Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87851) kutyek válasza RetepNyaraB (#87849) üzenetére


kutyek
senior tag

Persze, tudom, hogy dual AMP is van benne a nagyobb impedanciájú fejesek miatt. Másrészt ettől a digitális feldolgozás (DSP/DAC páros, ami "egyben van" a Samsung CirrusLogic és az LG ESS chipjében is) függetlenül kapcsolható a normál VS hi-fi (uhq) módok között. Az konkrétan marhaság, hogy a "Quad DAC" csak nagy impedanciájú fejesekkel kapcsolható be (tudom, hogy létezik ilyen tévhit).
Mivel a T20 16 ohmos, nyilván nálam a kisebb teljesítményű AMP uzemmód ment, de ez a DSP/DAC minősége szempontjából mellékes... én a magam részéről azt szűrtem le, hogy a kis impedanciájú fülesemmel ugyanúgy szól az LG quad DAC (hifi), mint a Samsung (UHQ) hi-res módja, ugyanazzal a playerrel. Persze van még egy-két finomság az LG-ben, mint a választható karakterű szűrők, illetve az MQA licensz (még 1 folding), de ezekben sem érzékeltem különbséget...

(#87852) kutyek válasza kemcso (#87850) üzenetére


kutyek
senior tag

Ezt az LG V-fanoknak mondd :) (én készségesen elhiszem) - csak arra akartam rávezetni a kérdezőt, hogy első körben hi-res playerrel (~3k HUF), illetve jobb fülessel szintén látványos szubjektív minőségi ugrást érhet el (valószínűleg olcsóbban) - én ezzel kezdeném, és csak akkor váltanék külső DAC-ra, ha már így sem elég jó a hang...

(#87853) RetepNyaraB válasza kemcso (#87850) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez nyilván így van. De én is csak az előző kérdező farvizén evezek.

kutyek@ "Az konkrétan marhaság, hogy a "Quad DAC" csak nagy impedanciájú fejesekkel kapcsolható be (tudom, hogy létezik ilyen tévhit)."
De én nem is ezt írtam, hanem az erősítést. A dacot kapcsolhatod ahová akarod, van is rá gomb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87854) kutyek válasza RetepNyaraB (#87853) üzenetére


kutyek
senior tag

OK, akkor értjük egymást :) sztem is az LG-k lényeges audio előnye a dual AMP, az S9-en esélyem sem lett volna egy komolyabb, nagy impedanciájú fejessel.
... és bocsánat, nem akartam félrevinni a témát az LG offal.

[ Szerkesztve ]

(#87855) weres78 válasza kutyek (#87848) üzenetére


weres78
senior tag

Köszönöm szépen.
Hol is kezdjem.
Nem tudok semmit. Van hallásom azt hiszem.
Az SM50 Számomra háttérzenének jó volt, amíg nem figyeltem oda. Ha figyelek, a mélyek mélyek de úsznak, nem pontosanan szólnak. Közép semmi. Van de semmi kiemelkedő, sőt semmi átlagos. Magas vagy cincog cicereg, vagy elvág. Persze sokkal jobb, mint a gyári fülese, mert ebben van dinakia, illetve mondjuk workout "zenéhez" jó. Mondjuk oda majdnem minden jó.
Nem tudom szoftveresen mi változik majd, de kipróbálom. A beállításokkal kapcsolatban köszönöm és elfogadom a segítségedet! :R

(#87856) Shyciii


Shyciii
veterán

Sziasztok!

Találkozott már valaki az Astell&Kern Billie Jean fülhallgatójával? Milyennek találta? 80eFt-ért most meg lehetne venni, így bekerült az érdeklődési körömbe. Általánosságban blues, blues-rock, és jazzt hallgatok flac, meg DSD formátumban.

(#87857) flymi válasza kamikaze7 (#87750) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az Obsidian még nem jött meg, a régi fülesem viszont már csörgött-zörgött meg szigszalag tartotta már csak össze.
Így ma beszambáztam az euroncsba és levettem egy fekete JBL Tune110-est. Nem vagyok vájt fülű, első tapasztalat alapján nem rossz 4k-ért. Kicsit játszani kellett az EQ-val, h jobban kiadja a mélyet de most teljes az elégedettség. Nagyon kíváncsi leszek az Obsidianra, remélem még ennél is jobb lesz.
:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#87858) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#87859) darvinya válasza -NoVa- (#87858) üzenetére


darvinya
titán

Nekem csak az nem tetszik, hogy sub rezonátornak 2db ellenütemű DD-t raktak zárt testbe.
Szép csalás, mert DD mindig lassúbb lesz BA-khoz képest, ezáltal lesz dallamosabb a hang.
És emiatt nem lehet filtereket sem berakni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87860) Tulku válasza darvinya (#87859) üzenetére


Tulku
veterán

Dehogy nem lehet...nem is lassítja a hangot...én is tettem a hibridem basszus szekciójába....még egy másodrendú low pass filter is segített....és itt a közepeket is dupla DD-vel oldják meg (nagyon helyesen, mert a legkritikusabb pont amit a Laylában is két 2800 végzett, de hagytak kifogásolni valót...
Méretezni, mérni kell, különösen a reflex nyílásokat, azt hiszem Jerry tudja mit csinál, nála a hangkép biztosan nem lesz élettelen és visítós...
Európában nem kultiválják a JH audiot, bizonyára kevés marketinget tesznek ide, nem éri meg nekik, egyelőre el vannak a tengerentúli vevőkörrel...

(#87861) Richie0116


Richie0116
tag

Sziasztok!

Fejhallgatót szeretnék vásárolni. Érdeklődöm mik az ajánlott darabok ?

(#87862) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Az olcsóbbik végletből is némi érdekesség, a Blon is csinál nemsokára Micro-DD bigyót:

Kellően fura, hogy érdekeljen.

(#87863) Cs1csó válasza Richie0116 (#87861) üzenetére


Cs1csó
félisten

FEJ vagy FÜL hallgatót? A FEJhallgatóknak más a topikja: [link]
de van a vezeték nélküli fejhallgatóknak is topik.

Mennyit szánnál rá? Külföldi rendelés is szóba jöhet? Milyen eszközről hallgatnál zenét? Milyen típusú zenét hallgatnál? Milyen hangképet szeretsz tehát pl. erős basszus, vagy kiegyenlített hangzást szereted, esetleg a csilingelő magasakat stb. olvasd át az összefoglalót.

(#87864) darvinya válasza Tulku (#87860) üzenetére


darvinya
titán

DD mindig is lassabb lesz.
De ez nem hiba, hanem pont ez adja zeneiséget.
Amúgy mély-középre rakták.
Viszont amit gondnak tartok, hogy BA-k nem filteresek, emiatt mély-középet is leadják.
Ez fogja lerontani zeneiséget, mert fémesek lesznek ezek a hangok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87865) fericske válasza darvinya (#87864) üzenetére


fericske
addikt

Azért a négyutas crossover sugall valamit, meg a JH az azért nem KZ szinten tolja.

(#87866) darvinya válasza fericske (#87865) üzenetére


darvinya
titán

Lehet, de azért adnak egy kis fun hangzást.
3 év múlva már erősen kihallatszik majd, mert akkor már más lesz fun.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87867) Tulku válasza darvinya (#87864) üzenetére


Tulku
veterán

Az hogy a marketing ábrán nem látsz dampert, még nem jelenti, hogy nincs...
Illetve Jerry negyedrendú váltót (24 db/oktáv) tesz a magasakhoz, illetve a freqphase csövezéssel eltolja a visítási frekiket is...
Ha megnézed DD a szub és DD a középmély is, ahol átfedés van a középmagas BA-val....jól csinálja istenemre, tőle szívesen tanulnék...

Bár most mások a prioritásaim....épp csöveket nézek a Cary fejes erősítőbe...anyám borogass :W ;]

(#87868) darvinya válasza Tulku (#87867) üzenetére


darvinya
titán

Igazad van, szét kellene szedni, hogy lelkét feltárja.
Tanulhatsz tőle, de minden megtalálható szakirodalomban.

Ne csövez. :DDD
Amúgy a valódi csövek nem szeretik a kapcsoló üzemű táplálást.
Ráadásul fűtő körre nagyon allergiás.
Mellé jön, hogy egymáshoz kell mérni, azaz párosítani kell, vagy komplementerezni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#87869) jubilleum


jubilleum
senior tag

Sziasztok,

Van egy nu force edc3 fülesem. Szuper füles, amikor nem zavar a vezeték akkor őt használom.
Viszont az új telómon már nincs jack csati csak lighting.
Kérdésem az lenne hogy tudtok esetleg valami olyan kábelt aminek egyik fele lighting másik fele meg ez a két pines csati ami a fülesen található (ha még esetleg mikrofon is van rajta akkor az +). Ha jól tudom az még bonyolítja a sztorit hogy az Iphoneban nincs dac ezért nagyon nem mindegy hogy milyen kábelt veszek mert kell bele dac, ami nem ártana ha jó is lenne)

(#87870) pulutodurumo válasza jubilleum (#87869) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vagy veszel egy Fiio BTR3-at, vagy mást ami BT jelet vesz és abba dugod a fülest. De ez csak egy javaslat.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#87871) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Három alsó-közép kategóriás vezetékes füles rövid összehasonlítása, értékelése (szubjektív, nincs mérés mert nincs mivel).

JBL Tune110 -> Jól illeszkedik a hallójáratba, de az Obsidian valahogy mégis egy picit jobban fekszik, pedig sokkal bumfordibb. Jók a mélyek, nekem ez volt fontos. A vezeték lapos és nem harisnyázott, mikrofonos, a jack csati 45°-os. 3 féle méretű fülpárnával adják.
(8/10)

Rock Obsidian -> Első ránézésre nem gondolná az ember, h ezt bele lehet gyömöszölni a hallójáratba, de nagyon szépen felfekszik, illeszkedik és tompítja a külső zajokat. A mélyek ugyanolyan jók, mint a JBL esetében, a kábel keresztmetszete kör alakú, a mikrofontól az egyenes jack csatiig igényesen harisnyázott. Csomagolásban semmi extra, három fülpárna jár hozzá.
(8/10)

MEMT X5s -> Azt hiszem ennél a fülesnél elmondható, h inkább a körítés adja az extrákat nem a belbecs. Mindössze kíváncsiságból vettem meg és mert kuponnal olcsóbb volt.
Nekem valahogy sehogy sem illeszkedik rendesen a hallójáratba, nem igazán kényelmes a kialakítása. A mélyek nem jönnek úgy, mint a másik két füles esetében így inkább más műfajok kedvelői élvezhetik rajta a kiegyenlített hangzásvilágot. A kábel nem harisnyázott, kör keresztmetszetű, szintén mikrofonos. A jack csati 90°-ban elforgatott, és akkor innen jönnek az extrák.
A füles két vége mágnesesen összetapad, ez egy klassz megoldás. De már maga a csomagolás, a mágneses dobozka is megér egy misét. A vezeték végén egy patentos kábel összefogó található. Praktikus cucc, jár is érte a piros pont.
Található még a csomagolásban egy kis szütyő is, amiben a hardvert tarthatjuk és így nem koszolódik. Két szett fülpárna van a csomagban, mindben 3-3 pár különböző méretben és 1-1 jack csati védő műanyag kupak. Ezért is jár a pötty.
(6/10)

Mondjuk én akkor is többet vártam hangzásban ettől a MEMT fülestől a látvány alapján, de a JBL és az Obsidian kárpótol az elmaradt élményért. A MEMT majd jó lesz valamelyik családtagnak ajándékba.
Addig is bajban vagyok melyiket használjam a másik kettő közül a mindennapokban. :DDD
A JBL hangja, az Obsidian illeszkedése és a MEMT extrái összegyúrva lenne számomra egy tökéletes vezetékes agybadugós füles, de így sem panaszkodhatok.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#87872) balazon


balazon
csendes tag

Sziasztok,

(vezetékes) fülest keresek, mert sikerült kabátcipzárat kicsit rátolni a mostani sennheiser 3.00 fülesemre. Bár semmi baja a hangnak de igy kicsit csunya, és más részein is kicsit lehasználtnak tünik a zsinor gumija, igy azt inkább csak otthon használnám ezentúl.

Eddig a sennheiser cx fülesek tetszettek, de nem nagyon találok belőle elég kínálatot alza emag argep meg egyéb helyeken. A legtöbb mind mikrofonos amit látok, az viszont engem most nem érdekel, mert pc-n is, telefonon is használnám, nem akarom, hogy emiatt bármi kompatibilitási probléma legyen (stereo/mono hangzás).

<20k-ra gondoltam,
eddig a legjobb amit találtam az cx 100
https://www.alza.hu/sennheiser-cx-100-fekete-d5543733.htm
De úgy emlékszem a régi cx széria kábele túl vékony, és hamar elhasználódik. Az újból meg csak a momentum in-eart látom de az már jó drága, és bár nem mikrofonos, de 3 jack sávos, így félek tőle, hogy nem lesz jó a stereo pc-n meg telefonon is.

A cx 3.00 szériából meg már nem gyártanak többet szerintem. Egyedüli bajom az volt vele, hogy huzamosabb idő után megfájdult a fülem tőle.

Zene kategória pedig: klasszikus zene, Tool, Beatles, Foo Fighters kb.

Láttam javaslatokban rock obsidiant, sound magic-et javasoljátok. Lehet ideje lemondani a sennheiserről? Kicsit le vagyok maradva.

Köszönöm, ha tud valaki segíteni

(#87873) laleeee


laleeee
őstag

Két új BLon a láthatáron. Nem tudom mit szív a formatervezőjük,de abból én is kérek :)

(#87874) laleeee válasza jubilleum (#87869) üzenetére


laleeee
őstag

(#87875) -NoVa- válasza balazon (#87872) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#87876) balazon válasza -NoVa- (#87875) üzenetére


balazon
csendes tag

Ezt a japán cuccot eléggé dicsérik, megrendeltem, köszönöm.
Remélem beválik.

(#87877) -NoVa- válasza balazon (#87876) üzenetére


-NoVa-
őstag

A CX100-hoz képest óriási előrelépés, és hasonlóan apró, könnyű és kényelmes. Ne gyűrd és ne tépd a kábelét, akkor bírni fogja sokáig.

(#87879) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Sziasztok!
Az imént egy kis baleset érte a SoundMagic E50C fülhallgatómat. Mondjuk úgy hogy meghalt szegény. 2,5 éve vettem 18-ért, lett volna 16-ért is máshol. Most inkább 20-ért meg a felett látom őket, a kérdésem arra irányulna, hogy ennyiért van-e most jobb ajánlat (fontos a mikrofon). A topic összefoglalóban felsoroltakkal nincs tapasztalatom, azért kérdezlek titeket. Az E50C-t szerettem.

(#87880) vicze


vicze
félisten

Remélem mindenki ugrik a ROG 5-re.
ESS Sabre ES9280AC Pro Quad DAC

[ Szerkesztve ]

(#87881) Tulku válasza vicze (#87880) üzenetére


Tulku
veterán

Én ugrok....várgyááá...
Azmiaz?

(#87882) vicze válasza Tulku (#87881) üzenetére


vicze
félisten

ASUS ROG 5 neked való. :D

(#87883) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Jacket csak úgy bele a telefonba, az milyenmár... :D

Kicsit foglalkoztam a Tape Pro-val, olyan szomorúan porosodott egy sarokban.

Addig váltogattam a zenéket, eartipeket és a forrásokat, amíg össze nem állt hallgathatóra, szóval megértem a pozitív revieweket is, meg a negatívakat is. Egyfelől igényli a teljesítményt, és hiányzott neki egy impedance adapter. Nem túltolva, 20 Ohmos balanced, így már nem tűnik ki annyira extrémen a felső közép. Comply kellett még rá, és EDM jellegű kontent, vagy analóg akkusztikus hangszeres zenék. A torzított elektromos szólógitárnál még mindig sok, minden másnál adja azt a könnyedséget, amit a planar is, hasonlóan tiszta, szellős és részletes, de a közepe a P1-nek jóval jobb, cserébe a Tape Pro DD basszusa kellemesen erős.

Cserébe a terének rendes mélysége van, körbevesz, nem szélesebb és laposabb, mint az árkategóriában a többi hibrid. Ebben simán az L3 - FH3 elé helyezem, hangolásban hátrébb, mikor mire van inkább igény. Teljes áron továbbra sem ajánlom senkinek, akciósan 80$-ért kísérletező kiváncsiskodásra jó volt.

(#87884) onkelz


onkelz
aktív tag

ezt nagyon adnám :))

(#87885) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Sziasztok. Hifiman re-600s-nek milyen a ritmikaja? pl hip-hop zenéken, mondjuk valamelyik soundmagic-el osszevetve?

(#87886) vicze válasza Kacsasült (#87885) üzenetére


vicze
félisten

Nop-nop, két teljesn más világ RE600 egy nagyon fényes közép emelt füles, ez nem hip-hopra van, hanem énekhangra, jazz, klasszikus ilyesmik

[ Szerkesztve ]

(#87887) Kacsasült válasza vicze (#87886) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Kozeptartomany is vekonyan szol vagy csak a mely szekcio? Kevesebb basszus nem zavar csak furge legyen. Re-400-ra is igaz ez a nagyon fenyes hang?

(#87888) vicze válasza Kacsasült (#87887) üzenetére


vicze
félisten

Hát egy populárisabb füles után eléggé kultusokk az biztos igen, a RE is olyan, csak azzal elég kevest buksz.

(#87889) laleeee válasza -NoVa- (#87883) üzenetére


laleeee
őstag

Mi az a impedance adapter ?

(#87890) -NoVa- válasza laleeee (#87889) üzenetére


-NoVa-
őstag

5 centi plusz kábel, apróságokkal tömve. Meg némi változás az összképen, érzékenyebb IEM nem produkál annyi alapzajt erősebb cuccról hajtva, némi hangerőcsökkentés, stb.

A P1 és a fejhallgatóim nem igénylik, minden másnak kell a Q3-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#87891) s4tch válasza vicze (#87888) üzenetére


s4tch
veterán

https://store.hifiman.com/index.php/re-600-songbird-in-ear-monitor-iem.html

Ez se nagy bukta éppen. De a kolléga szerintem sem ezt keresi.

(#87892) RetepNyaraB válasza -NoVa- (#87890) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem kínai 60 ohmos adapterek rémesen elrontották mindennek a hangját, bármire dugtam (csak az erősítőhöz kellett az lg-n, amíg nem az SM80-at használtam).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87893) vicze válasza s4tch (#87891) üzenetére


vicze
félisten

Vám/áfa, az RE400 értékhatár alatt van.

(#87894) Kacsasült válasza s4tch (#87891) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Forumot olvasgatva nem igen talaltam magamnak valot...Soundmagic-tol ritmusosabb fulest keresek es nem azeretem a subbasszus es az alsokozep tobbletet, hifimanek pont jo arban mozognak...amik itt elhangzanak,azok tobbnyire felfujt mellyel es/vagy v hangkeppel rendelkeznek...irnal par tippet mikre nezzek rá?

(#87895) -NoVa- válasza RetepNyaraB (#87892) üzenetére


-NoVa-
őstag

HiBy 20 Ohm, hangképen nem változtat hallhatóan. Viszont ugyan THX erősítő, de azért 16 Ohmos érzékeny fülessel volt annyi alapzaja, hogy igényelje a tényleges csöndhöz.

(#87896) laleeee válasza -NoVa- (#87890) üzenetére


laleeee
őstag

103dB/32ohm érzékenynek számít ?

(#87897) -NoVa- válasza laleeee (#87896) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem annyira, a Tape, L3, FH3, Tea, mind lényegesen érzékenyebb.

(#87898) s4tch válasza vicze (#87893) üzenetére


s4tch
veterán

EU-s szállítás ;) Pár hete vettem tőlük mást, német címről jött.

(#87899) s4tch válasza Kacsasült (#87894) üzenetére


s4tch
veterán

Massdrop EDC3 nekem nagyon tetszett, amíg megvolt. Nem írtál keretet, nem tudom, belefér-e a lehetőségeidbe, mindenesetre szerintem megéri az árát. Írtunk róla többször a topikban, head-fi és superbestaudiofriends.org is számon tartja.

Ezeket a kínai csodákat nem vágom. Biztos azok között is van megfelelő választás, pl. Tin Hifi T2 látatlanban jó lehet. Ennek is végtelen az irodalma.

(#87900) Kacsasült válasza s4tch (#87899) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Edc3 sztem mar kifutott, az ar pedig az emlitett hifimanok arai lennenek 30-80€

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.