Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87251) -NoVa- válasza laleeee (#87247) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem. Max a P1-hez egy kábelt, de semmi friss értelmes árú izé nincs. Kaptam 30%-os kupont 200$ fölötti bármire a Linsoulnál, de ha most lőném el, nem kapnék sokkal jobbat a meglévőknél, majd jövőre valami újdonságra.
Persze az eredeti kiváncsiságom témája megvan, azaz lőttem nemrég 80$-ért egy Tape Pro-t, valamire jó lesz. Szerintem idén már nem ér ide.

(#87254) laleeee válasza -NoVa- (#87251) üzenetére


laleeee
őstag

Tape pro hogy lett 80💰?

(#87255) f4lcon válasza laleeee (#87254) üzenetére


f4lcon
őstag

legyen miből akciózni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#87256) laleeee válasza f4lcon (#87255) üzenetére


laleeee
őstag

130 a rendes ára

(#87257) -NoVa- válasza laleeee (#87254) üzenetére


-NoVa-
őstag

Féláron vett giftcardból. Jókor jó helyen jól utánajárva.

(#87258) Sipike19


Sipike19
tag

Sziasztok!

Fülhallgató vásárlás előtt állok, és a következő típusokat szemeltem ki:

SoundMagic E50
SoundMagic E80
MEE Audio M6 PRO MK2
Vsonic VSD2

Elsősorban Rock/Metal műfajon belül mozgok, de azon belül elég vegyes a kép.
A lassabb rock zenéktől a death metalig minden előfordul a listán, de meghallgatok, más műfajú zenéket is.

A jelenlegi fülhallgatómon erősen keveselltem a mély hangot, a basszusgitár/mélydobok hangját szinte semennyire nem hallottam ki a zenékből...

Szóval érdekelne, hogy ti melyiket ajánlanátok, és miért?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

Sipi

(#87259) funkmester válasza Sipike19 (#87258) üzenetére


funkmester
aktív tag

E50-t hasznalok, azt mondjak arkategorian belul jo. Mély van boven, rock-metalt nem hallgatok...

(#87260) funkmester


funkmester
aktív tag

[link] hifiman re2000 600eu

(#87261) Wapi


Wapi
csendes tag

Massdropon 50 $ + 15 $ szállítási díj a Massdrop x NuForce EDC3 füles. Úgy emlékszem, többen keresték. Érdemes hamar lecsapni rá, hamarosan zárják a dropot.

"A szenvedélyek alkotnak és rombolnak mindent. Ha az ész uralkodna a földön, semmi sem történne rajta."

(#87262) laleeee


laleeee
őstag

Rendeltem egy BL 01-et ,vajh milyen lesz a BL 03-hoz képest ?

[ Szerkesztve ]

(#87263) Tulku válasza laleeee (#87262) üzenetére


Tulku
veterán

Egyenletesebb közepek....én ílyesfélén hangolom a füleseket, kevesebb basszussal és több magassal...persze nálam swfk a magas úgy hogy kissé más kávéház...

(#87264) kemcso válasza Tulku (#87263) üzenetére


kemcso
Ármester

És az árkategória is más :DDD

(#87265) laleeee válasza Tulku (#87263) üzenetére


laleeee
őstag

Hát sajnos én jó armatúrás magasat még nem hallottam (talán a Thie L3) , de mind iszonyú éles visítozó szar volt, a blonnal is ezt csinálták ?

(#87266) -NoVa- válasza Tulku (#87263) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ami ilyesféle, kevesebb basszussal, több magassal, az pont az Urbanfun YBF-ISS014. Ami jó cucc, az ismert QC kockázatával, meg a BLON-hoz képest magasabb árával.
Meg aztán mellé ott van ez is:

Térérzetre, élőzenére a BE, kényelemre, kicsit V-bb hangra hálásabb elektronikus zenékre YBF, aztán ez a két DD nekem most bőven elég.

(#87267) laleeee válasza kemcso (#87264) üzenetére


laleeee
őstag

Hát ja [link] , a blon 5600 Ft volt postàval
Kényelmesnek néz ki amúgy

[ Szerkesztve ]

(#87268) -NoVa- válasza laleeee (#87265) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem, vagy zenefüggő. Az L3 mellé még ez a legolcsóbb igazán kellemes magasakkal rendelkező cucc, kicsit erősebb basszussal:

(#87269) laleeee válasza -NoVa- (#87268) üzenetére


laleeee
őstag

Egy ilyet biztos veszek jövőre ,de idénre elég volt a vásárlásból. L3-at tudod hogy visszaküldtem. Az nf audio NA2 magasait nagyon elkapták, extended amennyire lehet,de soha-soha nem zavaró

[ Szerkesztve ]

(#87270) -NoVa- válasza laleeee (#87269) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jövőre már úgyis jön jobb, vagy más, vagy izé. Abban reménykedek, hogy valami a könnyebben meghajtható olcsóságok közül legalább egy kicsit megpróbál a P1 nyomába érni.

Egyelőre az egyetlen cuccom, ami hozza azt a hangot, az a képekhez használt alátétem, de az itt off :) :

(#87271) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy én vennék holnap neten Black Friday alkalmából az extreme digitalnál egy sennheiser bluetoothos fülhallgatót a cx 400ast 30ért. De kijött egy másik a momentum 2es, az 65. Arra gondoltam, mivelhogy nem tudom őket kipróbálni megvenném mind2öt, és amelyik jobban szól, vagy nem annyira vészes a változás, akkor visszakérném az árát, élnék az elállási jogommal. Viszont ma voltam bennt a boltban és azt mondták, mivelhogy higiéniai termék nem adhatják vissza az árát. A termék honlapján is az van, hogy nem veszik vissza. Most akkor nem ér jelen esetben semmit az elállási jog?

(#87272) kemcso válasza hepibáb (#87271) üzenetére


kemcso
Ármester

A Sennheiser még mindig nem ajánlott, de lebeszélni nem foglak, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

Igen, a higiéniai termékekre nem érvényes az elállási jog, ezzel sok helyen élnek a fülhallgatók esetében, akár jogosnak is mondhatóan. Te se szívesen dugnál a füledbe más által már kipróbáltat.

(#87273) hepibáb válasza kemcso (#87272) üzenetére


hepibáb
tag

a múltkor az alzánál visszavették

(#87274) kemcso válasza hepibáb (#87273) üzenetére


kemcso
Ármester

Egyedi döntés kérdése, hogy melyik cég hova sorolja, az Alza ezek szerint nem higiéniainak...

(#87275) funkmester válasza kemcso (#87272) üzenetére


funkmester
aktív tag

Eleg lenne a harangokat fertotleniteni nem?

(#87276) RetepNyaraB válasza funkmester (#87275) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igen, de a bolt nem szarakodik azzal, hogy csekkolja vírusszámlálóval :U, kipucoltad-e. Egyszerűbb nekik aszondani ha megveszed, tied.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87277) darvinya válasza RetepNyaraB (#87276) üzenetére


darvinya
titán

Bocsánat, de nem.
Harang csak egy látható dolog, viszont már rács, stb. is teli lesz emberi fülzsírral.
Akkor lehetne újra higiénikussá tenni, ha az egész fülhallgatót ilyen szerbe rakod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87278) RetepNyaraB válasza darvinya (#87277) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja ebben teljesen igazad van. :R Feltételeztem, hogy kipróbálásról van szó és úgy nem megy tele szarral. De elképzelhető ez is és akkor meg már komplett garanciavesztő az egész, még ha szét is lehetne szedni a házat.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87279) -NoVa-


-NoVa-
őstag

QC time, 5 hónap után most a supporton a sor, ledobta az előlapot az L3. Meglátom, mire jutunk. Open-backnek még jó :)

(#87280) Tulku válasza -NoVa- (#87279) üzenetére


Tulku
veterán

Hát az marha nagy baj....elhozod és 3 perc alatt kész ;]

Egy kis Fotofix és Voilá...

[ Szerkesztve ]

(#87281) -NoVa- válasza Tulku (#87280) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sejtem, de előtte dokumentáltam, kiváncsi leszek a válaszra. CIEM reshell mennyiből jönne ki kb?

(#87282) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A hátlapnál nagyobb probléma a QDCcsatlakozó körüli műanyag letörése, maradt szabadon a 2 láb, ami eredetileg műanyagburkolatban volt. Ez az egész füles gyenge pontja, ez sokaknál reped:

Majd ha már lement a supportlevelezés, csinálok vele valamit, addig félretettem. Megkockáztatnám, hogy amúgy a P1 után ennek a hangját szeretem a legjobban, csak csinálták volna rendes 2pinnel.

(#87283) Tulku válasza -NoVa- (#87282) üzenetére


Tulku
veterán

Minden megoldható...ezt a borzalom csatlakozót is ki lehet cserélni normális 2 pinesre...
CIEM-esítést ebben az időszakban nem javaslom...mintavétel miatt személyes kontaktus szükséges, illetve egészen pontosan nem tudom, mi a policy jelenleg ezzel kapcsolatban a cégünknél...

Viszont vettem akkus kék fény lámpát, ami akkora teljesítményű, hogy 3-9 mp alatt nagyobbat gyógyít mint a régi 40-60 mp alatt....hiába fejlődik a fogászati segédeszközök gyártása...na ;]

(#87284) hepibáb


hepibáb
tag

Végülis Lypertek lett, nem Sennheiser. 40 helyett 35ért vettem a volt-ban. A sennheisert elkapkodták az extreme digitalban.

[ Szerkesztve ]

(#87285) Tulku válasza hepibáb (#87284) üzenetére


Tulku
veterán

Szerencséd volt, hogy elkapkodták ;]

(#87286) flash-


flash-
veterán

Fülhallgatót ki javít? (darvinya-t próbáltam de ő nem ér rá)

Soundmagic e80s fülesen van a tologató gomb ami azt állitja hogy melyik telefonnal akarom hallgatni. Ez a gomb kontaktos így csak neha szól rendesen. Ezt ki tudná átkötni?megoldani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#87287) -NoVa- válasza Tulku (#87283) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fogászati cuccot ismerem, ennek fényében... a saját gombelemes UV ledes izével legalább annyi idő lesz majd megszilárdítani az UV-re kötő ragacsot, mint amennyi idő lesz megkeresni egyáltalán, hogy hova a fenébe tettem. Órák/napok.
Policyügyben bőven ráérek, február óta homeoffice, szóval én sem fogom elkapkodni az átalakíttatást, ha egyáltalán... Eddig is az L3 volt a fülembe leginkább illeszkedő izé, hangra is az egyik kedvencem, lényegesen jobb, mint a Periodic... Kivéve a tér mélységében, ami viszont már zenefüggő is, jól szólnom kéne magamnak, hogy csináljak fülesspecifikus playlisteket, min mit szeretek igazán.

(#87288) Tulku válasza -NoVa- (#87287) üzenetére


Tulku
veterán

Forrás sem mindegy...én speciel mint teljesen külső úgy érzem egy jobb forrással azonnal szubjektív véleményt tudnék alkotni a két füles közötti differenciáról ;]

Ha nagyon érzed a hiányát a széttört fülesnek írj rám, esetleg postával kitalálunk valamit...

(#87289) -NoVa- válasza Tulku (#87288) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pestis után úgy érzem, a kezedbe kell nyomjak egy doboznyi fülest, aztán ha kijátszottad magad velük, majd visszaadod. FiiO Q3 meg a BTR5 részemről megteszi, és habár hallottam eleget, hogy szólt a WM1Z, és viszonylag képben vagyok azzal is, hogy egy xDuoo XD05+on milyen OPAMP-ot kéne rátákolni hogy csodásan szóljon még 500$-on innen, de egész jól egyensúlyozok a fekete lyuk eseményhorizontján.

(#87290) Tulku válasza -NoVa- (#87289) üzenetére


Tulku
veterán

Tévedés ne essék, nem estem downgrade bűnbe, csak szeretnék viszonyítási alapot is...nyilván hallom, ha egy W30-at pakaolok a fülemeb, vagy a G10 helyett egy G5 van benne (no itt azért lényegesen kisebb a difi) de ezeket a csodákat nem rendelném meg, viszont képezhetik egyféle inerciarendszer egyes pontjait...

(#87291) fox21


fox21
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Xiaomi Redmi note 8T telefonhoz keresek fülhallgatót(vezetékes vagy anélküli, mindegy). Mindenféle zenéhez jó, In-Ear típust, aminek van valamennyi zajizolációja, és a külvilág se nagyon hallja, hogy épp mit hallgatok. A mikrofon megléte kevésbé fontos, de ha van, annak örülök. Max 10-15 ezer forintig. (lehetőleg szolid, normális kinézetű)

Tudtok az előbbiek alapján ajánlani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#87292) kemcso válasza fox21 (#87291) üzenetére


kemcso
Ármester

Összefoglalóban nem találtál?

(#87293) kamikaze7 válasza fox21 (#87291) üzenetére


kamikaze7
tag

Kbear lark, ez jó kis budget füles

(#87294) vicze


vicze
félisten

Csak hogy más is szórakozzon egy jót. :DDD Olyan szép nyelv ez a magyar...
alt="" title=""

Legjobb, a CIEM hashtag mert a Forté-nak nincs olyan verziója. :)

[ Szerkesztve ]

(#87295) laleeee válasza vicze (#87294) üzenetére


laleeee
őstag

Remélem, nincs sofőrflex.

(#87296) Tulku válasza vicze (#87294) üzenetére


Tulku
veterán

Covidos magányodban guglifordítgacc? ;] :C

(#87297) vicze válasza Tulku (#87296) üzenetére


vicze
félisten

Ez Bing jó? Nem kell bemocskolni a Google fordítót. ;] (Így fogad a hivatalos FB post, mert valamiért autofordít.)

Menj tuszkolj pár sofőrt egy kagylóba, hogy jó mélyre merüljenek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#87298) Tulku válasza vicze (#87297) üzenetére


Tulku
veterán

Mélymerülés jó, csak nem fülben.... :DDD

(#87299) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg egy Thieaudio Legacy 3-am van és gondolkozom, hogy váltsak egy magasabb kategóriájú IEM-re. Ami fontos lenne, hogy mélyekben bővelkedő legyen és lehetőleg a magasak ne karcoljanak. Ez a legacy 3 visszafogott számomra mélyek terén, úgy is hogy a hangoló kapcsolónál az van rátolva ami elvileg emelné.
Igazából amit eddig találtam és amire minden tesztben azt mondják, hogy van mély bőven a campfire Polaris 2. Sajnos elég nehézkes hozzájutni ahogy nézegettem, na meg azért árban sem kevés. Tudnátok ajánlani esetleg más alternatívákat? Néztem még a Fiio FH5-t amire azt mondták tud mélyeket produkálni, de itt már nem volt egyértelmű a dolog az olvasottak alapján. Ott van pl az FA7 is, amire Zeos azt mondta bass god, más tesztben azt mondják visszafogott a mély :F

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#87300) onkelz válasza Pocak89 (#87299) üzenetére


onkelz
aktív tag

Polarist imádom, van benne mély bőven, de még nem túlzó (nekem).
A marketing szöveg szerint javítottak valamit a kábel minőségén is, illetve lett valami varia az mmcx csatlakozó körül, az sem pont olyan, mint a 2 évvel ezelöttieken.
Ha majd engedi a világmindenség az utazgatást Bécsig, azt hiszem talán az EMI store forgalmazza, ott érdemes lehet érdeklődni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.