Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87351) kemcso válasza wexford881 (#87347) üzenetére


kemcso
Ármester

JBL túlárazott többnyire, nem szokta megérni. Vegyél inkább VEMonk plus-t.

(#87310) dejvid8 egy fos az U11-é...

(#87352) kamikaze7 válasza kemcso (#87351) üzenetére


kamikaze7
tag

Fenguru tingo tc 200 is nagyon jó

(#87353) onkelz


onkelz
aktív tag

Hölgyek, Urak az Üllői úti fej/fülhallgatószervízzel kapcsolatban mik a tapasztalatok?Vitt már oda közületek valamit?

(#87354) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Csak ránézős érdekességnek, moduláris hangváltós izé:
link

(#87355) dejvid8 válasza kemcso (#87351) üzenetére


dejvid8
őstag

Köszi, akkor azt mindenképp hagyom.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#87356) vicze válasza kemcso (#87351) üzenetére


vicze
félisten

Mivel M7-M8 fülesek Beats "deriváltak" pont abból az időből mikor elvitték a Monstertől és újra eladták, így esélyes, hogy azok se lennének jobbak számodra. ;)

[ Szerkesztve ]

(#87357) f4lcon válasza onkelz (#87353) üzenetére


f4lcon
őstag

ez engem is érdekelne, mióta darvinya nem vállal jó lenne egy megbízható valakit találni, aki foglalkozik kábelcserével stb.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#87358) laleeee válasza -NoVa- (#87354) üzenetére


laleeee
őstag

(#87359) -NoVa- válasza laleeee (#87358) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#87360) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Itt a tavasz, zöldül már a Tripowin :)

(#87361) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sztiasztok, a nejem már megint elvesztette a fülesét. Meg az enyémeket, rendszeresen, de ez nem ide tartozik :))
Nagyon kicsi füle van, vékonyka cucc kell ( a zero tenore pl jó), ámde mikrofonnal. Ne legyen drága, úgyis elveszti. Akár Kína, bár onnan az olcsó cuccokkal csak rossz tapasztalataim vannak, a 2 hónapos szállításon felül...
Pl. Finalaudio E1000 van vélemény? Ez belövi a max keretet is :)

Köszi

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87362) onkelz


onkelz
aktív tag

múlt héten valaki polaris 2ön gondolkozott, most akciós
https://www.head-fi.org/threads/happy-holidays-from-campfire-sale-on-now.948022/

(#87363) dejvid8


dejvid8
őstag

Sziasztok!
Sony MDREX650AP vagy Sony XB50AP? ex650 elég szépen le van árazva, 10K, az XB pedig 8K.
Ami nekem nagyon fontos: Nagy hangerő és minél mélyebb basszus. Tényleg. :)
Tehát a két füles közül melyik lenne a jobb?

Vagy van ezektől jobb alternatíva, max 10K-ért, figyelembe véve a preferenciámat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#87364) laleeee válasza dejvid8 (#87363) üzenetére


laleeee
őstag

XB50AP : nagy mennyiségű és nagyon rossz minőségű basszus és szinte semmi más. Szerintem olyat ne vegyél

(#87365) Pocak89 válasza onkelz (#87362) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Én voltam aki szemezett vele és be is szereztem egyet, tegnap érkezett meg. Még ismerkedek vele, sokat nem tudtam hallgatni :( Nagyon jó már csak kézbe venni is, fura hogy nem vmi műanyag izé, hanem van benne anyag rendesen :D Mély van benne, de amennyire bass cannon-nak írták szerintem nem túlzóan sok. Final gumiharangot raktam rá. Hát Jó nehezen lehet cserélni rajta, de legalább nem pottyan le róla az is biztos :D A kábele viszont fura. Az anyaga is meg, hogy ilyen vékony.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#87366) onkelz válasza Pocak89 (#87365) üzenetére


onkelz
aktív tag

Próbáld meg Sony tippel, nekem azzal jobban bevált.

(#87367) mcs válasza dejvid8 (#87363) üzenetére


mcs
veterán

Hehe, éppem ma vettem 650et, és volt korábban XB50em is.
Még nincs bejáratva a 650, de így is mélyebb basszust ad, mint az XB50, és sokkal könnyebben is hajtható, vagyis hangerőből nincs hiány Samsung Galaxy A50el. A magasnak van még hova járódnia, de a közép és mély teljesen rendben van, mint a legtöbb Sony fülesnél és fejesnél. :)

(#87368) mcs válasza laleeee (#87364) üzenetére


mcs
veterán

Én sem szerettem igazán. Basszusból határozottan több volt a közép mint a szub, és az összkép is fátyolos. Az EX650 tisztábban adja a tipikus Sony-s meleg hangzást.

(#87369) onkelz


onkelz
aktív tag

Ezt a cudar idöt mennyire kultivàljàk a jobb minöségü fülesek/kàbelek?
A Sony szalagkàbelei szeretnek menthetetlenül kikeményedni.

(#87370) -NoVa- válasza onkelz (#87369) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyszer -20 fokban kettétört a hősokktól egy comply szivacs fülbedugáskor, az kicsit meglepő volt :)

Illetve az akrilház ridegségéből eredően történhetnek váratlan open-back konverziók:

Ez sem feltétlenül a hűvösebb idő eredménye, mint inkább a kezdeti széria (remélem csak a kezdeti) egy gyengébben sikerült darabja. A hangját nem befolyásolja egyáltalán, a DD is csövezve fut benne, nem kapkodtam el eddig a javítást.

Amúgy meg sál/sapka alatt, bőr mellett szorosan futtatott kábellel kevésbé van kitéve a hidegnek a fülesed, a testhő miatt nem hűl ki túlságosan. De ha félted (jogosan), szerezz be valami olcsóbb utcai mászkálósat mellé.

(#87371) jegenye77


jegenye77
addikt

Elvileg ma megjön a qudelix 5k. ( ibasso dc02 már el is adtam)
Korábban használt Eqfy töröljem és a qudelix app ot telepítsem?
Ha jól látom abban is van EQ. De van még jó pár beállítási lehetőség.Ha valaki használta már akkor itt miket érdemes állítani?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87372) Tulku válasza -NoVa- (#87370) üzenetére


Tulku
veterán

" A hangját nem befolyásolja egyáltalán,"

Már hogyne befolyásolná....még armatúrások is más basszusválaszt hallatnak lezárás után (kissé kevésbé kopogós, egy lehelettel kevesebb, kevésbé brummogós) nem hogy egy DD....mert ott most az egész faceplate egy reflexnyílás lett...
Egyébként ha Fotofix-el ragasztják a faceplate-et, és megfelelő száradási időt hagynak, szinte elképzelhetetlen hogy letörjön, gyakran a javításkor is inkább kettétörik, úgy kell szikével lefejteni a ráragadta anyagot...itt vmilyen olcsó megoldás miatt eshetett le szerintem...

(#87373) -NoVa- válasza Tulku (#87372) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pontosabban fogalmazva ha elég ideig nem figyelek rá, elfeledkezek róla, és nem feltűnő, mint a pixelhiba. Odaillesztve a hátlapot azért megvan a hatás, de akármilyen elszíneződő ragasztóval nem akarom kókányolni, az UV-re kötő cuccomat meg szerintem horgász kolléga vitte el még régebben. Leginkább a BE-FH3-P1 hármas forog most, meg az épített fejhallgatóm. Ha lemegy az aktuális téli hullám, akkor kapsz egy doboznyi hallgatnivalót, addigra talán a Tape Pro is benne lesz, meg a garanciában kapott újabb szériás L3 is. Most épp elég bizonytalan határeset az iskolai vírushelyzet, nem hordom szét, ha hazahozza a lányom.

Egyéb gondolkodósabb téma: Van a Linsoultól egy 30%-os egyéni kuponom egy 200$ fölötti bármire, ha valaki valami lényegesen drágábbat szeretne onnan venni, szóljon nyugodtan. Jobban megéri valami 900$ környéki Fearlessre ellőni, mint ha magamnak veszek egy eleve 300$-os Mangrid Tea-t vagy még olcsóbb Legacy 5-öt, csak mert van bennük pár Sonion armatúra, és dícsérik mindkettőt.

(#87374) onkelz válasza -NoVa- (#87370) üzenetére


onkelz
aktív tag

maradnak a jó meleg szobában, utcainak megmarad az xb90 :)

(#87375) jegenye77


jegenye77
addikt

Na megjött a qudelix 5k.
Ez kellett nekem :K
EQ-t be se kapcsolom mert alapból jön a mély rendesen.
IBasso dc02 höz képest jelentős az előrelépés. Amit akartam, hogy legyen több mély azt hozza. Magas hangok se csillingelnek zavaróan hangosabb hangerőnél. Ibasso val ez is probléma volt.
Köszönöm az ajánlást. Azt hiszem megvagyok. ( egy ideig :B )

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#87376) pokers


pokers
senior tag

Sziasztok!

Sajnos 2 év használat után szálszakadt lett a ROCK Zircon fülesem. Látom, hogy az Alin már nem is lehet kapni :(
Tudtok ajánlani legalább ugyan olyan jót, mint a Zircon? Anno ez is itt volt ajánlott.
Néztem az összefoglalót, de onnan is több típus már kifutott modell.

Előre is köszi.

(#87377) laleeee válasza pokers (#87376) üzenetére


laleeee
őstag

(#87378) pokers válasza laleeee (#87377) üzenetére


pokers
senior tag

Köszi, ebay-t nem is néztem, automatikusan Alin kerestem :)

(#87379) kamikaze7 válasza pokers (#87378) üzenetére


kamikaze7
tag

Az új zircon már elvileg nem olyan jó mint a régi volt , valamit változtattak rajta. Ezek közül tudsz válogatni :

[ Szerkesztve ]

(#87380) Lokarson


Lokarson
tag

Avax 340 akció holnapig: [link]
(Ez biztosan megérkezik karácsonyig...)

[ Szerkesztve ]

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#87381) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Ma voltam a helyi média marktban és 15.550 helyett 5000-ért volt egy utolsó darab honor monster n-tune 200 füles, mivel éppen fülest akarok venni (soundmagic e11) és az autó épp lerántotta a gatyámat is, ezért leárazás elcsabitott. Hi-res minősítéses, és lehet, hogy csak nekem furcsa, de 32 ohmos. Jó nagy krumpli, de ennek ellenére kényelmes nekem. A kábel félig fonott, maga a test műanyag némi fémlappal.
A hangja elsőre nekem elég nyers, remélem a járással javul, már egy fél órája a fülemben és már finomodott is. Szerencsére nem egy mély orientált füles, számomra jó a magas-mély ballansz. Majd egy kis jártas után még írok véleményt, ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87382) kamikaze7 válasza pokers (#87376) üzenetére


kamikaze7
tag

Amúgy ha el jössz Érdre érte, én adok neked egy zircont két db twixert cserébe (a gyerekek imádják).

(#87383) #50001664


#50001664
törölt tag

Baaaa... Elhagytam az Aurvanámat... ami több, mint két éve hű társam volt, és oly gyönyör és kedves számomra hangzása...

Tudnátok nekem ajánlani olyasmit, ami hasonló?
Tudom-tudom, ott a kategóriájában a kiemelt Vsonic, de mégis tartok a szimpla DD-től, a 2BA után?
Valaki helyrerakna?
Köszönöm előre is!

(#87384) s4tch válasza #50001664 (#87383) üzenetére


s4tch
veterán

Melyik Aurvana volt ez pontosan, és mennyi a keret?

(#87385) #50001664 válasza s4tch (#87384) üzenetére


#50001664
törölt tag

Creative Aurvana 3 volt, remélem értékeli, aki rálelt :)

Vettem annó egy Astrotec AX35-t is, de azt nem nagyon volt ingerenciám hallgatni az Aurvana mellett, és viszonylag hamar kipurcant az egyik fele.

20k fölé most nem nagyon mennék. Ne is álmodjak hasonló hangzásról?

(#87386) kemcso válasza #50001664 (#87385) üzenetére


kemcso
Ármester

Hááát nem lesz könnyű, nagy kedvencem volt a 2BA-k között az Aurvana 3. Egy Hifiman Re400 vagy inkább az Re600 jó utódja lehet, ha meg tudsz azzal barátkozni, hogy a kábelére úgy kell vigyázni, mint a hímestojásra és lehet így is megadja magát és cserélni kell. Vagy Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-C, de ez sztem csak 10e alatt jó vétel, ahogy látom most meg bőven afölött megy. Jó 2BA-t ami még kapható nem tudok...

Az új csodákat én nem ismerem, majd jön pl -NoVa- és lehet ajánl vmi tutit (infó neki: hangképben valahol a Tenore környékén van az Aurvana, csak BA)

[ Szerkesztve ]

(#87387) RetepNyaraB válasza kemcso (#87386) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mongyuk ha nem Kínából rendel az ember, minden elég borsos Európa-szerte. Ennek fényében a tenore még mindig árában van, 15k-ért is. Amúgy persze nem. Pláne nem lesz 2BA (bár az aurvanát nem ismertem) hangzásilag.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87388) -NoVa- válasza kemcso (#87386) üzenetére


-NoVa-
őstag

Info hasznos, nem találtam az Aurvana3-ról mérést. 20k limiten belül 1DD területen elég hasonló az Urbanfun YBF-ISS014, kicsit egyenletesebb a felső-közép/magas, kicsit több 4.5KHz, metálra néha túl sok. Rock, akkusztikus, kurrens pop viszont jól áll neki, és sebességre is közelebb áll az armatúrásokhoz, mint az átlag DD-hez. Azom van, hallottam eleget, tudom ajánlani, és vették itt már mások is, elégedetten.
Hozzáteszem a QC kockázatot, előfordulhat, hogy a 2pin csatlakozó kontaktos a gyári kábellel, TripoWin Zonie-t szokták erre az esetre ajánlani, azzal jó. Az enyémnek nincs ilyen gondja, másoknál is általában jóról hallok, de innen is futott bele már valaki ebbe.

BA terén 20k környékén még kompromisszumos, a FiiO FH1s nem rossz, de nagyon igényli a szivacsot a magasa. Az újabb KZ-kat nem hallottam, de egészen dícsérik olyan helyekről is, ahol azért nem csak az alsó szegmensből merítenek. Állítólag a KZ ZAX már levetkőzte a korai fémes KZ magasakat, hasonló karakterisztika, és szintén belefér a keretbe. A ZS10 Pro vonalról egyértelmű minőségi lépcsőnek mondják felfelé, részletesebb, és tisztább, az pedig már egy egész jó KZ volt a kicsit fémes magasait leszámítva.

Szóval szürkezóna, a Legacy 3-nál olcsóbban még csak kompromisszumokat találtam, vagy DD.

(#87389) s4tch válasza #50001664 (#87385) üzenetére


s4tch
veterán

Csatlakozva kemcso ajánlásához, én is vagy a RE400/RE600 párost nézném, de az ugye dinamikus. A Carbo Tenore nekem inkább V-nek rémlik, emlékeim szerint más karakter. 2BA/3BA közül egy akciós EDC3 lehetne az alternatíva, de az most épp készlethiányos. Nekem van belőle, és ahogy visszaemlékszem az Aurvana 3-ra az egyik füles taliról, hasonló karakterek, csak az EDC3 mélyebbre megy, és kicsit kevésbé csilingel. A középtartomány viszont emlékeim szerint hasonlóan tiszta, részletes mindkettővel. Esetleg a Tin Hifi T2-nek olvass utána, a head-fi közmegegyezéses favoritja volt még tavaly az olcsó kiegyenlített fülesek között; nyilván ez is dinamikus. ;]

(#87390) kamikaze7 válasza s4tch (#87389) üzenetére


kamikaze7
tag

Néz rá a hisenior T2U ra, nagyon jó kis füles, 2ba.

(#87391) stellaz


stellaz
addikt

9! A HI-RES minősítést mennyire kell komolyan venni?
Tegnap vettem ezt a Honor Monster fülest és hát elég felemás a viszonyom vele pár óra használat után. Komoly zene, jazz, néhány pop sláger tök jól áll neki, de pár zenével meg tompa és nem elég részletes a mélye, vagy éppen fémesek a magasai. Ellenben mondjunk a soundmagic P22C fejesemmel, ami kiegyensúlyozottabb, határozottabb és egyben lágyabb.
Vajon járassan még, cseréljek illesztéket rajta, vagy adjam el és vegyem meg az előre kinézett soundmagic e11-t? (Vagy akcióban van Sound Magic pl50 egy tizesért)

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87392) vicze válasza stellaz (#87391) üzenetére


vicze
félisten

A Hi-Res, annyit tesz, hogy 40kHz-et képes kiadni a hangszóró, nincs meghatározva hogyan. Mivel 22kHz felett nem hallasz így kb. semmit nem jelent.

[ Szerkesztve ]

(#87393) stellaz válasza vicze (#87392) üzenetére


stellaz
addikt

Akkor ez is egy ilyen marketing fejlesztés...

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87394) stellaz válasza vicze (#87392) üzenetére


stellaz
addikt

Csináltam egy frekvencia tesztet, hát én is, és a feleségem is csak 17 khz-ig hallottunk. Pedig nekem is, neki is nagyon érzékeny (vagy csak volt)a fülünk a magas hangokra, sok műszaki cuccot készenléti állapotban is hallok, ahogy sípol (tv, töltő, ilyesmi).

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87395) RetepNyaraB válasza vicze (#87392) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ááájj nehogy Kammerer olvassa az eretnek elképzeléseid :N

Elvileg ugye a felharmonikusok tisztasága, transzparencia és egyéb bullshit múlik a denevérhangokon; különben nem b@szakodnának supertweeterek kifejlesztésével sem, amit aztán eladnak évente 200 elmebetegnek (de valójában sokkal többnek).
Én 15khz felett már bajosan hallok bármit, mégis észlelni vélem ha jó cucc kerül a fülem elé (vagy akár vacak). S ki lenne akárki, hogy megmongya mit vélek észlelni? :))

stellaz@ a tegnapi vásárlást járasd még vagy 100, de inkább 200 órát, aztán beszélünk. Van, ami utána is szar marad; na annak mindegy.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87396) stellaz válasza RetepNyaraB (#87395) üzenetére


stellaz
addikt

Ok,. köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#87397) RetepNyaraB válasza stellaz (#87396) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De frankón. Én először meghallgatom, ha bajom van bármi, ráakasztok egy playlistet a cuccra és felé se nézek napokig. Volt, hogy egy hétig (na annak speciel mindegy volt sajnos). Nagyon kellemes meglepetések szoktak érni, erősítő, dac téren is. Így elkerülöd, hogy idő közben "jóra hallgasd". Egy hét, utána szűz füllel lehet hasonlítgatni a régit, meg az új, de bejáratottat.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87398) vicze válasza RetepNyaraB (#87395) üzenetére


vicze
félisten

Megvoltak a köreink...
Ha azt mondodm, hogy a digitális 44.1kHz mintavételes zenében amit 99% hallagt nincs 22kHz felett semmi akkor elhiszed, hogy a Hi-Res placebo? :)
És ha megmutatom, hogy Hi-Res füles már 20kHz után -100bB-re esik akkor már nem denevér kell legyél, hogy halld a ki tudja mit.
A hangszín és hogy milyen hangolást kedvel valaki nem a 20kHz feletti tatománytól függ. A tisztasága, transzparencia szinte kizárólag a közép tartományban dől el, túlnyomó többségben ennek a különbségét hallod.

A marketing sok mindent elbír az audiophile péztárcák meg még többet...

(#87399) #50001664


#50001664
törölt tag

Köszönöm szépen az ajánlásokat! :)

Nézelődöm-nézelődöm, s közben becsúszik egy 1More Triple Driver E1001 43€-ért a képbe.
Az egészen ígéretes, nem?

Sajna nem tudok vigyázni a kábelre, mint a hímestojásra - köszi, hogy ezt kiemelted.
Olyan fülesem még nem volt, ami cserélhető kábelű, de most nagyon szimpatikussá vált.

(#87400) Tulku válasza vicze (#87398) üzenetére


Tulku
veterán

Igen...kb 50 Hz és 8 kHz között dől el a dolgok 80-90%-a...
Nyilván nem hiába fjlesztették ki anno a nagy felbontású rendszereket (SACD, DVD-A) de ott minden komponens ehhez lett készítve (pl a normál hangfalakra hibrid megoldásként super tweetereket ajánlottak) és biza nem a magas hangokon hallották a nagy fülek a változást, hanem dinamikában illetve a mélytartományban...de ezek nem zsebpiszoknyi méretű akármik voltak hi-res felirattal, az roppant helyes megállapítás volt, hogy az adott termék milyen dinamika tartományban képes 20 kHz fülütt teljesíteni....mikor a mérőmüszerek sem pontosak 10-15 kHz felett...nagyjából borítékolhatóan sehogy...
Én speciel a 12 kHz-es korlátommal jól el vagyok egy Naim CDS2 társaságában...nem vágyom jobb hangra ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.