Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87951) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Ha valaki felizgulna a penon globe iem neve hallatán márc 31-ig, van egy 50 dolcsis kuponom rá, privátban.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87952) laleeee


laleeee
őstag

(#87953) bizi990


bizi990
senior tag

Sziasztok,
meeting-re keresek vezetékes, mikrofonos IEM fülest pc-hez (linux). Vannak fülesek, amiknél specben zajszűrést írnak (pl: SoundMagic ES20), ezek passzívak, érnek valamit?
10e Ft környékén keresek, de 20+ is lehet, ha van értelme. Ebben az árkategóriában a hangminőséggel gondolom nem lenne gond (meetingre), ezért a mikrofon lenne a meghatározó illetve vezérlés (mikrofon kapcsoló, hangerő, hívás fogadás/play/stop).
Külön mikrofont nem szeretnék.
Köszi!

(#87954) s4tch válasza bizi990 (#87953) üzenetére


s4tch
veterán

IEM ilyen célra szerintem borzalmas. Hosszú távon kényelmetlen, nekem volt, hogy begyulladt tőle a fülem. Én full-size fejhallgatót vennék.

Ha mégis ragaszkodsz az iemhez, akkor kb bármi jó, pl. EZaudio D4-nek jó a mikrofonja, és relatíve kényelmes is. Ezekben passzív zajszűrés van csak, az aktív egy árkategóriával feljebb fordul elő.

(#87955) bizi990 válasza s4tch (#87954) üzenetére


bizi990
senior tag

Köszi!
Akkor ezek szerint mikrofonban nincs nagy különbség közöttük.

(#87956) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Néztem az összefoglalót, de már alig találok meg köztük valamit is az Ali -n vagy más helyeken.
Alkalmi filmnézésre kéne egy füles, olyan 5000 Ft körül.
Ha ismertek megbízható helyet, jöhetnek linkek is.
Köszönöm a választ előre is.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#87957) Cs1csó válasza Truman (#87956) üzenetére


Cs1csó
félisten

"fülbe dugós" fülhallgatót?

(#87958) Truman válasza Cs1csó (#87957) üzenetére


Truman
senior tag

Az agyba dugósat. A klasszikustól mindig megfájdul a fülcimpám.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#87959) kemcso válasza Truman (#87958) üzenetére


kemcso
Ármester

EZAudio D4 még biztosan kapható, keretbe is belefér, ajánlott is.

(#87960) -NoVa-


-NoVa-
őstag

JH Jolene mérések: link

(#87961) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Aliexpress-n 65€ Europabol a tin hifi t4
Meglatjuk mikorra er ide

(#87962) Truman válasza kemcso (#87959) üzenetére


Truman
senior tag

Köszönöm, be is rendeltem egyet.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#87963) Tulku válasza -NoVa- (#87960) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tetszik nekem ez az 1 és 3 k-s púp....furcsa...harsány fülesnek mutatja magát elsőre...

(#87964) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Nekem a 8K félelmetesebb, de csak mert olcsó Bellsingből az a fémes magas kiváltó oka volt. Persze abban semmiféle fázisidőzítéses varázslat nem járt hozzá, szóval bármi is lehet. Egyelőre max PEQ-val tudom megnézni, mi lenne a különbség egy kis része. De azt hiszem ez később sem lesz nagyon könnyen hozzáférhető, kipróbálható darab :)

(#87965) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Tin hifi t4 -hez erdemes masik kabelt vasarolni? Meghajtasahoz szukseges ,,komolyabb,, erosito?

(#87966) -NoVa- válasza Kacsasült (#87965) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minél komolyabb? Hangminőségre nem volt bajom a kábelével, de nagyon mikrofonos, minden zörejt felvett a ruhámról. Előástam Leon postját, ő vitte el tőlem a T4-et anno: [link]

Szóval nem árt alá az erősítés. Elzenélt szépen bármiről, de telefonról kicsit mélyszegény.

(#87967) Kacsasült válasza -NoVa- (#87966) üzenetére


Kacsasült
junior tag

P1 -nel irjatok, hogy kell az erő hozza. Ibasso dc 02-t hasznalok. Otthoni hasznalatnal gondolom nem zavaro a kabel ,,zaja,,...akkor varok mig megjon
Amugy milyen fulesek rendelkeznek a jobb terkepzessel mint az atlag? Dd,ba, planar? Mely markakra jellemzobb?

(#87968) -NoVa- válasza Kacsasült (#87967) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem márkafüggő. Nálam a dobogó térképzésben:

3: Shuoer Tape Pro (Elektrosztatikus + DD)
2: Periodic Audio BE (DD)
1: Mangird Tea (6BA + DD)

De még akár egy planart is óvatosan bezsúfolhatnék, elég közel áll a Tape, BE, P1 ilyenekben. A Tea jobb, drágább is sokkal.

Erősítőből a DC02 az sok esetben inkább gyengítő, 25mW-nál néhány telefon is többet ad le.

[ Szerkesztve ]

(#87969) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Ezeknel a fuleseknel milyen teret kell elkepzelni? Semmibol jonnek a hangok, koncert elmeny, esetleg megjelenik egy studioszoba?

(#87970) -NoVa- válasza Kacsasült (#87969) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szépen fokozatosan felépítve elöször egyetlen zenéből kiindulva: link A Blon BL03 és az Urbanfun YBF-ISS014 2 olcsó DD, kellemes hanggal, jók, de itt klasszikus sztereó élményt adnak, bal fül, jobb fül, és egy egyenes vonal a kettő között. A ThieAudio Legacy 3, és a FiiO FH3 ezt kiterjeszti szélesebbre, a fejen kívülről is megszólalnak, de még.mindig síkban. A Tin HiFi P1, és a Shuoer Tape Pro ezekhez képest már halványan sejtet valami mélységet, de apró lépés csak, és elég határozatlan.

A Periodic BE az első, ahol ez a szám határozottan a fejem körüli térben játszódik le. Nem hatalmas, életnagyságú tér, de már korrekt modelltérben bele lehet feledkezni a zenébe.
A Tea ezen növel és határozottabban, jobban elkülönítve szólnak az egyszerre történő hangok. Kb egy szűkösebb, 2-3 fős stúdió méretét adja érzésre a legjobban, de ez felvételfüggően változó. Yoshi Horikawa, vagy Pink Floyd jó tartalom ilyesmiket tesztelni, jó cuccon élmény, de nem fog minden koncertfelvétel vagy élőzene automatikusan hasonlóan jól szólni.

Egy apró vezeték nélküli ráadás, a Samsung Galaxy Buds Live nagyjából Periodic BE szintjén van térhangban, TWS-től ez váratlan volt.

(#87971) Tulku válasza -NoVa- (#87964) üzenetére


Tulku
veterán

8K mindig ilyen Harvey-nél...mert az 55 mm-es csövet meg kell tisztítania az így keletkező low filtertől, ezért negyed rendű váltót használ, ami uge 24 db=oktáv, ezáltal keletkezik a 8 kHz körüli csúcs, de nem azt hallod amit a grafikon oda vetít, illetve én is majd ekkora 8 kHz körüli csúcsokat alkalmazok...a fülesezés más műfaj mint a fejes vagy a hangfal, itt minden direktebb és tanácsos ezért illeszteni...

(#87972) Kacsasült válasza -NoVa- (#87970) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Koszi a valaszt.
Errol a tea-rol jokat irnak, irsz...hogyan kerult a latomezodbe ez a Szamomra ismeretlen gyarto, termek?

(#87973) laleeee


laleeee
őstag


Elnézést

[ Szerkesztve ]

(#87974) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Amugy a gumiharangok mikent befolyasoljak a hangot? Nincs errol egycikk?

(#87975) Cs1csó válasza Kacsasült (#87974) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha szűzlányok által holdfényes éjszakán a gumifák megcsapolásával összegyűjtött anyagból készítik akkor jobban fog szólni. :DDD

Tipp: nem releváns, mert mindegyik szilikonból készül.

(#87976) vicze válasza Kacsasült (#87974) üzenetére


vicze
félisten

Röviden tömören drasztikusan, füles függő, de az illeszték befolyásolja leginkább a hangot. Van cikk, de 100%-osan füles függő + a te füled is hozzárakja, hogy melyik illeszték a legjobb neked. Kényelmet is nagyban csökkentketi/növelheti. Na meg ugye nem minden jó minden fülesre.
Elszántság kérdése ki mennyivel rendlekezik valaki, 50 különböző pár nem tulzás szerintem ha valaki kicsit komolyabben foglakozik ezzel.

(#87977) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Tulku anno betett egy illusztrációt mindenféle csőkeresztmetszetváltás okozta rezonátor/csillapító effekt nevéről. Az eartip belső csöve, a szája, plusz a fülforma együtt adja ki az összhatást, aztán lehet kísérletezni.

(#87978) Cs1csó válasza -NoVa- (#87977) üzenetére


Cs1csó
félisten

De az anyag ugyanaz?

(#87979) Tulku válasza Cs1csó (#87978) üzenetére


Tulku
veterán

nem

(#87980) -NoVa- válasza Cs1csó (#87978) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ott is van szórás bőven, mint a formában. Puhábbtól a merevebb szilikonig, vagy hőre lágyuló elasztomer, meg persze a többféle memóriaszivacs.

(#87981) kalminc


kalminc
csendes tag

hali!
egy fülhallgató vásárlás előtt állok, eddig egy SM E50-em volt teljesen elégedett voltam vele, de elhalkult sajnos a bal fele, szóval ideje váltani.
A cél amire használnám, főként zenehallgatás, de kis gémelésre is (jó lenne hallani a trappot egy warzone-ban pl., de azért egy drágább fejhallgatót nem vennék szívesen, mert annyit nem játszom...)
Nézegettem egyébként mik vannak, 15-25e között keresnék, de tanácstalan vagyok... Nem tudom pl. egy HyperX Cloud Gamin Earbud mennyire jó, vagy jobb-e mint egy SM E80 pl? Ha esetleg van valami tippetek, mit érné meg vennem szívesen fogadom! :R (rendelek is)

(#87982) -NoVa- válasza Kacsasült (#87972) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt hiszem nem az egyetlen, nagyjából ismeretlen márkától jövő érdekességem, itthon a Zero Audio, ThieAudio, Blon, Shuoer sem épp ismertek :)
Szóval szeretek próbálgatni, keresgélni.

(#87983) Kacsasült válasza -NoVa- (#87982) üzenetére


Kacsasült
junior tag

Tea-t osszehallgattad mar nevesebb gyartokkal? Pl westone vagy akarmivel, ami dragabb es jo erteket kepvisel?

(#87984) -NoVa- válasza Kacsasült (#87983) üzenetére


-NoVa-
őstag

Westone UM Pro 30 az a visszafogott magasaival és kicsit erősebbre hangolt felső basszusával inkább munka közben háttérben zenehallgatásra való, de sógor is csak akkor veszi már elő, ha párnán, oldalt fekve szeretné használni, egyébként inkább a Periodic C-jét használja.
Helyben most max a Sennheiser HD 580 van kéznél, az elég pontosan úgy szól, mint a ThieAudio Legacy 3.
Meg persze a Periodic BE. Az máshogy jó, nem ennyire részletes és szeparált, de hiperkönnyű, kényelmes, és kellemes minimalista.

(#87985) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

mindenki fejhallgatozik? Nagyon ures a topic... :F

(#87986) vicze válasza Kacsasült (#87985) üzenetére


vicze
félisten

A felhasználók túlnyomó többsége vezeték nélküli megoldásokat keres, mára elég szűk réteg az aki még vezetékes fülessel foglakozik. Kínai gyártók is áttértek erre a kategóriára, mert keresettebb, így a kínálat is kisebb lett és a kereslet is.
Amióta lett vezeték nélküli topik (mivel a többség azt kereste) az itteni forgalom eléggé lecsökkent.

(#87987) -NoVa- válasza vicze (#87986) üzenetére


-NoVa-
őstag

És persze Covid, próbálgatós mutogatós összefutások nélkül. Ez a kettő szerintem népszerű lesz.

(#87988) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Kicsit feljebb egy ujonc tanacsot kert mar jo par napja, es senki nem reagalt, pedig a regiek kozul biztosan tudnanak neki tanacsot adni...

(#87989) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok! Mikrofonos usb-C headsetet keresek, fele telefonálás és fele zene a használat. HTC Usonic-ot használtam, amivel teljesen elégedett voltam, de elromlott és már nem kapható.

Tudtok ajánlani ettől jobbat kb 10k-ig?

[ Szerkesztve ]

(#87990) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Megjott a tin hifi 4. Olyan 7,8X ide oda kapcsoltam a soundmagic-el osszevetve. Nagyon rossz ezekszerint a zene memoriam. Aki hallotta, milyen forraarol hozta ki belole a maxot?

(#87991) laleeee


laleeee
őstag

nagyon jóféle noname lila kábel :K [link]

(#87992) -NoVa- válasza Kacsasült (#87990) üzenetére


-NoVa-
őstag

EarStudio ES100-am volt akkor, azzal kicsit mélyhiányos volt EQ nélkül, de szépen szólt. Kb pont annyi hiányzott az aljából, amennyivel a BTR5 erősebb basszusban az ES100-tól, szóval akár eartippel, akár forrással bőven ki lehet hozni jóra.

(#87993) leon11 válasza Kacsasült (#87990) üzenetére


leon11
tag

Pl. Topping DX3Pro-val, + egy jobb rézkábellel kimaxolva.

(#87994) gyulank


gyulank
addikt

RFEV333P-HT-ről szeretném tudni a karakterisztikáját, a hangmenetét, és olyan fülhallgatót szeretnék venni. De nem azt, mert fájdalmasan be kell dugni a fülembe. De jól szól. Szóval, ha valaki ki tudná mérni, vagy sok fülest ismer, és hang alapján tud ilyet, az kérem tegye meg!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#87995) -NoVa- válasza gyulank (#87994) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valamit vagy elírtál, vagy konkretizálj, mert ezt így a google sem hozza, hogy mi.

(#87996) kemcso válasza -NoVa- (#87995) üzenetére


kemcso
Ármester

Jah, én is kerestem de semmi...

(#87997) RetepNyaraB válasza kemcso (#87996) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

ne ingereljétek gyulankat...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#87998) laleeee


laleeee
őstag

(#87999) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Nekem kihozta, valami panasonic earbud

(#88000) Mike088


Mike088
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja megérkezett Aliexpressről az első low budget kategóriájú iem fülesem. Név szerint a KZ ZSN Pro. Már korábban szemezgettem a KZ füleseivel, nekem a tesztek és a specifikáció szerint a ZS10 és a ZSX terminátor tetszik. De ha már kaptam egy 1500 forintos kupont, gondoltam veszek először egy olcsóbb modellt (2200 forint volt a kuponnal) aztán majd meglátjuk, hogyan tovább. Az értékelések és a legtöbb review alapján ez a füles messze többet nyújt mint amire az ára alapján számítana az ember. A megjelenése tetszik és kényelmes is, de a hangzása nekem nem jött be. Mivel sok eurodance, pop valamint régi rock és heavy metal zenéket hallgatok, fontos szempont, hogy a közép és magas tartomány is szépen szóljon. De nem gondoltam volna, hogy átesnek a ló túloldalára. Ezek a tartományok tisztán és élénken szólnak, de erősen túlhangsúlyozottak. Közepesnél gyengébb hangerőn még élvezhető egy darabig, de egy óra múlva fárasztóvá válik. Magas hangerőn meg kifejezetten élesen és bántóan szól. Egy próbának minden esetre jó volt.
Most egy FiiO F9-et várok, az itthoni beszerzésnél jóval olcsóbb áron, na arra leszek majd nagyon kíváncsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.