csak kipróbáltam ment is vissza egyből.

Néhány hete használok egy Meeaudio M6 Pro gen2-t is. De ennél keveslem a mélyeket, középen meg nagyon üres. Mondjuk elektronikus zenénél nem szól olyan rosszul (főleg egy csöndesebb környezetben), de a metál, rock-nál nagyon lapos, vérszegény.

[ Szerkesztve ]

(#86561) -NoVa- válasza bozont (#86560) üzenetére


-NoVa-
őstag

BL-03 lesz erre a gyógymód, nem FiiO :)

(#86562) -NoVa- válasza fericske (#86559) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megjött sógorhoz a Periodic BE, és ráadásnak neki egy Carbon. Most leesett állal hallgatja, és áradozik. Szóval úgy nézem, én is örülni fogok az ajánlásnak, ha majd egyszer idejut a BE :)

(#86563) fericske válasza -NoVa- (#86562) üzenetére


fericske
addikt

Miért nem a magad címére kérted?
A BE-n nagyot dob az Acoustune AET-08a illeszték, illetve a P1-en is.

(#86564) -NoVa- válasza fericske (#86563) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az egyszerűség kedvéért hozzá free shipping volt, 2 nap alatt odaért, és így ki tudha próbálni. Aztán ha kiszórakozta magát, majd átküldi utána, magánszemélytől már nem kell rá vámmal áfával szórakozni.
Egyelőre nem jött rá, ez mitől lenne esztétikai hibás termék, szóval ez korrekt akció volt.

AET.08a berendelve addig is.

(#86565) Greg204538 válasza -NoVa- (#86564) üzenetére


Greg204538
tag

Aet.08 honnan rendeled?

(#86566) -NoVa- válasza Greg204538 (#86565) üzenetére


-NoVa-
őstag

Onnan. Annyiért... :) Ez is olyan, mint a CP500, nem lehet olcsón beszerezni, mert nincs alternatív kereskedő. Csak a CP500-at még mindig kihagytam, nekem túl hosszú lenne az FH3-ra, a P1-en meg elégedett vagyok az alternatívval.

(#86567) fericske válasza -NoVa- (#86566) üzenetére


fericske
addikt

A méretre figyeltél?
Mert nem vegyesen vannak csomagolva, hanem csak 1-1 méretből van 4 pár.

(#86568) -NoVa- válasza fericske (#86567) üzenetére


-NoVa-
őstag

Persze, S, minden nagyobb kiesik a fülemből, vagy csak nyom hosszabb távon.

(#86569) fericske válasza -NoVa- (#86568) üzenetére


fericske
addikt

Ok.
A P1-nél úgy adja, ha épp csak rá van téve a vállra, hogy stabilan álljon. Szorosan illeszkedik, úgyhogy nem gond.
A BE-nél adni fogja magát (ott normális vetőcső van...).
Itt megjegyezném, hogy nekem sosem volt Periodic illesztékem, szóval azt még csak most fogom felfedezni. Remélem már holnap :)

(#86570) Greg204538 válasza -NoVa- (#86566) üzenetére


Greg204538
tag

Ismertek olyan jól szigetelőt (tömegközlekedésre) ami karakterisztikájában hasonlít spinfit cp145re?

(#86571) moma


moma
őstag

Sziasztok. Vettem egy mark ii urbanfun fülest és ami gondom vele, hogy nagyon zajos a kábele. Lehet ezzel kezdeni valamit esetleg?

we all deserve a bit of luck.

(#86572) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem tudom mennyire naprakész az ajánló, 10-20 között keresek, vsd1s volt eddig, de a második hullott szét 2-3 év után. Ez nem tudom mennyire normális, azért reméltem kibírnak 5-6 évet legalább. A hangjával elégedett voltam.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86573) Greg204538 válasza -NoVa- (#86568) üzenetére


Greg204538
tag

Spektrum másik végén vagyok, a jobb fülembe kicsi az L-es méret :W
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86574) -NoVa- válasza Greg204538 (#86570) üzenetére


-NoVa-
őstag

A füles teste nagyon nem mindegy, egy tömör gyantás IEM lényegesen többet kizár, mint egy üreges vékony műanyag. A tip csak egy paraméter az izolációban, és ott egyénfüggő, kinek melyik illeszkedik a legjobban..

(#86575) laleeee válasza Greg204538 (#86573) üzenetére


laleeee
őstag

Most rendeltem ilyet , 14mm széles az L-ese [link]

(#86576) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Earbud post, rétegigény warning :)

Faaeal Rosemary 150 Ω

Pro:
- Minőségi kiegyensúlyozott hang, nem harsány, egyenletes.
- Jónak tűnő, nem zörgő kábel, az alsó felén szövet burkolattal, minőségi csatlakozóval.
- Téééér, szellős, és kellemes tágas tere van.

Nincs kontra. 15$-ért ennél nagyon sokkal rosszabbat vártam. Persze nem az a szuperintenzív hangélmény, mint egy jó IEM, vagy fejhalgató, viszont élvezhetően szól róla halkan a háttérzene. Nem laleeeenak való basszusmennyiség, cserébe hallom, mit játszanak a gyerekek 2 szobával arrébb, azért vettem.

Nem hallottam a VE Monk-ot, csak az Apple Earpods-al tudom összevetni nyitottból. Az durván középhiányos V ehhez képest, zongora, énekhangok a Rosemaryval összevetve élvezhetetlenül visszafogottak rajta. Szóval amire kellett, jó, teszi a dolgát, ócsó igásló.

(#86577) Greg204538 válasza -NoVa- (#86574) üzenetére


Greg204538
tag

Biztos igazad van, de aprobléma nem itt van szerintem. Nem is kör keresztmetszetű a hallójáratom, így nehezen szigetel a szilikon harang, arról nem is szólva, hogy változik a mérete (Spinfit cp 145 egyszer tökéletes, egyszer alig szigetel), így a ciemet is kihagyom. Szivacsos illeszték mindig jó, abból veszek egy nagy méretű normálisat (mondjuk comply a muzixban), ezzel remélem a probléma letudva.

@laleee: 13,5mm a mostani spinfit, nem hiszem, hogy elég lenne a linkelt darab.

[ Szerkesztve ]

(#86578) -NoVa- válasza Greg204538 (#86577) üzenetére


-NoVa-
őstag

Úgy már érthetőbb, akkor csak próbálgatni lehet. Complyból nálam az Isolation kényelmesebb, a Comfort meg jobban izolál, úgyhogy találó az elnevezés :)

(#86579) Greg204538 válasza Greg204538 (#86577) üzenetére


Greg204538
tag

Mondjuk attól félek, hogy a fiiohoz adott szivacsos illesztékhez hasonlóan elvesznek részletek, textúrák, vibráló élénkség a comply-al is :/

[ Szerkesztve ]

(#86580) f4lcon válasza -NoVa- (#86576) üzenetére


f4lcon
őstag

van egy Monk-om (első generációs) meg egy Seahf AWK F32-m, ha összehallgatnád ezzel :D

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#86581) moma válasza moma (#86571) üzenetére


moma
őstag

Kicsit általánosítom is ezt a kérdést: ha fontos az, hogy ne szedjen fel minden zajt a kábel, akkor erre, hogy lehet figyelni vásárlásnál, melyikeknél jobb ilyen szempontból a dolog?

we all deserve a bit of luck.

(#86582) Tulku válasza moma (#86581) üzenetére


Tulku
veterán

Általában fül feletti elvezetésnél hatványozottabban kisebb a kábelzaj, mivel a fül teteje veszi át ilyenkor a rezgéseket...
Más esetben ez sajnos szinte kiküszöbölhetetlen...

(#86583) -NoVa- válasza f4lcon (#86580) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vonuljon le a pestis, úgyis meg akartad nézni az L3 - FH3 vonalat is, összeszervezünk mindentől sokat.
Egyetlen kontra érvet tudok a Rosemarynál, de nem tudom tökéletesen megmagyarázni. A magasak minősége, vagy inkább dinamikája marad el az IEM-jeimhez képest. Nem kevés, nem mestreséges, még fátyolosnak sem hat, viszont nem szól jobban a BTR5-ről az ES100-hoz képest, pedig minden másomnál érezni a generációs minőségi ugrást a magasak tisztaságában. Legalább újra befogtam rendszeres használatba az ES100-at, van haszna. Kapott +3dB sub basszus emelést, -1.5dB 4K csökkentést, meg +1dB 16K-t, amivel a 3 réteg rárakott szivacsot kompenzálom valamennyire, így kényelmesebb.

Filmszerű élmény, hogy úgy szól az aláfestő zene, hogy közben megmarad a szélzúgás, madárcsicsergés, motoszkálás, stb. Szerintem nem állok attól messze, hogy a Samsung TWS babszemjeiből vegyek, kábel nélkül jobb lenne.

(#86584) moma válasza Tulku (#86582) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm! A kábel anyaga akkor nem nagyon lényegi ebből a szempontból?

we all deserve a bit of luck.

(#86585) Tulku válasza moma (#86584) üzenetére


Tulku
veterán

Szövettel szokták bevonni, illetve ha fonott és nagyon puha anyagból van, akkor is kisebb lehet akár az alapzaja...

(#86586) moma válasza Tulku (#86585) üzenetére


moma
őstag

Köszi ezt is. Jövőben ezekre figyelek.

we all deserve a bit of luck.

(#86587) lapalapa válasza -NoVa- (#86566) üzenetére


lapalapa
senior tag

Összehasonlítottam P1-en az alternatív cp500-at az igazival, van különbség.
Kicsit tisztább az igazi, olyan mintha kissebb lenne a torzítás a teljes tartományban. Nincs akkora difi mint az FH3-on.
Viszont FH3+CP500 most nálam mindent visz, felül 99% P1, alul meg döbbenet.
Szervezni kéne valami összehallgatást, le a pestissel!

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86588) -NoVa- válasza lapalapa (#86587) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálam most egyszerűsödik az élet, nem kell már a fiamat vinni óvodába, már csak az iskolabezárást várom. Akkor jobban lefoglalják egymást itthon, és nem megy el napi x óra a logisztikával.

(#86589) lapalapa válasza -NoVa- (#86588) üzenetére


lapalapa
senior tag

De jó, hogy mi már kinőttünk ebből, az unoka meg a szülők gondja (nagyrészt).

Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..

(#86590) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, a Zero Carbo tenore kezdi megadni magát (három év után :((( ), halkul a bal fele. Nem a mocsok miatt; kipucoltam.
Mi most a tuti vétel 30k forintig, lehetőleg mikrofonos verzióban? SM E80C-t ajánlgattátok régebben, de az régebben volt.
Szeretem a lehetőleg kiegyenlített hangzást, ami akusztikustól sem fossa össze magát. Magasabb impedancia külön előny volna (Lg V széria), de nem kizáró. Használt, Kína, Gyíkemberek játszhatnak.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86591) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#86590) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tenore után az Urbanfun YBF-ISS014 szép előrelépés, csak az MMCX csatlakozója lehet problémás. Általában jó, de ha kontaktproblémás, akkor viszonylag kevés egyéb kábellel kompatibilis (Tripowin Zonie-t szokták ajánlani). Viszonylag kevesen futnak bele, de itt is van olyan, akinek kellett a csere.

(#86592) dni


dni
őstag

Sziasztok,

arra van-e valami tippetek, van-e megoldás, hogy szinte állandóan kijön a fülemből az iem (Fiio FH3), kivéve ha mozdulatlanul ülök az asztalnál, de sokszor akkor is hallgatnék vele zenét, amikor jövök-megyek, intézkedek a lakásban. A kábelt a fülem fölött vezetem el ahogy kell, a BTR5-be zsebemben figyel, nem feszes a kábel csak simán póló alatt lóg, hogy ne akadjon be mindenhova. A gyári nagy, sötétszürke szilikon illesztéket használom (a többi rövid). Az utóbbi 2 lassan 3 évben Airpods-ot használtam, kényelem szempontból nagy megelégedéssel. Nem várom el azt a komfortot, de az állandó kimozdulás velejárója, hogy akkor nincs értelmezhető mély és az egész hang felejthető, (Ami normál esetben nagyon tetszik) ennyi erővel használhatnám az Airpodsom is. (Az már egy másik tészta, hogy a BTR5 kanyarban sincs a vételi távolság tekintetében az Airpodshoz képest így időnként ebben is kicsit kompromisszumos)

(#86593) s4tch válasza dni (#86592) üzenetére


s4tch
veterán

Jó eséllyel csak az illesztékkel fogsz tudni játszani. Nincs tuti tipp (akkor sem, ha valaki tutinak gondolja), sajnos addig kell kísérletezni, amíg nem találsz egy olyan illesztéket, ami a füledben tartja a fülest.

Ha az a konklúzió, hogy nincs ilyen bogyó, akkor más füles után kell nézni. Vannak ilyen szerencsétlen együttállások. Pl. hozzám úgy került a kedvenc fülesem, hogy Bodznak sehogy sem maradt meg a fülében - nekem meg a gyári szilikon helyett tökéletes a Spiral Dottal.

(#86594) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#86591) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi. Mennyire benga kínai? Pl. A KZ hibrideket büntetés hordani számomra, az 5mm vastag vetőcsővel. Instant kuka...
Illetve vajon milyen minőségi szórása van? Ebből is túl sokba futottam már bele kínai vonalon, kicsit fázom.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86595) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#86594) üzenetére


-NoVa-
őstag

Maga a füles pici, viszont a vetőcsöve vastag fajta, úgyhogy akkor B, mint bonyolultabb opcióként mondanám a Blon BL-03 -at. 26$ körül van, de ne tévesszen meg az ára, csak semmi mást nem szabad kivenni a csomagolásból, csak a fülest magát. Kábelek, eartipek maradjanak csak a helyükön, helyette egyenes csatlakozójú 2 pin kábelt kell rendelni hozzá (Linsoul HC-08-at használok, az eredeti QDC meredekebben tartja a fülben, amitől rossz irányba áll a vetőcsöve, és kényelmetlen szinte mindenkinek), és Spinfit CP100 eartipeket venni rá, vagy CP145-öt. A 100-as szorosabban fogja a csövét elvileg, de ezt majd csak akkor tudom megerősíteni, ha megjött végre.
Eltartott egy darabig, mire telefonra dugva is elégedett voltam a hangjával, eleinte bután szólt a basszus onnan, aztán erősítőről ment sok órát, most telefonról is remek.

(#86596) -NoVa- válasza dni (#86592) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tipből most AZLA SednaEarfit XELASTEC az újdonság, lágy, hallójáratba lassan finoman deformálódó, és elég tapadós érzetű cuccnak mondják. Annyira, hogy van, aki csak utólag tudja kivenni a füléből a füles után külön :)

De drágaszág, és csak külső lelkesedést olvastam egyelőre, szintén majd ha hozza a posta.

(#86597) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#86595) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hmmm. Pesti vagy? Bele lehet hallgatni picit esetleg?
Egyébként közvetlen Linsoultól érdemes rendelni (hamisítás), vagy full mind1?
És a dugaszokat? Amazont rühellem szívből, onnan semmit, ha nem muszáj.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#86598) laleeee válasza RetepNyaraB (#86597) üzenetére


laleeee
őstag

Higgy neki,orvos. Nekem is van egy, betyár jó hangja van. Fogadj szót, kell hozzá egy sima 2 pin kábel, meg egy jó tip. A rossz hír, hogy a spinfit100 is leesik róla,a 145 főleg,nekem 1 olcsó 'sony' lett a megoldás, az a lényeg hogy keskeny szára legyen

(#86599) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#86597) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pesti stimmel, csak járvány van. Ha nem sürgős, akkor jó, majd beláthatatlan idő múlva rendezünk sokfelé mindenféle összehallgatást, van mit, felgyűlt.

Amúgy meg nem láttam még hamisítványokat, max szín szerint más hangzású kicsit, az ezüst a tuti. Meg a lila. Aliról eleve jobban megy a posta mostanában, linsoulról elég szar. CP145 szintén aliról jött, viszonylag gyorsan, csak az 500-ast lehetetlen Amazonon kívülről beszerezni.Nehéz ügy, mert kéne a kupacba, de mielőtt nagyot nyelve berendelem drágáért, kipróbálom a Sednát.

(#86600) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#86599) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi :R
Aztánmeg
1 - mi a baj a saját dugaszokkal? laleee szerint a 100-as spin is bő rá. Poénból nem vásárolok.
2 - mijaza Sedna pontosabban?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.