Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87451) dni válasza -NoVa- (#87445) üzenetére


dni
őstag

Azt lehet tudni, hogy a FH3-hoz képest, hogy szól, mennyire kényelmes viselet ez a fülest?

(#87452) xabolcs válasza kamikaze7 (#87235) üzenetére


xabolcs
őstag

Koszonom szepen a tippet a Fenguru TC200-hoz!

Vettem, hoztak es nagyon jol szol! :K Szerintem jobban, mint egy korosodo 1MORE E1008 Dual Driver fulhallgatom. :B

Kis praktikus, kemenyitett, zipzaros tarto jart hozza.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#87453) Jhonny06 válasza RetepNyaraB (#87449) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nyilván nem ér meg ennyit, sőt, még egy balhét se. Közben felhívtam őket és nem veszik vissza. Úgy tűnik elég random, az Alza pl. elvileg visszaveszi.

(#87454) -NoVa- válasza dni (#87451) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hangra erősebb, és egyenletesebb a BE közepe. Nagyon enyhe V, az FH3 a női vokálra ráerősítve W-bb. Az FH3 szélesebb és laposabb teret tud, a BE preciz 3D-t, magassággal, mélységgel. Ha tisztán a hangzást nézem, akkor elektronikus zenékhez jobban megy általában az FH3, akkusztikusra, metálra a BE, és azért sokkal többször hajlok a BE felé, mint a másik irányba. Részletességben nincs eltérés, basszusban közel azonosak, magasakban az FH3 kicsit visszafogottabb néhol.

És akkor komfort, ott viszont már fordul az állás. Nagyon jó a BE, asztalnál, ágyban, itthon, statikus helyzetben, nem járkálva. Úgy még fül fölé vitt kábellel is van annyi mikrofonhatása, hogy mindig megbánom, ha azt viszem magammal bárhová. Az FH3-nál az eredeti kábele még sokkal rosszabb, szóval az nem cserélhető kábeles, hanem kötelezően cserélendő kábeles, és onnantól komfortban és hordozhatóságban sokkal nyerőbb. Ugyanakkor a BE vékony könnyű kábele másféleképp előny.

Meg egy kis spoiler:

(#87455) laleeee válasza -NoVa- (#87454) üzenetére


laleeee
őstag

Kérünk szépen minél előbb tape pro first impression-t :Y :K

(#87456) kamikaze7 válasza xabolcs (#87452) üzenetére


kamikaze7
tag

Szívesen. Nagyon jól szól, ampolva még jobban fog.

(#87457) kamikaze7


kamikaze7
tag

végre meg jött! Kegyetlenűl jól szól!

(#87458) -NoVa- válasza laleeee (#87455) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyszer egy világjáró sorozat műsorvezetője megkérdezett egy skorpiót főzögető nénit valami nagyon félreeső szigeten, hogy írja körül nézők kedvéért valami máshoz hasonlítva, hogy milyen ízű. Erre a néni rávágta, hogy olyan, mint a pingvin.

Na ez olyan, mint a Periodic.

(#87459) laleeee válasza -NoVa- (#87458) üzenetére


laleeee
őstag

Az milyen ? :)

(#87460) K1LLMy53Lf válasza -NoVa- (#87445) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

ha BE-t akar valaki, akkor a "birds" jobb kód. azért hozzád vágnak még egy Mg-t is ingyen )pontosabban fordítva, az Mg mellé kapsz egy BE-t, de a lényegen nem változtat :) )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87461) xabolcs válasza kamikaze7 (#87456) üzenetére


xabolcs
őstag

:F

Pl. FiiO E10K-ra meg SMSL X4-re gondolsz?

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#87462) f4lcon válasza K1LLMy53Lf (#87460) üzenetére


f4lcon
őstag

valamivel kevered :F (nekem amúgy nem engedi)

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#87463) K1LLMy53Lf válasza f4lcon (#87462) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

teljesen jogos, már késő volt :)
azt akartam írni, hogy a "birds" helyett jobb a "rings":

mondjuk ha múltkor nem vettem volna BE-t, akkor én most inkább lehet a "swans"-on gondolkodnék... elvileg nagyon jó cucc az az amp :))

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87464) -Skylake- válasza f4lcon (#87462) üzenetére


-Skylake-
addikt

Jól értem, hogy ez 2020.12.31-ig érvényes lesz ? Az a 99USD-ért Mg+Be kegyetlen jó, de csak úgy 1-1,5 hét múlva lesz erre keretem. De ha rosszul értem és nem addig érvényes akkor megoldom ma valahogy , de ha tartana év végéig az szuper lenne.
"All codes are good through the end pf the year" ez nekem azt jelenti, hogy 12.31-ig oké vagyok. Jól értem ugye ? :B

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87465) K1LLMy53Lf válasza -Skylake- (#87464) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

igen, jól érted :K (persze a készlet az megint más kérdés, ill ugye +szállítás+áfa+vámkezelés, ~51-52k huf a vége)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87466) -Skylake- válasza K1LLMy53Lf (#87465) üzenetére


-Skylake-
addikt

Annyiert meg mindig nagyon jonak tartom. Lenyegeben ha 2 hete vettem volna egy Mg-t annak pontosan ugyan ez az 52k lenne a vege, csak most kuldenek melle egy kozel 100.000 forintos fulest ingyen. Ocsemet meglepem az Mg-vel, Be marad nalam ^^

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87467) K1LLMy53Lf válasza -Skylake- (#87466) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

persze, h megéri, nem is azért mondtam. én ennyiért vettem magában a Be-t. csak infóként írtam, mert az ember hajlamos ezekről a plusz költségekről megfeledkezni :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87468) -Skylake- válasza K1LLMy53Lf (#87467) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem ezt beleszamoltam, latom h amerikai shop. 34re jonki egyebkent szallitassal most nekem (otp-s vagyok), arra jon meg az afa/vam, ranezesre gondoltam hogy 50k kornyeken lesz a vege. De amugy iszonyat jo akcio, igazabol az osszes (de engem eddig is kimondottan a Be erdekelt, elektronikushoz elvileg az a jo meg a Carbon, de a Carbon az mar lelektani hatar felett van meg felaron is, 80-150 ezret nem vagyok hajlando kifizetni egy nem cserelheto kabeles fulesert)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87469) K1LLMy53Lf válasza -Skylake- (#87468) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem csekkoltam, valamiért $20os szállítási díj rémlett, ezért írtam a fenti összeget. DHL jó sokat pakol rá :/ én zenei stílus miatt választottam a Be-t, de én 90%+ "modernebb" metal vonalat hallgatok. persze teszteltem mélyorientáltabb zenékkel (knife party - rage valley ep; black eyed peas - boom boom pow; young jeezy - 3 am stb), nekem bőven elegendő mély van benne, sőt talán egy csipetnyivel lehetne kevesebb is, de elektronikus, basshead cuccokra én a Carbon-t vettem volna (még mindig piszkálja a fantáziám, hogy milyen lehet :DDD)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87470) -NoVa- válasza K1LLMy53Lf (#87469) üzenetére


-NoVa-
őstag

"(még mindig piszkálja a fantáziám, hogy milyen lehet :DDD)"

Az ilyen mondatok veszélyes területre vezetnek...

:DDD

(#87471) K1LLMy53Lf válasza -NoVa- (#87470) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

szerinted miért vagyok képben a jelenlegi akciókkal? :))
de folyamatosan mantrázom magamban, hogy inkább DAP/asztaliDAC oldalon váltok/fejlesztek... és ilyenkor eszembe jut az sr15, amiről lemaradtam, mert túl sokat vacilláltam... meh... más hobbit kellene keresnem :(

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87472) -NoVa- válasza K1LLMy53Lf (#87471) üzenetére


-NoVa-
őstag

DAP az nem nekem való műfaj, viszont a mobil DAC/AMP terén már látok némi okot a mantrára, hogy igazából fölösleges emellé még egy Qdelix 5K... De abban van parametric EQ, azzal szeretek játszani.

(#87473) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Némi hasznos tesztanyag youtuberól, ez alapján jól összemérhetőek a füleseim, és hosszú post jön:
[link]

Az imaging rész abszolút hiánypótló, főleg a magasság része. Jól kihozza a különbséget pl a bejáratatlan Legacy3-mal szemben, ahol hiába látom, hogy emelgeti a fadobozt, az az abszolút végállásokat kivéve megkülönböztethetetlenül sík. A bejáratott L3-nál már egy kicsit javul a helyzet, az teljesen felzárkózik az FH3 mellé, a P1 pedig félúton van érzetre a hibridek, és a Tape Pro / BE között, van magasság, de kicsit lépcsősebbnek hallom az átmenetet. Lehet, hogy ha a PowerDAC-ot venném elő, javulna a helyzet, most a Q3-ról hallgattam mindet az egyszerűség kedvéért.

Ár/teljesítmény arányban még mindig sehol nincs a Grado-hoz utángyártott alkatrészekből meg háztáji szivacsokból ollóval vagdosott csillapító/szűrőanyagokból összetákolt nyitott fejhallgatómhoz. A tér méretében marad csak le a Tape Pro, meg a BE, az irány mindkettőnél pontos. A fejhallgatónál valós a távolságérzet, a füleseknél méretarányosan kisebb leképezett modellben pontos.

A térérzet a vokál és komolyzenei részen a BE/Tape Pro a legélettelibb, elektronikusnál és rapnél a Legacy 3 a kedvencem, de ehhez egy nagyon jó DAC/AMP/IEM együttállás is hozzájárul. Bass boost nélkül a BTR5 ESS DAC-járól az FH3 és a BE nyerő ezekre, AKM DAC-cal és bekapcsolt mélyemeléssel a Legacy 3.

A P1 ezekhez képest nagyjából homogén, minden területen van, ami épp arra tud egy kicsit jobbat, de ninics gyenge pontja. Bassheadkedni kevés, emelve is, de a hangolása, könnyedsége fenomenális. Ezt a könnyedséget a teljes tartományban a Tape Pro sem tudja, ellenben a részletessége mellett is gond nélkül ad erősebb mélyet. A középhangsúlyossága miatt nem lesz az elektronikus/basshead vonal kedvence, vagy csak EQ piszkálás után, viszont pl az Oxygene Pt. 2. -t vigyorogva hallgatom rajta, nagyon illik hozzá.

A basszusszűrő kicserélésével lehet rajta rontani sokat, brummogó szétfolyó mélyekre is képes, illetve az előtétszűrő is lecsavarható, van benne későbbi tuningpotenciál.
Illetve még egy Tape Pro apróság, izolációban ez egy furcsa együttállás. Félig nyitott rendszerű, de mégis jól izolálja a külvilágot, viszont kifelé egész sok szűrődik ki. Nem annyi, mint egy earbudnál, de tisztán jó minőségben hallgatható a külső szűrőn kerresztül is a zene. Hangos irodai szégyentelen polka és lakodalmas mulatós zenehallgatásra nem ez lesz az elsődleges sikertermék.

TLDR:
100-200$ között vegyetek FH3-at, vagy Periodic BE-t, azok a leginkább univerzálisak, és forrásfüggetlenül jók.

(#87474) laleeee válasza -NoVa- (#87472) üzenetére


laleeee
őstag

Kábel használható hangügyileg a tape pro-n ? Tetszik ahogy kinéz

(#87475) -NoVa- válasza laleeee (#87474) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kábele csodajó, nem mikrofonos, nem csomósodik, nem merev. Tapintásra nem a legpuhább, az earhook pedig egyáltalán nem szoros, sőt, ha nincs rajta a kábel teljes súlya, akkor nem ér hozzá a fülemhez, általában inkább fájni szokott hosszabb hallgatás után a túl feszesre vett hook..

(#87476) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#87361) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Erre, kedves népek, plíz. Itta karátschony a kanyarban. Kína most kicsit off, csak ha muszáj :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87477) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#87476) üzenetére


-NoVa-
őstag

Samsung/AKG EO-IG955 gyári fiókban kallódó, aktívan sosem használt jelképes összegért megteszi, vagy új kell? Újan sem sokkal drágább, nem szól szarul, mikrofonos, szövetburkolatú kábeles, elveszteni pont jó.

(#87478) laleeee válasza -NoVa- (#87475) üzenetére


laleeee
őstag

És balanced kimenetről hallgatva lehet nála elérni hangminőség javulást ?

(#87479) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#87477) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fontos kritérium a vetőcső vastagága, amúgy akár jó :) Nekem a soundmagic E széria a határ, de valójában kényelmetlenek. Neki be se menne. Írtam példának a carbo tenorét, na az kényelmes.
Így?

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87480) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#87479) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#87481) -NoVa- válasza laleeee (#87478) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ki sem próbáltam a 3.5mm adaptert, ha már eleve 2.5mm balanced kábellel jött.

(#87482) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#87480) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szétspammelem itt a totyikot...
A test ilyen fülkagylóba fekvő? Tényleg nagyon pici füle van a csajnak :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87483) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#87482) üzenetére


-NoVa-
őstag

link
Még a Sennheiser CX300II volt itthon kaphatóak között ilyen apró, mint a Tenore, de azóta sok verziófrissítésen átment az is, meg nem Tenore minőség a hangja.

(#87484) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Most így karácsony környékén van valami jó vétel 5 ezer forintig?
Elsősorban itthonról, de ha kell akkor megvárom Kínából is.
Fontos lenne a mikrofonja minősége.
Az összegefoglalóból válogassak csak?
Köszi.

Üdv, Dávid

(#87485) -Skylake- válasza K1LLMy53Lf (#87469) üzenetére


-Skylake-
addikt

Na , hát forgolódtam éjjel nagyon , hogy nehogy out of stock legyen vagy ilyesmi, úgyhogy Mg+Be megrendelve :K 35k-t vontak le egyébként szállítással együtt , szerintem 50 körül lesz a vége vám után , hibátlan a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87486) K1LLMy53Lf válasza -Skylake- (#87485) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nekem 34,976Huf-ra kellett 17,051Huf-t fizetnem. ahogy írtam: drágán tolja a DHL :(

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87487) -Skylake- válasza K1LLMy53Lf (#87486) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nekem valami USPS szállítás lesz (mást nem is tudtam választani csak ezt). De felteszem hasonló lesz a vége, függetlenül attól, hogy ki hozza. Egyébként akkor ha jól veszem ki Te már rendeltél innen , nagyjából hogy érdemes számolni a szállítást ? Mármint időben.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#87488) K1LLMy53Lf válasza -Skylake- (#87487) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

vnap éjjel rendeltem, pénteken hozta a futár.
egyébként így lenne 5ösöm a lottón... pont erre az akcióra gondoltam reggel, amit a nemrég kiírt új kód ad :))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#87489) Kallor


Kallor
csendes tag

Sziasztok!

10-15K körül keresek kollégák kizárására fülest. Munkanapi szinten 4-5 óra használat, elsősorban metalcore/deathcore vonalon mozogva keresem a best buyt.

Előre is köszi a segítséget.

B.

(#87490) kemcso válasza Kallor (#87489) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalót elolvastad?

(#87491) kamikaze7 válasza Kallor (#87489) üzenetére


kamikaze7
tag

Szia! Ehhez a zenéhez javasolnám neked a cca c10 pro. Esetleg ha nem zavar a színe, akkor blon bl 05s. Mind2 nek elég gyors és kontrollált a basszusa ebben az ár kategóriában, hogy jó legyen metal/dethcorera. Esetleg még kbear lark ról írnak jókat ebben a kategóriában.

(#87492) laleeee


laleeee
őstag

🇨🇳 Kínából 🇨🇳 rendeltél?
Megnyugodhatsz, már úton van. :D
[link]

(#87493) dni


dni
őstag

Sziasztok,
mikrofonos earbud fülest keresnék elsősorban hívások lebonyolításához, esetenkénti zene hallgatáshoz a laptop jack kimenetéről. Jó volna, ha hosszabb volna a kábele mint 1-5 méter, mert a mostani Earpods kb. 1,4 méter kevésnek bizonyul.
Tudnátok ilyet ajánlani? Vagy csak simán vegyek egy toldó kábelt? :)

(#87494) kemcso válasza dni (#87493) üzenetére


kemcso
Ármester

VE Monk plus és vegyél hozzá toldót (ha találsz olyat, aminek 4 pólusa van)

(#87495) dni válasza kemcso (#87494) üzenetére


dni
őstag

Van tapasztalat a mikrofonjukat illetően is, hogy milyen minőségben fog hallani? :)

(#87496) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Tape Pro hosszabb használat utáni rövid véleménykiegészítés... Bejáratás után felerősödött a magasa a BE-hez képest, nem jól. Erősen EQ függő lett, 2K-4K környékén 3 - 5dB visszavágást igényel, hogy természetesen szóljon.8k fölött talán elbírna még több emelést is.

Részletes, jó teret ad, pontos, de harsány alapból. Bassheadkedésre meglepően jó, sokat bír és gyors.

A finom ergonómiát nélkülöző aluházzal és az EQ igénnyel együtt nem ajánlom senkinek... Ha nem lenne elérhető néha a Periodic BE 100$-ért, sokkal jobban dícsérném a nagyon pontos 3D tere, és a P1-et egész szépen közelítő részletessége miatt, de a BE is tudja ezeket. Ergonómikusabban, és EQ igény nélkül.

Viszont mint vásárlás, nagyon elégedett vagyok vele. 80$-t fizettem, és nyertem vele majdnem 100$ kedvezményt a következő nagyobb vásárlásomra (már ha eldöntöm végre, hogy Mangird Tea, vagy Legacy 5, vagy valami más legyen), az eddigi legjobb ár-érték arányú fülesem :DDD

(#87497) laleeee válasza -NoVa- (#87496) üzenetére


laleeee
őstag

Ez rossz hír :( , pedig mikor kijött, pont arról volt szó hogy javították az eredeti Tape harsány magasait :F

(#87498) -NoVa- válasza laleeee (#87497) üzenetére


-NoVa-
őstag

Volt honnan javítani. Van hova.

(#87499) Tulku válasza -NoVa- (#87496) üzenetére


Tulku
veterán

Véleményem szerint...
Ilyen mérvű EQ belenyúlás már az eredeti hangképhez közeli állapotot sem mutatja egy forrás készülék esetén, tehát gyakorlatilag teljesen mindegy miről játszod le a zenei anyagot...folytatva, ezt mindenképp tanácsos hardveres szinten kezelni, mert szerintem a 20-as években készült mono fonográfos felvételek digitalizálásakor nem EQ-ztak ennyit a hangmérnökök...
Persze ez szigorú magénvélemény és nem belekontárkodás....nyilván magáról az EQ-ról is meg van a szúrós magánvéleményem és nem vihart akarok kelteni... :R

(#87500) laleeee válasza Tulku (#87499) üzenetére


laleeee
őstag

Hardveres szinten hogy lehet kezelni, leragasztotd a vetőcső felét vagy mi ? Tudjuk hogy az szart sem ér fos magas hangok ellen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.